» »

Tok/moč na utičnici PC

Tok/moč na utičnici PC

Napajalc ::

djready je izjavil:

trfc timing na ramu maš drugačna en je višji 260 clocks en je pa 208 clocks, tist k ima višji ima malo boljši rezultat nevem če to vpliva ampak ja kar smo ti že rekli razlika je ne opazna če boš ti opazil 4 fps razlike v igrah pol pa nevem. 90% je ne realno za cpu v prihodnosti ker hočejo čim manjši load na cpu narest ker če bo 90%+ in še par internet tabov, skype pa ga bo štekal in boš imel manj fpsa. Lahko pa probaš zagnati kak game benchmark Batman ga ima mogoče ga bolj obremeni, nevem za druge.

Sej veš 4% ram, 10% cpu, 15% gpu pa to znese lepa številka, še posebno ko sistem ne zmore več kot ~40fps, mogoče celo bottelnac "ON/OFF". Fora je tud da med nekaterimi rami je dejansko zanemarljiva cena, in ni razloga da bodoči imetnik "K" zadevce ne poseže po ramih ki so v stanju bit na 2ghz+.

m0LN4r ::

Zdej tebe razumem, sm vidu kaj počneš v RL,

Kaj si vidu?

Ti testi so opravljeni zato, kar mene osebno zanima kakšne so cca porabe (recmo šokiran sem nad porabo gledanja YT filmov, presenečen nad majhno porabo grafične v idle....).

Ja mene pa zanima pod kakšnimi pogoji oz. sčim je to predvajano, ker mi drugače na koristi, ker goli podatek še ni informacija. Podatek != informacija.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

V neki drugi temi s čim se ukvarjaš.
Ah nisem temeljito prebral, predvajano je z kar default ponudi FF oz YT.
Dej, gtx 970 meri tok na utičnici, gori so napisani 3 pogoji, to je to......

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

m0LN4r ::

Torej maš to porabo izmerjeno s predvajanjem youtuba z quicksincom v flashu?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

djready ::

Problem je da 4% ti ni zagotovljeno ni 10% niti 15%, razne aplikacije/igre izkoriščajo zadevo vsaka po svoje tako da ti bo mogoče 1%, 0%, 1%...
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Napajalc ::

djready je izjavil:

Problem je da 4% ti ni zagotovljeno ni 10% niti 15%, razne aplikacije/igre izkoriščajo zadevo vsaka po svoje tako da ti bo mogoče 1%, 0%, 1%...

Ti vrjamem, da se tako malo pozna na tvojmu sistemu.

djready ::

Glede da sem imel vse od intela p486, p4, E6300, Q6600, pa sem glih tako vse navijal (razen p486) tako da se ravno tako minimalno pozna da nima pomena.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Napajalc ::

Vrjamem, moje iskušnje so čisto drugačne, nazadnje, ko je bilo nujno potrebno navit je bil e 7300, bf3 ni bil igriv na stock, na 3.4ghz pa lepo špila še danes na naviti 6970.

hojnikb ::

Druga stvar je, če je razlika v ceni par €, ampak da bi dal par 10€ več za tisti %, je pa rahlo debilno.
#brezpodpisa

gumby ::

Napajalc je izjavil:

MY-68

Se zavedaš, da s tem ne moreš meriti moči, ane?
my brain hurts

Napajalc ::

Naj ti ne bo nerodno povedat kar misliš.

hojnikb ::

Naj ti nebo nerdno povedat, da si malo prešprical srednješolsko fiziko. Ker če nebi, bi namreč vedel, da se moč AC štroma ne meri enako kot moč DC štroma.
#brezpodpisa

gddr85 ::

zakaj bi rame navijal z cpujem ((base freq.) če te že zanima nek blazen boost pri 2000mhz+)? če navijaš "k" cpu ga navijaj prek multi., vem da so na netu delal primerjave v hitrosti ramov in razlika med npr. 1600 in 2000 je majhna, mogoče se pozna bolj pri kakem winzip, encodanju kakega videa in tud vsak ram se ne navija čudovito, če bova oba kupila isti model 1600 še ne pomeni, da bova oba navila bp na npr. 2133 itd., ti si lahko 2000 rame kupiš, problem je, da se to nikjer opazno ne pozna, razen mogoče pri kakem apu

hojnikb ::

