» »

Ali se izplača jemati "fat burner-je"?

Ali se izplača jemati "fat burner-je"?

«
1
2

kitajc ::

30 let, 180cm, 80kg, ~20% maščobni delež (sodeč po slikah na internetu)

Rad bi prišel do teže okoli 70kg in si zmanjšal maščobni delež. Iz lanskoletnih izkušenj vem, da bo do 74-75kg še šlo, naprej pa ne. Zaenkrat sem zmanjšal uživanje količine hrane ter omejil sladke stvari. Da bi se vsemu skupaj odrekel mi je brezzveze.

Bolj me zanima, koliko bo razlike, če si kupim nek "fat burner" in ga vzamem pred treningom (2x/teden) oz. ga jemljem med vsemi obroki? Bom lahko na ta način izgubil še dodatnih 5% maščobnega deleža in tiste dva ali tri kilograme?

Za trening se poslužujem atletske steze, kombiniram vaje z lastno težo (planki, lunges itd.), uporabljam tudi "pull-up bar" in nekaj uteži, ki jih imam doma.

Npr. tale z izvlečkom zelenega čaja

Ciklamen ::

Zmanjševanje hrane != topljenje maščobe :)
- End of the Post ->

iKst ::

Pojej manj maščob v hrani pa ti jih ne bo treba toliko skuriti. Mastno hrano nadomestiš z nepredelano rastlinsko hrano (sadje, zelenjava, stročnice, krompir itd).

Te komercialni fat burnerji marginalno pospešujejo metabolizem, ali pa ga sploh ne. Namesto teh fat burnerjev spij kdaj kakšno kavo ali zeleni čaj, pa bo overall efekt na telo še boljši.

Tony710 ::

Noben fatburner ti ne bo pomagal ce ne bos spremenil prehrane in zraven treniral.
Se celo efedrin in clenbuterol sta brez efekta (razen stranskih efektov seveda) ce zraven nimas vsaj 40min aerobne vadbe in ok prehrane.

kitajc ::

Pa saj sem napisal, da treniram in zmanjšujem vnos hrane!

Zanima me torej sledeče - S treningom in zmanjšanim vnosom hrane bom dosegel težo 74-75kg in morda 15% maščobne mase, nato pa se bo ustavilo oz. bo poletje prej minilo. Ali lahko potem za finiš kupim kakšne dodatke in z enakim pristopom dosežem malo boljše rezultate - torej 72-73kg in 10-12% maščobne mase?

Ali bi se lahko poslužil jemanja fatburjer-jev ali pa bi posegel po bolj naravnim možnostih - zeleni čaj, lanena ali chio semena ali pa še kaj tretjega?

Massacra ::

Vnos mascob ti ni treba zmanjsevati (lahko ga tudi zvecas). Zmanjsaj vnos ogljikovih hidratov v vseh rafiniranih oblikah (od enostavnega sladkorja do kruha in raznih kosmicev in predvsem kruha-moke in testenin).

Naredi brezglutensko dieto recimo 2 meseca.

Zmanjsaj vnos zivalskih mascob in proteinov. Jej vec oreskov!

Ce nimas kaksne slabe "genetske" predispozicije, bos zmanjsal telesno mascobo!

iKst ::

Vnos mascob ti ni treba zmanjsevati (lahko ga tudi zvecas).


O lej, preveč maščobe mam okol trebuha. Sigurn morm več maščob jest, če se hočm maščobe znebit.

Logika 5/7

Unknown_001 ::

iKst je izjavil:

Vnos mascob ti ni treba zmanjsevati (lahko ga tudi zvecas).


O lej, preveč maščobe mam okol trebuha. Sigurn morm več maščob jest, če se hočm maščobe znebit.

Logika 5/7


Odvisno o kakšnih maščobah se pogovarjamo. Določene so potrebne za hormonsko ravnovesje, prav tako tudi za še kaj drugega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mgermo ::

iKst je izjavil:

Vnos mascob ti ni treba zmanjsevati (lahko ga tudi zvecas).


