» »

Katero nForce2 plato

Katero nForce2 plato

««
3 / 10
»»

kuglvinkl ::

Na sicer popolnoma glupi strani se je pojavila informacija, da tudi najnovejše plate še nimajo gor Ultra verzije NorthBridga. Ne vem, morda je res, ker informacije drugje nisem zasledil.

Tko da, če se ti ne mudi ultra, bi počakal.
Your focus determines your reallity

azeed ::

No... zanima me, kaj je po vašem boljše ne glede na ceno:
Asus a7n8x-deluxe 2.0 ali NF7-S 2.0 ???
You gotta say YES to another excess!!!

frenk ::

pomojem da tle ni dvoma...abitka:D...sicer so pa razlike tolk mejhne da je že jurja razlike velik:\

sash ::

@azeed
kolk je pa razlike v ceni, po mojem kr precej
--------------------
Think different...
TOROiD Group

azeed ::

ma ene 3-4 jurje, ne več. samo to ni tolko grozno če je ena plata boljša od druge. asus je mel doslej boljši renome, zanima me kako je to tokrat.
You gotta say YES to another excess!!!

Fury ::

ABIT NF7-S NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA 31.600 37.920
ASUS A7N8X NFORCE2 DDR DeLuxe +SB+LAN+SATA+FW 39.800 47.760

razlike je 10000 SIT!

Tuki sploh ni debate kaj kupit -> ABIT.

Fury ::

aja, pa abitka ma tut firewire kar tuki ne pise (na ceniku od mlacoma mislm)

sash ::

ma se mi je zdelo da bo razlika mal večja
--------------------
Think different...
TOROiD Group

LordWorm ::

Jaz sem se tut odlocu za nakup nforce2 plate[vio ne kupvat].Zanima me kaj vam je da pravte da je epoxka draga:EPOX 8RDA NFORCE2 DDR +SB 23.300 27.960 -gledano pri mlacomu sam tam zihr nabom kupu>:D
Iscem plato ki ima cim manj stvari gor.In ta ima samo SB[pa se tega nebi sam ok].Navijat sem pa itak nehu.
Nikakor mi pa ni janso zakaj je ausus tako draga:ASUS A7N8X NFORCE2 DDR +SB+LAN 33.200 39.840 [!!]
Ze razumem da imal lan sam vseen.Sem pa opazil da nebena od teh plat nima dual biosa.Kar mi je pa najbolj pomembno pri plati je pa da ima tisti del, kvaliteten, ki doloca kompatiblinost PCI vodila[najbrz je zato zdolzen kak cip] in da ni jebe s PCI latenco.

Namrec folk neve da ima audigy2 hude tezave s PCI vodilom[novo kartico das na staro PCI vodilo in nasto problemi].Zvok zacne jemt,stekat,nenavadno nizko stevilo fpsjev, med poslusanjem mp3jev na vsake tolk sumi itd.

Torej sem vam zdi EPOXKA dobra odlocitev za moje potrebe?

LordWorm ::

SATA pa mislim da se dolgo nebo aktualen:\

Fury ::

ce rabs pocen plato itq epox.. sej noben ni reku da je draga? :)

azeed ::

em... povedal sem, za kolko razlike jo jaz dobim... se pravi to je 3-4k. kar ne pomeni da jih placam 47k. kaj bi vi storili na mojem mestu?
You gotta say YES to another excess!!!

Fury ::

aha potem pa tko :) ce res rabis 2x lan kup asus drgac pa ti recem da je abitka cist ql in se ne splaca dat 4k extra :)

Clemento ::

ce rabis dual lan pol rajsi epox 8rda3+ ki je 35ksit....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Fury ::

8rda3+ ma usran zvok.

frenk ::

Fury:ti daš pa dost na zvok k sam ukol tega zvoka govoriš...kva pa OC-ing

Fury ::

frenk: fora je v tem.. da OC je razlika 5-10 mhz v FSBju.. abitka gre do 228 moja... na 1.6v vdd tko da .. ce gre epox do 235 bog pomagej :) pac ni tok razlike da bi bla za navadnega OCjarja vredno razlike k jo more se za zvocno placat pol... pa se na zivce mi gre ker so tist + prbil na konc.. prov marketinski nateg se mi zdi..

