» »

Formula 1 2016

Formula 1 2016

««
5 / 40
»»

MaterVola ::

Veliko boljše!

 Renold

Renold

PrimozR ::

Deluje zelo kratko.

Sicer pa, a je za CFD sploh še kak problem hujši zalogaj, kot F1? Mreža mora biti majhna, ker imaš pojave na majhni skali, torej imaš mrežo bistveno gostejšo, kot pri avionu. Obenem je interakcije med komponentami več, kot pri avionu, več imaš vrtincev, itd.

Zahtevnejše bi bilo, kar površno poznam CFD, simulirati le še dvofazni tok, pa še tam je potem pomembno, na kakšni natančnosti delaš izračune.

CNC pa za karbon ni ravno nek uau, ker so kalupi verjetno kar karbonski, narejeni so pa na pozitiv iz trde pene. To je pa zelo simpl odrezati.

Super Sonic ::

No CFD ni kriv za premajhen tank.

Absulutno ni bil, ampak ne moreš se ven metat kot nek hi-tech CDF frik, potem pa prideš ven s tako banalno oslovsko napako. V življenju imaš vedno napake, ki imajo posledice in napake, ki jih nimajo. It dirkat v F1 in zmetat miljone v projekt, potem pa pridt na dirko z dirkalnikom, ki niti končat ne more dirke, je vsaj ponižujoče. Gre za osnovne stvari in tle ni nekega poligona za preigravanje. Vemo pa, da je bil tist dirkalnik crap od crapa: dve sezoni, brez 1 točke. Da se temeljno ni razumelo športa pa je nakazal že sam motor. Recimo tu je bistvena razlika napram RB, ko Dietrich Mateschitz čakal Neweya za 10 miljonov na leto in se že prvo leto spravil dol iz Cosworth na Ferrari, pa potem na predlog Neweya takoj prišel na Renaulte. To je ta osnovna razlika med razumevanjem kdo si in kaj si, ter kaj želiš v F1.

Za Virgin čist verjamem da jim gre fino, konec koncev so bili dovolj pametni, da jim je bilo 2 leti posmeha v F1 dovolj. Nenazadnje strelajo plovila v vesolje in zna mal "popečt" po duši če še do 1 točke ne moreš v F1. Svoje so pa dodala tudi F1 pravila, se strinjam.

Haas je pa svoja zgodba. On se je že v naprej sprijaznil, da prvak ne bo in se lepo usidral v Ferrari. Koliko rezultata in zadovoljstva od te odločitve pa bo na koncu leta, bomo pa še vidli. Da pa ne bo vse samo slabo, Ruth Buscombe, neka Ferrarijeva backup strategistka (a se tko reče) je prišla sedaj pri Hassu v prvi plan in deli na twitterju kakšno zanimivost občasno. Zaenkrat samo rumene zanimivosti (od kar je pri Hassu), ampak glede na preteklost kdaj slika tudi kaj tehnično internega.

Btw, sem gledal danes FP2 in moram rečt, da je McLaren kar podoben avtomobilu počasi. A kdo kaj ve kakšno bo vreme ta vikend?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

MaterVola ::

http://www.accuweather.com/en/au/melbou...

V nedeljo še najboljše vreme.

          ::

@Super Sonic, precej je odvisno tudi od tega, s kakšnimi motivi neka ekipa vstopa v F1. Mogoče so zadaj poslovni motivi in moštva ala Virgin, Haas in podobni računajo, da bodo z vsem skupaj na koncu zaslužili. Vsaj pri Haasu mislim, da je vstop v F1 zanj dobra reklama in glede na to, da so praktično Ferrarijeva backup ekipa mislim, da ves ta cirkus zanje ni preveliko finančno breme. Glede na se mi zdi, da se taka moštva ne sekirajo pretirano za točke, saj od točk se ne da živeti. OK, posredno prinašajo sredstva, ampak pomembno je vse skupaj, ko na koncu potegneš črto.

Super Sonic ::



Vsaj pri Haasu mislim, da je vstop v F1 zanj dobra reklama in glede na to, da so praktično Ferrarijeva backup ekipa mislim, da ves ta cirkus zanje ni preveliko finančno breme.