O lej, preveč maščobe mam okol trebuha. Sigurn morm več maščob jest, če se hočm maščobe znebit.

Logika 5/7


Si kdaj slišo za ketonsko dieto? Google it.

Invictus ::

iKst je izjavil:

Vnos mascob ti ni treba zmanjsevati (lahko ga tudi zvecas).


O lej, preveč maščobe mam okol trebuha. Sigurn morm več maščob jest, če se hočm maščobe znebit.

Logika 5/7

Še eden, ki ne ve kako nastajajo maščobe v telesu ...

Večino so posledica shranjevanje presežnega cukra ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

kitajc je izjavil:

Pa saj sem napisal, da treniram in zmanjšujem vnos hrane!

Zanima me torej sledeče - S treningom in zmanjšanim vnosom hrane bom dosegel težo 74-75kg in morda 15% maščobne mase, nato pa se bo ustavilo oz. bo poletje prej minilo. Ali lahko potem za finiš kupim kakšne dodatke in z enakim pristopom dosežem malo boljše rezultate - torej 72-73kg in 10-12% maščobne mase?

Ali bi se lahko poslužil jemanja fatburjer-jev ali pa bi posegel po bolj naravnim možnostih - zeleni čaj, lanena ali chio semena ali pa še kaj tretjega?


Kratek odgovor: ne. Burnerji imajo zanemarljiv vpliv na izgubo maščob v primerjavi z ostalimi faktorji. Ko se izguba telesne teže ustavi, se na novo prilagodi vnos kcal. Do poletja imaš dovolj časa, za večino ljudi pa je potrebno kar dosti odrekanja, da se približajo enoštevilčnim odstotkom maščobe.

iKst je izjavil:

O lej, preveč maščobe mam okol trebuha. Sigurn morm več maščob jest, če se hočm maščobe znebit.

Logika 5/7


Pridobivanje telesnih maščob je odvisno predvsem od kaloričnega presežka in obratno od kaloričnega primanjkljaja. Iz katerega od makrohranil so sestavljene kalorije je bolj kot ne vseeno. Maščobe s svojim vplivom na sitost lahko celo pozitivno vplivajo na dieto, poleg tega jih je cel kup esencialnih. OH po drugi strani so popolnoma pogrešljivi.

Še vedno pa je ne glede na vrsto hrane glavno razmerje med vnosom/porabo energije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

c3p0 ::

Ne bodi kot gospodinja, ki stoji na tehtnici s kosom torte v roki in gleda koliko še lahko poje.

Tehtnica nima nekega pomena. Ko treniraš, se ti zvišuje mišična masa. Lahko si še težji kot na začetku, izgled bo pa čisto drugačen.

ZaphodBB ::

Zanima me torej sledeče - S treningom in zmanjšanim vnosom hrane bom dosegel težo 74-75kg in morda 15% maščobne mase, nato pa se bo ustavilo oz. bo poletje prej minilo. Ali lahko potem za finiš kupim kakšne dodatke in z enakim pristopom dosežem malo boljše rezultate - torej 72-73kg in 10-12% maščobne mase?

Ne misli, da boš lahko dosegel 10% maščobe in to vzdrževal na dolgi rok.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

innerspace ::

Vecina fat-burnerjev je brezveznih, gre za obicne stimulanse oziroma kafein(+morda se kaj).
Te substance delno pohitrijo metabolizem, kar se predvsem odraza v pogojno vecji vzdrzljivosti na treningih.
Ce hoces zares izgubiti kile, bo moralo srce povisati pulz za daljsa obdobja. Recimo efedrin pri tem dela cudeze ali pa trajne posledice, odvisno od doze.

