» »

The New York Times uspešno kljubuje digitalni revoluciji

The New York Times uspešno kljubuje digitalni revoluciji

Slo-Tech - The New York Times je bil eden prvih časnikov, ki so svoje vsebine na spletu zaklenili s plačljivim zidom (paywall), za katerega imajo dostop le naročniki tiskanih izdaj in naročniki digitalne verzije. Vseeno pri NYT niso šli na nož, ampak so naredili zid zelo propusten. Članki so namreč dostopni, če do njih prijadramo z Googlovih rezultatov iskanja, poleg tega pa lahko vsakdo mesečno brezplačno prebere deset člankov. Predhodno je bila ta številka še dvakrat višja, pa so jo letos zmanjšali. Zamisli o nadaljnjem znižanju na tri članke mesečno še niso udejanjili.

Pričakovali bi, da bo tak liberalen pristop žel pičel uspeh. Odvisno sicer s katere perspektive pogledamo, a splošni vtis je, da je NYT dobro izbral ravnotežje med brezplačnostjo in plačljivostjo. V NYT je namreč še vedno približno enako število zaposlenih kot pred desetimi leti, ko digitalni mediji še niso začeli silovitega pohoda, prav tako ostaja naklada približno nespremenjena, je pojasnil njihov izvršni direktor Mark Thompson.

Z naročninami na svojo spletno stran naberejo 10 odstotkov vseh prihodkov, kar je v zadnjem četrtletju naneslo 38 milijonov dolarjev (tu štejemo le tiste, ki so naročeni na spletno verzijo, niso pa na tiskano). To predstavlja 26-odstotno rast v primerjavi s četrtletjem leto poprej. Hkrati NYT še vedno veliko večino prihodkov ustvari z reklamami in tiskanimi izdajami, in sicer skupno 320 milijonov dolarjev v zadnjem četrtletju.

Očitno torej NYT dobro krmari med nasprotujočima zahtevama, to je vztrajanjem pri starem modelu in eksperimentiranjem z novimi pristopi, ki jih ni malo. Čeprav je z nekaj iznajdljivosti mogoče prav vsak članek brezplačno prebrati na internetu, številno naročnikov raste. Nedvomno je to zasluga visoke kakovosti in integritete, ki ju ima NYT, zaradi česar uživa zaupanje bralcev. Nezanemarljivo pa je tudi dejstvo, da lahko vsakdo zastonj prebere nekaj člankov, kar ga na koncu prepriča, da se časnik splača naročiti. Pri nas je situacija ravno obratna. Piano trmasto zaklepa vse članke, za dostop pa je že v začetku treba plačati (z malo izjemami). In slovenski časniki niso tako kakovosti in tako brani, da bi se jim vse skupaj splačalo, zato Piano životari.

53 komentarjev

«
1
2

stb ::

Tudi ko sem še bil naročen na tiskano Delo in s tem imel teoretično dostop do vseh njihovih člankov in arhiva mi je bilo odveč iskati svoje naročniške podatke ko me je ustavil njihow paywall. Pač sem informacije poiskal drugje. Enako s Financami. Noben slovenski medij ni dovolj ekskluziven (razen morda kak rumeni tisk, ki pa me itak ne zanima).

Sheteentz ::

Kako fajn sem se imel, ko sem ene par mesecev nabavil celoletno naročnino na piano, očitno pijan, ker drugače si ne morem razložit tega dejanja, in misleč, da je Delo še vedno v tej shemi.

Občutek nategnjenosti na suho, najbolj tragično je pa to, da me je nategnila lastna neumnost in površnost.

Gregor P ::

Meni je dovolj samo, da se mi naloži dodatno okno za Piano in že me stran več ne vidi ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LitralSM ::

Sheteentz je izjavil:

Kako fajn sem se imel, ko sem ene par mesecev nabavil celoletno naročnino na piano, očitno pijan, ker drugače si ne morem razložit tega dejanja, in misleč, da je Delo še vedno v tej shemi.

Občutek nategnjenosti na suho, najbolj tragično je pa to, da me je nategnila lastna neumnost in površnost.

