» »

Katero nForce2 plato

Katero nForce2 plato

««
2 / 10
»»

Jaffa ::

Hmmm... Me pa res zanima... Morm porbat. 8-) Kaj ti konektrorji za spdif so na vseh nforcih enaki ? Ker če so, si bom od leadteka sposodil konektor...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

morphling1 ::

SPDIF je standardiziran optični ali koaksialni izhod/vhod, zdaj pa če ima sama kartica enake konektorje za plato moraš pa sprobat, velika verjetnost je da bo delalo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

velika verjetnost je, da se bo skurlo, ce bos na svojo plato priklopil gor kaj od drugega proizvajalca

npr. asusov spdif konektor na epoxovih platah ne dela (se posmodi), jaz ne bi riskiral

morphling1 ::

Posmodi se lahko pomoje samo v primeru da so kontakti drugače pozicionirani in ga narobe priklopiš. Jaz sem samo razmišljal da bi lahko pasalo, probal pa seveda še nisem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zoidberg ::

Eno vprašanje glede Abit NF7-S 1.2. Kje piše na plošči da je revision 1.2. Ker jaz sem danes dobil svojo pa na plošči nikjer ne piše revision 1.2 samo na nalepki piše ver. 2.0. Ali je to to?
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

morphling1 ::

Na nalepki, na desni strani PCI slotov, ja maš potem rev. 2, ki ima še ene par malenkosti spremenjenih. Ne spomnim se točno kaj je drugače od 1.2 al je sam v biosu nekaj drugače, nevem točno, razen tega da so razlike minimalne.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jaffa ::

Npr. luknje za vodni blok so pri 1.2... al je to za kero drugo plato že...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zoidberg ::

to se pravi je to novejša od 1.2. samo da ni slabša pa je vse vredu
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

morphling1 ::

Ja slabša sigurno ni :) Luknje so pa že od 1.1 naprej
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Slišim, da prihaja rev 2.0 (uraden 200 MHz FSB...).
Your focus determines your reallity

Zoidberg ::

no kuglvinkl sem ponosni lastnik >:D >:D
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zoidberg ()

kuglvinkl ::

Česa? rev. 2.0? Skorda nemogoče, namreč, NB bo drug!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Ne, ne, je že nekaj časa zunaj, razlika je v crush 18D namesto crush 18 chipsetu, ki samo uradno podpira Barton 200 MHz fsb.
Odgovor Abit tehničarja na njihovem forumu, da morajo uporabit crush 18D chipset, ker je Nvidia prenehala z izdelavo crush 18, razlik med platam ni čisto nobenih po njeovih besedah niti v navijanju.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Alexius Heristalski ::

Kje imajo Abit NF7 rev.1.2 (vsaj) najceneje v Sloveniji?

Hvala za odgovore.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kuglvinkl ::

A tako. :)
Your focus determines your reallity

frenk ::

Alexius Heristalski: praš Malecky-a. On ma pomoje dve za prodat nove.

DjTonic ::

Ali ima oz. če že podpira Abit NF7-S v1.2, C1 stepping ?
Meni se zdi da nova verzija Epox 8RDA+ že to ima. Z C1 steppingom lahko overclockaš skoraj do onemoglosti saj pri 230 FSB plata še deluje odlično.

Corpse ::

js bom v parih dneh nabavil epox 8rda+ pa me zanima kera verzija je recmo zadnja in kera je najbolsa pa kaj so razlike..

Corpse ::

v mlacomu so mi rekl da je tazadna verzija epox 8rda+ 1.1...ali je res ?? a kdo ve ker js ravno ne zaupam prodajalcem.8-)

DjTonic ::

Za zadnjo verzijo Epoxa poglej na http://8rda.com

DjTonic ::

Katero plato se zdaj bolj splača kupiti Epox 8RDA+ ali Abit NF7 1.2 ?? ;)

frenk ::

Kr uredu stran. Zdj morm pa premaknt mrezno iz PCI2 in na novo instalirat IDE driverje. Nekj nouga vem:D.

Fury ::

kako je zdej z bios corruptionom na abit 1.2?

Alexius Heristalski ::

Kje se uradno da dobiti Abit NF7 rev. 2.0, brez S?

hvala
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tradewind ::

Ali je mogoče upati, da bo prišel popravljen bios za abit nf7 rev.1.2, ki bo popravil to snemanje biosa v nepravilnem vrstnem redu, ko spreminjaš fsb? Je to že popravljeno pri ver. 2.0?

Čimprejšnji odg. bi me veseli, ker se plati mudi za navijanje...8-O
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

morphling1 ::

Sigurno, da ta bios pride. Drugače pa če navijaš v majhnih korakih do uničenja ne more priti. Zadeva je kritična ko je nestabilna in ne shrani nastavitev ter se zaradi tega več ne zbudi. Če pa greš v korakih po en MHz in preverjaš stabilnost se to ne more zgoditi. Ker boš dosti prej nehal dvigovat, saj je pred nestabilnostjo kjer je nevarnost da zgubiš bios vsaj 5 MHz nestabilnega FSBja ko še nekako prideš v winse.
Jaz sem te plate hudo matral, pa nisem imel še nobenih težav z biosom.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ni res morph...ne zrusi se sam takrat ampak cist poljubno tko da en k... pomaga po korakih, toj zaenkrat sam z sreco pogojen a bo delala skoz al pa 15min.

Ver 2.0 nima bios problema been there many times b4. Lepo prede pri 227mhz FSB pol pa ni več stabiln DC...