Drugace pa dieta, ketonska je kar dobra opcija za kratka obdobja. Ampak moras biti strikten, ker ce ne je brezveze.
Jes pa vecinoma mascobo in nekaj beljakovin.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

k--p ::

Jaz bi še dodal, da je učinkovito orodje za lažji nadzor vnosa kalorij IF (google intermittent fasting), kjer recimo zaužiješ vse kalorije dnevno v oknu 8 ur (model 8/16). Tako se lahko v tem oknu do sitega naješ (vseeno je priporočljivo zaužiti kvalitetno prehrano). Npr. dopoldne do 12 se postiš, potem pa hrano uživaš od 12-8 zvečer.

korenje3 ::

razmerje sladkorja maščob in beljakovin naj bo tako da je beljakovin po masi največ. potem pa še telovadba in to je to.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kitajc ::

Cilj mojih treningov ni pridobivanje mišične mase, čeprav jo bom nekaj verjetno pridobil. Nikoli ne vadim z težkimi utežmi, vedno le lažje in več ponovitev. Ostalo so vaje z lastno težo, tek, sprinti itd. Ideal bi bila postava tenisača - hiter, spreten in kitast z malo mišične mase. Rad bi izgubil nekaj procentov (3-5%) in to držal do konca poletja. Vsi vemo, da je lažje ohranjati, kot pa doseči in tudi to, da teh nekaj procentov ni malo. Kaj bo po koncu poletja mi ni mar - teža najbrž spet 75-80 kg in 20% maščobnega deleža.

Odpovedovanje razni hrani ni problem za nekaj dni, potem pa je vse težje. Zato sem le zmanjšal vnos in ne povsem prekinil. Največ se držim proč od sladkih stvari in belega kruha. Realnost bo seveda poletje in čas piknikov, pa tudi kosilo - kuha se za celo družino, tako da mi ostane le možnost, da pojem malo manj. Sigurno bo kakšen piknik na lep sobotni dan, kjer bom zaužil nepotrebne snovi za cel teden naprej (nočem reči, da se bom nažiral). Na tak način bo najbrž težko pričakovati dobre rezultate. Prav tako sem imel vedno velik maščobni delež tudi v otroštvu, pa čeprav sem bil vseskozi suh. Morda je to celo dobro, saj bom "lažje" izgubil.

Zato sprašujem o teh dodatkih. Se izplača ali je to le pljunek v morje. Do željenga cilja mi bo zmanjkalo kakšne dva do tri kilograme, vendar bi to moral izgubiti na račun maščobnega deleža, kar pa ni kar tako. Veliko bolj mi je všeč ideja o "naravnih" dodatkih, ki so dobri še za kaj drugega, kot pa le kurjenje maščobe:
- zeleni čaj (brez problema bi lahko pil vsak dan)
- oreščki (o tem ne vem ničesar - cena, pakiranje, prednosti...)
- chio, lanena semena

Steinkauz ::

Fatburnerji so povečini kofein in izvleček zelenega čaja.

Sam bi ti predlagal, da si pišeš kar poješ.
Hujšanje gre po zelo preposti formuli calories in/ calories out.
Torej, če skuriš več kot poješ, boš hujšal.

Raznih ekstremnih diet aka ketonska ti nebi priporočal.
Prav tako ne boš dolgo zdržal če boš preveč ekstremno zbil kalorij na dan.
Priporočeno je 200-300 pod dnevni potrebami.
Sam furam IIFYM - If It Fits Your Macros način.
Ješ kar hočeš, samo da imaš na koncu dneva kolker tolk pravilno razporejene deleže OH/B/M ter kalorije v rangu.
Seveda je potem lažje preživeti dan na mal več zelenjave/pustega mesa kot na tortah in ocrtem, sam je volumen precej večji.
Prav tako dobiš več vlaknin.
Pomemben je tudi trening saj več mišic -> več porabljene energije, vendar je 80% hrana.

Mislim pa da je tvoj cilj dosegljiv (na kolker tolk zdrav način) če furaš dlje časa.
Torej ne vsako leto spomladi začet ampak konstantno celo leto stremeti k cilju.
Torej letos verjetno ne boš tam, drugo leto pa bi lahko že bil.

Torej consistent persistence...

iKst ::

Invictus je izjavil:

iKst je izjavil:

Vnos mascob ti ni treba zmanjsevati (lahko ga tudi zvecas).


