» »

telemach

telemach

1
2
»

neon21 ::

ki se to poglea?

kloko ::

V Control Panelu->Power options običajno oz. odvisno od vrste operacijskega sistema.
Drugače glede problema, ki ga imaš priporočam malo strpnosti, ker iz tega kar si napisal, je zelo verjetno da Telemach ni kriv tvojih težav.

L.p., Kloko

neon21 ::

Evo sem dal visoka učinkovitost , porabe tak kot je hojnik reko pa je isto. Niha hitrost še vedno.

neon21 ::

Torej ve kdo kaj bi blo narobe ? Pa kak zadevo rešit?

hojnikb ::

al te driverji od wifija hecajo al je pa kej z routerjom narobe... Nared hard reset routerja in updejtaj driverje na tisti kišti, ko ti dela probleme..
#brezpodpisa

masterpsi ::

jst mam (tudi) težave s internet dostopom prek telemacha. Kar pogosto (vsak dan) se dogaja da mi neha delat za par sekund. In to vedno ko kliknem na kak link v browserju. V ozadju mi teče ping program in ko kliknem na kako stran mi ta melje in se na koncu ne naloži, ping pa neha delat za ~20sekund. Zlo nadležno. Priklopljen sem s kablom, tko da ni problem v wifiju. Ima še kdo tak problem? Je to normalno na kabelski povezavi al nej jih pokličem? Zamenjava modema mogoče?

Netrunner ::

Da ne bom odpiral nove teme...

Odločam se za prehod na telemach, pa me zanima hitrost kakšna je dejanska hitrost 8/1. Predvsem upload-a ? ... navedeno je do 1, zdaj me pa zanima kaj tisti "do" pomeni. Ena ki dela tam na telemachu mi je rekla da so lahko 10% odstopanja kar pomeni da bi morala biti hitrost kaj malega pod 900kb, vendar kolega ki ima telemach je pri prazni liniji pognal test in je prilezel do 750kb. Enoko imam zdaj pri VDSL-ju kjer naveden 1Mb je max tja do 750kb?

vsiponudniki ::

Do 8/1 pomeni, da v primeru primerne razdalje od centrale dosežeš to hitrost.
Če linija dopušča več kot 8/1 potem ni nobenih 10% zmanjšanja hitrosti. V praksi ti lahko deluje tudi 4/0,512 pa plačuješ 8/1....
Lahko mi pošlješ na ZS točen naslov pa preverim koliko ti dopušča linija.

LP
www.zamenjaj-ponudnika.si

BorutK-73 ::

Netrunner je izjavil:

Da ne bom odpiral nove teme...

Odločam se za prehod na telemach, pa me zanima hitrost kakšna je dejanska hitrost 8/1. Predvsem upload-a ? ... navedeno je do 1, zdaj me pa zanima kaj tisti "do" pomeni. Ena ki dela tam na telemachu mi je rekla da so lahko 10% odstopanja kar pomeni da bi morala biti hitrost kaj malega pod 900kb, vendar kolega ki ima telemach je pri prazni liniji pognal test in je prilezel do 750kb. Enoko imam zdaj pri VDSL-ju kjer naveden 1Mb je max tja do 750kb?

Jaz imam 8/1 paket in DL redko kdaj pride do 8, normalno je okoli 7.8, upload je pa ok.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Sj to, da maš 7.8Mbit je čisto normalno. Je treba računat še tpc/ip overhead..
#brezpodpisa

Netrunner ::

Download mi sploh ni pomemben .. glavno da je upload čim bližje 1.

Luka321 ::

Odločam se za prehod na telemach, ker imam pri t-2(čeprav sem na optiki), kar dosti težav z štekanjem, kockanjem slike na časovnem zamiku ter prav tako v živo. Največ gledam sportklube in tukaj se pojavlja pri t-2, da slika kocka... Kako je pri telemachu, kakšne imate izkušnje? Sicer sem pa iz Brežic, in če je kdo iz teh krajev kako mu delujejo storitve?

