» »

Kakšne zvočnike naj kupim?

Kakšne zvočnike naj kupim?

Sansui ::

Potreboval bi nasvet pri nakupu zvocnikov za Vintage reciver Sansui qr 6500, ki sem ga podedoval in bi ga rad vrnil v uporabo saj je kot nov in odlično deluje. Zanima me stereo varianta in sicer v dnevnem prostoru, ki je velik cca 40 kvadratnih metrov. Ne stremim k ekstremom ampak me zanima dobra varianta za dobro ceno in kateri zvočniki se dobro ujamejo s tem sistemom. Cenim dober zvok nisem pa pravi audiofil. Hvala za vsak nasvet in pomoč...

Brias ::

zvokovno je ta zadeva kar mocna ...


tako da z lahkoto das poleg kaksne osnovne B&W ...

te
http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...
( lahko tudi crni )
cena za par 420 eur

ali te
http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...
( lahko tudi beli ali crni )
cena za par 510 eur

barvo sem ti dal poleg zato da se ti ujema z lesom pri reciverju ...

ceno se kje verjetno najde boljso ...

stojala niso included ....

ti je to ok, ali rabis kaj cenejsega ... drazjega ...

black ice ::

Priporočam B&W 685. Eni izmed redkih zelo dobrih zvočnikov, ki jih dobiš še za neko normalno ceno.

Sansui ::

Hvala...cena je ok in je v mojem finančnem okvirju...zanima me še kako je z kabli za zvočnike in kateri digitalni medij oz. napravo mi svetujete za predvajanje glasbe?

Kaj pa prostostoječi zvočniki brez stojal? Imam male otroke in me je strah, da jih ne bodo prevrgli, če so na stojalu.


http://www.audiokarma.org/forums/showth...

Sansui ::

Da bom bolj natancčen....kateri cd predvajalnik naj priklopim ali svetujete kaj drugega?

 http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=197070

http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=197070

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sansui ()

black ice ::

B&W 685 lahko zmontiraš na steno. Za ostale ne vem.

Brias ::

ce imas otroke ... potem ti je bolj pametno zvocnike dati kam na police ...

ker samostojeci bowersi ... niso cheap ... nekje okrog 1000 eur za par ... se sele zacne pesem :)

kable ti sedaj ni treba komplicirati ... vzami kaj takega, 2* 0.75mm
http://www.ideo.si/a/KABEL_ZA_ZVOCNIKE_...


za predvajanje pa razmisli .... koliko imas CDjev .. ce jih nimas ... jih bos kupoval ?

LP ... imas kaj LPjev ... ?

to moras sam razmisliti o ceni in kaj bo ...

lahko je tudi PC/notebook/etc .. :)

ali pa CD player na lampe :)

black ice ::

Samo če bo imel PC ali kaj podobnega za vir glasbe, potem mora kupiti nek kvaliteten (USB) DAC, in ne uporabljati izhoda za slušalke.

Sansui ::

Ja mislim, da bi bilo pametno nabaviti usb....ker uporabljal PC...je pa res da imam ogromno glasbe na orig. CD jih in bi dober CD player bil zakon....ampak kaksne so cene za dober cd player? Za zvočnike bom verjetno vzel b&w...kaj pa mislite o zvočnikih Dali?

Okapi ::

Ta receiver je greh priklopit na stereo zvočnike;) Če boš kdaj razmišljal o prodaji (ali zamenjavi za sodoben A/V receiver), sporoči.

O.

Sansui ::

Torej pomeni, da nabavim stiri zvočnike tako kot so bili original? Mogoce pa jih bom lahko se nasel in jih spravil v pogon... Kaj menite?