Kaj je tako napačnega?

Sheteentz ::

pa ideja je super, le ponudba je pri nas pa porazna.

Matako ::

Sheteentz je izjavil:


Občutek nategnjenosti na suho, najbolj tragično je pa to, da me je nategnila lastna neumnost in površnost.


Spominja na občutek ob plačilu RTV naročnine.

"Občutek natega, ki traja in traja..."
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

francek1 ::

Matako je izjavil:

Sheteentz je izjavil:


Občutek nategnjenosti na suho, najbolj tragično je pa to, da me je nategnila lastna neumnost in površnost.


Spominja na občutek ob plačilu RTV naročnine.

"Občutek natega, ki traja in traja..."

Čakam samo na odločitev poslancev, da vsem, ki imajo dostop do interneta, obvezno zaračunajo naročnino na Piano...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

ScumbagSteve ::

Na žalost naše časopise (tako spletne kot papirnate) pišejo razni študenti in nekvalitetni pisci/novinarji, ki vsebine v veliki meri kar kopirajo vsepovprek s spleta. Tudi sam bi se z veseljem naročil na kako stran, če bi le vsebina bila na nivoju. Se treba zadovoljiti s tujimi vsebinami očitno. Naši bodo očitno sprevideli kaj delajo, ko bodo že čisto pred propadom. Zaenkrat jih še rešuje glup folk, ki bere take bedarije.
Scumbag Štefko

LuiIII ::

Sam že kako desetletje ne berem več dnevnih časopisov, ne gledam televizije in število revij se je zreduciralo na dve, pa še to neredno. Ni mi žal. Edino kar morda malo pogrešam je vonj po sveže tiskanem papirju ob zajtrku.

francek1 ::

Ta vonj se uspešno nadomesti z vonjem po sveže kuhani kavici ali rumu v čaju....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

VaeVictis ::

Piano je narejen zelo butasto.

Lahko bi naredili en app za tablice in pametne telefone, kjer bi se v stilu Flipboard-a prijavil na določene novice iz slovenskih časnikov in bi skupaj sestavilo časopis.

Recimo se naročiš na športne novice iz Dela, svetovno politiko iz Dnevnika, politiko iz Demokracije in Mladine, vice iz Slovenskih novic, pa recimo še tehnične novice iz Monitorja, nekdo drug bi si naredil seveda drugače...

Poleg tega pa lahko dodali še zadnjih 10 komentarjev pri vsaki novici (ki bi jih lahko sortiral po oceni, popularnosti, času oddaje).

Lahko bi pa dodali še spletne strani, recimo RSS listo, ki so že vpisani noter za slovenske strani (recimo Slo-Tech, 24ur, slovenske blogerje,...), poleg pa še seveda tudi RSS linke, ki jih lahko sam dodaš.

Računal bi pa lahko časovno ali pa glede na pavšalno število prebranih novic.

Za nekaj takega bi IMHO kar nekaj ljudi plačalo ta Piano app, plus sami mediji bi takoj videli koliko ljudi kako zadevo bere in kaj o zadevi misli...

Enako možnost za to ima tudi app Trafika.

ps: Če kdo tole naredi, seveda pričakujem procente prihodka za to idejo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

digitalcek ::

Cajteng (tisk) hejterji pa v jok. In vlečt argumente proti pisani besedi magari iz riti...

Sam že kako desetletje ne berem več dnevnih časopisov, ne gledam televizije in število revij se je zreduciralo na dve, pa še to neredno. Ni mi žal.


Sam sem pred dvema letoma odpovedal RTV naročnino. Ni mi žal.

Vsak dan ob kavici preberem časopis in natakarici odčitam verbalno lekcijo, oz. zagrozim z bojkotom kafiča, če ima ob osmih zjutraj v kafiču prižgan televizor in, bog ne daj, na njem celo aktiviran zvok. Ker revi ni jasno, da ljudje pridejo v kafič, da V MIRU popijejo kavico in se mogoče s kom pogovorijo, ne pa zato, da ob 8h zjutraj na ekranu gledajo in poslušajo kuharske nasvete.

