» »

Hujšanje

Hujšanje

«
1
2

Salvacolore ::

Živjo Zanima me kako naj čim hitreje shujšam. Res moram shujšati okoli 10-20kg. Več ne, ker mam tezke kosti. Bi mi prosim svetovali kaj naj jem, počnem ter ostalo? Mogoče ve kdo za kakšne 5kg v enem tednu, res prosim...Kako bi lahko shujšal zdravo in hitro? Star sem 21 Let, visok okoli 163cm in tešek 87kg. Že za v naprej hvala :) \\zee: spremenil naslov
  • spremenilo: zee ()

Goran's Blog ::

Sicer nisem strokovnjak, vendar ne bo šlo tako da boš v enem tednu shujšal za 5 kg, oziroma lahko gre v endar se boš zredit potem še bolj;) To je treba počasi, pravi jedilnik si narediti, telovaditi itd...

KruceFix ::

Prve dva tedna se odvajaj od kruha in sladkarij, sokovov, piva, skratka ne imej veliko OH na jedilniku. Po peti uri ne jej OH in seveda sadja ... zvečer beljakovine - najboljše.

Moja mati je poskusila z dieto kemičnega razkroja in ji je uspelo -21 kg v mesecu in pol, da ti ne govorim koliko je nazaj pridobila. Vse diete niso zdrave!

Goran's Blog je izjavil:

Sicer nisem strokovnjak, vendar ne bo šlo tako da boš v enem tednu shujšal za 5 kg, oziroma lahko gre v endar se boš zredit potem še bolj;) To je treba počasi, pravi jedilnik si narediti, telovaditi itd...


Seveda bo shujšal za 5 kg, a vedi da gre le voda s telesa ... :)
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KruceFix ()

Janac ::

Jst sem rabu za dobrih 6kg dva mesca.

...:TOMI:... ::

Na hitro ne gre, niti ni zdravo. Preprosto je: manj žri in več gibaj. Jej kar ti paše, v manjših količinah kot zdaj, kile bodo same lete dol.
Tomi

dronyx ::

Po moje za resno hujšanje in da dolgoročno obdržiš manjšo težo ni dovolj samo prehrana, ampak je potrebno kot je nekdo napisal zgoraj telovadit oziroma ukvarjati se s kakšnim športom. Hujšanje samo s spremenjenim načinom prehrane je psihološki napor, saj si možgani želijo obdržati enak vnos kalorij, pa čeprav je ta bistveno večji od dejanskih potreb organizma. Zato se po takih "dietah" večina zelo hitro zredi nazaj, ko doseže nek cilj.

turk1990 ::

Če ješ kar ti paše, moreš pojest ZELO ZELO malo, da ostanes s kalorijami v deficitu. Tako da je bolsa resitev zdrava hrana, ki je lahko zauzijemo veliko več za enak kaloricni vnos.

Goblin ::

Preprosto, nehaš jest za nekaj časa in piješ vodo. Za 10 kil boš stradal kakšen teden.
http://www.goblin.si

hojnikb ::

ali pa veliko sexaj, boš tudi pokuro kilogramo (in pravtako on/ona) >:D
#brezpodpisa

dronyx ::

hojnikb je izjavil:

ali pa veliko sexaj, boš tudi pokuro kilogramo (in pravtako on/ona) >:D

En povprečni seks je kalorično približno enak enemu malemu pivu. Zdaj se pa odloči, kaj imaš raje...eno pivo manj ali en seks več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fosil ::

Računica je preprosta.
Ena kila špeha je 8000 kalorij, povprečna dnevna poraba 2000 kalorij.
5 kg v enem tednu torej ne moreš zgubit.
Pa "težke kosti" ne obstajajo.
Tako je!

LitralSM ::

lahko probaš žret Nupota. Sprva ješ 6 obrokov, potem pa sčasoma uvajaš normalno hrano.

shadowfax ::

Hitro in zdravo ne gre skupaj to je prvo. Zdravo hujšanje je 5kg v enem mesecu pa še to je preveč po mojem mnenju. 3kg je dovolj na mesec. Hujšaj s spreminjanjem nezdravih navad, tako bodo spremembe dolgotrajne. Najpomembnejše je da vključiš zajtrk, če ga sedaj nimaš. Zadnji obrok imej vsaj 4 ure pred spanjem. Izogibaj se energijsko nabiti prehrani (veliko maščob+sladkorja), jej kompleksne OH.