O lej, preveč maščobe mam okol trebuha. Sigurn morm več maščob jest, če se hočm maščobe znebit.

Logika 5/7

Še eden, ki ne ve kako nastajajo maščobe v telesu ...

Večino so posledica shranjevanje presežnega cukra ...


Link? Kolio presežnega cukra se pretvori v maščobe?

Maščobe s svojim vplivom na sitost lahko celo pozitivno vplivajo na dieto, poleg tega jih je cel kup esencialnih. OH po drugi strani so popolnoma pogrešljivi.


Ja, cel kup?

"Only two fatty acids are known to be essential for humans: alpha-linolenic acid (an omega-3 fatty acid) and linoleic acid (an omega-6 fatty acid).[2]"

Essential fatty acid @ Wikipedia

Recommended intake za omega 3 je od 250 do cca. 1000mg dnevno, glede na državo in inštitucijo, ki predpisuje RDA. Omega 3 / Omega 6 razmerje pa je idealno nekje okoli 1/4, ne več. Zaradi tega ti ni treba ravno povečati vnosa maščob v telo, ker se samo kopičijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iKst ()

matijadmin ::

Ne, tisti, ki ne delujejo (večina dodatkov k prehrani na trgu), škodijo denarnici, tisti, ki pa delujejo, škodijo zdravju (eksogeni tiroidni hormoni, DNP, določena poživila ...).

IMO je najboljša možna varianta zmeren kalorični deficit (ob vadbi in zmanjšanem vnosu, pa nasploh zdravi in pametni dieti).
Vrnite nam techno!

Rok Woot ::

Pač jej samo zelenjavo, sadje in meso. Pri tem še veliko treniraj pa bo. Mislim kolk težko pa je na pikniku jesti čevape, čebulo in papriko.

Ali pa treniraj kot tenisač, pa jej kar češ.

7:30am: Get up, drink some water and get ready.
8am: Long run (10km to 12km) or sprints sessions.
9am: Stretching/yoga then breakfast.
10am - 12pm: Hitting session, mostly drills. a few tie-breaks at the end.
12pm - 2pm: stretch, lunch, rest.
2pm - 4pm: Another session on court, drills, 1 or 2 sets at the end depending on how long the 1st set is.
4pm - 6pm: Stretch, eat something, rest.
6pm - 7pm: Weights session.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Blazz ::

Ciklamen je izjavil:

Zmanjševanje hrane != topljenje maščobe :)


daleč, da bi bilo tako simpl... prvo kar telo naredi pri zmajševanju hrane = zmanjševanje mišic....

avani ::

Sam ti priporočam to knjigo: Tim ferriss: 4 hour body. Je blizu ketonski dieti, malce bolj enostavno, sem pa sam na vrhuncu izgubljal do 500 g maščobe na dan. Kot rečeno, omeji OH na minimum, veliko stročnic in mesa, enkrat na teden pa le imej cheat day in Jej kar ti paše :)


http://www.amazon.com/The-4-Hour-Body-I...

iKst ::

Stročnice imajo večinoma 50% do 70% kalorij iz OHjev, razen redkih izjem. Torej, nasvet "omeji OH na minimum" in "veliko stročnic" ne gre ravno skupaj.

Prav tako ne gre skupaj ketonska dieta in cheat day. Povprečen človek rabi slab teden, da pride v ketozo in potem na cheat day padeš ven.

Na 4 hour body si hujšal predvsem zaradi kaloričnega deficita. Če poješ dovolj malo, lahko hujšaš na mcdonalds čizburgerjih.

Massacra ::

Mascobe so esencialne iz mnogoterih razlogov v nasem telesu. Esencialne mascobne kisline pa specificno za doloceno "funkcijo". Mascobe v prehrani ni enako esencialne mascobne kisline!

Ciklamen ::

Blazz je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Zmanjševanje hrane != topljenje maščobe :)


daleč, da bi bilo tako simpl... prvo kar telo naredi pri zmajševanju hrane = zmanjševanje mišic....



