» »

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!!

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!!

1
2
3

Wox ::

Malecki...ma mene sam neki zanima. Kaj si ti kakšen distributer al carinik al kaj, da veš od kod in v kakšnih količinah prihajajo plate v kokoško? Ma mal povej, od kod ti informacije, ker meni se zdi vse skupaj mal smešno.

Fury ::

njemu stene govorijo :D

Malecky ::

Jah...vsak tele ma svoje...em kontakte:8)

a ni dober da vse prej veš..prej preden vejo trgovine, ki niso pooblaščeni uvozniki ipd....men se bi to dobr zdel, ko bodo plate boš takoj vedel, da so in da so te pa te revizije...mene nebi zanimal od kje ti informacije...

Fury: ne žai moje votle stene...basi so izredni ko zadevo kombiniraš s Tannoy Mercury M2 speekerji:))

morphling1 ::

Malecky ko sem jaz kupil 8k3a je bil 2815 bios že dolgo zunaj. Res je da je bil na začetku zelo beden bios, ampak so se močno popravili in vse plate po 8k3a imajo kar dobre biose že od začetka edina zadeva ki fali je fast cpu decode za vklapljat v biosu. 2815 je pa tako dolgo zunaj da to ni ravno argument da ni dobrega biosa za to plato. Kar se relaksiranja timingov tiče pri višjih FSB jih na VIA platah to ni problem, ker pač naviješ z soft FSB-jem in timingi ostanejo. 8RDA+ pa nima opaznega relaksiranja.
Sicer pa ko bi nova Abit NF7 končno v večjih količinah zunaj bo vse jasno in se bo tekma ogrela, za enkrat je one man race.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

dejta se vi2 na abit on epox preimenovat pa se fajtita :)

morphling1 ::

LOL, ja maš prav. Obe firmi imata svoje ups & downs in vsaka je dobra na svoj unikaten način :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

gamer ::

fantje NF7-S REV1.2 dobim V PETEK, dans sm si jo rezerviru, u petk me pokličejo in jo grem iskat :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D , vas mika a ne?>:D >:D

Malecky ::

V Slo že ne....razen če ma sivi trg prste vmes0:)

gamer ::

digital logic, dans sm jih klicu in so mi po 10 min sporočil da jih v petk dobijo, sej če nebo taprava pa drug tedn, v kaki drugi trgovini0:)
aja a ma kdo kksne slikce od rev1.2, da nam kksne 1.1 dam odnesu, k z 1.1 bi jo se zamenu z 1.0 pa ne -4 lukne okrog soketa:\ , pa po čem se jo sploh da prepoznat?

Malecky ::

gamer: Digital Logic je ne bo imel do naslednjega tedna...grem stavit kar češ...

Seveda je 1.1 plat še dovolj:)



to je to...in v Slo jih ni...danes preverjam drugič...

Wox ::

Tukaj maš še nekaj več slik od ABIT NF7-S Rev 1.2.

gamer ::

malecky sej ti bom u petk povedu če jih majo al ne ampak, ko sm ga poklical sm vsaj 2x prašu če dobijo 1.2 in je reku da je sigurn 1.2, pa ne mor k bi jo rd mel pru:D :D :D :D :D

gamer ::

hvala viharnik za slikce... čeprov sm jih že vidu... točn te..., kaj eni govorijo da ma nf7 oranžn pcb??

Malecky ::

Ja sorry k ti upe zbijam sam na žalost je tko...sem večkrat preveril zdaj, da bojo šele naslednji teden poslane prve in, da rev 1.1 ni bilo naročenih nič ta teden...

Ja Digital Logic rulz...cena za Kingston je 22500 k pokličeč je pa skor 40K...dobr je to ja...

ps...Ja je oranžen PCB tud rev 1.1 je oranžen PCB pa kaj si ti slep ko gledaš slike????

gamer ::

bl oranžno rdeč zgleda :\ , sej pravm da bomo u petk vidl, če jo dobim ti pošlem do kolk gre, k mam enga durončka, k z nemu testiram do kok grejo stvari, da se mi ni treba bat zarad hlajenja, k se res nč ne greje:D

kuglvinkl ::

Tole sem našel na overclockers.com

"Mounting the Abit NF7-S"
Jelle Gerardts - 2/15/03

Don't know if this has been mentioned yet, just wanted to point this out as we just found it out the hard way. So before you break down your entire setup:

As you know, the first samples of the Abit NF7-S shipped without extra mounting holes around the motherboard. After this had been pointed out in some reviews, Abit quickly fixed this problem.