111111111111 ::

Lahko naštejete kompleksne OH in bolješ OH? Ker nimam pojma. Najlepša hvala že vnaprej.

Janac ::

kompleksni OH-ji so polnozrnate testenine in polnozrnat kruh, ovseni kosmiči, zelenjava, krompir...

osnovni OH-ji so cukr, navadne testenine + kruh, riž...

tko iz glave

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

shadowfax ::

Ovseni kosmiči in tudi drugi, polnozrnat kruh (če že), polnozrnate testenine, rjav riž, fižol, leča, kvinoja, zelenjava nasploh.

111111111111 ::

Hvala vama za odgovora. Sam za riž bi vprašal, a je samo rjav riž dober? Beli riž pa ni ok?

kitewing ::

Minimalni obroki: kompleksni OH in beljakovine, tekočina voda in veliko gibanja (hoja v hrib). V mesecu brez problema -15kg.

Janac ::

OH-je mej samo za zajtrk

kitewing je izjavil:

Minimalni obroki: kompleksni OH in beljakovine, tekočina voda in veliko gibanja (hoja v hrib). V mesecu brez problema -15kg.


Če maš lepe sanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Tilen ::

111111111111 je izjavil:

Lahko naštejete kompleksne OH in bolješ OH? Ker nimam pojma. Najlepša hvala že vnaprej.


riž (rjavi)



Testenine (polnozrnate)



Ovseni kosmiči



rženi hlebček (T1250+)



Krompir :)



Bel fižol

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Blinder ::

slabe gene si dobil
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

shadowfax ::

Janac je izjavil:

OH-je mej samo za zajtrk

kitewing je izjavil:

Minimalni obroki: kompleksni OH in beljakovine, tekočina voda in veliko gibanja (hoja v hrib). V mesecu brez problema -15kg.


Če maš lepe sanje


Malo beljakovin le dodaj zajtrku. Obroki morajo biti uravnoteženi.

tt2advanced ::

kitewing je izjavil:

V mesecu brez problema -15kg.

pol se pa ljudje sprašujejo zakaj jih pr 30-ih kap rukne.. max naj bi blo "zdravo" ene 2-3kg/mesec zgublat, pa še to se mi zdi preveč..
če si "poženščen" nej bi se najbolj zaneslljivo zgubljalo kg z urejeno prehrano pa ne zdej neke čudaške dijete nenehnega odrekanja, 6x na dan zdravo jest in neko aktivnostjo ene 3x na teden vsaj 45min, ampak jst sm pristaš tega, da k začneš neki delat zase delaš na hard, začneš laufat u hrib in začneš jest vse pa velik (to ne mislim pic, ampak vasi piščancev npr).. na začetku palce nordijska hoja, da razbremeniš težo in obremenitvijo kolen, kolkov, dokler vsaj 10kg ne shujšaš kasneje še uteži na roke, noge, pa če na začetku 200m lahko laufaš v hrib ok, pa naslednič že 500m, pol pa po 2 mescih se počas napredek pokaže (vsaj pr nekomu pomoje kot si ti, niti ne športnik nkol), skoz skrbiš za ustrezno hidracijo telesa in predvsem pred in po delaš ornk stretching vaje, da ne pride do nezaželenih poškodb, nabaviš dodatne vitamine, brez raznih proteinskih praškov, razn če se res lotš ne vem zadeve na hard..

pa mej u mislih da je tvoj max srčen utrip 199, tko da če boš meu na začetku od 183-193 pr največji obremenitvi, navš umru.. idealno ti pa je ostat za hujšanje v povprečju nikol ne pod 120 in ne čez 140 utripov na min, ampak to zdej odvisn kako si grajen, ker si presenetljivo mejhn za tipa oz. kot si reku maš težke kosti si verjetn bolj nagnjen k čokatosti, ti mora tm povprečje čez 155-160 it, ker se boš trudu napredek bo pa preveč minimalen v nasprotnem primeru.. ti bi mogu met tm 72kg z mišično maso, ker si mlad in maš zdrav srce in sklepe ti do 23 leta to lahko celo rata, z jekleno voljo seveda..
What Else Is There?