Poleg branja Dnevnika in Financ KUPIM in preberem tudi kakšne druge revije: hrvaški Bug, Moj mikro, itd., čeprav imajo vsi omenjeni tudi spletno inačico.
In ko grem v Knjižnico Otona Župančiča, orgazmiram, ker pri vsakem obisku knjižnice vidim več mladih ljudi s tremi ali petimi knjigami pod pazduho.

Še nekaj let teženja po spletu, FB-ja in ostalih neumnih "ponudb", pa nas bo takih že 20 ali 30%. Upam.

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

digitalcek kaj bi šele ti delal, če bi jih videl, ko pod pazduho nosijo 100 ali 200 knjig (Kindle, Nook, ...).

digitalcek ::

ales85 je izjavil:

digitalcek kaj bi šele ti delal, če bi jih videl, ko pod pazduho nosijo 100 ali 200 knjig (Kindle, Nook, ...).


Kar naj nosijo. In naj jim raznese glavo od preveč pameti...

Ker večina ni sposobna selekcije (bere vse, kar se da zastonj dobiti na Kindlu), bodo nekateri v svojem lajfu POVRŠNO prebrali res kakih 30.000 knjig.
Bežimo, tecimo, über pametni prihajajo...

Sheteentz ::

Matako je izjavil:

Sheteentz je izjavil:


Občutek nategnjenosti na suho, najbolj tragično je pa to, da me je nategnila lastna neumnost in površnost.


Spominja na občutek ob plačilu RTV naročnine.

"Občutek natega, ki traja in traja..."


v primerjavi s komercialnimi tv in radijskimi postajami je rtvslo kar se tiče vsebin in kvalitete programa svetlobna leta pred njimi.

McAjvar ::

@digitalcek
Ah. Zdaj že diktiraš, kaj moramo brati, da bomo zadostili tvojim kriterijem. Včasih sem nosil domov cele vreče knjig iz knjižnice, sedaj imam takšne knjige na e-bralniku. Po tvoji logiki je bilo prvo početje pozitivno, drugo pa je negativno. Zakaj te toliko boli, kaj počnejo drugi ljudje? Daj jim pusti v miru živeti in ne vtikaj se vanje. Če nekateri počno stvari, ki jih ti ne znaš, to še ne pomeni, da je to slabo.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McAjvar ()

Looooooka ::

Očitno so se mu drevesa zamerila pa bi jih rad uničil čim več.
Bog ne daj, da prišparaš kakšno deblo za veverice. ISTI tekst na ekranu je definitivno vreden manj in vsaj polovico manj poučen kot tisti na tiskani knjigi.

digitalcek ::

McAjvar je izjavil:

@digitalcek
Ah. Zdaj že diktiraš, kaj moramo brati, da bomo zadostili tvojim kriterijem. Včasih sem nosil domov cele vreče knjig iz knjižnice, sedaj imam takšne knjige na e-bralniku. Po tvoji logiki je bilo prvo početje pozitivno, drugo pa je negativno. Zakaj te toliko boli, kaj počnejo drugi ljudje? Daj jim pusti v miru živeti in ne vtikaj se vanje. Če nekateri počno stvari, ki jih ti ne znaš, to še ne pomeni, da je to slabo.



Zaradi mene ne preberite v lajfu niti ene knjige.
Zaradi mene pa ste lahko magari cele dneve doma in poskušate prebrati največ knjig ever.

Pozabljaš pa, da ima VSAK pravico do svojega mnenja. In ker smo dobili polje, na katerem lahko izražamo mnenja in komentiramo (tudi smetimo z dvobesednimi posti in izražanjem svojih "mnenj" s enim ali dvema smajlijema), samo izkoriščam to možnost.

Mnogi od vas pa so kar osebno prizadeti, če ima nek 60+letnik svoje mnenje, še bolj pa, če se ga upa javno izraziti. S lastnimi argumenti, ki pa seveda ni nujno, da vedno držijo. Pogosto pa...

