» »

T5 fatburner

T5 fatburner

«
1
2

turk1990 ::

Je probal kdo? Baje da je zelo dober, samo bi rad še kakšno mnenje..:D

starboi ::

Uredite si prehrano in Vam 100% ne bo treba posegati po fatburnerjih. Lp

Fuks ::

S fatburnerji je tako da so malo brezveze predvsem pa zelo drago prodana roba.

V osnovi se opirajo na dve glavni sestavini:
- kofein: doiš ga cenej če kupiš samo kofeinske tablete. Če si na kofein občutljiv (npr nisi redni pivec kave) boš težko spal. Če že itak uživaš veliko kave, potem ne rabiš še dodatnega (ali pa dodaš kakšno kavo). Kofein poveča potrošnjo metabolizma za par procentov (npr do 5). To je tudi glavni efekt fat burnerja. S tem da ko gre kofein v višave ga spremlja tudi kortizol, ki se loti tudi mišične mase.
- L-Carnitin: snov ki pomaga pri metabolizmu maščobe. Ponavadi navajajo kako topi maščobo itd, ampak študije pravijo malo drugače. Pomoč pri metabolizmu obstaja, vendar se na tehtnici ne bo poznala. Da pa se občutiti, da ob zelo strogi dieti nekoliko lažje razmišljaš če vzemaš l-carnitin in imaš nekoliko več energije. Predlagam da ga kupiš nekje v prahu ali izjemoma kapsulah, brez ene velike firme gor podpisane, ker gre za dokaj poceni surovino.

Ostale sestavine nimajo nekega hudega doprinosa ;)

Blinder ::

Kje se da dobit L-karnitin po normalni ceni?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mitja73 ::

Vse tole je dobro samo za proizvajalce.
Migat ne pa po netu iskat kaj bo kurlo maščobe.

r3dkv1c4 ::

starboi je izjavil:

Uredite si prehrano in Vam 100% ne bo treba posegati po fatburnerjih. Lp

+ aktivno gibanje 2-3 krat tedensko.

mitja73 je izjavil:

Vse tole je dobro samo za proizvajalce.
Migat ne pa po netu iskat kaj bo kurlo maščobe.

+1

Narod vidi oglas, da bo skurlo še tisto, kar ni treba in navalijo na polno.
Resnica je pa žal ravno nasprotna.

Tudi razni fatburnerji nimajo učinka, če ljudje bašejo sladkiše in balast vsak večer 2h na kavču in nič ne migajo.
Ob tem pa še fino mastno hrano "žrejo".
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

eric_cartman ::

Kaj takega je kul predvsem zaradi motivacije... Če pač telovadiš in se držiš urejene prehrane, potem fatburnerji služijo celo kot placebo efekt in hkrati motivator.

Sicer pa čudežnih tabletk na žalost še ni.. No.. nekaj kar deluje so definitivno Clenbuterol in podobne stvari.. Ampak..To pa je illegal..

r3dkv1c4 ::

....če že človek potrebuje motivacijo:

Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

mitja73 ::

eric_cartman je izjavil:

Kaj takega je kul predvsem zaradi motivacije... Če pač telovadiš in se držiš urejene prehrane, potem fatburnerji služijo celo kot placebo efekt in hkrati motivator.

Sicer pa čudežnih tabletk na žalost še ni.. No.. nekaj kar deluje so definitivno Clenbuterol in podobne stvari.. Ampak..To pa je illegal..


A ni motivacija želja po kurjenju maščob ?
Al se motivacijo dobi šele če šenkaš enmu 50€ ?

eric_cartman ::

mitja73 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Kaj takega je kul predvsem zaradi motivacije... Če pač telovadiš in se držiš urejene prehrane, potem fatburnerji služijo celo kot placebo efekt in hkrati motivator.

Sicer pa čudežnih tabletk na žalost še ni.. No.. nekaj kar deluje so definitivno Clenbuterol in podobne stvari.. Ampak..To pa je illegal..


A ni motivacija želja po kurjenju maščob ?
Al se motivacijo dobi šele če šenkaš enmu 50€ ?


Lakota svoje dela.. In želja po cukru.. :) In ko ti cukr pade, zgrmi vsa tista motivacija v smislu "čez 2 mesca bom fit" dol... To razume samo in samo tak, ki ima težave s tem. Določeni ljudje recimo niti ne jedo sladkarij pa jim ni nič težko.. :) Ampak te ljudje so klasa zase..

turk1990 ::

Koliko bedarij na kupu. Ne vem ali še niste bili na dieti ali pa klatite nekaj kar ste prebrali v zurnalu?

Ko boste na dieti, naj bo to keto, ciklizacija, beljakovisnka al pa te bolj komercialne(ločevalna), vam bo fatburner pomagal zavirat apetit... Če boste na zelo nizkem vnosu hidratov, vam bo dal energijo za trening. Ni fora fatburnerja da ga spiješ in potem hujšaš, tako pač ne gre in potem ljudje mislijo, da so te tablete nategancija.
Itak, ležali bomo na kauču, jedli pico in s fatburnerji hujšali....

