» »

Iščem dobre - res dobre RAMe

Iščem dobre - res dobre RAMe

1 2
3
»

BoLhCa ::

225Mhz cas2.0, 3, 2, 5 pri 2.85v!

gamer ::

Bolhca:temu se reče intel..., na amd-jih lohk prideš do 215... za kej več morš pa rame že skorej kurt pr 3.2V (za CH-5 čipe)

matjaz ::

corsair 256MB C2 228 MHz pri 2,7V
barton 2500+@2300MHz+256MBPC3200corsair+80GB7200+GA-7N400L1+geforce2pro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjaz ()

BoLhCa ::

Bolhca:temu se reče intel..., na amd-jih lohk prideš do 215... za kej več morš pa rame že skorej kurt pr 3.2V (za CH-5 čipe)


>:D

DjTonic ::

Super, pri Mlacomu imajo akcijo ramov Kingston HyperX 256MB PC3500 za 20k. To se mi zdi kar dober nakup, zdaj grem naročat čez kakšnih 15min, da se končno znebim teh Pc2700. Itak je mam prodane;)

Zoidberg ::

Končno so dobil v mlacomu te rame. Če so jih sploh dobil. Zdej bo pa treba odločt al ram al vodn :D :D
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

boštjan ::

Super, pri Mlacomu imajo akcijo ramov Kingston HyperX 256MB PC3500 za 20k

peezda sem si prehitro rame kupo,tolko sem dal za 3200 Kingston HyperX 256MB.

asPeteR ::

He, he sem "vedu", da bojo 3500 rami nekje za 20k ... Pac to bo Mlacom.:D
http://blog.stegnar.com

DjTonic ::

Danes sem dobil HyperX-e iz mlacoma, pa sem zaenkrat kak zadovoljen. Trenutno jih gonim na 210FSB z timingi 6/2/3 Cas 2. Pomnoževalnik 9x. A kdo ve zakaj se mi plata ne POST-a pri nastavitvah 11x200? Glede hlajenja ni problem, pa tudi na mosfetih in southbridgu so rebra. Aja a kdo ve kaj pri prime95 pomenijo testi? npr 1,2,3,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

DjTonic ::

Tukaj sem našel en zanimiv test, ki govori o primerjavi Corsairjev 3200LL z Corsairji 3500, ter HyperX 3500. KLIK

Aida32 mi pokaže prepustnost podobno kot sandra to je 3050MB za branje in zapisovanje v spomin 1193MB, kar je v ober primerih hitreje kot s 3200+ pri slabih 1900 megahercih. Na liniji +3.3 imam izmerjenih 3,22V to je mordazaradi slabega mapajalnika na +12V pa 11.80V.

Še lastnosti:

Lastnosti spominskega modula:
Ime modula Kingston K
Serijska številka 4316DA54h
Velikost modula 256 MB (1 rows, 4 banks)
Tip modula Unbuffered
Tip spomina DDR SDRAM
Hitrost spomina PC3500 (217 MHz)
Širina modula 64 bit
Napetost modula SSTL 2.5
Način detekcije napak Noben
Hitrost osveževanja Zmanjšano (7.8 us), Self-Refresh
Maksimalna CAS pritajenosti 2.5 (4.6 ns @ 217 MHz)
druga največja CAS pritajenost 2.0 (5.0 ns @ 200 MHz)

TribesMan ::

DjTonic: kaj je to največ kar si pririnil to zadevo? Menda gredo še kaj več... Jest sem jih mislil 1 mesec nazaj kupit, ampak je bil takrat nedobavljiv zato sem vzel Twisterje ki se dobro počutijo vse 237MHz pri 2-2-4-7.

Probaj Cycle time povečat na 7 ali 11, ker ta dva dajeta najboljše rezultate... Kiro plato pa maš, če je NF7 potem nedelovanje kakšnega od multijev, vendar najraje crkujeta 10 in 10.5.

