» »

Teleportacija-prihodnost

Teleportacija-prihodnost

«
1
2 3 4

Quantum ::

Spet malo razmišljam o "science fiction-science fact". Zanima me, kako naprimer spremeniti osebo v podatke?:D Se pravi, kako spremeniti odraslega človeka v žarek energije in ga iz kraja A teleportirati v kraj B? Kako sploh izgleda podatek? :|

Hvala! 8-)

black ice ::

Podatek izgleda približno takole: 0011001111000000. Digitaliziraš osebek ali predmet, preneseš na željeno lokacijo in rekonstruiraš.

Quantum ::

@black ice-če prav razumem gre tukaj za binarni sistem? se pravi true or false ali 1 ali 0. Gre za frekvenco nihanja? To je tako kot bi npr. prižgal ali ugasnil luč? Zanima me kako si vizualno predstavljeti podatek? npr. sliko na računalniku? ali gre tukaj za nihanje atomov?

black ice ::

GamerBoy ::

Če bi to bilo kdaj sploh možno, ali bi to pomenilo, da bi se po želji lahko tudi klonirali ?
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

black ice ::

Pa kaj ni noben gledal Star Trek?! :)

BlackMaX ::

black ice je izjavil:

Pa kaj ni noben gledal Star Trek?! :)


Star Trekkie over here!

Teleporter je super ampak kar mene bolj fascinira je pa replicator device :) Make anything from "nothing" :)

GamerBoy ::

BlackMaX je izjavil:

black ice je izjavil:

Pa kaj ni noben gledal Star Trek?! :)


Star Trekkie over here!

Teleporter je super ampak kar mene bolj fascinira je pa replicator device :) Make anything from "nothing" :)


200kg pa bi imel velikost majice M :D
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

dzinks63 ::

Na ST so že bile teme tega tipa, npr.: "Scientists teleport two different objects"

Yacked2 ::

zakodiraš se v binarni sistem, to bi po mojem šlo (samo nesmeš kakšnega gena pozabit), tam ko se rekonsruriraš se pa zakomplicira
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

black ice ::

GamerBoy je izjavil:

Če bi to bilo kdaj sploh možno, ali bi to pomenilo, da bi se po želji lahko tudi klonirali ?

Zakaj ne bi bilo? Če skopiraš CD, lahko narediš največ eno kopijo ali več le-teh?

Yacked2 je izjavil:

zakodiraš se v binarni sistem, to bi po mojem šlo (samo nesmeš kakšnega gena pozabit), tam ko se rekonsruriraš se pa zakomplicira

Sprintaš. Simpl, samo traja nekaj časa. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Yacked2 ::

black ice je izjavil:

GamerBoy je izjavil:

Če bi to bilo kdaj sploh možno, ali bi to pomenilo, da bi se po želji lahko tudi klonirali ?

Zakaj ne bi bilo? Če skopiraš CD, lahko narediš največ eno kopijo ali več le-teh?

Yacked2 je izjavil:

zakodiraš se v binarni sistem, to bi po mojem šlo (samo nesmeš kakšnega gena pozabit), tam ko se rekonsruriraš se pa zakomplicira

Sprintaš. Simpl, samo traja nekaj časa. :)


Kaj pa če bi že pripravili "človeka" tako kot zamrznjena pica za v mikrovalovno pečico. Potem pa ko bi binarno zakodirana DNA prišla do pice, opa "človeka" bi se pa zagnal.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

black ice ::

Ne vidim načina kako bi lahko pripravil nevtralni kalup razen cirka stotih kilogramov matičnih celic na posameznega osebka.

Yacked2 ::

Lahko robot v katerega potem zapakiraš človeško "dušo"
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

black ice ::

Dušo bolj težko, ker še sami ne vemo kaj je to. To ni teleport per se, ker prenesemo zgolj um in ne celotnega telesa.
Čeprav za začetek ni slaba ideja, se je potrebno vprašati katera dečva bo padla pod navadnega Benderja.

