» »

Iščem dobre - res dobre RAMe

Iščem dobre - res dobre RAMe

«
1
2 3

TribesMan ::

Torej bliža se dan plačila in, ker bom končno prišel do denarcev jih bo treba zapraviti. Že nekaj časa sem odločen da bo v sistem (AXP 2000+ & Abit NF7-S & R9100) padlo 2*256MB RAMa. Vendar je problem, ker človek ne ve točno kaj bi vzel. Pa vam bom najprej povedal kateri rami so mi padli v uč:

2* TwinMOS 256 3200 /Winbond
2* Corsair XMS 2700LL
2* Corsair XMS 3200C2
Corsair TwinX 512 2700LL
Corsair TwinX 512 3200C2

Torej na izbiri so ubistvu trije tipi pomnilnika, vendar se je izbira razširila, ker pač človek ne ve ali se splača vzet že uparjene RAMe ali kar kupiš dve ploščici in upaš na najbolje?
Sam se bolj nagibam k Corsairu (cena je če upoštevaš popust pri JAE skoraj ista, 3 jurje razlike). Vendar se spet postavi vprašanje. Zakaj so 2700 Low Latency, dražji od 3200C2, ali so res boljši in se tudi bolje navijajo, ali je to sam marketinška fora?
Potem je še ena zanimiva primerjava TwinMOS uporablja za 3200 čipe CH5 RAMe, Corsair pa za svoje XMS3200 CH6 RAMe (torej slabše) vendar Corsair garantira 2-3-3-6, TwinMOS pa 2.5-3-3-8. Torej spet ena velika dilema ali vzet na papirju boljše čipe, ali tiste, ki so dejansko testirani pri bolj tesnih timingih?

Po netu sem mal gledal Reviewe pa ne moreš priti do nobenega pametnega zaključka, povsod napišejo da je RAM, ki ga testirajo super da se odlično navija... Kakšne pametne primerjave pa nikjer.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

kolko sem jaz slišal od enih uporabnikov,da največji problemi so z corsairovo LL serijo. Tukaj maš najnovejši test twinmos/winbond ramov,kjer so pod - napisali glih overclock. Torej za kak hud overclock-corsair (čeorav je enim tudi z twinmosi isto ratalo).

TribesMan ::

V tem reviewu so RAMi z TwinMOSovimi čipi ine Winbondowimi, ki se najbrž navijajo bolje. No ja naj bi se. Sicer pa 225 kolikor so dosegli sploh ni slabo za RAM s tako ceno (tak RAM košta v mlacomu pod 14kSIT za palčko).

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

poglej malo bolje,boš vido da so winbond bh5

TribesMan ::

Ja na prvi strani je slikca z BH5 na drugi strani reviewa pa je lepo napisano da so to TwinMOS čipi, in da obstajajo tudi BH5 ki jih uporabljajo pri Corsairu....
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

pa rejs:8) ,sem samo slikico pogledo

TribesMan ::

Ma jest bom kar preverjeno robo od Corsaira vzel, vprašanje je samo še ali 2*XMS, ali kar paket TwinXa. Upam da ma JAE to na zalogi sem dons že 5*klical pa se noben ne javi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BoLhCa ::

kaj pa OCZ ali pa Crucial?
drugače pa vzemi TwinMOSe sz Winbond cipi gor (ch5) pc3200, men se lepo navijejo, zdej trenutno jih mam na 225, sam zdej nimam casa de bi dvigoval fsb ker mam ful dela! k bo cas ti pa porocam. aja timingi so pa slabi in sicer 2,5,3,3,6!
lp

Alexius Heristalski ::

Presneto, jaz tudi ne vem, katere bi vzel (ali 2x256 Twinmos/Winbond PC3200 ali Corsair XMS 3200C2 ali Corsair TwinX 512 3200C2)! Imam pa Abit NF7 in Bartona 2500+.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

če ti keš ni ovira,pol vzami corsire

BoLhCa ::

probita jih vzet na "revers", to se pravi, da jih dobita, probata in ker je na vajini konfiguraciji hitrejsi tistega obdrzta!
lp

TribesMan ::

Ja in kdo misliš da bo dal kr enmu na revers RAMe za 40 jurjev???

Get sirious.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

WhiteWolf ::

Jaz imam probleme z ABIT NF7-s rev 2.0 in Twinmos/Winbond cH5 2*512 DDR PC3200! Hec je v tem, da ne morem stabilno uporabljati obeh palck rama na 200, ne gled na to, na koliko dam voltazo DDR!

Ce uporabljam le eno palcko rama in samo ce jo dam v slot3(tist, ki je sam) pote, ram na 200 deluje na default voltazi v Prim95 nonstop, deluje pa tudi na 210 pri 7,3,2,2 in 2.8! Takoj ko pa dam ram v slot 1 ali 2 pa prime javlja napake,.. Tko da bom pordal te rame in kupil Twinx 1GB Corsair PC3200C2!

Ima kdo izkusnje s temi rami?

Aja, napajlanik mam dost mocan! CHIEFTEC HPC420

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Hm, trenutno se nagibam h Corsairu. Modula TwinX 512 3200C2 sta enaka kot XMS 3200C2, samo, da sta uparjena, ane?

