» »

Izobraževanje in zaposlitev v prihodnost

Izobraževanje in zaposlitev v prihodnost

1
2
3

iKst ::

Tisti v JS so večinoma zaposleni za poln delovnik, torej, 40 ur tedensko. Bolj težko zbijajo povprečje, ane?

Te "prekarce", ki brez izjeme delajo 16 ur na dan bi pa tudi rad videl. Gotovo imaš kak podatek koliko jih je in koliko delajo.

V statistiki pa je vključen tudi JS. ki so božje krave in nima veze z gospodarstvo,


Seveda ima veze z gospodarstvo. Brez zdravnikov, gasilcev, policajev in uradnikov, ki mi izdajajo pasoš, bi bilo gospodarstvo bol na psu.

Mr.B ::

Barakuda1
:: ravnokarcitiraj
#
o.k. tale mobi je res en tak obskurn primer. Čeprav ne zanikam, da tudi preko takšnih malih zadev prihaja ko koncentracije kapitala in to iz "prihodnosti". Če se mobiju lahko odpoveš, pa se nekaterim drugim dobrinam pač ne moreš, ali pa vsaj zelo težko (stanovanje, oblačila, hrana, zdravstveno varstvo itd.)

V sloveniji sem poznal osebe, ki so živeli na sociali, pa so imeli original Nikice, boljši avto, zdravstveno varstvo sva imela oba zagotovljeno pa čeprav sem jaz državi dal nekajkrat več, kot je on dobil sociale, stanovanje je priskrbela država etc, pa je kljub temu obdržal isti način mišljenja. Torej kaj hočeš povedat, da sem jaz debil, ker sem se odpovedal dopustu, da sem imel dovolj sredstvo za odhod v tujino...

To, na kar se opozarja v Kapitalu 21. stoletja je ravno to, da se koncentrirani kapital iz preteklosti uporablja in izrablja ravno za to, da so tisti, ki nimajo kapitala, praktično prisiljeni črpati iz prihodnosti, da bi prenašali sredstva lastnikom kapitala sedaj, ki bo krog ponovno zavrtel v prihodnosti.
Bogati so tako iz dneva v dan bolj bogati, revni iz dneva v dan bolj revni.
JA ampak za to ne rabiš biti na oblasti 500 let, niti 200 let niti 100 let niti 50 let. Poznam ljudi, ki so do svojega 40 leta zaslužili toliko, da jim do smrti ni potrebno delat, vključujoč svojim otrokom, in njihovim otrokom, če bo do takrat denar imel isto funkcijo kot danes...pa ti zagotavljam, da sem si jaz več privoščil več kot on.

Da pa bi zadeva vendarle vsaj izgledala malce bolj človeška, imamo pleado prestižnih zasebnih šol. In zdaj tisto kar je pri tem sistemu izobraževanja najpomembnejše. Na te elitne zasebne šole (ki so plačljive) se najprej vpišejo potomci lastnikov kapitala (oni pač imajo denar). Ko je kvota dosežena, pa je nekaj mest prostih tudi za izjemne talente.
Vendar to še ne pomeni, da so/bodo ti izjemni talenti, tudi če končajo študij, na trgu dela v enakopravnem položaju s potomci kapitala.

Tako razmišljajo samo tisti, ki mislijo da morajo biti v eni generaciji ultra bogati, in jim ne bo potrebno nikoli delat. Resnična odgovornost, ni kaj od ljudi, ki niso nikoli delali.
O kapitalu in njegovi distribuciji, bodo še naprej odločali lastniki kapitala (praviloma pridobljenega na zelo sporen način) in njihovi potomci. In prav lahko (v praksi praviloma) se lahko zgodi, da bo nek potomec lastnika kapitala, navkljub slabemu znanju imel absolutno prednost pri pozicijah v družbi, vizavi nekoga, ki ni lastnik kapitala, pač pa le svojega znanja.
Če sreča da ne veš statističnih podatkov, koliko od tistih top 1% na svetu, dejansko imajo kapital kot posledica nasledstev. Je pa res, da spremljam vsakoletno top lestvico utra bogatih, ti so v večini iz družin z dolgo zgodovisnko tradicijo, nje...

Mi tle potem nekaj blebetati o osebni odgovornosti, pridnosti in podobnih fintah, je mal tko...cinično vsaj, če ne že kaj več.
sej bi ti dal primer Merkatorjevega pršuta za 8€ ampak nebi razumel, verjetno bi bili krivi iluminati..

