» »

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!!

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!!

1 2
3
»

DJroky ::



M1, kaj si mislu s tem:
"Hehe, glede na to da sem na 8RDA presegel FSB, ki jo ima Abitka trenutno možnost na izbiro"

gre na 8rda več kot na abitki?

Malecky ::

Ja DJ morph pride na Epox z Kingston-om na 239mhz FSB Abitka pa z trenutno verzijo biosa podpira le do 237mhz FSB.

Nov bios za rev 1.2 naj bi bil zuni čez kak teden in tam gre do 250mhz oz clo do 275mhz FSB po mojem branju.

Gejmer ::

Whooow!!!!Tole ruls.275 pa ni kar tako!

BTW. Glih sm dubu nov PcFormat pa so not testi P4 in AXP
plat.Je kr kul..To sam tko By The way... :D
Nanda yo?

Malecky ::

Ok jaz zdaj cel dan že delujem na moji NF7-S in je zakon...sound mi zlo ustreza vse kar je novega je kul (me se boji sprememb0:) )

Napetosti so pa tkole...Vcore malce undervolta ampak je zelo stabilen max kar se da potem dobit je 2.25V Kar mislimd a bo za Tbread-e dost. Vmem overvolta in ga je pri 2.9V biosu kar 2.98V dejansko..to je gleden napetosti ki so zelo pomembne in pri Rev 1.0 niso tko "sanjske".

Uglavnem zaenkrat je zakon...uporabljam onboard mrežno, sound in seriell sem tudi že testiru tko da domala vse kar je...

BW pa zaenkrat single chanell 2900mb....beda:'( Kok se krvavo potrebuje RAM!

morphling1 ::

Jaz bom tole zadevico testal v sredo če bo vse po sreči :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Wox ::

OK. Zgleda da je cool plata. Sem jo danes naročil.

sharp ::

Kje se jo pa da naročit??

tec ::

Torej....kateri ram gor dat ???
2x256 PC3000 DDR HyperX ??

Wox ::

Ja jaz sem jo naročil včeraj pri KFM in sem jo danes že dobil.

Če kaniš iz plošče iztisniti maksimum, nabavi najboljše RAMe ta hip - PC3500 in več po možnosti Corsair XMS.

boštjan ::

viharnik kake farbe je PCB plate,rdeč ali oranžen?

Wox ::

Farba je oranžna. Glih sem jo namesto in zdaj tole že pišem na njej. Zaenkrat brez problemov, samo še nisem nič kaj dosti sprobo. Prvi filing je super :)). Nameščene mam WinXP SP1 pa driverji s CD-ja. Navijat še ne mislim tak hitro. Čez kakšen dan dva. Čakam na dober RAM.

boštjan ::

Test ABIT NF7-S r.1.2 step by atep na vr-zone tudi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Wox ::

No, po enem tednu delovanja lahko napišem, da NF7-S dela zelo dobro na teh komponentah in nastacitvah:
Athlon Tbread 1700@2016MHz (168x12)
Hladilnik Titan kr neki (čakam na vodno hlajenje)
2xTranscend 256MB PC2700 168MHz (v kratkem bo tu Corsair ali Kingston)

Temp CPU=39-42C
Vcore=1,7V
Vdd=2,75V

Edina zamera gre na račun SATA krmilnika ali pa adapterja (ne vem kaj je krivo), kjer se pojavlja data corruption. Tako da imam trenutno disk na IDE krmilniku. Podobne težave imajo baje tudi drugi. Upam da bosta Abit in Silicon Image kmalu rešila to neprijetno zadevo.

Drugače pa je tale plošča pravi cukrček:) .

OBELIKS ::

a tale abitka potrebuje napajalnik združljiv z p4 matičnimi?

gamer ::

plata ma dva napajalna priklucka, k jih ma dans itak usam 300w napajalnik...

OBELIKS ::

ma nimam še današnjih napajalnikov :8) torej bo treba nabavit še ohišje :\ ali pa vsaj napajalnik

Zoidberg ::

plata dela tudi brez tistega p4 napajanja
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Zoidberg ::

Am Malecky bi se dalo zrihtat eno NF7-S 1.2.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

dualband ::

Ali je to normalo da meni na tej plati ko prklopim napajnje gori rdeča dioda ko pa zalaufam računalnik pa še zelena? Kaj pomenjo te diode?

LP

Zoidberg ::

kje pa se nahaja ta dioda jaz jo namreč nimam
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

gamer ::

dualband: ja je normalno,...RTFM

morphling1 ::

Ja pismu, kdo bo na mesto tebe bral priročnik ?