LJ4L ::

:)) teleportiranje pa kloniranje je definitivno stvar prihodnosti. Mogoče bi se dalo že zdej kej zrihtat. Sam jst cmd prompta ne najdem, da bi vpisal /tp home :)) /spawn al pa /time set bi ble tud zanimive komande...
LP from LJ

dzinks63 ::

Če skopiraš in numerično v digitalni obliki zapišeš celega posameznika , potem ga lahko postaviš v simulacijo ali pa ga ponovno reinkarniraš v stvarno obliko, če lahko to izvedeš. Prvo se bo veliko prej zgodilo kot drugo in če k celoti prišteješ še digitalizirano vso okolico, se ti poraja vprašanje bigbanga in le tega kot celotno simulacijo.

Zheegec ::

Težava je število atomov v človekovem telesu... In to velika :)

Oddin ::

V filmu Muha se je v komoro za teleportacijo zmuznila muha. Pri prenosu v drugo komoro je tip pri sestavljanju fasal še muho. Bila je teška pizdarija.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

chironex10 ::

black ice je izjavil:

Podatek izgleda približno takole: 0011001111000000. Digitaliziraš osebek ali predmet, preneseš na željeno lokacijo in rekonstruiraš.

Posljes informacijo na želeno lokacijo, osebek ali predmet rekonstruiras, original pa uničiš. A ni tako bolj preprosto.

T-h-o-r ::

Zheegec je izjavil:

Težava je število atomov v človekovem telesu... In to velika :)

pa verjetno je težava tudi to, da še prav ne vemo, kaj "je" človek, kaj je zavest itd. :S
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

luksorzi ::

black ice je izjavil:

Dušo bolj težko, ker še sami ne vemo kaj je to.


To sploh ni problem ;)
http://www.imdb.com/title/tt1127877/

Personanonim ::

chironex10 je izjavil:

black ice je izjavil:

Podatek izgleda približno takole: 0011001111000000. Digitaliziraš osebek ali predmet, preneseš na željeno lokacijo in rekonstruiraš.

Posljes informacijo na želeno lokacijo, osebek ali predmet rekonstruiras, original pa uničiš. A ni tako bolj preprosto.


Kot popit kozarec vode.

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Aston_11 ::

Si predstavljate velikost pomnilnika za to operacijo? Vsak prdec bi moral imeti svoj bajt oziroma precej več kot samo enega, po velikosti pa je vsak prdec od najmanjšega delca manjši od osnovne pomnilniške celice (ki verjetno obsega kar par tisoč atomov), ki nosi samo eno imed njegovih informacij (lastnosti). Kar pomeni, da bi za enega človeka skopirat v detajle rabil pomnilnik velikost hiše, bloka, gore, you name it.

D3m ::

Enostavno. Zazipas se in forwardiras zip datoteko na zeljeni cilj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

chironex10 ::

D3m je izjavil:

Enostavno. Zazipas se in forwardiras zip datoteko na zeljeni cilj.

Itak. Gre za velike kolicine vec ali manj enakih informacij, ki bi se odlicno stisnile.

Za dušo se pa ne bi preveč sekiral, tako ali tako je samo konstrukt versko blaznih, ta del bo še najbolj preprosto
prenosljiv, če si si ga zmislil na sourcu, si ga izmisliš še na destinaciji pa je problem rešen.

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

black ice ::

chironex10 je izjavil:

black ice je izjavil:

Podatek izgleda približno takole: 0011001111000000. Digitaliziraš osebek ali predmet, preneseš na željeno lokacijo in rekonstruiraš.

Posljes informacijo na želeno lokacijo, osebek ali predmet rekonstruiras, original pa uničiš. A ni tako bolj preprosto.

Uničenje originala je samoumevno, saj govorimo o teleportu.

LJ4L je izjavil:

Sam jst cmd prompta ne najdem, da bi vpisal /tp home :)) /spawn al pa /time set bi ble tud zanimive komande...

Nimaš dodanih pravih repozitorijev. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

T-h-o-r ::

Aston_11 je izjavil:

Si predstavljate velikost pomnilnika za to operacijo? Vsak prdec bi moral imeti svoj bajt oziroma precej več kot samo enega, po velikosti pa je vsak prdec od najmanjšega delca manjši od osnovne pomnilniške celice (ki verjetno obsega kar par tisoč atomov), ki nosi samo eno imed njegovih informacij (lastnosti). Kar pomeni, da bi za enega človeka skopirat v detajle rabil pomnilnik velikost hiše, bloka, gore, you name it.