PrihajaNodi,
Ja ker z denarjem ki ga porabi za 300€ vreden telefon lahko starši zagotovijo super prihodnost otroku. Seveda bogataš mora od nečesa denar dobiti, logika tebi ni jasna, kajne. Če ne drugje pa od medicine ki jo ovce potrebujejo. Torej če ovce prenehajo kupovati telefone, avtomobile, bi pa podražili zdravstvo. Štekaš?
Sej več, to je nekako tako, kot nakup stanovanja, vsi ki ga kupijo pravijo da se splača, ker vsi tudi pravijo da bodo zaslužili ko ga bodo prodali na stara leta, in to bajno. Smao kaj ko bo ta denar, od prodaje koristil morda otrokom njihovim vnukom. Vmes sta pa šli pogobe no dve generaciji njihovega potomstva...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

V sloveniji sem poznal osebe, ki so živeli na sociali, pa so imeli original Nikice, boljši avto, zdravstveno varstvo sva imela oba zagotovljeno pa čeprav sem jaz državi dal nekajkrat več, kot je on dobil sociale, stanovanje je priskrbela država etc, pa je kljub temu obdržal isti način mišljenja. Torej kaj hočeš povedat, da sem jaz debil, ker sem se odpovedal dopustu, da sem imel dovolj sredstvo za odhod v tujino...


Poglej si prebivalstvo v ZDA kjer kupujejo na Black Friday. Gre za debeleljšo in črnsko populacijo, ki se rangira kot najnižji sloj. Zakaj misliš da je tako kot je? Misliš da si lahko privoščijo zobozdravnika ali drugo kvalitetno zdravstveno oskrbo?

iKst ::

Gre za debeleljšo in črnsko populacijo, ki se rangira kot najnižji sloj.


Bullshit.

http://www.businessinsider.com/black-fr...

The stereotypical Black Friday shoppers are parents who go out with a mission to get their offspring the season's hottest toys.

But the demographic of the shopping holiday has changed greatly to include "packs of teens and young adults," report Frank Kummer and Matt Katz of the Philadelphia Inquirer.

Mr.B ::

PrihajaNodi je izjavil:

V sloveniji sem poznal osebe, ki so živeli na sociali, pa so imeli original Nikice, boljši avto, zdravstveno varstvo sva imela oba zagotovljeno pa čeprav sem jaz državi dal nekajkrat več, kot je on dobil sociale, stanovanje je priskrbela država etc, pa je kljub temu obdržal isti način mišljenja. Torej kaj hočeš povedat, da sem jaz debil, ker sem se odpovedal dopustu, da sem imel dovolj sredstvo za odhod v tujino...


Poglej si prebivalstvo v ZDA kjer kupujejo na Black Friday. Gre za debeleljšo in črnsko populacijo, ki se rangira kot najnižji sloj. Zakaj misliš da je tako kot je? Misliš da si lahko privoščijo zobozdravnika ali drugo kvalitetno zdravstveno oskrbo?

Tipični fall back, takoj amerikace. Zakaj ne greš bližje v EU.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

iKst ::

V članku piše, da ljudje malo manj zapravljajo za nepotrebne bedarije. Ne vem kje si videl, da gre za debele črnce.

PrihajaNodi ::

iKst je izjavil:

V članku piše, da ljudje malo manj zapravljajo za nepotrebne bedarije. Ne vem kje si videl, da gre za debele črnce.


Ki pa je posledica višjih zdravstvenih in ostalih storitev in dobrin. Vidiš moraš prebrati celoto.

"Consumers are increasingly familiar with energy price reprieve from summer gas prices and no longer adjust their long-term spending habits as much, or at all, based on short-term price fluctuations," Piegza writes.

And while gas prices are lower, the benefit is offset by higher housing and utility costs, according to Piegza.

Health insurance premiums have increased between 39% and 56% since early 2013, meaning additional costs of $230 per month for the average family.


Kot sem pravilno napisal že prej, poceni kitajske igračke bodo še bolj poceni a stanovanja (najemi in nakup) zdravstvo pa bo šlo v nebo. Torej, telefonček za 300EUR ni mrerilo prav tako avto ne, ker danes za 2000EUR lahko dobiš že super avto.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Kje so debeli črnci omenjeni?

PrihajaNodi ::

iKst je izjavil:

Kje so debeli črnci omenjeni?



Cev kup sem jih videl kako se skoraj pobijajo v Wallmartu -u.

Barakuda1 ::

Mr.B je izjavil:

Barakuda1

Da pa bi zadeva vendarle vsaj izgledala malce bolj človeška, imamo pleado prestižnih zasebnih šol. In zdaj tisto kar je pri tem sistemu izobraževanja najpomembnejše. Na te elitne zasebne šole (ki so plačljive) se najprej vpišejo potomci lastnikov kapitala (oni pač imajo denar). Ko je kvota dosežena, pa je nekaj mest prostih tudi za izjemne talente.
Vendar to še ne pomeni, da so/bodo ti izjemni talenti, tudi če končajo študij, na trgu dela v enakopravnem položaju s potomci kapitala.

Tako razmišljajo samo tisti, ki mislijo da morajo biti v eni generaciji ultra bogati, in jim ne bo potrebno nikoli delat. Resnična odgovornost, ni kaj od ljudi, ki niso nikoli delali.



Ne vem kdo in kaj razmišlja, ker to niti ni pomebno. Realnost je pač takšna, to je pa tud vse.

