» »

Nakup stanovanja kot naložba

Nakup stanovanja kot naložba

««
9 / 11
»»

thramos ::

Čaki, a ne tekmujemo z posploševanji in kmetavzarstvom? "sedmo nadstropje in ves možen hrup" se lahko razume samo kot izziv. :D

Pa saj pravim no, če "praktično vse" predstavljajo štiri lekarne in vse trgovske verige, res nima smisla rinit med reveže v Ljubljano. :))

Utk ::

Kaj točno pa še imaš v Ljubljani, kar bi nekdo hotel imet znotraj 5 minut peš, da bi bilo to pomembno?

Okapi ::

Recimo dobro družbo v priljubljenem kafiču, kamor že leta hodiš 3x na teden. Če se preseliš, je tega bolj ali manj konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Spock83 ::

Jaz sem lansko leto kupil 74m2 stanovanje (7 nadstropje) na Fužinah v LJ. Sem imel več sreče kot pameti. Ujel sem nizko ceno. Gospa pa je imela raztur v stanovanju in noben ni hotel kupiti. Za 15k EUR vse prenovil. Pogled imam na jug proti Ljubljanici. (Ne gledam na noben stolp). Sosedje so mirni in prijazni. Zelenice je veliko, otrok je veliko, ceste ni zraven. Sprehajalna pod to Golovca in na Orle je top! Bolj ne bi mogel biti zadovoljen. :)

thramos ::

5 peš težko, 5 s kolesom pa: službo, gozd, park, Opero, Križanke, muzeje, gledališča, kina, kafiče, ki ponujajo kaj več kot union/laško, kavarne, ki ponujajo kaj več ko barkafe, šole, vrtce, koncertna prizorišča, dogodke in koncerte na prostem, knjižnice (z več kot 5 knjigami), knjigarne, trim steze in trim otoke, fitnese ... lahko bi našteval še in še. :))

Spock83 ::

Saj to je čisto subjektivno. Jaz sem se odločil tako za zdaj, da bo več družbe in da so dobre povezave, ko bo moj otrok večji, da ga ne vozim non stop. Verjamem pa, da ko bom starejši grem definitivno ven :)

Utk ::

thramos je izjavil:

5 peš težko, 5 s kolesom pa: službo, gozd, park, Opero, Križanke, muzeje, gledališča, kina, kafiče, ki ponujajo kaj več kot union/laško, kavarne, ki ponujajo kaj več ko barkafe, šole, vrtce, koncertna prizorišča, dogodke in koncerte na prostem, knjižnice (z več kot 5 knjigami), knjigarne, trim steze in trim otoke, fitnese ... lahko bi našteval še in še. :))

Kolkrat na leto pa gres v opero in gledalisce, da bi bilo to pomembno? Tak ljubitelj kulture bi sel na Dunaj, ce bi bilo to res pomembno. Ostalo imas v vsaki vasi.

3p ::

belo mleko je izjavil:

Sam ne bom nikoli kupil stanovanja, čeprav bi si ga lahko, v razmerah kot so. Na borzi dobim z mojo glavnico po konservativnem scenariju 8% letno. Najemnina pa znaša 3% cene stanovanja. Ljudje kupujejo stanovanja "iz navade". Ja, tako butasto je vse skupaj.


Ne najdem linka, ampak zadnjič je nekdo pomeril, in je dolgoročna donosnost investicije v nepremičnine ~8.5% (takole po spominu), v delnice pa 8%.

ales85 ::

Utk je izjavil:

thramos je izjavil:

5 peš težko, 5 s kolesom pa: službo, gozd, park, Opero, Križanke, muzeje, gledališča, kina, kafiče, ki ponujajo kaj več kot union/laško, kavarne, ki ponujajo kaj več ko barkafe, šole, vrtce, koncertna prizorišča, dogodke in koncerte na prostem, knjižnice (z več kot 5 knjigami), knjigarne, trim steze in trim otoke, fitnese ... lahko bi našteval še in še. :))

Kolkrat na leto pa gres v opero in gledalisce, da bi bilo to pomembno? Tak ljubitelj kulture bi sel na Dunaj, ce bi bilo to res pomembno. Ostalo imas v vsaki vasi.

Pa sigurno gre 3x na mesec v muzej.