BorutK-73 ::

Odvisno kako daleč si od centrale in da je z kablom vse ok. Drugače je pa slika na kabelski glede na moje izkušnje boljša kot IP tv. Plus je tudi da sta internet in TV ločena, ni važno koliko obremeniš linijo, TV dela nemoteno.

cegu ::

BorutK-73 je izjavil:

Odvisno kako daleč si od centrale in da je z kablom vse ok. Drugače je pa slika na kabelski glede na moje izkušnje boljša kot IP tv. Plus je tudi da sta internet in TV ločena, ni važno koliko obremeniš linijo, TV dela nemoteno.


Kaj ma oddaljenost od centrale kaksno vezo pri Telemachu, ki ima storitve na koaksialcu in ojačevalnik na vsak kilometer. Ogled nazaj pri Telemachu uporablja VoD, res pa ne vem po kaksnem protokolu.

Slika je res lepsa pri Telemachu, Pri IPTV je bitrate zelo majhen, Telekom ima konstantega (tako da bodo poročila v boljši kvaliteti kot filmi).

marjan_h ::

Mogoče kdo ve za kakšno alternativo telemachovemu osnovnemu paketu?

Ta osnovni paket ponuja zelo gledljive programe (History, Discovery ipd.). Pa me zanima če je kakšen ponudnik, ki ponuja enako? Recimo telekom ponuja neke brezvezne lokalne programe v osnovnem paketu.

Hvala.

marjan_h ::

Še eno vprašanje:

Ali je cena 36 EUR za paket trojček pri telemachu z ddv ali brez?

mojster_joni ::


Slika je res lepsa pri Telemachu, Pri IPTV je bitrate zelo majhen, Telekom ima konstantega (tako da bodo poročila v boljši kvaliteti kot filmi).

A to povsod, al samo če imaš zanič linijo?

BorutK-73 ::

marjan_h je izjavil:

Še eno vprašanje:

Ali je cena 36 EUR za paket trojček pri telemachu z ddv ali brez?

Silver paket? To je z ddv. Poglej drobni tisk na dnu strani

GRT ::

Da ne odpiram nove teme.
Kako v nastavitvah gmaila, pod računi, ogled pošte iz drugih računov-dodajanje e-poštnega računa, dodat telemachov mail, da mi bo v gmailu potem prikazovalo prejete telemachove maile?
Poskušam označit različne nastavitve vrat, strežnika...pa vedno napiše: pri vzpostavljanju povezave z gostiteljem mail.telemach.net je prišlo do težave.
Mogoče kdo ve pravilne nastavitve?

smacker ::

GRT ::

Hvala.
Z nastavitvami strežnika pop3.telemach.net je šlo naprej, čeprav je treba v nastavitvah odkljukat:
Pri pridobivanju sporočil vedno uporabi varno povezavo (SSL).
Mislim, da s tem ni nič narobe?

smacker ::

Jap, telesmeh še ni slišal za SSL (al majo pa kak certifikat slabo nastavljen). Preko takega maila pač ne pošiljat zaupnih podatkov ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

melvin ::

So vam tudi podražili paket?

...:TOMI:... ::

Ni IMAPa... :))
Tomi

Cancer ::

Da še tukaj vprašam. Telemach ima ponudbo telemach 2.0, ki je za 36€. Mi smo telemachov naročnik že nekaj let in nismo več vezani na paket (imamo gold trojko). Zanima me ali je kakšna možnost dobiti ta paket za 36€, oziroma če je bil kdo uspešen, da je kot obstoječi naročnik dobil popust kot nov naročnik? Ali ni nobene šanse? Ponudili so 25% popust na obstoječ paket za pol leta, me pa vseeno zanima če se da dobiti kaj ceneje, saj so po mojem mnenju paketi kar dragi. Na telemachu sem se na hitro pozanimal in moraš biti 3 mesece brez naročnine pri njih, da se šteješ kot nov naročnik.

solatko ::

Cancer - Paket, ki ga imate, lastnik odjavi, novega pa naroči drugi družinski član in gre vse, kot pri novem naročniku.
Najbolj enostavno.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Še ima kdo na "moj telemach" za trojček(silver) akcijsko ceno 0EUR za ta mesec? Piše pa takoj spodaj da je redna cena paketa 36EUR.