Jap, APUji imajo res opazn boost z hitrejšimi rami, vse ostalo je pa mizerija par %.
#brezpodpisa

Napajalc ::

gddr85 je izjavil:

zakaj bi rame navijal z cpujem ((base freq.) če te že zanima nek blazen boost pri 2000mhz+)? če navijaš "k" cpu ga navijaj prek multi., vem da so na netu delal primerjave v hitrosti ramov in razlika med npr. 1600 in 2000 je majhna, mogoče se pozna bolj pri kakem winzip, encodanju kakega videa in tud vsak ram se ne navija čudovito, če bova oba kupila isti model 1600 še ne pomeni, da bova oba navila bp na npr. 2133 itd., ti si lahko 2000 rame kupiš, problem je, da se to nikjer opazno ne pozna, razen mogoče pri kakem apu


Zato pa se kupi najmanj 1866 rame za nula evreov več.
Pri mojmu setupu se bolje odreže v vseh testih in igrah frizura z "@4.5ghz in bus speed 125mhz rami 2ghz" kakor "@4.5ghz 100bus in 1600 rami". Tudi pri cinabench sem dobil precej več z "@4.75ghz 125bus" kakor "4.8ghz 100mhz" (50mhz počasnejši cpu). Lahko bi mel stock proc, lahko samo na 4.0 ghz, lahko bi ga downclockal na 3ghz.... point je da dobim enostavno večjo procesorsko moč (za zelo malo povečano porabo) posledično večjo odzivnost in manjše drope, in v končni fazi čaka bodočo grafično kartico v upanju da ne bo bottelnecka. Bojo pa zanimivi testi ko bojo igre pelale na 4 core+, takat se bo oreng poznala kakršnakoli frizura in bo bolj ugoden čas za izvajat teste okol bus speed in ramov.

hojnikb ::

Tudi pri cinabench sem dobil precej več z "@4.75ghz 125bus" kakor "4.8ghz 100mhz" (50mhz počasnejši cpu). L

lahko bi dal konkretne rezultate. Ker par % več ni precej več-

Pa še to. Če že blodiš okol frekvenc ramov, zakaj niti besedice o latencah ? :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Napajalc ::

Evo, še mal hrane za našga velemojstra:

-- 961 | i7-4770k @ 4.70GHz | 16GB DDR3 CL9 @2200MHz | TechBeats
-- 941 | i7-4770k @ 4.80GHz | 16GB DDR3 CL10 @1600MHz | RC14
-- 934 | i7 4790K @ 4.60Ghz | 8GB DDR3 @2400 cl9 | All

Bom v naslednjem testu upošteval tvoje priporočola in v primiru bus 100mhz in rami 1600mhz dal CL na 11 in ne na 10 kot je v sedanjem testu, tako bojo ralike še večje.

hojnikb ::

kaj ko bi sam testiral in pomožnosti pr isti frekvenci proca...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Napajalc ::

Sem testiral, objavil sem tabolši rezultat, in uporabljam optimalni OC glede na porabo seveda z bus 125mhz in 2ghz rami.

hojnikb ::

a latence pa kr pozabo :)

tut od latenc je profit ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Napajalc ::

Maš gor na posnetku "bus 125mhz" latence ki jih še prebavijo moji rami.

hojnikb ::

zakaj pa ne daš busa na 167mhz ?
BO ziher 10% hitrej :)

Al pa 250Mhz .)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Napajalc ::

Ni potrebe ATM. 125mhz je dovolj. Če pa bo potrebno umes menjat za i7 "K" in 16 gb rama pa bojo sigurno 2666mhz, ampak kristalna kugla pravi, da bojo takrat že čistokrvni 8 jederniki zreli.

hojnikb ::

mah kak 2666, to je za peasente. 3200Mhz is where its at :)

Pa čistokrvni 8 jederniki so že danes zreli :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Napajalc ::

Sm nahitro počekiral 2666mhz rame, pa sploh niso toliko dražj. 8 jedrniki, kr kr, bom kar lepo počakal, da se slučajno ne bo ponovila 6600 zgodba.

