» »

Prosim za mnenje...

Prosim za mnenje...

1
2
3

AapocalypseE ::

Spreminjat se ga ne da na R9 serijah.

Če pa ti pošljejo novi bios pa ga samo flashaj, to je to.

http://www.techpowerup.com/downloads/25...

Zgodovina sprememb…

Onix87 ::

Ok, če mi bojo poslali nov bios bom tukaj prosil za pomoč, kako naj to naredim :).

PredatorX ::

Sej BIOS zdownloadaš in ga flashash - tako se navija na radeonkah, da dobiš voltažo vsaj na 1.3V

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

gddr85 ::

če je 990 stock in ne boost freq. bi moral delat tudi pri max load na 990 afaik, boost nej bi delal samo kratkoročno, če se stvar ne pregreva oz presega tdp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

AapocalypseE ::

Jaz sicer nisem pristaš flashanja biosa, ker si z Asus tweakom sproti nastavljam frekvence in gre do max. 1.3V kar pa je homicide za to kartico s tem coolerjem.

Je pa vseeno fajn met vpogled v bios, kar pa je z Nvidio preprosto. Na AMD-ju pa žal ne več.

AMD kartice imajo Core clock in Memory clock. Ni tukaj nobenega boost clocka, tako kot pri Nvidiji.

Onix87 ::

Sm pa neki bral o nekem powertunu in da to dostikrat povzroča probleme. Nevem, bom videl, če bodo kaj pametnega rekli na gigabyte supportu, sm izpolnil zelo temeljit obrazec pa še od gpuz screen sem jim poslal med valley benchmarkom. Res upam, da se najde rešitev.

gddr85 ::

"AMD kartice imajo Core clock"

imaš tud pri amd boost freq.

Onix87 ::

Sj to me zdej bega, a je to boost frekvenca al je to kao garantirana frekvenca te grafične, torej base clock.

PredatorX ::

Je to OC edition.. ker vidim, da je standardna 970Mhz.

AapocalypseE ::

gddr85 je izjavil:

"AMD kartice imajo Core clock"

imaš tud pri amd boost freq.


Pol pa mi pokaži katera AMD kartica ima base clock in boost clock?

To je G1 Gaming edition, ki ma 990MHz core clock.

Windforce pa ima 970MHz.

Že tretjič pišem eno in isto...

gddr85 ::

za 3xx serijo ne vem, afaik so imele npr. 7950/90 (PowerTune Technology With Boost?) tudi core in boost clock, kako je potem pri 270x/280x? kolker vem so bile freq. cca 850mhz, na proiz. strani pa pišejo zraven razne "up to 1050mhz" ipd., kaj je potem s tem?

AapocalypseE ::

Na moji 7950 kakšen clock nastavim tako potem laufa. Boost pa se ji reče zato, ker je stock overclockana iz 800/1250 na 925/1250 ne pomeni pa, da boosta clock kot to dela Nvidia.

Up to pa še nisem zasledil, da bi pisalo za AMD kartice.

V glavnem kolikor je meni znano AMD kartice nimajo base in boost clocka, ampak, če nastaviš recimo 1000MHz, mora laufat na takšni frekvenci. Če laufa manj, je TDP problem. Nikoli pa ne bo več kot 1000MHz delala. Nvidia pa je lahko boost clock nastavljen 1300MHz in bo laufala dejansko ~1400MHz, če TDP in stopinje dopuščajo, če pa ne pa je lahko tudi konkretno pod 1300MHz.

gddr85 ::

men tole izgleda kot nek boost
http://www.anandtech.com/show/6025/rade...

Onix87 ::

Evo sem dobil odgovor od servisa iz ljubljane, da bi morala grafična delovati pri 990 mhz in da naj jim jo pošljem, če ne deluje pri tej frekvenci. Sm zelo vesel, da so mi za razliko od mimovrste iskreno odgovorili.

AapocalypseE ::

My words 8-)

AMD tako kot nastaviš mora laufat, ker ne boosta tako kot Nvidia.

Zgodovina sprememb…

Onix87 ::

Nekaj časa bom brez, ampak vsaj upam, da bodo napako odpravili, ali pa zamenjali kartico. Imam na srečo vsaj integrirano grafično na procesorju.

AapocalypseE ::

Ali bojo flashali nov bios na trenutno ali pa boš dobil novo.

gddr85 ::

AapocalypseE je izjavil:

My words 8-)

AMD tako kot nastaviš mora laufat, ker ne boosta tako kot Nvidia.


možno, ampak amd boost očitno obstaja

AapocalypseE ::

Za mene ne obstaja, ker, če nastavim neko frekvenco mora laufat na tej frekvenci in nič manj in nič več.

Onix87 ::

Sm za vsak slučaj še enkrat dal v pci-e slot in clean driver install in je isto, tako da jo bom danes poslal na servis. Mam eno vprašanje. Na procesorju mam intel hd 4600 grafično. A to samo dam ekran v dvi matični priključek in bi moglo delat?

hojnikb ::

AapocalypseE je izjavil:

Za mene ne obstaja, ker, če nastavim neko frekvenco mora laufat na tej frekvenci in nič manj in nič več.

http://www.techpowerup.com/gpudb/1181/r...

Evo

GPU Clock: 850 MHz
Boost Clock: 925 MHz
Memory Clock: 1250 MHz
5000 MHz effective


tut amd ma boost

http://www.anandtech.com/show/8460/amd-...

