» »

Prosim za mnenje...

Prosim za mnenje...

«
1
2 3

Onix87 ::

Pozdravljeni,

Pred kakšnim tednom sem pisal o tem, da moja r9 380 ne dosega boost frekvence. Zdaj sm malo zalavfal valley benchmark in naredil screen od gpuZja.Zanima me, če tole zgleda ok, a je kakšen problem z napajanjem?

  • spremenilo: Onix87 ()

AapocalypseE ::

Zaženi pri gpu-z render test. Klikni na ?

Meni kaže tako:

Onix87 ::

Evo sem zagnal render test.

AapocalypseE ::

Še moja med valley.

Onix87 ::

Ok zdej sm pa zbegan. A kdo ve, a je 990 mhz od gigabyta g1 r9 380 base clock a boost clock. En mi je na overclockers napisal, da je to base clock in da boost clocka ni in da naj vrnem kartico, ker ne dosega base clocka s stock nastavitvami. Ampak kar sam vem je 990 boost clock?

Sami ::

Kaj pa če bi pisal na podporo Gigabayta? Verjetno bi ti oni lahko podali 100% točen odgovor.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

AapocalypseE ::

G1 Gaming ma 990MHz
Windforce ma 970MHz

Torej bi morala tvoja laufat na 990MHz.

hojnikb ::

TO je boost clock
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

Recimo pri moji 7950 boost sta dva biosa.

Na enem mam 850/1250/voltage locked @1.25V in na drugem biosu, ki je boost bios pa je 925/1250/1.169V/voltage unlocked

ampak takšna frekvenca kot piše je tudi dejansko vedno v loadu.

AMD kolikor vem ne boosta tako kot Nvidia.

Onix87 ::

Poslal jo bom v reklamacijo. Kupil sem na mimovrsze. Mislite da lahko pričakujem da bodo zrihtali?

lonewolf_ ::

http://www.gigabyte.com/products/produc...

lepo piše standart 970mhz oc 990mhz... http://prntscr.com/85mx0s

Če ti vse dela normalno ne vem kaj se obremenjuješ, razlike itak ni za opazit pomojem.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

AapocalypseE ::

wolf, beri bolj temeljito...

990MHz je za G1 Gaming
970MHz je za Windforce

Sami ::

Piši na gigabyte, razloži jim situacijo, mogoče ti pošljejo nov BIOS.

Meni je MSI 660Ti OC na začetku tudi delala probleme na moji plati (Gigabyte 870A-UD3), pisal sem na uradni MSI forum, poslali so mi nov BIOS in zadeva je urejena.

Kot so ti rekli pa razlike ne boš opazil v vsakem primeru :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

hojnikb ::

Ročno jo naviješ na 1100Mhz and call it a day :)
#brezpodpisa

Onix87 ::

Nevem no, če dam 300 evrov za eno komponento pričakujem, da bo delalo tako kot je treba. Ko sem pisal na mimovrste mi je rekel, da je to kao normalno in da ni okvara ampak bom zahteval, da mi zrihtajoin da pogledajo na servisu, ker ta ki mi je odgovoril zgleda nima pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Onix87 ()

AapocalypseE ::

Samo ne bo delala na 1100MHz, ampak na manj :))

300€ si dal za to kartico? 8-O

http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

http://www.dinokomp.si/produkt/gigabyte...

hojnikb ::

>Nevem no, če dam 300 evrov za eno komponento pričakujem, da bo delalo tako kot je treba. Ko sem pisal na mimovrste mi je rekel, da je to kao normalno in da ni okvara ampak bom zahteval, da mi zrihtajoin da pogledajo na servisu, ker ta ki mi je odgovoril zgleda nima pojma.

So te pa fajn nategnal :)
za 15e več bi dobil 970 z njemačke
#brezpodpisa

Onix87 ::

Dal sm 289 evrov, na 300 sem zaokrožil.

hojnikb ::

Dal si preveč. Za to bi dobil r9 290
#brezpodpisa

Onix87 ::

Jah zdaj je kupljeno in bi rad da mi dela kot je treba. Za mojo resolucijo 1680x1050 je več kot čez glavo 380. Je pa res da bi jo kje drugje dobil ceneje. Eh ja :/.

markic222 ::

Glede na to da se da to "težavo" rešit v 5ih sekundah z MSI Afterburner, Asus Tweak itd.... se jaz sploh ne bi ukvarjal z reklamacijo. 2 tedna boš brez kartice pa še "delo" boš imel. Raje naredi dva klika pa je to to.

