» »

Problemi z R9 380 4G grafo!

Problemi z R9 380 4G grafo!

«
1
2

Myers75 ::

Pozdravljeni

Imam probleme z zgoraj omenjeno grafično kartico proizvajalca Gigabyte. Tukaj limam temo iz oficial AMD foruma kjer se folk na polno razpiše o isti težavi. Tema ima 37 strani:)

https://community.amd.com/thread/198067

Problem je da mi po parih minutah igranja iger vse skupaj zablokira in pojavi se črn ekran (kot da monitor nima signala) . Nimam narediti kaj drugega kot da resetiram pc na tipki (ctrl alt delete ne dela). Je imal mogoče kdo podobne težave z r9 serijo? Kakšne so rešitve? Vsak nasvet je dobrodošel. Probal sem vse z menjavo driverjem, povečevanje powerja na kartici, clockblockerjem itd. Nič ne dela.

Han ::

Imaš naložen zadnji BIOS za svoj model?

http://www.gigabyte.de/products/product...

http://www.gigabyte.de/products/product...

Za podrobnosti o grafični uporabi pogram GPU-Z.

https://www.techpowerup.com/gpuz/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Myers75 ::

Hm zanimivi. Po tednu zajebavanja tweakanja itd sem nekako najdel neko stabilno kombinacijo. Z Afterburnerjem sem jo poštelal nekako takole:

Core Voltage : -20
Core Clock : 825
Memory Clock : 1000
Fan speed : 60

Ne vem kako ampak tako lahko vsaj nekako špilam igre. Zakaj stvar deluje samo z afterburnom mi ni jasno. BIOS pa nisem mogel flashnit ker mi je javilo napako BIOS does not matc ali nekaj takega. Probal sem z VGA biosom. Hm tole je zadnja AMD grafa ki jo kupim. Treba je šaltat na zeleno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Myers75 ()

rdecaluc ::

Od kdaj pa se ti problemi pojavljajo? Si kupil novo ali rabljeno? Temperature so vredu?

Sranje imaš lahko pri obeh taborih.
Est modus in rebus. ,typos

Myers75 ::

Kupil rabljeno. Problemi so že od začetka od same inštalacije kartice. Mislim pa da grafična ni defektna ker kot rečeno z zgornjimi afterburner nastavitvami igram igre brez problemov. Ni mi pa ratalo diagnosticirati problema kot tudi večini drugih uporabnikov ki imajo iste probleme.

DarwiN ::

Z drugimi besedami - prodajalec na bolhi te je nategnil.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TOP ::

To ziher,ker je tudi on imel iste težave.

Tribal ::

Mal poglej temperature grafične pri igranju iger, možno da bi pomagalo tudi menjava paste na GPUju. Saj če downclockaš ti deluje stabilno. Povej kake imaš max temperature pri igranju.

rdecaluc ::

Torej. Lahko da je skuril grafo z kakšnim miningom... In ti kjub opisani težavi kupiš rabljeno ne popolnoma delujočo kartico? Okej.

Priporočam menjavo termalne paste kakor je bilo napisano. Pa upam da se fante ni igral z biosem tud in kaj ušpičil.

Ali jo lahko poskusiš v drugem računalniku? Je napajanik dost močan? Je BIOS tvoje matične plošče najnovejši?

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Myers75 ::

Temperature so ok. Tam okoli 60 stopinj če se ne motim. BIOS je nov, napajalanik Seasonic 550. Vse štima. Ne vem zakaj ste vsi upalili to teorijo zarote takoj. Rajši preberite temo v originalnem postu z official AMD foruma kjer ogromno ljudi opisuje isto težavo. Pa dvomim da so bli vsi nategnjeni z rabljenimi grafičnimi. AMD se še zmerej ni zganil. Baje naj bi bili driverji etc.

Riff ::

ja možno da so gonilnki, tud nvida ne blesti zadne čase z svojimi gonilniki za najnovejše grafične,še pri moji GTX 460 je bla ena verzija problematična, predlagam drugo verzijo gonilnikov

DarwiN ::

Rajši preberite temo v originalnem postu z official AMD foruma kjer ogromno ljudi opisuje isto težavo. Pa dvomim da so bli vsi nategnjeni z rabljenimi grafičnimi.

Sej lahko gre za serijsko napako na izdelku, driverjih ali whatever.. Videno že ničkolikokrat.. In če se proizvajalec ne zmiga, ker gre za staro/pozabljeno serijo, lahko takšna kartica hitro pristane na bolhi. Še posebej če je garancija potekla.
In takšen prodajalec bo potem seveda vse zanikal in ne bo vrnil denarja in sprejel kartice nazaj, ker če bi imel kaj integritete in morale, potem je sploh ne bi prodal v takšnem stanju. Laganje je potem še najmanjši mačji kašelj.

