» »

Nakup računalnika obročno plačilo?

Nakup računalnika obročno plačilo?

Neven ::

Lp,

naslednji teden imam namen kupit nov računalnik. Uporabljal bi ga predvsem za igranje najnovejših iger. Problem pa je v tem, da nimam 1000€+ gotovine, pride v poštev samo obročno plačilo. Pa me zanima kateri računalnik mi priporočate? Oziroma ali obstaja kakšna spletna trgovina kjer si sam sestaviš komp in lahko obročno plačuješ? Cena pa je lahko do kakšnih 1100€ (+-)

Sem pa gledal tega v BigBangu http://www.bigbang.si/namizni-racunalni... pa me zanima če ta računalnik sploh vreden tega denarja? Čeprav vem da se ne splača kupovat že sestavljene računalnike, ampak problem je pri plačilu.

Hvala.
  • spremenil: Neven ()

blue ::

Greš na banko in povprašaš za potrošniškim kreditom..

Kako pametno je kupiti "igračo" na kredit je pa druga tema.

NightHawk ::

Za igranje iger na puf?
Nevem no. V nemčiji dobiš sistem z FX 6300 procesorjem in radeon 7870 grafično, 4gb rama, 1tb disk, ohišje, dvd, napajalnik, matična za ene 550 eur s poštnino vred. Pa bo povsem dovolj za igranje najnovejših iger.

blackbfm ::

odvisno od zahtev ampak nekje 600-800e bi moral dobit nekaj čist solidnega, vsak evro več se potem ne pozna več tok na performansih ampak bolj v tanjši denarnici hah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Brias ::

Neven je izjavil:

Lp,

naslednji teden imam namen kupit nov računalnik. Uporabljal bi ga predvsem za igranje najnovejših iger. Problem pa je v tem, da nimam 1000€+ gotovine, pride v poštev samo obročno plačilo. Pa me zanima kateri računalnik mi priporočate? Oziroma ali obstaja kakšna spletna trgovina kjer si sam sestaviš komp in lahko obročno plačuješ? Cena pa je lahko do kakšnih 1100€ (+-)

Sem pa gledal tega v BigBangu http://www.bigbang.si/namizni-racunalni... pa me zanima če ta računalnik sploh vreden tega denarja? Čeprav vem da se ne splača kupovat že sestavljene računalnike, ampak problem je pri plačilu.

Hvala.


prevec cudna in predraga konfiguracija ...

i7 je brezveze za gaming ... 16gb rama ... hmmmm ... prevec ... stara grafika ...

tukaj imas dober gaming sistem ... ( cca 60 eur je lahko ceneje ce se ne vzame proca z odklenjenim mnozilnikom, potem tudi ni treba plate z z87 cipsetom ... ) aftermarket hladilnik potem tudi ni tako nujen ce ne bo K+z87 in je to se nadalnjih 45 eur manj ... skratka cca 100 eur se lahko se zniza ..

plata ni neka super za navijanje ... tam 4200 mhz ti bo verjetno slo ( za navijanje se sedaj spremeni samo eno stvar, 15 sekund dela .... )

Matična plošča
ASROCK Z87 Pro4 107,81
+
Procesor
INTEL Core i5 4670K 3.4G 6MB BOX LGA1150 224,30 €
+
Pomnilnik
GEIL Enhance Corsa GEC38GB1600C9DC 8GB (2x4GB) PC12800 DDR3 83,94 €
+
Grafična kartica
MSI GTX760 Twin Frozr OC 2GB PCIe 269,53 €
+
Trdi disk 1
WD WD10EZEX 1TB 7.2/64M/S600 65,43 €
+
SSD pogon 1
SAMSUNG 840 EVO series 120GB 25/S600 107,08 €
+
Ohišje
ANTEC One 57,72 €
+
Optična enota
ASUS DRW-24F1ST DVD-+RW SATA 17,68 €
+
CPU hladilnik
SCYTHE Mugen 4 SCMG-4000 44,79 €
+
Napajalnik
XFX PRO 550W Core Edition 80Plus Bronze 62,24 €

Cena računalniške konfiguracije:
1.040,51 €


http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...


placila:

http://www.mlacom.si/nakupovanje/placila


plačilne in kreditne kartice: za BA, Maestro, Visa, Mastercard, Eurocard, American Express, Karanta kartice veljajo redne prodajne cene iz cenika, ki veljajo za nakupe v naši trgovini na Drenikovi 36 v Ljubljani. (Ni spletnih popustov)


Obročno odplačevanje:

American Express: do 6 obrokov (ni dodatnih popustov)


Kredit v poslovalnici Mlacom d.o.o.

