» »

Formula 1 2016

Formula 1 2016

««
15 / 40
»»

          ::

Dr_M je izjavil:

Pa bo spet en teden dolga debata, kdo je kriv in kdo ne. Hamilton ziher nic, njega je en prpelu. :))


Haha, najprej sem na to pomislil. Kretena.

billy ::

Da gre RBR riskirat s taktiko 2 postankov razumem, zakaj pa to počne ferrari pa mi ni jasno, ok vettel bo zmagal, če bo vse ok, ampak saj tudi kimi bi z lahko moral priti na drugo mesto, zdaj pa veliko vprašanje...

KuntaKinte ::

prehitro je ferrari menjal po mojem...

billy ::

en problem je pri uder cutu..ne veš kdaj bo tisti spredaj šel v boks, lahko "zdaj", lahko čez nekaj krogov, tako da ja...zdja je videt da prehitro, če bi pa riki šel v bokse pa bi drugače zgledlo ;)

TribesMan ::

Hmmm...

Raikkonen in Verstappen naj nebi več menjala. Vettel je za obema. Ricciardo je pred obema, ampak ni hitrejši od njiju, razlika ne narašča.

Bo Verstappen zmagal? :D
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

KuntaKinte ::

težko bosta oba zdržala na teh gumah še 20 krogov

TribesMan ::

Če se ustavita, je zmagal Vettel, če se ne, bo zanimivih par zadnjih krogov.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

billy ::

Kimi je čisto zadaj, samo čaka naj da mu gredo gume v maloro...vettel pa še bo moral malo grizit...

vettel špara material, kimi ne, torej gre kimi še na enega, jos skoraj tudi sigurno..ni šanse

ups, jos, lol :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

TribesMan ::

Return of the jokica...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

connel ::

Fetl je zrel za pokoj,... En kup enega jokanja in pizdenja....

Dr_M ::

A bo ricciardo zbil vettla ven?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

billy ::

kak hudiča še maxu držijo gume...

TribesMan ::

Čedalje bolj zgleda da mamo novega najmlajšega zmagovalca ever.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

billy ::

kimi pa v penzijo, riki vsaj poiskuša, čeprav nemogoče kimi pa lepo zadaj vozi, brez vsake želje...

connel ::

In Riki out. :D

billy ::

wow...rikiju odpove guma, max pa še kar šiba...

TribesMan ::

Well thats it...

Congratz to Max!
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kosta ::

Bravo Max! :) Sem že pred sezono povedal, da bo resen kandidat za stopničke in zgodilo se je.

ripmork ::

Brundle: "F1 needed a new story, and this is it."

Bravo Max, kapo dol.

kje sta pa Nico pa Lewis, so ju pri zvezdnatih že strpali v kako temnico na mučilne naprave po uvodni nesreči? :P

ttommy ::

Super dirka. Kaj Kimi ni poskušal? Je dovolj pameten (se je naučil iz lastnih napak), da se ne zaletava z glavo v zid. Max je pa odlično vozil prvo dirko za Redbull.
Gamer

TribesMan ::

Maxova in Kimijeva strategija je bila rizkantna, zaradi gum, samo je bila boljša kot Vettlova in Ricciardova.

Na tem dirkališču je praktično nemogoče prehitevat...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ttommy ::

TribesMan je izjavil:

Maxova in Kimijeva strategija je bila rizkantna, zaradi gum, samo je bila boljša kot Vettlova in Ricciardova.

Na tem dirkališču je praktično nemogoče prehitevat...


Super se jima je izšlo. Sem pa bil prepričan, da bosta oba bolida začela poplesavati po 60-em krogu. Vettel me je pa razočaral s svojim jokanjem, pa mi je že skoraj nehal iti na jetra...
Gamer

MaterVola ::

TribesMan je izjavil:

Maxova in Kimijeva strategija je bila rizkantna, zaradi gum, samo je bila boljša kot Vettlova in Ricciardova.

Na tem dirkališču je praktično nemogoče prehitevat...