hojnikb ::

#brezpodpisa

gddr85 ::

sej boš lahko vzel ddr4 plato in vzameš 4000mhz+ rame

hojnikb ::

sam pr ddr4 so pa latence precej višje, torej nemorš primerjat z ddr3 direkt :)
#brezpodpisa

gddr85 ::

vem, ampak za napajalca k pada na cifre jih bo lahko najbrž še dodatno navil pa voltažo gor
ja, lahko se bo spet igral z latencami :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

itk, because more is better ane. Tudi za latence :))
#brezpodpisa

djready ::

trenutno najcenejši na slo trgu
DDR3-2666, CL11 - 8 GB - 98,64 €
DDR3-1600MHz CL9 - 8 GB - 79,34 €

Razlika 19,3€

19 eur za tako minimalno razliko ki ni opazna mogoče odzipaš kaj hitreje.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Napajalc ::

Se pravi 44e več za top rame, ki se jih potem uporablja več tisoč ur + super igrača, redke so igre ki da za 44e več tisoč ur igranja in za nagrado še nekoliko hitejši PC. see?

gddr85 ::

katere pa ne moreš uporabljat več tisoč ur?

Napajalc ::

Torej ne vidiš.

djready ::

44eur? + super igrača? kaj imaš ti to Happy Meal iz Mcdonaldsa?

Sej lahko ti vzameš 1600mhz CL9 rame poigraš se z letencami, mhzhi pa boš dobil isto 4% ven za manjši denar. Samo spet teh 4% je bolj malo v igrah ne izkoristijo ga vsi isto, tako da ti bo lahko samo 1% a dal si več denarja sej tud če bi bilo 4% zagotovljen povsod za 44eur je prenizek performance boost v mojih očeh.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

Napajalc ::

44e več na 16gb kitu, to smo gledali, da se kupi direkt take rame, mi smo OC geeki in bomo nabavili 2133ghz rame in jih navili na 2666mhz, potem je razlika na 16gb kompletu samo še ~20e.

djready ::

sej lahko kupiš 1600mhz rame pa jih naviješ pa si še vedno govoriš da si OC geek, Zakaj ne 2666mhz pa jih naviješ 3200mhz? to bo še bolj :D
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Napajalc ::

Recmo, da se probamo gibat še zmeri okol P/P, pač bus 166mhz da glih 2666mhz.

hojnikb ::

Za 44EUR dobiš že spodoben cpu kuler ali en rang višjo grafo. Ugani, kaj ti bo dal več performanca...

Napajalc je izjavil:

Recmo, da se probamo gibat še zmeri okol P/P, pač bus 166mhz da glih 2666mhz.

Tudi bus 100Mhz da 2666
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Napajalc ::

"Napajalc :: 18. nov 2014, 11:53
citiraj
44e več na 16gb kitu, to smo gledali, da se kupi direkt take rame, mi smo OC geeki in bomo nabavili 2133ghz rame in jih navili na 2666mhz, potem je razlika na 16gb kompletu samo še ~20e."

Tole si verjetno spregledal kot ponavadi, + na 8 gb kitu je samo še 10 e razlike.
Ampak to ni pomembno.

Našel sem varjanto kako znižat porabo na r9 290 multi monitor za 35W v idle načinu. Situacija je taka: ko vklopim več kot eden monitor gre RAM na grafični kartici avtomatsko v 3D način (vzdigne frekvenco iz 2D 150MHz na default 3D 1250MHz) CORE clock ostane v 2D načinu 300MHz. Z MSI Afterburner sem nastavil 2D in 3D custom nastavitve, vendar je problem ker se rami v MSI Afterburnerju ne dajo naštimat nižje kot 625MHz (se pridobi samo ~20W manj na porabi). Z TRIXX OC tool pa komot spustim RAM frekvenco na original 2D 150MHz in pridobim 35W manj porabe, vendar pri tem software je problem ker niam možnosti shranit nastavitve za 2D in 3D način.
Tukaj bi rabu kak nasvet/pomoč kako tweekat (ročno naštimat od-do OC slider) catalyst oz MSI Afterburner. Nazadnje ko sem tweekat CCC je bilo to z RACERX, ki deluje do serije HD 6xxx.