če si kdaj thomasa bral, po njegovem te informacije niso tako zelo ogromne ...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Oddin ::

Jaz si to predstavljam tako, da te na enem koncu razbijejo na zvezdni prah, na drugem koncu pa te spet sestavijo.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

BigWhale ::

A lahko eden tole bluzenje nabrca v lozo?

Mipe ::

Meni ideja o kloniranju organizma oz. predmeta na drugem kraju ter uničenju originala ni preveč všeč. Sicer pa to lahko naredimo že sedaj - kocko "teleportiramo" tako, da na 3D tiskalniku pri prijatelju natisnemo kopijo, original pa uničimo.

Bolj se mi zdi smiselno ustvarjanje časovno-prostorskih bližnjic, nekaj takega kot črvina, ki povezuje dve točki na različnih lokacijah. Zgradili bi en tak portal, stopili skozenj in izstopili na drugi strani, prehodili bi razdaljo 0, ker je v bistvu ena točka, glede na vesolje pa bi lahko premagali poljubno razdaljo. V bistvu gre za črvino (Wormhole). @ Wikipedia

Seveda pa je to izvedljivo šele v daljni prihodnosti, ko bomo bolje razumeli čas-prostor ter pogruntali, kako ga manipulirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Aston_11 ::

Zakaj bi sploh uničil original? Ga pustiš tu, če bi se hotel kdaj vrniti, anede?

Aja, pa pasovna širina takega prenosa me malo muči poleg količine pomnilnika, ki ga nimamo in branja podatkov, prenosa po zelo ozkih vodilih do zelo velikega pomnilnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Mipe ::

Ker potem ne gre več za isto osebo. Dva klona, ki živita vsak v svojem okolju, pridobita drugačne izkušnje, zaradi katerih razvijeta drugačni osebnosti. Ljudem pa ni všeč ideja, da bi obstajal njihov klon, ki živi po svoje. Se čutijo opeharjene.

Aston_11 ::

Saj enega bi dal na standby - bi bil brez duše in bi ga vklopil, ko bi se vrnil.

T-h-o-r ::

kdo so ti "ljudje", ki čutijo tako?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mipe ::

"Okej, takole bomo naredili - naredili bomo identično kopijo tebe na drugem kraju, potem pa te bomo uničili in kopija bo živela naprej. V bistvu je isti ti!"
"Čakajte malo, kaj pa, če hočem živeti, to je, pustimo original?"
"Tudi lahko, samo potem bo vaš klon živel po svoje in ne bo več identična kopija, vaša zavest pa ostane tu."
"Potem je to tako, kot da bi bil nekdo drug? V čem je potem smisel tega teleportiranja?"

Aston_11 je izjavil:

Saj enega bi dal na standby - bi bil brez duše in bi ga vklopil, ko bi se vrnil.

Jok. Človeka lahko spraviš v komo, samo ko ga vklopiš, se bo spomnil samo tistega pred komo. Lahko pa "implantiraš" spomine drugega človeka. To je pa že manipulacija s spominom, ki bi lahko bila zlorabljena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

BlackMaX ::

Ta je pa dobra, zazipaj človeka, pošlji ga na lokacijo x in ga odzipaj :)

Here, you have yourself a human again xD

GamerBoy ::

"Tudi lahko, samo potem bo vaš klon živel po svoje in ne bo več identična kopija, vaša zavest pa ostane tu."


Hja, ker je identični klon tebe, bo živel identično kot bi ti v tisti situaciji oziroma v tistem kraju kamor se teleportiraš. Recimo bi imel čarovno palčko in bi lahko tvoj klon, ki se je teleportiral zamenjali s teboj, ki stojiš na mestu teleportacije, bi tvoj klon živel popolnoma isto kot bi ti, če te nebi s pomočjo te čarobne palčke prestavili...

Seveda če pod definicijo teleporta spada natančnost 1:1 jaz ne vidim problema v temu. Saj te vbistvu vedno na enem kraju uniči in na drugem sestavi, pri klonu bi pa te recimo lahko sestavil na večih krajih po želji ..

