» »

Izkušnje s trgovino computer universe

Izkušnje s trgovino computer universe

««
15 / 15
»
»»

Mato989 ::

__Devil__ je izjavil:

@T0m1naToR:

Sam sem imel enak problem o refundu letos, ko sem naročil dele za PC v vrednosti 512€ konec januarja, po veliko klicih, čakanju, 30€ samo za klice v nemčijo sem tako potem 8. aprila dobil refund, vidi se tako, da če plačaš z visa mastercard kot odliv oz. -512€ v zelenem v aplikaciji od banke. Do te cifre ti potem ne bremenijo računa za spletne nakupe.

Sploh nevem zakaj še vedno toliko ljudi vstraja in čaka pri tej trgovini in kot vidite tudi ostali pišejo, da imajo težave. Veliko je odvisno od tega kakšno srečo imaš. Mi je žal, da nisem obdržal napačnega paketa, ki so mi ga poslali namesto pc-ja (Siemens indukcijska vredna 700€), pa sem jim pošteno poslal nazaj. Verjetno sploh nebi vedli nič o tem in bi se reklo, da se je paket izgubil na pošti kot se bi lahko ta pečica, jaz pa v profitu :) Žal je tako. Imajo dobre cene vendar še najbrž obstaja druga trgovina z PC izdelki z konkurenčnimi cenami? :) Bom se moral naučiti uporabljati mailboxe.de ali najbolje naročiti v Slo trgovini in daš par 10€ več pa si bolj siguren, da v primeru garancije lahko dejansko kaj urediš brez doktorata iz situacije.

No in kje je podobna trgovina kot computeruniverse ki posilja v slo in ima angleski vmesnik in ima podobne cene? Me res zanima

__Devil__ je izjavil:

@T0m1naToR:

Sam sem imel enak problem o refundu letos, ko sem naročil dele za PC v vrednosti 512€ konec januarja, po veliko klicih, čakanju, 30€ samo za klice v nemčijo sem tako potem 8. aprila dobil refund, vidi se tako, da če plačaš z visa mastercard kot odliv oz. -512€ v zelenem v aplikaciji od banke. Do te cifre ti potem ne bremenijo računa za spletne nakupe.

Sploh nevem zakaj še vedno toliko ljudi vstraja in čaka pri tej trgovini in kot vidite tudi ostali pišejo, da imajo težave. Veliko je odvisno od tega kakšno srečo imaš. Mi je žal, da nisem obdržal napačnega paketa, ki so mi ga poslali namesto pc-ja (Siemens indukcijska vredna 700€), pa sem jim pošteno poslal nazaj. Verjetno sploh nebi vedli nič o tem in bi se reklo, da se je paket izgubil na pošti kot se bi lahko ta pečica, jaz pa v profitu :) Žal je tako. Imajo dobre cene vendar še najbrž obstaja druga trgovina z PC izdelki z konkurenčnimi cenami? :) Bom se moral naučiti uporabljati mailboxe.de ali najbolje naročiti v Slo trgovini in daš par 10€ več pa si bolj siguren, da v primeru garancije lahko dejansko kaj urediš brez doktorata iz situacije.

No in kje je podobna trgovina kot computeruniverse ki posilja v slo in ima angleski vmesnik in ima podobne cene? Me res zanima

Pa znotraj eu mora bit da ne bo carinjenja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Mato989 ()

Machete ::

Nisem imel še težav že leta. Vse, kar je na zalogi je prejeto v roku par dni. 2 tedna nazaj, sem jim poslal artikel, katerega sem sam zafrknil in samo napisal na roke list, da sem zafrknil in da je odprt s 'pinceto' in da lahko reselajo, da naj dopišejo eno specifiko v opis in da se opravičujem. Denar je bil vrnjen še isti dan, ko so dobili, brez vprašanj. Tudi poštnina, katere niti nisem pričakoval, saj ni šlo za reklamacijsko vračilo in še na firmo je bilo. Sem pa samo en glas, ampak, če je treba, so bp moja izbira.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S10+

__Devil__ ::

@Mato989: Nevem, zato sem dodal vprašaj na koncu, če kdo ve :) . Mogoče jacob.de , ampak imajo redko kakšno ugodno ceno, recimo grafična 3080 po 1200€+, kar je dražje kot v slo.

Še vedno ni vredno hustle.

Preberite kak review na trustpilot od computeruniverse :)

mtosev ::

Caseking tudi pošilja v Slovenijo in imajo tudi angleško stran. Kupoval pri njih pa še nisem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 3600mhz Gskill
ASUS ROG Strix 2080 Super, Samsung 970 PRO, UP3017
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GR2 ::

Odkar sem novembra dobil nove kartice, ker so potekle, mi dela samo še Paypal. Piše:
Die Autorisierung der Zahlung wurde leider von Computop abgelehnt!