Govorim za primer, ko drži omenjena "teorija zarote", in indikatorji so prisotni.

Mimogrede - če bi bili driverji, potem bi lahko težavo odpravil s starejšimi driverji.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Tribal ::

Jest sm mel še boljši primer z 280x delala ko šus, potem sm menju plato in proc... Nakar začne računalnik že me inštalacijo windowsev izpadati z errorji. Ko sem jih uspel namestit, gonilnike in vse sranje...
No da skrajšam, po 10x sem bootal v windowse da se mi je namizje naložilo. Ko se je to zgodilo je računalnik laufu tud cel tedn brez težav, igre in vse. Samo v windowse nisi mogel priti normalno.

Se mi ni dal zajebavat s temi pečkami od AMDja in sm kupu nvidio. Vtaknu v PC in tudi enkrat nisem doživel nobenega problema.

Tako da jest bi prodal čimprej pa kupu kakšno 1060 3gb za 230€ pa si zmagu...

Myers75 ::

Ok kul. Sem mislil mogoče da bom dobil kakšen tehnično podkovan odgovor, ki bi vsaj nakazal kakšno željo po diagnosticiranju amapk zgleda da ne bo šlo. Smo žal prišli do zaključka da me je prodajalec nategnil in to je to. Pač bom igral z downclockano kartico kar je še boljš vsaj ne bo navita.

Sami ::

Sej drugega ni, kot da sprobaš nov BIOS, znova namaži svežo termalno pasto....na tvojem mestu bi probal kartico še v drugem PC-ju.

Dejansko se zna kdaj zgoditi, da kakšen HW ni kompatibilen med sabo.

Imaš na plati zadnji BIOS.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Myers75 ::

BIOS na kartici mi je ratalo updejtat. Na default nastavitvah spet ne dela. Dela samo downclock. BIOS na plati je zadnji. Kartice ne bom raskopaval ker nimam pojma o hardweru.

Napajalc ::

A CPU imaš kaj navit? Vsi tile ki imajo probleme na prvih 15 starneh imajo OC cpuje.
011011100111010101100010

chucki ::

Naj še kakšen kolega poizkusi tvojo grafično v svojem sistemu
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Myers75 ::

Bom probal testitat še na drugi mašini. Drugač pa se bo hitro stvar popravila ko jo bom fuknu s polnim šusom v steno ker mam dost te zajebancije.:)

Sami ::

Kartice ne bom raskopaval ker nimam pojma o hardweru.


Najdi si vodič na netu, je res simpl, nimaš kaj zgubit, par vijakcov. Lahko da se pregreva, če ti dela z nižjo frekvenco.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Tribal ::

Kolk si pa plačal za tole rabljeno pečko če ni skrivnost?

m0LN4r ::

Si pogledal na netu, ce se mas RMA mogoce?

PS: Sicer pa ni mozno, ker je AMD posodobil vse, kartice, biose, driverje itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Myers75 ::

Mogoče probam tole s termalno pasto ampak kot rečeno pregrevanje ni problem. Idle lauda na 50 stopinj v špilih tam nekje 60-65. Normalne vrednosti in ni pečka. Drugač pa kolkrkol sem plačal sem plačal preveč. To je sranje od sranja.

m0LN4r ::

Graficno so izdal lani poleti, tako da bi moral imeti se garancijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Myers75 ::

Pa kaj lahko to garancijo uveljavljam direkt na AMD?

m0LN4r ::

Odvisno od proizvajalca do proizvajalca...
Sapphire, Gigabyte, itd.

Googlaj Check RMA "proizvajalec" pa potem bi moglo neko okence nekje bit kamor vpises serijsko stevilko pa ti izbise nadaljne postopke.

Pr nekaterih lahko direkt, pr drugih pa preko trgovine.
Racun mas?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Riff ::

Myers75 je izjavil:

Bom probal testitat še na drugi mašini. Drugač pa se bo hitro stvar popravila ko jo bom fuknu s polnim šusom v steno ker mam dost te zajebancije.:)



ne jo metat ob steno :D , lahko jo še zmeraj naprej prodaš za neko normlno ceno pa z opisom napake pri oglasu in ne pa tako kot prejšni lastnik , mogoče se pa komu da s tem igrat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Myers75 ::

Bom probal potem z garancijo nimam kej zgubit. Mogoče pa jo boste zasledili na bolhi seveda z opisom težavic ker mam z nasprotju z nekaterimi rad etično poslovanje. Je kdo interesent za nakup:) Lahko da bo komu delala kot nova.

Sami ::

Myers75 je izjavil:

Bom probal potem z garancijo nimam kej zgubit. Mogoče pa jo boste zasledili na bolhi seveda z opisom težavic ker mam z nasprotju z nekaterimi rad etično poslovanje. Je kdo interesent za nakup:) Lahko da bo komu delala kot nova.