Glede statistike tistega 1 % pa sam tole.
Te raznorazne top liste, niso ravno najbolj verodostojen dokument. Zajemajo marsikaj, marsičesa pa tudi ne. Tako sploh ni nujno, da je nekdo ki se znajde na vrhu takšne lestvice, tudi v resnici tako bogat. Tako kot so vrjetno nekateri, ki jih te liste ne zajemajo, njihov kapital pa je praktično nepredstavljiv.
Višina kapitala se namreč ne meri zgolj s količino denarja (katerega vrednost je odvisna od dnevnopolitičnih pretresov)

Mr.B ::

PrihajaNodi je izjavil:

iKst je izjavil:

Kje so debeli črnci omenjeni?



Cev kup sem jih videl kako se skoraj pobijajo v Wallmartu -u.

Ja statistično je to že možno.

Barakuda1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Barakuda1

Da pa bi zadeva vendarle vsaj izgledala malce bolj človeška, imamo pleado prestižnih zasebnih šol. In zdaj tisto kar je pri tem sistemu izobraževanja najpomembnejše. Na te elitne zasebne šole (ki so plačljive) se najprej vpišejo potomci lastnikov kapitala (oni pač imajo denar). Ko je kvota dosežena, pa je nekaj mest prostih tudi za izjemne talente.
Vendar to še ne pomeni, da so/bodo ti izjemni talenti, tudi če končajo študij, na trgu dela v enakopravnem položaju s potomci kapitala.

Tako razmišljajo samo tisti, ki mislijo da morajo biti v eni generaciji ultra bogati, in jim ne bo potrebno nikoli delat. Resnična odgovornost, ni kaj od ljudi, ki niso nikoli delali.



Ne vem kdo in kaj razmišlja, ker to niti ni pomebno. Realnost je pač takšna, to je pa tud vse.

Glede statistike tistega 1 % pa sam tole.
Te raznorazne top liste, niso ravno najbolj verodostojen dokument. Zajemajo marsikaj, marsičesa pa tudi ne. Tako sploh ni nujno, da je nekdo ki se znajde na vrhu takšne lestvice, tudi v resnici tako bogat. Tako kot so vrjetno nekateri, ki jih te liste ne zajemajo, njihov kapital pa je praktično nepredstavljiv.
Višina kapitala se namreč ne meri zgolj s količino denarja (katerega vrednost je odvisna od dnevnopolitičnih pretresov)

Sej vem, takoj ko številke ne štimajo pridigi, jo je potrebno diskrmitirati. Zmeniva se tako, da bom jaz verjel statistiki, ko pa boš ti pripravil recimo dokument, kjer boš obrazložil svojo metodologijo in rezultate, ti bom tudi verjel. Pa verjetno po objavi boš kar nekaj zaslužil, saj te bodo vabili na predavanja...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

PrihajaNodi ::

Ja statistično je to že možno.


Seveda je. Črnci so v popvprečju bolj revni in manj izobraženi od belcev.


http://www.latimes.com/business/la-fi-b...

Barakuda1 ::

Mr.B je izjavil:





Glede statistike tistega 1 % pa sam tole.
Te raznorazne top liste, niso ravno najbolj verodostojen dokument. Zajemajo marsikaj, marsičesa pa tudi ne. Tako sploh ni nujno, da je nekdo ki se znajde na vrhu takšne lestvice, tudi v resnici tako bogat. Tako kot so vrjetno nekateri, ki jih te liste ne zajemajo, njihov kapital pa je praktično nepredstavljiv.
Višina kapitala se namreč ne meri zgolj s količino denarja (katerega vrednost je odvisna od dnevnopolitičnih pretresov)

Sej vem, takoj ko številke ne štimajo pridigi, jo je potrebno diskrmitirati. Zmeniva se tako, da bom jaz verjel statistiki, ko pa boš ti pripravil recimo dokument, kjer boš obrazložil svojo metodologijo in rezultate, ti bom tudi verjel. Pa verjetno po objavi boš kar nekaj zaslužil, saj te bodo vabili na predavanja...

....................
Ne, ne...nobenega problema nimam s tem, da vrjamem statistiki. Niti je ne želim diskreditirat. Vse na kar sem opozoril je sam to, da ni nujno, da te statistike zajemajo vse ki bi jih morale. Pa ne zato, ker jih nočejo, pač pa iz dost bolj banalnega razloga. Nekaterih zadev pač ne moreš zajet, to je vse. Tiste cifre, ki pa so objavljene, pa navznoter zajemanja in metodologije zagotovo držijo.
sam pol moraš vrjet tud podatkom Thomasa Pikettya

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Verjetno si opazil trend zniževanja delovnih ur v skorej vseh državah?


Na žalost ne in so to samo puhlice za ljudi kot si ti. Verjemi, sem dal kar nekaj skozi, vem tudi kakšen je tempo v Avstraliji. Ne, tam se ne lenuhari. Ko je 8 urni delavnik končan, ljudje še vedno sedijo v pisarnah. Zakaj? Naj ti obrazložim. Gre za:

- pripadnost podjetuju,
- tekmovanje med zaposlenimi
- nagrade za uspešnost in pridnost

In teh 8 ur kar naenkrat postane 12.

