» »

Izkušnje s trgovino computer universe

Izkušnje s trgovino computer universe

««
3 / 17
»»

naepc ::

Zanima me kako gre naročanje glede tega, da nimam ne PayPala ne kreditne kartice, smo še vedno staromodni.

Bančno nakazilo - bank transfer.
Kako to poteka?

Ko si izberem izdelek nadaljujem na blagajno, in ko bom oddal naročio kako naprej?

Dobim podatke in potem odidem na banko in nakažem denar? Je to vse?

Še kakšna dodatna opozorila na kaj naj bom pozoren?

darkolord ::

Nič, to je to. Oddaš naročilo in dobiš podatke za plačilo.

naepc ::

https://www.facebook.com/computeruniver...

Gledam mal reviewe tukaj, pa jih je velik negativnih.

Je ta trgovina res vredu?

darkolord ::

Vse kupujem tam pa nisem mel nikakršnih problemov.

Enkrat se mi je zgodilo, da nečesa ni bilo na zalogi, v detajlih naročila pa je pisalo, da bo na zalogi šele čez 2 meseca. Sem jih poklical, pa sva s stricem (v angleščini) takoj uredila, da mi je dal drug artikel.

theBill ::

naepc je izjavil:

https://www.facebook.com/computeruniver...

Gledam mal reviewe tukaj, pa jih je velik negativnih.

Je ta trgovina res vredu?

Za tiste, ki nimamo slabih izkušenj, je ;)

Povprečno oceno imajo še vedno preko 4/5 in so tam-tam z Mindfactroy in Hardware Versand. Caseking ima še najboljšo oceno od teh, ki so cenovno ugodni in pošiljajo v Slovenijo.

Glede teh ocen - vedno je bolj glasen tisti, ki ni zadovoljen, medtem ko je dobra storitev samo po sebi umevna in se ne razglaša na glas naokoli. Pri vseh stvareh v življenju je tako.


Poglej si še malo te reviewe:
https://geizhals.at/de/?sb=537

http://www.idealo.de/preisvergleich/Sho...

naepc ::

Kako je pa v primeru da se kaj zalomi, naprimer, nakažem denar, oni pravijo da ga nisem. Pošlejo odprt produkt ali pa je v okvari. Kako se to dokazuje in zahteva povračilo zamenjavo?

first_line ::

Sem naročil SSD na zalogi in mi sedaj piše:

Liefertermin leider nicht bekannt Wir erwarten den Abschluss Ihrer PayPal-Zahlung.

Veršteham da ga še nimajo, ni mi pa jasno kaj mislijo s tem paypal čakanjem?

EDIT:
Sem opazil, da če imaš izbrano angleščino piše da je artikel pripravljen za pošiljanje, v nemščini pa piše da rabi par dni :/

http://www.computeruniverse.net/product...

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Kdaj si ga naročil?

first_line ::

Naroču sem v soboto.

Sedaj mi pa piše da je rok dobave neznan :( Pa samo zato sem naročil pri njih, ker ji pisalo da majo pripravljeno za pošiljanje. Morda smo slovenci III klasa in dajejo drugim prednost?

darkolord ::

Za kateri artikel gre?

Nobene razlike ne delajo med kupci.

first_line ::

darkolord je izjavil:

Za kateri artikel gre?

Nobene razlike ne delajo med kupci.


Saj sem že zgori napisu.

PS: WTF je s to captcho?

darkolord ::

Product ready for shipping
dispatched in 1-2 days

kurzfristig verfügbar
Versandfertig in 1-2 Werktagen


Ponavadi pošljejo relativno hitro, je pa to zmeraj +- par dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

first_line ::

Prej je pisalo v angleščini da je na zalogi za pošiljanje, v nemščini pa da je 1-2 dni. Hec je v temu, ker grem s 1. na dopust in ne bo nikogar da bi prevzel. Sicer sem sedaj dobil še en mail da bo kmalu.

Je pa MX100 256giga v vseh trgovinah na pomankanju. Pomoje so pri Crucialu že odpustili tega ki je določil p/p/p :) (price/prostor/performance)

first_line ::

Fcuk:
Lagerbestand leider zwischenzeitlich abverkauft, wir bemühen uns um kurzfristigen Nachschub

A je že kdo kdaj pri njih probal preklicati naročilo?

shadeX ::

A je že kdo kupil kakšen prenosnik pri njih?

