» »

A je klanje v klavnicah mučenje živali?

A je klanje v klavnicah mučenje živali?

««
3 / 13
»»

NotSpecial ::

SimplyMiha je izjavil:

NotSpecial je izjavil:

No, razlika med spoloma obstaja tut na tem področju. Jaz poznam malo žensk, ki ubijajo živali - to je pač moško opravilo. Tut fotr bo prej "udaril"(povzdignil glas, okregal, itd.) otroka k ženska (generalno gledano). Ne pravijo zaman, da je očetova roka trdna in mamina nežna.

Kolikor vem, kmetice same obračunajo s perjadjo, za večje koline pa pride lokalni mesar.

In verjemi, da roka kmetice ni nič bolj nežna kot kmetova.


No, jaz poznam tut kmete, ki se sami lotijo perjadi, ženske pa jih potem dobro očistijo, itd. Itak pa nisem nikjer napisala, da žensk ki bi ubijale živali ni.

Moji predniki (dedki in babice) so tut imeli kmetije. In še vedno trdim, da imam okoli tega prav. So pa izjeme povsod, saj ne rečem. Haloo, saj imamo tut varno hišo za moške. 8-O

SimplyMiha ::

Ma kake izjeme neki. Po drugi svetovni vojni se je čutil manjko kmetov, pa so kmetice bile primorane poprijeti tudi za njihove dolžnosti. Dosti potujem po vaseh in obiskujem te ljudi, zato poznam stanje na deželi. Večina starejših kmetic sama opravlja zakol perjadi; tudi mlajše jo opravijo, če ni dedca pri hiši. Otroke skušajo naučijo, a jim jo popihajo v mesto, nazaj pa se vrnejo preveč fini, tako da ne znajo oz. nočejo opravit zakola; ko nimajo nikogar, povabijo soseda oz. sosedo pa dajo za glažek ali kako bedrce.

Dejstvo je, da se mladina noče ukvarjati s tem, razen če hodi na kmetijsko šolo. Pol se stari ata stegnejo - ponavadi pred staro mamo - pa mora stara mama opravit sama, ker mladina nima jajc ne hrbtenice. Že prepogosto videno.

jype ::

NotSpecial> Itak pa nisem nikjer napisala, da žensk ki bi ubijale živali ni.

Moji babici je oče umrl ko je bila še otrok in je velik del mladosti skupaj z mamo in sestro počela reči, ki so načeloma "moška dela", tudi klanje vseh vrst živine na domači kmetiji, vse do nekaj let po drugi vojni - kure skoraj vsak teden, pujse in govedo pa seveda bistveno redkeje in v času pomanjkanja sploh ne.

Tako kot SimplyMiha pravi - mesar pride, ker dobro ve, kje je treba odrezat kose mesa in kako se jih zloži, večjo žival pa mora itak držati več ljudi, da jo lahko obvladajo.

NotSpecial ::

SimplyMiha je izjavil:

Ma kake izjeme neki. Po drugi svetovni vojni se je čutil manjko kmetov, pa so kmetice bile primorane poprijeti tudi za njihove dolžnosti. Dosti potujem po vaseh in obiskujem te ljudi, zato poznam stanje na deželi. Večina starejših kmetic sama opravlja zakol perjadi; tudi mlajše jo opravijo, če ni dedca pri hiši. Otroke skušajo naučijo, a jim jo popihajo v mesto, nazaj pa se vrnejo preveč fini, tako da ne znajo oz. nočejo opravit zakola; ko nimajo nikogar, povabijo soseda oz. sosedo pa dajo za glažek ali kako bedrce.

Dejstvo je, da se mladina noče ukvarjati s tem, razen če hodi na kmetijsko šolo. Pol se stari ata stegnejo - ponavadi pred staro mamo - pa mora stara mama opravit sama, ker mladina nima jajc ne hrbtenice. Že prepogosto videno.