Ma daj ne seri. Si že kdaj delal tam, ali poslušaš kakega slovenskega izseljenca, ki se še ni odvadil jamrati ...

Mene so skoraj napodili domov po osmih urah. Ko sem vprašal šefa z delo ob vikendih in nadurah, sem bil deležen najbolj butastega pogleda. Njegovega. Za njih je preprosto. Stranka tega ne plača, torej ne delaš.

Slovenski kult visenja v službah pač v tujini ne deluje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Slovenski kult visenja v službah pač v tujini ne deluje.


Seveda deluje, pa ne samo slovenski, tudi indijski, arabski, kitajski. Konkurenca je velika, zdej pa če se ti tolažiš da je ni, pa super.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Slovenski kult visenja v službah pač v tujini ne deluje.


Seveda deluje, pa ne samo slovenski, tudi indijski, arabski, kitajski. Konkurenca je velika, zdej pa če se ti tolažiš da je ni, pa super.

No ja, jaz se primerjam z boljšimi, ne z slabšimi. Ti pa kakor hočeš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Slovenski kult visenja v službah pač v tujini ne deluje.


Seveda deluje, pa ne samo slovenski, tudi indijski, arabski, kitajski. Konkurenca je velika, zdej pa če se ti tolažiš da je ni, pa super.

No ja, jaz se primerjam z boljšimi, ne z slabšimi. Ti pa kakor hočeš ...


Potem je bolje, da sploh ne delaš. Denar ti pa pada z neba. Ali pa ste v firmi sami lenuhi in tekmujete kdo bo več dela preližil na drugega.

Kakorkoli, če je delovnih mest omejeno, ponudbe na trgu delovne sile pa neomejeno potem je jasno da nastane močna konkurenca.

Vsi It arhitekti delajo tako v službi kot doma. Ti pa ne bluzi da se dela v tujini samo 6 ur. Švicarji so še bolj zajebani ker imajo deljen delovni cajt.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Potem je bolje, da sploh ne delaš. Denar ti pa pada z neba. Ali pa ste v firmi sami lenuhi in tekmujete kdo bo več dela preližil na drugega.

Saj ne delam veliko. V povprečju res enih 6 ur na dan. In je za trenutno delo čisto dovolj da sledim zahtevam stranke. Ne delam v nobeni firmi ...

PrihajaNodi je izjavil:

Kakorkoli, če je delovnih mest omejeno, ponudbe na trgu delovne sile pa neomejeno potem je jasno da nastane močna konkurenca.

Seveda. Samo v moji branži ni veliko konkurence, sploh ne tako dobre kot jaz.

PrihajaNodi je izjavil:

Vsi It arhitekti delajo tako v službi kot doma. Ti pa ne bluzi da se dela v tujini samo 6 ur. Švicarji so še bolj zajebani ker imajo deljen delovni cajt.

Pa kaj če arhitekti delajo doma in v službi. Nisem arhitekt. To je povsem izumrla veda. V Sloveniji jim je delo upadlo za 80%.

Švicarji niso nič zajebani. Zelo lepo je delati z njimi. In po 8 urah (po peti uri popoldne običajno) ne dobiš nikogar več v službi. Predvsem si znajo organizirati delo in ne trpijo bleferjev.

če se sam počutiš ogrožene od robotov in Azijcev, potem ti predlagam da se res malo izobražuješ. Tudi formalno, ne samo z internet vodiči. Zahodna Evropa da kar velik pomen temu pri prvi zaposlitvi, sploh če nimaš priporočil. Seveda pa tudi tu delujejo veze in poznanstva. Kot v vsakem poslu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

iKst ::

Kakorkoli, če je delovnih mest omejeno, ponudbe na trgu delovne sile pa neomejeno potem je jasno da nastane močna konkurenca.


Vidiš, tako je, če izhajaš iz napačne predpostavke. Razmerje je ravno obratno. Število delovnih mest ni omejeno, ljudi je pa na svetu toliko, kot jih je.

PrihajaNodi ::

Saj ne delam veliko. V povprečju res enih 6 ur na dan. In je za trenutno delo čisto dovolj da sledim zahtevam stranke. Ne delam v nobeni firmi ...


Naredi potem tako kot ype in pojdi pri 35 v penzijo.
Pac si persona unikum, kot da bi se bill gates vključil v debato in začel talati nasvete. Ali pa mogoče Einstein.

Pa kaj če arhitekti delajo doma in v službi. Nisem arhitekt. To je izumrla veda. V Sloveniji jim je delo upadlo za 80%.


V slo je še marsikaj drugega izumrlo. Zato pa sposobni bežijo. Tvoje primerjave niso na mestu. Poglej v Avstraliji koliko so izumrli.

če se sam počutiš ogrožene od robotov in Azijcev, potem ti predlagam da se res malo izobražuješ. Tudi formalno, ne samo z internet vodiči. Zahodna Evropa da kar velik pomen temu pri prvi zaposlitvi, sploh če nimaš priporočil. Seveda pa tudi tu delujejo veze in poznanstva. Kot v vsakem poslu.