;-) ::

Jas sem pribl. 177cm in sem mel tam aprila ze 86kg, par tednov nazaj sem bil ze na 76 ampak zdaj je slo spet gor zaradi fitnesa in kreatina.

Dolgo sem se trudil brez dodatkov in "stradanjem" pa ni in ni slo nic dol. zdaj pijem samo vodo, jem normalno uravnotezeno 5obrokov pa tud kak posladek pa ce hocem leti lepo dol, konstantno ampak pocasi...hvala pa x3m shredxx.

Ko grem z kolesom cca 60km brez shreda skurim tam 1300/1500kalorij, z shredom 2000. Vidno tece z tebe, vec energije imas, na wc gres ko velik;) ja vrjetno je placebo samo drug teden kupim se eno rundo

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DOOM_er ()

Looooooka ::

No no.
Prvo kot prvo si ti na teh zivilih lepo poglej glikemicni index.
Ne tlaci vsega v kompleksno in nekomplekso vreco.
Je hudicevo dobr razlog zakaj debelemu folku svetujejo, da naj zre riz in ne krompirja.

zuz3k ::

hm, zanimiv naslov teme - hujšanje kilogramov :)

glede hujšanja, čim manj hitre hrane, krompirja, kruha, predvsem pa moraš zmanjšat porcije
npr. kosilo raje poješ pol pa čez urco še pol

gre se za da z manjšimi obroki zmanjšaš želodec

moraš tudi spremenit življ. stil, čimveč gibanja, pomemben je zajtrk, dosti pit, in pa ne jst zvečer po 10h

mogoče še, če pogledamo iz drugege perspektive beri: psihološke

dobro se je vprašat - zakaj si se zredil? kaj je vzrok: stres, uživanje v prenajedanju,
te nekaj muči, itd..
sicer je to preteklost, ampak to je dobro razčiščtit, ker če nasilo nič ne ješ in shujšaš,
potem tudi nazaj začneš jest in se zrediš še bolj - dosti je v glavi.
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

DOOM_er ::

;-) je izjavil:

Jas sem pribl. 177cm in sem mel tam aprila ze 86kg, par tednov nazaj sem bil ze na 76 ampak zdaj je slo spet gor zaradi fitnesa in kreatina.

Dolgo sem se trudil brez dodatkov in "stradanjem" pa ni in ni slo nic dol. zdaj pijem samo vodo, jem normalno uravnotezeno 5obrokov pa tud kak posladek pa ce hocem leti lepo dol, konstantno ampak pocasi...hvala pa x3m shredxx.

Ko grem z kolesom cca 60km brez shreda skurim tam 1300/1500kalorij, z shredom 2000. Vidno tece z tebe, vec energije imas, na wc gres ko velik;) ja vrjetno je placebo samo drug teden kupim se eno rundo


nevem kaj vi počnete, sam sem začel telovaditi ne nažiram se več kot prasec in gre takoj dol vse s tebe, pa imam gene da bi bil bolj obilen. Važna je prehrana in gibanje. Ko sem ukinil sladkor in sladke pijače ( pijem samo še kavo pa čaj brez cukra pa vodo ) gre še hitreje vse dol, kljub temu da grem kdaj na pico s sošolci, ali pa na all you can eat, pa se mi nikjer ne pozna.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

zee ::

5 kg/teden se da shujsati, ni pa to ne zdravo ne trajno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Aston_11 ::

;-) je izjavil:

Ko grem z kolesom cca 60km brez shreda skurim tam 1300/1500kalorij, z shredom 2000. Vidno tece z tebe, vec energije imas, na wc gres ko velik;) ja vrjetno je placebo samo drug teden kupim se eno rundo

Kaj je to za en poc - shred? Če prav razumem, ti gre vidno voda ven s telesa in se ti zdi, da je to dobro, da ti telo ostaja brez vode? In če te še bolj prav razumem, trdiš, da če poješ shred, da skuriš več kalorij na isti razdalji kot brez njega. Si čist ziher ali te je kdo nategnu?