Zadovoljen?

katimm ::

Trenutno hočem naročiti 2 ista prenosnika v košarici. Vendar mi ne uspe, ker vedno računa samo enega. Lahko mogoče kdo pomaga? Ali morem res različno naročiti in 2x plačati poštnino?

amacar ::

V košarici spremeni količino na 2.

katimm ::

Sem, zračuna mi 2-jno ceno, vendar ko grem 3 korake naprej, je pri zadnjem cena samo za enega. Lahko probaš morda?

amacar ::

Do sem pridem, to je verjetno tazadnji korak

RejZoR ::

Sej piše: "zadnje preverjanje, je vse pravilno"

Jetzt kaufen pa pomeni "kupi zdaj". Ko to klikneš je naročilo dokončno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

katimm ::

amacar je izjavil:

Do sem pridem, to je verjetno tazadnji korak




Hmmm sem spoznal, da zato, ker je akcija lahko kupiš samo 1-ga na osebo. Zato mi ne zračuna 2 zraven. Sem jim pisal na mail, če mi lahko oba računajo, ker bi želel samo 1x poštnino plačati. Bomo videli, itak je njihov respond šele naslednji dan nažalost. Hvala za pomoč vseeno

integral15 ::

Katastrofa od trgovine sramota morem rect nikol vec ne narocim. Ko sem zadevo narocu pred 14 dnevi je blo vse na zalogi 1-3 dni kar na enkrat zadeve nimajo vec na zalogi postavijo datum na 1.9.2014 datum je mimo odgovora nobenega kaj se dogaja. Zadevo sem placal preko paypala in poslal sem jim meil naj preklicejo pa denar nakazajeo na moj paypal racun pa ne dobim niti odgovora in to se ni zgodilo prvic enaka zadeva je bila z enim drugim izdelkom ko sem moral cakat 1 mesec ko sem narocu je bilo vse na zalogi. Cakat ne morem ker rabim zadevo zato sm pa tud narocu tam kjer je bilo na zalogi. Uglavnem sramota in ocitn jim bom mogu zagrozit z inspekcijo.

s6c-gEL ::

amacar
Če ti dela DE težave, nastavi na ANG vmesnik zgoraj desno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

amacar ::

Nimam problemov, samo katimmu sem želel pokazati do kod sem prišel z izbranima dvema izdelkoma. Ampak je že itak ugotovil kje je problem.

Gibbs007 ::

A kdo ve, če se da nazaj vrnit prenosnik in dobiti povrnjeno kupnino, če nisi zadovoljen?

huelz ::

Probaj, pa bos videl :D

Garancijske zahtevke obravnavajo polzje pocasi. Prvega resili po vec kot dveh mesecih, drugega pa po vec kot mesecu se odgovora nisem dobil. Tolk o tem, kako se reklamacije resujejo bolje/hitreje kot pri nas, isto sr..je

katimm ::

Danes sem jih klical v zvezi s tistim prenosnikom, ker ne morem dati 2 v košarico. V angleščini nimajo pojma... po 10ih minutah sva prišla do tega da jim pošljem email... in zdej standard spet 2 dni ne bo odgovora. Polom...

Invictus ::

Pa izberi drugfo trgovino
ali pa opravi 2 nakupa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Olórin ::

katimm je izjavil:

Danes sem jih klical v zvezi s tistim prenosnikom, ker ne morem dati 2 v košarico. V angleščini nimajo pojma... po 10ih minutah sva prišla do tega da jim pošljem email... in zdej standard spet 2 dni ne bo odgovora. Polom...


če daš čez 1600 (2x800 v tvojem primeru) eur za neko reč je malo butasto da se ti zdi škoda tistih 20 eur za poštnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

katimm ::

Olórin je izjavil:

katimm je izjavil:

Danes sem jih klical v zvezi s tistim prenosnikom, ker ne morem dati 2 v košarico. V angleščini nimajo pojma... po 10ih minutah sva prišla do tega da jim pošljem email... in zdej standard spet 2 dni ne bo odgovora. Polom...


če daš čez 1600 (2x800 v tvojem primeru) eur za neko reč je malo butasto da se ti zdi škoda tistih 20 eur za poštnino.



fora je ker pride 749€ en prenosnik... in se mi zdi neumno 2x DHL-ju plačat za poštnino če lahko 2 notri vržejo pa zapakirajo. Zdaj so mi pa dal 2 v košarico je pa cena enega 830€... to me moti. Če bodo uredil uzamem, če ne grem k konkurenci

Olórin ::

Če obstaja konkurenca za ceno 750 EUR, ki deluje boljše in bi ti prenosnik že lahko dostavila, nevem niti kaj čakaš. Kristusov znak?! ....

Če je trgovina slaba, delajo čudne stvari s strankam nevem zakaj prenašate. Raje plačam kak euro več v trgovini, kjer z mano ravnajo spoštljivo kot da bi prenašal podlost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

katimm ::

Olórin je izjavil:

Če obstaja konkurenca za ceno 750 EUR, ki deluje boljše in bi ti prenosnik že lahko dostavila, nevem niti kaj čakaš. Kristusov znak?! ....