Kaj zdaj pomeni malo izobražuješ? Da se učiš malo programiranja, delaš kot freelancer in tam dobiš veze? Ti bi moral delati na zavodu za zaposlovanje. Mislim da priznavaš da potrebuješ izobrazbo in veze? Brez enegs in drugega si obsolete.
Se pa ne znaš jasno izražati, ker "malo" izobraževati ni tečaj Npk, temveč MS certifikati ki znesejo tudi do več tisoč evrov (kdo časti že to?).
Vidiš, tako je, če izhajaš iz napačne predpostavke. Razmerje je ravno obratno. Število delovnih mest ni omejeno, ljudi je pa na svetu toliko, kot jih je.


Zanimivo, torej je delovnih mest več kot je ljudi? Jih ustvari fikcija sky is the limit?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Naredi potem tako kot ype in pojdi pri 35 v penzijo.
Pac si persona unikum, kot da bi se bill gates vključil v debato in začel talati nasvete. Ali pa mogoče Einstein.

Ne morem. Sem že prestar. Poleg tega rad delam. Ampak plan imam pa vseeno nehat delat za "preživetje" čez 5 let.

Persone unikum se splača poslušat. Sploh gatesa, pa tudi Einsteina. Saj je dovolj materiala na spletu. Ker potem greš v penzijo pri 35tih. Kot jype ... Ali pa poslušaš mamo, hodiš v službo in delaš do 80tega leta ...

PrihajaNodi je izjavil:

V slo je še marsikaj drugega izumrlo. Zato pa sposobni bežijo. Tvoje primerjave niso na mestu. Poglej v Avstraliji koliko so izumrli.

Pojdi pol v Avstralijo, če si dober in si arhitekt. Samo ne pizdi nad avstralsko vlado, če ne dobiš vize. Potem očitno nisi dober.

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj zdaj pomeni malo izobražuješ? Da se učiš malo programiranja, delaš kot freelancer in tam dobiš veze? Ti bi moral delati na zavodu za zaposlovanje.

Kaj to pomeni, si definiraj sam. Mislim (vem) da sem bil popolnoma jasen.

Saj sem posredoval pri službah. Pa nihče ni hotel iti delat za 10k-12k na mesec. Kljub kvalifikacijam. Še stanovanje in eno karto na mesec bi kril ... Ker bi morali iti v Nemčijo. Fovšljive slovenske "pičkice" (definicija moje punce). Mi niso privoščili provizije pri poslu. Potem bi bil že v penziji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Pojdi pol v Avstralijo, če si dober in si arhitekt. Samo ne pizdi nad avstralsko vlado, če ne dobiš vize. Potem očitno nisi dober.


Za njihovo vizo ni dovolj biti samo dober.

Saj sem posredoval pri službah. Pa nihče ni hotel iti delat za 10k-12k na mesec. Kljub kvalifikacijam. Še stanovanje in eno karto na mesec bi kril ... Ker bi morali iti v Nemčijo. Fovšljive slovenske "pičkice" (definicija moje punce). Mi niso privoščili provizije pri poslu. Potem bi bil že v penziji ...


Ja super, torej so po tvoji definiciji v Slo. samo lenuhi ki noceko delat v Nemcijo za 12 k.
No, saj na zrzs so objavljena tudi direktorska mesta, recimo ukc- ja pa tudi ni nihce zelel tega dela. Zato so razpis ponovili. Res smo lenuhi slovenski, še za direktorje nečemo it.

iKst ::

Zanimivo, torej je delovnih mest več kot je ljudi? Jih ustvari fikcija sky is the limit?


Seveda je delovnih mest več kot ljudi. Vsak lahko dela nešteto stvari. "Ustvarijo" pa jih primarno ljudje, s tem, ko dajo svoje znanje na trg.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Za njihovo vizo ni dovolj biti samo dober.

Sam sem jo dobil ...

PrihajaNodi je izjavil:

Ja super, torej so po tvoji definiciji v Slo. samo lenuhi ki noceko delat v Nemcijo za 12 k.
No, saj na zrzs so objavljena tudi direktorska mesta, recimo ukc- ja pa tudi ni nihce zelel tega dela. Zato so razpis ponovili. Res smo lenuhi slovenski, še za direktorje nečemo it.

Saj ne moreš iti za direktorja, ker nisiopravilno izoibražen, in ker je zadaj cela kuhinja.

Ja res. Kolega bi si do sedaj že lahko na keš kupil stanovanje/hišo v Ljubljani. Tako ga pa vsak mesec malo stiska kaj bo če izgubi službo in kako bo plačal najemnino. Res ste lenuhi. In že prej omenjena definicija. Dodal bi še eno ... Brezjajčniki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Saj ne moreš iti za direktorja, ker nisiopravilno izoibražen, in ker je zadaj cela kuhinja.