Jao, ne opisovati ekstremnih razmer (neposreden čas po drugi svetovni vojni). Me pa veseli, da si se popravil - iz kmetic, ki same obračunajo s perjadjo si prišel na večino. :))

"ker mladina nima jajc ne hrbtenice" - jaz sem sicer mnenja, da se to dvoje "meri" pri drugih "stvareh" (kot pri klanju), ampak ja - vsak ima svoje mnenje.

m0LN4r ::


Jaz vem, da če bi imela neko ovčko (pa verjeten bi ji dala še ime, kaka Čopka al pa kej podobnega) al kterokol žival, ma ni šans, da hodim k njej vsak dan, jo hranim, se na njo navežem, itd., pol pa enega dne oderem in pojem. Ma ne no. Earthlings sem pa gledala ja (sicer ne do konca) - katastrofa. Norci res ja

Lahk mi verjameš, da če bi mela 10 ovčk, 10 prašičev, 5 krav in vsak dan šla vsaj 2x v štalo nahranit in postlat, se nebi prav nič navezala, mogoče na začetku, da vsakemu daš ime to je pa to, od tam naprej pa je to delo, ki ga rutinsko opravljaš vsak dan in se ne hodiš cartat z ovčko v štalo. Nahraniš pa greš, ker ni časa za cartanje.

Jaz sem že pr 7ih letih rezal vratove perutnini in tudi moral odrezat glavo kakemu pohabljenemu piščancu, pa magari je bil lušten, fluffy pa nevemkaj.
Tut zajec je lep preden ga ubiješ, ampak čez dve uri ko zadiši paprikaš iz lonca veš takoj zakaj je bil zaklan.
*Moja babi je živela sama doma povojnem času, ti lahko pove še par bolj zanimivih zgodbic kaj vse so morale ženske takrat delat.

Odrasteš v okolju, kjer veš da je vzgojena žival tvoja hrana in potem ne gledaš na te stvari, kot mučenje.
Ok kitajska pa razni ekstremi, kjer ne vejo kak se hitro in učinkovito ubije žval je drugo. Jebiga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

stara mama ::

SimplyMiha je izjavil:


Dejstvo je, da se mladina noče ukvarjati s tem, razen če hodi na kmetijsko šolo. Pol se stari ata stegnejo - ponavadi pred staro mamo - pa mora stara mama opravit sama, ker mladina nima jajc ne hrbtenice. Že prepogosto videno.

Daj ne seri :)

(Res so brez hrbta)

Zgodovina sprememb…

k--p ::

V vsakem primeru gre za mučenje živali, saj je žival neprostovoljno zaprta itd. ..., mesa pa se porabi in zavrže bistveno več kot je potrebno.

Eno je lov, prosta vzgoja, dobri pogoji itd, drugo pa sedanji potrošniški kapitalizem, ki drži in ubija živali v nehumanih pogojih, zato da lahko za nekaj evrov nekdo vase zmeče 1 kg mcnuggetsov, v trenutko, ko si zaželi ...

NotSpecial ::

jype je izjavil:

NotSpecial> Itak pa nisem nikjer napisala, da žensk ki bi ubijale živali ni.

Moji babici je oče umrl ko je bila še otrok in je velik del mladosti skupaj z mamo in sestro počela reči, ki so načeloma "moška dela", tudi klanje vseh vrst živine na domači kmetiji, vse do nekaj let po drugi vojni - kure skoraj vsak teden, pujse in govedo pa seveda bistveno redkeje in v času pomanjkanja sploh ne.



Jype, vsekakor so to morale početi, saj so bile prisiljene v to. Poznam žensko, ki je postala vdova (z ne vem kakšnim posestvom, gozdovi) in opravlja najrazličnejša fizična (res težaška) dela (podira tut drevesa kar sicer velja za tipično moško opravilo). Ampak ja, če te life prisili, nimaš kaj. Razmišljati takrat ko si lačen ali pa sit pa tut vemo, da ni primerjave.

Vajenc ::

Dejstvo:
- živalske proteine lahko dobimo tudi od žuželk, ki ne poznajo bolečine;
- poznamo načine za humanejšo smrt rejenih živali;
- prehranjujemo se lahko dovolj kvalitetno tudi brez mesa;
- "šnicl" brez začimb je slabšega okusa kot dobro začinjena zelenjavna jed;
- živali, ki jih ljudje gojimo za zakol so ustvarjene za zakol in ne za prosto življenje v naravi;
- uravnotežena (piramidna) prehrana je zdrava in najpreprostejša za vsejedega človeka;
- kdor obtožuje mesojedca zaradi prehranjevalnih navad je cepec!
- Kdor obtožuje vegetarijanca zaradi prehranjevalnih navad je cepec!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

NotSpecial ::

m0LN4r je izjavil:


Jaz vem, da če bi imela neko ovčko (pa verjeten bi ji dala še ime, kaka Čopka al pa kej podobnega) al kterokol žival, ma ni šans, da hodim k njej vsak dan, jo hranim, se na njo navežem, itd., pol pa enega dne oderem in pojem. Ma ne no. Earthlings sem pa gledala ja (sicer ne do konca) - katastrofa. Norci res ja

Lahk mi verjameš, da če bi mela 10 ovčk, 10 prašičev, 5 krav in vsak dan šla vsaj 2x v štalo nahranit in postlat, se nebi prav nič navezala, mogoče na začetku, da vsakemu daš ime to je pa to, od tam naprej pa je to delo, ki ga rutinsko opravljaš vsak dan in se ne hodiš cartat z ovčko v štalo. Nahraniš pa greš, ker ni časa za cartanje.

Jaz sem že pr 7ih letih rezal vratove perutnini in tudi moral odrezat glavo kakemu pohabljenemu piščancu, pa magari je bil lušten, fluffy pa nevemkaj.
Tut zajec je lep preden ga ubiješ, ampak čez dve uri ko zadiši paprikaš iz lonca veš takoj zakaj je bil zaklan.
*Moja babi je živela sama doma povojnem času, ti lahko pove še par bolj zanimivih zgodbic kaj vse so morale ženske takrat delat.

Odrasteš v okolju, kjer veš da je vzgojena žival tvoja hrana in potem ne gledaš na te stvari, kot mučenje.
Ok kitajska pa razni ekstremi, kjer ne vejo kak se hitro in učinkovito ubije žval je drugo. Jebiga.


Saj se strinjam ja - okoli vzgoje in tega. In kot sem že rekla, razmišljati s polnim ali praznim želodcem je (verjetno) precej drugače. Saj smo (vsi) gledali fim Alive.

D3m ::

Vajenc je izjavil:

Dejstvo:
- živalske proteine lahko dobimo tudi od žuželk, ki ne poznajo bolečine;
- poznamo načine za humanejšo smrt rejenih živali;
- prehranjujemo se lahko dovolj kvalitetno tudi brez mesa;
- "šnicl" brez začimb je slabšega okusa kot dobro začinjena zelenjavna jed;
- živali, ki jih ljudje gojimo za zakol so ustvarjene za zakol in ne za prosto življenje v naravi;
- uravnotežena (piramidna) prehrana je zdrava in najpreprostejša za vsejedega človeka;
- kdor obtožuje mesojedca zaradi prehranjevalnih navad je cepec!
- Kdor obtožuje vegetarijanca zaradi prehranjevalnih navad je cepec!


Ti pa si cepec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

WarpedGone ::

- živalske proteine lahko dobimo tudi od žuželk, ki ne poznajo bolečine;

Si prepričan da tako kategorična izjava zdrži? Imajo centralni živči sistem, poznajo samoohranitveni refleks.

- poznamo načine za humanejšo smrt rejenih živali;

Poznamo tudi humane načine usmrtitve na smrt obsojenih pa se kljub temu ponekod še vedno uporabljajo vislice,električni stol, ipd.

- prehranjujemo se lahko dovolj kvalitetno tudi brez mesa;

Problem je še en korak nazaj: ideja, da če žreš mrhovino, se avtomatsko prehranjuješ kvalitetno. Čisti bulšit.

- "šnicl" brez začimb je slabšega okusa kot dobro začinjena zelenjavna jed;

Kolikor se spomnem iz svojih mrhovinarskih let, čisto nobeno nezačinjeno meso ni bili niti približno dobro. Samo po sebi smrdi in je kvečjemu ogabno, če že ni brez okusa. Šele začimbe in priprava so naredile svoje.

- živali, ki jih ljudje gojimo za zakol so ustvarjene za zakol in ne za prosto življenje v naravi;

Ne spremeni stvari niti v decimalki. Ko bodo takšne ustvarjene živali brez živčnega sistema in s tem enakovredne kamnu, potem bo to imelo svojo težo.

uravnotežena (piramidna) prehrana je zdrava in najpreprostejša za vsejedega človeka;

Vsejedi človek uživa vse, ne le 5 vrst sesalcev.

- kdor obtožuje mesojedca zaradi prehranjevalnih navad je cepec!

GLih tolk kot je cepec tisti, ki džankija obtožuje zaradi trgovine z drogo.