Če je trgovina slaba, delajo čudne stvari s strankam nevem zakaj prenašate. Raje plačam kak euro več v trgovini, kjer z mano ravnajo spoštljivo kot da bi prenašal podlost.



Seveda premlevam opcije in mi ni problem čakati... samo da se naredi enkrat po mojem godu

Andrej51 ::

Pozdravljeni,
Preko UPN obrazca hočem opravit transakcijo. Vpisal sem RF 99 in potem kodo vendar napise, da referenca ni pravilna.Kaj moram potem vpisat v prvi kvadratek? Pa se to ve kdo naslov ter kraj njihovega podjetja, ker na njihovi strani kolikor jaz razumem je samo od dobavitelja? Placujen pa preko banko IN (Koper)

Hvala

Lonsarg ::

Andrej51 je izjavil:

Pozdravljeni,
Preko UPN obrazca hočem opravit transakcijo. Vpisal sem RF 99 in potem kodo vendar napise, da referenca ni pravilna.Kaj moram potem vpisat v prvi kvadratek? Pa se to ve kdo naslov ter kraj njihovega podjetja, ker na njihovi strani kolikor jaz razumem je samo od dobavitelja? Placujen pa preko banko IN (Koper)

Hvala


Mene tudi nikakor ne pusti skozi pri Abanki drugače kot da napišem pravo preverjeno RF kodo.

Tukaj imaš kalkulator kako jo izračunati:
http://www.jknc.eu/RFcalculator

P.S.: Nemške trgovine bi tudi bile lahko malo manj šalabajzerske in bi to kodo že same posredovale, ker je načeloma, če banke to preverjajo pri UPN obrazcih za nakazovanje v tujino obvezna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Andrej51 ::

O hvala ti res si me prikrajšal poti,do banke:D

Tilen ::

Pri nakupu s Paypalom ponujajo sedaj celo 10 EUR popusta.

http://www.computeruniverse.net/group/p...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zrataj4201 ::

Moje iskušnje s to trgovino so odlične. Pošiljke dobil v 2 dneh, kar je za večino trgovin iz Nemčije skoraj nenavadno hitro(po mojih izkušnjah).Jaz trgovino do sedaj lahko samo pohvalim.

AndreAS ::

Tudi moje izkušnje so TOP, nabavil stvar preko Paypala, dali 10 € skonto, v 3 dneh je bilo doma. Še bomo kupovali tu.

Priporočam !
Lp ,Andrej

trnvpeti ::

kolk je postnina iz computeruniverse?

Kenpachi ::

Well, nazadnje sem kupoval skoraj eno leto nazaj pri njih. Placal sem 15.43eur postnine. Slo je za graficno kartico in en procesor cooler.

Vmes je pa Slovenija ucepla se ta 22% davek itd...
Zaraki Kenpachi.

SimplTech ::

Jemal že stvari za cel PC (tudi ohišje) in sem dal 11,99 € za DHL poštnino.

Lahko pa dodaš stvari v košarico in na izbereš Slovenijo (Lieferung nach) in ti izračuna.

mtosev ::

jaz sn pred kratkim opravil že drugi nakup pri njih in res so super.zelo hitro dostavijo in če imajo na zalogi zadevo gre ta na pot še isti dan
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gidooo ::

kateri nalog uporabim, če bi plačal z proklikom in kako
lahko uporabim bonus točke, ki jih bom dobil, hvala

darkolord ::

Plačaš enako kot v Slovenijo z UPN nalogom.

Bonus točke lahko zamenjaš za popust ali naročnino na neko nemško revijo.

gidooo ::

darkolord je izjavil:

Plačaš enako kot v Slovenijo z UPN nalogom.

Bonus točke lahko zamenjaš za popust ali naročnino na neko nemško revijo.

hvala za pomoč

s6c-gEL ::

Nekako tako verjetno
https://slo-tech.com/forum/t588643/p435...

znesek, namen, referenca in iban&bic prejemnika so tiste kritične zadeve, pri katerih moraš biti pazljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

shadeX ::

Firma na kateri delam je naročila že par tablic in apple produktov. Vedno dobili brez problema v kratkem času. Zadnje naročilo smo opravili 2 dni nazaj (čakamo na paket).

Amdforce ::

Fantje, kaj pa ste napisali pod "Koda namena:" na upn obrazcu, tiste 4 črke?
hvala

darkolord ::

GDSV (plačilo blaga in storitev) ali ADVA (predplačilo) ali OTHR (karkoli)

Amdforce ::

Super, hvala.
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733466114 (2756) darkolord
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365513 (520) GrimReaper3
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912363062 (150177) integral15
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507274884 (109670) darkolord
»

computeruniverse.net - kako dolgo se čaka?

Oddelek: Kaj kupiti
425600 (3644) darkolord

Več podobnih tem