zdej za morpha ne recem.. on ma vse vodno ful spedenan in se zmodan vse in se mu gre predvsem za doseganje cimvecjega OCja... ampak vecina folka tuki kupuje plato da bo dejansko melo stabilen navit sistem in to neki casa... zato pravim da razlika 5mhz na FSBju ne pomen prevec... sploh se na performasu niti ne pozna .. razlika je vidna samo v benchmarkih..

tko da .. kar hocem povedat... un k gre ibr navijat itq ve kaj kupit.. un k se mu gre pa za to da ma cimbolj navit, a stabilen sistem za cimdaljsi cas in hoce prisparat cimvec dnarja bo valda tistih 5mhz zrtvoval v korist SoundStorma..

upam da sem dost jasno povedu.. ker folk sklepa po + da je vse kul pac glede zvoka...

boštjan ::

Moram rečt da se zelo strinjam z furyem,saj recimo pri meni ko bom nForce2 plato kupoval,bom gledal predvsem na zvok, kar mi zdaj manjka in si bom lahko za 20k,kolikor stane AUDIGY kupo ene spodobne zvočnike,no treba še bo nekaj poleg dat,a bom ziher profitiral,kot pa če bi audigy in zvočnike kupoval.

morphling1 ::

Jah to da 8rda3+ nima MCP-T me je ful razočaral in glede na trenutno ceno NF7-s rev2 nima veliko adutov in glede tega se skoraj bolje splača stara 8rda+. Nov čipset ne predstavlja velike razlike za navadne tbrede opravljeni so bili predvsem bugi z bartonom in 200 FSB, drugače z vdd modom dosežeš zelo podobne rezultate razen tega da mogoče A1 spp rabi malo manj voltaže, skupno pa prideta približno enako visoko.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

sam jest mocno dvomim da ma usak doma ojacevalc z digitalnim vhodom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

Dr_M jao kdo govori o digitalnem vhodu? dejstvo je da ta nova plata ... 8rda3+ ma en sranje od zvoka zato ker je softwerski zvok prek cmedia chipa.. tega noben noce.. pocas, nekvalitetno in nasploh usran za karkol razen windowse poganjat..

morphling1 ::

Fury, zdaj pa že malo pretiravaš, tak zvok je kar se same kvalitete tiče več ali manj enak, saj ti gre tudi pri MCP-T preko v večini primerov Realteka ALC650 d/a konverterja, tako da to je enako. Razlika je v efektih za špile kjer ti softwer varianta pač upočasnuje igranje, ne boš mi pa povedal, da je razlika če poslušam muziko prek nekega zunanjega ojačevalca, ker to mam sam doma in vse špila kot mora. Tako da če imaš nek normalen proc. ne boš zaradi tega kaj veliko počasneje špile igral.
Za zvok brez izgub je pa edina varianta prek digitalnega optičnega izhoda in se potem pretvorba d/a dogaja v kakem kvalitetnem DTS recieverju. Brez tega je pa zvok samo tako dober kot je dobra najslabša komponenta in to je tako v ac'97, kot MCP-T nek pocen d/a konverter na plati.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

Fury: ja za izkoristit MCP-T rabis soundstorm kartico, kar pa ma mogoce 1 al pa 2 plate na trgu...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

OK glede zvoka na plati mam jest takole mnenje: Zakaj za vraga bi kupoval eno uiber overclockabilno plato ki ima gor totalno gnil čip za zvok, ki ti v najslabšem primeru požre 10% proc. moči. Veste kako se temu reče, "Scanje proti vetru." Jest se itak sprašujem zakaj za vraga se delajo samo še plate z integrirano zvočno, ker to mi gre pa res na falus. Zdi se mi da samo zato da lohka zapilijo višje cene za plate, gor dajo čip in konektor za 500sit plata je pa 5 jurjev dražja zarad tega. Marš... No jest itak zaenkrat ne mislim zamenjat SB Live! (ne Value) ima vse tud SPDIF izhod (in vhod) ki ga tako opevate na NF2. Pa še proca mi ne žre tolk k AC97&Co...
Drgač se mi pa zdi 8RDA3+ predraga, ker za ta dnar dobiš že Abitko, ki pa je malce boljša plata. A ne??

