» »

telemach

telemach

«
1
2

turist1 ::

mi lahko nekdo pove kaj dobiš ko naročiš pri njih intternet in kaj dobiš ko naročiš TV programe?

bil pri "znancu".. imel na tleh nek dvb reciver, kar je za T programe zadaj sem videl 2 prikljčka za ethernet, sicer drugi je bil za multicast se mi zdi... in ne vem ali je to za internet ali le za televizijo???
ker v stanovanje je imel speljan kakor sem videl le koaksilni kabel, ne vem pa ali preko njega pride tudi internet?? oz. ali je tisti receiver tudi za internet ali bi moral naročiti še "modem" pri njih.... nisem ga spraševal, zanima me le ali ima tudi interne preko tistega receiverja ali le tv?? će ima kdo telemach prosim za razlago, najlepša hvala :=)

pharaon ::

Pri nas imamo telemachov trojček, vse pride po koaksialcu, ki se razdeli na toliko TV-jev, kot jih imamo, ter en odcep za v modem, ki pretvori signal za internet in ga pošilja naprej žično/brezžično.

Gladi ::

turist1 je izjavil:

mi lahko nekdo pove kaj dobiš ko naročiš pri njih intternet in kaj dobiš ko naročiš TV programe?

bil pri "znancu".. imel na tleh nek dvb reciver, kar je za T programe zadaj sem videl 2 prikljčka za ethernet, sicer drugi je bil za multicast se mi zdi... in ne vem ali je to za internet ali le za televizijo???
ker v stanovanje je imel speljan kakor sem videl le koaksilni kabel, ne vem pa ali preko njega pride tudi internet?? oz. ali je tisti receiver tudi za internet ali bi moral naročiti še "modem" pri njih.... nisem ga spraševal, zanima me le ali ima tudi interne preko tistega receiverja ali le tv?? će ima kdo telemach prosim za razlago, najlepša hvala :=)

Tist "ethernet" priključek ni namenjen uporabnikom, ampak tehnikom na terenu( za morebitno posodobitev) in ti nič ne koristi. Drugače pa je, TV in internetni siginal gresta preko koaksialca, in nato preko spliterja vsak v svojo končno napravo. Zato pa moreš pri njih nujno vzeti TV(če želiš imeti internet).

harvey ::

Najbolje je, da imaš spliter za tv in internet na vhodnem "ta debelem" kablu in potem odtod razvod do modema oz TVjev. Poleg tega imaš po kablu za Tv še analogen tv signal, vendar je programska shema vse bolj revna, tako da za tv gledat (analogno) bi načeloma potreboval le tv.

Priklop:
TV - kartica (connax) ali pa dvbc sprejemnik
Internet - modem, ki podpira docsis standard
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

turist1 ::

hvala :)
a kot sem videl na njihovi spletni strani imajo ponudbo tudi le internet bre tvja...

torej kabel iz zida... gre v manjši spliter od tam se razdeli na dva dela... en gre v škalo receiver za tv,,...drugi v tv?... ja kaj pa če želim še internet??

Amateur0006 ::

Na hitro sem skiciral kako imam jaz narejeno.
Če imaš novejši TV samo vtakneš v televizor conax modul in kartico ki jo dobiš pri telemachu, če pa imaš še starejši tv pa rabiš receiver.
Za internet pa ti na koaksialca priklopijo modem in potem naprej v router ter računalnike.

Zgodovina sprememb…

turist1 ::

@ Amateur0006, ne bi rekel da si amater ;) hvala :)
lep pozdrav

Madmax_ ::

harvey je izjavil:

Najbolje je, da imaš spliter za tv in internet na vhodnem "ta debelem" kablu in potem odtod razvod do modema oz TVjev. Poleg tega imaš po kablu za Tv še analogen tv signal, vendar je programska shema vse bolj revna, tako da za tv gledat (analogno) bi načeloma potreboval le tv.

Priklop:
TV - kartica (connax) ali pa dvbc sprejemnik
Internet - modem, ki podpira docsis standard


Pozdravljeni vsi skupaj!

Že zelo dolgo razmišljamo o nadgradnji analogne TV na digitalno TV pri Telemachu.
Imamo 1 nov digitalni televizor in 2 stara analogna televizorja.

Zanima me, če drži kar goraj piše da je pri digitalni TV še vedno zraven analogni signal??
Rad bi imeli priključen nov digitalni TV na digitalno TV in 2 stara analogna TV na analogni signal. Zanima me, če je to možno??

Ker, če be hoteli še stara televizorja priklopiti na digitalno bi rabili še 2 receiverja in naročnina bi bila višja še za 2 televizorja.