Utk ::

Ja, sej vse opere in muzeji v Ljubljani kar pokajo po šivih. Če ne bi bilo šolarjev (iz cele Slovenije) in subvencij, bi imeli isto kot v vsakem slovenskem kraju, amaterska gledališča.

nekikr ::

thramos je izjavil:

Čaki, a ne tekmujemo z posploševanji in kmetavzarstvom? "sedmo nadstropje in ves možen hrup" se lahko razume samo kot izziv. :D

Pa saj pravim no, če "praktično vse" predstavljajo štiri lekarne in vse trgovske verige, res nima smisla rinit med reveže v Ljubljano. :))

Problem nastane, ker si tipičen forumaš. V Kamniku še nisi bil, ga pa označiš za vukojebino. Zate res ni, ker bi se moral 14x mesečno voziti v Ljubljano v muzeje in 10x v opero, kar ti vzame precej časa. Lahko kakšno dobro predstavo ali razstavo priporočiš, na kateri si bil prejšnji mesec? Pa pred pol leta? Ker pri takem vprašanju je vedno tišina na drugi strani, še posebej pri najbolj kulturnih ;)

thramos ::

Jep, redno koristim večino zgoraj naštetih prednosti mesta.

Edino smiselno - drugače bi živel na vasi.

Dunaj je sicer super, ampak velika mesta sicer ponavadi pridobijo na enih kvalitetah izgubijo pa na drugih - med drugim bližino gozda in narave, kar cenim dovolj visoko, da se nisem odločil za selitev v velemesto. Ljubljana glede velikosti predstavlja ravno pravi kompromis.

Povsem razumem pa tudi ostale - če so ti dovolj amaterska gledališča in vaške veselice, še višje pa ceniš čistejši zrak, bolj mirno okolico in še bolj neposredna bližina bolj neokrnjene narave, je selitev v Ljubljano popolnoma nesmiselna.

zavajon ::

3p je izjavil:

Ne najdem linka, ampak zadnjič je nekdo pomeril, in je dolgoročna donosnost investicije v nepremičnine ~8.5% (takole po spominu), v delnice pa 8%.


To je bila prejšnji teden v Financah kolumna od Kotnika. Nisem bral, ker je plačljivo, ampak v komentarjih so bili očitki, da posplošuje. V smislu, da najbrž donosnost nepremičnin v New Yorku ni enaka donosnosti v Kamniku.

Pa nehajte se že enkrat kregati, ali je življenje na vasi boljše kot v mestu. Cene nepremičnin povejo vse. In če se v Kamniku prodajajo in oddajajo stanovanja po cenah, kot je bilo zgoraj omenjeno, je očitno enako ljudi, ki mislijo, da je bolje živeti na vasi kot v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

thramos ::

zavajon je izjavil:

Pa nehajte se že enkrat kregati, ali je življenje na vasi boljše kot v mestu.


Kdo pa pravi, da je eno boljše kod drugo? Različni življenski slogi kličejo po različnih krajih bivanja.

nekikr ::

Sploh pa, misliš da bi se blo težko sprehodit po arhivu razstav in nekaj nablefirat.

Vprašanje je bilo retorično. Obisk opere in muzejev pove vse o tem, koliko Ljubljančanom te ustanove kaj pomenijo ne glede na tvoje bluzenje.
Začelo se je s tem, da se čisto solidno mesto, z vsem kar mestu pritiče, označi z rovtami. Cene nepremičnin pravijo, da temu pač ni tako.

thramos ::

nekikr je izjavil:

Vprašanje je bilo retorično. Obisk opere in muzejev pove vse o tem, koliko Ljubljančanom te ustanove kaj pomenijo ne glede na tvoje bluzenje.
Začelo se je s tem, da se čisto solidno mesto, z vsem kar mestu pritiče, označi z rovtami. Cene nepremičnin pravijo, da temu pač ni tako.


A je obisk slab? Lahko kje kaj preberem o tem?
Cene so primerljive z Ljubljano? Lahko kje kaj preberem o tem?

Utk ::

Prirodoslovni muzej ima recimo 30,000 obiskovalcev letno. Tudi če bi bili to samo Ljubljančani, pa jih najbrž ni niti pol, pomeni, da gre Ljubljančan enkrat na 10 let v ta muzej. Pa tudi če rečemo, da je takih muzejev 10, pa jih ni, gre enkrat na leto v en muzej. Pa ne gre niti to. Ja, res je prednost imet muzej blizu.