MilanP ::

valda ce si dehidriran skuris vec kalorij

pa tut ozilje pa srce pa ledvice pa jetra si zjebes

http://www.abc.net.au/science/articles/...

Primorec ::

Če pogledaš na nalepko od 1,5L soka, bilokaterega vidiš da je v enem dl od 11-16g cukra in spiješ na dan celo plastenko dobiš noter pol dnevne porabe, brez da bi karkoli drugega pojedel.To so takoimenovane skrite kalorije, v napitkih, prigrizkih, sadnih jogurtih, kavi ipd. Karkoli iz hladilnika primeš v roki in da piše na embalaži da ne vsebuje maščob, vedi da je naphano s sladkorjem, sadni jogurti so en lep primer, prave male kalorijske bombe..Jaz sem začel s tem da ob kosilu in večerji ne jem kruha, navadil se se pit kavo brez sladkorja in nič več teh presladkih sokov, pa se že pozna..Skratka začni s temi malenkostmi, nato naprej, kot že vsi pravijo delaj na dolgi rok, sprememba lifestyla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

sass628 ::

- Iz svojega jedilnika odstrani kruh, sokove, sladkarije.
- Jej 5x na dan(tale je zelo pomembna.)
- Rekreiraj se 3-4x tedensko.

drži se tega in prvih deset kil bo šlo hitro dol =) Od decembra 2012 pa do avgusta letos sem padel iz 128kg na 95kg.

Fuks ::

V tej temi je uglavnem bro-science (nasveti iz mitov in povesti).

Hujšanje je čista matematika. Trenutno vsak dan porabiš določeno količino kalorij. Konec dneva se naredi seštevek, koliko si jih porabil in koliko vnesel, razlika se je vzela (na dolgi rok) iz maščobe.
Za izgubo 1kg maščobe na telesu potrebuješ ustvarit 6000-7000kcal deficita (v tkivu je tudi voda).

Če to preračunaš, potrebuješ pojesti na dan samo cca 240kcal manj kot sedaj, da boš v mesecu dni izgubil 1 kg.

Pri vsem skupaj pa obstaja omejitev. Ni priporočljivo vnos kalorij zmanjšati za več kot 300-500 kcal. 500 kcal je že bolj za športnike z visokim vnosom kalorij. Zato v primeru da želiš hujšati hitreje, moraš ustvariti deficit tako da porabiš več. Vsekakor pa ne računaj na kaj dosti več kot 2kg/mesec.

Težava pri vsem tem je hitrost metabolizma. Hitrost metabolizma je količina kalorij ki jih porabiš dnevno če ne delaš nič. Tvoj prvi cilj mora biti da hitrost metabolizma ohraniš kar se da na enakem nivoju kot ga imaš sedaj. Najhujši udarec je ko telo zazna da ga stradaš, to se zgodi takrat ko hujšaš s hudim deficitom. Posledica tega je, da težo izgubljaš počasi, počutiš se za en drek, ko pa z dieto zaključiš pa je telo prilagojeno na nizek vnos kalorij. Ko začneš normalno jest pa boom, vse dobiš nazaj in potem še nekaj časa dobivaš.

Zato predlagam da hujšaš z zmernim deficitom in zraven delaš visoko intenzivno vadbo, ki pospešuje metabolizem (namesto nizkointenzivne, ki ga upočasnjuje). Primer je hiter tek, šprint, vaje za moč.

Kar se tiče makronutrientov (kaj moraš črtat iz jedilnika, OH, M, ali B?). Odgovor je takle. Če ti je pomembna telesna kompozicija, potem je razmerje zelo pomembno. Sam vedno hujšam z zelo visokim vnosom B, saj na ta način ne izgubljam čiste mišične mase (ne toliko). Telo je trdoožičeno tako, da se najprej znebi porabnikov energije, to pa so mišice. Če boš hujšal z junk foodom, se da, ampak na koncu lahko postaneš fat-skinny-bitch ;)

Kar se pa tiče ostalih stvari o sladkorju, 5 obrokov na dan, kruh, hrana po 5. ali 8. uri. Kar se tiče hujšanja so to miti. Kdaj vneseš to hrano in v kakšnih količinah je POVSEM NEPOMEMBNO. Uvedi katerega koli od teh ukrepov, če bo to pomenilo da boš pojedel manj. Sicer pa lahko samo poješ manj brez kakšnih koli omejitev. Meni je to recimo smrtna obsodba, da bi moral jest 5 majhnih obrokov na dan in se nikoli najest do konca.