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

IIRC Tech-report.com in firingsquad.com redno objavljajo teste zvočnih kart, predvsem pa v testih vključijo kolk padejo FPS ob uporabi različne karte. Le poglejte (najdite) si.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Fury ::

morph... predvsem je problem v kvaliteti driverjev kar se tice avdio kvalitete.. tale AC97 ma obupno ... zdej mam realtekove driverje gor in uporablam AC97 samo zato ker so KONAMI gumpci zasral in MGS2 totalno serje z soundstormom...

in ti povem da prej ko sem mel nvidia driverje je pri isti glastnosti kot mam zdej blo tiho v zvocnikih.. sedaj pa sumi in se eno visoko frekvenco spusca.. tko da ne bi o kvaliteti :) usaj iz mojih in sosolcovih iskusenj.. je mel NF7 zdej ma NF7-S

Dr_M ti si pa mal preberej kaj sploh je soundstorm... ce se ti ne da ti povem da SoundStorm ni nikakrsna kartica. je nekaksen certifikat ki ga da nvidia.. in sicer ga dobis tista plata, ki ima MPC-T in vse pravline vhode in ishode, vkljucno z opticnim...

zdej zakaj tok sikam z zvokom.. kot prvo sem sam na zvok zlo obcutliv.. ze pr mp3jih ful opazim razlike.. 128kbit k je folk ucas govoru da je cist kul.. mene glava pece slisat 128kbit mp3 :) 192 je minimum kar prenesem :)

druga stvar je pa naslov teme, ki ni "kero najbol hudo OC plato sam da leti nej kupm" ampak "katero nforce2 plato" in ker tist k kupuje mogoce tut sem gleda mu pac sam povem.. ker vem kok je sranje ko das 35k za plato in pol ugotovis da nima takega zvoka kot si pricakoval... pac AC97 sux in to je dejstvo k ga vemo vsi..

boštjan ::

to pa je res,vsak ki mu omeniš nForce2 plato pomisli na navijanje,meni pa se prava nForce2 plata pokaže po zvoku in zaenkrat je to abit nf7-s 2.0

Dr_M ::

Fury: mogoce bi pa ti mogu mal prebrat....

govorim o temu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

TribesMan: po cem sklepas da bi bla lohk ABITka tok boljsa da bi upravicila "500sit"?? EPOX place so cist ql po kvaliteti, se boljse po ceni.tut ce bi bla cena ista raj uzamem epox 8rda3+.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Flay ::

hmmm... Fury kero plato pa ti sploh maš?
K jst bi tut rabu eno plato z dobro zvočno k me (baje) neki zvok jebe in my igrce vn meče (FAK)
npr. C&C Generals, Operation Flashpoint, Ghost reacon, Morrowind, ...;((

TribesMan ::

Sound storm je dokalj kulturna zadeva, sicer slabsa (po mojem mnenju) od samostojnih SBjev ampak se vedno boljsa kot pa kaki podpovprecni AC97 cipi. Pa tud abitka je kolkr jest vem zaenkrat se kr najboljsa in najbl preverjena plata na trgu (ce izuzames ASUS) epox pa je neki tazga k skoda avtomobili dobis velik za svoj dnar ampk se zmer ni to audi. Get it??
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: ce je epox skoda zdej, je abit skoda 15 let nazaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

bah brezveze se prerekat.. jest mam abit nf7-s 2.0 drgac..

epox se mi ne zdi slaba .. samo hocem rect da se bolj splaca kupt 8rda+ kot pa 8rda3+ pomoje.

pa se en stvar.. velik NF2 plat ma samo 3 jacke za audio.. in ce mas 5.1 zvocniski sistem zafilas use 3.. in zmanka placa za mic.