Ravno to je RIC izpostavil po dirki. Po navadi naj bi boljše uvrščeni voznik dobil boljšo strategijo, tu pa je s tremi postanki prišlo do tega, da bi moral prehiteti 3 avte.

Gavran ::

Kater strategija je bila boljša, vemo šele po dirki. Povsem lahko bi se zgodilo, da bi Maxu in Kimiju tri kroge pred ciljem povsem odpovedale gume.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

PredatorX ::

Merca... jao tale Rosber je pa tud. Če bi Ham takole zapiral bi letela že prvi uvink vn. Kaj temu Rosbergu ni jasn? Tolk ma ene prednosti... a treba je delat pizdarije... sej zato je pa naredu to, ker je Hamu naredil večjo škodo. J*b* se njemu sj ma dost prednosti.

http://www.skysports.com/f1/news/12433/...

vilser ::

The FIA statement in full
The incident concerned started when Car 6 dropped into an incorrect power mode, as set by the driver prior to the start.
This created a significant power differential between Car 6 and Car 44 at the exit of Turn 3 coming onto the straight, resulting in as much as a 17kph speed difference between the two cars on the straight.
Car 6 moved to the right to defend his position, as is his right under Art 27.7 of the Sporting regulations. Simultaneously Car 44 as the significantly faster car with, at that time, apparent space on the inside, moved to make the pass. Art 27.7 requires the leading driver to leave room, if there is a "significant portion" of the car attempting to pass alongside.
Car 44 had a portion of his front wing inside Car 6 small fractions of a second prior to Car 44 having to leave the right side of the track to avoid an initial collision, which may have led him to believe he had the right to space on the right. Once on the grass on the side of the track Car 44 was no longer in control of the situation.
Having heard extensively from both drivers and from the team, the Stewards determined that Car 6 had the right to make the manoeuvre that he did and that Car 44's attempt to overtake was reasonable, and that the convergence of events led neither driver to be wholly or predominantly at fault, and therefore take no further action.

PredatorX ::

Rosberg si zasluži kazen... če bi vsi tale vozil...

Res me zanima kater dirkač bi nebi napadel v takih pogojih... in kater bi tkole zapru prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

MaterVola ::

Gavran je izjavil:

Kater strategija je bila boljša, vemo šele po dirki. Povsem lahko bi se zgodilo, da bi Maxu in Kimiju tri kroge pred ciljem povsem odpovedale gume.


3 postanki prinesejo obvezno prehitevanje na stezi, kar je v Barceloni velika slabost ;)

PredatorX je izjavil:

Rosberg si zasluži kazen... če bi vsi tale vozil...

Res me zanima kater dirkač bi nebi napadel v takih pogojih... in kater bi tkole zapru prostor.


Racing incident. To je vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaterVola ()

PredatorX ::

Tale racing incident... tole je Rosberg kriv. In zaradi takih stvari je formula dolgočasna... klele si rosberg zasluži kazen.



FIA se nej pa z takimi odgovori j*b*... čudn, da folk negleda formule. Če bi pa HAM-A na travi zavrtel in vrgl v zid...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

MaterVola ::

Car 6 moved to the right to defend his position, as is his right under Art 27.7 of the Sporting regulations.

End of story.

PredatorX ::

Sej sm prebral... ni treba govorit.. in še zdaleč ni "end of the story".

šernk ::

samo navijači Hamiltona se ne strinjajo s tem.

Rosberg je začel branit pozicijo že ko je bil Hamilton kak meter ali dva za njim, Hamilton pa je dobil pravico do prostora na stezi šele tik preden je zletel na travo. torej če daš Rosbergu kazen jo dobi zato ker se je branil, če daš Hamiltonu kazen jo dobi pa zato ker je napadal kjer je morda imel možnost.

še najbolj od vseh se strinjam z Laudo: "It is completely unnecessary and for me the disaster is that all Mercedes are out after two corners." Kdo je pa tu tvegal vse je pa jasno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PredatorX ::

šernk je izjavil:

samo navijači Hamiltona se ne strinjajo s tem.