3p ::

Te debate Kamnik vs Ljubljana vs Dunaj vs Kočevje so čisto subjektivne in odvisne od življenjskega sloga. Dosti Ljubljančanov ni nikoli v muzeju, se jim pa fajn zdi, da lahko grejo v soboto na bolšjaka ali pa na čaj v čajnico ali pa v kino (teko ali dvor). Dosti kamničanov gleda doma televizijo, namesto da bi hodili v hribe. Za dobršen del obojih pa je realna okoliščina, da delajo v Ljubljani, in iz Kamnika do Ljubljane je zjutraj baje 30-50 minut, nazaj verjetno isto. Seveda je vse navedeno dostopno tudi iz Kamnika, realno pa je, da se ti potem, ko si se pripeljal iz Ljubljane s šihta, pogosto ne da zvečer še nazaj, in si raje doma za televizijo.

nekikr ::

A je obisk slab? Lahko kje kaj preberem o tem?

Seveda lahko, saj podatki niso skrivnost. Za prirodoslovni muzej ti je Utk napisal, Opera ima pa recimo takole. Če so vsi obiskovalci Ljubljančani je še vedno porazno.

Cene so primerljive z Ljubljano? Lahko kje kaj preberem o tem?

Nepremičnine.net imajo polno oglasov. Marsikatera nepremičnina se brez najmanjšega problema kosa z Ljubljano. Ampak, no, saj veš, rekli ste, da so Kamnik rovte. V rovtah bi moral dobiti 1.000m^2 lepe zemlje za gradnjo po simbolični ceni, recimo 10,20, morda 30k€. Zdaj se lahko dokažeš, da si več kot vsevedni forumaš. Dokaži, da je res tako. Najdi take parcele (pa zraven še Mengeš, Trzin, Domžale, da boš res fant od fare), meni jih prodaj po 100.000€, pa me boš utišal in še lepo zaslužil zraven. Kupim vse, kar boš našel. Ja, saj vem, bi, pa zdaj ravno ne moreš. Greš ravno v Opero ane, potem pa v muzej? ;)

thramos ::

Utk je izjavil:

Prirodoslovni muzej ima recimo 30,000 obiskovalcev letno. Tudi če bi bili to samo Ljubljančani, pa jih najbrž ni niti pol, pomeni, da gre Ljubljančan enkrat na 10 let v ta muzej. Pa tudi če rečemo, da je takih muzejev 10, pa jih ni, gre enkrat na leto v en muzej. Pa ne gre niti to. Ja, res je prednost imet muzej blizu.


Heh ok, verjamem številkam.

Bom govoril zase, ostali Ljubljančani, pa naj sami razložijo zakaj živijo kjer živijo.

nekikr je izjavil:


Nepremičnine.net imajo polno oglasov. Marsikatera nepremičnina se brez najmanjšega problema kosa z Ljubljano. Ampak, no, saj veš, rekli ste, da so Kamnik rovte. V rovtah bi moral dobiti 1.000m^2 lepe zemlje za gradnjo po simbolični ceni, recimo 10,20, morda 30k€. Zdaj se lahko dokažeš, da si več kot vsevedni forumaš. Dokaži, da je res tako. Najdi take parcele (pa zraven še Mengeš, Trzin, Domžale, da boš res fant od fare), meni jih prodaj po 100.000€, pa me boš utišal in še lepo zaslužil zraven. Kupim vse, kar boš našel. Ja, saj vem, bi, pa zdaj ravno ne moreš. Greš ravno v Opero ane, potem pa v muzej? ;)


Aja potem se strinjamo, da cene nepremičnin v Kamniku (in rovtah po poti) vseeno nižje kot v Ljubljani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

nekikr ::

Aja potem se strinjamo, da cene nepremičnin v Kamniku (in rovtah po poti) vseeno nižje kot v Ljubljani?

A se kdaj nismo? Ti si to podlo podtaknil v upanju, da potem zmagaš na svoji laži. Bravo, you win the internet.