Onix87 ::

Kako pa jo rešim? A to misliš da dvignem power limit?

konspirator ::

markic222 je izjavil:

Glede na to da se da to "težavo" rešit v 5ih sekundah z MSI Afterburner, Asus Tweak itd.... se jaz sploh ne bi ukvarjal z reklamacijo. 2 tedna boš brez kartice pa še "delo" boš imel. Raje naredi dva klika pa je to to.

Važno da je odprl že dve temi R9 380 prenizka frekvenca... in zanje porabil vsaj 3 ure.
What is your emergency ?
--

AapocalypseE ::

Dvigni power limit do konca in poročaj ali je potem konstantno na 990MHz.

Je pa čudno, da na stock nastavitvah ne dosega napisanih frekvenc.

Zgodovina sprememb…

Onix87 ::

Konspirator pač hočem rešit problem, a je s tem kaj narobe?

StreetRacer, če dvignem power limit na +20 je skoraj konstantno na 990mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Onix87 ()

AapocalypseE ::

Skoraj konstantno hmm...

Moralo bi bit skozi na 990MHz, če daš power limit do konca.

Kje je šele kaki headroom za OC.

Sem dal zdaj mojo na 1100/1500/1.22V/-20% power limit kar znese 140W TDP in sem zagnal GTA V in kartica nenormalno throttla.

Skače iz 1100/1500 na 501/1250 in dobim posledično samo 30fps.

Potem sem dal power limit na 0% kar znese 175W in dela normalno na 1100/1500 in dobim 45fps. Isto ostane, če dam na +20% power limit kar znese 210W.

Kot zgleda ma nek napajalni problem ta tvoja kartica :|

Možno, da bi že drug bios pomagal.

Onix87 ::

Streetracer en mi je napisal, ki ima čisto isti model te kartice, da tudi njegova ne dosega 990 mhz in ostaja nekje na 930 mhz. Zanimivo, mogoče je pač tak bios?

nothing wrong with it , I get some crazy screen flashing , graphics corruption when I try to oc my gpu pass 1075 though on fire strike

im wondering if I need a better psu, Ill buy one regardless just hope that's what it is, I got the same gpu , and it wont reach 990 unless you boost the power limit , I noticed it on mine to, was around 930 or something

Tole mi je napisal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Onix87 ()

AapocalypseE ::

Pol je zgleda normalno to za to kartico.

Mene osebno bi motilo, da bi mi pisal clock recimo 1000 delala pa bi 950, ker mam rad, da če nekaj piše, da je pol tako, čeprav se v praksi ne pozna veliko taka razlika.

Lahko tudi v biosu dvigneš stock TDP kartice, če je to problem.

Onix87 ::

Sm na gigabyte support odprl ticket in mogoče mi bodo pa oni poslali nov bios. Problem je samo to, da pojma nimam kako naj potem bios tudi updatam...

gddr85 ::

kaj če bi v ms afterburner premaknil core freq. na 1000mhz? pa magar daš še power na +20%

AapocalypseE ::

Znaš pogledat kakšen TDP ma tvoj bios?

Jaz uporabljam za mojo 7950 VBE7.0.0.7b bios editor in tam lahko pol vidiš nastavitve in jih spreminjaš.

Zgodovina sprememb…

Onix87 ::

Ne ne znam, a to se kakšen program downloada?

AapocalypseE ::

Program je ja. Nevem točno, če ta isti deluje na 380, tako da bi moral pogooglat za tvojo kartico.

Z gpu-z pa shraniš tvoj stock bios.

Tako zgleda pri meni:

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Sem googlal, ampak ne najdem bios editora za R9 kartice. Že za 7xxx serijo je trajalo dolgo, da je prišel ta VBE.

Nvidia ma fajn porihtano to, ker zaženeš samo Maxwell bios tweaker in se že lahko špilaš z nastavitvami 8-)

Onix87 ::

Hvala ti vseeno! Malo sem res zbegan, en mi je napisal tole:

By definition a "boost clock" is one that allows it to run over the base specification.