Zgodovina sprememb…

Cancer ::

solatko je izjavil:

Cancer - Paket, ki ga imate, lastnik odjavi, novega pa naroči drugi družinski član in gre vse, kot pri novem naročniku.
Najbolj enostavno.

Sem bil na Telemachu in pravijo da to ni mozno, saj mora preteci 3 mesece preden si lahko nov narocnik. Menjava samega narocnika se ne steje kot nov narocnik saj se gleda samo na odjemno mesto. Tudi ce bi bila v hisi prijavljena 2 gospodinjstva ne velja, saj gre se vedno za isto hiso. Plus to da imajo 1 mesec odpovednega roka.

solatko ::

Nosilec naročniškega paketa se preseli (sam sem se preselil februarja), naročniško razmerje odjavi po vseh reglcih Telemacha (neplačevanje računov bremeni naročnika, ne uporabnika). Sin je naročil drug paket in ga v 2 dneh dobil. Sam sem sicer paket prenesel iz LJ v MB ter se zato s Telemachovo administracijo zajevaval 3,5 mesece, da so uredili naslov in položnice za moj prenešeni priključek (tehnični del so zrihtal v 2-eh dneh).
Oseba, ki ostane v stanovanju, naroči nov paket.
Seveda odpoved naročniškega razmerja, po navadi pomeni tudi vrnitev vse opreme, torej je do nove prijave, stanovanje brez osnovne komunikacije.

Gre za nov priključek, saj se menja tako paket, kot naročnik.
Delo krepa človeka

smacker ::

Jaz sem kako leto nazaj kot obstoječ naročnik uspel dobit podobno akcijo, kot so jo takrat imeli za nove naročnike. Pogoj je bil vezava za 24 mesecev. Moraš pa zatežit malo, jaz sem jim razložil da bom drugače odjavil paket in ga nazaj prijavil z drugim imenom, pa bojo meli dodatno delo/stroške z mano :D

Cancer ::

Hvala za predloge, bom šel jutri še v drugo poslovalnico vprašati kako je s tem. Kaj pa 1 mesec odpovednega roka? Akcija poteče manj kot v enem mescu.

solatko ::

Ti zadevo odjaviš, itak boš dobil račun do konca meseca (ne pozabi odnest vso opremo, modem, routar, conax kartico, če jo imaš), poveš, da greš naslednji teden v tujino.
Nov naročnik pa se oglasi v poslovalnici in prosi za čimprejšnji priklop (po navadi to uredijo v parih dneh), seveda naj pripomnijo, kako jih je prejšnji naročnik spravil v nerodno situacijo, he, he.
Delo krepa človeka

J-ronimo ::

V nabiralnik smo dobili reklamni letak za Telemach EON.

Trenutno smo na nekem paketu od TS, vendar nismo več vezani z aneksom. Pogledal sem si Gold Trojka Extra Optika, ki se mi zdi, da je vse kar bi človek potreboval. 36€/M, vezava 24M. Se dobi sploh kaj boljšega po tak ceni? Verjetno bi zraven spravil še 2 naročnini za telefon po 4€, več se ne rabi.

Čez palec bi bil mesečni strošek polovico manjši kot pri TS.
Se dobi sploh kaj boljšega po taki ceni?

iwch ::

Hmmm, cena je res ugodna!!! 36€ za vse kar ponujajo v paketu je res super, samo nikjer pa nisem zasledil kako dolgo je ta cena? JE to za obdobje vezave ali kakšna promo akcija za 6 mescov?

alexz ::

J-ronimo ::

Cena je za prvi 2 leti vezave. Potem pa, kot je bilo že zgoraj omenjeno, menjaš naročnika na istem naslovu ali pač presedlaš na drugo akcijo.

iwch ::

alexz - Pogoji akcije

2. Trajanje akcije
Akcija traja od 01. 05. 2017 do vključno 30. 06. 2017. Akcija se podaljša do 31. 8. 2017.

jusv ::

Mislim, da trenutno ni boljše akcije, kot je zgoraj omenjena.