Tradewind ::

Hja, samo glede verzije 1.2 pri abitki to že kar nekaj časa traja s tem biosom, me čudi da si privoščijo takšen časovni zamik! Mislim da je problem še kje drugje, ker če bi bil kriv samo bios, bi tega 100% že nadomestili z novejšim, ki probleme odstrani!

Kolikor sem uspel prebrati, pa se verzija 2.0 in 1.2 glede biosa razlikujeta, da je baje odpravljen ta problem z biosom (mogoče se tudi motim), zato mora biti problem še kje drugje razen v biosu, plate pa mi ni spet menjavat, pa servis, pa novo šraufanje, pa pasta, pa inštaliranje (ti gre 2-3dneve-da vse v red spraviš..) v najslabšem primeru!
:\


DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

jureus ::

ZA to bos porabil kvecjemu kaksno uro.8-O

Jux ::

Sam povejte kje se da kupt rev 2.0 NF7 od ABITa, ker 1.2 ne bom kupu in pol si rajs omislm 8RDA+ za kolega.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Fury ::

Jux: grega30@email.si :)

MCSE ::

Kaj pol IGP ja ali ne? Se splača dat tiste 5K SIT več pa vzet IGP pa kasnej eno karto not vržt al se splača vzet staro GF2 MX200 in jo utaknt v ne-IGP plato, ker je glih tko 5K SIT vredna? Če pogledaš specifikacije IGP ni slaba stvar, saj z 6.4 GB/s (teoretičnega) bandwitha zmore (teoretično) do rama dostopat hitrej k kerakoli GF4 MX 440 karta zuni, zmore uporabljat tud ohoho še-pa-še sistemskega RAM-a in omogoča pač kar GF4 MX grafika že sama po seb omogoča... (teoretično)

Mnjenja?

boštjan ::

za resna pisarniška dela so IGP ok,zatakne se ob kakih hudih igrah in filmih.

Thanatos ::

filmih?

boštjan ::

No mogoče jaz malo prehitro napiso in je to pri nForce 2 platah z IGP ok.sam vem da sem mel težave pri gledanju DVD z IGP SiS 730.

Fury ::

IBMer.. IGP je omejen z BW sistemskega rama, ker tega tut uporabla.. tko da ce bos kerkol spil igral se tega izogibaj

MCSE ::

Fury, maš prav. Max. bandwith sistemskega RAM-a je omejitev. Ponuja sicer 6.4 GB, ampak to je v dvokanalnem PC3200 načinu, s tem, da PC3200 z IGP sploh ne deluje, torej v enokanalnem PC2700 načinu bi bil peak bandwith 2.9GB/s v dvokanalnem pa 2*2.9GB/s = 5.8GB/s - to je nekako največ kolikor lohk bandwitha potegneš ven, kar pa pravzaprav ni tolk slabš od osnovnih nvidiinih spec. za GF4 MX 440...

GeForce4 MX 440
Fill Rate: 1.1 Billion Texels/Sec.
Triangles per Second: 34 Million
Memory Bandwidth: 6.4GB/Sec.
Maximum Memory: 64MB

In če lahko itak adresira procesor le "omejeno" število ramov, je to kar dobra price/preformance rešitev v kombinaciji Plata IGP + 2x 265DDR PC2700 na dvokanalni način...

Dr_M ::

tale IGP nekak ni primerljiv z gf4mx440 ampak z 420...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

falotXP ::

No, zdaj bi vas pa vse skupaj prosil za nasvet:

-če hočem kupiti osnovno ploščo z nForce2, ki bo imela vgrajeno še dobro zvočno kartico(6kanalno);SATA in ATA133, ter bo podpirala novosti (npr.8xAGP,...) in bo primerna za navijanje (ne extremno), kaj svetujete da kupim?

Zheegec ::

8Rda+ (+spidf kartico - whatever je že) ali NF7
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_Dejan_ ::

jst mam doma 8RDA in SPDIF konektor pa me zanima a je sploh kakšna razlika recimo če priključim gor Creativove zvočnike 5700 digital med 8RDA in 8RDA+? Mam pa inštalirane realtekove driverje ALC650.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

boštjan ::

8Rda+ (+spidf kartico - whatever je že) ali NF7

nf7-s! alien3001, ker rabi SATA

Fury ::

NF7-S

azeed ::

Zanima me v čem Asus a7n8x-deluxe 2.0 zaostaja za abit nf7-s 2.0 ?
You gotta say YES to another excess!!!

Fury ::

po ceni :)

azeed ::

kaj pa ne glede na ceno?
You gotta say YES to another excess!!!

Fury ::

ne glede na ceno.. hm... ma gbit lan, 2 mrezne - ce to rabs.. glede navijanja pa ne vem kako je

sash ::

mene pa zanima kako je z delovanjem malo strarejših grafičnih kartic na NForce2 čipsetu, tukaj mislim GF2 - MX 400 ker imam tako grafiko, ki čist zadostuje za moje potrebe
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zheegec ::

Seveda bo delovala, samo malo je škoda tako dobre plate:D
Sem imel na nForce2 plati 2 dneva GF2MX pa je bila razlika v 3DMarku z R9100 več kot 4x večja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sash ::

Hvala, zaj pa upam da bojo meli Abita NF7-S V2.0 :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata za 15k sit

Oddelek: Kaj kupiti
341624 (1266) minirac
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241572 (1210) smirnof
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291335 (1075) Caligula
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231308 (975) boštjan
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595754 (4489) frenk

Več podobnih tem