&Amateur0006 : dobra skica in razlaga

p.s. drži da je analogna shema čedalje bolj revna, trenutno imamo okoli 20 čistih programov :(

Hvala za odgovore in lp!

Yossarian ::

- drži, da imaš še vedno zraven analogni signal
- drži, da je analogna shema bolj revna (najmanj 40 programov pa vseeno je, celo bolj bliže 50)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ttommy ::

Pozdravljeni- sposodil si bom kar to temo za par vprašanj glede Telemach digitalne televizije.
Namreč na našem koncu (Slovenj Gradec) bo sedanji ponudnik Elektro Turnšek ukinil prodajo vseh paketov in bodo možni novi paketi Telemach.
Sedaj ni bil problem glede sprejema digitalnega signala in ni bilo nobene omejitve na število TV. Dejansko imamo v hiši 5 televizorjev (mi od spodaj 1 v dnevni, 1 v spalnici in 1 ima babica v svoji sobi, ter od zgoraj imajo TV v dnevni in v spalnici). Babica sprejema analogno TV in je zadovoljna, ostali TV-ji so pa LCD z vgrajenim DVB-C sprejemnikom in vse normalno dobivajo digitalni signal.
Zanima me kako je z digitalno TV pri Telemachu? Bo ostalo enako kot pri Turnšku, ali bodo slučajno kakšne omejitve glede števila TV? Osnovna naročnina je že tako in tako 2.69€ dražja kot pri Turnšku, pa me zanima, če bomo slučajno potrebovali še kartice?
Gamer

MadMicka ::

Če boš hotu gledat na vseh tvjih digitalno shemo, boš moral za vsak TV posebej doplačati, sicer pa lahko na ostalih tvjih spremljaš analogno shemo.

hojnikb ::

to pomen, da so vsi kanali na digitalni zakodirani ? 8-O
#brezpodpisa

bastadu ::

hojnikb je izjavil:

to pomen, da so vsi kanali na digitalni zakodirani ? 8-O

Ne čisto vsi, je pa večina ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

hojnikb ::

ka pa recimo pekt MIX M al pa L, dobiš zram tisto conax kartico (vsaj za en tv) al je vse za doplačilo ?
#brezpodpisa

bastadu ::

MIX L ima v naročnini všteti 2 conax kartici, za ostale pakete ne vem ...

hojnikb ::

aha kul, to je pa tko dovolj za nas :)
#brezpodpisa

ttommy ::

Sem pa gledal na njihovi strani in piše ena naročnina, programi na več televizorjih. Sem še na njihovo e-pošto poslal vprašanje.
Gamer

dc10 ::

"ttommy" digitalno TV ti bodo omogočili samo na 3 TV, na ostalih ti ostane analogna. Odvisno od paketa, za koliko TV-jev boš moral doplačati za digitalno shemo - osnovna ima eno TV, višji paketi pa že po 2. Največ vse skupaj na eno naročnino pa lahko imaš 3 digitalne TV-je. Če boš hotel imeti več, boš moral skleniti še eno naročnino, tako so tudi meni obrazložili.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

berlusconi ::

Pozdravljeni,

da obudim tole temo.
Nikjer na forumu ne najdem menj, kako deluje telemach danes. Namreč, omislil sem si, da bi vzel novi paket Gold-Silver, v kateri ti obljubljajo 80+ programov, 1x hitrejši internet(16/1) in osnovni paket telefonije, ki pa ga pravzaprav ne rabim za cca 33€. Trenutno imam zgolj Net S, in za tega plačujem 19€. Če dodam še strošek analogne kabelske televizije, cca 20€, potem se računica izplača-pa še vezava je 12 mesečna in ne 24.

Zanima me, kako deluje zadeva-ni potrebno da imate prav ta paket, ampak zgolj, če je internetna povezava stabilna, da ne prihaja do izpadov, da televizija ne šteka vsako liho uro ipd. Prav tako me zanima, če lahko kdo prilepi fotko, kako izgleda UI na telemachu. Siol, po mojem mnenju, ima kar dobrega in uporabniku prijaznega.

Najlepša hvala za vsa mnenja in odgovore.