Definitivno bi morali ti rami delat precej hitreje kot pa 210MHz.

Try harder. ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

TribesMan ja saj delajo še hitreje bom poskušal in poročal. Prej sem jih mel na 220x9. Samo mislim, da bi še mogli iti dalj. Moti me predvsem to, da mi na plati ne delujejo Pomnoževalniki, kako to odpravit? Dela mi edino 12x166 to sem še s starimi rami sprobal. Grem testirat ;)

DjTonic ::

Ok zdaj sem nastavil na 225FSB pa delajo brezhibno. Aja za vsak slučaj sem prestavil pomnoževalnika na 5x, da vidim, če bo stvar sploh delovala in deluje popolnoma stabilno pri voltaži 2.7V. Naj mi en razloži zakaj zadeva ne deluje z višjimi pomnoževalniki npr 11x,..?

225FSB


230FSB še vedno 2.7V



234FSB



Za več bo treba pomoje voltmod VDD-ja narediti saj se mi ob vstopu v windowse pri 240FSB resetira comp. Pomagala ni niti povišana napetost DDR pomnilnika na 2.8V ali znižani timingi iz Cas 2 na Cas 2,5, probal sem tudi z Cas 3.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Alexius Heristalski ::

Lep pozdrav, jaz imam NF7 rev. 1.2, bi bila kombinacija z 2x256mb HyperX 3500 magična, kot npr. pri Morphlingu? Ali ti rami res potrebujejo napetost preko 3V za zelo visoke fsb-je?
DjTonic, katero revizijo plate imaš?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DjTonic ::

Alexius Heristalski jaz mam revizijo plate 2.0 ter bios 19, sem si ga včeraj dal gor. Poskusil bom še z drugimi. Baje je 14 tudi kar dober za navijat. Help!

rfmw ::

DjTonic, a lahko plz napišeš vse timinge za zgornje slikice 225, 230 in 234?

ampak 20k sit je res ugodno za tele palčke, saj so najcenejši hyperx 3500 v nemčiji le par ksit cenej. jah nič gremo v shopping :D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

DjTonic ::

Pri 234FSB sem mel timinge na ramu 2/2/4/7 in 2.7V (Manj še nisem poskušal). Bi še šlo več pa plati pomoje zmanjka napetosti, bo treba VDD mod narest :P. Blo bi ql če bi mi delali pomnoževalniki od 10x naprej. Zdaj poganjam Comp pri 12x166 to pa je tudi največ kaj lahko dosežem. Če dam na Vcore 1.9V mogoče tam do 12x170FSB. Enostavno ni stabilen proc pri Frekv nad 2Ghz, pa ni važno kakšne kombinacije. Kaj je vzrok? Napajalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

TribesMan ::

tonic in zakaj uporabljaš tako nizko frekvenco vodila? a ne bi blo bolje in hitreje če bi recimo nastavil 220*9. In imaš vsaj 20% hitrejši komputer...

Drgač pa vidim da zadeva dela skoraj isto kot moji Twisterji (največ 237MHz 2-2-4-7 2.8V) tak da mi zaenkrat še ni nič žal da sem jih kupil...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Katere čipe imajo tile Mlacomovi HyperX 3500 rami? Winbond BH5 mogoče?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zoidberg ::

Ne kingston K 4.6ns
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zoidberg ()

boštjan ::

Kaj pri HyperX je treba heatspreder dol vzet,da se vidi kolko nanosekundni so,al se kako drugače tudi lahko poizvede?