Ne vem, če se strinjaš z menoj, ali si moj komentar narobe vzel ampak ja, točno to sem imel v mislih kar ti praviš :)
- End of the Post ->

matijadmin ::

iKst je izjavil:

Stročnice imajo večinoma 50% do 70% kalorij iz OHjev, razen redkih izjem. Torej, nasvet "omeji OH na minimum" in "veliko stročnic" ne gre ravno skupaj.

Prav tako ne gre skupaj ketonska dieta in cheat day. Povprečen človek rabi slab teden, da pride v ketozo in potem na cheat day padeš ven.

Na 4 hour body si hujšal predvsem zaradi kaloričnega deficita. Če poješ dovolj malo, lahko hujšaš na mcdonalds čizburgerjih.


Seveda gresta skupaj ketogena dieta in cheat day, to se imenuje ciklična ketogena dieta (CDK). Polnjenje z OH lahko celo poveča nekatere želene učinke takšne diete. Potrebno je znati prepoznati moment metabolnega preobrata, držati res strogo omejitev OH na dieti in potem si izbrati primerno dolg interval za dan za prekrške. Obstaja metoda, kako. Načeloma pa je to na 10 do 14 dni.
Vrnite nam techno!

iKst ::

Mascobe so esencialne iz mnogoterih razlogov v nasem telesu. Esencialne mascobne kisline pa specificno za doloceno "funkcijo". Mascobe v prehrani ni enako esencialne mascobne kisline!


Esencialne za telo so maščobne kisline. Oz. sta. Omega 3 in 6. Ostale maščobe lahko telo proizvede samo, po potrebi.

Če govorimo o maščobah nasploh, ne gre za to, katere maščobe so nujne, ampak koliko maščob. Ta številka je precej nizka. Različne države imajo različne RDAje, ampak večinoma so priporočila vsaj 15 do 20%. To številko dosežeš precej hitro.

Tony710 ::

Fatburnerjev je na trziscu kot dreka. A le malo jih je res dobrih termogenicnih. A tisti imajo tudi vecje stranske ucinke na kv sistem.
Ko sem jaz jemal ene od nutrenda, sem imel zvecer nonstop 150/100 pritiska.
Pa se kaksna ketonska dieta zraven pa si zrel na urgenco.
Ja, imam pa za sabo 19 let resnega treninga z utezmi tako da precej vem o teh dodatkih.

sandmodnigga ::

Obstaja boljša rešitev v smislu izgubljanja maščob. Nasekaš se pravega zelenega čaja(kofein) in piješ sodo bikarbono. Dolžina treninga se občutno podaljša (v smislu maksimalne intenzivnosti). Tole je gola znanost.

Vsa teorija, ki jo potrebuješ je tukaj:
http://www.brianmac.co.uk/index.htm

V bistvu bi morali ta link linkat v vse teme, ker ni vprašanja, na katerega ne bi bilo zanesljivega znanstvenega odgovora.

Looooooka ::

Pa dajte se na maščobe spravljat. Ravno po tem, ko so začeli strašiti z maščobami in je šel cel svet na cukr, se je zgodil preobrat, kjer je prvič v celotni zgodovini človeštva več ljudi predebelih kot pa presuhih. Koliko cukra telo pretvori v maščobo? Vse kar ne pokuri. Dejansko telo nima omejitve glede shanjevanja viška cukra. Preneha, ko fašeš infarkt in umreš. Zato je ketonska tako učinkovita. Telo se prepriča, da ne bo cukra in mora kurit maščobe. Če mu daš premalo maščob začne spet pazit na zaloge. Ravno zato so diete s stradanjem en velik fail, ker se telo prej brani in pazi na zaloge.
Mimogrede....meter 80 in 80 kil ti pa bi shujšal na 70+ kil? Če imaš 20% maščobe potem ti konkretno primanjkuje mišične mase in boš, ko jo boš nekaj pridobil, že zaradi povečane porabe te nove pridobitve, hitreje shujšal. Dodaj počepe pa bo. Burnerji ti bodo bolj pomagali pri daljšem kardio programu(na kofeinu se teče lažje teče pa še čas teka se podaljša) in tam se potem pokurijo dodatne kalorije. Z istim programom si lahko burnerje vtakneš direktno v anus pa ne bo dodatne zgube kil. Samo peklo te bo verjetno :)

iKst ::

Koliko cukra telo pretvori v maščobo? Vse kar ne pokuri.