Tema je o T5 fatburnerju oziroma ECA stak. Tisti, ki ne veste kaj je to, ne niti komentirat. Zanimajo me mnenja ljudi, ki so to probali..:)

r3dkv1c4 ::

turk1990 je izjavil:

Koliko bedarij na kupu. Ne vem ali še niste bili na dieti ali pa klatite nekaj kar ste prebrali v zurnalu?

Ko boste na dieti, naj bo to keto, ciklizacija, beljakovisnka al pa te bolj komercialne(ločevalna), vam bo fatburner pomagal zavirat apetit... Če boste na zelo nizkem vnosu hidratov, vam bo dal energijo za trening. Ni fora fatburnerja da ga spiješ in potem hujšaš, tako pač ne gre in potem ljudje mislijo, da so te tablete nategancija.
Itak, ležali bomo na kauču, jedli pico in s fatburnerji hujšali....

Tema je o T5 fatburnerju oziroma ECA stak. Tisti, ki ne veste kaj je to, ne niti komentirat. Zanimajo me mnenja ljudi, ki so to probali..:)

LOL, mi hočemo povedat, da je to vse brezveze ob pravi prehrani in pravem treningu.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

turk1990 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

turk1990 je izjavil:

Koliko bedarij na kupu. Ne vem ali še niste bili na dieti ali pa klatite nekaj kar ste prebrali v zurnalu?

Ko boste na dieti, naj bo to keto, ciklizacija, beljakovisnka al pa te bolj komercialne(ločevalna), vam bo fatburner pomagal zavirat apetit... Če boste na zelo nizkem vnosu hidratov, vam bo dal energijo za trening. Ni fora fatburnerja da ga spiješ in potem hujšaš, tako pač ne gre in potem ljudje mislijo, da so te tablete nategancija.
Itak, ležali bomo na kauču, jedli pico in s fatburnerji hujšali....

Tema je o T5 fatburnerju oziroma ECA stak. Tisti, ki ne veste kaj je to, ne niti komentirat. Zanimajo me mnenja ljudi, ki so to probali..:)

LOL, mi hočemo povedat, da je to vse brezveze ob pravi prehrani in pravem treningu.



Preberi še enkrat kar sem napisal, za kaj se jih jemlje. Nisi bil še na dieti ne?...:)

Trololololol ::

Pro hint: Pred vadbo zeleni čajček + soda bikarbona, med vadbo soda bikarbona, po vadbi obrok.
Možnost #2. Popoldanski obrok> težki fizični napor> nič jest, ampak spat> lažji fizični napor> se lagano najest.

starboi ::

turk1990 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

turk1990 je izjavil:

Koliko bedarij na kupu. Ne vem ali še niste bili na dieti ali pa klatite nekaj kar ste prebrali v zurnalu?

Ko boste na dieti, naj bo to keto, ciklizacija, beljakovisnka al pa te bolj komercialne(ločevalna), vam bo fatburner pomagal zavirat apetit... Če boste na zelo nizkem vnosu hidratov, vam bo dal energijo za trening. Ni fora fatburnerja da ga spiješ in potem hujšaš, tako pač ne gre in potem ljudje mislijo, da so te tablete nategancija.
Itak, ležali bomo na kauču, jedli pico in s fatburnerji hujšali....

Tema je o T5 fatburnerju oziroma ECA stak. Tisti, ki ne veste kaj je to, ne niti komentirat. Zanimajo me mnenja ljudi, ki so to probali..:)

LOL, mi hočemo povedat, da je to vse brezveze ob pravi prehrani in pravem treningu.



Preberi še enkrat kar sem napisal, za kaj se jih jemlje. Nisi bil še na dieti ne?...:)


Očitno so vam stvari "neznane". Ob pravilni prehrani in redni vadbi, se ne bo treba posluževati nobenih diet . Raznorazne diete imajo kratkoročni učinek, za dolgoročne rezultate sta pa potrebni pravilna prehrana in redna vadba skozi celo leto . Lp

Fuks ::

starboi je izjavil:

turk1990 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

turk1990 je izjavil:

Koliko bedarij na kupu. Ne vem ali še niste bili na dieti ali pa klatite nekaj kar ste prebrali v zurnalu?

Ko boste na dieti, naj bo to keto, ciklizacija, beljakovisnka al pa te bolj komercialne(ločevalna), vam bo fatburner pomagal zavirat apetit... Če boste na zelo nizkem vnosu hidratov, vam bo dal energijo za trening. Ni fora fatburnerja da ga spiješ in potem hujšaš, tako pač ne gre in potem ljudje mislijo, da so te tablete nategancija.
Itak, ležali bomo na kauču, jedli pico in s fatburnerji hujšali....

Tema je o T5 fatburnerju oziroma ECA stak. Tisti, ki ne veste kaj je to, ne niti komentirat. Zanimajo me mnenja ljudi, ki so to probali..:)

LOL, mi hočemo povedat, da je to vse brezveze ob pravi prehrani in pravem treningu.