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

kakor koli že, če bi v SLO imeli en časopis na nivoju NYT bi se jim število naročnikov sigurno povečalo. Tako pa ...

Gregor P ::

Mogoče sem preveč kritičen, ampak dvomim, da lahko v Sloveniji najdemo dovolj dobrih novinarjev za en dober časopis:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Matako ::

Sheteentz je izjavil:

Matako je izjavil:

Sheteentz je izjavil:


Občutek nategnjenosti na suho, najbolj tragično je pa to, da me je nategnila lastna neumnost in površnost.


Spominja na občutek ob plačilu RTV naročnine.

"Občutek natega, ki traja in traja..."


v primerjavi s komercialnimi tv in radijskimi postajami je rtvslo kar se tiče vsebin in kvalitete programa svetlobna leta pred njimi.


Ehm.... pri nategih je odločilna... odhodkovna stran ;)
/\/\.K.

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

Kar naj nosijo. In naj jim raznese glavo od preveč pameti...

Ker večina ni sposobna selekcije (bere vse, kar se da zastonj dobiti na Kindlu), bodo nekateri v svojem lajfu POVRŠNO prebrali res kakih 30.000 knjig.
Bežimo, tecimo, über pametni prihajajo...
A bejži no. Nenadoma je izjemno važno, če 10k knjig prebereš v papirnati obliki ali na e-bralniku?

digitalcek ::

Gregor P je izjavil:

Mogoče sem preveč kritičen, ampak dvomim, da lahko v Sloveniji najdemo dovolj dobrih novinarjev za en dober časopis:(


In dobrih glasbenikov (vključno s tistimi, ki igrajo v simfoničnih orkestrih) za en povprečen ulični trio, kajne?

Prekleta prepotenca nekaterih.
In preklet naj bo njihov privzeti stil pisanja: spljuvati vse, kar leze in gre. Spljuvati ljudi, ki imajo formalno izobrazbo, ki nekaj znajo, ki nekaj dajo od sebe.
Spljuvati celo tiste (Slovence), ki so evropsko in svetovno znani.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

In preklet naj bo njihov privzeti stil pisanja: spljuvati vse, kar leze in gre. Spljuvati ljudi, ki imajo formalno izobrazbo, ki nekaj znajo, ki nekaj dajo od sebe.
Spljuvati celo tiste (Slovence), ki so evropsko in svetovno znani.
Fino, lahko v protiargument našteješ taka novinarska imena.

Je pa res, da ni toliko problem v novinarjih samih. Zatakne se pri uredniški politiki ter financah. Novinarjem namreč pogosto ni v interesu, da bi pisali izčrpne ter raziskovalne članke, ko pa so na koncu plačani podobno ali celo slabše kot za pisanje šundra.

Invictus ::

Kako niso novinarji krivi? Kaj pa podležejo uredniškim praksam ...

A v Sloveniji nihče nima več delčka hrbtenice? Smo se iz vretenčarjev prelevili v nevretenčarje?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Invictus je izjavil:

Kako niso novinarji krivi? Kaj pa podležejo uredniškim praksam ...

A v Sloveniji nihče nima več delčka hrbtenice? Smo se iz vretenčarjev prelevili v nevretenčarje?
In kaj naj naredijo?

V končni fazi so pa itak bralci tisti, ki ob pomanjkanju kritičnosti podpirajo trenutno stanje. Pač, dokler je 24kur najbolj obiskan portal in imajo Slovenske novice skupaj z Žurnalom gromozanske naklade, verjetno ne bomo doživeli sprememb na bolje.

mn ::

Invictus je izjavil:

Kako niso novinarji krivi? Kaj pa podležejo uredniškim praksam ...

A v Sloveniji nihče nima več delčka hrbtenice? Smo se iz vretenčarjev prelevili v nevretenčarje?


Nisem novinar ampak predvidevam, da gre ogromno dela v kvaliteten članek. Če je potem plačilo zelo skromno ne moreš dolgo vzdrževati kvaliteto. Nima veze s hrbtenico, bolj z usti. Tudi novinarji verjetno morajo jesti.