In kot je očitno iz reviewa, te kartice _nimajo_ base clocka, vse kar vidiš je boost clock.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AapocalypseE ::

Ma to ni boost.

Mam 7950 boost in ne boosta kartica.

Samo dual bios ma in na enem biosu je 850/1250/1.25V voltage locked in na drugem OC 925/1250/1.169V voltage unlocked in to je to...

Na obeh biosih kakšne nastavim clocke, takšni bojo med loadom.

Za mene ma AMD core clock brez base in boost clocka.

Onix, daj na plato dvi ja in bi moralo delat.

Še pa preveri prej, če vse dela brez 380 na plati.

hojnikb ::

Seveda je boost, sam drugače deluje kot pri nvidiji.

Še vedno pa to ni garantirana frekvenca, hence boost ime
#brezpodpisa

gddr85 ::

ok, ampak ta powertune with boost obstaja ;) in tud 7950 boost edition obstaja

AapocalypseE ::

7950 boost, je za mene OC verzija 7950 to je to.

Tako kot nastavim clock, takšen je v loadu brez spreminjanja.

Onix87 ::

Evo sm že na integrirani grafiki :D. Dela csgo na low s 120 fpsji. Kr impressive za procesorsko grafično. Mam pa intel hd 4600. Bolš že kot nič za tacajt k bo moja na servisu :).

D3m ::

120? Wow, kok bi potegnil šele APU.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Onix87 ::

Hehe, dota z malo znižano resolucijo tud kar potegne tm okol 70 fps. Posvoje bolš met integrirano kot pa kšn gt 620 :).

hojnikb ::

Onix87 je izjavil:

Evo sm že na integrirani grafiki :D. Dela csgo na low s 120 fpsji. Kr impressive za procesorsko grafično. Mam pa intel hd 4600. Bolš že kot nič za tacajt k bo moja na servisu :).

To procesorsko grafo lahko tut naviješ.
Meni recimo gre g2020 iz 1050 na 1300mhz. Kr opazen boost.
#brezpodpisa

Onix87 ::

Am, raj nam eksperimintirov, da nau še to kmal na servisu :).

hojnikb ::

ni sile, zjebat nimaš kej. V najslabšem primeru cukneš bios baterijo ven in voziš dalje :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Onix87 ::

Evo je že poslano po pošti. Zdaj pa upam na najbolše.

Senitel ::

AapocalypseE je izjavil:

My words 8-)

AMD tako kot nastaviš mora laufat, ker ne boosta tako kot Nvidia.

Ne morem verjet ampak enkrat bom Napajalnikov video iz stare teme ponucal, ker imamo očitno različne definicije za besedo "skoz".

Jaz nekak vidim neke 960MHz frekvence na videu in definitivno ni skoz na 985.

Onix87 ::

Pri meni do 990 sploh prišlo ni nikol. Zmerej okol 950-940 mhz.

AapocalypseE ::

Zato pa so mu vzeli na servis kartico, ker je normalno to, da ne dosega stock 990MHz, tudi, ko nastavi +20% power limit.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Sej mu jo bodo vrnil z editanim biosom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Onix87 ::

Sam bolj upam, da mi dajo drugo. Ampak če bo problem izginil, potem ni važno kako, samo da bo. Sm pa tud napisal, da fan kdaj rattla.

PredatorX ::

Mislim, da se preveč ubadaš z "neumnostmi"...

NightHawk ::

A tako pa zgleda "Gimped by AMD"?

m0LN4r ::

Nene, to je OC dream.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Ena kartica, ki nagaja pa je že vse narobe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

kje piše, da nagaja, to je powertune :)):P

m0LN4r ::

up-to 990mhz
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Onix87 ::

Če drugega ne bi morala vsaj ko dam +20% delati na 990 konstant, pa ne. Nekaj je definitivno narobe. Mogoče samo čuden bios.

Onix87 ::

Thank you for your kindly mail and inquiry. Basically, the GPU core clock is floated according to the application you operated. We suggest you can use OC Guru II utility to monitor graphics card and try again.

Tole so mi napisali na gigabytu. Kaj bi to pomenilo gpu core is floated? Da niha?

m0LN4r ::

Ja up-to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Onix podobno, kot trgovine "popusti DO 50%"
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

V specifikacijah pa nočejo napisat up-to, pol pa se sekirajo uporabniki zakaj ne dela na nastavljeni frekvenci.

Napiso bi še jim, da tudi, ko nastaviš +20% power limit, da tudi ni skozi na 990MHz. Bolj, ko je zahtevn program za kartico, na manj MHz dela.

m0LN4r ::

Zato pa daš na +50% pa 2x večji rpm.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Onix87 ::

Bom videl, kaj bojo zdej na servisu rekli. Mogoče je to kar je s kartico narobe pikolovsko, ampak če človek kupi nek totalno nov izdelek naj bi delalo tako kot je treba. Danes ne dela na 990 mhz, čez mesec pa že na 880 ne bo. Garancijo je po mojem mnenju treba koristiti, čene bi pa raje kupil na bolhi rabljeno in cenejšo kartico.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779285229 (144913) next3steps
»

Problemi z R9 380 4G grafo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
886919 (5296) Myers75
»

Tok/moč na utičnici PC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27436476 (28549) Napajalc

R9 380 prenizka frekvenca... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9010346 (8669) D3m
»

Amd radeon 7xxx series boost problemi rešitve.

Oddelek: Strojna oprema
384407 (3551) Janac

Več podobnih tem