» »

Folding@Home Slo-Tech team

Folding@Home Slo-Tech team

««
4 / 86
»»

ali3n ::

Tic - traja in traja.... :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Roadkill ::

Hmm.. čudno, ker meni se vsi paketki objavijo ob polni uri po tem, ko so končani.
Torej če je končan ob 7.35 je objavljen ob 8.00 (kakih 5 minut zamude)... enako je bilo s prijavo.
Upam, da sta vpisala pravilno team number.
Poglejta, če vama napiše " User name: SLO_Roadkill (Team 10824)" (če laufata command line)...

ali3n ::

pri men je trajalo kake pol dneva... morda en dan.. ne vem, ker nisem sprot kontroliral... ID in team je pravi... :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Marjan ::

Kaj je z mojo novicoooo?!? ;(

Zavo ::

Marjan, lahko postiraš to novico v forum, ker so admini preleni da bi jo dali gor!

McHusch ::

Nihče ni len, prav tako tudi novica ni pozabljena. Novica bo objavljena, ko bo tudi slikca v levem meniju, etc, kar bo kmalu.

Marjan ::

Eko, novica:

--------------------------------------------

Dolgo časa že lahko spremljate projekt SETI v katerem je udeleženih veliko Slo-tech uporabnikov.
Dejstvo pa je, da je projekt SETI prerasel iz znanstvene potrditve o (ne)obstoju izvenzemeljske inteligence, v dvoboj uporabnikov po večjem številu obdelanih paketkov, kar je pravzaprav dobro, saj je moj namen te novice obvestiti vse, ki ste pripravljeni neizkoriščeno moč svojega (pre)hitrega procesorja izrabiti za drugo (še znatno pomembnejšo) znanstveno raziskavo.

Namreč, pod okriljem Stanfordske univerze je nedolgo nazaj zaživel projekt Folding@home (F@H), ki temelji na istem principu kot SETI. Z dolpotegnjenim programčkom obdelujete paketke, program pa nato rezultate pošlje v bazo podatkov.

Za kaj pravzaprav gre? Cilj projekta Folding at home je, da preko internetnih uporabnikov po celem svetu (=> izjemno velika računska moč) končno odgovorimo še na zadnja VELIKA vprašanja v kemiji. Izračunavanje dobljenih podatkov je primarno orientirano na spajanje posameznih proteinov, česar trenutno še ne razumemo tako kot bi si želeli - namreč kako zgraditi molekulo, da bo njena funkcija optimalno uporabna za zastavljeno nalogo. Prav to pa je kjučnega pomena pri izdelavi zdravil, ki jih človeštvo krvavo potrebuje. Projekt tako počasi odgovarja na vprašanja o Alzheimerjevi bolezni, BSE, Parkinsonovem sindromu in drugih težkih boleznih, kjer je zaenkrat še preveč neodgovorjenih vprašanj o načinu spajanja proteinov.
Projekt pa se bo v prihodnosti še razširil na podobne naloge simuliranja delcev v nanotehnologiji.

Že kar nekaj časa je ustanovljen Slo-tech Team, v katerem smo komaj dobro začeli intenzivno obremenjevati naše procesorje za plemenit namen za celotno človeštvo.
Kmalu se bo na levi strani, poleg ikone SETI, pojavila še ikona F@H projekta, ki jo je izdelal forumeraš njok, vidite jo lahko v temi kjer se pogovarjamo prav o tem projektu.
Vsi vljudno vabljeni, start se je začel :)

----------------------------------------------------------

zile ::

Marjan: clap clap :) .
McHusch: upam, da res kmalu :)
Drugače pa naj samo spomnim, da smo še par dni nazaj vsi skupaj "foldali", da se ekipa Slo-Tech uvrsti med 1000 najboljših moštev. Danes pa smo že na 771 mestu :D .

Zavo ::

Bravo Marjan,

se gremo stavit, da ko bo objavljena novica, se bo število članov podvojilo!

LP,
Marko

P.S. Ej, kaj pa Thomas ne folda?;((

V-i-p ::

Podobno zadevšno, kakršnakoli že bo, bo ponujal tudi najbolj priljubljeni iskalnik Google. Za več info o zadevi, ki se imenuje Google Compute, klik!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

morphling1 ::

Fino si to napisal Marjan, upam da bo novica kmalu gor do takrat pa naj ta tema ne pade v pozabo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Primoz ::

Novica bo, takoj zatem, ko bo ikona... ikono je treba pa transparentno narest (jaz tega ne morem do večera.. tako da bo zvečer).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Tody ::

sam sem mal razočaran nad tem progijem kr zginl mi je wu in dela naprej drugega V resnici sem obdelal 3 kaže mi pa da sem sam dva in to ne v statisiki ampak v programu. 15 ur CPU je šlo v nič ;((

morphling1 ::