Utk ::

En novinar je zgubil službo v enem lokalnem privat časopisu zaradi klica nekega politika o katerem je napisal nekaj neprijetnega - kar so itak pisali tudi vsi drugi po Sloveniji. Kdo je zdaj brez hrbtenice, novinar ali urednik/lastnik?
Največ svinjarij se dogaja lokalno, pa o tem nihče ne piše, za večje medije pa nek županček ni strašno zanimiv. Tudi efekt bi bil večji, če bi še kakega župana raztrgali, lokalci, za Janšo in Jankovića itak že vemo. Lokalci pa župane ponavadi zagovarjajo, če se ga že loti večji medij.

mn ::

Utk je izjavil:

En novinar je zgubil službo v enem lokalnem privat časopisu zaradi klica nekega politika o katerem je napisal nekaj neprijetnega - kar so itak pisali tudi vsi drugi po Sloveniji. Kdo je zdaj brez hrbtenice, novinar ali urednik/lastnik?
Največ svinjarij se dogaja lokalno, pa o tem nihče ne piše, za večje medije pa nek županček ni strašno zanimiv. Tudi efekt bi bil večji, če bi še kakega župana raztrgali, lokalci, za Janšo in Jankovića itak že vemo. Lokalci pa župane ponavadi zagovarjajo, če se ga že loti večji medij.


Obstaja tudi kaj drugega kot politika. Tudi strokovni članki so dostikrat polni pomanjkljivosti.

digitalcek ::

Tudi naša dejanja so včasih "pomanjkljiva". Tudi našim fotografijam včasih kaj manjka.

Ali pa smo (glede na pljuvanje po drugih) v Sloveniji res sami perfekcionisti?

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

bluefish je izjavil:

digitalcek je izjavil:

In preklet naj bo njihov privzeti stil pisanja: spljuvati vse, kar leze in gre. Spljuvati ljudi, ki imajo formalno izobrazbo, ki nekaj znajo, ki nekaj dajo od sebe.
Spljuvati celo tiste (Slovence), ki so evropsko in svetovno znani.
Fino, lahko v protiargument našteješ taka novinarska imena.


Sem že večkrat napisal, da na policijska zaslišanja, če niso opremljena z utemeljenim sumom in podpisom/nalogom kakšnega visokega uradnika - ne pristajam!

Mimogrede, MNOGI pišejo dobro, celo odlično. Nekateri pa manj dobro.
Omenjate tudi novinarje pri NY Times. Naše novinarje pa bi plačali, kot jih pri sindikalnem glasilu Litostroja. Torej - NIČ.

Invictus ::

digitalcek je izjavil:


Mimogrede, MNOGI pišejo dobro, celo odlično. Nekateri pa manj dobro.
Omenjate tudi novinarje pri NY Times. Naše novinarje pa bi plačali, kot jih pri sindikalnem glasilu Litostroja. Torej - NIČ.

Plačani so toliko kolikor zaslužijo. Oz. kolikor se zmenijo. Poleg tega dobri novinarji lahko vedno ustvarijo svoj časopis. V današnji digitalni dobi to ni več problem ...

Pa bodo solastniki in imeli dobre plače.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

Tudi naša dejanja so včasih "pomanjkljiva". Tudi našim fotografijam včasih kaj manjka.

Ali pa smo (glede na pljuvanje po drugih) v Sloveniji res sami perfekcionisti?
Lej, ni problema, vendar naj potem ne jamrajo o manjšem zaslužku.

digitalcek je izjavil:

Sem že večkrat napisal, da na policijska zaslišanja, če niso opremljena z utemeljenim sumom in podpisom/nalogom kakšnega visokega uradnika - ne pristajam!
Skratka, nakladaš tako malo po občutku. Če bi bilo res toliko posameznikov svetovnega kova, bi imena stresel iz rokava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mn ::

digitalcek je izjavil:

Tudi naša dejanja so včasih "pomanjkljiva". Tudi našim fotografijam včasih kaj manjka.