če se sam počutiš ogrožene od robotov in Azijcev, potem ti predlagam da se res malo izobražuješ. Tudi formalno, ne samo z internet vodiči. Zahodna Evropa da kar velik pomen temu pri prvi zaposlitvi, sploh če nimaš priporočil. Seveda pa tudi tu delujejo veze in poznanstva. Kot v vsakem poslu.


Se pa malo izobraziš in dobiš nekaj vez in si direktor.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Se pa malo izobraziš in dobiš nekaj vez in si direktor.

Kar izvoli. Meni se ne splača ...

Ti pa kar. Da ne boš samo tule jamral ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Ti pa kar. Da ne boš samo tule jamral ...


Zakaj si mi zasvinjal temo? To narediš vedno in povsod ko je kakšna nova tema.
Al so komunisti, kleni in leni slovenci...
Predlagam ti da odpreš svojo: "kako naj leni slovenec zasluži 12.000\mesec", ali "zakaj so komunisti uničili Slovenijo". Vmes pa daješ tudi nasvete iz svojega poslovnega sveta. Lahko bi še malo zaslužil ko bi dajal nasvete na slo - techu. Malo razmisli.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Na slo-techu in nasploh ljudje niso pripravljeni poslušati takih nasvetov, še manj pa bi za njih plačali. Že večkrat dokazano.

Invictus ::

iKst je izjavil:

Na slo-techu in nasploh ljudje niso pripravljeni poslušati takih nasvetov, še manj pa bi za njih plačali. Že večkrat dokazano.

Res je.

Zmeraj se najdejo leni, vase zaverovani, z zgodovino (večinoma s komunisti zadnje čase predvsem mladi) obremenjeni, ki iščejo razlog za svoj neuspeh povsod drugje, samo v sebi ne. Razlog je pa po večini mladine v lahkem jemanju šole, neučenju in s tem posledično neznanju. Ni dovolj da končaš šolo (kar je danes trivialno, saj pridejo tja starši z odvetniki), ampak se moraš tudi kaj naučit.

Mislim da sem tule dal dovolj brezplačnih nasvetov, pa kak še vedno pade.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

iKst je izjavil:

Na slo-techu in nasploh ljudje niso pripravljeni poslušati takih nasvetov, še manj pa bi za njih plačali. Že večkrat dokazano.

Res je.

Zmeraj se najdejo leni, vase zaverovani, z zgodovino (večinoma s komunisti zadnje čase predvsem mladi) obremenjeni, ki iščejo razlog za svoj neuspeh povsod drugje, samo v sebi ne. Razlog je pa po večini mladine v lahkem jemanju šole, neučenju in s tem posledično neznanju. Ni dovolj da končaš šolo (kar je danes trivialno, saj pridejo tja starši z odvetniki), ampak se moraš tudi kaj naučit.

Mislim da sem tule dal dovolj brezplačnih nasvetov, pa kak še vedno pade.


To pa ni tema o tebi in tvojih nasvetih. Lahko bi si vsaj prebral o čem je tema. Odpri svojo temo kako naj nekdo uspe.

Podatki kažejo, kljub tvojemu tupoglavemu razmišljanju, da bo avtomatika zamenjala večino delovnih mest v ZDA sektor ki zaposluje največ ljudi - logistika. Kar želim poudariti je da se ne osredotočaj name s svojimi: " malo se izobrazi in boš dobil 12 k na mesec" pač pa odpri svojo temo kako si ti uspel! Ta tema naj se pa nadaljuje konstruktivno in prosim da jo prenehaš svinjati.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

iKst ::

Težko se tema nadaljuje konstruktivno, če si iz posta v post zmišljuješ nove statistike in navajaš fake podatke.

Podatki kažejo, kljub tvojemu tupoglavemu razmišljanju, da bo avtomatika zamenjala večino delovnih mest v ZDA sektor ki zaposluje največ ljudi - logistika.


Kateri podatki, kdaj, koliko novih delovnih mest z visoko dodano vrednostjo bo prinesel razvoj te avtomatike...

PrihajaNodi ::

Težko se tema nadaljuje konstruktivno, če si iz posta v post zmišljuješ nove statistike in navajaš fake podatke


Kdaj pa je to bilo? Takrat ko nisi uspel razbral da na Black Friday hodi več revnih kot bogatih? Potem pa sem napisal da so to črnci, ki so v ZDa revnejši in manj izobraženi?


Kateri podatki, kdaj, koliko novih delovnih mest z visoko dodano vrednostjo bo prinesel razvoj te avtomatike...


A je tako težko uporabiti Google? Koliko delovnih mest bo prišlo s to tehnologijo? Sigurno bistveno, bistveno manj kot jih je odšlo. Dejstvo pa je da tam ni šola zastonj, torej je sklep jasen da bodo delali tisti ki že tako nimajo in ne bi imeli težav z zaposlitvijo.

Zgodovina sprememb…

stjan ::

Glede na to, da je služb zmeraj manj se mladim sploh splača izobraževati?

Slabo plačana dela bodo opravljali "bosanci", dobro plačana dela pa bodo za strokovnjake iz Sirije.

iKst ::

Kdaj pa je to bilo? Takrat ko nisi uspel razbral da na Black Friday hodi več revnih kot bogatih? Potem pa sem napisal da so to črnci, ki so v ZDa revnejši in manj izobraženi?