- Kdor obtožuje vegetarijanca zaradi prehranjevalnih navad je cepec!

Zarad vegetarijancev se proda manj droge... ehm, mesa.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vajenc ::

D3m je izjavil:

Ti pa si cepec.

Preveri, potem pa ozmerjaj, pamž neolikan.

WarpedGone je izjavil:

Si prepričan da tako kategorična izjava zdrži? Imajo centralni živči sistem, poznajo samoohranitveni refleks.

http://insects.about.com/od/insects101/...

WarpedGone je izjavil:

- živali, ki jih ljudje gojimo za zakol so ustvarjene za zakol in ne za prosto življenje v naravi;

Ne spremeni stvari niti v decimalki. Ko bodo takšne ustvarjene živali brez živčnega sistema in s tem enakovredne kamnu, potem bo to imelo svojo težo.

Krave, kokoši... bi v naravi umrle bolj kruto kot na kmetiji.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

stara mama ::

Vajenc je izjavil:


- uravnotežena (piramidna) prehrana je zdrava in najpreprostejša za vsejedega človeka;

Si pomislil da je prehranjevalna piramida ko so jo prvič objavili, bila zelo ekonomsko naravnana?
Dost lažje je posejat pšenico in prodat kot pa vzredit žival.
Amerikanosi od nekdaj delajo biznis iz vsakega dreka.

No vprašaj pripadnike atkinsove/keto ;)

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

k--p je izjavil:

V vsakem primeru gre za mučenje živali, saj je žival neprostovoljno zaprta itd. ..., mesa pa se porabi in zavrže bistveno več kot je potrebno.

Eno je lov, prosta vzgoja, dobri pogoji itd, drugo pa sedanji potrošniški kapitalizem, ki drži in ubija živali v nehumanih pogojih, zato da lahko za nekaj evrov nekdo vase zmeče 1 kg mcnuggetsov, v trenutko, ko si zaželi ...

Z zelenjavo ni nič boljše, kaj vse se zliva na njivo, rastlino da zraste lepa perfektno okrogla polakirana jabka oz. krompir.


Kolikor se spomnem iz svojih mrhovinarskih let, čisto nobeno nezačinjeno meso ni bili niti približno dobro. Samo po sebi smrdi in je kvečjemu ogabno, če že ni brez okusa. Šele začimbe in priprava so naredile svoje.

Potem še nisi jedel dobro govedino. Jaz pa ne morem zelene solate brez olja, kisa, česna in soli, brez tega je ogabna kot papir. Fižolova solata brez olja, kisa, čebule, soli, popra je tut ogabno pa še in še.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Dobro začinjena oz. soljena zelenjava za Vajenca :)

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

m0LN4r ::

Takšna regratova solata je že bio premium, nihče se ji nebi uprl.
*Ne to se ne pere pod vodo, izgubiš vse okuse
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Vajenc ::

Hvala, ampak jaz bi namesto pašne trave raje pojedel kaj obdelanega, tudi če je samo zelenjavno, npr.:

Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

D3m ::

Si ziher, da je na sliki samo zelenjava?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Na rižu manjka en steak
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r> Na rižu manjka en steak

Sej je sejtan pa tofu.

m0LN4r ::

jype je izjavil:

m0LN4r> Na rižu manjka en steak

Sej je sejtan pa tofu.

Še vedno manjka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Glugy ::

onitam je izjavil:

A če v naravi lev napade antilopo, jo poškoduje in razkosa, ta ne trpi? A to se ne šteje za mučenje, ker se dogaja v naravi?
Saj biološko gledano smo živali tudi mi in če bi uspeli ubiti in razkosati živino brez orodja biti bilo HUMANO? Pejte se pritoževat nad predniki človeka tja med 100.000 pa 5.000 pred našim štetjem, da so bile med ubojem živali mučene...


V naravi si žival sama ulovi svoj plen, v potrošniški družbi pa 99% ljubiteljev mesa klanja niti od blizu ne vidijo. In čeprav vedo da so to živali emocionalno ne povezujejo mesa z klanjem. Živijo v zanikanju čustev. Ker grem stavt da če bi večina vidla al pa celo mogla klanje sama izvest da bi velika večina imela pomisleke glede tega. Če je pa pač v trgovini pa je lagodno in pač kupiš ane. Zato primerjat žival ki si brez pomislekov sama ujame plen z človekom ki si razen redkih izjem noče z krvjo zakola mazati rok neumnost.