Ali pa smo (glede na pljuvanje po drugih) v Sloveniji res sami perfekcionisti?


Ne pljuvam. Kupujem pa tudi slovenskega vse manj. Žal. Na škodi sem jaz, ker pišem vedno slabše in slovenski avtorji ker so ob zaslužek. In menim, da ni nič narobe če javno povem zakaj večinoma kupujem v tujini.

Bi pa izkoristil tole temo, da poveste kje lahko še preberem kvalitetno napisane in informativne članke v slovenskih medijih?

digitalcek ::

bluefish je izjavil:

Skratka, nakladaš tako malo po občutku. Če bi bilo res toliko posameznikov svetovnega kova, bi imena stresel iz rokava.


Seveda, nakladam in blefiram.
Sem namreč gluh in slep in nimam nikogar, ki bi mi bral. Torej ne berem. Bereš pač samo ti.
Si pa pameten. Prav za na Šubičevo...

digitalcek ::

mn je izjavil:


Ne pljuvam. Kupujem pa tudi slovenskega vse manj. Žal. Na škodi sem jaz, ker pišem vedno slabše in slovenski avtorji ker so ob zaslužek. In menim, da ni nič narobe če javno povem zakaj večinoma kupujem v tujini.


Tujina ima koliko pisateljev? Koliko pa Slovenija? Malo. So zato vsi za en drek?
Tujina ima koliko novinarjev? Koliko pa Slovenija? Malo. So zato vsi za en drek?

Torej je v državah, ki imajo manj kot 20 miljonov prebivalcev, vsi za en drek?
In so pri takih vsi avtorji avtomatično dreki, nevredni pozornosti?
Za take bo torej najbolje, da se kar samoukinejo? Ker imajo zgolj drek in so glede na šrevilo prebivalcev in posledično potencial - drek?

Kaj pa, če ste drek zblojena slovenska publika, ki opisanega ne razlikuje, ne more razumeti.
Ki pa zase misli, da je ne vem kaj. Je pa PODN od publike!

In ja, dobri slovenski avtorji (pa naj bodo pisatelji, pesniki, novinarji ali glasbeniki) mečejo v Sloveniji svoje bisere svinjam.

bluefish ::

Še enkrat, je kar nekaj izjemnih posameznikov, vendar njihov potencial utesnjuje uredniška politika. Posledično bralci niso deležni nivoja, ki bi jim ga lahko ti bolj sposobni ponudili.

digitalcek ::

bluefish je izjavil:

Še enkrat, je kar nekaj izjemnih posameznikov, vendar njihov potencial utesnjuje uredniška politika.


No, hvala bogu. Enkrat je nekdo na tem forumu pohvalil slovenske avtorje. Čuuuuudež...

bluefish ::

Brez skrbi, avtorji z različnih področij so bili na tem forumu pohvaljeni že večkrat. Avtorska dela navsezadnje ne nastajajo le s čopičem, glasbilom, kamero,... v rokah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

digitalcek ::

Že, ampak pljunkov je bilo vsaj stokrat več. Greva štet?

bluefish ::

Pa kaj potem? Da lahko ceniš presežke, moraš videti tudi pljunke. V nasprotnem primeru je vse skupaj eno dolgočasno povprečje.

Invictus ::

digitalcek je izjavil:

Že, ampak pljunkov je bilo vsaj stokrat več. Greva štet?

Saj jih je res. Precej najbrž tudi zasluženo. Saj ni vse zlato kar ustvarijo naši subvencionirani umetniki ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

digitalcek ::

bluefish je izjavil:

Pa kaj potem? Da lahko ceniš presežke, moraš videti tudi pljunke. V nasprotnem primeru je vse skupaj eno dolgočasno povprečje.


Tu povprečja ni. 1000 pljunkov na eno pohvalo ni 50:50. Je zgolj odraz slovenske spletne patologije.

Invictus je izjavil:

Saj ni vse zlato kar ustvarijo naši subvencionirani umetniki ...