Preberi še enkrat kar sem napisal, za kaj se jih jemlje. Nisi bil še na dieti ne?...:)


Očitno so vam stvari "neznane". Ob pravilni prehrani in redni vadbi, se ne bo treba posluževati nobenih diet . Raznorazne diete imajo kratkoročni učinek, za dolgoročne rezultate sta pa potrebni pravilna prehrana in redna vadba skozi celo leto . Lp


@antiani, dieta seveda ima svoje mesto, zlasti v fitnes populaciji. V kolikor diate ni preveč ekstremna se seveda da obdržati njene rezultate vendar to terja res dobro poznavanje vsega kar se tukaj dogaja. Kalorični vnos ne sme biti prenizek, le nekoliko nižji od BMI. Predvidevam da OP to pozna.

@turk1990, sem še enkrat preveril vsebino tega T5, in kot kaže gre res za kvazi ECA stack. Namesto efedrina, ki je prepovedan se uporabla bitter orange extract (synephrine), ki naj bi imel podobne učinke. Namesto aspirina pa je tudi nekaj drugega, ampak vasodilatorjev je itak precej na voljo. Sam bi ti sicer odsvetoval uporabo tega. Malo poglej za izkušnjami drugih z ECA stackom. Ponavadi sledi obupen crash ko prenehaš s tem, saj se telo navadi na efedrin in ko boš prenehal s tem se boš kar nekaj časa počutil naravnost obupno. Efedrina niso prepovedali brez razloga. Poleg tega tvegaš kakšne akutne kardiovaskularne probleme. O učinkovitosti pa so nekatere študije našle da se je izguba maščobe povečala v rangu 1kg/mesec, to pomeni da lahko izgubiš 2-3 namesto 1-2/mesec z neko normalno dieto. Vprašanje pa vseeno je, kaj se zgodi ko prenehaš...

The Player ::

starboi je izjavil:

Uredite si prehrano in Vam 100% ne bo treba posegati po fatburnerjih. Lp


Kakšen nasvet (za telebane) kako se uredi prehrano oz. kakšen jedilnik svetuješ?

starboi ::

The Player je izjavil:

starboi je izjavil:

Uredite si prehrano in Vam 100% ne bo treba posegati po fatburnerjih. Lp


Kakšen nasvet (za telebane) kako se uredi prehrano oz. kakšen jedilnik svetuješ?


Važna je raznovrstnost prehrane, ker če se ponavlja iz dneva v dan isto, nam hitro pade motivacija . Moj predlog bi bil,da se izogibaš procesirane hrane, se pravi hrane ki ima previsok delež dodanega sladkorja, soli in rafineriranih maščob. ( hitre hrane, ocvrte hrane, slaščic, predelanih mesnin itd. ) Na krožniku naj bo veliko zelenjave in pa dober delež beljakovin ( pusto meso ( piščanec, puran ) , tuna , jajca, mandljev namaz,oreščki itd.) in OH ( polznozrnata žita in žitni izdelki , testenine , krompir, riž ..). Pijte veliko tekočine .Iz sadja in zelenjave si lahko pripravljate okusne in zdrave napitke
( smoothie-je ), solate .. To bi bilo na grobo . Jaz nekako tako gledam, da je za dobro počutje človeka važna odlična zdrava hrana , vadba, zadosti tekočine vnesti v telo in pa dober spanec . Tako se ne bo treba posluževati nobenih hitrih diet in pa s tem povezanih zdravju škodljivih ( prehranskih ) dodatkov.
To ni nikakršen profesionalni nasvet , ampak kar meni najbolje odgovarja . Lep preostanek sobote vam želim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Trololololol ::

Jej na par urc, jej malo, glavna jed naj bo zelenjava ali testenine, dodatek zelenjava in meso, tudi riz.
Pred kakim zahtevnejsim delom morda kaki zeleni cajcek, manj mascob proti veceru in zgodaj zjutraj, morda kaj iz azijske kuhinje. Cisti sladkor zamenjas z nadomestki, gazirane pijace z naravnimi stisnjenimi sokovi, zmerno uzivanje alkohola, ustrezne kolicine spanja, izogibaj se nasi tradicionalni hitri hrani itd.

sandmat ::

Fuks je izjavil:

Efedrina niso prepovedali brez razloga.


Efedrin je awesome. Shujšaš zelo hitro in si potem na svojem pogrebu good-looking :P Fantje ne jest stvari zaradi katerih ne boste dočakal 30.

The Player ::

hvala za nasvete

Kaj priporočate za večerjo? Ponavad nimam idej, kaj jesti za večerjo. Kaj bi lahko nadomestil za zajtrk, namesto marmelad in nutele?

Za kosila pa ponavad jem kar kako zelenjavno juho/enolončnico je to ql?