Ker ti kultura ne gre, kljub vsem muzejem in operam, ki jih dnevno obiščeš, naj te spomnim na rovte: Rovte so odmaknjen kraj, zlasti v hribovitem svetu. Cene nepremičnin v rovtah so temu primerne. Če je razlike kvečjemu 10% kot v najlepšem mestu na svetu, dje, potem najbrž niso rovte? Dje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

thramos ::

Ne ne, so. Lahko pa definiraš meje rovt po svoje, kakor hočeš. Lahko jim rečeš kakor hočeš - metropola zaradi mene.

Ne bo sicer spremenilo dejstva, da živiš v rovtah (če živiš tam), ampak počutil se boš dobro. Ni to najbolj važno? :))

nekikr ::

Prav, gospoda, zmagali ste. Rovtaši se vam klanjamo in vam poljubljamo stopala, da boste čisti za vstop v Mestno Gledališče Ljubljansko. Ko odrastete pa le še enkrat preberite to temo.

thramos ::

Kakšna zmaga? Jaz samo izpostavljam napačne informacije - življenje v Ljubljani pač ni hrupno sedmo nadstropje s 4 lekarnami in trgovinami.

Da tako nervozno odreagiraš, ko en kreten označi tvoj kraj kot rovte ... hja, nekaj bo zgleda že na tem.

jype ::

Ne more si privoščiti Ljubljane, pa ti zavida, hkrati pa ne razume, da če si iz Ljubljane, potem ne potrebuješ niti lastnega Avtomobila, niti lastne nepremičnine.

Utk ::

Ne "potrebuješ ne...tako kot v rovtah "ne potrebuješ" jahte.

zavajon ::

thramos je izjavil:


Bom govoril zase, ostali Ljubljančani, pa naj sami razložijo zakaj živijo kjer živijo.


- Do službe 3 min s kolesom (jebi ga, zato nimam povrnjenih potnih stroškov).
- Ponoči odprta pumpa 5 min s kolesom za čike (nekoč tudi za alko, takrat tudi trgovina 24/7 2 min peš).
- Lokal za kofetkanje pred hišo
- Kino, Metelkova, Kino Šiška, ... 3-10 min s kolesom
- Ni treba poleti kositi trave, pozimi kidati snega
- Soseska ne ve več o meni kot jaz sam
- Ni gasilskih veselic

thramos ::

zavajon je izjavil:

- Ni gasilskih veselic


No, tole ni res. :))

zavajon ::

No, morda so, a je toliko drugih reči, da teh ne opazim ;)

thramos ::

Sej da drugih stvari tudi v resnici ne počneš, ti bodo kmalu povedal kolegi forumaši :)).

Curly ::

Pa ravno košenje trave, žar za 20 prijateljev, prostor za 10 avtov... me odganjata iz Ljubljane. Eni ste res hudi kulturniki in le ljubljana je fina.
Jaz osebno se pa raje kot na kuhanem vinu in operi pogrejem ob kidanju snega in izdelovanju snežakovo z otroki. Poleti se sporstim na vrtu, pozimi poje ročna na cesti. Nevem men je v rovtah fino, kaj pa vam?

nekikr ::

jype je izjavil:

Ne more si privoščiti Ljubljane, pa ti zavida, hkrati pa ne razume, da če si iz Ljubljane, potem ne potrebuješ niti lastnega Avtomobila, niti lastne nepremičnine.

Se mi zdi, da je to osnovni problem tega forumskega nabijanja. Anonimnost. Potem pa vseznalci delate take in drugačne zaključke. Mislim, še ti, ki si samo na pol anonimen, se zanalašč delaš bedaka in širiš fašizem v vsaki možni temi, ker te čisto vsak pa še ne pozna. Potem imaš študenta v Ljubljani, ki mu je Uber največji dosežek modernega sveta, ki pljuva po nekom, ki je dal to čez in se ustalil v njemu nedosegljivem standardu. Vsa mnenja so pa seveda enako pomembna/nepomembna, če ne veš, kdo je tam zadaj. Če bi kakšen Akrapovič naredil profil in se udeležil kakšne teme, bi ga razbili na kosce, bedaka levičarskega, neokapitalista. Razbili bi ga pa taki, ki so enkrat že delali v McDonaldsu in jim je posledično že vse jasno.
/rant :)

thramos ::

Curly je izjavil:

Pa ravno košenje trave, žar za 20 prijateljev, prostor za 10 avtov... me odganjata iz Ljubljane. Eni ste res hudi kulturniki in le ljubljana je fina.
Jaz osebno se pa raje kot na kuhanem vinu in operi pogrejem ob kidanju snega in izdelovanju snežakovo z otroki. Poleti se sporstim na vrtu, pozimi poje ročna na cesti. Nevem men je v rovtah fino, kaj pa vam?