Jaz imam tudi tak občutek (da so tu zaradi reklame, ne zaradi želje po dirkanju). Samo to je slabo za šport, žal.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

          ::

Super Sonic je izjavil:

Samo to je slabo za šport, žal.


F1 že dolgo časa ni več šport, ampak posel. Kakšne hude romantike ni več v tem. Mercedez, Ferrari, Renault in podobni poizvajalci avtomobilov potrebujejo za reklamo dobre rezultate, za ostale to ni tako nujno.

BorutK-73 ::

Letos v Sloveniji brez F1
http://f1.avtomanija.com/default.asp?rb...

Pričakovano.

b3D_950 ::

Ima kdo link za stream, da dam med bookmarke - tista vevrca je lansko leto delala sedajo jo ne najdem več?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

galimim ::

Evo Tole jaz uporabljam
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

BT52 ::

Vsakič ko je LIVE trening imaš na ReddituF1 vedno "sticky" temo na vrhu. Tam zraven pa tudi imaš stream podtemo, kjer lahko dobiš vse raznorazne stream linke in ACEstread ID kode. https://www.reddit.com/r/formula1/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Skyman ::

pa te kode kopiras v VLC? ali kaj podobnega rabis za predvajanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

z3ro ::

Potrebuješ to: http://acestream.org/

b3D_950 ::

Ok thx.

@Skyman: aceplayer.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

BT52 ::

1.

Skyman je izjavil:

pa te kode kopiras v VLC? ali kaj podobnega rabis za predvajanje


Zdaj verjetno ne gre direktno v VLC (vsaj moja verzija nima te opcije). Res pa je, da ACEstream player bazira na njem in je možno? Vsekakor pa ti bo delalo, če pogooglaš Acestream player pa boš zvedel vse...

2.
http://www.miranalisic.com/

Tukaj pa sem z slo portala opazil zanimiv izpis Mirkoja. Tiče pa se prenosov in produkcijskega obnašanje slovenskih TV do prenos F1. Pač prežvečena tema; "Ko bi radi za malo dela veliko muzike".

Čeprav sam nisem mogel poslušat njegovega solo komentiranja iz zadnjih let (recimo ta zadnja vrnitev na RTV) mu dam tukaj prav glede programa. Pravzaprav, da smo si na jasnem on je odličen komentator še posebej če tole primerjamo z slovenskim okoljem. Sam sem celo pravil, da bi on samo rabil enega dobrega, recimo bolj "strokovno" naravnanega sogovornika (in tole ni MIhelič, katerega ga je čas povozil in je zmrznil v 80ih).

Recimo z POPTV je bil z programom res impresiven. Prispevki, pokritost dogodka je bila več kot odlična. Recimo, če je bil njihov model nevzdržen, bi se danes dalo narediti marsikaj konkurenčnejšega. Z dandanašnjih internetom, ter hipno digitalno produkcijo se da naredit marsikaj hitro in spodobnega tudi za nekaj manj denarja, kot nekoč. Dostop do informacij je enostaven tudi brez potovanj po Evropi (recimo lahko zmanjšaš potovalno osebje na ta način).

Skratka škoda. Čeprav sem sam prezahteven gledalec in bi še vedno gledal angleže, mi je žal za večino slo publike, ki bi rade volje pogledala kako dirko.

Koneckoncev na tem izgubjamo vsi, ki delujemo v tehnični stroki. Dobrih ljudi na tem področju je premalo. Nekaj več konkurence tudi ne škodi. :D Ha ha

3. Škoda za ta dež danes. Podatki praktično neuporabni. Zanimivosti z danes:

Prvič je dobra barvna kombinacija Renaulta, ki izpade specialno na pram vsemu gridu. Bravo za Jana in Palmerja.

Druga stvar pa je zanimiv Ferrarijev popoln blitzkrieg na področju pogonskega sklopa, saj so letos porabili skoraj vse žetona do konca sezone. Še bolj je zanimivo, da se njihov dizaj čedalje bolj obrača v smeri Mercedesovih rešitev (ideja, koncept), čeprav imajo še vedno kompresor zadaj.Recimo sam gledam, kako je Ferrari v roku 2eh let sprememnil PU. Premetali so čisto vse, kar jim je sistem tokenov dopuščal. Haha se grem stavit, da bodo drugo leto naredili spet nekaj podobnega z kompresorjem...

