» »

Katero nForce2 plato

Katero nForce2 plato

««
8 / 10
»»

falotXP ::

No mene pa zanima kako je z BIOS-om pri ABIT NF7-S r.2.0.... kateri BIOS je najbolj priporočljiv ali pa ta zadenji zajema vse popravke prejšnjih BIOS-ov??

OwcA ::

@falotXP: BIOSi vedno zajemajo vse stare popravke, o tem kateri je najboljši za tvojo plošččo, pa je že potekala razprava v oddelku Navijanje. Poišči malo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

falotXP ::

@OwcA si 100%...
iščem, iščem in ne najdem...prosim pomagaj...kje je to?

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

falotXP ::

Thnx OwcA
Zdaj mi je vse jasno glede tega....zanima me pa še to, kako to, da mi plata prepozna RAM 333MhZ, čeprav imam 2x512 PC3200 DDR400 TwiMos??

OwcA ::

@falotXP: plošča ti verjetno izpiše frekvenco na kateri ti delujejo (ali pa je SPD slabo sprogramiran). S tem ni nič narobe, celo edino pravilno je, da deluje spomin sinhrono s FSBjem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MOJNET.net ::

Hi!

tudi sam sem imel podoben problem. V glavnem, nastavi glede na procesor, pa bo (čisto prva opcija zgoraj).
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

tx-z ::

jst k resetiram bios mi da na SPD in deluje ram na 200MHz namesto na 266, procesor pa na 1.3 namest 1.8; drgač ša našteli spomin na 200 pa more delat
tx-z

Zheegec ::

RAM deluje sinhrono s FSBjem -- tako da če FSB povečaš na 200MHz bo tudi RAM deloval na 400DDR.
Samo pazi -> če povečuješ FSB se temu reče navijanje in zadeva se lahko skuri če nimaš pojma o tem >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sash ::

emmm, imam eno mal neumno vprašanje, ko sem flashno bios iz 1.0 na 1.7 na NF-S v2.0 sta se mi začeli pojavljat dve stvari:

prva je ti. štetje rama na začetku bootanja in se ne spomnim več kje se to izklopi ?
druga pa da mi je prej pisalo na začetku za ram DDR 333, zdaj pa 266 - zakaj ?

aja sistem ni nič navit (niti prej ni bil), konfuguracija pa sledeča:
Abit NF-S v2.0
2×256 MB rama @ 333 MHz
AMD 2100+ (nenavit)
... pa še vsa ostala krama
--------------------
Think different...
TOROiD Group

lopov ::

Ziv!

Kaksna se vam zdi kombinacija Gigabyte 7NNXP za 48.000 SIT, AMD XP 2500, za preostanek denarja do 100.000 SIT pa RAM (le da ne vem, kaksen --> zdaj sem se vedno na SDR).

Grem mi predvsem za plato, da kupim nekaj kar bo drzalo vsaj kaksno leto ali vec. Glede na to, da bo to delovna masina ne mislim navijati. Tisto kar mi je vsec je dual bios, dual lan, zvok in regulacija voltaze, raid bo najbrz ostal neizkoriscen. Jezi me le, da je v ZDA cena okoli 175$, kar je za dobrih 10 tisoc manj kot pri nas :/

Lp,
b.

MOJNET.net ::

Vzami ABITko, pa je. Tisti DUAL bios itak ni vreden 13.000, kolikor je razlike med platama.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

OwcA ::

Za delovno postajo je Gigabytka zelo dobra izbira.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BaRtMaN ::

sash: imaš timinge RAMa na privzetih vrednostih, ali si sam jih nastavil? Meni šteje RAM odkar sem jih spremenil.

sash ::

defold
--------------------
Think different...
TOROiD Group

lopov ::

Da vprasam se drugace ... Ali kdo pozna poleg te Gigabyte se kaksno NF2 plato z MCP-T chipsetom in dual-lan kombinacijo? Kolikor sem videl je dual-lan redkost, MCP-T pa tudi ni ravno pogost.

Lp,
b.

OwcA ::

ASUSka Deluxe.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BlackHole ::

Zdaj pa resni predlogi. Odgovarjajte prosim tisti z izkušnjami, ne tisti ki bi samo radi pohvalili svojo plato. Kupujem novo ploščo za AMD procesor. Navijal ne bom (nikoli nisem) razen, če se to da enostavno softversko, brez kakih modifikacij in ekstra posebnega hlajenja. Plata mora imeti USB2.0 (vsaj 4-6 priključkov). Je sploh kaka dobra plata brez integr. zvočne?. Ne potrebujem razne nepotrebne krame, kot so IRDA in ne vemkajševse. Soundstorm tehnologije ne rabim (imam doma receiver). Podpira naj vsaj 333 MHz FSB. In za konec priporočajte še en dober in predvsem TIH hladilnik za procesor (tam okrog 2400+).