Rosberg je začel branit pozicijo že ko je bil Hamilton kak meter ali dva za njim, Hamilton pa je dobil pravico do prostora na stezi šele tik preden je zletel na travo. torej če daš Rosbergu kazen jo dobi zato ker se je branil, če daš Hamiltonu kazen jo dobi pa zato ker je napadal kjer je morda imel možnost.

še najbolj od vseh se strinjam z Laudo: "It is completely unnecessary and for me the disaster is that all Mercedes are out after two corners." Kdo je pa tu tvegal vse je pa jasno.


Ja... najbolje je, da ima F1 samo še kvali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

billy ::

Škoda, da ni hami fasal kakšnega opomina, ima namreč že dva in če bi dobil še enega, bi na naslednji dirki avtomatsko imel pribitek +10.

Kar pa bi v monacu pomenilo disaster :D

Ampak saj še bo naletel na mino, letos vozi preveč nespametno.

PrimozR ::

Edina napaka v vsej situaciji je, da je Rosberg pozabil prestaviti mapo. Od tam naprej je bilo pa vse skupaj visokohitrostni splet naključij v dirkanju. Hamilton je bil ravno dovolj daleč, da je imel pravico biti tam, sicer bi ga nabasal v rit, Rosberg ga je zaprl zaradi napačne mape in prenizke hitrosti, Hamilton je bil na travi potnik, itd. itd.

Zlahka bi se zadeva razpletla drugače, če Rosberg ne bi imel napačne mape, če ne bi tako močno zaprl, če bi Hamilton zamenjal smer oz. zaviral, itd. itd. Ampak je kar je. FIA je odreagirala pravilno.

Riff ::

no sta mercedesa vsaj mal popestrila današnjo dirko ko je Hamilton tako dobr snel Rosberga :D

Super Sonic ::

Edina napaka v vsej situaciji je, da je Rosberg pozabil prestaviti mapo.


Je bilo rečeno, da ima W07 predprogramiran "start engine mode" za prvih "nekaj" ovinkov, potem pa dirkač pade v mapo, ki jo je izbral pred štartom.
"It is understood that the wrong setting didn't affect Rosberg earlier in the lap because of the W07 having been in an automatic launch mode over the first two turns."
http://www.motorsport.com/f1/news/rosbe...

To je očitno odgovor na prepoved komunikacije med inženirji in dirkači. Sam dogodek danes je čisti "dirkaški incident".

Dosti več pogovora bi danes moralo biti okoli taktike RedBulla in Ferrarija, ki sta se obnašala jako čudno, ko sta oba vodilna v dirki dobila drugo izbiro taktike. Kaj takšnega pa že kar nekaj časa nisem videl. Še dobro da je Max danes pobral medijsko smetano pozornosti, ker sem prepričan, da je bilo dosti juhe skuhane zadaj za temi odločitvami.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

PredatorX ::

PrimozR je izjavil:

Edina napaka v vsej situaciji je, da je Rosberg pozabil prestaviti mapo. Od tam naprej je bilo pa vse skupaj visokohitrostni splet naključij v dirkanju. Hamilton je bil ravno dovolj daleč, da je imel pravico biti tam, sicer bi ga nabasal v rit, Rosberg ga je zaprl zaradi napačne mape in prenizke hitrosti, Hamilton je bil na travi potnik, itd. itd.

Zlahka bi se zadeva razpletla drugače, če Rosberg ne bi imel napačne mape, če ne bi tako močno zaprl, če bi Hamilton zamenjal smer oz. zaviral, itd. itd. Ampak je kar je. FIA je odreagirala pravilno.


Ni samo to. Ros je zaradi prvega overtake-a ni bil na idealni liniji 2 in tretji ovinek... očitno je to nepomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

MaterVola ::

Ampak skoraj 200 KM manj ima večji vpliv kot slabša linija skozi ovinek.