Tvoja izbira je, od kje boš od dnevnega vnosa odbil kalorije. Najlažje je ponavadi pri energijsko zelo gostih živilih (sladkarije, ekstremno mastne stvari, sladki sokovi). Predlagam da malo raziščeš koliko kalorij ima kakšna hrana.

kitewing ::

Janac je izjavil:

OH-je mej samo za zajtrk

kitewing je izjavil:

Minimalni obroki: kompleksni OH in beljakovine, tekočina voda in veliko gibanja (hoja v hrib). V mesecu brez problema -15kg.


Če maš lepe sanje


Da se, zdravo pa verjetno ni (preizkušeno prvi mesec 15kg, drugi 7kg).... Za to niso potrebne sanje ampak disciplina. Najbolj je pa pomembno, da zamenjaš "življenski stil", ker boš sicer dobil zelo hitro vse nazaj in še kaj zraven.

Aston_11 ::

Mene je kar pojedlo, ko sem se letos spravil gonit bicikl. Gonit v smislu klancev, pulza na 140-150 itd. Mi topi špeh za znort in dela muskule. Dobro, da je zima, da se bo lahko kaj pametnega (pica, klobase) pojedlo. Zato mi ni greh vreči žlico majoneze v pašto ali kaj podobnega, ker to itak stopi sproti.

m0f0x ::

Pa kdo pravi, da ni zdravo shujšat 5kg na teden? Ne verjet vsega kar piše. Ne pozabi, da prehrambena industrija hoče, da mi lepo papcamo in kupujemo hrano ala NUPO, ki je polna sladkorja. Kaj pa je nezdravega pri tem, če maščobo skuriš? In kdo pravi, da je zajtrk pomemben? Kellogg's in podobni giganti, ki bi radi zaslužili :)

LitralSM ::

Pa enih par edu linkov. Tistih, ki pravijo, da zaradi (ne)malicanja pozneje v dnevu stremimo k bolj mastni hrani. To pa je tudi to.

Janac ::