Dr_M je pa itak neki nastrojen proti abitu kar se lepo vid iz njegovga posta... a misls da sem jest tak nespo? jest ti sam povem da se zdele definitivno najbols splaca uzet Abitko NF7-S rev2.0 kot celovito resitev.. in ja IMA SOUNDSTORM certifikat.. kar pomen da ma 3 izhode za zvok in SE 2 EXTRA za line in in mic in IN SE OPTICEN IZHOD.

Skratka .. 8rda3+ ma bolsi navijaski potencial out-of-the-box kot pa 8rda+ in NF7-S... ampak tok bolsi pa spet ne... ima slabsi zvok kot obe ostali plati... NF7-S ma bolsega kot 8rda+ kar se tice locenih speaker/mic izhodov, NF7-S ima se SATA in tak.. tko da MEN OSEBNO iz VELIK prebranih reviewjev in osebnih mnenj folka recem tko...

Ce mas dnar in rabis dobro navijasko in trajno plato kup NF7-S, ce ga mas se vec in rabs ibr velik featuresov na plati in mal manj navijsako kup Asusko deluxe, ce mas manj denarja posezi po epox 8rda+ ampak samo ce nimas 5.1 sistema oz. ga mas in ne rabis mikrofona - navijanje z 8rda+ je cist ql pa se ni tok tezko za modat :)

Ce pa hoces pa kupi 8rda3+ ampak je pomoje bols 8rda+ in Vdd mod nardit.. kajne? Razen un barton bug zna bit problematicen sam v to se se nisem poglablu...

Moja izibira je abitka ker se mi zdi da je nekaksna zlata sredina ce uzames v okvir OC/features(tut sound tuki)/ceno

Dr_M ::

Fury ne nism proti abitu, sm mel eno plato ze, sam nism biu prevec zadovoljen. ok...itak predn neki kupis pregledas ponubo in ne kupujes stvari na podlagi imena in stare slave, ki je danes ze mocno zbledela. sigurno je nf-7 konkurenca plata. pr abitu so koncno pogruntal da ne bodo nc prodal ce bodo mel visoke cene, tko da je kr pohvalno da je cena ugodna.
kar se pa tice on-board sounda se pa strinjam s TribesMan-om, je cist nepotrebna zadeva. usaka zvocna kartica je bolsa od tistga. jest sm glih zdej dubu en str awe64 in ma velik boljsi zvok kot katerkoli on-board sound cip.

PS: asusa sploh nebi omenju, ker je zdej ze cist nepomemben.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

morphling1 ::

Dr_M, mal maš slabe vire informacij. Kot prvo nforce2 integrirana zvočna je preko digitalnega izhoda, boljša od audigija in na nivoju audigy2 v nekaterih pogledih celo boljša in tudi z navadnim analognim izhodom je zadeva daleč, daleč od tega, da bi ji rekel slaba zvočna. Creative kartic jaz ne maram že od liva naprej, ker ne znajo poštimat driverjev in uredit probleme s pci-jem.
Asus nepomemben, ta je pa sploh smešna, čist tako za info Asus je največji svetovni proizvajalec matičnih plošč in to ne rataš če ne delaš kvalitetnih plošč.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zoidberg ::

Ko sem kupil NF2 plato sem zvedel kaj je zvok, stari Soundblaster 128 je zdaj zame škripanje takrat pa sem mislil da je dober.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Dr_M ::

morphling1: ja sej to je problem pr folku, k se zmeri kupujejo stvari zarad imena, ceprov je njihova slava ze mocno zbledela.asus ze kr ene par let ni izdal omembe vredne plate - prav tako abit do nf-7 v1.2.