Lep pozdrav,
Marko

AndrejS ::

Če imaš televizijo z DVB-C , uporabljaš UI od televizorja.

da2sn2 ::

Glede internetne povezave: ce se ne motim imajo v drobnem tisku navedeno da hitrosti zacnejo veljati od 1.4.2014, cetudi je pogodba sklenjena pred tem datumom.

lp

berlusconi ::

Hvala Andrej, televizija ima kar nekaj let na grbi, 6 če se prav spomnim. Kje preverim, če imam DVB-C?
Da2sn2, hvala, ja sem prebral, da začno veljati s 1.4.. Saj ponudba je dobra, zanima me zgolj, če je to kar ponujajo kvalitetno, kot sem že omenil zgoraj, da tv ne šteka vsak dan itd.
Hvala, Marko

Spajky ::

berlusconi je izjavil:

... Če dodam še strošek analogne kabelske televizije, cca 20€, potem se računica izplača..
Analogne ne moreš več naročit se mi zdi, če je že nimaš od prej ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

berlusconi ::

Spajky, tako je. Analogna bo izumrla, a ker imam še starejši 'račun', imam tako še analogno in plačujem zanjo 20€. Zdaj je ponudba zgolj digitalna. Tako da bi vzel paket Silver, mesečno 32€. Potemtakem analogna ni več potrebna in se stroški(zdaj internet in tv posebej) zmanjšajo za cca 10€/mesec(internet+tv+telefonija skupaj).

Seljak ::

Spet bodo dvignili hitrost interneta http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora...

Pikeec ::

Tudi sam se zanimam za nove Gold pakete pri Telemachu, in mene, kot "berlusconija" tudi zanima, kako je z internetom. Je povezava stabilna, ali prekinja? In še, kako je z aplikacijo D3 GO, dela na WIN 8?
Lp. P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pikeec ()

#000000 ::

Jest sem pred dnevi dobil gold paket, slika na TV je sicer lepa, samo vmesnik je smotan k zajla + moti me zavajanje ko oglašujejo 72 ur zamika, kar sicer drži, le pozabili so omeniti da ne ne VSEH kanalih.

Internet dela OK. brez prekinitev (zaenkrat) hitrost in povezava stabilni, edino vmesnik moj-telemach je krš, ali ne dela ali sploh ne kaže storitev ki jih imam.
Ter en OGROMEN minus, nič se ne da nastavljat v tem vmesniku, recimo na T2 lahko nastavim blokado klicev in vklopim tajnico z nekaj klici, tukaj moram vse PISMENO :)

aja še to, a kdo ve zakaj je namenjen USB port na modemu-routerju za internet ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Pikeec ::

Kateri paket gold si pa vzel? Na katerih kanali ti dela 72 ur zamika?

#000000 ::

Gold paket mislm da je ta 40-2
zdej na katerih točno nit ne vem, ker ne gledam TV veliko, plus imam še vedno T2 Tv ki bo ostal, moram prverit točno na keterih, ampak na discovery sem probal pe ne dela, ker mi na T2 dela res da samo 48 ur ampak dela na vseh kanalih.

Pikeec ::

Pa dosežeš to hitrost če meriš s speed testom?
Ne vem, kako je s TV na T2. Sam imam TV pri telemachu preko conax-a, internet pa pri T2. Tv mi je na T2 kockala.

#000000 ::

Ja Internet je OK. v bistvu speedtest pokaže malo manj, dočim ko sem probal s parimi torrenti je delalo celo 4.5 mb za gor pa nisem meril. Tako da zaenkrat je internet OK.

Aja tudi na T2 imam 20-2 pa dela BP. tv pa mi ne začne kockat nikoli, je pa res da sem 300 metrov od pošte stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Pikeec ::

Ja, saj v bistvu nikoli ni čisto točno. Sam imam na T2 20/4, pa mi pokaže test 19,4/4,5.
To, da mi je kockalo je bilo pred leti. Bi pa sedaj to vse skupaj rad združil. (za manj denarja dobim več)
Telefon in Tv je že na Telemachu. Še internet, zato me zanima, kako je z internetom.
Koliko poštnih naslovo pa imaš lahko?

Spajky ::

#000000 je izjavil:

.. zakaj je namenjen USB port na modemu-routerju za internet ?
Pri mojem starem je za priklop na internet namesto preko mrežne (piše v navodilih modema+kabel bil zraven) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Tisti usb priklop je vreden pol k*, ker je samo USB 1.1 .. no vsaj na starih je bil.

Kar se pa tiče manjših hitrosti... Pozablate na TCP/IP overhead, ki je cca 7%, torej oglaševanih hitrosti nikol neboš dosegu :)
#brezpodpisa

#000000 ::

Ja men dela zenakrat OK. nimam pripomb razen na ta timeshif funkcijo, programov pa je v bistvu dovolj če upoštevam da gledam TV samo 30 minut dolker ne zaspim :) zato mi timeshift funkcija pride prav.