Btw mam to plato doma, sem dobil zadnjo v Jaetu, samo moram še par stvari zrihtat preden jo probam :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dualband ::

Men se na plati včasih ko zalaufam Hardware Doctor ki ga dobiš zraven plate kr ventilator neha vrtet na CPU. Pol pa dam resatirat računalnik pa se spet zalaufa. Kaj bi bilo lahko to narobe?
LP

gamer ::

kako se ti ne neha vrtet?? k ga navijas pa pol ugasneš??? k ti štekne???
k men se zgodi to da če preveč navijem se use ugasne pol morm pa napajalc ugasnt da se neha use vrtet,... do zdej še ni blo nč narobe... aja pa to se mi dogaja od kar mam bios #16, pa tm pise na abitovi strani ena pojasnila... ampak kdo bi se stem ubadu dokler dela pust -moja filozofija:\

gamer ::

MORPHLING1: ne ponavli mojih nasvetov:\

morphling1 ::

Sem začel odgovarjat pred tvojim odgovorom, s tem da sem jaz še malo bluzil po drugih delih in je tvoj odgovor prišel pred mojim. Pa ne sem mi dret
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

gamer ::

no zdej k se že glih mal tema odprla, če kdo še neve je nov bios izšu ...abit.com.tw..., gre do 250 , česar na žalost nebom nikol dosegu...:'( :'( , ker je ram u k***. mi kdo podari kingstona hyperx3500??

dualband ::

Mense enostavno ko zalaufam Hardwere Doctor ustav ventilator na CPU. Pol dam pa Turn off computer pa reset pa ko se resetira se ventilator na nov zalaufa, tud če ni nič navit.

Imam procesor 1700+ JIUHB 0309SPBW in množilnik v BIOSu lahko povečam če pa dvignem FSB nad 133 se mi ne prižge več računalnik, imam DDR333 navaden kupjen v JAE. Zakaj to?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dualband ()

||_^_|| ::

kva je zdej bolš kupt: nf7-s 1.2 al epox 8rda+?

gamer ::

pol pa namest hardwaredoctorja uporab motherboard monitor

GUFY ::

Imam pa majhen problem s to plato in sicer se mi včasih računalnik kar sam resetira, pa opazil sem tudi, da če v BIOS-u nastavim voltažo na 1.7v mi v MBM kaže napetost med 1.63 in 1.65 v. Votaže RAM-a pa so v BIOS-u in v MBM skoraj identične razlika za cca 0.01 v.
Ali je kaj narbe s plato!?

Moj sistem:

ABIT NF7 Verzija 1.2
AMD 2100+
RAM Corsair PC 2700 512 MB
Napajalnik Ciftech 430 W
WIN XP Pro
Hercules Radeon 9700

gamer ::

zakaj se ti resetira nebivedu,ampak s tem da ti MBM pokaže nižjo voltažo pa nimaš sam ti preglavic plata namreč undervolta, kar pomen da največ kar lohk dobiš iz nje je 2,25v, mal a ne?>:D , probi narest tko da nauš meu nč navit, poglej voltažo za procesor in ustrezno prilagodi da boš meu 1.6v na procesorju, lohk tud mal več:D, pa požen prime95, pol pa glej za napake??
al pa nes naservis da ti pogledajo "strokovnjaki"

Shkorc ::

Mam nf7-s v2.0 in ne moram flashat biosa z novejsim iz abitove strani... nekje sm prebral, da se ne da, da v2.0 uporablja nek drugacen bios.
Je ker ze probu flashat? Drugace dela plata bp, sam k sm hotu nism mogu biosa upgrejdat (men se zdi da mam zdej gor bios id 10) .

Tradewind ::

Glede ugašanja ventilatorja imam podbne probleme(abit nf7 rev.1.2) , včasih se čist vgasne, pa se sploh ne prižge, včasih pa se ventilator po 15s prebudi, pa dela naprej normalno..!
Namesto totega doca mam za motherboard monitor, pa je problem res rešen. Me pa zanima kako je sedaj to z shranjevanjem BIOSA, ker je kolegu bios padfo, ko je navijal fsb, moj je trenutno na 180, faktor pa na 12, voltaža na 1,725, in me je resnično malo strah, da bi ga še navijal, ke nebi plate na servis pelo!

A se da ta bios kako popraviti, da bo deloval tako kot pri epoxu, al so to samo utopije?8-O
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930348 (16943) Jaffa
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308760 (6488) WhiteWolf
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995494 (3741) Clemento
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231769 (18596) OwcA
»

Katero nForce2 plato?

Oddelek: Kaj kupiti
241264 (833) Wox

Več podobnih tem