SimplyMiha ::

starboi je izjavil:

Uredite si prehrano in Vam 100% ne bo treba posegati po fatburnerjih. Lp

Prej aktivnosti kot prehrano. Če se kalorije ne kurijo, potem vam ne pomaga nobena sprememba diete.

kozmy ::

SimplyMiha je izjavil:

starboi je izjavil:

Uredite si prehrano in Vam 100% ne bo treba posegati po fatburnerjih. Lp

Prej aktivnosti kot prehrano. Če se kalorije ne kurijo, potem vam ne pomaga nobena sprememba diete.

Kaj telo samo od sebe pa ne porablja energijo? Prehrana je bolj važna, razen da vsaki dan 3h laufaš/kolesariš/športaš itd..
Idealno je mašenica obojega.

r3dkv1c4 ::

turk1990 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

turk1990 je izjavil:

Koliko bedarij na kupu. Ne vem ali še niste bili na dieti ali pa klatite nekaj kar ste prebrali v zurnalu?

Ko boste na dieti, naj bo to keto, ciklizacija, beljakovisnka al pa te bolj komercialne(ločevalna), vam bo fatburner pomagal zavirat apetit... Če boste na zelo nizkem vnosu hidratov, vam bo dal energijo za trening. Ni fora fatburnerja da ga spiješ in potem hujšaš, tako pač ne gre in potem ljudje mislijo, da so te tablete nategancija.
Itak, ležali bomo na kauču, jedli pico in s fatburnerji hujšali....

Tema je o T5 fatburnerju oziroma ECA stak. Tisti, ki ne veste kaj je to, ne niti komentirat. Zanimajo me mnenja ljudi, ki so to probali..:)

LOL, mi hočemo povedat, da je to vse brezveze ob pravi prehrani in pravem treningu.



Preberi še enkrat kar sem napisal, za kaj se jih jemlje. Nisi bil še na dieti ne?...:)

Človek, ni me treba učit za kaj se jemlje fatburner-je in ja res je, nisem bil na dieti.
Ti zaupam zakaj ne?
Ker si v življenju nikoli ne bi odpustil, če bi se zredil, ko prašič in se zapustil kot klošar.
Celo življenje se aktivno in intenzivno ukvarjam s športom in temu primerno imam tudi normalno prehrano.
Res je, da moj metabolizem dela izjemno in tudi odstotek telesne maščobe imam minimalen.
Ne jem balastne hrane....jem 3-5x dnevno in lahko ti zaupam, da pojem ogromno.
To seveda tudi preko dneva pokurim in zato ne potrebujem diete.

Ne bom prebral še 1x, ker najprej boš moral spremeniti razmišljanje in potem šele pravilno pristopit k tvojim problemom.

Pozabi na preparate in metanje denarja nategunom.
Več ljudi ti je povedalo isto z drugimi besedami, odločitev je pa tvoja.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Invictus ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Ob tem pa še fino mastno hrano "žrejo".

Mastna hrana ni problem. Problem je sladkor, sploh tisti v predelanih živilih in pijačah. Poleg tega kak kruh in ostali ogljikovi hidati.

In pa seveda količina hrane ki se jo požre. Ob odsotnosti športa ...

Ključ do vsega je pač zmernost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MarStre ::

turk1990 je izjavil:

Koliko bedarij na kupu. Ne vem ali še niste bili na dieti ali pa klatite nekaj kar ste prebrali v zurnalu?

Ko boste na dieti, naj bo to keto, ciklizacija, beljakovisnka al pa te bolj komercialne(ločevalna), vam bo fatburner pomagal zavirat apetit... Če boste na zelo nizkem vnosu hidratov, vam bo dal energijo za trening. Ni fora fatburnerja da ga spiješ in potem hujšaš, tako pač ne gre in potem ljudje mislijo, da so te tablete nategancija.
Itak, ležali bomo na kauču, jedli pico in s fatburnerji hujšali....

Tema je o T5 fatburnerju oziroma ECA stak. Tisti, ki ne veste kaj je to, ne niti komentirat. Zanimajo me mnenja ljudi, ki so to probali..:)



Sem probal in je totalno brez veze. Vse je v glavi, če ne moreš shujšati brez kemije, tudi z njo ne boš nič dosegel, razen prvega tedna ko boš izgubil liter vode. Man the f up, pusti čustva izven logike.

Jaz sem komot 48 ur brez hrane, s postom imajo probleme današnje komunistične religije (TV, zdravstvo, reklame...), in 'ateisti' veselo častijo tega svojega nobega Boga.

Če pa nisi sposoben biti lačen, potem pa dvomim da se ti bo dalo kaj migati.

Master_Yoda ::

The Player je izjavil:

hvala za nasvete

Kaj priporočate za večerjo? Ponavad nimam idej, kaj jesti za večerjo. Kaj bi lahko nadomestil za zajtrk, namesto marmelad in nutele?

Za kosila pa ponavad jem kar kako zelenjavno juho/enolončnico je to ql?


Moji predlogi (mogoce so sfaljeni, kritike dobrodosle):

Predlog za zajtrk ali vecerjo: 1 skodelica ovsenih kosmicev (lidl/hofer 500g = 0.5 eur), 2 skodelici vode, 1 banana narezana, 1 pest suhih brusnic. Naj 5 minut "vre", vmes pa seveda mesaj da se ti ne prime prevec na poden posode.