Link?

korenje3 ::

cuker gre direkt v kri, telo pa začne prvo kurit sladkor, šele ko tega zmanjka začne kurit maščobe. preverjetno po 10 letih poletnega teka. probal shujšat s pitjem cocacole pred tekom in ni šlo. energije pri teku sem imel ogromno v primerjavi kot tek s pitjem vode. če sem imel tek z vodo sem bil vedno brez energije. ampak to samo na začetku. po cca 1 uri teka sem kar naenkrat lahko tekel brez problemov. no takrat se začne kurit maščoba.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Superboyy ::

Vse kar rabš:
- cukr
+ aktivnost

Ostalo je marketinški bullshit z minimalnimi rezultati, razen če govorimo o ekstremih, kot so amfetamini).

Predvsem skenslat vse sladke pijače - pol litra kole ma enako količino cukra kot 100g čokolade. Pica in čips nista noben problem, če zraven piješ vodo. Ni sicer najbolj optimalna dieta, če je tvoj cilj shujšat čimprej, se pa najbolj psihološko obnese. Pri ekstremnih dietah se človek drži neki časa, potem se pa spet nažira kot prej. Moderacija je najboljši način (tud zaradi stresa).

stara mama ::

iKst je izjavil:

Pojej manj maščob v hrani pa ti jih ne bo treba toliko skuriti. Mastno hrano nadomestiš z nepredelano rastlinsko hrano (sadje, zelenjava, stročnice, krompir itd).

Te komercialni fat burnerji marginalno pospešujejo metabolizem, ali pa ga sploh ne. Namesto teh fat burnerjev spij kdaj kakšno kavo ali zeleni čaj, pa bo overall efekt na telo še boljši.


Ravno tako mišljenje je problem vsakega ki se ravno te dni odloča, da bi pa do poletja rad bil lep. (prva napaka, to se dela na dolgi rok)
Ja, dajmo namesto zrezka raje pojest en sadni jogurt z samo 0.1% maščobe (in 12g/100 cukra) in polnozrnato žemljico (v kateri je 90% bele moke, da je še vedno dobra in mehka). Aja pa eno Zalo z okusom!
Seveda bo telo vse takoj shranilo v špeh in zahtevalo še več, oseba se bo mučila proti lakoti, za povrhu bo pa telo šlo v varčevalni način in za delovanje porabljalo še manj energije kot prej. Taka oseba gre potem malo lavfat, kjer si brez ogrevanja bolj kot kaj drugega samo uničuje kolena, po koncu telovadbe pa namesto raztezanja uploada svoj selfie, da se ja vidi kaj počnemo. In pa bognedaj po teku kaj pojest, zdaj pa ja hujšamo in če smo že lavfali ne bomo teh kalorij takoj nadomestili. Sam problem je ponoči, ko zagrabi volčja lakota in je naenkrat zaloga keksev po bajti prazna.

No, pol pa pride še marketing in prodaja svoje čarovnije: fat-burner, seveda to je to :D
To je magična tabletka, ki mi bo spremenila življenje, in to samo za 14.99!!

Hehe, moral sem se malo razpisat :)

thramos ::

kitajc je izjavil:


Zato sprašujem o teh dodatkih. Se izplača ali je to le pljunek v morje. Do željenga cilja mi bo zmanjkalo kakšne dva do tri kilograme, vendar bi to moral izgubiti na račun maščobnega deleža, kar pa ni kar tako. Veliko bolj mi je všeč ideja o "naravnih" dodatkih, ki so dobri še za kaj drugega, kot pa le kurjenje maščobe:
- zeleni čaj (brez problema bi lahko pil vsak dan)
- oreščki (o tem ne vem ničesar - cena, pakiranje, prednosti...)
- chio, lanena semena


Saj si si odgovoril že sam - pljunek v morje. Če ti fat burner pripomore k recimo 5 % povečani porabi (pa v resnici manj), je to dnevno le 125 kcal oz. 15g maščob. Kar brez težav nadoknadiš s pravim in z še manj težav z napačnim kaloričnim vnosom (recimo 4000+ kcal na sobotnem pikniku).

iKst je izjavil:

Ja, cel kup?