Danes je slabo vreme, pa sem se odločil, da napišem mojo zgodbo, kako sem uspešno izgubil kar nekaj kg, ker upam da bo komu v pomoč.
Moje težave s težo so se začele v srednji šoli, vrhunec pa dosegle na faksu. Študentski boni in premalo rekreacije, me je pripeljalo na skoraj 100 kg pri mojih 185 cm. Kar nekaj let sem si zatiskal oči, občasne dobronamerne opombe sem pa namerno preslišal.
Ko pa sem nekega dne po dolgem stopil na tehtnico, je pokazala malo manj kot 99 kg. Potem sem šel nekaj spit in se še bolj oblekel, da je pokazalo okroglih 100. Takrat pa sem se res streznil in si rekel, da bo treba nekaj spremeniti, da pridem vsaj pod 90. Pobrskal sem po netu, po nekih najhitrejših dietah in sem začel z beljakovinsko. Nekaj kg sem res izgubil, a potem sem se vrnil nazaj, saj enostavno ne moreš celo življenje živet brez OH, pa še zdravo ni. Poskusil sem še z drugimi. Vedno isto.
No in potem sem našel na netu knjigo Jem torej Hujšam, kjer je lepo opisano zakaj se sploh redimo. Ker pojemo preveč nezdravih OH, ki imajo visok glikemični indeks. In ugotovil sem, da je to zadetek v polno. Nikoli se nisem prenažiral, vedno pa sem jedel hrano, ki najbolj redi, ne da bi se sploh zavedal. Večina pač misli, da redijo maščobe. Beli kruh, krompir, sladki sokovi... Sem vso to hrano omejil, začel piti doma samo vodo, večino jesti polnozrnat kruh in omejil sladko. Če se mi je kdaj zahotelo kaj sladkega ali kakšne coca cole, sem si pač kupil diabetično. In res je šlo lepo dol. Vsak teden od pol do ene kile. Tam nekje pri 95 kg sem dobil še veselje za kolesarit, tako da sem lani naredil preko 1000 km. Pozimi pa nadaljeval z vadbo Insanity workout. In šlo je še hitreje dol, čeprav se nisem držal več tako zelo te metode z glikemičnim indeksom. Tako da sem letos spomladi imel že 78 kg, pa sem se odločil da morem pridobit malo mišične mase v zgornjem delu telesa, tako da sedaj imam 81 kg, upam da bom prišel na kakih 83. Malo se že poznajo močnejše roke, spodnji del la je tako bil zaradi kolesarjenja kar ok definiran že prej. Tako da sem kar zadovoljen kar sem dosegel v letu in pol. Na spodnjem delu trebuha še imam nekaj odvečnih zalog, to pa nameravam izgubit po pridobivanju mišične mase. Oboje hkrati pač ne gre. Razen v kakih bednih reklamah. Aja, pa še to. Nikar ne nasedajte nekim TV reklamam, ki obljubljajo čudeže. Če bi radi hitre rezultate, je edina možnost, da vam kirurg izsesa maščobo. Drugače se mora maščoba porabit kot hrana za organizem, tako, da gre v krvni obtok in oksidira. To pa ne pomagajo nobeni čudežni pripomočki, ki obljubljajo telo manekenke v enem tednu. Sam sem uporabljal le l-karnitin kapsule pred kolasarjenjem ali vadbo in sedaj za pridobivanje mase jemljem eno žličko BCAA aminokisline, da se ne rabim prenažirat z beljakovinami, da bi dobil potrebna hranila za rast mišic.
Hujšanje je torej tek na dolge proge. Nikar se ne poslužujte nekih diet, ker ko boste s z njimi končali, boste začeli jesti tako kot prej in tudi kg boste dobili iste kot prej, pa še kako več. Izguba časa. Tudi če boste izgubili po pol kg na teden je super. Dajtepol kile masti na tehtnico in boste videli, da je tudi to velika zaloga, ki jo more telo pokuriti. :)
Torej vsak ki želi shujšat se mora prvo vprašat kaj je do sedaj delal narobe, da je sploh postal tak, ker ga ni junaka, ki bi dieto držal celo življenje.

Veliko uspehov

shadowfax ::

Fuks je izjavil:

V tej temi je uglavnem bro-science (nasveti iz mitov in povesti).

Hujšanje je čista matematika. Trenutno vsak dan porabiš določeno količino kalorij. Konec dneva se naredi seštevek, koliko si jih porabil in koliko vnesel, razlika se je vzela (na dolgi rok) iz maščobe.
Za izgubo 1kg maščobe na telesu potrebuješ ustvarit 6000-7000kcal deficita (v tkivu je tudi voda).

Če to preračunaš, potrebuješ pojesti na dan samo cca 240kcal manj kot sedaj, da boš v mesecu dni izgubil 1 kg.

Pri vsem skupaj pa obstaja omejitev. Ni priporočljivo vnos kalorij zmanjšati za več kot 300-500 kcal. 500 kcal je že bolj za športnike z visokim vnosom kalorij. Zato v primeru da želiš hujšati hitreje, moraš ustvariti deficit tako da porabiš več. Vsekakor pa ne računaj na kaj dosti več kot 2kg/mesec.

Težava pri vsem tem je hitrost metabolizma. Hitrost metabolizma je količina kalorij ki jih porabiš dnevno če ne delaš nič. Tvoj prvi cilj mora biti da hitrost metabolizma ohraniš kar se da na enakem nivoju kot ga imaš sedaj. Najhujši udarec je ko telo zazna da ga stradaš, to se zgodi takrat ko hujšaš s hudim deficitom. Posledica tega je, da težo izgubljaš počasi, počutiš se za en drek, ko pa z dieto zaključiš pa je telo prilagojeno na nizek vnos kalorij. Ko začneš normalno jest pa boom, vse dobiš nazaj in potem še nekaj časa dobivaš.

Zato predlagam da hujšaš z zmernim deficitom in zraven delaš visoko intenzivno vadbo, ki pospešuje metabolizem (namesto nizkointenzivne, ki ga upočasnjuje). Primer je hiter tek, šprint, vaje za moč.