Vglavnem nevem kaj bi bil tisti faktor, ki bi klona pripravil do tega, da bi živel po svoje, če je pa identična kopija našega telesa in zavesti(ki naj bi bila samo kemija v možganih)...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

T-h-o-r ::

kaj? da postane tisto sekundo, ko dobi svojo zavest, lastna oseba in osebnost, ki se bo drugače razvijala od mene
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Oberyn ::

GamerBoy je izjavil:

Vglavnem nevem kaj bi bil tisti faktor, ki bi klona pripravil do tega, da bi živel po svoje, če je pa identična kopija našega telesa in zavesti(ki naj bi bila samo kemija v možganih)...

Inputi čutil menda. Naše delovanje je v celoti odvisno od vhodnih podatkov vseh čutil, zato bi se dva identična subjekta že po nekaj minutah bivanja na različnih lokacijah bistveno razlikovala.

GamerBoy ::

Oberyn je izjavil:

GamerBoy je izjavil:

Vglavnem nevem kaj bi bil tisti faktor, ki bi klona pripravil do tega, da bi živel po svoje, če je pa identična kopija našega telesa in zavesti(ki naj bi bila samo kemija v možganih)...

Inputi čutil menda. Naše delovanje je v celoti odvisno od vhodnih podatkov vseh čutil, zato bi se dva identična subjekta že po nekaj minutah bivanja na različnih lokacijah bistveno razlikovala.

Če bi prebral celoten post, bi videl da sem to že povedal (beri čarobno palčko in zamenjavo krajev).

Še nekaj: Če imaš iz kraja A v kraj B na voljo 2 transportne možnosti, ena je seveda teleport, druga pa po želji neka hitra stvar, ki traja popolnoma enako časa kot teleport in se ti odločiš iti preko teleporta, oni te pa pošlejo s tem "hitrem vlakom" in se ti zlažejo, da si bil v teleportu. Kje bi bila razlika med temu, ali so te res teleportirali in ustvarili tvoj klon ali pa te kot sem napisal v tem primeru fizično dostavili tam in te pustili v veri da si teleportiran (samo zato, da imata klon in original iste podatke v možganih, ker vedeti da nisi teleportiran te že naredi drugačnega).

Jaz ne vidim razlike. Sedaj če me klonirajo v Afriko, verjamem, da bi se moj klon obnašal in živel kot bi tudi jaz, če bi se odselil tja (če odmislimo možna srečanja z originalom)...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Oberyn ::

GamerBoy je izjavil:

Še nekaj: Če imaš iz kraja A v kraj B na voljo 2 transportne možnosti, ena je seveda teleport, druga pa po želji neka hitra stvar, ki traja popolnoma enako časa kot teleport in se ti odločiš iti preko teleporta, oni te pa pošlejo s tem "hitrem vlakom" in se ti zlažejo, da si bil v teleportu. Kje bi bila razlika med temu, ali so te res teleportirali in ustvarili tvoj klon ali pa te kot sem napisal v tem primeru fizično dostavili tam in te pustili v veri da si teleportiran (samo zato, da imata klon in original iste podatke v možganih, ker vedeti da nisi teleportiran te že naredi drugačnega).

Jaz ne vidim razlike. Sedaj če me klonirajo v Afriko, verjamem, da bi se moj klon obnašal in živel kot bi tudi jaz, če bi se odselil tja (če odmislimo možna srečanja z originalom)...

Po moje razlika obstaja. Po moje kopija 1:1 sploh ni možna zaradi same zgradbe prostor-časa. Zaradi kvantne nedoločenosti lahko v najboljšem primeru dobiš statistični približek originalu, identične kopije pa ne, ker ni možno natančno izmeriti stanja originala. To bi potem po moje pripeljalo do razlik.

GamerBoy ::

Po mojem teleportacija sploh ni možna in nikoli ne bo:D Ampak tukaj razpredamo teoretično, seveda če teleportacija ni 1:1, potem je zgodba drugačna in se je nebi posluževal tako zlahka.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Oberyn ::

GamerBoy je izjavil:

Po mojem teleportacija sploh ni možna in nikoli ne bo:D Ampak tukaj razpredamo teoretično, seveda če teleportacija ni 1:1, potem je zgodba drugačna in se je nebi posluževal tako zlahka.