Take my 980 for example; 1266MHz Base Clock / 1367MHz Boost Clock
GPUz lists both of these speeds individually.

Everything I see for the R9 380 simply lists "Core Clock", leading me to the conclusion that there is no "Boost Clock".

Torej zdaj res nevem a je to boost clock a base clock. Ker če bi bil to boost clock bi bila odstopanja razumljiva, ampak manj kot base clock pa nebi smelo laufati.

PredatorX ::

Pa kaj se sploh hecaš s tem
Vržeš v afterburnerja daš na base clock pa ne zapravljat časa s tem.
Če ne jim pa piši o problemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

markic222 ::

To kar ti je gddr85 napisal si probal? Da dvigneš core clock na 1000 (verjetno potrebno tudi power limit)?

Čudno je da dvigneš power limit pa da ti ne dela konstantno na postavljenem clocku.

AapocalypseE ::

AMD ne boosta tako kot Nvidia.

Nvidia boosta tudi čez nastavljene frekvence glede na TDP in °C headroom.

Zato mi je čudno, da daš na 990MHz z +20% power limit in tudi ne ostane konstantno na 990MHz, ampak praviš da je boljše kot z 0%, tako da je problem v napajanju.

Onix87 ::

Sj v afterburnerju mam naštiman clock na 990 mhz. Fora je to da jo throttla tdp.

Markic222 ja bom probal, a to potem kaj garancijo prekineš če overclockaš?

PredatorX ::

Onix87 je izjavil:

Sj v afterburnerju mam naštiman clock na 990 mhz. Fora je to da jo throttla tdp.

Markic222 ja bom probal, a to potem kaj garancijo prekineš če overclockaš?


ne je ne throttla TDP.
- V afterburnerju ti bi mogla crashat.

daj core na 1200mhz pa probaj - pa če ti nebo crasha + restartal compa = power saving features.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

AapocalypseE ::

TDP je problem, ker je z +20% boljše kot 0%, ampak še vedno ni idealno.

Možno, da je premajhen TDP nastavljen v biosu.

PredatorX ::

če ma 150W TDP-ja + 20% bi moral pa že delovat.

dej raj v afterburnerja poglej, če ti GPu dela med igranjem skos na 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Onix87 ::

Sam mam tud tak občutek, da je nekaj z biosom. Mogoče res ta tdp limit ni dovolj visoko nastavljen. Gigabyte ma en utility OC guru in tam piše, da lahko updataš bios prek tega programa avtomatsko, mogoče bom to probal.

AapocalypseE ::

Bi moralo ja, zato me zanima kakšen TDP ma bios.

Onix87 ::

PredatorX je izjavil:

če ma 150W TDP-ja + 20% bi moral pa že delovat.

dej raj v afterburnerja poglej, če ti GPu dela med igranjem skos na 100%.


Ja to sem tud mal gledov in je večinoma na 100%-99% ampak tud kdaj pade... Gledal sm pa z gpuz senzorji.

PredatorX ::

Piši raje na support...

Onix87 ::

Najbolje da počakam na odgovor od gigabyta in bomo vidl kaj bojo rekl. Res najlepša hvala vsem, ki se ubadate z mojim problemom!

AapocalypseE ::

Ne dela na nastavljenih 990MHz a dela pa na 100-99% zanimivo res.

Upam, da ti bo support pomagal glede tega :)

Onix87 ::

Ja tudi jaz. Do takrat bom počakal z uveljavljanjem garancije, da vsaj vem, če je to res problem in da mi oni povejo, ki točno vejo verjetno če je problem bios al pa kej druzga.

PredatorX ::

Neki bios spreminjat.. no lahko tudi. Mogoče ti bo support dal novi bios.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779285496 (145180) next3steps
»

Problemi z R9 380 4G grafo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
886940 (5317) Myers75
»

Tok/moč na utičnici PC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27436549 (28622) Napajalc

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010383 (8706) D3m
»

Amd radeon 7xxx series boost problemi rešitve.

Oddelek: Strojna oprema
384414 (3558) Janac

Več podobnih tem