Seveda nimaš kej zgubit, jaz bi jo že takoj reklamiral....če ima garancijo se ne matraj s tem :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Riff ::

ja če je pa še v garnaciji potem pa le uveljavi garancijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Myers75 ::

Pa lahko uveljavljam garancijo če ni več nalepke warranty na šraufku? Zgleda da je že bila odprta:(

Tribal ::

Pejt si hit kupt eno 1060 3gb za 230€ najcenejšo k jo najdeš pa si pršpari na živcih in uživaj v igranju.

m0LN4r ::

Tako al pa: :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Si probal v drugem računalniku?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Myers75 ::

Bom jo probal še v drugem računalniku. Drugač pa po testiranju sem ugotovil da stvar deluje brez problemov, če v afterburnerju maximalno odvijem vrednost core clock na 485 in memory clock na 710. Core voltage je na -20, fan pa pojačan na 60%. Pri teh nastavitvah deluje vse bp. Vse ok ampak verjetno s tem veliko zgubim pri performancu same kartice. Tukaj so še moje druge specifikacije če bo mogoče komu jasno kje je kakšno ozko grlo:

Mobo: Matična plošča MSI H87M-P33 LGA1150 ATX
PSU: XFX TS 550 Bronze
Procesor INTEL Core i3-4330 3.5GHz 4MB BOX LGA1150
RAM: CRUCIAL Ballistix Sport XT 8GB (2x 4GB) DDR3 1866 PC3-14900 CL10

Myers75 ::

Evo pogruntal da core clock ne smem dvignit nad 700. Ko je na 700 ali manj vse dela ok. Če grem malo čez jo vrže ven. Torej stvar dela potrebne so le majhne nastavitve. Upam da s kakšnimi driverji v prihodnosti tudi to popravijo, mogoče pa je težava tudi v mojem harwaru.

Han ::

Če je kartica še v garanciji, piši proizvajalcu... Lepo razloži, v čem je problem, da grafa deluje v redu le, če jo downclockaš, da si menjal termalno pasto itd. Mogoče ti bodo poslali nov BIOS ali rekli, da jim jo pošlji v RMA, da jo bodo zamenjali z brezhibno...

m0LN4r ::

Karta bi mogla delat gladko na 1000 ne pa 700
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Posodobi BIOS od matične.

https://www.msi.com/Motherboard/support...

Improved AMD Graphic card compatibility.


Posodobi na najnovejšega.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

- Improved AMD Graphic card compatibility.

lol
je 1000mhz prevec za standard pci-e
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Han ::

Na Gigabyte GV-R938WF2-4GD bi naj procesor tiktakal na 970 MHz, na GV-R938G1 GAMING-4GD pa na 990 MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

- Improved AMD Graphic card compatibility.

lol
je 1000mhz prevec za standard pci-e


Lol.
Pač ima matična malo problemov ni panike.

OP si posodobil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Myers75 ::

BIOS imam nov. Driber najnovejši. Windows 10 na PC-ju. Vse tako kot mora bit. Pa še zmerej jo zabije nad 700. D3M kaj si misli s tem posodobi OP?

ufek ::

OP = Original Poster. Torej ti, ki si odprl temo.

D3m ::

Potlej ti preostane samo še test na drugem PCju, da boš 100% prepričan, da je GPU.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Myers75 ::

Zanima me samo še tole. Ali je razlika v delovanju kartice res kaj očitna, če downclockam core clock iz 975 na 700 ali so razlike zanemarljive. Je grafika zaradi tega kaj slabša? Na 700 Mhz kartica deluje čist ok tako da ne vem če bi kaj preveč kompliciral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Myers75 ()

m0LN4r ::

Pac pol je to tak, kot da bi mel navito 270x/1050
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gddr85 ::

odšpilaj kak špil pa zraven fps counter pa vidiš, kolk fps imaš manj, iz 980mhz na 700 ni glih zanemarljivo..

DarwiN ::

~28%, oziroma v realnosti verjetno nekaj manj, 20-25%...

Dejansko si dobil 370X kartico in si edini lastnik takšne kartice na celem svetu, kar tudi nekaj šteje. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Myers75 ::

Glede na število postov na ofišal AMD forumu od uporabnikov, ki imajo identične probleme sklepam da po svetu kroži ogromno zanimivih downgrejdanih kartic. AMD nevermore. Pri samem igranju špilov ne opazim nobenih fps dropov tako da bolj me je zanimalo če se to pozna na ostrini slike in barvah itd. FPS je ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Myers75 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za mnenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1428703 (5829) Onix87

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010280 (8603) D3m
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162801 (2549) zupanman
»

Katera R9 2XX (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689280 (7974) Han
»

Težava z gonilniki grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
272573 (2224) M-XXXX

Več podobnih tem