» »

Formula 1 2016

Formula 1 2016

««
31 / 40
»»

veqlargh ::

+1

BorutK-73 ::

2a9598b26a7fb47b27dbbc1f35fe97c6250656a8 - 6000kbps
fde012f136649788134ac3a7eaaa61985c3195d7 - 3000kbps
a65b7e2a8a96bea31e1bc8c8d99ea5e7818dcd1a - 1200kbps

billy ::

Kaj je bilo zdaj lojzu rečeno okoli power units?

Klamzi ::

Full power

veqlargh ::

So odprli rosiki :D

AvtoR ::

Za Singapur zelo zanimiva dirka!
Škoda, da Rikiju ni uspelo presenetiti Mercedesa.
Man of the race je pomojem Vettel. Štartal je zadnji in se uvrstil tik za Kimijem. Mislim, da če včeraj ne bi imel smole, bi danes to dirko dobil.

videc ::

AvtoR je izjavil:

Za Singapur zelo zanimiva dirka!
Škoda, da Rikiju ni uspelo presenetiti Mercedesa.
Man of the race je pomojem Vettel. Štartal je zadnji in se uvrstil tik za Kimijem. Mislim, da če včeraj ne bi imel smole, bi danes to dirko dobil.
Možno.
Če pa genij na komandnem pultu pri Ferrariju ne bi poklical Kimija v bokse bi bil pa kimi tretji. Vsaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

Jst ::

>Za Singapur zelo zanimiva dirka!

Kadar pomislim na Singapur, je prava asociacija dolgočasna dirka. Potem je pa še dež začel padati in to se po strešnih oknih tako lepo sliši, da sem zaspal pa ene desetih krogih. In se zbudil ene 10 minut po podelitvi kolajn.

Upam, da bo na F1.com zanimiv "director's cut", kjer bodo prikazali vse, kar je bilo zanimivo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

springfield ::

videc je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Za Singapur zelo zanimiva dirka!
Škoda, da Rikiju ni uspelo presenetiti Mercedesa.
Man of the race je pomojem Vettel. Štartal je zadnji in se uvrstil tik za Kimijem. Mislim, da če včeraj ne bi imel smole, bi danes to dirko dobil.
Možno.
Če pa genij na komandnem pultu pri Ferrariju ne bi poklical Kimija v bokse bi bil pa kimi tretji. Vsaj.

Ni šans. Hamilton bi Kimija ujel in prehitel. Če je bil Ric 2,5 - 3s hitrejši od Rosberga, bi Hamilton komot bil 3,5 - 4s na krog hitrejši od Kimija. Mercedes je to taktično odlično speljal. Hamilton se mu je približal na 2s, ravno toliko kot so vedeli, da lahko naredijo v enem krogu razlike, če se Ferrari odloči za postanek, če pa se ne, bi ga pa par krogov pred koncem dohitel in prehitel.

videc ::

Daš roko v ogenj?

billy ::

Ujel bi ga lažje, kot je riki lovil rosberga, je pa pri tem tako, da lahko je nekoga ujeti, prehiteti pa potem vprašanje...pa magari si par sekund na krog hitrejši.

Bi pa znalo to biti še težje, zaradi lojzevih težav z zavorami, tako da mogoče sploh ne bi mogel napasti...no..amateri so izpadli amatersko, ker so vedeli da če pride v boks ga bo lojza šišnil, so pa upali da je kimi dovolj hiter, da ga bo prehitel očitno, ampak ne vem kdo je verjel v to, jaz sigurno ne :) če pa bi ostali zunaj, pa bi vsaj imel track position.

springfield ::

To z zavorami je pa tut blo samo za šov. Kot Red Bull v najboljših letih - ne vem, če je minla dirka, ko Vettel ni imel "težav", a je vseeno z lahkoto zmagal. Danes sta oba imela kao težave z zavorami, a sta bila oba s soft gumami enako hitra, če ne celo hitrejša, kot Ric s super soft.

billy ::

Če računaš da je merc povsod 1-2sec hitrejši če vozijo na polno, potem to ni nič čudnega.

So pa pomoje bile težave večje na začetku, ko je bilo več goriva in logično proti koncu vedno manjše.

šernk ::

Rosberg je odpeljal odlično zadnji del, toliko kot je moral da mu ne odpovejo zavore.

Ni šans. Hamilton bi Kimija ujel in prehitel. Če je bil Ric 2,5 - 3s hitrejši od Rosberga, bi Hamilton komot bil 3,5 - 4s na krog hitrejši od Kimija.