Ja, recimo. Čeprav sem ti dal link, kjer imaš lepo profiliranega tipičnega buyerja. Ti si trdil, da ljudje kupujejo na black friday razprodajah, ker si sicer ne morejo privoščiti nakupovanja. V članku, ki sem ga prilepil lepo piše, da je to bullshit, v tistem, ki si ga ti prilepil pa tudi.

Pa takrat, ko si trdil, da delamo vedno več, čeprav sem ti dal link do OECD statistik, ki pravi drugače.

Pa takrat, ko si iz lufta potegnil statistike o "prekarcih, ki delajo 4 ure plačani pa so za 12" oz. nekaj v tem stilu.

In tako naprej.

Slabo plačana dela bodo opravljali "bosanci", dobro plačana dela pa bodo za strokovnjake iz Sirije.


Odlična priložnost torej. Odpreš firmo, za slabo plačano delo najameš kup bosancev, v režijo daš kup sirijcev pa uživaš :)

ohnowhy ::

Kaj dejansko je narobe z razprodajami tehnične robe?
To, da si ne greš kupit takrat, ko se spomniš, ampak da preložiš čas nakupa na razprodaje? Mislim, da to ni en najhujših problemov človeštva.
Priznam, reven ali ne, raje grem kupit nekaj, ko ima velik popust, kot pa pri redni ceni, verjetno gre za kakšen moj fetiš.
Celo v trgovinah, ko pridem, dostikrat rečem, naj mi pokažejo robo, ki ima največje popuste, potem pa se že odločim za nakup.
Ne vem, nekak boljše se mi zdi.

PrihajaNodi ::

Ja, recimo. Čeprav sem ti dal link, kjer imaš lepo profiliranega tipičnega buyerja. Ti si trdil, da ljudje kupujejo na black friday razprodajah, ker si sicer ne morejo privoščiti nakupovanja. V članku, ki sem ga prilepil lepo piše, da je to bullshit, v tistem, ki si ga ti prilepil pa tudi.


Še enkrat si ga lepo preberi. Točno piše za koliko so se povečale zdravstvene storitve, stanovanja in posledično naval ljudi na ta dan v šoping centre.

Pa takrat, ko si trdil, da delamo vedno več, čeprav sem ti dal link do OECD statistik, ki pravi drugače.


Recimo podatki za ZDA
http://m.motherjones.com/politics/2011/...

Ogromno jih ima po dve službi.

Pa takrat, ko si iz lufta potegnil statistike o "prekarcih, ki delajo 4 ure plačani pa so za 12" oz. nekaj v tem stilu.


Kako naj se pa preživi? Dela bistveno več od rednega saj so njegovi stroški višji. Poglej si izračune na slo - techu.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Tale link ne pove nič novega, ni v nasprotju s tem, kar sem ti pisal. Bi bilo pa dobro, če vsaj preletiš linke, ki sem ti jih prilepil. Pa super je, če ne spreminjamo teme vsakih 5 sekund.

Pod črto, v zahodnem svetu, sploh v Evropi se število delovnih ur še vedno zmanjšuje. Kar je dobro.

Kako naj se pa preživi? Dela bistveno več od rednega saj so njegovi stroški višji. Poglej si izračune na slo - techu.


Ne vem o komu točno govorimo, tako, da ne morem komentirati.

PrihajaNodi ::

Tale link ne pove nič novega, ni v nasprotju s tem, kar sem ti pisal. Bi bilo pa dobro, če vsaj preletiš linke, ki sem ti jih prilepil. Pa super je, če ne spreminjamo teme vsakih 5 sekund.


Kako da ne? Koliko se je povečal income od leta 67 koliko stroški? Katere linke si pa orilepil? Da najstnice hodijo v šoping na dan black fridaya ali OECD delavnik? Kako pa se po tvoje spreminja tema?

Ne vem o komu točno govorimo, tako, da ne morem komentirati.


Zakaj bi bilo potrebno govoriti o komu? Če nisi Invictus ki služi dest tisoče evrov potem je s.p. bistveno dražji od redne zaposlitve, da o podjemni ne govorimo. Mimogrede koliko so se pa zmanjšale redne zaposlitve?

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Kako da ne? Koliko se je povečal income od leta 67 koliko stroški? Katere linke si pa orilepil? Da najstnice hodijo v šoping na dan black fridaya ali OECD delavnik?


Vidiš, zaradi tega je konstruktivna debata nemogoča. Vsak post trdiš nekaj drugega. Začel si s tem, da vedno več delamo, ker je enostavno ni res.

Zakaj bi bilo potrebno govoriti o komu? Če nisi Invictus ki služi dest tisoče evrov potem je podjemna pogodba bistveno dražja od redne zaposlitve. Mimogrede koliko so se pa zmanjšale redne zaposlitve?