Poleg tega pa mi imamo možnost izbire, žival jo nima. Žival ne ve kdaj bo naslednja hrana pristopicala v bližino. Ne more tvegat. Žival ne more it v trgovino z 3000 različnimi izdelki ki ji omogočajo preživetje. Imajo samo eno stvar na izbiro: tisto kar se jim pojavi pred nosom. Človek pa ima izbiro. In kot človek lahko z svojo izbiro bodisi pripelješ do večjega pokola živali ali pa do manjšega. Vse je povezano z tvojo odločitvijo. Živel boš pa ravno tako kvalitetno če se boš vsaj mal pozanimal. Edino čemur se bi moral za to odpovedat je svoji navezanosti na okus mesa. Sam to. Nč druzga. Malenkost v bistvu v primerjavi s tem kaj s tem dobrega narediš.

dreta ::

+1
Samo ne bodo stekal :)

m0LN4r ::

Pred leti so to praktično vsi počeli "klali", ki so doma mel živali, razen finih meščanov.
Izberem klanje, any day

Sam to. Nč druzga.

Ne to zdaleč ni "sam to"... res nevem kak je, ko odrasteš na trgovinski oz. vegi hrani.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dreta ::

m0LN4r je izjavil:

Pred leti so to praktično vsi počeli "klali", ki so doma mel živali, razen finih meščanov.
Izberem klanje, any day


Govora je o klavnicah. Vcasih se ga je jedlo 1x na teden. Ce. Razen finih mescanov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

m0LN4r ::

.... Vcasih se ga je jedlo 1x na teden. Ce. Razen finih mescanov.

Laž... Če si pač bila iz revne familije ali iz nekih gorovij, ki ni mela njiv pa štalo bo res. Drugače pa ne.

Vsaka kmečka hiša na vasi je imela najmanj 5-10 glav živine, ali en kup svinj, ducate gosk, rac, kokoši in meso je bilo "vsak dan" na mizi.
Pozimi se je klalo, spomladi se je jedlo prekajeno, čez leto pa to kar se je usput klalo.

Klavnica ja in? Kaj misliš kje so ubijali ogromno svinj, ko še ni bilo klavnic?
Ti povem, prišli so mesarji delalo se je par dni in klalo od jutra do večera.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dreta ::

A je klanje v klavnicah mučenje živali?

Je ali ni?

Jaz pravim da je.

D3m ::

Jaz pravim, da ni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Ja nič, pol jih pa pred klanjen spustit na pašnik, 10 lovcev pa puške v roke. Tist, ki jih zadene največ v glavo dobi medaljo pa zastonj odojka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dreta ::

Tudi po temle videnem?

Invictus ::

jype je izjavil:


Sej je sejtan pa tofu.

Seveda. Zamenjajmo meso z najbolj genetsko spremenjeno zelenjavo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Ja tudi po temle, kaj ti misliš da je vsepovsod tak? lol
Pridi na kmetijo, da boš vidla malo da tudi tam maš kakega pohabljenga piceka, kokoš ki jo kap na soncu al se ji jajce v riti zatakne.
Al pa še boljš, enkrat morš bit zraven ko krava koti, da boš vlekla malo, če ne bo crknila med porodom.

Kak za boga bi ti jedla krvavice ? Aja, ti nebi prerezala vrat pa držala pa čakala. Ti bi vzela kri kak v bolnici, kuri pa dala protibolečinsko inekcijo :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

reconnected ::

dreta je izjavil:

A je klanje v klavnicah mučenje živali?

Je ali ni?

Jaz pravim da je.


Al je to, kar dela mačka z mišjo, mučenje živali?

Jaz pravim da je in da gre za enega najbolj naravnih procesov na tem svetu.

m0LN4r ::

Mi mamo vsaj klavnice pa puške, prej pa kamne, sulice, loke in tope nože. Goski je kr težko prerezat vrat, če nož ni extra nabrušen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PaX_MaN ::

D3m je izjavil:

Jaz pravim, da ni.

Mučenje je, sprijaznte se:
Several methods can be used to kill chicks:
- Maceration, using a large high-speed grinder into which the live chicks are fed.[2]
- Gases or gas mixtures, often carbon dioxide is used to induce unconsciousness and then death.[2]
- Cervical dislocation (breaking the neck)
- Electrocution, a new method that has been touted as being cheap, reliable, and humane by its developers[5][dead link]
- Suffocation in plastic bags[3]
[...]
The American Veterinary Medical Association recommends cervical dislocation, maceration, and asphyxiation by carbon dioxide as the [sic] better options.[7]

Pa sploh niso poklani za hrano!