Še manj pa je vse drek.
Subvencionirani? Beseda močno diši po zavisti, ki je gonilna sila slovenske patologije.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Daj no, ne vleči v to spleta, ker nima blage veze.
A resno misliš, da so v obdobju glasbe, ki ji sedaj rečemo klasična, vsi z violino ali predhodnikom klavirja ustvarjali mojstrovine? Bilo je nebroj takih, ki so mizerno končali s še ne prav začeto kariero.

digitalcek je izjavil:

Subvencionirani? Beseda močno diši po zavisti, ki je gonilna sila slovenske patologije.
Beseda diši predvsem po tem, da se z javnim denarjem spodbuja posameznike, ki v končni fazi producirajo le drek. Spet, so izjeme, vendar le te ponavadi uspešno same najdejo vir financiranja.

digitalcek je izjavil:

Tu povprečja ni. 1000 pljunkov na eno pohvalo ni 50:50. Je zgolj odraz slovenske spletne patologije.
Saj, zaradi tisočih pljunkov ceniš tisto eno izjemo. Ob obratnem razmerju najbrž zadevi ne bi posvečal kaj veliko pozornosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

xxx ::

digitalcek je izjavil:

Kar naj nosijo. In naj jim raznese glavo od preveč pameti...

Ker večina ni sposobna selekcije (bere vse, kar se da zastonj dobiti na Kindlu), bodo nekateri v svojem lajfu POVRŠNO prebrali res kakih 30.000 knjig.
Bežimo, tecimo, über pametni prihajajo...


Pazi to, ne samo da berejo vse kar se da zastonj dobiti na Kindlu ampak za zraven, po gusarsko, naberejo iz celega interneta najboljša svetovna knjižna dela in to brez da bi avtorju plačali en sam cent. In potem se jim valjajo na tistem kindlu vsi biseri svetovne književnosti, prave knjižnice, pa nimajo časa prebrati vsega. Oh kakšna škoda.

(trololololo..... :)))
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

xxx ::

digitalcek je izjavil:

In ja, dobri slovenski avtorji (pa naj bodo pisatelji, pesniki, novinarji ali glasbeniki) mečejo v Sloveniji svoje bisere svinjam.

Uu, digitalcek ima pa pester nabor znanja o avtorstvu? Kaj pa fotografi? :))
Pa pa...

Invictus ::

digitalcek je izjavil:


Subvencionirani? Beseda močno diši po zavisti, ki je gonilna sila slovenske patologije.

Ni tukaj nobene fovšije. Samo ne vem zakaj bi morali nesposobni alkoholiki dobivati državno rento.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ScumbagSteve ::

digitalcek je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Mogoče sem preveč kritičen, ampak dvomim, da lahko v Sloveniji najdemo dovolj dobrih novinarjev za en dober časopis:(


In dobrih glasbenikov (vključno s tistimi, ki igrajo v simfoničnih orkestrih) za en povprečen ulični trio, kajne?

Prekleta prepotenca nekaterih.
In preklet naj bo njihov privzeti stil pisanja: spljuvati vse, kar leze in gre. Spljuvati ljudi, ki imajo formalno izobrazbo, ki nekaj znajo, ki nekaj dajo od sebe.
Spljuvati celo tiste (Slovence), ki so evropsko in svetovno znani.

Čakaj čakaj, torej ti lahko izražaš svoje mnenje, drugim pa ga ne pustiš? Najboljše da ugasneš igrice in se odpraviš spat razvajenček mamin.
Scumbag Štefko

kitaj ::

Tehnologija nas dela antisocialne!

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The New York Times z milijonom e-naročnikov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
59457 (7666) PaX_MaN
»

The New York Times kljub uspešnemu plačljivemu zidu z izgubo, omejuje dostopnost član (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6620431 (18048) jype
»

Delo in drugi slovenski časniki uvajajo plačljivi dostop (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33265949 (56819) antonija
»

The New York Times je z modelom plačljive spletne strani uspel

Oddelek: Novice / Rezultati
4012457 (10408) gruntfürmich

Več podobnih tem