Kimi ni imel težav z zavorami, Ricciardo ni imel težav z zavorami in kar sem z enim očesom spremljal čase zadnjih 10 krogov Hamilton ni bil nič hitrejši od Ricciarda, bi pa zagotovo Kimi bil hitrejši od Rosberga.

tudi meni se je zdela v tistem trenutku edina pametna poteza za Ferrari da Kimija pokliče v bokse, pa se je izkazala da ni bila pametna. Jebiga, če bi ga pustili zunaj in bi ga Hamilton prehitel bi pa spet bilo joj ta amaterski ferrari... Pa tudi Ricciardo je bil morda 1s hitrejši na krog (če izvzameš probleme z zavorami pri Rosbergu), na koncu še manj osebno sem pričakoval da bo razlika v hitrosti med gumami večja in iz tega razloga je bil postanek Kimija edino pametno. treba se je zavedat da je Mercedes vseeno normalno 1s hitrejši od Red Bulla in zato postanek Rosberga ni bil toliko nujen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jst ::

Čudno, nekaj manjka...

Aja, stream linki. :)

578a8b852abcbe2c837f4f6db5ee30bdc3cfe2ee (6000kbps)
a9ba4178f7a36c8872d624a5a9073669ccef33a1 (3000kbps)
fc571ec51ac8ba79207eb8e9fa6bb2ef6852a2a4 (1200kbps)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Kakšno neumno (in nesramno) novinarsko vprašanje na konferenci Rosbergu.

Parafraziram: Ali ste šli, da si zagotovite mesto na prvi vrsti (implicitno mišljeno ob Hamiltonu) ali na pole?
Odgovor Rosberga: Vedno greš na pole.

Mislim, da bi ga bilo treba - novinarja ali kdo je spraševal - odpustiti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jacal ::

@Jst, tile linki so zelo prijazni, a tudi dvorezni. Pred prvo dirko sezone sem še vedel, kje se jih dobi, zdaj se mi pa niti sanja ne, ker jih vselej poberem tukaj. Veliko breme na, upam, krepkih plečih, ker če jih lepega dne ne bo, jih bom brezupno iskal tri minute pred startom, in našel, ko se bosta Kvjat in Vettel že zmerjala v boksih, Button bo pa skromno proslavljal deveto mesto.

MaterVola ::

Jacal, v tej temi je večkrat napisano, kje so linki dosegljivi.

jacal ::

@MaterVola, vem, da je zapisano, hvala, namignil sem le, da zaradi lenobe teh podatkov nekako ne znam več poiskati. Pozabi, le prostor in čas tratim.

connel ::

LQ: 5f8b483852191625766918186f6a98488b5de54d
3K: d56f0c89a1bc1383e0d38d66b0665f4c60869d6b
6K: bbe15b3f9691065f7658e8438e4d6ad7a531a90d

jacal ::

connel, hvala!

val46 ::

vem da je najbrž butasto vprašanje,sam...kako za boga vam odpre video?mene vedno vrže na nek polski forum...kaka informacija morda,kako naj odprem,da bom lahko gledal formulo?hvala...

connel ::

Ace player rabiš za te linke :D

val46 ::

connel je izjavil:

Ace player rabiš za te linke :D



Hvala! Se mi je zdelo, da neki ne bo ok :)

SavoS ::

Lojza out of the race... :D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Jst ::

Osmo enoto je uničil. Conspiracy theories bodo vsepovsod.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jacal ::

Webber je bil očitno vnaprej odločen, da ne bo pil iz copata. Suverena poteza.

MaterVola ::

Preveč novih so nabrali v Spaju in se jim vesolje maščuje. Edina možna razlaga.

AvtoR ::

Australia & Austria anthem:)

PredatorX ::

Jst je izjavil:

Osmo enoto je uničil. Conspiracy theories bodo vsepovsod.


:D Res zanimivo.

globoko grlo ::

hm, sem prespal :)
A se da komu na hit napisat kaj se je dogajal?

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

AvtoR ::

globoko grlo je izjavil:

hm, sem prespal :)
A se da komu na hit napisat kaj se je dogajal?

tnx


http://www.rtvslo.si/sport/formula-1/ri...

šernk ::

Nihče ne komentira 10s pribitka Rosbergu? res da kazen ni vplivala na nič ampak vseeno se mi zdi prestroga sploh glede na izid.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

globoko grlo ::

hm, kdorkol je pisal ta povzetek je ...

recimo
"Rosberg je ves čas napredoval in se že v 21. krogu prebil na peto mesto. Nato je dolgo vodil za Kimijem Räikkönenom (Ferrari) in ga s pogumnim manevrom prehitel v 38. krogu."

