» »

Problemi z R9 380 4G grafo!

Problemi z R9 380 4G grafo!

1
2
»

Sami ::

Myers75 je izjavil:

Glede na število postov na ofišal AMD forumu od uporabnikov, ki imajo identične probleme sklepam da po svetu kroži ogromno zanimivih downgrejdanih kartic. AMD nevermore. Pri samem igranju špilov ne opazim nobenih fps dropov tako da bolj me je zanimalo če se to pozna na ostrini slike in barvah itd. FPS je ok.



Ne vem zakaj kompliciraš, če je kartica v garanciji? Performace bo seveda slabši za ene 20%.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Myers75 ::

Ogromno ljudi je pisalo, da so tudi po garanciji in dejanskemu prejetju novih kartic imeli iste probleme. Nekaj zgleda tukaj ni kompatibilno ali je hardware, ali so driverji pitaj boga. Če še stručkoti iz AMD-ja nimajo pojma potlej se ve kje smo.

Sami ::

Myers75 je izjavil:

Ogromno ljudi je pisalo, da so tudi po garanciji in dejanskemu prejetju novih kartic imeli iste probleme. Nekaj zgleda tukaj ni kompatibilno ali je hardware, ali so driverji pitaj boga. Če še stručkoti iz AMD-ja nimajo pojma potlej se ve kje smo.


Kolega je imel 380X in 390, vse deluje bp, kot na milijone kartic :D 75% tega je govoric na forumu....poglej kako to na tebe vpliva :D

Večkrat sem imel probleme tudi z nVidio (9800GTX, 560Ti), to ne pomeni da so vse crap :D

Kartica ima garancijo z razlogom, če je ne izkoristiš pa si ti na slabšem oz. se zadovoljiš z defektno kartico.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

D3m ::

Pa si sploh probal na drugem računalniku?

Ker se bentiš za brez veze.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Myers75 ::

Kaj pa če jo procesor bottlenecka? Procesor INTEL Core i3-4330 3.5GHz 4MB?

D3m ::

Ne.

Si probal na drugem PCju?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sami ::

Myers75 je izjavil:

Kaj pa če jo procesor bottlenecka? Procesor INTEL Core i3-4330 3.5GHz 4MB?


Take napake nebi bilo zaradi CPU-ja.

Test v drugem PC-ju, posledično garancija.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

m0LN4r ::

1/4 -1/3 slabsa kartice, je tut kartica.
Lahko nam vsaj zaupas, kdo ti jo je prodal, ce ma racun na s-t ali bolhi.

Ce si dal ca. 100 eurov si lahk zadovoljen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

DarwiN ::

D3m je izjavil:

Ne.

Si probal na drugem PCju?

Je že bila testirana v drugem PCju... V prodajalčevem. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Myers75 ::

Ok vidm da gonite isto ploščo kartica je zjebana, garancija. Problem kao rešen. Prvega posta ni noben prebral. Se vidjamo.

m0LN4r ::

Kakšne so rešitve? Vsak nasvet je dobrodošel.

Prvi post.

Kaj bi ti se rad? Kartica je 30% invalid.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

Myers, sej pa sam praviš, da niti AMD stroka ne zna pomagat... Enostavno ti je težko karkoli svetovat.. AMD so pač šalabajzerji in so ušle defektne kartice skozi njihov quality control postopek.. Tole bi bil moj best guess. Lahko pa da je kaj druga. Lahko samo upaš, da kartica z leti ne bo začela še bolj pešati in boš moral znižat na 600Mhz in tako naprej. Dvomim sicer, ampak nikoli ne veš.. Pač garancija, uporabljaš kot "370X", prodaš naprej z opisom napake, ali pa čakaš na morebiten čudež, da nekak odpravijo napako.. Te 4 možnosti imaš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

če ima gpu še kej garancije/račun, potem je dokaj jasno kaj treba naredit, če ne se pač sprijazniš s tem..

Sami ::

Myers75 je izjavil:

Ok vidm da gonite isto ploščo kartica je zjebana, garancija. Problem kao rešen. Prvega posta ni noben prebral. Se vidjamo.


Smo prebrali, kartica mora delovati out of the box....ravno zato garancija.

Nimamo kristalne krogle, da bi videli kaj je narobe. Sam se poigraj s kartico...če imaš zadevo v garanciji pa je vsak poseg ali modifikacija kartice nepotrebna.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Myers75 ::

Ma mal mi gre najetra ko so vsi pametni ala me je nategnil prodajalec, kao 30 strani postov na AMD forumu so samo govorice itd. Noben ni skup spravu konkretnega tehničnega odgovora. Tlele limam še oficielno izjavo AMD stručkota ki je pripel nekaj v tem stilu:

"We are currently investigating reports of black screen and no signal issues with R9 380 GPUs. We apologise for any inconvenience caused. As a temporary solution, you may try using Catalyst 15.11.1 Beta."

Sami ::

Myers75 je izjavil:

Ma mal mi gre najetra ko so vsi pametni ala me je nategnil prodajalec, kao 30 strani postov na AMD forumu so samo govorice itd. Noben ni skup spravu konkretnega tehničnega odgovora. Tlele limam še oficielno izjavo AMD stručkota ki je pripel nekaj v tem stilu:

"We are currently investigating reports of black screen and no signal issues with R9 380 GPUs. We apologise for any inconvenience caused. As a temporary solution, you may try using Catalyst 15.11.1 Beta."