Gregor5816 ::

Po mojem da si imel Kevina Magnussena v mislih, in ne njegovega fotra Jana?

billy ::

Streami že delajo, najlažje je, da si odprete IRC kanal: https://kiwiirc.com/client/irc.snoonet....

in potem tu pogledate v topic, na voljo je več različnih streamov

VLC: http://144.76.3.83/sky_sports1gb.m3u8?t...
ACE ID: 2288397a21c4933d2359f19f54daa4101e297a48

billy ::

Tudi v MPC HC dela stream, samo open file in not skopirate stream url!

bistvene prednosti pred VLC so v manjši porabi resourcov in pa MPC nima 10 sec laga.

Torej je problem z gledanjem F1 v letošnji sezoni rešen :)

billy ::

Super show zaenkrat, veliko ekip je zmedenih in pošilja ven dirkače ob napačnih časih, veliko dogajanja, super :)

TribesMan ::

OK, prvič... mal norišnice. :D

A še komu stream nenormalno šteka?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

billy ::

ne, meni dela gut, ene 50sec je laga za "živo sliko"

Skyman ::

TribesMan je izjavil:

OK, prvič... mal norišnice. :D

A še komu stream nenormalno šteka?


občasno pa res šteka recimo na kak krog dva recimo zmanjka zvoka drugace pa dela ok

billy ::

heh, mislim da je merc ohranil blazno prednost pred ferrarijem...hamilton wins 4th :)

TribesMan ::

well well well...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

billy ::

to je zdaj tista taktika, da tekmecu vzameš voljo do dirkanja in pokažeš že takoj na začetku kako dominanten si?

TribesMan ::

No, upajmo da Ferrari še mal sandbaga :D

Drgač pa zgleda da Mclaren je nekje na nivoju RedBulla.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

billy ::

alonso zelo soliden ja, z malo sreče lahko celo pride v top10!

haas tudi presenetil, da ni najslabše moštvo.

TribesMan ::

So se malo zakalkulirali v Mclarnu? :/
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

billy ::

oops ;)

Torej ta format je po eni strani zelo podoben lanskemu, le da je dobro to, da se sedaj tisti slabši izločijo veliko prej, ne pa da zadnjih nekaj minut delajo zmedo na stezi, tako bomo zadnje 2 (3?) min imeli na stezi duel, in ne 10 avtov ki se podijo za boljša mesta, realno pa bi itak imela spet samo dva možnost za pole.

pozitivno torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

TribesMan ::

Meh... zadnjih 5 minut vsakega dela kvalifikacij je zdaj čisto BV za gledat.
Ker samo spremljamo odštevanje timerjev.

Avti so pa v garaši.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Modri dirkač ::

Emmm, ne.
Po prvih poskusih je vsega konec, ker je premalo časa, da bi šli še enkrat ven.
Pomeni, manj krogov, manj akcije.
Everybody lies!

billy ::

Počakajmo na razplet, lani je bilo vedno tako da so delali vsi štalo, ker je 10 avtov bilo na stezi, zdaj bi naj bila samo dva čisto na koncu.

Mogoče bi lahko raztegnili qualy ja, dodali par minut, s tem bi tudi prenos bil daljši, kar bi bilo tudi kul.

V SPA recimo trenutni format ne bo laufal...

Drugače pa zdaj konkretno šteka stream, očitno overload?

Boljši ace stream! 6a551d7c311d1a3e5072095908e473b35067074a

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

TribesMan ::

Hahaha :D

Tole bo tak dolgcajt za gledat...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Modri dirkač ::

Ful zanimivo, dirkači grejo na kofe 6 min pred koncem ...
Everybody lies!

TribesMan ::

Zmanjkalo gum...

Beda...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

billy ::

Nov rekord steze, wiki že updejtan, koliko je bil stari, če se kdo spomni?