To jem jaz ponavadi za vecerjo, ker za zajtrk nazalost moj zelodec ne prenese ovsenih kosmicev.

Za zajtrk pa 2 kosa polnozrnatega kruha (oz 1 pita na pol prerezana) s kikirikijevim maslom (tanki sloj ne pol kile gor namazati).

Predlog pri kosilu: Jej pocasi in najprej pojej skledo solate, sele nato se loti drugih stvari. Dobro je tudi dodati fizolo, ker si dosti casa po njej sit.

turk1990 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

turk1990 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

turk1990 je izjavil:

Koliko bedarij na kupu. Ne vem ali še niste bili na dieti ali pa klatite nekaj kar ste prebrali v zurnalu?

Ko boste na dieti, naj bo to keto, ciklizacija, beljakovisnka al pa te bolj komercialne(ločevalna), vam bo fatburner pomagal zavirat apetit... Če boste na zelo nizkem vnosu hidratov, vam bo dal energijo za trening. Ni fora fatburnerja da ga spiješ in potem hujšaš, tako pač ne gre in potem ljudje mislijo, da so te tablete nategancija.
Itak, ležali bomo na kauču, jedli pico in s fatburnerji hujšali....

Tema je o T5 fatburnerju oziroma ECA stak. Tisti, ki ne veste kaj je to, ne niti komentirat. Zanimajo me mnenja ljudi, ki so to probali..:)

LOL, mi hočemo povedat, da je to vse brezveze ob pravi prehrani in pravem treningu.



Preberi še enkrat kar sem napisal, za kaj se jih jemlje. Nisi bil še na dieti ne?...:)

Človek, ni me treba učit za kaj se jemlje fatburner-je in ja res je, nisem bil na dieti.
Ti zaupam zakaj ne?
Ker si v življenju nikoli ne bi odpustil, če bi se zredil, ko prašič in se zapustil kot klošar.
Celo življenje se aktivno in intenzivno ukvarjam s športom in temu primerno imam tudi normalno prehrano.
Res je, da moj metabolizem dela izjemno in tudi odstotek telesne maščobe imam minimalen.
Ne jem balastne hrane....jem 3-5x dnevno in lahko ti zaupam, da pojem ogromno.
To seveda tudi preko dneva pokurim in zato ne potrebujem diete.

Ne bom prebral še 1x, ker najprej boš moral spremeniti razmišljanje in potem šele pravilno pristopit k tvojim problemom.

Pozabi na preparate in metanje denarja nategunom.
Več ljudi ti je povedalo isto z drugimi besedami, odločitev je pa tvoja.


Trenutno imam 9% mascobe, treniram 7 ali več krat tedensko. Prehrana je bazirana na beljakovinah, zelenjavi in za enkrat nizkih vnosom hidratov. Vem kaj delam, je pa tu zelo pomembna genetika. Pol pa se oglašajo taki kot ti, ki nikoli niso bili na dieti in pametujejo kako trenirajo 3 krat tedensko in jejo neko povprečno hrano.
Imam prijatelja ki je krofe in pice in ima 8pack celo leto in postavo tako, kot jo lahko večina sanja. To pa ne pomeni, da on ve kako se prehrnanjevat in trenirat. To da poješ ogromno ne pomeni nič, spet klatenje zraka.

Looooooka ::

Fantje če se vam ne da trenirat....k smo glih geeki, instalirajte si kkšn my fitness pal ali kaj podobnega in si vnašajte not tisto kar pojeste.
Po enem tednu boste že vedeli koliko preveč pojeste in to je to.
Za zgubljanje kil je ponavadi pomembno samo to, da se porabi več kot se poje. Lepa postava je pa žal nekaj drugega. Je treba pa včasih več pojest kot bi si mislil in genetika igra kar pomemnbo vlogo. Eni majo six pack če samo pogledajo kolebnico, drugi ga je bodo videli pa če vsako leto pretečejo vse maratone. Majo mogoče izbiro med mišicami in kondicijo al pa shiranostjo in six packom....razen če se pač odločijo, da bodo imeli 365 dni na leto zrihtano prehrano v nulo. Ampak za kaj takega moraš met res voljo in ti mora bit tist šestorček res neka prioriteta v lajfu.
Diete s forumov ignorirajte. Kar pali na Frančku ne pali na Janezu. Franček je meter 90 prekla in shujšače odnese vrečo krompirja v drugo nadstropje...Janez pa meter 50 čokat čevap in lahko nese po tri vreče 5x na dan pa bo samo še bolj čokat. S htano bosta mela podobne probleme.

Fuks ::

Master_Yoda je izjavil:

The Player je izjavil:

hvala za nasvete

Kaj priporočate za večerjo? Ponavad nimam idej, kaj jesti za večerjo. Kaj bi lahko nadomestil za zajtrk, namesto marmelad in nutele?

Za kosila pa ponavad jem kar kako zelenjavno juho/enolončnico je to ql?