Torej je kartica defektna, kaj še hočeš? Kako naj ti rešimo problem, če ga "AMD štručkoti" ne morejo, reklamiraš....če tudi po zamenjavi ali popravilu ni OK zahtevaš novo ali vračilo kupnine.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Myers75 ::

AMD štručkoti no tale je bla pa močna. MOLNAR ne bit preveč pameten pa pejt sestavlat rajš mašine z rabljenimi deli. Brez zamere to je to kar smo uspeli (neuspeli) razrešiti tukaj.

m0LN4r ::

reflashaj bios, zadnja opcija...
MOLNAR ne bit preveč pameten pa pejt sestavlat rajš mašine z rabljenimi deli.

Z rabljenimi se ne ukvarjam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Napiši katero Gigabyte R9 380 imaš?

GV-R938xxxxxx?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Myers75 ::

GV-R938WF2-4GD (rev. 1.0)

m0LN4r je izjavil:

reflashaj bios, zadnja opcija...
MOLNAR ne bit preveč pameten pa pejt sestavlat rajš mašine z rabljenimi deli.

Z rabljenimi se ne ukvarjam.


To rajš svojim strankam govor:)

BIOS mam najnovejši. Kako misliš naj ga še enkrat reflasham?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Myers75 ()

D3m ::

http://www.gigabyte.com/products/produc...

Probaj FB2 ali FA2.

Da pač še enkrat narediš flash.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Myers75 je izjavil:

GV-R938WF2-4GD (rev. 1.0)

m0LN4r je izjavil:

reflashaj bios, zadnja opcija...
MOLNAR ne bit preveč pameten pa pejt sestavlat rajš mašine z rabljenimi deli.

Z rabljenimi se ne ukvarjam.


To rajš svojim strankam govor:)

BIOS mam najnovejši. Kako misliš naj ga še enkrat reflasham?

Prnes karto, pa jo prodamo naprej. Bomo ze popravl.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Myers75 ::

Ne da se mi glih zajebavat s temi kreleti po servisih ker on jo bo vrgu not zaštartal špil in po 5 minutah videl da kartica deluje bp. Garancija odpade. To vi sestavljalci in podobni najbolj veste. Mogoče bom preživel teh 20% saj sem malo primerjal in razlike skoraj ni. Grafika ista, performance isti. Ni zdej taka vau razlika da bi si s tem še bolj razbijal glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Myers75 ()

D3m ::

Si naredil re-flash?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Myers75 ::

Dej mi malo pomagaj kako bi to najlažje naredil. Lahko kar preko MSI Live updata?

D3m ::

Je že .exe file

http://www.gigabyte.com/products/produc...

Ti samo oba dol povlečeš in eden bo že pravi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Myers75 ::

Evo zaenkrat porihtal stvar s pomočjo dodatnega programa Clockblocker.Tudi drugi uporabniki so pisali da je problem v nekakšnem downclockanju kartice in tukaj se skriva problem black screena. Zaklep core clocka s Clockblockerjem na 970Mhz dela super. Rešeno:)

gddr85 ::

a pustit jo na stock in voltažo zvišat si probal?

Myers75 ::

gddr85 je izjavil:

a pustit jo na stock in voltažo zvišat si probal?


Tudi probal. Dvignil na +20 pa jo še zmeraj zabija.

Myers75 ::

Evo grafična bo romala nazaj na servis ker je še pod garancijo. Zanima me kakšen nasvet kako se obnašati v primeru garancije. Kartice žal na drugi mašini nisem uspel testirati in bojim se da bo majstr na servisu vrgel grafo notr in po možnosti mu bo še delala in lahko se obrišem pod nosom. Meni ne dela. Tudi s clockblockerjem se je začela rušit. Kako daleč lahko pritiskam in kakšne so moje pravice? Je pa tud glih ena štacuna za katero nisem bral kakšnih pohvalnih besed glede reševanja reklamacij.

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Riff ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

kaj pravte na tole isti problem pri tej kartici ? pol je še 70e preveč zanjo :D

Myers75 ::

Evo malu updejta če bo mogoče komu pomagalo, ki ima podobne težave. Kartica je bila reklamirana, poslana nazaj, probam boom spet črn zaslon. Malo sem še brskal po netu in za štos probal modati bios. S tonga bios editorjem sem malenkost povišal voltažo in glej ga zlomka kartica dela kot nova. Torej kartica je popolnoma ok problem je bil z voltažami. Zgleda da na 100 loada ni vlekla prave voltaže al kaj podobnega. Zanimivo da če sem probal dvigniti voltaže v afterburnerju stvar ni delovala. Modan bios pa dela kot urica.

D3m ::

Cool.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Zalostno, moral bi zahtevati novo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Očitno je njim delovala.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Očitno je njim delovala.

Seveda je delovala v desktopu.

D3m je izjavil:

Očitno je njim delovala.

Skoda, ta to ne pise na skatli. Maybe works xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Ti bi, kar zamenjal?

Kar tako na lepe oči?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Myers75 ::

Ja lahko bi jo zamenjali škrtuharji:) Je patale Gigabyte firma totalno mimo. Slab support, nobenih informacij itd. Pa za en k izdelki. Zadnjič da sem sploh pogledal firmo Gigabyte. V glavnem kartica sedaj dela edina čudna stvar je da ko resetiram računalnik, se mi še pred uvodnim ekranom za matično plato za trenutek pojavijo čudne črte na ekranu. Pa če to ni tak problem bom že preživel. Al pa še boljš bi blo da to sranje od Gigabyta čimprej crkne da kupim novo 1060-ko:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za mnenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1428750 (5876) Onix87

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010382 (8705) D3m
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162832 (2580) zupanman
»

Katera R9 2XX (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689377 (8071) Han
»

Težava z gonilniki grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
272591 (2242) M-XXXX

Več podobnih tem