» »

Katero nForce2 plato

Katero nForce2 plato

««
7 / 10
»»

AtaStrumf ::

Proc je Athlon XP 2100+ navit na 2700+ (13x166), grafika pa hercules Radeon 9700 NP navit na Pro, samo RAM je najbolj nazaj drži sedaj, ker ne prenese turbo timingov niti na 166 (pri teh testih je bil nastalvjen na čist najbolj počasne timinge), kaj šele na 200. Edin mal me skrbi kako bo z množilniki ko bom dvigoval FSB. Možno je da sem zakljenjen na 13 in navzgor množilnike. To moram sprobat oz. najbrš že kdo od vas ve kako je s tem na tej Epox-ki, pa lahko pove.

AtaStrumf ::

Mal off topic vprašanje (samo če kdo ve odgovor, ste to vi tukaj), zato odgovarjajte samo če veste odgovor, da ne bomo preveč zasmetili teme. A obstajajo kakšni problemi z nforce 2 in pekači oz. IDE/SCSI gonilniki. Pekač mi namreč noče pečt ne z Nerotom, ne z CloneCDjem, ne z WinXP Explorerjem, na prejšnji plati pa je delal BP, tako da je z njim 100% vse OK. Bere sicer v redu, ampak pečt pa noče, mi javi nek IDE/SCSI error.

Prvič sem inštaliral nforce 2 plato in sem dal gor WinXPSP1 in tiste gonilnike s CD-ja in vse dela OK, v hardware managerju je vse lepo inštalirano nobenih klicajev ali vprašajev, tako da mi res ni jasno zakaj ne bi delalo.

OwcA ::

@AtaStrumf: odinštaliraj nVidijin IDE gonilnik in ga zamenjaj s privzetim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

AtaStrumf ::

Jep, to je bilo! Thanx. A je še kaka druga posebnost nforce 2 čipovja, ki bi jo moral vedeti :8)?

Jaffa ::

To je bolj posebnost nForce gonilnikov (2.4x al kolk so že), prejšnji vsaj meni niso delali težav. Mislim, da novejša verzija programov dela brez probemov s temi novimi gonilniki. Sam sem imel probleme pri DVD Decrypteru, ki je bil malo starejši, novejši pa dela OK.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

frenk ::

men ne delajo težav:)

TribesMan ::

Fantje še mene neki zanima, mam NF7-S pa me zanima ali ima smisel uporabljat disk priklopljen preko SERILELL adapterja, ali je bolje da uporabim kar standardne IDE krmilnike. Ker ne vem zakaj sploh prilagajo tist adapter, če ni nič boljše od navadnega IDE-ja. Zanima me kaj je hitrejše, po mojem bodo integrirani IDEji hitrejši od Serial ATA, ker je slednji priklopljen prek PCI krmilnika, IDE pa prek unga vodila, ki je med chipsetoma a ne??

Ma spet kompliciram >:D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

@TribesMan: svetujem uporabo IDE krmilnika, načeloma je pri navijanju dobro izklopiti kot se da odvečne šare.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

OK Sej je logično a ne??

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BaRtMaN ::

Že dolgo sem v dilemi priizbiri matične plošče, odločam se med Abit NF7-2 2.0 in med Epox 8RDA3+.
Za 8RDA3+ sem slišal, da integriran zvok ni v redu in da hrešči. Me zanima če se to šumenje siši na vseh zvočnikih ali samo na boljših? Po drugi strani mi je pa ta plošča všeč, ker ima v paketu tudi okrogle IDE kale, ki bi jih moral pri Abitki dokupiti.
Abitko bi skoraj raje kupil, ker je ponujena v akciji pri JAEtu za 29.500 SIT in bi jo kupil skupaj z Bartonom. Sem pa tudi v dvomih glede nje, saj po forumu vidim polno tem o težavah z BIOSi, nezdružljivostjo z določenimi RAMi, tudi z zvokom.
Kupiti nameravam Twinmosove RAMčke.
Now choose, o knowledgeable one!