Napajalc ::

Do sedaj niem ugotovil kako bi dodatno znižal frkvenco ramom z MSI Afterburner, alternativa je TRIXX OC tool in ročno nastavljanje med idle-normalna raba in pa gaming OC, s tem nisem zadovoljen, ker ni avtomatsko. Je pa tale zadeva, ki regulira frkvence in 2D/3D način mal retardirana, ker se odloči za 3D frkvenco ramov na podlagi koliko monitorjev je priključenih in ne koliko jih je delujočih, pa tudi brez potrebe je da grejo rami v 3D način ker z nastavitvami 2D 150MHz deluje vse normalno. (upam da bojo dodelal CCC oz kar že regulira 2D/3D).
Je pa še fora pri porabi na vodni pumpi ~10w, zamenjal bom 2 ponlo vklop/vklop stikalo za regulirat 5V/7V ventilatorje z 4 polnim vklop/vklop. Ko bojo ventilatorji na 5V bo pumpa na 7V, ko bojo ventilatorji na 7V bo pumpa na 12v (+ extra stikalo za ventilatorje na 12V).
Še to: OC guru software za navijat je daleč najslabši od teh treh ki sem jih danes omenil.

Napajalc ::

Test vodne pumpe 5v/7v/12v:
Pumpa ima 600l pretoka, točna oznaka je neznana, ker je vdelana v peno (custom) in se jo ne vidi (in ne sliši :)).



OC: I5 4.5GHz, r9 290 1150/1520, +0.05v, + 30% power.
Radjatorji: 2x 2x12cm + 1x12cm (5x 12cm2)
Termalna pasta: no name, neka srebrna (se treba še pozanimat, če se kaj pridobi z vrhunsko žaubo)
Poraba med testom je bila ~350w, test je potekal v Valley v prostem teku 1080p max setings. Temeprature so bile mirjene na GPU. Obrati rmp so od pumpe.
5v, temperatura 58 stopinj, ~2500 rmp
7v, temperatura 57 stopinj, ~3600 rmp
12v, temperatura 55 stopinj ~5300 rmp

IDLE:
Pumap na 7v pokuri ~9w manj, na 5v pa ~12w manj.

Po tem testu sem se odločil da bom pumpo prekljapljal med 5v in 12v:
idle + vse ostalo razen ultra zahtevnih iger: ventilatorji 5v, pumap 5v
zahtven gaming: ventilatorji 7v, pumpa 12v

To bom rešil z 3 polnim vklop/vklop stikalom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Napajalc ::

Shema preklapljanja napetosti med vsemi kombinacijami:



Zadeva je ajnfoh, pride zlo prav, ker se neve na kateri voltaži se ventilatorji vrtijo neslišno in na kateri so zmerno glasni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Napajalc ::

Modifikacija SIOL modema/ruterja:

Zadeve daluje normalno, vendar med loudanjem WOT in Wartunder po 10-20 minutah zablokira modem, zgubi lan in internet povezavo. Težava je bila z pregrevanjem modema, to sem ugotovil na sledeči način: med loudanjem sem imel prižgan internet radio, ko je prvič prekinilo radio (moč povezave se je polahko poslabšbvala) sem nemudoma ugasnu loudanje WOT, počakal pet minut da se ohladi in je stvar spet normalno delovala.
Rešitev:
Namontirati je bilo potrebno dva pasivna hladilnika na čipe/procesorje, "univerzalna" one wey rešitev s sekundnim lepilom na kote procesorjev in v sredino "kaplica" termalne paste. Na sliki 2 se lepo vidi bakren custom hladilnik ki se bolj greje od aluminjastega, zato priporočam da se namontira nekoliko večji hladilnik.

 1

1



 2

2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Napajalc ::

Test: temperatura vode & p95
i5 @ 4.5 ghz, 1.222v

Idle: sobna temperatura 19.1 stopinj, voda 20.3 stopinj.
P95: prvi test
5 minut: 21.9 s
10 minut: 22.6 s
15 minut: 23.1 s
20 minut: 23.3 s
25 minut: 23.4 s
Med testom se je temperatura v sobi dvignila na 19.4 stopinje.