Dr_M ::

Jest bi z manj slabe vesti prerezal vrat nekomu, ki bi mene prepriceval, da naj ne jem mesa, kot zivali.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Aston_11 ::

Ubivanje živali za hrano je (eden izmed) najbolj naraven proces na tem svetu.

PaX_MaN ::

Saj ubijanje drugih ljudi za lulze je tut (bilo), pa smo se tega nekak odvadl ker smo iznašl boljše alternative.
Enako je/bo počas s pobijanjem žvali za hrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

m0LN4r ::

Tudi za krzno cirka od ledene dobe.

Saj ubijanje drugih ljudi za lulze je tut (bilo), pa smo se tega nekak odvadl ker smo iznašl boljše alternative.

Odvadil ? Heh, dobra.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aston_11 ::

PaX_MaN je izjavil:

Saj ubijanje drugih ljudi za lulze je tut (bilo), pa smo se tega nekak odvadl ker smo iznašl boljše alternative.
Zadnjih 100 let je ena sama alternativa. Vsako leto v poprečju milijon do pet milijonov ljudi, od tega precej njih na precej krute načine. Ker se tega nismo odvadli, ne vem, zakaj bi jedli zelanjavo. Morda bo kakšen zelenjavar to bolje pojasnil.

PaX_MaN ::

One, kar lepo smo se odvadl:
Statistics reveal dramatic reductions in war deaths, family violence, racism, rape, murder and all sorts of mayhem.

Science, bitchez!

Dr_M ::

Jest opazam pri folku zadnje case, da odsotnost mesa zelo slabo vpliva na mnetalno zdravje. Manj kot je prisotne hrane zivalskega izvora, huje je.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

thramos ::

Tudi umiranje za recimo kolero je naravno. In?

Aston_11 ::

thramos je izjavil:

Tudi umiranje za recimo kolero je naravno. In?
Ja, kaj, bomo prepovedali, če si to mislil.

WarpedGone ::

Manj kot je prisotne hrane zivalskega izvora, huje je.

Ja, res.
Jest bi z manj slabe vesti prerezal vrat nekomu, ki bi mene prepriceval, da naj ne jem mesa, kot zivali.


In v celi temi ni enega direktnega prepričevanja kako kdo česa ne sme, iz drugi strani pa že napol direktna grožnja s smrtjo.

Biseri.
Zbogom in hvala za vse ribe

thramos ::

Mislil sem to, da je argument, da če je nekaj naravno je s tem vse ok, butast.

Vajenc ::

thramos je izjavil:

Tudi umiranje za recimo kolero je naravno. In?

Smo že večkrat ugotovili, da je vse naravno.



Ljudje smo vsejedi, face it. Ni nam treba več v gozd po hrano, imamo farme pa supermarkete za celo piramido hrane. Ko bodo umetni zrezki na voljo za široko potrošnjo bomo pa še klavnice zaprli. Do takrat pa ljudje uradno jemo vse kar je legalno in deklarirano za hrano. Kaj je za posameznika moralno sprejemljivo je pa lahko 7 miljard zgodb.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

m0LN4r ::

Trebalo bi popravit naslov: V kateri klavnici mučijo živali?

Zdaj pač enim se bo vedno zdelo mučenje, enim pa nikoli. Tko, da o tem debatirat je brezveze.
Eni padejo v nezavest, ko vidijo kri v inekciji. Pa čedalje več je takih meščanskih mevž, zato pa mamo klavnice, kjer moški opravljajo svoje delo za njih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bajsibajsi ::

Dr_M je izjavil:

Jest bi z manj slabe vesti prerezal vrat nekomu, ki bi mene prepriceval, da naj ne jem mesa, kot zivali.


Nihce te ne prepricuje, da ne jej mesa.

Mesojedec, vsejedec, vegetarijanec itn. Vsakomur intelektualno normalno razvitemu cloveku je jasno, da je klanje v klavnicah mucenje zivali.
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44457140 (1979) m0LN4r

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144228558 (208088) BigWhale
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132622 (99575) razerznak

Več podobnih tem