Glede prodaje hvala za ponudbo vendar je zame vreden vec kot le sansui reciver saj sem ga podedoval od meni ljube osebe...zato si tudi zelim, da ga vrnem v uporabo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sansui ()

Brias ::

da kupujes original ni slaba ideja.... ampak draga ideja ... in malo problematicna zaradi tega ker te stare enote niso narejene za novodobno muziko ... enkrat bos prisel domov, in bo vse hrescalo po tem ko ti bo kdo od tamalih poslusal nekaj od .... nima veze :)

mimo je da kupis nekaj kar bo po letniku in .... po feelingu pasalo poleg, in bodo notri fake zvocne enote, druga navitja, spremenjene kretnice ....













http://www.acousticpsychos.com/Files/Sa...


ali pa kaj takega ... rabljenega ...

Focal JM lab Tantal 515

Cena: 450 €

Impendanca 8 Ohm, občutljivost 91,5 db

3-sistemski bas reflex

mere:
višina93cm,širina20cm,dolžina27cm

Zvočnika sta izdelana v Franciji in oddajata
zelo čist in detajliran zvok

450 eur



http://www.audio-kontakt.com/index.php?...

Okapi ::

Torej pomeni, da nabavim stiri zvočnike tako kot so bili original? Mogoce pa jih bom lahko se nasel in jih spravil v pogon... Kaj menite?
Nabaviš lahko katerekoli štiri zvočnike. Pač namesto enega para kupiš dva. Potem moraš pa samo še poskrbeti, da boš lahko tudi kaj poslušal kvadrofonsko. To je najlažje narediti tako, da na receiver priključiš PC. Na travnikih se najde kar dosti ripov kvadrofonskih albumov. Recimo LA Woman od Doorsov je odličen, pa seveda legendarna Temna stran Meseca (po možnosti izvirni kvadrofonski miks, ne novodobni 5.1).

O.

Brias ::

okapi ... ce mu je ze en par bowersov problem zmontirati na steno ... zakaj kompliciras cloveku ...

4 zvocnike ... kvalitetnih 25 RMSa bo dal ven reciver ...

sedaj bomo ZELO ZELO hitro na 4*1000 eur bookshelf ali 4*1500 eur samostojeci, ker bo treba gledati kar obcutljive zadeve .... ... ki pa so ...

dragi ....

Okapi ::

Če imaš legendaren kvadrofonski receiver, se spodobi, da ga kvadrofonsko tudi poslušaš, ne?

Pa močno pretiravaš s cenami, za jurja dobiš 4 čisto spodobne zvočnike. Močan je pa tudi čisto dovolj za vsake povprečne zvočnike, saj ne bo ozvočeval dvorane ali diska.


O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Brias ::

povsod v zivljenju bliznjice niso mozne ...


lahko obesis gor karkoli, pa bo spilalu ....


na to moc ... za 4 izhode ... moras najti zvocnike kot za lampasa. ..


najdi mi 4 samostojece zvocnike za lampasa, @250 eur kos ...

10 watov je naceloma resnicno dovolj za normalno poslusanje ... ampak ... zvok je dinamicen ...


dvomim, da obstajajo zvocniki za 1000 eur, pa da zacnes poslusat time, si na zacetku nastimas svojo jakost ....

in ti ni treba nic spreminjati ...



par dobrih boxov je boljsa nalozba ....

ne pa 4 ....

no ja ...

Okapi ::

Preberi si malo podatke o moči ojačevalnega dela. In upoštevaj, da je to še iz časov, ko niso čarali s številkami vatov. Za poslušanje v normalno veliki sobi s praktično katerimikoli sodobnimi zvočniki ima več kot dovolj moči, tudi za zelo dinamično glasbo.

O.

Brias ::

25w pure RMS-a pri 8 ohmih mi je cisto jasno koliko je ...

Sansui ::

Hvala za nasvete.... Ravnokar sem uredil, da dobim se v Slovenijo 4 original zvocnike, ki so bili priklopljeni na ta sistem in gramofon. Vsekako se bom se odlocil za nakup stereo zvocnikov enkrat kasneje ko pa otroci zrastejo pa nom uredil sistem 4 zvocnikov. Mi lahko poveste kaj je lesen krogec za zvocnikom, ki je zmontiran na steno? To se namrec nahaja za original zvocniki na sedanji lokaciji? Glede kablov za zvocnike si le ti stari in imajo se star priklop din line plug! Ali menjam kable in konektorje?