Imm točno takšen modem-router Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway.

Ne vem (nit ne najdem) kako sploh vklopit ta USB port, ker bi mi prišlo prav. Najdu sem na netu da je to v bistvu service port za firware ipd. samo ni čist 100% ker tam je bil nek podoben model omenjen.

Spajky ::

hojnikb je izjavil:

Tisti usb priklop je vreden pol k*, ker je samo USB 1.1 ..
kaj 12Mbit/s ni zadosti za večino uporabnikov, če glih hočejo uporabljat tisti port (ker je npr. na laptopu crknila mrežna in ni wifi-ja etc ...) matr ste se razvadli zadnjih nekaj let ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Hec je, ker USB 1.1 ni 12Mbit v praksi + so še drugi problemi.
Ja za silo je, ampak v takem primeru je tudi usb wifi mrežna za 5EUR boljša.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

#000000 ::

Aja tisto je v bistvu USB-LAN port, in ne kot usb za recimo zunanji HDD ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

hojnikb ::

Če je novejši modem, potem je najbrž za zunanji hdd.
#brezpodpisa

#000000 ::

Modem je nov, samo nikjer ne najdem kje bi omogoču ta USB port, niti ne zazna ključka.

hojnikb ::

Verjetno je potem to mišljeno za servisiranje ali kej podobnega..
Če se sprehodiš po web interfaceu, najdeš kej ?
In kako je sploh označen ta port ?
#brezpodpisa

#000000 ::

Ne najdem nič, označen je pa samo z USB.

hojnikb ::

Kater modem sploh ?
#brezpodpisa

#000000 ::

Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway

hojnikb ::

verjetno bi se z kakim alternativnim firmwareom dal to izkoristit (openwrt ?), sam mislim, da v originalu ta usb ni mišljen za končnega uporabnika.
#brezpodpisa

#000000 ::

Ja men se tud zdi da ni, bom pustu k je njihova oprema, pa si rajš kupim še en router z USB portom in miltiple wan opcijo pa ma mir, že zdej imam 2 routerja + ta cisco tko da moram že wifije izklapljat.

aleksuu ::

#000000 je izjavil:

ampak na discovery sem probal pe ne dela, ker mi na T2 dela res da samo 48 ur ampak dela na vseh kanalih.


Kako, če ima T-2 že en lep čas 72 ur zamika? In to na vseh kanalih, kjer je zamik omogočen.

#000000 ::

Aja no nisem vedu, sej pravim da nit ne gledam TV, je pa delalo povsod, seveda le tam ne kjer nisem imel naročnine. Na telemach pa program lahko gledam le prevrtet ne morem, je pa res da nism še čist not padu v ta vmesnik, in je možno da se ne da iz vsakega pogleda prevrtet.

neon21 ::

Stvar je takšna , ker se je pri punci doma zadnji teden začel internet močno nihat sem se odločil , da pokličem na telemach naj pridejo rešit z terenskim serviserjem al kaj je. No ker mene ni blo doma je bila doma od punce mati. Pri hiši so trije računalniki , kvazi majstor pogleda samo dva računalnika in reče , da je vse ok. Reko je da imamo srečo , da ni računal 56EUR za to da je prišel na dom in pregledoval stvar ki kao deluje.

Problem nihanja je pa na tretjem računalniku. Na glavnem je povezava 26mb/s . Modem je povezan z drugim računalnikom , routerjem ter tem tretjim. Router je bil skozi priklopljen in do pred enega tedna ni blo težav z nihanjem povezave. Na tretjem je bila vedno povezava 10mb/s , sedaj pa niha med 2mb/s ter 500kb/s.

Aja pa še to opozoril je , da naj se ne downloada toliko filmov. Oprostite ampak 1x na teden pa si bom potegno film dol. :)

Mislim ,da bi morali telemachovci malo podučit nekatere ljudi , ker danes zna že vsak osnovnošolec pogledat na speed test pa rečt češ ja povezava je ok :)

Od kdaj pa se računa za storitve svojih uporabnikov? Al je to po novem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

hojnikb ::

dej power profil na high performance in poročaj... če je na ostalih ok, je problem gotovo v kompu in ne pri telemach.
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4357 358 359 360 )

Oddelek: Omrežja in internet
179542573349 (1274) strom_15
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557072 (5178) starfotr
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833434644 (74172) zavajon
»

T-2 z junijem draži storitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5821480 (14773) Alexius Heristalski
»

Pomoč pri Telemach paketu

Oddelek: Omrežja in internet
154152 (3799) WaterBoy

Več podobnih tem