» »

Izkušnje s trgovino computer universe

Izkušnje s trgovino computer universe

««
2 / 17
»»

Magic1 ::

A potem imamo zamenjavo za Hoh8-)
Magic

shadeX ::

fantasycamp je izjavil:

shadeX je izjavil:

Veliko boljšo grafično :D



samo v katerem denarnem razredu si pol?


Ja sigurno ne več v nizkem, kot je acer ki si ga prilepil. Za prenosnik s solidno grafično boš odštel, vsaj 800€ + . Seveda ta prenosnik bo imel tudi boljši procesor, ter več rama.

Magic1 je izjavil:

A potem imamo zamenjavo za Hoh8-)


Absolutno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hooger ::

spet zelo hitro dobil naročeno, čeprav je pisalo da artikla ni na zalogi. Naročil v ponedeljek zvečer, včeraj (četrek) je bil paket že doma.

Pariah ::

hooger je izjavil:

spet zelo hitro dobil naročeno, čeprav je pisalo da artikla ni na zalogi. Naročil v ponedeljek zvečer, včeraj (četrek) je bil paket že doma.

Smem povprašat kaj si naročil? Sprašujem, ker nameravam naročit grafično, ki ima neznan rok dostave.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

r3dkv1c4 ::

Pariah je izjavil:

hooger je izjavil:

spet zelo hitro dobil naročeno, čeprav je pisalo da artikla ni na zalogi. Naročil v ponedeljek zvečer, včeraj (četrek) je bil paket že doma.

Smem povprašat kaj si naročil? Sprašujem, ker nameravam naročit grafično, ki ima neznan rok dostave.

jaz ti svetujem, da jim pošlješ mail in ti bodo zagotovo hitro odgovorili.
Tudi rok dobave bodo navedli, če jih vprašaš.
Meni so odgovorili v roku 1h.
Sicer že nekaj časa nisem z njimi posloval ampak vendar je bilo vedno vse korektno in ponavadi prej, kot so navedli datum dobave.

hooger ::

Naročil sem NAS in en disk.

Tralala999 ::

Račun skušam poravanti preko nlb klika, pa mi javlja, da imam napačno referenco. Je kdo plačeval preko klika. Hvala

Tralala999 ::

mi je uspelo. zdaj pa čakanje. Kako dolgo ponavadi?

Lonsarg ::

Tralala999 je izjavil:

Račun skušam poravanti preko nlb klika, pa mi javlja, da imam napačno referenco. Je kdo plačeval preko klika. Hvala

Tvoja napaka najverjetneje nima veze z computer universe. Gre za to, da imaš na UPN obrazcu poleg reference, ki jo bo videl computer tudi tam zgoraj zraven tvojega imena interno referenco za tebe. V tisto polje se bodisi nekaj izmišliš, bodisi izbereš opcijo "NRF" = no reference, da z tem NLBju poveš, da je polje prazno, da ne bo kakih errorjev, vsaj ugibam da je to vzrok, ker sem že doživel podobno zgodbo pri NLB Prokliku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Leprechaun ::

Če kdo ni opazil, ob nakupu v Slovenijo zaračunavajo naš DDV:
http://www.computeruniverse.net/product...

LP
*************************************************************

cortez ::

To je po novem....pocarji.

tudi amazon dela isto.

Magic1 ::

Leprechaun je izjavil:

Če kdo ni opazil, ob nakupu v Slovenijo zaračunavajo naš DDV:
http://www.computeruniverse.net/product...

LP

Zakon je tak, če presežeš določeno količino prometa v neko državo, potem moraš davek odmerit v tisti državi.
Magic

cortez ::

A mi lahko daš kak link od tega zakona ?

mgermo ::

Če piše da bo zadeva na zalogi v 1-2 dneh, a to velja ali je isto obvestilo mesec dni (amd kartice)?

Antares88 ::

Prejšnji teden sem naročil AMD sistem. Čist tko just in case me zanima recimo, da se matična okvari po določenem času ampak še v garancijskem roku. Se da to urejati pri našem pooblaščenem servisu ali je potrebno pošiljati nazaj? Je kdo imel že izkušnje s tem?

Drugače grafična (radeon r9 270x) pa rami (g.skill) niso na zalogi. Piše dobavni rok 3-4 tedne, upam da bo prej :S

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

posljes nazaj preko rma, oni placajo postino, ce se prav spomnim

Antares88 ::

Ok, pa je kdo, ki ima prakso s tem? V teoriji se sliši mogoče :)

worteleven ::

mgermo je izjavil:

Če piše da bo zadeva na zalogi v 1-2 dneh, a to velja ali je isto obvestilo mesec dni (amd kartice)?

si morda že dobil kartico?