Abakredit je najbolj priljubljeni hitri potrošniški kredit, katerega največji prednosti sta, da ga sklenete neposredno v trgovini, prav tako pa kreditojemalcu vloge za kredit ni potrebno potrjevati pri delodajalcu. Tako je postopek hiter in enostaven. Veljajo spletne cene :)

Kreditojemalec s plačilno kartico BA Maestro plača del zneska, izstavljenega na računu oz. predračunu.

Kredit je lahko odobren v višini največ 90 % od izstavljenega zneska na računu oz. predračunu.

Kreditni posrednik identificira kreditojemalca z veljavnim osebnim dokumentom (osebna izkaznica ali potni list), potrebujete še davčno številko.



Hitri potrošniški in študentski krediti:

Običajno za sklenitev hitrega potrošniškega/študentskega kredita z naše strani potrebujete le veljavno ponudbo, s katero se oglasite na poslovalnici vaše banke. V večini primerov banka kreditojemalcu vlogo odobri še isti dan. Za več informacij si lahko ogledate spodnje povezave, vedno pa smo vam na voljo na tel. 01/ 500 87 75 ali na info@mlacom.si

Machete ::

Brias:
Zakaj praviš da je i7 brezveze za gaming? A se naprimer za tistih 70€ razlike v BF4ki ne bi poznalo ali imaš i5 4670K ali i7 4770K?
cheers!

Brias ::

pri nekaterih spilih je i7 celo pocasneji ... preleti malo teste ... sej jih je tudi folk na ST limal ...

tistih 70 eur razlike je lahko razika v boljso grafiko, takrat pa bo razlika :)

Neven ::

Brias hvala za odgovor.

Čeprav nimam nekega znanja glede računalniških komponent mi zgleda kar vredu. :) Bom verjetno drugi teden naročil, če nebo kakšne boljše ponudbe :)

Me pa informativno zanima zakaj potem v tisti računalniki v BigBangu pa HarveyNormanu niso tako "dobri" glede na to da so v istem cenovnem razredu?

Hvala, LP.

TehDucky ::

Ker verjetno tudi oni že dobijo sestavljene računalnike, poleg tega je pa marža tam veliko večja, saj jim računalniki stojijo v prostorih, treba plačevati tudi prostor. Pač na koncu se nabere kar nekaj % zakaj so dražji kot pa npr. v spletnih trgovinah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

Brias ::

@neven

racunalnicarji z firmo ( mlacom, .... ) zivijo z 5-7% razlike v ceni ... ampak nudijo tudi kredite ...

spletne trgovine ( racunalniske / funtech, dinokomp ) zivijo z 2-3% RVCja ... samo 100% placilo


bof, normam ... nimajo svojih kist ... za njih jih dela anni, acord ... tukaj pa smo na sigurnih 35% RVCja ...


prvi problem je kista in napajalnik ... te so ponavadi bolj slabi ... naceloma ce se lovi ceno, tudi jaz kaj taksnega priporocam ...

wati niso vse ...

ti imas zelo kvalitetno kisto in uber kvaliteten napajalnik ..

to znese svojih 120 eur

BOF ohisje z kaksnim osnovnim 600w LCjem skupaj znese POD 60 eur ...

cooler je tudi navaden, tak ki ga dobis pri vsakem INTEL box processorju ... jaz sem ti dal posteno zverino od hladinika poleg ... ki stane 45 eur


ce crtava ta cooler ( 45 eur ) in menjava processor na INTEL Core i7 4770 3.4GHz 8MB BOX LGA1150 in dava neko h87 plato, pride koncna cena popolnoma enaka ...

ampak pomoje je bolje tako, ... z plata, K cpu in aftermarket cooler ...


grafika je primerna za v comp do 500 eur in nikakor ne cez 1000 eur ...

16gb rama je mimo .... mimo v smislu casual use, gaming ....


+ staro tehnologijo prodajajo ... in zalogo :) svojo ali acordovo ...


komp je in butasto sestavljen, staro, povdarki tam kjer ni treba, in uber sparanje tam kjer se ne bi smelo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Hayabusa ::

racunalnicarji z firmo ( mlacom, .... ) zivijo z 5-7% razlike v ceni ... ampak nudijo tudi kredite ...
spletne trgovine ( racunalniske / funtech, dinokomp ) zivijo z 2-3% RVCja ... samo 100% placilo

Saj funtech ima tako kot mlacom svojo fizično trgovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Brias ::

Hayabusa je izjavil:

racunalnicarji z firmo ( mlacom, .... ) zivijo z 5-7% razlike v ceni ... ampak nudijo tudi kredite ...
spletne trgovine ( racunalniske / funtech, dinokomp ) zivijo z 2-3% RVCja ... samo 100% placilo

Saj funtech ima tako kot mlacom svojo fizično trgovino.



funtech ima 1 zaposlenega na 10m2 ... to ni firma, to je spletna firma ... garazno podjetje ... ki ima zraven sebe posto ... in razen RMAja in placanih zadev nima na zalogi niti ..... podloge za misko ...


mlacom ima nekaj zaloge ker ima tudi lasten uvoz ( ma labs ) ... kar ne uvaza, kupi tukaj oz. kje v evropi, takrat ko kdo rabi ...