V mestu se počutimo odlično in smo veseli zate, da uživaš na vasi.

nekikr je izjavil:

Se mi zdi, da je to osnovni problem tega forumskega nabijanja. Anonimnost. Potem pa vseznalci delate take in drugačne zaključke. Mislim, še ti, ki si samo na pol anonimen, se zanalašč delaš bedaka in širiš fašizem v vsaki možni temi, ker te čisto vsak pa še ne pozna. Potem imaš študenta v Ljubljani, ki mu je Uber največji dosežek modernega sveta, ki pljuva po nekom, ki je dal to čez in se ustalil v njemu nedosegljivem standardu. Vsa mnenja so pa seveda enako pomembna/nepomembna, če ne veš, kdo je tam zadaj. Če bi kakšen Akrapovič naredil profil in se udeležil kakšne teme, bi ga razbili na kosce, bedaka levičarskega, neokapitalista. Razbili bi ga pa taki, ki so enkrat že delali v McDonaldsu in jim je posledično že vse jasno.
/rant :)


Na forumu se krešejo mnenja in argumenti, ne pa avtoriteta. K sreči, temu so namenjeni lokalni pajzli in volitve.

Pametnejši forumaši (ne, jype to ni) ne predvidevajo, kdo je na drugi strani tipkovnice. Verjamem pa, da ti je precej lažje v glavi, če si predstavljaš da so vsi drugačnega mnenja revni in zavistni študenti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Utk ::

Sej če ne bi ti zmotno trdil, da dražje nepremičnine v Ljubljani kažejo na to, da bi večina (če ne kar vsi) raje živela v Ljubljani kot v rovtah, bi s tem že zdavnaj nehali. Ker dražje nepremičnine samo pomenijo, da jih je manj kot ljudi, ki bi tam živeli, kolk je teh ljudi je pa lahko 5%, lahko pa 95, ne moreš vedet. Pa še to ne pomeni v resnici, da je premalo stanovanj, samo da jih je malo več premalo kot recimo v Kranju ali pa Postojni. Če bi šla stanovanja v Ljubljani na pol cene, bi se jih sigurno še kar nekaj preselilo not, jaz se pa recimo sigurno vseeno ne bi. Kolk je enih in drugih ne moreš vedet.
V Ljubljani živi 300,000 ljudi, izven pa 1,700,000, torej ljudje raje živijo izven, po moji enako zblojeni logiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

thramos ::

Ja, zblojena logika, prav imaš.

Cene nepremičnin in število prebivalcev so jasne. Interpretacijo pa si lahko vsak ustvari takšno, da bo mir v glavi. A gre za tekmovanje?

Resno - zakaj takšen problem razumeti, da nekateri ne marajo življenja na vasi in preferirajo življenje v večjem mestu? In da je njihovo število takšno, da je Ljubljana največje mesto s visokimi cenami nepremičnin?

Meni ni noben problem razumet, da nekdo tako uživa v vaškem življenju, da mu odtehta minuse. Pač drugačne prioritete.

mile ::

Zato se pa živi v mestu in ima vikendico na vasi win-win :D

Utk ::

Ja, a ni zanimivo, da je obratnih primerov prekleto malo.

thramos ::

Predvsem zato, ker si vikendico v centru Ljubljane lahko privošči le redkokdo. :))

Utk ::

Ti bi res moral prit kaj v kakšne rovte na obisk, ker imaš čisto pomešane pojme.

thramos ::

Tudi ti verjameš, da pišem kar na pamet, med premetavanjem pleskavic v McDonaldsu? :))

Utk ::

To je več kot očitno. Sej morda imaš kakšno žlahto v rovtah, ampak moraš pogledat še malo naokoli po sosedih, ne samo eno familijo. Tudi v mestih imaš razne sorte.

thramos ::

V mestih vsi ždimo v hrupnem sedmem nadstropju in ne hodimo v Opero.