Brias ::

morda je kak nosilec ki se privijaci v steno in na njega obesijo zvocniki ....

kable poglej ce kje vidis ziv baker, ce ga ne vidis, pomeni da je kabel dobro izoliran in ti ga ni treba menjavati ... ( dobra terminacija )

ce je zelenkast, je oksidiral ... ampak je verjetno oksidiralo samo kak centimeter ... tisti del ki je odprt kisiku ...

ce ne znas sam jih daj komu skrajsati za 1cm na vsaki strani ... in naj jih terminira. ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Sansui ::

To zagotovo niso nosilci saj je lesen krog velikosti cca 5 cm in debel 2 cm "kot pak za hokej" prilepljen na steno za vsakim zvocnikom? Ali je možno , da to vpliva na kvaliteto zvoka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sansui ()

Brias ::

lahko da je bila kaksna protivibracijska improvizacija narejena ...

ne vem ... poslikaj HI res sliko in prilimaj ...

Okapi ::

Da nimaš to legendarnih Shun Mookovih "pakov" iz čarobnega lesa mpingo?




Prodajali so jih kot nekakšne čudežne "resonatorje", ki si jih dal na strateška mesta v sobi in naj bi drastično izboljšali zvok. Pa svinjsko dragi so bili, glede na to, da so le lesene ploščice, tam nekje v rangu vsaj 100 evrov/kos. Učinkovali so seveda enako kot škropljenje s homeopatsko vodico:-)

Če so res ti Shun Mooki, si očitno podedoval od nekega strašnega avdiofila - mogoče bi lahko povedal, katerega, ker pri nas je bil to zelo omejen krog ljudi. Kateri so pa zvočniki?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Sansui ::

Tocno to imam!!!! To sem podedoval od starega strica iz Nemčije, ki je bil pač človek, ki je kupoval le najboljše! No vidim, da me se vedno lahko preseneti! Je pa imel dnevno sobo v nulo postavljeno, da so bili zvocniki pravilno obrnjeni... Na gramofonu pa je še vedno plošča nemške filharmonije.... Ja ljubil je dobro glasbo!!!! Naj uživa naprej.....

Aja....zvočniki so Sansui...model pa se javim, ker jih imam še v Nemčiji....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sansui ()

Brias ::

http://www.bt-vertrieb.de/infos/preisli...

he he ...

kak je pa LP player?


vsaj kuzma :) na zracnici od ponij-a :)

Sansui ::

Lp player je Lenco L 75.... Izgleda hudo saj ima na rocici polno malih uteži....pa ohranjen kot nov in vsa pripadajoca oprema in navodila...

Okapi ::

he he ...
Sem pa odlično zadel ceno, glede na to, da sem kar po občutku preračunal, kaj bi danes pomenilo tisto, kar se mi je pred 20 leti zdelo smešno drago;)

Če je Sansui iz Ljubljane, lahko te pake prinese pokazat naslednji vikend na sejem hi-fi, ki bo v hotelu M (zraven kina Šiška). Bo požel veliko občudovanja.;)

O.

Sansui ::

Sem iz MB in se mogoce res oglasim v Lj na sejmu, saj imam 100000000 vprasanj!!!!

Okapi ::

No, če prideš, poišči razstavno sobo od CopyCarda (e-lista ljubiteljskih samograditeljev), povej, da si zanje izvedel od Okapija in ti bodo fantje cel dan z veseljem razlagali o vsem, kar te zanima. Če jim prineseš pokazati še Shun Mook, bodo pa sploh navdušeni (in boste lahko takoj preizkusili, ali "deluje").

O.

Sansui ::

Super!!! Se oglasim....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539708 (10816) Ales
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073335 (5298) MaStr
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187441 (52584) Janac
»

Starinski Sansui G-401 (G-4000)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
87165 (7031) Neon Dei

Več podobnih tem