The problem is, their fix didn't fix. Sure you got more holes in it, problem is, you have various chips right next to the holes.

In fact, only one hole can be used to mount the screws of an Alpha or Swiftech cooler. The rest have parts sticking out right next to the hole. One could mod some spacers to fit the screws in, but it is so small and narrow, you'll probably break them. Mounting waterblocks should still be possible if you screw them into nuts at the back of the motherboard. Screws can still fit through the holes.

If you have to use spacers, though, you're probably better off with another board.

Update 2/25/03: From the author:

Apparently Abit has fixed this with their V1.2 PCB. I can definitely say that the 1.1 PCB is not good. According to Eric Kovalsky the 1.2 should work fine.


Upam, da res.
Your focus determines your reallity

Malecky ::

Ja kuglvinkl....folk že nabija gor vse te velike odvečne kose pleha pa gor 100cfm Delte with no problems...sam čipi so še skoz na poto sam za nas slovrce k mamo železnino na vsakem vogalu pa mal pameti v glav to nau glih problem. Eden zdle jemara da ne more dat Dtek Spir@al bloka zato ker so luknje za njegove vijake premajhne...madona le kako bo to popravu...

gamer: Ne boš0:)

gamer ::

Malecky:bomo vidl:D

Malecky ::

ufff gamer zgleda, da si mel prav...mene plata že čaka sam NF7-S...sm upal na brez S sam kaj čmo...par jurju gor al pa dol0:)

gamer ::

ke si jo pa ti dobu malecky, k jest jo grem ob 1500 iskat, torej ne precenjuj svojih virov:D :D :D :D :D :D

DJroky ::

Toliko se govori o tej plati, pa o eposu 8rda+ ampak še nobeden ni dal pravih argumentov, da bi se odločil katero kupiti!

slednjo sem že imel pa sem jo prodal. moram reči da mi je bila zelo všeč, čeprav sem pristaš a-bita!

Ma kdo pravega???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

gamer ::

tuki se govori o novi reviziji nf7 od a-bita pa kje se jo že da dobit jest jo dobim ob treh:D :D , za ostale mi je trenutno vseen, eposa pa ne kupm ker sm prebral ene par testov pa so mel vsi enake probleme, da je šteknla po 20min, pa ni blo važn kaj so naredl,... tko da tuki se pač pogovarjamo o ta novi abitki, k jo bom mel jest pru:D :D :D

morphling1 ::

Povprečni uporabnik tako in tako noben ne bo dosegel, potenciala ene ali druge plate. Nf7 1.2 bolje kaže predvsem zaradi chipset voltaže ker je čez tisti kritično mejo da se da fsb že kar lepo dvigniti, čeprav ta mod je nekaj čisto enostavnega in glede na ceno je 8RDA+ zelo dober nakup. Za ceno Abitke pa še ne vem, dražja kot prejšni verziji nebi smela biti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Gamer sploh veš zakaj se reče Epos ? Pa tisti ki se je to spomnil je malo na drugem nivoju poznavanja plat in overclockanja kot ti in je imel razlog zato, pa še to je bilo preden so kakršnikoli voltmodi ven prišli. Opremljena s tem je 8rda+ zakon plata v vseh pogledih 8rga+ je pa še malenkost boljša.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Wox ::

No Gamer pa Malecky...kako se kaj obnese plata? Sta jo že skurla?

Malecky ::

Ok tule mate moje nove dobrine:))))) Ko pridem jutri dam bom šele začel sprobavat kaj zmore...