Machete ::

Še jaz sprašujem kaj v praksi pomeni 'kurzfristig verfügbar'
Kaj je to 2 dni.. 2 tedna.. ?
tnx

hrustus ::

Kupil sem monitor pri njih in ga dobil po 2 dneh, pa sem bil preprican da je to top trgovina, boljsa kot hoh.de.
Malo morgen....po 43 dneh cakanja in zajebancije zaradi napajalnika mi danes posljejo sporocilo da ga sploh ni mozno dobavit in da si lahko izberem drug artikel, oz mi nakazejo denar na paypal.
Vsakih 5 dni pa sem od njih dobival sporocilo da psu prihaja. Nategatorji!!!

darkolord ::

Jah verjetno jih je enako nategoval dobavitelj ...

trojnis252 ::

Kaj pa podatke za izpolnitev UPN, ti oni pošljejo vse podatke? Zanima me, ker bi prvič naročeval nekaj pri njih, da ne bo problemov.

Lonsarg ::

ne pozabit na 5€ kupon, če se kaj naroča pri njih;)
http://www.gutscheinsammler.de/gutschei...

trojnis252 ::

Mogoče kdo ve v kolikem času moraš stvar plačati po naročilu, način plačila je predplačilo? Bi nekaj naročil jutri pa me zanima, če lahko v ponedeljek popldan preko pošte plačam.
Približno v kolikem času pa dobijo oni denar?
Hvala

darkolord ::

Lahko. Denar dobijo v enem do dveh delovnih dneh.

trojnis252 ::

Imam še eno vprašanje, v ponedeljek okoli 16.00 ure sem na pošti plačal z 'nalogom za plačilo v tujino' robo (je rekla ženska tam da z upn nemorem, ker gre iz mojega računa, ki je pri PBS (pošta)), pa mogoče ve kdaj bi denar morali oni dobiti? Sedaj je pribl. 2 dneva pa niso še nič napisali da so dobili.
Hvala

darkolord ::

Takrat je bilo verjetno že prepozno, da bi šlo isti dan naprej. Jutri bi morali dobiti.

trojnis252 ::

Do zdaj kot zgleda tudi še niso dobili, piše pod Mein Konto->Bestellverwaltung->aktuelles Guthaben še zmeraj 0,00. Mislite, da imajo gužvo in nemorejo tako hitro to narediti ali se je kaj zalomilo pri plačilu?

trojnis252 ::

Oprostite za double post ampak sem malo prej dobil email od njih z naslovom Ware bereit zur Auslieferung. Ali to pomeni da so denar dobili in bojo robo poslali?
Hvala
Lp Luka

shadeX ::

Google translate:

Goods are ready for delivery.


Tako da ja. Zadevo bodo poslali.

trojnis252 ::

Ja to vem kaj pomeni, vem tudi nekaj nemščine :P Ampak mi je vseeno čudno, da niso posebej poslali maila, da so dobili plačano. Koliko časa pribl. pa rabijo potem, da to pošlejo?

shadeX ::

Ma v roku 1 tedna boš imel sigurno že doma.

SupPuss ::

Pri njih nakupil že za več kot 1000€, vse super. Plačujem z PayPal, dobil tudi v treh dneh, zame so posebej naročili zunanji disk, odlične cene, poceni poštnina, pri njih kupujem kot bi bila trgovina v Slo. Zaenkrat nobenih reklamacij, ko pa bojo, če bojo bomo pa vidli.

darkolord ::

Do zadnjega naročila sem imel takisto odlične izkušnje.

Zadnje pa obup. Plačam takoj s paypalom, da bo ja hitro, potem mi pa cel teden v naročilu piše "čakamo na plačilo", vmes je pa zgleda pošla zaloga za eno reč in zdaj piše da je dobavni rok 3-5 tednov. OK, bi pač zamenjal ta artikel, ampak se ne oglasijo ne na telefon ne na mail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

PugPlug ::

Jaz tudi redno kupujem pri njih.

Sem pa do sedaj doživel tudi eno ne preveč ok izkušnjo.
V začetku leta sem naročil za cc 400€ robe, kakšen dan kasneje pa še za 300€. Na mail so mi poslali, da bodo naročili združili in da moram plačati 680€ - sem jim sicer sam mislil specifično napisati naj naročili združijo, vendar po tem ko sem dobil sporočilo iz njihove strani tega nisem storil.

Vse lepo in prav, nakažem teh 700€ in čez 3-4 dni dobim samo 2 del naročila (tistega v vrednosti 300€). Nato sem počakal še kakšen teden, nato sem izdelke iz prvega naročila vzel v fizični trgovini, ker sem jih nujno potreboval, na CU pa sem jim preko maila poslal vprašanje o 1 delu naročila, ter zakaj niso poslali vsega skupaj, čeprav so me na mail predhodno obvestili o tej nameri.
Iz trgovine mi čez nekaj dni odgovorijo, da nikjer nisem napisal, da želim, da mi zadeve pošljejo v 1 pošiljki (čeprav so me že v postopku pred plačilom sami obvestili o tej nameri), ter, da jim moram nakazati še 11€. Seveda jih takoj obvestim, da bi želel naročilo stornirati, ker sem izdelke med tem kupil že drugje. Samo toliko v opozorilo ostalim, da ne bodo ponavljali mojih napak.
Torej naročilo so stornirali po 2 tednih in mi denar kot dobroimetje prikazali na njihovi strani, denarja pa še do danes nimam prejel, čeprav so od stornacije minili že 3 meseci... Sicer so mi ravno včeraj odpisali, da so denar nakazali 3.4, tako, da bom v ponedeljek ponovno preveril, čeprav mi ni jasno, kako lahko traja toliko časa.
Je pa res, da sem jim nisem kaj preveč težil, ker denarja nisem potreboval, ampak pri meni so si nekoliko zavozili ugled, ker, da mi v 3 mesecih niso zmogli vrniti teh 400€...