Ja, v primerjavi z ogljikovimi hidrati cel kup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

stara mama ::

Na sobotnem pikniku se je samo čevape z zenfom (in majonezo na ketonski) ter solato.
Pomfri in sladice se raj izopusti. Namest keksa raj pikneš še kak čevap ;)

thramos ::

iKst je izjavil:

Zaradi tega ti ni treba ravno povečati vnosa maščob v telo, ker se samo kopičijo.


Povečaš ga zaradi drugih razlogov: ker zelo pozitivno vplivajo na apetit in ker so dobre :).

Kopičijo pa se ravno toliko kot druga hrana, zgolj ob kaloričnem presežku.

iKst ::

Ja, dajmo namesto zrezka raje pojest en sadni jogurt z samo 0.1% maščobe (in 12g/100 cukra) in polnozrnato žemljico (v kateri je 90% bele moke, da je še vedno dobra in mehka).


Kje si videl kaj o sadnih jogurtih in polnozrnatih žemljah?

Še vedno iščem link, kjer piše, da se cukr masovno pretvarja v maščobe, maščobe pa telo prioritetno pokuri.

Kopičijo pa se ravno toliko kot druga hrana, zgolj ob kaloričnem presežku.


To ni res. Izvor kalorij je pomemben. Presežek kalorij iz OHjev v bistveno manjši meri shranjuje v maščobne zaloge.

737 ::

Za razlago presnove sladkorja vpišite v Youtube:

Sugar: the bitter truth.

iKst ::

Nič pretirano znanstvenega ni v the bitter truth.

thramos ::

iKst je izjavil:

To ni res. Izvor kalorij je pomemben. Presežek kalorij iz OHjev v bistveno manjši meri shranjuje v maščobne zaloge.


Ni res. Če gre za "normalno" prehrano (vsakega hranila nekaj), je itak nesmiselno govoriti o presežku kalorij iz enega hranila. Če pa je dieta ekstremna (samo eno hranilo, ki niso maščobe) telo poskrbi, da je pretvorba OH v maščobe drastično bolj učinkovita in se tako OH shranjujejo kot maščoba v praktično enaki meri.

Takšen ekstremen način prehranjevanja je itak v večini primerov popolnoma nesmiseln (pa še težko dosegljiv), saj visok delež OH negativno vpliva na kar nekaj telesnih markerjev.

Invictus ::

iKst je izjavil:


Link? Kolio presežnega cukra se pretvori v maščobe?


Presežek vsake hrane ztelo predela v maščobe. Upam da je to jasno.

Ker pa ljudje pač požrejo veliko cukra, so maščobe v telesu večinoma posledica le tega. Na žalost ljudje mislijo daje sladkor samo tista kristalizirana bela zadeva, ki je oni sploh ne uporabljajo, zraven pa kupijo vodo z okusom ...

Saj telo ne more shranjevati sladkorja ... Linka tukaj ne bom iskal, primer so ti pa lahko debeli vegetarijanci, ki pojejo precej več sladkih stvari kot ostali. No, to ni ravno nujno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

iKst je izjavil:

Nič pretirano znanstvenega ni v the bitter truth.


V tvojih postih tudi ne.

iKst ::

Če pa je dieta ekstremna (samo eno hranilo, ki niso maščobe) telo poskrbi, da je pretvorba OH v maščobe drastično bolj učinkovita in se tako OH shranjujejo kot maščoba v praktično enaki meri.


Mi lahko daš kak link, ki pove koliko cukra se pretvori v maščobe.