Mam pa moj Samsung ram pa Kingston PC2700 zaenkrat tko da kakšnih hudih DC FSB ne pričakujem...zaenkrat:D


SLIKA

Muahahahahahhahaaaaa še ram:'( :'( :'( :'(


edit by tp: dej naslednjič mal manjšo sliko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

morphling1 ::

Lucky Bastard :D >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

gamer ::

kot sm že reku da jo bom mel,... jo mam:D :D :D :D , je rev1.2 in zaenkrat jo še ne bom preveč naviju, vsaj en tedn (pretekle izkušnje z garancijo;(( ), ampak stvar res leti, u primerjavi s kx7,
edin to me mot da morš še enkrat winse gor dat k plato menaš,0:) , prva izkušnja s plato: tisti k jo nimate se sam slinte>:D :D :D

zile ::

Kaj pa leti v primerjavi z kx7 ? Preveč sciencefiction :D. Upam da maš vsaj raadeona 9700 zraven poleg take plate in rama, če ne ni haska. >:D

Clemento ::

Malecky: slin, slin nad tvojo sliko...lep zajetem pladencek procesorjev >:D pa karta za softmod.....:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

mato22 ::

Gamer a kej veš kolk plat so dobl v Digital Logic. A majo še kakšno???

Matek ::

Tista maleckijeva slika bi lahk mela podnaslov "Nek se vidi tko ima":D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

maksimvs ::

Malecky & Co. vprašanje: Včeraj sem dobil NF7 rev.1.0...ja vem ne z očmi zavijat:\ :D . Gor je Athlon 2200+, Radeon 9500, in 2×256 ddr333! Zadeva je taka, da noče delat z obema ploščicama rama. Ko je gor samo ena, pol dela, če pa damo gor obe pa zadeva zmrzne. Vzrok!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maksimvs ()

gamer ::

v digital logic so dobl 2 plate in majo dans še odprt do 12 al do 13:D

maksimvs: najprej pejd v winse sam z enmu, pol inštaliri driverje pa dej še ta druzga not, k men tud ni začetku delal, pol sm pa driverje gor dal pa vse dela čist normaln, mal sm mel probleme s serial ata, drgač pa čist vse normaln0:)

ne nimam radeona9700, sm mislu da bi za grafo počaku na geforceFX, sam če bo slab bom pa ta novga radeona kupu, k nej bi marca pršli vn,...

eno vprašanje za lastnike rda+: a ma ta plata hladilna rebra na južnem mostu, k se mal greje...

nevem kdo je izjavu da se sevrn most pr abitki nč ne greje, na 166 je že mal bl topu k na 133:D , mislm da bo treba zamenat rebra če bom hotu kej preveč navijat, k nočem nč skurt,...

najlepši pogled na nf7rev1.2 dobiš v biosu, k lohk voltažo naštimaš do 2.3v:D :D ,sama nebesa ...,

malecky; a gremo ustanovit owners club?:D :D

boštjan ::

daj ti raje ceno povej te abitke,ker meni se že sline cedijo.:D

maksimvs ::

Gamer!
Jaz imam nf7 brez S, to je brez SATA. To pomeni da s tem ni problemov:D Winse smo nekako inštalirali po dolgih mukah z enim ramom. Ko smo dali drugega noter se sesuje ...blue screen;( Na katerih slotih imaš ti rame?

Gejmer ::

ŠIT JZ HOČEM TO ABITKO!!!Aja pa glede ramov me zanima: Kingston HiperX 3500(Mlacom) al Corsair XMS 3500(JAE)
Nanda yo?

boštjan ::

če majo v mlacomu po 22k te kingstone,pol vzami kingstona

Gejmer ::

Zdej so mi povedal da naj bi bli Corsair bolsi.Kupu bom:

2× Corsair CMX 256A-3500C2 256MB DDR (s hladilnikom) 28.920,00 SIT pr JAE
Nanda yo?

boštjan ::

kdo pa ti je reko da so corsair tako hudo boljši za teh 7k(skupaj 14k),seveda v predpostavki da so kingstoni po 22k.