Kaj se je pol zgodil s Kimijem?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

springfield ::

šernk je izjavil:

Nihče ne komentira 10s pribitka Rosbergu? res da kazen ni vplivala na nič ampak vseeno se mi zdi prestroga sploh glede na izid.

Tudi kazen za Vettla se mi zdi prestroga, ampak tak pač je FIA, nekonsistenta. Če bi v obeh primerih šlo za Verstapna, bi šlo za dirkaške nesreče...

PrimozR ::

Kakšno je pa dobil?? Pa česa je bil sploh kriv, saj je Rosberg zapeljal na polno v ovinek.

TribesMan ::

+3 startna mesta na naslednji dirki...

Brezveze pomojem. Zadeva je bila zelo podobna situaciji v Spaju z Verstappnom.
Zakaj takrat ni bilo kazni?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

springfield ::

Ker se Maxa ne sme kaznovat, ker je dober za promocijo športa :)

Jst ::

Dirka je bila zelo zanimiva, ampak po pravici povedano, sem že par dni "uničen", ker imam insomnijo in takrat po par dni skupaj ne spim in sem kot zombi.

Vettlova kazen je neumna, pravtako Rosbergova.

Hamiltona izjava takoj po tem, ko je prišel v paddock in rekel da "nekdo ali nekaj noče da zmagam," je prilil vroče olje na ogenj teoretikom zarot in je tudi trapasta. Ampak to je bila prva reakcija, prva izjava. Logično, da je bil razočaran in jezen. Res je sicer čudno, da vse ekipe, ki uporabljajo Merc pogonsko enoto, niso imele problemov, ne verjamem pa, da je res kakšna zarota proti njemu.

edit: Je bilo pa vsaj za spremembo z užitkom gledati podelitev nagrad, ker je Ricciardo vedno nasmejan, danes je bil še toliko bolj. Ko sta pa na odru Merc driverja, je pa že v sobi tišina, na odru se v luft zlije malo šampanjca in to je to.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

theBill ::

Kaj je bilo pa s tistim Verstappnovim prehitevanjem Raikonenna pod Virtual SC, kar je javil Perez? Max se je na ciljni ravnini enostavno odpeljal mimo, ko so še vsi vozili počasi. Je Kimi zaspal ali ga je Max dejansko prehitel še med VSC?

Rosbergovo prehitevanje... :)) tip res ni talent za te zadeve, v Kimija se je zagnal kot da bi v lunaparku vozila tiste električne avtomobilčke z gumo naokoli. Reakcija Wolffa je povedala vse. Kazen pa absolutno premila, ker to definitivno ni bilo prehitevanje, ampak zaletavanje, imel je veliko srečo, da se ni razpletlo podobno kot pri preoptimističnem maneveru Vettla.

MaterVola ::

 Verstappen

Verstappen

PredatorX ::

Jst je izjavil:

Dirka je bila zelo zanimiva, ampak po pravici povedano, sem že par dni "uničen", ker imam insomnijo in takrat po par dni skupaj ne spim in sem kot zombi.

Vettlova kazen je neumna, pravtako Rosbergova.

Hamiltona izjava takoj po tem, ko je prišel v paddock in rekel da "nekdo ali nekaj noče da zmagam," je prilil vroče olje na ogenj teoretikom zarot in je tudi trapasta. Ampak to je bila prva reakcija, prva izjava. Logično, da je bil razočaran in jezen. Res je sicer čudno, da vse ekipe, ki uporabljajo Merc pogonsko enoto, niso imele problemov, ne verjamem pa, da je res kakšna zarota proti njemu.

edit: Je bilo pa vsaj za spremembo z užitkom gledati podelitev nagrad, ker je Ricciardo vedno nasmejan, danes je bil še toliko bolj. Ko sta pa na odru Merc driverja, je pa že v sobi tišina, na odru se v luft zlije malo šampanjca in to je to.



Zakaj neumni? Rosber je na silo prehitel.... Vettel se je pa uštel pri zaviranju ("na silo hotel pridobit") in zadel Rosberga. Najbolje bo, da se začnejo zaletava...


Naj bo raje hvaležen Raikonenu, da je zadevo lepo spremljal...

Rosber si letos nezasluži naslova.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Okej, tole je res na silo, niso to turni avtomobili, kjer se lahko nasloniš.

Turn 1 je pa pomojem racing incident, trije so bili vštric, Vettel je načeloma napadal Verstappna, Rosberg je pa precej na silo zapeljal čez progo na apex in zaprl pot Vettlu.