Ostalim dela normalno?

mailer ::

Meni pp dela samo preko ebay, drugje še nisem probal. Če ne bo šlo bomo pa uporabili upn direkno na banki.
Armor A30, AX850, V Gene, 3770K, Big Shuriken II,
Corsair 16GB 1600MHz CL9, GTX660TiDC2TOP, 840120GB Basic,
Spinpoint 1TB, BD207DBK, G110, G300, Dell U2412M

hrcosh ::

če se imate radi.. sebe in svoj čas ter svoj denar se boste izognili te trgovine v največjem možnem loku. cene so ponavadi v košarici različne od tistih na strani. bok ne daj, da je potrebno uveljavlat garancijo.. 5 mescov sem se bockal z njimi. Sploh se ne javljajo in odgovatjajo na maile. Grafična rtx 2060 je odpovedala septembra 2020. Sem jim jo poslal takoj nazaj. Zdaj konec januarja 2021 so mi dali dobropis. 5 mescov so rabli.. Škoda živcov..

lopovi da ni večjih..

matobeli ::

A si slučajno gledal cene z nemškim ddvjem, plačal pa slovenskega?

Meni so sicer par let nazaj RMA dobro rešili, bom pa imel spet en primer in bojda so res težave v komunikaciji.

Da so pa lopovi... :))

yayo ::

yep, verjetno je cene gledal, ko ni bil logiran in mu je kazaklo nemški DDV, ko pa se je spravil kupovat je fasal slovenskega.

hrcosh ::

malo si preberi mnenja po spletu.. katastrofa so.. zaradi njihove NEodzivnosti sem bil primoran kupit novo grafo drugje. Sedaj ko ni zaloge in so grafam poskočle cene v nebo mi pa po petih mescih dajejo dobropis.. v upanju da bom vzel novo pa še doplačal kakih 300? vglavnem nikdar vec. Pri nas te vsaj 45dnevni rok ščiti..

Da ljudje leta 2021 niso slišali za razliko med slo in nemškim ddvjem mi je zanimivo. Pri cu.net kupujem od 2010 in nisem imel nobenih problemov. Bom tudi v prihodnje kupoval pri njih.

Ravno naročil že 'n'ti workstation po kosih. Vse smooth kot vedno. Kadarkoli znova vzamem pri njih. Če pa ne znate poklicat, ko so težave in čakate na mail, kot tipični Y-genzi.. pa pač čakajte na mail.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Machete ()

Kvinta ::

malo si preberi mnenja po spletu...

Polovica vseh teh mnenj je fake.

Jaz nisme mel nikoli problemov z njimi.
A.C.A.B

darkolord ::

Njihov klasični nateg:

So mi naredili posebej ponudbo in posebej potrdili - še v naziv izdelka napisali - da je izdelek dobavljiv v 3-5 delovnih dneh. Valda takoj po izvedenem plačilu pa "jebise".
spamtrap@hokej.si
spamtrap@gettymobile.si

opeter ::

Ja to je res. Ne vem, zakaj, ampak vse bolj spominjajo na slovenske trgovce ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

No ja. Jaz predvidevam, da so prenosniki trenutno hot roba. Rabim povedati, da sem iz slovenskih trgovin cakal bolj dolgo, da sem dobil stuff kot iz cu. V povprecju od njih dobim v 4-5 dni.

nightshop ::

Tudi sam imam slabo izkušnjo z njimi. Naročil sem laptop Yoga Slim 7, katerega dolgo časa ni bilo nikjer na zalogi. Ko vidim, da ga imajo na zalogi v skladišču(rok dobave 1-2 dni), ga naročim z plačilom prek UPN nakazila. Ker je UPN nakazilo steklo šele par dni kasneje, so medtem vse razprodali, oz je bilo stanje "na zalogi pri dobavitelju, dobava 4-5 dni". To povsem razumem, da niso čakali mojega nakazila. Vendar so v naslednjem tednu, ko so že imeli moj denar, stanje zaloge pa je bilo vse od "na zalogi v njihovem skladišču", "pri dobavitelju","brez zaloge" itd., mi ga vseeno niso poslali. Pač nateguni, ali ga sploh niso imel, ali pa mojega naročila niso obravnaval. Šele čez kakšen teden dobim obvestilo, da nimajo več tega modela. Ko prekinem naročilo, je trajal dva tedna, da so me vprašal za podatke od moje banke, in šele čez dva tedna sem dobil denar nazaj.

Pomoje je trgovina čist ok, če naročaš izdelke, ki niso iskani oz. imajo dovolj zaloge. Tud tole z garancijam verjamem, da je cel k***c, to bi jih nekdo moral prjavt nekam :)

Aja sam jih nisem klical, ker so imeli v mailih napisan, da so počasni zarad korone in da naj ne težimo. (btw maili so tud napol v nemščin, kot da tega ne morjo zrihtat)

Tudi če plačaš s paypalom, je isto.