BTW: mal visji sm omenju da verjetno nima cist usak doma ojacevalca z digitalnim vhodom, tko da vecini tist digitalni izhod nc ne pomaga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Dr_M še vedno se motiš glede Asusa. Njihove P4 plate s čista špica (praktično za vsak čipset imajo zelo dobro plato) in tudi amd-jeve ne zaostajajo mogoče nimajo plate za navijanje out of the box (Intel top modeli so) samo kvaliteto plat marsikateri extremni overclocker zelo ceni, saj se jih da dodobra predelat brez strahu da bodo sčasoma crkovale.
Kar se tiče zvoka, če si že tako picajzlast glede zvoka boš imel tudi reciever z digitalnim vhodom, če nisi, ne boš opazil razlike med analognim izhodom onboard nforce2 plate in audigija, prav tako pa ne bodo trpeli fps-ji, saj je zvok hardweski.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

CaqKa ::

torej tudi pri asuski je dober zvok? ma hardversko poštiman zvok ta mb? ker se mi zdi asus najbolj aktualen saj ima 2 lan priključka. aja govorim o deluxe verziji.

morphling1 ::

Ja seveda, da ima hardverski zvok. Spdif out izhod pa ima v obliki činča, kar je v bistvu bolje saj ima tak vhod kar nekaj 5.1 zvočnih sistemov, tako da ni treba kupovat kakih dražjih recieverjev z optičnim vhodom
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

ja moj kolega je kupu dobre pol leta nazaj eno plato pd asusa za p4 z 845PE chipsetom, pa mu je on-board sound cip kr ckrnu. 1x ga je samo sprobu in je delu neki casa pol je pa utihnu.
drugac pa tut ECS proda velik plat pa niso nevem kok kvalitetne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Oh in zaradi tega so vse Asuske za v smeti. Malo se sprehodi po forumu pa poglej katere plate nimajo problemov. Take plate NI, sploh pa se verjetnost koplikacij povečuje s številom prodanih. Samo procent reklamacij, grem pa stavit da je pri Asusu nadpovprečno nizek.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

WhiteWolf ::

A ma se kdo drug tak problem, da ne spravi ABIT NF7-S v2.0 v dual nacinu vec kot na 195? Z epoxom in modom je slo na 218!!!

Poskusil oba biosa, ki sta na voljo! :(

Dr_M ::

morphling1: sej nism reku da so za v smeti, al pa da so slabe, sam pr nas nekak se ne prodajajo tako kot ksne druge firme.majo visoko ceno,ki je ne morejo upravicit.ce bi jo lahko bi jih definitivno vec prodal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Jest sem mel eno asusko dosedaj, to je bla legendarna TX97, dela še vedno (stara je 6 let), takrat je bla master bwana za navijanje, P166MMX pa še vedno na njej laufa pri 262MHz od taprvega dneva ko sem jo kupil, po tem ASUSk nisem več kupoval, ker bo bile predrage, če bi ble nekje 5-10% dražje od konkurence bi še premislil o nakupu za tako ceno pa definitivno ne, razen če zadanem sedmico. Če mate dnar je ASUS definitivno bestbuy.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

falotXP ::

Se pravi, če hočeš imeti odličen zvok moraš kupiti Abit NF-S 2.0 plato ali obstaja kakšna boljša plata, ki ima še boljši zvok? (mislim plato za AMD procesorje)
Ali Abit NF-S 2.0 podpira procesorje z 400 FSB-jem?

kuglvinkl ::

out of the box podpira, če ima gor nForce 400 Ultra. Pa tudi drugače ne bi smel bit problem. Samo upam, da se zavedaš pomembnosti RAMov.
Your focus determines your reallity

Simulacrum ::

A se ni govorilo, da bo ta "novi" chipset NVidia2 400 Ultra imel tudi integriran SATA kotroler v SouthBridge?? Pa so prisotne se kaksne opzimizacije?

lp
Riplix

kuglvinkl ::

SATA kolkr vem ni, zato jih dajeo gor (na plato, special) od Silicona. Nima veze oz. jo ima tolk, kolkr je zaradi tega plata dražja/cenejša.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

sash ::

@ kuglvinkl lje pa to piše da ma plata nForce 400 Ultra gor, a je to morda v tisti oznaki ki je na eni zeleni nalepki na škatli al kje ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata za 15k sit

Oddelek: Kaj kupiti
341625 (1267) minirac
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241574 (1212) smirnof
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291337 (1077) Caligula
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231310 (977) boštjan
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595757 (4492) frenk

Več podobnih tem