» »

Monitor se trese ??????

Monitor se trese ??????

bosstjann ::

hyundai deluxScan p910+ se mi je dones začev trest(ok no slika se trese levo<>desno za do 1 mm) nemogoče je brati in tole pisati zakaj se je začel tresti in kako napako odpraviti ?


lp boštjan

p.s.:že iščem garancijski list

V-i-p ::

p.s. bosstjann, kaj če bi probal izključiti kabel iz grafične in ga spihati, ter spihal še pri grafični malo? Zna pomagat, ker prah lahko zagode kakšno tako...:\
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

rap3r ::

Hm probi to foro-a maš v bližini kkšn močnejši zvočnik al pa kkšno stvar k prozvaja elektro magnetsko polje? Naprime pumpa za vodno hlajenje...take stvari probi monitor odmaknt od usega...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Blisk ::

najverjetneje si postavu kak napajalnik zraven monitorja.

bosstjann ::

NE! (sej nisem dons zutri po župc prplavu)>:D

vse kar ste napisal sem že pred prvim postom naredu(očistu kabel, ...)

ista postavitev je že dve leti ok (nič napajalnikov, zvočnikov, vodnih črpalk(hihi rap3r nimam še drug teden al pa juter mrbit odvisen od morphlinga), itd)

monitor je star 2 cela 1 šestina leta trest se začne ko se mal ogreje ne čist kuj k ga prižgeš in pok pri prižigu je bol tih ne poči več tako izrazito ampak bolj tiho

jest očitno ne morm nč nardit več zato gre na garancijski servis drugi teden

vsem lep pozdrav in hvala za pomoč

Boštjan

Klemenn ::

lahk da je pa z grafo kej narobe :\

Jackal ::

Tak primer sem mel tut sam. Slika se je tresla za kak pixel ali dva ob aktivnosti trdega diska in ob premikanju miške.
Najprej sem zamenjal napajalnik z enim boljšim, pa je bil mir...kaka 2 meseca, pol se je pa spet začelo trest. Pol sem zamenjo grafično kartico ( Diamond Viper 550 - TNT za GeForce 2 MX) pa se je nehalo trest. Pa zdaj se že kako leto nič ne trese. Monitor je pa en low-cost 17" Relisys.
Pa tut ni pametno če maš kable kaj prepletene (miška, monitor-napajanje, monitor-signal, računalnik-napajanje...)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Klemenn ::

a tako? potem pridi k men pogledat...k mam kable od dveh compov komplet prepletene, pa polj govor :\ :D

Jackal ::

@Jebediah
Fajn zate...
Amapk js vem kake svinjarije delajo switcherji (napajalniki) glede na omrežje... in sigurno če se mogoče začnejo kazat problemi pri kaki bolj občutljivi konfuguraciji je lahko to povzroči tresenje zaslona.
Pa šeto: lpri prepletenih kablih imaš 2 možnosti... kabli so lahko prepleteni tako da se motnje seštevajo ali pa odštevajo... mogoče imaš samo srečo in si naredo pač eno dobro kombinacijo.

Meni tut folk večkrat trdi da jim določene skoraj neverjetne stvari glede računalnika delajo, ko si pa pridem to osebno ogledat pa stvar ne dela... Očitno je kriv kriptonit v mojem žepu >:D
Walking the way is something completely different than imagining the way.

m power ::

A mogoce trese tako kot se das degauss?

bosstjann ::

ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potres?! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16827999 (20069) Mellons
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408074 (7034) Pyr0Beast
»

Samsung SyncMaster 959NF

Oddelek: Zvok in slika
211386 (1037) Tovaris Stalin
»

Vodenje dnevnika: Folija za zavijanje sendvičev mi je popravila sliko na moni..

Oddelek: Loža
82094 (1720) Poldy
»

Na monitorju slika 'trese' / miga ne glede na kabel, mesto ...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111625 (1452) Brane2

Več podobnih tem