Ma nič ne gre v prazno. Če pošlje in nimaš recimo v EM3, kakega neposlanega paketka potem že dobiš pike. Lahko traja tudi malo dlje, včasih boš dobil kake pike za katere sploh vedel ne boš. Zdaj ko si začel, se še sekiraš, potem ko boš imel pa čez 100 wu narejenih pa ne boš nič več opazil.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

zile ::

Tema ne bo padla v pozabo, zato bomo poskrbeli mi, ki foldamo za ekipo Slo-Tech :D

Tody: prvo poglej vse datoteke FAHlog.txt oz *.txt. Poglej tudi v poddirektorij Work in poglej če imaš notri datoteko WUresults.dat. Če jo imaš ti jo še ni poslal, ker je mogoče server za ta protein ki si ga obdelal down (power off). To preveriš na server stats. Ko bo server up and running ga bo uploadalo, ta čas pa bo v "vrsti" za upload. Če WUresult.dat nimaš v work direktoriju, je pa kriza. Ali se ti je računalnik kaj sesul v zadnjem času. Namreč ni priporočljivo če se ti računalnik pri računanju sesuje, kar ima lahko za posledico brisanje work unita. V FAHlog.txt išči če kje piše missing work unit. To bo najbrž pojasnilo izginotje work unit-a. Ne navijaj preveč oz. čez mejo, ko vse še deluje brezhibno :D

morphling1 ::

Lepo si to razložil :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Alec999 ::

No prdruzu sm se vam tudi jst (ste me preprical, da to bl pomemben kokr RC-72, ki ga poganjam od leta 1999) :) ... z mojim skromnim PII 350@465 Mhz zaenkrat sm na 6% se vidmo cez 1 mesec :D

drgac pa a mi lohka en pove kaj predstavla WU pa kok tock za kj dobis, kako to sploh deluje?

lp,
Alec999

njok ::

WU predstavlja protein, ki je sestavljen iz dolocenega stevila atomov. Ima svoj credit (tocke) in deadline. Za vecje pakete pac dobis vec tock.


Vse te informacije dobis tukaj.

Alec999 ::

10x njok

tale moj ma WU 500
p541_BBA5_ext v unitinfo.txt mi pise, da mam cajta 1 mesec :)
na tisti strani pa pise, da ma deadline 15 dni :\

Credit za to nj bi bil 33 .. to so torej tocke?

a k bom tega naredu bom dubu WU --> 1 na seznamu?

BTW. med projekti ne najdem project 541 ... kako to?

Drgac pa Slo-tech na 736 mestu:D

lp,
Alec999

Tic ::

Kje oz kako zves kolk vredn paket obdelujes. Mislm tle je en kup stevilk pa nevem kje kaj gledat....
persona civitas ;>

Roadkill ::



Fuckin-A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

Zavo ::

721. mesto!!!

morphling1 ::

Z malo več uporabniki in večjo tedensko produkcijo bo Slo-Tech team hitro med top 100 ekipami, je vidno glede na produkcijo ostalih ekip, ki so zaenkrat še pred nami :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zavo ::

722. mesto - Shit, zakaj to?

Rabimo več procesorjev. Bom probal kaj v firmi organizirat...

Tody ::

news will save us :D

Roadkill ::

Sej smo že 718.
S tole novico pa res ne vem kva ga serjete...

darkolord ::

zraven ikonce na levi bo seveda tudi trenutno mesto? :D

Tic ::

No, jst sm takrat presnel celo mapo drugam. Zdej sm pa pognal in ni bilo shranjeno.. nov paket od zacetka. Sicer sem biu pa itak "le" pri 15% :'( :D
persona civitas ;>

Roadkill ::

Lepo bi blo, če bi kdo napisal kak razumljiv tutorial, ki bi opisoval vse lepo od začetka pa do priključitve slo-tech teamu.
To bi bilo zelo priročno za rekrutiranje novih članov, ker meni se ne da vsakemu posebej pisat vsega :)
Sej bi napisal, a nimam časa... če pa kdo ima čas .... :)

njok ::

RoadKILL: ja... jaz sem tudi ze razmisljal o tem. Kam bi pa to dali? Ker ce postamo sem bo hitro ostalo zadaj. Mogoce je bolje ce naredim eno preprosto stran in potem se da link v novico?

Roadkill ::

Ja itak, sam en nej spiše pa nardimo en vojla acc al pa neki...

Tic ::

Lahko ste na mojem...
V podpisu....
persona civitas ;>

Marjan ::

Primoz: Kaj je pa zdej problem?!?
:\

njok ::

Ok... bom jaz napisal.