Več gum jim dat pa rešen problem?

Kako bo zdaj sploh z gumami za dirko, verjetno se več ne začne s tistimi s katerimi je bil postavljen najboljši čas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

TribesMan ::

Še vedno se začne z gumami s katerimi so postavil najboljši čas...

Merc ma še vedno pol sekunde prednosti. :/
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

billy je izjavil:

Nov rekord steze, wiki že updejtan, koliko je bil stari, če se kdo spomni?

Več gum jim dat pa rešen problem?

Kako bo zdaj sploh z gumami za dirko, verjetno se več ne začne s tistimi s katerimi je bil postavljen najboljši čas?

Noben rekord ni bil izboljšan, o čem ti to?
Pole record je 1.23.5 od Vetela iz leta 2011, MS ima rekord na dirki 1.24.1 iz 2004.
Everybody lies!

billy ::

Škoda, ampak vsaj ne bomo pogrešali prenosov po TV ;)

Modri dirkač, očitno je nekdo prej editiral wiki, zdaj je že popravljeno ;)

Gregor5816 ::

50. pole za Hamiltona danes. A lahko ujame Senno ali celo Schumacherja še letos?

IcEk` ::

Mislim, da se ta format kvalifikacij ne bo dolgo obdržal :)

Super Sonic ::

"A lahko ujame Senno ali celo Schumacherja še letos?"
Lahko ja.

Merc ma še vedno pol sekunde prednosti. :/

Vsaj pol sekunde... :/ Toro Rosso je sicer odlično predelal dirkalnik - velik bravo za njih. Je pa dirka druga stvar; bomo videli.

Vse ostalo pa... ljudje, kam gre ta F1. Tole dans ni bilo ničemer podobno. Ta kva. format bi morda deloval, če bi bili vsi dirkalniki enako hitri, kar niso. Pa ne samo to, ko začnejo srat z gumam se stvar samo še poslabša. Jaz res upam, da skinijo tole do jutri in bo že v Bahrajnu vse drugače.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

TribesMan ::

Mislim da bi Toro Rosso konkretno skakal Ferrariju v rit, če bi imeli 2016 motor.
Škoda je ker bodo s časom zlezli nazaj, do konca leta ob nekem normalnem razvoju konkurence, bo lanski motor zelo verjtno najšibkejši od vseh...
Zdaj mislim da je vsem jasno zakaj Ferrari ni hotel dati motorja Red Bullu.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

anketar ::

BT52 je izjavil:

Vsakič ko je LIVE trening imaš na ReddituF1 vedno "sticky" temo na vrhu. Tam zraven pa tudi imaš stream podtemo, kjer lahko dobiš vse raznorazne stream linke in ACEstread ID kode. https://www.reddit.com/r/formula1/


a maš mogoče link pa geslo za henno stream, ker vim da gledaš r/f1 lahka pošleš na zs

ta ace link je dons šteku (deinterlace/jadafi ni pomagal) in bi rabu kej bolšga za ju3, švabi so res zadnja možnost

thx

TOP ::

Na kateri kanal bo prenos ker na slo in hr ni.Na katerem tujem.Hvala.

TribesMan ::

Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BorutK-73 ::

TOP je izjavil:

Na kateri kanal bo prenos ker na slo in hr ni.Na katerem tujem.Hvala.

Avstrija ali nemški RTL. Hrvati mislim da imajo na hrvškem rtl-u.

TOP ::

zdej sem mal pogledal ja Nemški RTL prenaša,Hrvati ne.Kje bi pa našel da bi bil ANG jezik,ker tele Nemce nerazumem.

Jst ::

Ima kdo kakšen Ace stream, ki ne šteka?

6a551d7c311d1a3e5072095908e473b35067074a

Mi šteka.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Skyman ::

tega probaj! pa poročaj :)
78fb454d09ed099e8bbfd7f2b3aa11c968861834

Ajmo ferrari!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()
««
5 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616168592 (103152)          
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664272748 (168216) ABX
»

Formula 1 2011 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Na cesti
1146130647 (89396) Jst

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189177355 (140600) WarpedGone

Več podobnih tem