Gejmer ::

Denar ni ovira za dober ram.Huh to bo moglo letet v DUAL DDR!! :D
Nanda yo?

boštjan ::

te pa mi povej če se splača dat 14k več za isto kvaliteten ram?

morphling1 ::

Hehe, glede na to da sem na 8RDA presegel FSB, ki jo ima Abitka trenutno možnost na izbiro, z prav temi Kingstoni bi rekel da ni ravno slab ram :)
Je bil pa Corsair 3200 LL twinx malenkost boljši glede enega timinga, ki sem ga lahko imel bolj agresivno nastavljenega. To se vse rami približno enakih kvalitet in če je malo sreče ga lahko dobiš za ~50€ v obliki Twinmosa pc3200
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_Tom_ ::

NF brez S pomeni ne samo brez serial ata, ampak tudi drugačen southbridge...ne podpira specifikacije soundstorm, niti spdif,...skratka bedno.

Malecky ::

Ja emne trenutno ovira vse in nevem če bom mel čas to sploh sestavit skup pa pognat...

Ubistu se mi zdi škoda te plošče brez najmanj BH-5 modulov met...res brezveze.

trenutno akr vidite na sliki je vse kar mam za pretestirat... R9500 je sapphire in se da softmodad pa dela...sam sam na R9500pro ker je 9500 PCB drugih ni blo nikjer. Dela pa jedro lepo na 400mhz kar mislim da je....VELIKO! 15k 3Dmark pik sam tko da zalaufam stvar pa res ni slabo:8)

Em em...zdle se bom lotil dela..backup moram nardit in vse spravit v delovanje...nevem ša če bi zdajle mejnjal OS in vse ker sem res bizzy pa tiste proce mam za stestirat...izgledajo obetavno.

pozor vsem tistim ki lastnoročno kupujete Tbread-e: AMD je začel mešat tiste črke na koncu..in tanovi tedni so krneki lahko...tiste proce sem mel na testu pa sta bla samo dva res dobra...se pravi naizi čez 2Ghz pri 1.7V ostalo ne zmore nič pa so bli 0304 ipd...zdaj sem pa presortiral proce dol pa pobral 5 komadu 0302 teden ki so pa zopet odlični clockerji tko da opozarjam..zadnji shippment je krneki sam upam da bom uspel nabrat dost procu.

NF7-S imajo na zalogi... pri meni jo lahko dobite za 36900SIT...+ kak Kingston in Tbread kombo se da nardit.

Na voljo so samo S verzije 1.2 in ne brez S katero sem jaz hotel...sam sljin sljin pa sem jo mel tud če par KSIT več. Plata izgleda odlično..menjani kondenzatori za Rubycon, NB stepping so zgleda vsi A3 ker sem tudi v lagru pogledal malce pod NB cooler>:D tko da...navali narod... jaz brez RAM-a nimam kaj velikega veselja da jo spravljam v pogon bo pa verjetno še danes.

gamer ::

jest mam rame na 1 in 3, zgleda da sm se pr ramu mal zajebu, k ne dela glih najbol, pa so rekl da je transend ful dobr:'(, nikol ne bom več angležam zaupu...

Gejmer ::

Shit tale ma pa tezave s to plato!!!
Nanda yo?

Malecky ::

Ne škoda plate brez PC3500 dobrga ram-a..vsaj men...

OPP je anredu 220mhz FSB timingi do konca..to je vse kar zmore če Vdd ne daste več kot 1.7V...mdzcpa tudi 225mhz FSB...tko da...kr dostojna Abitka:D

Gejmer ::

Hm a je to dobro al slabo z plato al z ramom?Kdo je kriv? :D
Nanda yo?

Malecky ::

noben...:D

Sam js mam zmeri tak občutek da se takale dost dovršena Abitka bolje počuti do konca navita kot pa krneki:D

Zdle procesorje testiram...pol pa XP-je na novo pa NF7-S notr wiiii:))

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930356 (16951) Jaffa
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308769 (6497) WhiteWolf
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995497 (3744) Clemento
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231781 (18608) OwcA
»

Katero nForce2 plato?

Oddelek: Kaj kupiti
241264 (833) Wox

Več podobnih tem