PredatorX ::

billy je izjavil:

Škoda, da ni hami fasal kakšnega opomina, ima namreč že dva in če bi dobil še enega, bi na naslednji dirki avtomatsko imel pribitek +10.

Kar pa bi v monacu pomenilo disaster :D

Ampak saj še bo naletel na mino, letos vozi preveč nespametno.



Kaj tebe heca.. tu bi rosberg moral dobiti 10+...
Še enkrat poglej posnetek in si natančno poglej koliko je bilo prostora na desni, ko se je HAM odločil za prehitevanje in kako je Rosberg na ostro 2x zapru pot. HAM je bi še na stezi, ko sta bila dirkalnika "kolo ob kolesu".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

vilser ::

Mah ... po mojem sta bla oba kriva. Rosberg ga je oštro zaprl. Hamilton je bil pa preveč agresiven. Lewis bi moral malo bol uporabljat glavo. Model je preveč zaletav.

PredatorX ::

vilser je izjavil:

Mah ... po mojem sta bla oba kriva. Rosberg ga je oštro zaprl. Hamilton je bil pa preveč agresiven. Lewis bi moral malo bol uporabljat glavo. Model je preveč zaletav.


Lj kokrkol vzameš model je imel lepo šanso za prehitet. In tole bi vsak izkoristil... si slučajno videl ricarda? No tisto je bilo 5x bolj agresivno. Ampak to je F1, moraš bit agresiven, če ni F1.

MaterVola ::

In kaj je naredil Rosberg? Agresiven je bil ;) To je to. Oba sta bila, vsak nosita svoj del odgovornostni. Ergo racing incident.

PredatorX ::

MaterVola je izjavil:

In kaj je naredil Rosberg? Agresiven je bil ;) To je to. Oba sta bila, vsak nosita svoj del odgovornostni. Ergo racing incident.


Jao pa sej to nemorš vrjet... enkrat se pizdite, ko nekdo zrine vn iz steze nekoga, drugi pa vam je to pravilno narejeno. Ja po take mnjenju je bil pa Rosberg 10x bolj agresiven od HAMa.

MaterVola ::

Lahko še cel večer nabijamo ;) Kako bi ravnal HAM na ROS mestu? Bi zaprl ali ne bi?

TribesMan ::

Mal se spomnimo za nazaj:

https://scontent.ftxl1-1.fna.fbcdn.net/...

Thats racing...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

PredatorX ::

MaterVola je izjavil:

Lahko še cel večer nabijamo ;) Kako bi ravnal HAM na ROS mestu? Bi zaprl ali ne bi?


Ja lahko... samo nekateri nabijate, kot da je bil HAM bolj agresiven pri napadanju (180hp + boljša linija), kot pa rosberg pri zaviranju... Tule je bil vsekakor Rosberg krivec nesreče.
Kakšno bi blo mišljenje takšnega manevra? Senna vs Prost.

vilser ::

Hamilton, če bi bil na mestu Rosberga, bi isto naredu. Ko dirkaš moraš uporabljat tut betico in ne it z glavo skos zid. Ponavljam, osebno menim, da sta oba kriva, vendar večjo krivdo dajam Hamiltonu. Ko je vidu, da ga Rosberg zapira, bi moral dat nogo dol iz gasa in ne rinit kjer ni prostora. Naslednja dirka je Monako. Tole dirkališče je pisano na kožo Rosbergu.

MaterVola ::

Kdo nabija kaj? Mogoče ne bi škodilo, če si še enkrat prebreš uradno izjavo Fie.

Dr_M ::

Kako bi le prebral, ce je nepismen. Sej je jasno, da Rosberg ni krsil pravil. Hamilton je hotel z glavo skozi zid in zato kaznoval oba.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
15 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616167730 (102290)          
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664272554 (168022) ABX
»

Formula 1 2011 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Na cesti
1146130514 (89263) Jst

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189177211 (140456) WarpedGone

Več podobnih tem