Zoidberg ::

ja HyperX 3500 imajo vsi enake čipe in piše na njihovi strani kakšni so. So pa kingston K serija 4.6ns
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

DjTonic ::

Moji HyperX 3500 imajo 100% gor Winbondove čipe ali so to CH5 ali BH5 pa ne vem her nisem hladilnika dol jemal, so pa enaki kot pri Corsarjih 3500. Tak da mi ni niti malo žal, da sem te kupil. Gredo pa mi trenutno max na 244FSB z biosem v12 moram si dat zopet v19 gor, da vidim, ke v12 ma samo do 250FSB pa ful velike korake vmes mad FSB. Ko sem probal dat gor v10 bios mi ni šlo ker je write pprotected, flashal sem pa iz dosa. Baje da iz windowsov gre? Kak je flashanje iz win ne zaupam 100%, DOS Ownz! Mene ful moti, da ne morem Množilnikov vredu uporabljat, npr če hočem poganjat 9x220 morem dart na CPU 2V (Mam mogoče SLAAAB procesor?), pa še te ni stabilen tak kot je treba 3DMark se zruši. Slikice o 244FSB najdete TUKAJ ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Alexius Heristalski ::

244mhz! 8-O 8-O 8-O Zakon!
Katere timinge imaš in kolikšno voltažo? Je plata kaj zmodificirana? Kako veš, da so na ramu Winbond čipi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zoidberg ::

Pa niso winbond zato ker na njihovi strani v datasheet-u piše da niso sicer pa odstrani hladilnik in se prepričaj na lastne oči
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Alexius Heristalski ::

DjTonic, prosim, odgovori na moj prejšnji post.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

Pa od kje vam ideje da majo kingstoni BH5 module? Mela jih je sam ena serija (verzija 1.01 IIRC) pred že skoraj pol leta nazaj. Vse ostale imajo gor remarkane Samsunge. Brez debate.

Kar pa še ne pomeni da so ti RAMi zanič, prav nasprotno to so trenutno eni najboljših RAMov na trgu, pa čeprav obstajajo PC4200 in podobni RAMi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Kako veš, da so na ramu Winbond čipi?


Da so na ramih winbondovi čipi ugibam iz tega, da na škatlci v kateri so bili zapakirani piše gor Winbond :P. Hladilnika pa nisem dol jemal. Danes sem jih spravil do 246FSB :D
Plata še zaenkrat ni nič moddana (Poskusil sem le pencil mod pa ni bilo bistvene razlike, bom jutri kupil pravi svinčnik in vzel multimeter v reke ter meril:D), Kasneje pa bom naredil tudi kak voltmod (Materjal že mam>:D ). Zdaj si vgrajujem osvetljavo v Hardcanota 9 :P. Res bad, da mi proc ne dela nad 2Ghz, bom jutri probal z drugim 2500+.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Zoidberg ::

No danes sem še jaz dobil drugo ploščico HyperX 3500 in res ima winbond čipe (;(( ). No kot prvo se rama ne marata in ne delata skupaj pri 9x225 2 2 2 7 ker se takoj ko se winsi naložijo sesujejo. Ok probam 9x220 2 2 3 7 pride do winsev a se po 30 sekundah pokaže BSOD. Zdajle jih laufam na 10.5x200 2 2 3 7 in e enkrat že šteknil (pomoje zaradi previsokega takta CPU ker se zelo salbo navija) in sem znižal multiplier na 10. Aja še voltaže za ram 2.9V in za proc 1.8V

LP Zoidberg
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

VASkO ::

fantje, kak je zdaj z RAMi? kaj hocete oz. kaj ste si nagledali?

nabavit se da vse :)

WhiteWolf ::

A ve kdo kako je kaj z temi rami na ABIT NF7-S rev 2.0?
512MB GeIL PC3200 400MHz DDR SDRAM Value, ki jih prodajajo pri eventusu?

Bi pa vzel 2*512 ce se dobr obnesejo.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382675 (1611) DimmniBurek
»

Corsair vs. Twinmos vs. Kingston

Oddelek: Kaj kupiti
151858 (1558) WhiteWolf
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077099 (5231) mare87
»

ktere rame naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
171308 (1083) TribesMan
»

kje dobit 256MB PC3200 twinmos/winbond rame...

Oddelek: Kaj kupiti
181233 (1095) Thanatos

Več podobnih tem