Ampak razloži, kaj me bo prepričalo v selitev na vas?

Utk ::

To ni moj namen. Jaz bi ti samo rad dopovedal, da na vasi, ali pa v manjših mestih, živijo tudi ljudi, ki tako hočejo, in ne samo zato, ker si ne morejo privoščit živet v Ljubljani. Ker to je neumnost. Kakršnakoli hiša že v najhujših rovtah, je še zmeraj dražja za postavit kot večina stanovanj v Ljubljani.

thramos ::

Zakaj bi mi rad dopovedoval kaj takšnega? Na isti strani par postov višje imaš moj post:

thramos je izjavil:

Meni ni noben problem razumet, da nekdo tako uživa v vaškem življenju, da mu odtehta minuse. Pač drugačne prioritete.

Invictus ::

Utk je izjavil:

To ni moj namen. Jaz bi ti samo rad dopovedal, da na vasi, ali pa v manjših mestih, živijo tudi ljudi, ki tako hočejo, in ne samo zato, ker si ne morejo privoščit živet v Ljubljani. Ker to je neumnost. Kakršnakoli hiša že v najhujših rovtah, je še zmeraj dražja za postavit kot večina stanovanj v Ljubljani.

Postaviti hišo stane v rovtah ravno toliko kot v Ljubljani. Zidaki in ostala oprema plus delo stane isto.

Malo razlike pri komunalnih prispevkih, parcela je pa itak zgodba zase...

Tako v rovtah veččinoma zidajo na podarjeni/podedovani zemlji, ki je stala točno 0 EUR.

In ja, večina si ne more privoščit živeti v Ljubljani, ker njihova bajta ni vredna nič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mile ::

Utk je izjavil:

To ni moj namen. Jaz bi ti samo rad dopovedal, da na vasi, ali pa v manjših mestih, živijo tudi ljudi, ki tako hočejo, in ne samo zato, ker si ne morejo privoščit živet v Ljubljani. Ker to je neumnost. Kakršnakoli hiša že v najhujših rovtah, je še zmeraj dražja za postavit kot večina stanovanj v Ljubljani.


Nova 3s stanovanja v Ljubljani so blizu 200K€, za tak denar v vukojebini komot postavis hiso

Okapi ::

30+ let staro trisobno stanovanje v Ljubljani je 150.000 evrov, za ta denar dobiš dve večji hiši v vukojebini.

thramos ::

Itak:
V okolici Celja je bila lani povprečna cena hiše 78.000 evrov
Povprečna cena rabljenega stanovanja (v Ljubljani) je znašala okoli
117.000


Z oddaljenostjo od Ljubljane cene hiš hitro padajo, občutno pa raste povprečna
letnica zgraditve hiš in velikost pripadajočega zemljišča.


Sploh pa - zakaj primerjati hiše in stanovanja? Hiša v Ljubljani je tako za postavit kot kupit
bistveno dražja (235.000), kot hiša v "najhujših rovtah" 166.000 (Mengeš, al kaj že?).

mile je izjavil:

Nova 3s stanovanja v Ljubljani so blizu 200K€, za tak denar v vukojebini komot postavis hiso


Novo 3 sobno stanovanje si pod 200k dobil kvečjemu v Zelenem gaju (nič več) ali pa v Celovških dvorih (nič več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

mile ::

thramos je izjavil:


Novo 3 sobno stanovanje si pod 200k dobil kvečjemu v Zelenem gaju (nič več) ali pa v Celovških dvorih (nič več).


Res je, sem pozabil dodati "..in več".

lufthammer ::

A to potem pomeni, da moji dve hiši (praktično novi) v okolici Medvod na ogromni parceli nista za eno 3 sobno stanovanje v LJ.? Ej fantje, tudi na vasi grejo cene gor. Nič bat.
Dejte, ostante še čez vikende v Ljubljani, ne hodit svinjat npr. na Zbilje. al pa na Katarino, če je v mestu tako lepo in fajn v prijetni poletni sparini...8-O
««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21058676 (40209) Mato989
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162889 (132834) thramos
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132145 (29187) Ganon
»

Kako živeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9015284 (13587) Matako

Več podobnih tem