Jst ::

Rosberg je grdo, na silo prehitel Kimija. Ampak to je dirkanje, hebemu! Ne moreš za vsak dotik, za vsako blokiranje, za vsak grd pogled, dati kazen.

Tudi sam sem si rekel, "pa ti ne znaš prehitevati", ko je Rosberg prehitel, ampak kazen za grdo prehitevanje?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

no comment ::

Če ne bi bil vpleten Rosberg, bi sedaj poslušali kako je Kimi (so)kriv, ker "je pustil odprta vrata" (tako kot smo poslušali po Bottas-Raikkonen trku v Singapurju lani). Če pa bi bil na Rosbergovem mestu Hamilton, bi pa Kimi itak dobil ban 3 dirk (Kimi je vendar imel na desnem robu še 10 metrov placa, ki bi ga moral koristno uporabiti za izogibanje, ane?!).

Tako pa je avtomatična kazen. Dvomim, da je sploh treba it googlat ali je bil kak Anglež glavni steward v Maleziji...

(ja, Rosberg JE zakrivil trk, ampak to je pa že 2much tudi za f1)

PrimozR ::

Meni se precej bolj kazni vredna zdi Rosbergova poteza pri Kimiju, kot 'Vettlova' v prvem krogu. Tam je bil Vettel na robu, ob Verstappnu, Rosberg bi ga težko videl (dren), zapeljal je čez progo in ga zapel. Tukaj je pa Rosberg takoj videl, v kaj se spušča, pomojem je bil malce preveč pogumen oz. tišast.

TribesMan ::

Meh... to prerekanje o tem kdo ga je narobe postavil ne pelje nikamor.

Raje poglejmo kej bolj zanimivega:

http://www.formula1.com/en/latest/featu...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MaterVola ::

Je imel nastavitve na easy :)

AvtoR ::

Rosberg je dejansko precej na bojno linijo zaprl prvi ovinek. Vettel in Verstapen sta se malenkost dotaknila, modra ravno dovolj da je Vettel priletel v Rosberga. Če bi šel Rosberg malenkost bolj levo, bi verjetno Vettel zapeljal v naslednji zavoj kot tretji. Ampak hebat ga, po moje je šlo za čisto dirkaško nesrečo.
Rosberg je dejansko malo na silo prehitel Kimija. Če je to za kazen je dejansko diskutabilno. Dejstvo pa je, da v tem stilu Hamilton kar nekajkrat prehitel Rosberga (z rahlim dotikom), pa kolikor vem še nikoli ni dobil nobene kazni...
Hamilton ima pa letos res neverjetno smolo z pogonskimi enotami.

TribesMan je izjavil:

Meh... to prerekanje o tem kdo ga je narobe postavil ne pelje nikamor.

Raje poglejmo kej bolj zanimivega:

http://www.formula1.com/en/latest/featu...


Nisem njegov oboževalec, ampak tole je res mojstrovina, v enem krogu je pridobil 10 mest!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvtoR ()

Nikec3 ::

AvtoR je izjavil:

Rosberg je dejansko precej na bojno linijo zaprl prvi ovinek. Vettel in Verstapen sta se malenkost dotaknila, modra ravno dovolj da je Vettel priletel v Rosberga. Če bi šel Rosberg malenkost bolj levo, bi verjetno Vettel zapeljal v naslednji zavoj kot tretji. Ampak hebat ga, po moje je šlo za čisto dirkaško nesrečo.
Rosberg je dejansko malo na silo prehitel Kimija. Če je to za kazen je dejansko diskutabilno. Dejstvo pa je, da v tem stilu Hamilton kar nekajkrat prehitel Rosberga (z rahlim dotikom), pa kolikor vem še nikoli ni dobil nobene kazni...
Hamilton ima pa letos res neverjetno smolo z pogonskimi enotami.

TribesMan je izjavil:

Meh... to prerekanje o tem kdo ga je narobe postavil ne pelje nikamor.

Raje poglejmo kej bolj zanimivega:

http://www.formula1.com/en/latest/featu...


Nisem njegov oboževalec, ampak tole je res mojstrovina, v enem krogu je pridobil 10 mest!

Pa sej je jasno, Alonso je najboljši dirkač zadnjih 10 let. Vettel in Hamilton nista nisi primerljiva.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"
««
31 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616168615 (103175)          
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664272758 (168226) ABX
»

Formula 1 2011 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Na cesti
1146130651 (89400) Jst

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189177361 (140606) WarpedGone

Več podobnih tem