Zheegec ::

Ne da na 8Rda3+ zvok hrešči, ampak ima slabšo zvočno - ni Soundstorma.
Kar Abitko vzemi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BaRtMaN ::

:D
Še kdo drug kot ALIEN3001?

Fury ::

abit :)

TribesMan ::

Jest sm nabavu Abitko prov zarad zvočne, zdej mam pa same probleme z njo in bi jo najrajš disableal in ugradil mojega starega SB Live!, ker je bil kljub slabšim gonilnikom 20x boljši kot pa ta onboard šit. Sam za navijat je pa dokaj cool. Glede na to da jo v dobiš za manj kot 30kSIT je cool še posebej glede na vgrajeno periferijo, ki je, roko na srce, polovico sploh ne rabiš. Sem pa naletel na zanimivo reč na plati mam vse enableano razen Serial ATA poleg tega mam pa še modem in TV karto in glej ga zlomka modem se je namestil na IRQ 18?!? Jest sem mislil da obstajajo IRQji do 15. Mej že mal cajt povozu, k sem mel 4 leta BX plato. No če bo ta zdržala 4 leta svaka ji čast.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Fury ::

TribesMan ne simfaj zvocne na NF7-S, ker ti mas naravnost banalne probleme, kot sem videl v drugi temi :D namrec motita ga sledeci stvari:
*zvočna ti emulira PC speaker, da ga lahko slisis kaj se dogaja(error messagei, alarmi...) tudi ce nimas speakerja, res pa je bedno ker se trenutno tega ne da isklopit
*zvočna nima nekega konektorja da lahko preko tipk v kisti stelas volume v winsih (tega skor nobena nima?)

drugace pa je zvočna ql.

TribesMan ::

Ja in zvočna po kvaliteti tud približno ne dohaja Livea. Da ne govrim da moreš vse vhodu mute-at da utišaš šum, ki ga drugače proizvajajo. Toliko o tem.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BLaCkEnED ::

Eno (banalno) vprasanje ta tiste ki imajo epox:
A je kaj narobe,ce na prikazovalniku POST pise FF, ko sem v win.? :O

OwcA ::

@BLaCkEnED: ne, to je normalno (privzeto) obnašanje, ki pa ga lahko seveda spremeniš.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

blackened: fajn je če daš temp. proca gor:), sicer maš pa v knjižici napisan kva to pomen...FF je rezerviran:D..za koga:\...ni važn:D

BLaCkEnED ::

Zdej sm neki spremenu z MBM, pa pise 95, kar ni temp. proca :D

Aja pa se to, ko v control panelu dam "test tone" mi na desnem zvocniku rece left, na levem pa right, kje se to postima, ne najdem:8)

frenk ::

ja prim lev zvočnik pa ga postav na desno stran in desnga na levo:)...učash je vse tolk simpl:D

OwcA ::

@BLaCkEnED: izbrati moraš pravi senzor. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mchaber ::

fantje in fanatiki, poglejte to plato od Gigabyta, potem pa še nagrade!!!>:D

Če kdo ve kje v Slo se da to dobit, please naj napiše!:\
.

Dr_M ::

tale plata ni cist nc novga, je pa zelo fancy. pa se ni tok draga. u taipanu (7N400Pro) je samo 31k din :D

zdele sm opazu da ma mal drugacno oznako, samo pcb je isti in usi dodatki so isti kot pri 7N400Pro.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

mchaber ::

to ni 7N400Pro, temveč 7NNXP!!!

na tej strani so FSB navili na 225Mhz

Na tej pa je prehitela Epox 8RDA3+!!

Rabim ceno V slo
.

Jaffa ::

JAE ma Gigabyte ! Mi smo eno plato na Nforce2 že dobili (iz JAE), samo čist osnovno, ker je prodajna cena okol 27 se mi zdi...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Dr_M ::

hm mislm da bo za tole cena okol 40k din:) :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

ah če nima 4 mounting holes je čist brezveze:D

Fury ::

uf, to pa res :)

Peklenscek ::

Jaz imam 8RDA3+ in je ne zamenjam za nobenega Asusa, Abita ali pa kaj drugega.