Kaj pa folding.slo-tech.com? A zahtevamo prevec? :8)

morphling1 ::

Marjan, ni problem v novici, ta je super. Problem je v tem da mora Primož najti čas da vrže primerno narejeno slikco tja kamora paše :D
Pa nekaj o transparentnostni ikone govori. Zakaj že to, saj ti ni treba da je prozorno, ali pač ? Primož razloži
njok, go for it :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Gandalfar ::

fora transparentnosti slikce je da pase v vse barve sheme...

morphling1 ::

To že vem, samo tu ne gre zato, saj tudi ikonce do člankov in testov recimo niso transparentne. Tud Seti ni transparenten.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

LOOOOOOOOOOOOOL

Pa nej bo za vsako barvno shemo drugacna, tako kot napis Slo-Tech na vrhu strani...

(Moj nosi božično kapico in pa 2003
persona civitas ;>

Roadkill ::


Tko dobr? Vsaj začasno.


OK, jest sm skup vrgu en OSNUTEK nečesa kar bi kasneje zgledalo kot Slo-Tech FAH team page.
http://users.volja.net/roadkill/FAH/

Ne vem, če so mnenja v tako začetni fazi sploh zaželjena (no... če je pohvala...) :)
V roku enega tedna bo kaj bolj konkretnega, ker imam do srede še polno dela za šolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

njok ::

RoadKILL: tako nekako sem mislil tudi sam. Quickstart guide prihaja. :D

Bakunin ::

Kar me moti pri folding (in kaj sem imel rad pri distributed.net)

- polkna verzija privzeto bere iz "registry" (-local to prepreci)
- potrebujes dodaten program da instaliras kot polkna servis in seveda moras prioriteto spet sam nastavljati
- "screensaver" verzija je hroscasta in rada sesuje/blokira racunalo
- spletni pregled rezultatov je zelo skromen
- baza ne omogoca vpisa znakov "<> _" in namesto tega naredi zmazek ne da bi te na to opozorili (Torej pozor pri izbiri imena!)
- stran s statistiko je IE/polkna usmerjen.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

ali3n ::

Hm - meni npr."desnoklik" na ikono v trayu > Status > Team statistics (ali User stat) sploh ne delata...
Uporabljam pa Mozillo... any clues?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zavo ::

ali3n:

si poizkusil z IE?

njok ::

Tukaj je beta različica vodiča. Poljubno dodajajte/brišite/spreminjajte vsebino oz. mi želje sporočite preko PM.

RoadKILL: imaš že kakšno zamisel glede designa strani? Drugače si lahko jaz vzamem čas.

morphling1 ::

Pohvalno tako njok kot RoadKILL.

njok dodaj še Electronic microscope3 jaz uporabljam to za monitoring napredka foldinga. Ima možnosti da skrije fah konzolo in imaš samo EM3 ikonco v systrayu, lahko pa še ta zgine če odkljukaš stealth mode samo potem sploh nič ne vidiš da kaj teče razen v task managerju. In kot nič mislim res nič saj sploh ne moreš več priti do EM3 niti do nastavitev, prvotno stanje vzspostaviš z nekim ukazom, ki se ga pa zdaj ne spomnim. To je primerno za 24/7 online računalnike, da noben ne vem da kaj laufa zadaj.
Drugače pa sam nisem nastavil konzole z advanced komandami in dela čisto OK prioriteta je normal, se pravi lahko non-stop laufa in če slučajno kaj bolj potratnega prižgete kot igro ne bo odžiral nobenih prostih ciklov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Gandalfar ::

Ni boljs dat prioritete na Idle?

Tody ::

hmm kolk profiteraš če maš samo konzolo ? a ni laži dat polno verzijo in to je to. Brez odvečnih klikov poganjanj konzol in to. Keep it simple ! Marsikdo se bo ustraši vsega tega pač rečes dl to (na koncu niti ni važen kero verzijo ker se sam updata) install to in pusti računalu prosto pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

darkolord ::

Tody pa še fah izbereš...

hmm lahko bi še v tutorial dodal kako se doda v startup da se vedno zažene ob startupu... 8-)

njok ::

morphling1: bom dodal, samo da prej sam vidim kako deluje.

darkolord: a nisem? :)

morphling1 ::

Gandalfar, men na normal ne odvzema nobenega pomembnega cikla, ki ga ne bi smel :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
««
4 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotech Folding Installer

Oddelek: Programska oprema
282315 (1647) rap3r
»

folding - WU - team

Oddelek: Pomoč in nasveti
81012 (903) zooXit
»

Malo Folding statistike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
525349 (5349) frenk
»

Kako v ekipo?

Oddelek: Loža
151573 (1286) frenk
»

Vabilo k projektu Folding@home

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
392614 (2614) Phoebus

Več podobnih tem