Piše "na zalogi, pripravljeno za takojšnje pošiljanje"; v trenutku ko plačaš, se pa spremeni "na zalogi pri dobavitelju".
spamtrap@hokej.si
spamtrap@gettymobile.si

__Devil__ ::

Pišem ponovno, kot je že veliko ljudi tukaj napisalo vidite, da je res ta trgovina velika loterija. Čakal na pc/refund 500€ pc delov od konec januarja do 8. Aprila. Samo preberite trustpilot reviewe :) Raje daš 100€ več pa potem dejansko dobiš izdelke. Dobil sem inducijsko namesto pcja :) mi je žal, da sem vrnil, ker itak nebi noben nič vedel (profit 700€ :)) enako kot ni noben vedel kje in kam se je moj paket pc.vrednosti 500€ zgubil. :D

Lonsarg ::

Mja trgovina ima svoje probleme:
- roki so lahko cele tedne daljši kot piše
- neodzivnost, sploh če je kak poseben case ali refund

Kljub vsemu pa:
- so najcenejših izmed "velikih"
- te v primeru zapletov kljub potencialno mescih čakanja na koncu NE nategnejo ampak se vedno nekako reši
- v 98% niti ne naletiš na kakršnekoli zaplete

Moje osebno mnenje je tako, če so vsaj 5-10% cenejši od amazon vseeno vzamem pri njih. Če je razlike manj pa že raje prešiftam na amazon. Ma tudi tam ni vse zlato, se je tudi že zamujalo roke kljub temi, da je bil amazon storehouse itd., je pa res da tam sta odzivnost in refundi res zlata vredna.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Lonsarg ()

Ker me to tako nervira, sem šel še 1x pogledat, kako gredo moja naročila ponavadi:

1. Naredim naročilo z vsemi artikli "In stock, ready for immediate shipping" in plačam
2. Dobim potrdilo naročila, artikli še vedno "In stock, ready for immediate shipping (1-2 days)"
3. DVE SEKUNDI kasneje dobim še en mail s potrditvijo naročila, artikli so sedaj "Available shortly (3-5 days)"

Ne vem, ali je to namenoma, ali pa status zaloge osvežijo šele, ko narediš naročilo.

Sem pisal en mail na to temo svojemu "skrbniku", ampak mislim, da me bo po nemško odpikal z enovrstičnico ali pa gladko ignoriral.
spamtrap@hokej.si
spamtrap@gettymobile.si

Zgodovina sprememb…

Evo še moja aktualna. Ne najboljša izkušnja, še vedno, pa ni razlog, da ne bi še naročeval.
Od prejetega plačila čakam že 5. delovni dan.

V petek kličem, da bo da bo, čakajo še ohišje (naj bi bila dostava v petek). Ok. V soboto, dejansko kaže zalogo tega ohišja.
Kličem v torek, sem rabil 40 min. da so se javili, potem je nek študent bluzil kar nekaj in da samo še ohišje poskenirajo, da gre naprej 100% včeraj v sredo. Nič. Niti status v mailu še ni spremenjen, da je plačilo rpejeto, čeprav mi je to že v petek potrdil, da je plačano.

Kličem danes okoli 8:00, dobim človeka takoj. Zelo v pomoč. Vse pregledal, zaloga ok, plalčano ok. Potem vidim, da sem pozabil v accountu spremenit naslov ulice firme plačnice, vse isto, samo ulica druga. Pravi, da zna bit pa to težava, da so zzadnje čase zelo striktni do podatkov glede plačnika itd.. (predvidevam, da folk nateguje z izmišljenimi davččnimi). Doda opombo in da bo prioritetno predal primer.
Rekel je da so v ful hudi gužvi in da iščejo nove ljudi staln in tudi zaposlujejo. Delajo tudi precej nadur. Dal je vedet, da se zavedajo negativnih izkušenj, ko sem jih omenil.

Čez pol ure dobim express tracking number in vse maile, da je plačano in poslano.

Negativno: Neodgovor na mail, nespremeba statusa plačila, eno zelo dolgo klicanje, nepotreben zaplet-zamuda (delno moja krivda).

Pozitivno: Vse kar je bilo na zalogi, je bilo takoj po naročilo (še pred plačilom) rezervirano zame, manjkajoč artitikel je prišel na predviden datum in bil takoj dodan kot rezerviran zame (v naročilu). Rezervacija artiklov se ni spremenila že od naročila, kar je že več kot 1 teden, čeprav je notri tudi suho zlato (rtx kartica). Zadnji klic konstruktiven in roba odpremljena.

Vse kar je bilo na zalogi, je bilo takoj po naročilo (še pred plačilom) rezervirano zame,
Problem je, da je nemogoče vedeti, kaj je na zalogi in kaj ne - tega izgleda tudi sami ne vedo.
spamtrap@hokej.si
spamtrap@gettymobile.si

Z zalogo nisem imel slabih izkušenj. Kar sem naložil v zeleni fazi je vedno držalo. Kar je bilo 'on short notice', je tudi ponavadi prišlo.
««
15 / 15
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 446 47 48 49 )

Oddelek: Kaj kupiti
2419320929 (1363) Slayer69
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

797291576 (1068) PrimozR
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

1912307579 (94694) integral15
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

1507237069 (71855) darkolord
»

computeruniverse.net - kako dolgo se čaka?

424671 (2715) darkolord

Več podobnih tem