Dr_M ::

za to kar si ti nastel zdele je povsem dovolj epox 8RDA/+. brez AC97 kodeka dons ne dobis vec plate.

hladilniki so usi tihi, samo ventilatorji precej razgrajajo. SK7+papst.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

MOJNET.net ::

Ja jaz ti priporočam nakup ABIT NF7-S v JAEtu, ker imajo akcijo. Več o plati pa si sigurno že kje prebral, če ne pa brž vsaj po SLO-Techu malce pobrskaj.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

svejk ::

se mene nekaj zanima:
tale Matična plošča Abit NF7-S je tako opevana na tem forumu, pa me zanima kaj res nima konkurence kot naprimer asus ali gigabyte.plosca ima res vse kar rabis (mrezno, dober zvok, usb 2.0) res me zanima, ker ste me ze preprical v nakup. pa kaj je kaka razlika med verzijami 1.4 ali 2.0 ...

poleg tega pa me se zanima kaj 512m rama je dovolj, ter se katerega una 400mhz zadeva dela ql ali ne.

sash ::

verzije abita so 1.0, 1.1, 1.2, 2.0
Razlika je v tem da so imele revizije 1.0 in 1.1 bojda neke težave, medtem ko so pr verzijah 1.2 to porihtali - vse pa imajo prvo verzijo nForce 2 chipseta, pr verziji 2.0 pa so pršvasali gor še tazadnjo verzijo ultra nForce 2 čipseta ki tudi uradno podpira procesorje z 400 FSB-jem, čeprav nekateri trdijo da zadeve delajo tud na stareših verzijah.

Konkurenca seveda je, vendar ima vsaka plata svoje prednosti in "slabosti" in NFS v2.0 je pač eden izmed najboljših kompromisov na trgu trenutno, za kaj več pa preberi zgodovino teme ker je o tem že veliko pisalo pa tud kak test je zelo dobrodošel.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

looner ::

Zraven vseh ostalih dobrih lastnosti lahko še dodam, da verjetno nihče, ki ima v lasti NFS7-S ni pomislil, da (novejšega, odklenjenega) procesorja ne bi vsaj malo navil (vsaj malo več pomnoževalnega faktorja) saj je zadeva tako preprosta, da je greh, če tega ne narediš :) Zvok pa pač izklopiš v BIOSU, če ti gre na živce !

svejk ::

ok plata abit nf7s
pa tale pomnilnik bi bil ok
http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...


ter tale proc http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...


bo zadeva spilala ql, pa se malce bi jo navil?

ali predlagate kaj bolsega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svejk ()

mare87 ::

Če maš malo več denarja pa kupiš Gigabyte 7NNXP. Ram raje vzami TwinMOS PC 3200, ker stane enako kot ta ram. Procesor je OK, samo je pa tukaj precej drag.

MOJNET.net ::

1. ne piše kater pomnilnik je. Sam ti priporočam pomnilnik Infineon, ker so odlični. Raje daj 1-2 več, pa lahko mirne vesti spiš. Ne glede katerega boš kupil, pa vseno slednje(ga) preglej z programom za testiranje defektnosti.


Proc pa je OK. Sploh ker je BOX verzija.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

svejk ::

ha res ne pise nic katera firma pomnilnika je. kar se tice gigabytke, res je draga. sicer je po tomshardwaru zmagovalka, ampak 13000sit drazja od abitke. (hm za ta kes mam ze 1 ploščico 256mb rama :))
hvala za nasvete

se to me zanima kak je razlika med batonom in navadnim procom, ker tuki na forumu tega pac nisem zasledil (mogoce pa tudi zgresil)

sash ::

Zagotovo sfalil >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

BaRtMaN ::

:D
Barton ima v primerjavi z jedri Thoroughbred in Palomino 256 kiB drugonivojskega pomnilnika več (namesto 256kiB L2 cacha ima 512kiB L2 cacha). Zaradi tega je pri nekoliko manjši frekvenci enakovreden 'starim' jedrom. Tabelca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

monster-x ::

Barton ima v jedru tudi več tranzistorjev (55 mio), TbredB pa jih ima 37,5 mio ;)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

boštjan ::

marko321,odpri novo temo,ta je samo za nForce2 plate

baal24 ::

A kdo ve kje bi se dalo dobit kakšno novejšo micro ATX ploščo, po možnosti nforce2.

thx, b.

simon1 ::

A mi lohk kdo tuki pove kero plato nej kupm za AMD 2700+?


Jest mislm, da bi al epox 8rda3+ al pa gigabyte GA-7N400 PRO!

A mi lohk kdo pove kero se bl splača?

kuglvinkl ::

Odvisno, koliko bombonov naj bi vsebovala vrečka. Well?
Your focus determines your reallity

KrazyIvan ::

Mene zanima nekaj glede plate ASUS A7N8X DELUXE. Namreč nekje sem zasledil, da ne odkleni množilnika, nekje da ga....To mogoče odvisno od rev.?Namreč nameravam kupiti rev.2 in me rahlo skrbi, da ne bi mela.
p.s.:sem se pozanimal po netu vendar so na testu predvsem stare rev. zanima me kaka
lastna izkušnja.
Hvala za pomoč in nasvete
serbus

Dr_M ::

KrazyIvan: to ni odvisn od plate ampak od procesorja. od tbreda dalje ni zaklenen noben AMD cpu
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

molotov ::

GIGABYTE rulez
pred nekaj dnevi sm kupu palto.
7N400L (z nForce2 ultra 400) in moram rect da boljse plate za tak denar nebi dobil
99€:D potem so mi se vrnili ivo 20%

AtaStrumf ::

A ima morda kdo od vas kake težave z različnimi kombinacijami množilnikov in FSB-ja? Jaz jih imam že z drugo Epox 8RDA3+ in mi izgledajo popolnoma naključne, saj ni ne množilnik ne FSB, ki ne bi nikoli delal, ampak samo v določeni kombinaciji, kar mi je ful čudno.