Kar se tiče makronutrientov (kaj moraš črtat iz jedilnika, OH, M, ali B?). Odgovor je takle. Če ti je pomembna telesna kompozicija, potem je razmerje zelo pomembno. Sam vedno hujšam z zelo visokim vnosom B, saj na ta način ne izgubljam čiste mišične mase (ne toliko). Telo je trdoožičeno tako, da se najprej znebi porabnikov energije, to pa so mišice. Če boš hujšal z junk foodom, se da, ampak na koncu lahko postaneš fat-skinny-bitch ;)

Kar se pa tiče ostalih stvari o sladkorju, 5 obrokov na dan, kruh, hrana po 5. ali 8. uri. Kar se tiče hujšanja so to miti. Kdaj vneseš to hrano in v kakšnih količinah je POVSEM NEPOMEMBNO. Uvedi katerega koli od teh ukrepov, če bo to pomenilo da boš pojedel manj. Sicer pa lahko samo poješ manj brez kakšnih koli omejitev. Meni je to recimo smrtna obsodba, da bi moral jest 5 majhnih obrokov na dan in se nikoli najest do konca.

Tvoja izbira je, od kje boš od dnevnega vnosa odbil kalorije. Najlažje je ponavadi pri energijsko zelo gostih živilih (sladkarije, ekstremno mastne stvari, sladki sokovi). Predlagam da malo raziščeš koliko kalorij ima kakšna hrana.


Hujšanje je mnogo več kot matematika. Marsikaj od tega za kar ti praviš, da so miti ni res. Pomembnost številnih obrokov čez dan je v uravnavanju sladkorja v krvi in sproščanja inzulina, s tem se nadzoruje lakota. Če pride do hitrega padca sladkorja se pojavi volčja lakota oz. potreba po sladkem, temu pa se lahko izognemo s pogostimi in pravilno sestavljenimi obroki. Zajtrk pa je ključen za uravnavanje apetita čez cel dan.

MatVZ ::

Sicer nisem niti pribljizno blizu poznavatelju oz. strokovnjaku hujsanja/prehrane ampak mislim da ni tako tezko shujstati za 4-5kg na mesec. Sam se po navadi vsako leto med poletjem zredim za kaksnih 5kg. lani sem imel pri svojih 183cm visine konec poletja 88kg. Potem pa se je zacela sola, konec zabave, spremenjen ritem,... Spat sem hodil tako kot vse pocitnice in vecino leta od 1-2 ponoci, vstajal ob 6.30,... V bistvu nisem spreminjal popolnoma nicesar, lacen nisem bil nikoli ampak ritem zivljenja te nekako prisili da imas za hrano vedno manj casa. Zajtrka po vecini sploh nisem imel, oz sem nekaj na hitro zmetal vase, kosilo je bilo koliko toliko kvalitetno za vecerjo pa je tudi po navadi zmanjkalo casa ali pa kaksen jogurt toliko da nisem bil lacen ter da sem prisel skozi s casom. Do zime sem popolnoma nenamerno prisel do 80kg. pa tudi raktar je slo pocasi se vedno dolj. Je pa res da potem vecino nadoknadim poleti tako da se zdaj gibam okoli 80kg in se trudim da ne grem pod to ceprav to nebi bil noben problem ker se kar dosti gibam. Upam da nisem prevec off topic ampak da se shujstati 4-5kg/mesec tudi na zdrav nacin. predvsem veliko gibanja.

jalovec09 ::

Sem imel 115kg, kar je bilo okol 40kg preveč.
V 8 mesecih spravil dol 35kg

Kako?
Na kratko

Zdrava prehrana + gibanje, najboljš je hodit v hrib po 3/4 ure in ene 5x/teden
5 obrokov/dan, zjutraj kakšni kosmiči, malica 1 kakšni oreščki, skuta, kosilo kakšn zrezek, solata, malica 2 kakšno sadje, mogoče skuta, večerja, piščančje meso/skuta/jajca....vode ene 3l/dan.
Kruh največ do 100g po rekreaciji.