Moji predlogi (mogoce so sfaljeni, kritike dobrodosle):

Predlog za zajtrk ali vecerjo: 1 skodelica ovsenih kosmicev (lidl/hofer 500g = 0.5 eur), 2 skodelici vode, 1 banana narezana, 1 pest suhih brusnic. Naj 5 minut "vre", vmes pa seveda mesaj da se ti ne prime prevec na poden posode.

To jem jaz ponavadi za vecerjo, ker za zajtrk nazalost moj zelodec ne prenese ovsenih kosmicev.

Za zajtrk pa 2 kosa polnozrnatega kruha (oz 1 pita na pol prerezana) s kikirikijevim maslom (tanki sloj ne pol kile gor namazati).

Predlog pri kosilu: Jej pocasi in najprej pojej skledo solate, sele nato se loti drugih stvari. Dobro je tudi dodati fizolo, ker si dosti casa po njej sit.


Vse skupaj je dost offtopic zato bom na kratko odgovoril da za uravnoteženo prehrano je potrebno kar dosti preštudirat in osebno priporočam da se hrana popisuje kakšen mesec v aplikacijo tipa Fitness pal. S tem zelo kmalu dobiš ZELO dober občutek koliko kalorij imaš na krožniku in kakšne makronutriente. Tvoj cilj je imeti na koncu dneva nek uravnoveše vnos vseh makrohranil (npr. 25% B, 50% OH, 25% M - seveda odvisno od posameznika in ciljev) ter zadoščen vnos vlaknin (20-30g). Celega jedilnika nisi vpisal ampak na prvi uč manjkajo beljakovine;)

@turk1990 se strinjam s tabo da diete definitivno so na koledarju če hočeš doseči nadpovprečne rezultate. Tudi sam se jih poslužujem. 9% pa je zavidljiv rezultat ;)

Apache90 ::

Master_Yoda je izjavil:

The Player je izjavil:

hvala za nasvete

Kaj priporočate za večerjo? Ponavad nimam idej, kaj jesti za večerjo. Kaj bi lahko nadomestil za zajtrk, namesto marmelad in nutele?

Za kosila pa ponavad jem kar kako zelenjavno juho/enolončnico je to ql?


Moji predlogi (mogoce so sfaljeni, kritike dobrodosle):

Predlog za zajtrk ali vecerjo: 1 skodelica ovsenih kosmicev (lidl/hofer 500g = 0.5 eur), 2 skodelici vode, 1 banana narezana, 1 pest suhih brusnic. Naj 5 minut "vre", vmes pa seveda mesaj da se ti ne prime prevec na poden posode.

To jem jaz ponavadi za vecerjo, ker za zajtrk nazalost moj zelodec ne prenese ovsenih kosmicev.

Za zajtrk pa 2 kosa polnozrnatega kruha (oz 1 pita na pol prerezana) s kikirikijevim maslom (tanki sloj ne pol kile gor namazati).

Predlog pri kosilu: Jej pocasi in najprej pojej skledo solate, sele nato se loti drugih stvari. Dobro je tudi dodati fizolo, ker si dosti casa po njej sit.


Ovseni kosmiči niso primerni za večerjo. Za večerjo jej beljakovine + zdrave maščobe. Primer, 150g skuta in 20g oreščkov. Količina je odvisna od posameznika. Jaz ponavada za večerjo jem 200g puste skute, včasih dodam malo wheya (proteinov), in pa oreščke. Skuta pa zato ker vsebuje kazein proteine ki se počasi sproščajo.
i5-4460 | Gigabyte GTX970 G1 Gaming| Gigabyte H97-HD3 | 8 GB RAM |
Crucial SSD BX100 250 GB | 1TB WD Blue | RAIDMAX Viper GX |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apache90 ()

Master_Yoda ::

Zakaj so mascobe boljse kot OH+Fiber zvecer (Ne trolam resno me zanima)? Glede skute: Lactose intolerant + casein povecuje moznost raka prostate. Imam pa zelo rad orescke - cashews, brazil nuts, macadamia nuts, ...

Aston_11 ::

turk1990 je izjavil:

vam bo dal energijo za trening.
težko hujšaš, če ti dodaja energijo.

Apache90 ::

Zato ker se maščobe sproščajo počasi in dajo daljši občutek sitosti. Pomembno je da telo nekaj melje tudi pri spanju, poleg tega pa ne boš lačen.
Skuto jem že kar nekaj časa pa nimam nobenih problemov. Jem pa caa. 1-2h pred spanjem.
i5-4460 | Gigabyte GTX970 G1 Gaming| Gigabyte H97-HD3 | 8 GB RAM |
Crucial SSD BX100 250 GB | 1TB WD Blue | RAIDMAX Viper GX |

Fuks ::

Nepomembno kaj ješ kdaj. Maščobe imajo malo vpliva na sitost. Ne preveč komplicirat, osredotočite se raje na zarest pomembno stvari: koliko vneseš (kalorije) - ta je vaša prva skrb. Katere stvari vneseš (makroti, vlaknine) - to pa je druga. Vse ostalo so finese ali pa miti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fuks ()

Apache90 ::

Fuks je izjavil:

Nepomembno kaj ješ kdaj.

