» »

Folding@Home

Folding@Home

1
2
»

Tomi ::

Marjan:

Samo ena malenkost, ko smo že ravno pri debati:

Ne zdej nas neki mešat v tvoje odločitve. Premisli sam kaj je bolj pametno, racionalno...

Recimo tole je bilo osebno mnenje o te kaj naj delam:

In se mi zdi _neumno_ da še kar vztrajaš pri SETI? Pa takšen farmacevt??!

Ampak pusti to. Ni vredno.

Thomas:

Ampak nate, na Tomija in Mario pa gledam (v tem primeru) podbno kot na šahovske velemojstre. Preveč "dobro poznajo šah", da bi lahko sodili, kaj lahko naredi velika računska moč.

Ne, saj nisem dejansko tak. V smisel projekta sem prepričan, samo sem preveč len in ustaljen v drugem, da bi zamenjal. Kar se pa tiče moje strokovne togosti, deloma sem "klasičen", vendar pa vseeno vidim na mnogo korakih, kaj bi lahko naredili pametneje in avtomatsko.


To je pa bolj ali manj vse z moje strani.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Marjan ::

Ja, kaj ti ne kre skupi pri mojih dveh povedih?
Pravim, da se mi zdi neumno (in še kaj drugega se mi zdi), ampak o svojem lajfu boš mogu pa sam premislt in se odločt kaj hočeš.

V takem svetu živimo Tomi. :\

Tito ::

No da pristavim lonček...

Folding@Home mi ni všeč. Zakaj bi dal mojo procesorsko moč nekomu, ki razvija zdravila, ko pa od tega ne bom imel koristi. Ah kaj koristi stroške... Kaj se zavedate koliko denarja gre za trapasta zdravila. Še vedno raje dajm moje kompe setiju, ki ni komercjalno usmerjena organizacija, pa četudi je to metanje proč procesorske moči...

Še vedno vrjamem, da bomo nekega dne prišli v stik z nezemljani... Vendar je morda način kako iskati rahlo neumen, saj radiski signali potujejo prepočasi, da bi sploh lahko prišli... Možnost da bi prispeli do nas so skoraj nične... Še vedno pa obstaja možnost, da vesolje ni tako kot si predstavljamo. Lahko da je ukrivljeno in da obstajajo bližnice ali pa da obstaja višja hitrost kot svetlobna... Bomo videli...

aha pa še moji računalnički, ki so upreženi v seti mrežo... Tukaj

[Naredil povezavo aktivno. -OwcA]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Tomi ::

Tito: zdravila nikakor niso trapasta. Če ne bi bilo farmacije, medicine, biokemije, fizike, nenazadnje kemija in še česa in predvsem sodelovanja teh ved bi lahko ljudje še vedno umirali pa navadnimi infekcijskimi boleznimi, ki ji sedaj preležiš v postelji ali pa še tega ni treba. Res je, da je večja potreba po zdravilih delno posledica razvajenega načina življenja (recimo atorvastatin sem že gotovo omenil, gre za zdravilo za zniževanje krvnega holesterola, v prvem letu je na trgu ZDA naredilo največji dobiček doslej), samo veliko novih zdravil je pa posledica dviga standarda in s tem povezane življenske dobe.

Toliko za intermezzo.
metrodusa.blogspot.com

AtaStrumf ::

Jao si smešen Tito. Ker nimaš koristi boš raje iskal vesoljčke od katerih boš imel pa še bistveno manj koristi, ker jih nikoli ne boš našel. Zdravilo proti raku, če ga boš, bog ne daj kdaj rabil, oz. nekdo blizu tebe, ti bo še kako koristilo verjemi mi, pa tudi če te bo nekaj koštalo, oz. boš hotel dati vse kar maš pa ti niti milijoni ne bojo pomagal, če ga ne bo.

Just something to think about.

Thomas ::

Vsa zdravila proti raku in proti staranju (pa naj preidejo of F@H ali koderkoli) ne bodo dovolj, da bi kdorkoli od nas dočakal uspeh SETI@home.

Pa kaj češ iskat aliene ki so taki luzerji, da ne znajo prekiniti CNNa in vseh drugih TV studiev, se pokazati in povedati kaj hočejo?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

morphling1 ::

Če si mislil na kratkovidnost njegovega mišlenja potem ja, samo zato smo pa tu, da se mu razloži pomembnost tega projekta za prihodnost človeštva ter da ga prepričamo v sodelovanje. Vsak prosti MHz računske moči šteje :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Thomas ::

Rocky v komentarju na novico:

> Treba pa se je zavedat, da je od te točke danes v letu 2003 do uporabnega zdravila pridoblenega s pomočjo teh metod zeloo daaaleeeč.

IMHO - sploh ne. Po začetni kalibraciji, bi zadeve morale padati ven kar po tekočem traku. Edini problem bo dolga doba, v kateri je zdravilo dopuščeno za uporabo.


> Da ne bo kdo razočaran ker verjetno v naslednjih 10 letih iz tega ne bo direktnih rezultatov.

Če jih ne bo - potem ima projekt fundamentalni FLAW. Mislim da je bolj malo verjetno, da ga ima res.


> Dvomim da je na tem področju znanost danes že tako daleč, da bi se lahko lotili direktno nekega problema na ta način. Tomi&co?

Je. Ne da je znanost "že dovolj daleč". Znanost mora biti delujoča, da je sploh znanost. Orbite planetov so lahko računali takoj po objavi Newtonovih zakonov. Samop stvar organizacije.


> Drugače bo čez recimo 10-15 ali šele čez 50 let, ko bo obstajala neka sorazmerno velika baza molekul z znanimi lastnostmi in bodo lahko takoj uporabljene za naslednjo stopnjo raziskav in razvoja željene substance.

Takrat - bo že vse to zdavnaj mimo. Nezanimivo. "Velika baza" bo na razpolago relativno kmalu. Tudi bodo odkriti hakelci, kako se ta baza sploh obnaša, katere zakonitosti veljajo, ki nam delo olajšujejo.

Samo eno vprašanje je - znamo zračunati ali ne znamo?

Jest mislim, da pa ja!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Horsechoker ::

Od zadnje objave v tej temi je preteklo kar nekaj časa. Je danes še vedno isti pogled ali se je spremenil?
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Malner ::

Obujam temo, ker sem postal kar aktiven. Bil bi še bolj produktiven,če ne bi bilo težav pri prenašanju delovnih enot. Kako gre kaj ostalim?

AtaStrumf ::

Uf, to so bili časi ko smo foldali povsod kjer se je dalo, he, he.

Ampak to je bilo tako dolgo nazaj da se sploh ne spomnim kdaj sem nehal, ampak definitivno pred 2005.

quadrok3100m ::

Pozdravljeni!

Od danes naprej obstaja novi team Ljubljana in sicer pod številom 1060938.
Če bi se mi kdo pridružil bom zelo zadovoljen, da bomo pomagali skupaj.

L.p Ljubljana 1060938
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folding@Home Slo-Tech team (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Loža
4251191259 (17423) xardas
»

Iskanje novih zdravil s simulacijami in evolucijo

Oddelek: Znanost in tehnologija
363563 (2865) dukenukem
»

Zakaj kemija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12511466 (9635) Fizikalko
»

Nanotehnologija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
22021863 (14542) drejc
»

Ebola in druge kuge (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
627506 (6070) Gandalfar

Več podobnih tem