Akcijo lahko izkoristite do 01.11.2017.


pa piše na njihovi spletni strani.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Aphanisis ::

O moj bog, kako sem žalosten! Zaradi selitve sem prešel iz T2 optike na Telemach kabelsko v Ljubljani. Saj download je ok, pa je vse stabilen, ampak upload je pa žalost. Zami ni več aktualno "sharing is caring". :((

Največji problem pa je TV vmesnik za izbiro kanalov in časovni zamik. Na T2 je vse tako lepo spedenano, lepo navigiraš med kanali v preglednih kolonah, skačeš po dnevih in urah v zamiku z dvemi pritiski na gumb, pri časovnem zamiku se vizualizacija vsebine ne prekine ob uri, ko se program na napovedniku konča, ampak se nadaljuje naprej, tako da imaš ves čas mehke prehode ... Na kratko: katastrofa.

Še dobro, da ima mama T2 in uporabljam njen T2 tv2go, ker ta Telemach mineštra je neznosna. :((((

A je mogoče kje v kakšnih nastavitvah kaj, kar sem spregledal, da se lahko menije TV vmesnika prilagodi?

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Vsak operater ima svoj vmesnik za TV. Pri telemachu je res moteče, da se časovni zamik prekine ob uri, na srečo pa maš "skrito" opcijo za 15min preskok (tipki levo-desno ko meni ni prikazan), zato je malo lažje prit do začetka oddaje, ki se je začela prej kot piše v sporedu ;) Na to se bo pač treba navadit.
Glede uploada pa si moral vedet kaj te čaka, če si šel iz optike na baker. Če bi šel na telemach optiko bi mel 150/150 >:D

XS!D3 ::

smacker je izjavil:

Pri telemachu je res moteče, da se časovni zamik prekine ob uri

Na Telemachovem EONu se ne prekine ob uri ampak predvaja naprej tako na mobilnih napravah kot na Smart TV. Boxi pa so na žalost res še na D3 platformi....

Aphanisis ::

Ne gre za izbiro kabelske pred optiko ampak za to, da optike tukaj ni...

Drugače mislijo te TV boxe kaj upgrejdat na nov vmesnik?

J-ronimo ::

Kako je pa s temi box-i? Do sedaj še nisem imel opravka z njimi. Ali deluje zadeva na podoben način kot tisti kitajski tv box-i na katerih je Kodi in se potem samo naloži ustrezen SW? Ali gre za čisto samostojno in obvezno opremo?

RC37 ::

Maš srečo da maš vsaj kabelsko, pri nas ni niti tega ampak 1.5mm široka telefonska žička in modem. Da sploh ne omenjam, da vedno ko sprašujem t2 "kdaj bo na voljo hitrejsa povezava" rečejo da je zahtevek da naredijo centralo bližje na telekomu, uni morjo pa dat dnar. Ker smo kao predaleč od centrale je stabilnost povezave je pa taka, da ko iščeš kaj na googlu in hkrati gledaš tv vse skupaj zašteka in se sesuje povezava. Da ne govorimo o tem, da čez modem ne gre več kot 1200 bps. Pa so modem oni prinesli in je čisto nov. Pa tudi resolucija kanalov je v sd, ker ni hd signala čeprav je tv full hd. Za tv nam ostane samo satelit, ker ni oddajnikov za antene (vsaj normalno delujočih) nikjer v bližini. Ostane samo satelitska ko maš pa slo 1.2.3 in kriptirane telemach kanale ko itak že za to predpotopno povezavo plačujemo 60EUR/mesec in še 30 za telemach je pa mal preveč. Če pa gledaš astro & co. pa maš polno nekih nemških in arabskih kanalov, ki jih v življenju niti povohaš ne.

Glede boxov:
S tem je sama štala, najbolj so mi všeč pcmcia (common interface) kartice ko maš pol vmesnik od TVja ne od nekih boxov, čeprav ma t2 glede tega res fajn zadevo.
By the way telemach IMA na voljo pcmcia kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC37 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1878561340 (165) permit
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180082595734 (1086) Han
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435604 (75132) zavajon
»

T-2 z junijem draži storitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5821593 (14886) Alexius Heristalski
»

Pomoč pri Telemach paketu

Oddelek: Omrežja in internet
154162 (3809) WaterBoy

Več podobnih tem