Lepo se navija, pa še nobenih problemov ni z njo!!!:D

Moj predlog je 8RDA3+ od Epox-a
Naj se Vam skurijo tla pod nogami. Heheheheeeeeeee!!!

Peklenscek ::

Aha se tole pri Abit-kah je problem o katerem veliko pise na svetovnih forumih.

Ce ti že rata usposobiti brezhibno zvočno potem je problem mikrofon, kateri ti ne bo delal za nič na svetu.

Tisti, ki jo imate probajte pa boste videli tako takoj odpadejo on-line konference, telefoniranje in se in se.

Problem lahko rešiš edino z dodatno zvočno kartico in integrirano disable-aš.

Epox vsaj tega problema nima ce pa hoces lahko dokupis se SPDIF.:D

Zgodovina sprememb…

Fury ::

ok peklenscek lahko bi bil bolje informiran... rev1.2 in naprej imajo vse odpravlene probleme z micom.. jest mam rev2.0 sicer in mi mic normalno dela v kombotu s 5.1 zvocniki in ne mi zdej pametovat.. uporablam pa razne telefonije in voice programe tko da...

pr epoxki (8rda+) je cel drek ker so sam 3je stekerji... in ne mors met 5.1 + mic.. sva z bratrancom to vidla :)

8rda3+ ma pa itak uno bedno zvocno :)

drugace pa kar se mene tice sta in epoxka in abitka kul, ampak se mi zdi abitka bolj kvalitetna in stabilna.. sploh rev2.0 + odlene ti vse multije sama od sebe :)

TribesMan ::

Epox vsaj tega problema nima ce pa hoces lahko dokupis se SPDIF.:D


Tud abitka ima SPDIF izhod pa tudi vhod, izhod je optični in koaksialni, vhod je pa sam koaksialni.
Zdej boš rekel KWA?!?

Ja v navodila poglej pri konektorju označenim z FPIO2 in boš videl da sta tam go digitalni vhod in izhod, uradno sta namenjena uporabi skupaj z abitovim čudesom ki ga vtakneš v 5.25" prostor, ampak se ga da preverjeno uporabljat tud brez tega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OmaDesala ::

Kaj pa kaka plosca od Leadteka
Tale K7ncr18d proII je malo cenejsa od Abitke (posebej zdej ko jo je JAE podarzu (grrr).

mchaber ::

@OmaDesala: zgleda vredu, sam ni #Soundstorma";((
Če stane enako kot abitka, je Abitka bolš.

Mene zanima razlika med NF in NF-S!!
.

boštjan ::

Mene zanima razlika med NF in NF-S!!

dostikrat povedano,odpravi se na ABIT-ovo stran in si preberi katere bonbonče ma NF7 IN kere NF7-S

MOJNET.net ::

Kakšne izkušnje imate z ABITko NF7-S. Gor bi postavil 2 400MHz rama in AMD XP 2600+ (2083MHz) Barton BOX/FSB333 . Poleg G4TI4200 64MB.

Kakšne probleme lahko pričakujem, glede na to, da je bilo že izredno veliko govora o težavah z slednjo plato. Pa tudi proizvajalcu ne zaupam kaj več veliko, zato me zelo zanimajo vaše izkušnje.

TX
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Fury ::

plosca je odlicna.. tezav se tok vec bere ker ma vec folka tole abitko... 2600+ barton ne obstaja.

MOJNET.net ::

aha, hvala. torej me v tistem podjetju zavajajo. Hvala. Od koliko naprej pa se začnejo ti procesorji?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

boštjan ::

barton 2500+
2800+
3000+
3200+

profii ::

a nimajo zdej pr mlacomu akcije da ti dajo zravn epox rda+ tud soundstorm?