Hehe nehaj ljudem dajat napačne informacije. Seveda je pomembno. OH se ne je zvečer. Kot recimo ne ješ pred treningom maščobe. Vse je pomembno če hočeš bit top.
i5-4460 | Gigabyte GTX970 G1 Gaming| Gigabyte H97-HD3 | 8 GB RAM |
Crucial SSD BX100 250 GB | 1TB WD Blue | RAIDMAX Viper GX |

Fuks ::

Apache90 je izjavil:

Fuks je izjavil:

Nepomembno kaj ješ kdaj.

Hehe nehaj ljudem dajat napačne informacije. Seveda je pomembno. OH se ne je zvečer. Kot recimo ne ješ pred treningom maščobe. Vse je pomembno če hočeš bit top.


Bom še počakal da poveš zakaj bi bilo pomembno. Recimo paleo dieta predlaga OH le zvečer. Osebno pa mislim da je nepomembno kdaj. Čez noč se tvoje telo samo od sebe tudi nebo razgradilo. Moj zadnji obrok pred treningom ima vedno maščobe. Razen če res vem da bo umes le recimo ena ura.

Point mojega posta je, da nekdo ki razmišlja v stilu, kaj moram jesti za večerjo da bom zdrav/shujšal/whatever.... neha tako razmišljat ker ni nobene "zdrave" in "nezdrave" hrane. Ni nobene magične hrane ali kaj podobnega. Če bi se lahko osredotočil le na eno stvar, potem je to skupni kalorični vnos. Velik upgrade tega pa je, da zadostimo še makro hranilom. Tajmin ima mogoče nekaj vpliva za nekoga ki želi maksimalno optimizirati rezultate, zagotovo pa ni skrb za množice.

Apache90 ::

Odvisno kaj bi posameznik rad imel. Hujšanje je eno, masa je drugo, definicija je spet tretje. Vse je v hrani. Treningi so isti, vnos hrane pa drugačen. Problem je ker folk preveč bere razne revije in forume kjer jih večina ne ve kaj govori. Vem ker sem nekaj časa nazaj sam bil v taki situaciji.
i5-4460 | Gigabyte GTX970 G1 Gaming| Gigabyte H97-HD3 | 8 GB RAM |
Crucial SSD BX100 250 GB | 1TB WD Blue | RAIDMAX Viper GX |

Matija82 ::

Apache90 je izjavil:

Fuks je izjavil:

Nepomembno kaj ješ kdaj.

Hehe nehaj ljudem dajat napačne informacije. Seveda je pomembno. OH se ne je zvečer. Kot recimo ne ješ pred treningom maščobe. Vse je pomembno če hočeš bit top.


Če hočeš bit top si dobiš trenerja, ne pa da sprašuješ na slo-techu ;) Tko da ja, za ljudi brez tekmovalnih ambicij (ali BB ali PW) je timing nepomemben oz. pride na vrsto po letih treninga s tem, da imaš vse drugo pošlihtano.

Steinkauz ::

Apache90 je izjavil:

Fuks je izjavil:

Nepomembno kaj ješ kdaj.

Hehe nehaj ljudem dajat napačne informacije. Seveda je pomembno. OH se ne je zvečer. Kot recimo ne ješ pred treningom maščobe. Vse je pomembno če hočeš bit top.


Dej model to velja za tiste, ki so že precej v formi in se morjo takih stvari držat da dobijo še tistih par zadnjih %.

Za začetnike je omejitev kalorij z zadovoljivo makro razporeditvijo vrh glave.

Apache90 ::

Zato sem pa rekel da je odvisno kaj bi kdo rad dosegel. Jaz sem začel tako da sem hrano razporedil na 5-6 obrokov dnevno, pazil kdaj kaj jem, hrano tehtal, 4-5× tedensko fitnes, dodatki pa na začetku omega 3 zvečer, zjutraj vitamin c, proteini, kasneje pa še kreatin itd...in sem dosegel rezultate kar hitro, zdaj pa samo vzdržujem.
i5-4460 | Gigabyte GTX970 G1 Gaming| Gigabyte H97-HD3 | 8 GB RAM |
Crucial SSD BX100 250 GB | 1TB WD Blue | RAIDMAX Viper GX |

L1nK ::

Hrib je najboljši fatburner, pa še zastonj je.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

r3dkv1c4 ::

turk1990>treniram 7 ali več krat tedensko.

ne, ne veš kaj delaš, ker tole je skregano z vso logiko.

turk1990> Pol pa se oglašajo taki kot ti, ki nikoli niso bili na dieti in pametujejo kako trenirajo 3 krat tedensko in jejo neko povprečno hrano.