NightHawk ::

Brias je izjavil:

pri nekaterih spilih je i7 celo pocasneji ... preleti malo teste ... sej jih je tudi folk na ST limal ...


Iščem pa ne najdem.

Neven ::

Brias je izjavil:

@neven

racunalnicarji z firmo ( mlacom, .... ) zivijo z 5-7% razlike v ceni ... ampak nudijo tudi kredite ...

spletne trgovine ( racunalniske / funtech, dinokomp ) zivijo z 2-3% RVCja ... samo 100% placilo


bof, normam ... nimajo svojih kist ... za njih jih dela anni, acord ... tukaj pa smo na sigurnih 35% RVCja ...


prvi problem je kista in napajalnik ... te so ponavadi bolj slabi ... naceloma ce se lovi ceno, tudi jaz kaj taksnega priporocam ...

wati niso vse ...

ti imas zelo kvalitetno kisto in uber kvaliteten napajalnik ..

to znese svojih 120 eur

BOF ohisje z kaksnim osnovnim 600w LCjem skupaj znese POD 60 eur ...

cooler je tudi navaden, tak ki ga dobis pri vsakem INTEL box processorju ... jaz sem ti dal posteno zverino od hladinika poleg ... ki stane 45 eur


ce crtava ta cooler ( 45 eur ) in menjava processor na INTEL Core i7 4770 3.4GHz 8MB BOX LGA1150 in dava neko h87 plato, pride koncna cena popolnoma enaka ...

ampak pomoje je bolje tako, ... z plata, K cpu in aftermarket cooler ...


grafika je primerna za v comp do 500 eur in nikakor ne cez 1000 eur ...

16gb rama je mimo .... mimo v smislu casual use, gaming ....


+ staro tehnologijo prodajajo ... in zalogo :) svojo ali acordovo ...


komp je in butasto sestavljen, staro, povdarki tam kjer ni treba, in uber sparanje tam kjer se ne bi smelo


Hvala za ta odgovor. Plačal bi na obroke preko American Express, kar pomeni, da moram pridet do vas v LJ?

Prav tako me zanima, če bi vzel INTEL Core i7 4770 3.4GHz 8MB BOX LGA1150 bi bilo samo za doplačat tistih par € in nebi bilo treba ničesar več spreminjat? Naj vprašam drugače :) Bi se splačalo vzeti i7 4770 in doplačat tistih 70€?

bluefish ::

4770 se vsekakor splača, vendar je za igre škoda denarja, sploh če za nakup jemlješ posojilo oziroma plačuješ po obrokih.

Brias ::

nisi me dobro razumel ...


1. ne delam v mlacomu ( hojnik kje si :) )
2. za enak denar dobis:

z87 plato + 1150 i5 ODKLENJEN processor in aftermarket cooler

ali

h87 plato ( z cipset plate nima smisla vzemati za ne odklenjen i7 ) + i7 4770 + stock cooler, ki ti ga senka intel, enak kot v BOF sestavi

varjanta a stane : 376 eur

varjanta b stane: 377 eur


tebi in Nighthawku...

z K procssorjem lahko dvignes mnozilnik z to plato na .... 42 in ima 4200 mhz processor ... ki sigurno bo v vec ali manj vseh spilih enako hiter oz hitrejsi od NAVADNEGA i7 ( BREZ K ) ,,,


4770k pa je se 35 eur drazji od 4770 ....


tako da ...


ce na vsak nacin zelis dati 70 eur vec ...

moj predlog ...

vse ostane enako kot sem predlagal, samo plata se zamenja ...

Matična plošča
ASROCK Z87 Extreme6 174,78 €

Cena računalniške konfiguracije:
1.107,48 €

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletne trgovine z možnostjo ''kredita''

Oddelek: Kaj kupiti
453905 (2802) solatko
»

Računalnik do 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
413477 (2491) Nejc15
»

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11717524 (13874) m0LN4r
»

Kateri gaming CPU? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10227138 (25840) hojnikb
»

Ghetto workstation za CAD/CAM/CAE

Oddelek: Kaj kupiti
242275 (1859) Isotropic

Več podobnih tem