Fajn je, da definiraš, kdo je za tebe "prekarc". Oblik prekarnega dela je precej. Nekatere so verjetno tudi dražje od redne zaposlitve, nekatere bistveno cenejše.

Pod črto pa oblika zaposlitve nima vpliva na podatke o opravljenih urah.

PrihajaNodi ::

Vidiš, zaradi tega je konstruktivna debata nemogoča. Vsak post trdiš nekaj drugega. Začel si s tem, da vedno več delamo, ker je enostavno ni res
.

Niti ne. Logika mi štima, delamo manj ur income se je zmanjšal, stroški so pa narasli? Make sense?

Fajn je, da definiraš, kdo je za tebe "prekarc". Oblik prekarnega dela je precej. Nekatere so verjetno tudi dražje od redne zaposlitve, nekatere bistveno cenejše.


Prekerni delavec:https://www.dnevnik.si/1042449193

Pod črto pa oblika zaposlitve nima vpliva na podatke o opravljenih urah
.

Kako da ne? A statistika zajema prekerce kot redne delavce?

PrihajaNodi ::

Pa daj nehaj že primerjati Evropo z ZDA. Čisto druga kultura in mišljenje. Ameriška statistika ne drži v Evropi.


Zakaj?


Tole je lep članek
http://blogs.lse.ac.uk/europpblog/2015/...

In še razlika med USA, kjer nimajo zakonsko določeno koliko naj bi bilo maksimum na ur na teden
http://smallbusiness.chron.com/many-hou...

V Sloveniji in EU je zakonsko določeno, jasno, zato pa je vse v mejah zakoona in se je delavnik skrajšal, na zakonsko raven.Papir vse prenese, toliko da je znotraj zakona. Naj vzamejo še parametre prekercev recimo. V Sloveniji se je ravno ta trenutek sprejel zakon kjer bo delodajalec obvezen plačevati nadure. Prej, je bilo samo do minimalca, pa če je bilo 300 ur na mesec.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Kako da ne? A statistika zajema prekerce kot redne delavce?


Seveda.

PrihajaNodi ::

iKst je izjavil:

Kako da ne? A statistika zajema prekerce kot redne delavce?


Seveda.


Vidiš že tu je napak. Na koliko ur boš pa ocenil delo delavca, ki izdeluje program po naročilu.

Imaš kakšen vir za tole? Še posebno za Slovenijo

iKst ::

Najprej boš moral ti dati vir, ki bo ovrgel tisto tabelo, s tem, da pokaže:

- da se število "prekercev" povečuje v tej meri, da lahko popači statistiko (malo verjetno, glede na to, da število brezposelnih)
- da prekerci, za razliko od zaposlenih, delajo vedno več. V takem obsegu, da ima to nezanemarljiv vpliv. (možno, ampak ne vidim razloga, da bi se trend tako grobo nagibal v nasprotno stran kot pri zaposlenih)

Sicer je o "prekercih" malo nesmiselno govoriti, če govoriš o svetovnih trendih, ker ima praktično vsaka država delovna razmerja definirana drugače.

PrihajaNodi ::

Pojma nimam kdo in koliko jih dela na podjemne, so podatki sicer na AJPESU glede sp-jev to je pa to.

Ko bo statistika pod drobnogled vzela vse prekerce, takrat se bom strinjal s tvojo verzijo da delamo manj, dokler bo pa zakon narekoval (za razliko v ZDA) kakšen je zakonsko določen čas je pa ta statistika rubish, ker zakon se da izigrati. Sedaj pa me vprašaj koliko podjetij se poslužuje te aktivnosti.

iKst ::

Problem je, ker delamo krepko manj, kot je zakonsko dopustno.

PrihajaNodi ::

Kot rečeno ko bo zajeta celotna slika delovnih razmerij potem se bom strinjal s teboj. V ZDA ni zakonskih omejitev, zato je slika drugačna.

Bojda naj bi bili grki tudi lenuhi pa delajo krepko več kot nemci po OECD statistiki.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Slika v ZDA je popolnoma enaka. Število delovnih ur pada. Kot v praktično vseh ostalih državah.

Leta 2000: 1836 ur
Leta 2014: 1789 ur

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pojma nimam kdo in koliko jih dela na podjemne, so podatki sicer na AJPESU glede sp-jev to je pa to.

Ko bo statistika pod drobnogled vzela vse prekerce, takrat se bom strinjal s tvojo verzijo da delamo manj, dokler bo pa zakon narekoval (za razliko v ZDA) kakšen je zakonsko določen čas je pa ta statistika rubish, ker zakon se da izigrati. Sedaj pa me vprašaj koliko podjetij se poslužuje te aktivnosti.

S.P.jevci niso prekerci, ampak so redno zaposleni.

Saj morajo vsak mesec plačati prispevke ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako programerji, inženirji prenašate... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12516845 (12239) Ahim
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19235886 (31512) Utk
»

Apple toži Evropsko komisijo zaradi 13-milijardnega davka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
18652852 (48934) Jarno
»

Delitev dela dobička odslej obvezna (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55364519 (55898) TESKAn

Več podobnih tem