OmaDesala ::

Epox:Abit
8RDA3+:NF7-S rev. 2.0

Nikakor se ne morem odlociti med tema ploscama. Abit ima boljsi zvok, Epox pa boljse "pakiranje" (okrogli kabli,...). Katere so slabosti ene oziroma druge (skratka prepricajte me katera je boljsi nakup).

Se nekaj glede recenzije plosc pri Tomu.
tukaj je link Pri nekaterih ploscah je v rubriki Northbridge vpisano nForce2 SPP pri drugih pa nForce2 Ultra 400. Kaj to pomeni?

AtaStrumf ::

Ultra 400 URADNO podpira 200 MHz FSB, čeprav tudi navadna deluje na 200 MHz FSB-ja in itak so vse nove revizije vseh nForce II platk na Ultra 400 norhbridge-u. Samo pazi, da ne nabašeš na nForce II 400 brez Ultra, ker tist je single chanel. Od obeh, ti po vseh mukah, ki jih imam z mojo Epox-ko bolj priporočam Abit-ko. Pa kupi v Jae, ne v Mlacomu. Saj veš da v primeru garancije, je muka poslušat Mlacomove pametnjakoviče.

OmaDesala ::

Ultra 400 URADNO podpira 200 MHz FSB, čeprav tudi navadna deluje na 200 MHz FSB-ja in itak so vse nove revizije vseh nForce II platk na Ultra 400 norhbridge-u.

Glede na podatke na Tomovi strani ne Abit ne Epox nimata Ultra 400 northbridge, tako da... :\

Bi nam (mi) hotel zaupati tezave, ki jih imas?

Mimogrede sem si ogledal se garancije i nzgleda da ma Epox 2 leti, Abit pa le 1 ;( 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmaDesala ()

sash ::

glede strička toma je zanimivo tudi to da če pogledaš tukaj te prepriča da Abit nima venta na Northbridge, če pa pogledaš priloženo sliko pa ugotoviš da temu ni čist tako. :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

AtaStrumf ::

Itak, da mata! To si ti nekaj narobe zastopil. Glede mojih težav, pa lahko prebereš tukaj.

OmaDesala ::

@sash: Kar pa se tice hlajenja northbridga sem pa na hitro poguglal in nasel tole stran :O slika kaze da na northbridgu ni hladilnika (upam da niso take plosce v JAE).

@AtaStrumf: Sorry jaz sem razumel tako kot pise Tom. V preglednici lepo pise, da ima nForce2 Ultra 400 northbridge le MSI in shuttle plosci (lahko preveris se enkrat). Zdej ali Tom nekaj mesa in enkrat pise o nForce2 SPP drugic pa o nForce2 Ultra 400 northbridgu ali kaj ;) Se nagibam k drugemeu, ker tukajle je lepo viden northbrdge na MSI plosci:

tukaj pa abit:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

s5cougar ::

Moja ABIT NF7-S V2.0 (kupljena v JAE) ima aktivno hlajenje na NB in 2 leti garancije.
Errare humanum est.

sash ::

@ OmaDesala, če boš dobro pogledal tisto ploščo boš lepo videl da je kuler bil zaradi slikanja odstranjen, sicer pa je gori - vidijo se sledovi paste

tud moja plata ima aktivno hlajen severni pol :D , pa tud v večkaterem testu sem videl da ima zadeva oznako ULTRA 400, tako da nevem na kaj je mislo striček Tom, mu je zgleda vročina zaškodla pa je malo pomešal ;) podatke
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

OwcA ::

@OmaDesala: seveda so vse novejše nForce2 plošče osnovane okoli nForce2 Ultra 400. Kar poglej revizijo na SPPju, A1 ali C1 pomeni, da je Ultra. Tom (spet) bluzi.
Otroška radovednost - gonilo napredka.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata za 15k sit

Oddelek: Kaj kupiti
341621 (1263) minirac
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241570 (1208) smirnof
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291334 (1074) Caligula
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231306 (973) boštjan
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595741 (4476) frenk

Več podobnih tem