Senzorji temperature so bili resetirani takoj po štartu p95.

Napajalc ::

Modifikacija EK Supreme LX (starejša različica z še manj pretoka)
S slike je razvidno, da ima voda prosto pot tudi okol "jedra", na oko se je pretok vsaj podvojil. Test sledi v prihonosti ko bo 19.1 stopinj v sobi. Po končanem frezanju je teža bloka podobna kot da bi ga Italjani naredili :)).


Nisem zlatar, ta barva je nastala, ko sem z mesengasto dratbiršno poliral notranjost :).

Še detajl "strateško" postavljenih eazy rajder ventilatorjev:

Napajalc ::

Na zgornjem postu je prišlo do tiskarskega škrata, gre se za vodni blok Supreme LT (starejša različica, novejše imajo defolt bolši pretok) in ne LX.

Rezultati modificiranega vodnega bloka:

Idle: sobna temperatura 19.1 stopinj, voda 20.5 stopinj.
P95: prvi test
5 minut: 22.3 s
10 minut: 23.1 s
15 minut: 23.4 s
20 minut: 23.5 s
25 minut: 23.5 s
Med testom se je temperatura v sobi dvignila na 19.5 stopinje.



CPU vodni blok je nekoliko zgubil na zmogljivosti zaradi modifikacije, max temp. za 1 stopinjo, povprečna temperatura za 0.3 do 1 stopinje na posamezno jedro, mogoče je kriva frišna termalna pasa, baje rabi en teden da se lepo razporedi med CPU in vodnim blokom. Zanemarljivae razlike.
Voda se sedaj segreje že po 15 minutah na delovno temperaturo, 10 minut prej. GPU (idle) je imel med testom 3 stopinje manj, pred modifikacijo 34 sedaj 31. Pumpa ne spušča več zelo šipkega piska (zvok podoben kot zdrav modelarski elektro motor).
WOT, GPU 1060/1350 temperature 40-42 stopinj, 2-3 stopinje manj. Za cpu nevem kako je bilo prej, sedaj se giblje med 32-38 stopinj (max 48 stopinj, vendar nisem ujel te temperature ko sem "ročno" monitorjal).
Za moje pojme je modifikacija smiselna/uspela. Mogoče bo potrebno pofrezat še plexi steklo, bom vidu kakšen je sedaj pretok ko bom pihnil skozi njega :) ) Upam da EK kmalu naredi napravo za merit pretok.

Napajalc ::

Test CPU delid z termalno pasto Ceramique Arctic Silver starejša različica.

Idle: sobna temperatura 19.1 stopinj, voda 20.3 stopinj.
P95: prvi test
5 minut: 22.5 s
10 minut: 23.2 s
15 minut: 23.5 s
20 minut: 23.5 s
25 minut: 23.6 s
Med testom se je temperatura v sobi dvignila na 19.8 stopinje.
Gede na nižjo začetno temperaturo vode in višjo temp. vode po 5 minutah se vidi da hlajenje bolje odvaja temperaturo iz CPU.
Maximalna temperatura se je znižala za celih 21 stopinj 8-O, :)


Nekoč sledi test še z: Gelid Solutions GC-Extreme termalno pasto.



Prvi del testa temperature vode in grafične kartice z no name srebrno pasto v Valley v prostem teku (extreme HD windiw mode).
Postopek: po treh minutah prostega teka v Valley sem restiral senzorje, voda je bil ogreta z prejšnjega testa.
Začetne temperature: voda 22.5, soba 19.9 (še pred ogravanjem z Valley)
5 minut: voda 25.1, soba 20.1 (ubistvu 8 minut če upoštevamo ogrevanje)
10 minut: voda 25.5, soba 20.3
15 minut: voda 25.7, soba 20.3
20 minut: voda 25.8, soba 20.5

Max temperatura (51 stopinj) je bila dosežena že po 5 minutah, v preostalih 15 minutah so bile temperature konstantne.