Treniral sem na visoki ravni 18 let, 3x/ teden plus tekma ali dve.
18 let mi ni bilo potrebe posegat po dieti, da sem dosegal rezultate, ki so jih drugi samo sanjali, kljub dietam.
Genetika je na moji strani, tega nisem nikoli zanikal.
Danes treniram 3x tedensko ali pa tudi samo 2x, ker mi služba in družina ne dopuščata več.Pa še vedno sem v izvrstni kondiciji in se kosam z mladeniči, ki posegajo po sistemu turk1990.

Ti si pa žal pojedel vso pamet, zato pa sprašuješ traparije in mečeš denar stran za preparate...

Nisem potreboval diete, ker nikoli nisem šel v definicijo telesa.
Pač imam dobro genetiko in odlično presnovo.

Prosim, če nehaš nabijat, kaj jaz vem in kaj ne, ker nisem tu, da bi učil take prepotentne fantičke, ki so zakompleksani s svojim videzom, kot si ti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Fuks ::

@redkvica, kaj misliš da je tvoj doprinos tej temi? Sam si povedal da se s čim podobnim (dieta) nisi nikoli ukvarjal. Sedaj pa tukaj vsem deliš svojo modrost kako je nepotrebna in kako smo zakompleksani s svojim videzom in jemo preparate. Predlagam da se umakneš, če nimaš izkušenj.

r3dkv1c4 ::

@fuks
tema:T5 fatburner

sem pa tudi že povedal, kar sem hotel(oz. je to storil delno antiani):Uredite si prehrano in Vam 100% ne bo treba posegati po fatburnerjih. Lp

+ aktivno gibanje 2-3 krat tedensko.


od tu naprej je pa tema zašla na strogo dieto o definiciji telesa.
OP je že pri izbiri naslova teme falil.
To je večni problem st-ja, ker ljudje odprejo temo z določenim naslovom in potem govorijo o čisto tretjih zadevah.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Master_Yoda ::

Fuks je izjavil:



Vse skupaj je dost offtopic zato bom na kratko odgovoril da za uravnoteženo prehrano je potrebno kar dosti preštudirat in osebno priporočam da se hrana popisuje kakšen mesec v aplikacijo tipa Fitness pal. S tem zelo kmalu dobiš ZELO dober občutek koliko kalorij imaš na krožniku in kakšne makronutriente. Tvoj cilj je imeti na koncu dneva nek uravnoveše vnos vseh makrohranil (npr. 25% B, 50% OH, 25% M - seveda odvisno od posameznika in ciljev) ter zadoščen vnos vlaknin (20-30g). Celega jedilnika nisi vpisal ampak na prvi uč manjkajo beljakovine;)

@turk1990 se strinjam s tabo da diete definitivno so na koledarju če hočeš doseči nadpovprečne rezultate. Tudi sam se jih poslužujem. 9% pa je zavidljiv rezultat ;)


Beljakovin ne potrebujes toliko kot vsi oglasujejo (mogoce ce treniras o tem pa nevem nic), ter ce pojes zadostno stevilo kalorij dobis zadostno proteinov.Trenutno se drzim (ponavadi hehe) tega da mores vec porabiti kot pozreti. Za spremljanje vnosa pa priporocam www.cronometer.com.

Npr. moj vnos vceraj (brez cokolade ne gre:P):


Apache90 ::

Na prvi pogled imaš premalo beljakovin..
i5-4460 | Gigabyte GTX970 G1 Gaming| Gigabyte H97-HD3 | 8 GB RAM |
Crucial SSD BX100 250 GB | 1TB WD Blue | RAIDMAX Viper GX |

Master_Yoda ::

Koliko pa bi moral jesti beljakovin dnevno ? Kolikor sem bral je minimum 0.5g/kg (pri moji trenutni tezi 41g), recommended pa 0.5-1g/kg (41-82g).

Xserces ::

Damn če bi jst gledal po kalorijah takole bi umru :)). Včasih sem gledal ampak sem naredil več škode kot koristi. Premalo jesti tut ni dobro. Sam vnesem na oko 3000-4500 kcal na dan. (Odvisno kako aktiven sem). Včasih sem tudi jaz bil tak da sem vsako kalorijo štel ampak potem se neupaš nič več jest :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

thramos ::

Master_Yoda je izjavil:

Koliko pa bi moral jesti beljakovin dnevno ? Kolikor sem bral je minimum 0.5g/kg (pri moji trenutni tezi 41g), recommended pa 0.5-1g/kg (41-82g).


Zelo odvisno (telesna teža, sestava, aktivnost), ampak vsaj pri izgubljanju telesne teže , ko želiš čim bolj zmanjšat izgubo mišic, ter športni aktivnosti je pametno vnesti malo več. Škodi ne, razen denarnici. Tukaj in tukaj je nekaj o tem.

Recimo, da si nekje na spodnji meji in da bi se mogoče že poznal malo višji vnos, pretiravat pa itak nima smisla.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11921639 (6782) Twixz
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20221794 (17323) m0LN4r
»

Ali se izplača jemati "fat burner-je"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8220594 (19002) Tony710
»

Vaje za "six pack" (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
749130897 (92093) fosil
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751962 (45579) Massacra

Več podobnih tem