To je meni pomagalo zgubit 35kg, sicer skute nisem jedu vsak dan, ampak bolj pišč.meso.

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Zdaj pa se še naprej trudi to vzdrževat, ker če se ne boš bo prekleto hitr vse nazaj spravu in šel še čez.

Mnogo ljudi ne razume da hujšanje ni sam neka začasna dieta da zgledamo lepši.
Hujšanje je pravzaprav sprememba življenjskega sloga vsaj delno, in rezultati sčasoma pridejo sami od sebe.
Pozabite miselnost kot je: Jaah zdj spomladi morm pa hitr shujšat da bom poleti lep u kopalkah....... ja pa ja de..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

m0f0x ::

It's not a diet, it's a lifestyle 8-)
Jaz sem pa na intermittent fasting lifestylu. Jebeš zajtrk, ker se mi je vedno spalo po njem. Zdaj pa imam prvi obrok ob 13. uri ;((

BCSman ::

zanimivo kakšno srečo imamo eni z ultra hitrim metabolizmom, sem v sredi dvajsetih let, jem kar mi paše kadar mi paše (ni se še zgodilo da bi ostal kak naporabljen študentski bon), nalivam se s pivom, občasno kadim, ne ukvarjam se z nobenim športom in mam 76kg pri 188cm. ali morda gre za kako bolezen, sladkorno npr.? :D

Janac ::

Blagor tebi ane...

Daj probaj jest osnovne OH, čim bolj proti spanju, ti garantiram, da se boš zredil vsaj mal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

einstein :P ::

BCSman je izjavil:

zanimivo kakšno srečo imamo eni z ultra hitrim metabolizmom, sem v sredi dvajsetih let, jem kar mi paše kadar mi paše (ni se še zgodilo da bi ostal kak naporabljen študentski bon), nalivam se s pivom, občasno kadim, ne ukvarjam se z nobenim športom in mam 76kg pri 188cm. ali morda gre za kako bolezen, sladkorno npr.? :D


Tudi jaz sem bil tak, da sem jedel vse živo, pa se nisem zredil, ampak zdaj je tega konec, pa moram paziti. imam pa 74kg @178cm

Haha, janac kao zadnje čase nek strokovnjak za prehrano... Kako pa kaj drugače tebi uspeva, janac? teža @višina?

PS: samo tako me zanima, ker vidim, da se očitno nekaj ukvarjaš s tem ampak ne vem, a teoretično al tudi kaj praktično? >:D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

84kg/185cm

20% maščobe

Matija82 ::

shadowfax je izjavil:


Pomembnost številnih obrokov čez dan je v uravnavanju sladkorja v krvi in sproščanja inzulina, s tem se nadzoruje lakota. Če pride do hitrega padca sladkorja se pojavi volčja lakota oz. potreba po sladkem, temu pa se lahko izognemo s pogostimi in pravilno sestavljenimi obroki. Zajtrk pa je ključen za uravnavanje apetita čez cel dan.


Ne, ne in še enkrat ne. Mislim, da sem vsaj sedemkrat že pisal o tem.

https://slo-tech.com/forum/t525730/p362...

jalovec09 ::

BCSman je izjavil:

zanimivo kakšno srečo imamo eni z ultra hitrim metabolizmom, sem v sredi dvajsetih let, jem kar mi paše kadar mi paše (ni se še zgodilo da bi ostal kak naporabljen študentski bon), nalivam se s pivom, občasno kadim, ne ukvarjam se z nobenim športom in mam 76kg pri 188cm. ali morda gre za kako bolezen, sladkorno npr.? :D


Ko boš zaužil na dan 4000kcal in kakšn dan tud 5000kcal se mi oglasi na ZS.
Bogi ste eni ko pojeste en velik fast food in eno pivo pa kakšno čokolado in potem to pišete na forume, kako dobro jeste in ste suhi, če pa tole zračunaš ni niti 1500kcal vse skupaj.

einstein :P ::

Janac je izjavil:

84kg/185cm

20% maščobe


Lepo, čestitam za dosežek ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11921638 (6781) Twixz
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830256 (8168) janja765
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751956 (45573) Massacra
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823370 (20803) Okapi
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7713892 (12557) thramos

Več podobnih tem