ABIT-ka naj bi imela tist 5bit-ni sistem, ki naj bi problem množilnikov rešil, kaj pa ostali. Meni delajo nad in pod 13, kar je bila prej meja pri VIInem čipovju, samo določene kombinacije me pa zezajo, pa ne vem a je to specifično za Epox-ke (morda celo samo moji dve - samo se tudi med seboj razlikujeta v delujočih kombinacijah tako da je zmeda popolna) al imajo še katere druge plate oz. uporabniki podobne probleme.

m.i.h.a. ::

KrazyIvan je napisal:

Mene zanima nekaj glede plate ASUS A7N8X DELUXE. Namreč nekje sem zasledil, da ne odkleni množilnika, nekje da ga....To mogoče odvisno od rev.?Namreč nameravam kupiti rev.2 in me rahlo skrbi, da ne bi mela.
p.s.:sem se pozanimal po netu vendar so na testu predvsem stare rev. zanima me kaka
lastna izkušnja.
Hvala za pomoč in nasvete
serbus .


Mene isto zanima, in sem po večih forumih zasledil ta problem, baje se ga reši tako, da v socket porineš žičko v dva utora za pine, tako, da preko steče tok, in ti odklene proc. No to je to:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

OwcA ::

@AtaStrumf: posodobi si BIOS, sam sem imel med testiranjem 8RDA3G podobne težave vse dokler nisem prešel na najnovejši bios (3827).
Gigabytke kazi dejstvo, da nimajo lukenj in da predvsem ni mogoče ročno nastavljati ničesar v zvezi z pomnilnikom.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AtaStrumf ::

OK bom probal in poročam, če bo kaj bolje. Samo še en mal off topic vprašanje k me že nekaj časa matra:

Zakaj hudiča naj človek ne bi flashal z hard diska? Jaz sem to naredil že velikokrat, za plato in za grafiko in vsakič brez problema, celo mislim, da je tako varneje od nezanesljivih disket. A kdo ve?

OwcA ::

Sam uporabljam ALT+F2 metodo, ker je najbolj preprosta, Okenskega flasherja pa kar nekako ne bi uporabljal.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

m.i.h.a. ::

No glede zgornjega primera sem na tujih forumih zvohal tole:

The A7N8X will allow you to change multipliers for _any_ unlocked cpus. That mean TBredBs and Bartons. Palominos and TBredA (best I recall) are both still locked.

AtaStrumf ::

V čem je fora tega Alt+F2 matode :D? Kje imaš BIOS.BIN file? Na disketi ali disku ali kje drugje?

OwcA ::

Na prazni disketi, nato med POSTanjem pritisneš ALT+F2 in to je to. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

sash ::

Owca lahko napišeš kak konkreten razlog zakaj ne uporabljaš flešanja iz winsov in fileta iz diska
--------------------
Think different...
TOROiD Group

OwcA ::

Pri Oknih vedno obstaja možnost, da se ravno tedaj sesujejjo, da bi hodil v čisti DOS, se mi pa ne zdi smiselno, saj je postopek z ALT+F2 metodo krajši. V vsakem primeru je potrebno resetirati, tako, da slednji način nima nikakršnih minusov.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

m.i.h.a. ::

Jaz sem ene parkrat flashal iz diskete potem pa sem za hec probal iz winsow (asusova plata) in ne grem več niti enkrat flashat iz diskete, vsaj kar se tiče asusovih plat, tista stvar dela brez najmanjšega problema. Nekateri so imeli probleme s temi programi za flashanje iz winsow ampak to so bile plate od MSI in še kakšna, za asusov program pa nisem slišal nobene kritike, zato sem tudi probal.

sash ::

edina težava ki lahko nastane je v tem če bi bil bios filet kaj pokvarjen in bi bil bios pokvarjen ker pol nevem če bi še prišel v bios, medtem ko če je kaj narobe z filetom in flešaš z winsov in je z filetom kaj narobe paš flešaš še enkrat brez restarta
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MRtwister ::

gigabytka lukenj res nima, nastavitve rama, ce se ne motim, pa se da v biosu stimat, sam ctrl+f1 mors prtisnit za dodatne opcije. kar se tice flashanje v windowsih pa se mi zdi da ima gigabyte to najbolj izpopolnjeno. ima program, ki ti sam poisce ustrezen bios...ni ti ga treba manualno iskat po straneh.
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata za 15k sit

Oddelek: Kaj kupiti
341621 (1263) minirac
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241572 (1210) smirnof
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291334 (1074) Caligula
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231306 (973) boštjan
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595744 (4479) frenk

Več podobnih tem