dreta ::

Tudi sam sem kupil pri njih in ne bom nikoli vec. Prodat ti znajo, ko pa pride do
reklamacije cakam 3x vec casa kot v nasih trgovinah in po 6 tednih se vedno
nisem dobil resene reklamacije. Robe ne bodo vrnili pravijo da bodo vrnili denar.
Mene sigurno ne vidijo vec tam. In trudil se bom vsakega prepricat da ne gre vec tja :)

xabre ::

Jaz sem pri njih naročil eno grafično, Asus 39 270 OC.
Kartico sem dobil v treh dneh, to vse v redu. Problem je pa nastal, ker je bila original škatla že odprta, manjkal je cd s programsko opremo in navodili, pa na pci-e kontaktih od kartice so bili znaki uporabe.
Sem jim pisal kaj je zdaj to, pa ni še nobenega odgovora.

Se je komu že kaj podobnega zgodilo?

bond007 ::

Malo imajo čudno tole s davkom. Če prihajaš iz Slo, ti ceno kar sami povišajo za 2%, nemci, slovaki, pa še kdo pa lepo s 20% davkom kupujejo. Tega pri drugih trgovinah še nisem zasledil. Me zanima, če ima naša država potem kaj od tega davka, če že ravno zaračunajo 22%...

AndrejO ::

Pri nakupih na daljavo mora prodajalec obračunati DDV države kupca, če vrednost njegove letne prodaje v državo kupca presega med 35.000 in 100.000 EUR (meja je odvisna od države prodajalca). Če te 22% DDV moti, moraš tako to urediti v Sloveniji.

amacar ::

xabre je izjavil:

Jaz sem pri njih naročil eno grafično, Asus 39 270 OC.
Kartico sem dobil v treh dneh, to vse v redu. Problem je pa nastal, ker je bila original škatla že odprta, manjkal je cd s programsko opremo in navodili, pa na pci-e kontaktih od kartice so bili znaki uporabe.
Sem jim pisal kaj je zdaj to, pa ni še nobenega odgovora.

Se je komu že kaj podobnega zgodilo?


Direkt za computeruniverse ne vem, sem pa sam podobno grafično prejel na hardwareversand ampak so imeli označeno, da je izdelek rabljen, imel pa je tudi primerno nižjo ceno.

xabre ::

Ja saj to bi razumel, ampak je bila prodana kot nova, s polno ceno in ni bila poceni, tako da se mi res zamalo zdi. Včeraj sem poslal mail, odgovora še ni, jutri pošljem še enkrat. Kartica mi pa stoji na mizi in je sploh še nisem zmontiral, mogoče še celo sploh ne dela :D

PugPlug ::

Nemogoče!
Ravno danes so mi po 4 mesecih vrnili 400€, o katerih sem pisal zgoraj.
Če ne drugega so me spravili v boljšo voljo.

shadeX ::

Se pravi so več ali manj AGT 2.

gamecom ::

Zivjo dajte mi povedat kolk casa traja da oni dobijo denar ko ga jim nakazes. Uceraj sem nakazal ob 5 popoldan.

theBill ::

3 dni.

Pri meni je bilo nakazano v ponedeljek popoldan, v četrtek pa so potrdili, da so dobili plačano in je šla roba od njih. Paket sem dobil pa naslednji ponedeljek.

cortez ::

Odvisno, kdaj gredo bančna plačila naprej. Pri naših bankah je do 11h+1 dan, se pravi če nakažeš do 11h bodo naslednji dan že knižili to nakazilo.

gamecom ::

Ja ampak v nemcijo ?? nakazal sem v torek ob 5 popoldan.

Invictus ::

Jutri.

Ponavadi traja 3 dni. Realno ponedeljek. Raje uporabljajte Paypal ... Veliko nemških trgovin ga uporablja, čeprav potem stane celoten nakup par evrov več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Če si nakazal denar v torek, ga bojo verjetno imeli danes na računu.

gamecom ::

Evo denar so dobili ampak to je moje prvo narocilo in zadnje. Ciganje od trgovine ko sem izdelek narocu je bil na zalogi vse do danes. Ko so potrdili narocilo sem dobil da izdelek dobijo sele 20.6. Nvm kako so lahko taki prasci po domac povedan izdelek je bil na zalogi sploh niso rezerverali zadeve ko sem narocu zdaj morem pa cakat pa se to ni recen da ga bodo takrat dobil pri izdelku pise 3-4 tedne od danes.
««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733469094 (5736) darkolord
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365557 (564) GrimReaper3
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912364989 (152104) integral15
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507276333 (111119) darkolord
»

computeruniverse.net - kako dolgo se čaka?

Oddelek: Kaj kupiti
425634 (3678) darkolord

Več podobnih tem