» »

Hitrost na cesti

Hitrost na cesti

««
6 / 6
»
»»

šernk ::

Prvic na Smartinki, nekdo je nekdo povozil tri pesce in pobegnil. Kaj vec pa ne vem, ker se tistega dneva ne spomnim. Drugic pa na prehodu za pesce pri bezigrajski gimnaziji, ob kaksnih pol osmih zjutraj. En twingo je pripeljal iz Zupanciceve jame in je zavijal levo na Linhartovo. Cez cesto je slo vsaj kakih 15 ljudi, ker je bilo pred zacetkom pouka.


torej če je okoli tebe 10 ovc, stopiš še ti čez železnico, čeprav vidiš da prihaja vlak? Zaradi mene lahko povozi 100 ljudi na prehodu za pešce, če predvidevam da bo avto pri meni prej kot pridem čez ali če vidim da nima namena ustavit ne stopim čez cesto pa če je 10 policajev sredi ceste.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

m0LN4r ::

Ja pol pač treba radarje ali pa prehodov sploh ne potrebujemo, saj je vseeno kje greš čez cesto potemtakem.

Ne mislim kot pešeč, čakat v coni30, pred ležečim prehodom, ker bi se načakal in potem, ko imaš 10 sekund šprintal čez cesto.

Žal je stanje tako (v nesemaforiziranih prometnih križiščih), da moraš vsaj eno nogo dat na cesto, da vozniki sploh poštudirajo o tem, da mogoče pa bi mu ustavil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

scipascapa ::

Pa tudi nakazilo z roko ni odveč, tako jaz delam.

BigWhale ::

Heh, saj ne, da bi poizkusal opravicevati svoje ravnanje ampak rad bi videl vse junake, ki v rush hour hitenju v sluzbo tako skrbno preverjajo vse okrog sebe in v mnozici ovc ne postanejo ovce tudi sami. :)

Tle gre za povsem bebavo opravicevanje voznikov. Ce ima pesec zeleno, potem nimas kaj vozit cez njega. Kakrsna koli druga razlaga je debilizem. Bi pesec lahko bolj pazil? Seveda, vendar to ne opravicuje dejanja voznika. Na zalost nimamo vsi jedi-skills, da bi lahko napovedovali prihodnost.

jype ::

BigWhale> Ce ima pesec zeleno, potem nimas kaj vozit cez njega.

Ne vem, če "nimaš kaj vozit čez njega" potrebuje kakršenkoli kvalifikator. Tudi če ima tardečo si lahko kazensko in materialno odgovoren za vožnjo čez njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

scipascapa je izjavil:

Pa tudi nakazilo z roko ni odveč, tako jaz delam.


A ce gres cez cesto pred Namo skupaj se s 50imi ostalimi, a tudi nakazes z roko? :D

m0LN4r ::

Dejansko debata tukaj gre o tem, da po mnenju nekaterih bi naj imel pešec "the force" medtem ko pa vozniki lahk delajo, kar hočejo ne glede na signalizacijo in predpise...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

BigWhale ::

jype je izjavil:

BigWhale> Ce ima pesec zeleno, potem nimas kaj vozit cez njega.

Ne vem, če "nimaš kaj vozit čez njega" potrebuje kakršenkoli kvalifikator. Tudi če ima tardečo si lahko kazensko in materialno odgovoren za vožnjo čez njega.


Ja, jest to vem. Sam eni tle so zgleda menja, da so pesci keglji, cez katere se vozi, ker pac so tam kjer so in vsaj priblizno sekajo pot avtomobila. Meter-dva, gor al dol.

Hood ornaments are actually aiming reticles!

m0LN4r je izjavil:

Dejansko debata tukaj gre o tem, da po mnenju nekaterih bi naj imel pešec "the force" medtem ko pa vozniki lahk delajo, kar hočejo ne glede na signalizacijo in predpise...


Itak. Sami so si krivi, kwa pa hodjo po cestah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Buggy ::

Ja, jest to vem. Sam eni tle so zgleda menja, da so pesci keglji, cez katere se vozi, ker pac so tam kjer so in vsaj priblizno sekajo pot avtomobila. Meter-dva, gor al dol.


ne...to tezo nam zelis ti samo vsiliti. Eni samo pravimo, da je ne prehodu cez cesto/krizisce, potrebno biti ko si v vlogi pesca se toliko bolj pazljiv, ravno zaradi tega, ker smo kot vozniki ze doziveli, da se vcasih najde kaksen mrtvi kot v avtomobilu ali pa kaksna druga situacija, kjer te voznik lahko nehote spregleda. Navkljub temu da vozis pozorno in po pravilih.

...jaz se ze imam toliko rad, da sem kot pesec previden, kot voznik pa uvideven, kegljam pa raje na zato ustreznih pistah :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

scipascapa ::

BigWhale je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Pa tudi nakazilo z roko ni odveč, tako jaz delam.


A ce gres cez cesto pred Namo skupaj se s 50imi ostalimi, a tudi nakazes z roko? :D


V takih primerih je nesmiselno of course...če sem sam itaq.

Spajky ::

BigWhale je izjavil:

... obakrat sem preckal cesto v mnozici ljudi...
Ker so verjetno vsi ostali takrat bili drugi, pomeni, da si zgleda "magnet" za nesrečo (bad Luck strelovod/karma) ... podobno je zdej z mojim novim avtičem ... prej v 16 letih manj sr*nj s starim rdečim škodilakom, kot zdej v par mesecih z "novim" Puntičem ... bom menjal tablice spomladi, slaba karma v registraciji/številkah? :O ... ti pa vzemi čevlje 1/2 številke večje >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Oki ::

...da so pesci keglji, cez katere se vozi.

To jaz počnem vsak dan. Bolj komplicirani so kolesarji, ker so hitrejši in ti pride igranje FPS še kako prav in je bolj zanimivo...
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nalepke max hitrost na kamionih/busih

Oddelek: Na cesti
164031 (3285) RockyS
»

Avtošola CPP test (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8517171 (14240) terezijslo
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119484978 (57731) BlueRunner
»

Kaj sovražite pri drugih voznikih? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45725213 (18418) Tilen

Več podobnih tem