Temperature so skočile skoraj instantno na kolikor kaže slika, s tega sklepam, da termalna pasta ne opravlja zadovoljivo svoje naloge.
Grafična kartica je postavljena vodoravno in GPU jedro gleda navzdol, glede na to, sem se odločil, da bom uporabil termalno pasto COOLLABORATORY Liquid Ultra.
Na vodnem bloku okoli stičišča z GPU bom z plastelina izdelal obroč/bazen če bo eventuelno višek paste pobegnil (vodni blok je modificiran z cinom, ki ne vem kako reagiraa z to termalno pasto). Test sledi ko dobim tole pasto.

Še to, graf na MSI Afterburner je dolg vsaj 10 minut, tako da je kar lep indikator konstantne temperature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Napajalc ::

Nadaljevanje zgornega testa:

Test CPU delid z termalno pasto Gelid Solutions GC-Extreme (prej Ceramique Arctic Silver že malo posušena) in novimi zmoglivejšimi ventilatorji ki skrbijo za prezračevanje ohišja (stari so bili obrabljeni).

Idle: sobna temperatura 19.1 stopinj, voda 20.3 stopinj.
P95: prvi test
5 minut: 21.9 s
10 minut: 22.3 s
15 minut: 22.7 s
20 minut: 22.7 s
25 minut: 22.7 s
Med testom se je temperatura v sobi dvignila na 19.6 stopinje.
Maximalna temperatura se je znižala za 7 stopinj (62 s, prej 69 s), povprečna pa za 6.8 stopinj, tudi voda je neoliko hladnejša zavoljo zmoglivejših ventilatorjev. Se kar pozna moderna zmogljiva termalna pasta.




Test GPU z termalno pasto COOLLABORATORY Liquid Ultra (prej no name srebrna pasta):
Pogoji isti kot v prejšnjem testu: Valley prosti tek OC kot kaže na sliki.
Začetne temperature: voda 22.3, soba 19.9

5 minut: 23.6 s
10 minut: 23.9 s
15 minut: 24.2 s
20 minut: 24.3 s
Med testom se je temperatura v sobi dvignila na 20.2 stopinje.
Maximalna temperatura se je znižala za 12 stopinj (39 s, prej 51), povprečna pa za 11.5 stopinj. Za to termalno pasto bi samo opozoril da namažete/natrete core in hladilnik. Temperatura je bolj stabilna, to se vidi na sliki na msi afterburner, skoraj ravna črta, prej "žaga"




Zelo zadovoljen z termalnimi pastami, obe termalni pasti ste vredne svojega denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

Napajalc ::

Obrati na ventilatorjih in dopolnilo modifikaciji/tišanja napajalca xfx 550.

Ta opis je primeren za moja ušesa, zahtevni uporabnikli odbite še 200 obratov v idle načinu.

-12cm ventilatorji:
600-800 obratov: super razmerje med zmogljivostjo in tišino (za moje ušesa je to tišina)
1000-1200 obratov: sprejemljiva glasnost za gaming (s slušalkami na glavi se ne sliši ventilatorjev)
1400 + obratov: gre čez slušalke, primirno za opravit kak test
Naprimer: Vzamemo 1000 RMP ventilator in ga preklapljamo med 12v (zahteven gaming) in 7v (idle/tišina-gaming), oz med 12v in 5v(za zahtevne uporabnike)
Vzamemo 1600 rmp ventilator: 12v testiranje, 7v gaming, 5v idlanje-nezahteven gaming
9cm ventilatorji: + 200 obratov napram 12 cm ventilatorjem
8cm ventilatorji: + 300-400 obratov napram 12 cm ventilatorjem

Podalšek modifikacije/tišanje napajalca xfx 550w:
Dodamo ventilator 8cm 2000rmp in ga damo na fixnih 7v (nekaj postov nazaj je slika)
Zamenjamo original ventilator z 1200-1400 rmp in ga povežemo tako:


Upor vzamemo 5W (vaten), dioda je malo močnejša klasika.
S to vezavo se bo 12 cm ventilator vrtel najmanj "z" ~5v, pri obremenitvi pa do ~11V.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779285760 (145444) next3steps
»

Grafična za 300-400 EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15726574 (18350) hojnikb
»

Unigine Valley - OpenGL Lestvica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12921846 (13237) meho7

Več podobnih tem