Presežek vsake hrane ztelo predela v maščobe. Upam da je to jasno.

Ker pa ljudje pač požrejo veliko cukra, so maščobe v telesu večinoma posledica le tega. Na žalost ljudje mislijo daje sladkor samo tista kristalizirana bela zadeva, ki je oni sploh ne uporabljajo, zraven pa kupijo vodo z okusom ...

Saj telo ne more shranjevati sladkorja ... Linka tukaj ne bom iskal, primer so ti pa lahko debeli vegetarijanci, ki pojejo precej več sladkih stvari kot ostali. No, to ni ravno nujno ...


To prvo je jasno ja. To drugo pa ne.

Debeli vegetarjanci so debeli, ker pojejo veliko mastnega. Ljudje, ki pojejo veliko sladkorja in malo maščob so običajni zelo suhi.

Je pa problem definicija "cukra". Ljudje jejo čokolado pa mislijo, da jejo sladkor. V resnici je večina kalorij iz maščob. Enako je pri večini sladic.

Invictus ::

iKst je izjavil:


Debeli vegetarjanci so debeli, ker pojejo veliko mastnega. Ljudje, ki pojejo veliko sladkorja in malo maščob so običajni zelo suhi.

Je pa problem definicija "cukra". Ljudje jejo čokolado pa mislijo, da jejo sladkor. V resnici je večina kalorij iz maščob. Enako je pri večini sladic.

Povej to vsem mamicam z debelimi otroci, ki jim kuhajo brezmaščobno hrano in kupujejo sladkane pijače ...

https://www.google.si/search?q=body+con...

Nekaj boš že našel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

iKst ::

Debelih otrok, ki jejo brezmaščobno hrano ni.

thramos ::

iKst je izjavil:


Debeli vegetarjanci so debeli, ker pojejo veliko mastnega. Ljudje, ki pojejo veliko sladkorja in malo maščob so običajni zelo suhi.


Debeli so debeli, ker pojejo več kot porabijo. Pika. Ljudje, ki pojedo veliko sladrkorja in malo maščob, so ob enakem kaloričnem vnosu kot ostali povsem enako debeli.

iKst je izjavil:

Mi lahko daš kak link, ki pove koliko cukra se pretvori v maščobe.


Tebi se jebe za znanstvene vire. Googlaj "De novo lipogenesis".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

iKst ::

Debeli so debeli, ker pojejo več kot porabijo. Pika. Ljudje, ki pojedo veliko sladrkorja in malo maščob, so ob enakem kaloričnem vnosu kot ostali povsem enako debeli.


Link plz.

V tem članku, podkrepljenim z znanstvenimi viri namreč piše, da se motiš: https://www.drmcdougall.com/misc/2006nl...

Under experimental laboratory conditions, however, where people are overfed large amounts of simple sugars, the human body will resort to converting a small amount of sugar into a small amount of fat (triglycerides) in the liver. For example, in one recent study, trim and obese women were overfed with 50% more calories than they usually ate--note, 535 of these extra calories each day came from four and a half ounces (135 grams) of refined sugar. In this forced-fed situation, the women produced less than 4 grams (36 calories) of fat daily from the extra carbohydrate.8


Drugače pa poglej vire od 5 do 8 spodaj.

Tebi se jebe za znanstvene vire. Googlaj "De novo lipogenesis".


Ja, de novo lipogenesis je keyword. Ta proces je pri ljudeh izjemno potraten in neučinkovit. Zato se od cukra zelo težko redimo, od mačšob pa precej lahko. Če predpostavljamo, da zaužijemo preveč kalorij, seveda. Če poješ manj kot porabiš, lahko ješ mcdonalds čizburgerje in zraven hujšaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iKst ()

thramos ::

Dr. McDougall's vegan Right Foods?

Ne se hecat.

:))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sladkor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11025538 (21523) FiReFTW
»

hujšanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10617194 (9559) Aquinas
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751955 (45572) Massacra
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973257 (65833) thramos
»

2-tedensko hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6421433 (19970) Pyr0Beast

Več podobnih tem