Tle se strinjam. Predlagam še eno zanimivo SF delo na to temo: Thomas Dish: Echo Round His Bones, 1967.

Phantomeye ::

kot so nekateri izpostavili. teleportacija je smrt. Vedenje, da se na lokacijo B prenese zgolj informacija o tebi, medtem ko si ti uničen, mi ne daje ravno najbolj prijetnega občutka. Ampak, če bo kdaj teleport mogoč, bo to nekaj, kar bo treba 'požret'.

kunigunda ::

Pomoje tud ce bi blo mozno, bi ven prisel zmazek.
Osebo bi blo teoreticno treba najprej zamrznit, tako da so vse celice pri miru, ko jih skener odcitava,
teleport prense zmrznjeno, in jo tam odmrzne.
Sicer bi med citanjem kup zivljenskih funkcij lauafalo naprej in odcitano stanje na koncu (recimo da pretece 1ms)
nima tocnega podatka.

Phantomeye ::

T-h-o-r je izjavil:

kaj? da postane tisto sekundo, ko dobi svojo zavest, lastna oseba in osebnost, ki se bo drugače razvijala od mene


Samo v primeru, če bi bil tvoj klon postavljen v drug kontekst. Če bi te kloniral (na skrivaj), potem pa ubili, se tvoj klon ne bi razvijal nič bolj drugače kot bi se ti, če te ne bi kloniral. Ker kar se tiče klona, se ni zgodilo nič novega in bi normalno živel naprej (razen, če bi bil nepopoln klon, ki bi imel svoje klike ali pa bi se mu randomly začel raztapljat obraz).

kunigunda je izjavil:

Pomoje tud ce bi blo mozno, bi ven prisel zmazek.
Osebo bi blo teoreticno treba najprej zamrznit, tako da so vse celice pri miru, ko jih skener odcitava,
teleport prense zmrznjeno, in jo tam odmrzne.
Sicer bi med citanjem kup zivljenskih funkcij lauafalo naprej in odcitano stanje na koncu (recimo da pretece 1ms)
nima tocnega podatka.


Sej kao teleport naj bi deloval na princepu tega, da te razbijejo na atome, poskenirajo informacijo in te sestavijo na drugi lokaciji (iz repliciranih atomov).

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

predstaviš stanje osebe v nekem trenutku in to preneseš drugam in tam sestaviš
ampak tista oseba drugod ne bi imela nobene veze s tabo, razen tega da bi bila identična, tako da razen če imaš samomorilska nagnjenja taka teleportacija ni ravno dobra ideja


Si predstavljate velikost pomnilnika za to operacijo? Vsak prdec bi moral imeti svoj bajt oziroma precej več kot samo enega, po velikosti pa je vsak prdec od najmanjšega delca manjši od osnovne pomnilniške celice (ki verjetno obsega kar par tisoč atomov), ki nosi samo eno imed njegovih informacij (lastnosti). Kar pomeni, da bi za enega človeka skopirat v detajle rabil pomnilnik velikost hiše, bloka, gore, you name it.
odvisno od predstavitve, samo telo (brez možganov) lahko na zelo učinkovit zakodiraš (recimo z dnk, ali pa še manj natančno, ker itak nima velike veze, dokler dobro funkcionira)
stanje v glavi se pa verjetno tudi da efektivneje zakodirat kot da bi vsak nevron šel opisovat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Quantum ::

Kaj pa kvantna prepletenost? V tem primeru, gre za prenos informacij na dolgih razdaljah. Če podam en konkretni primer: Dva atoma sta na razdalji približno 30.000 svetlobnih let. Prvi atom pošlje informacijo drugemu. To informacijo dobi atom v trenutku, ko je bila poslana npr. v eni sekundi. Kako si potem predstavljati to? Dejstvo je, da v vesolju ne more nič potovati hitreje kot svetloba! V tem primeru gre za pravo teleportacijo. :))


«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bela, zelena in modra soba (strani: 1 2 3 484 85 86 87 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
4303202265 (50071) rh^
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027263 (24533) guest #44
»

Teleporting (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16011740 (7832) Thomas
»

"Scientists teleport two different objects" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1499290 (7453) Dzonson
»

Delujoč model hiperprostorskega pogona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7011104 (8015) antonija

Več podobnih tem