Prosim, TribesMan, če mi poveš katere Corsaire si nabavil in kako se obnesejo!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

Bom povedal sam prej jih morem it kupit, bodo pa TwinX 512. Ta teden naj bi denar dobil nakazan, bomo vidl kaj bo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

WhiteWolf ::

Bomo vidli kak se obnesejo ti rami.

gamer ::

jo tribesman za kok boš pa prodau twinmosa?:D

TribesMan ::

jo tribesman za kok boš pa prodau twinmosa?:D


Hmm od kje pa teb da mam jest TwinMOSa??? Če bi ga mel najbrž ne bi kupoval novega RAMa

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sharp ::

Ce uporabljam le eno palcko rama in samo ce jo dam v slot3(tist, ki je sam) pote, ram na 200 deluje na default voltazi v Prim95 nonstop, deluje pa tudi na 210 pri 7,3,2,2 in 2.8! Takoj ko pa dam ram v slot 1 ali 2 pa prime javlja napake,.. Tko da bom pordal te rame in kupil Twinx 1GB Corsair PC3200C2!


Ma to niso rami krivi,ampak kurčeva nekompatibilnost s plato(Nf-7,pa pr prjatlu 8rda+ tud ni kakšna rožica) mam iste probleme,pa ziher ni v vdd-ju al pa v hlajenju,plata pa ziher mora delat na 220-230FSB-ja brez vdd-ja,pa vodnega na nortbridgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

Alexius Heristalski ::

Pa so TwinMos/Winbond PC3200 256MB moduli tudi nekompatibilni z NF7, ali to velja le za 512MB module?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Odpadnik ::

pa kako so twinmosi nekompatibilni? To se je en zmislu. Folk ma take rame v teh platah - Abit NF7-S.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Odpadnik ::

to velja za IC7 plate kokr jest vem - na Abitovem forumu.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

WhiteWolf ::

Na moji rev2.0 ti rami enostavno ne delajo kot je treba, torej gre za nekompatibinost! Sicer bom pa jutri dobil novo ABITKO NF7-S rev 2.0, ker mi je na tej crknil priključek za CPU fan, pol bom pa videl, ce je blo kaj slucajno kaj s plato narobe! Pa tud nov napajalnik dobim (prej sm mel chiefteca 420 oz ga se dans mam, pa je crkno obrato mer, tako da upam da bom proti doplacilu dobil ENERMAXA 550)! Ce bo pa se jutri kaj narobe delalo, pol je pa 100% nekompatibilnost plošče z rami! Se čujemo jutri!

Odpadnik ::

PROBLEM !!! Rabil bi hiter odgovor. Ne morem dobiti Twinmos/Winbodovih ramov. V enakem cenovnem rangu je Micron CL2. Kako se obnese ta ram? Bo OK na konfiguraciji Abit NF7-S 2.0 in Barton 2,5? Bo zdržal kakšen OC?
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

BoLhCa ::

ce bo kompatibilen s tvojo plato to ne vem, ram je ok, pa tud ksn uber OC
bos dosegu=) na abitkah se mi zdi de se pa najbl corsairi obnesejo!!!
lp

Odpadnik ::

Ja, ram ki te košta krepko čez 30k, ma da lepo dela :D
Kako se pa obnese ostala corsair serija, ona ki ni XMS oz. brez hladilnikov?
Sej vem, da sintarim, sam bi rad dokaj solidno kupil.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Turtle ::

WhiteWolf ...po mojih izkušnjah na ABITkah brezhibno delujejo le Vikingovi rami...Sm probu tko TwinMoss in Corsair XMs na NF7-S, ter IC7....pr obeh enako

gamer ::

ej turtle do kok si pa ti svoje viking rame lohk naviu?
kokr js vem on hoče dobr ram zato da bo lohk navijiu...
pa kere rame maš to (3200 cl2.5 od vikinga)?

tribesman... sory sm mal narobe vidu, prebrau...

TribesMan ::

Ja viking je sicer znan po dobrih RAMih sam nevem kako je z navijanjem. So pa poceni, cena je ista ko za kake noname variante. A maš ti kake slike kako ta RAM zgleda? Dej če se da svojga poslikaj, pa povej na kolk ga laufaš, pa timinge bi blo tud dobro znat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

WhiteWolf ::

Ja matr no, Twinmos ne dela, sedaj pravte, da tudi Corsair ne, kateri rami pa pol sploh delajo, ki se dajo dobro navijat (vsaj an 220 pri dobrih timingih) in se jih da dobit v Sloveniji?

gamer ::

noben ne prav da corsair ne delajo... pač maš lohk probleme s kompatibilnostjo tvoje plate...
twinx baje delajo prov dobr sam morš met ta najnovejši bios gor, k so mel ene probleme...

sam tko zdej zadne čase sm zasledu že neki postov na tujih forumih, da so zdej ch5 cipi se bolši od bh5 cipov, verjetno bli samo ta prvi cipi mal slabsi...

Alexius Heristalski ::

No, zdaj sem pa še bolj zmeden ...
Prej sem se že nagnil h Corsairu, zdaj pa ne vem. TribeMan, upam, da boš rame čimprej dobil, da bom videl, kako stvari stojijo.

gamer: Na katerih forumih si slišal, videl to o ch5 čipih?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

fantje,a se zavedate da nekateri pravo paniko zganjate. Rami bodo vsi delali,le da nekaterim bolje ,drugim spet ne.Mislim pa da ste se do zdaj morali že navadit na nekompatibilnost.

gamer ::

mislm da sm to vidu na xtremesystem overclocking forumu... se mi zdi da jih je en na zlo visok fsb spravu z dokaj spodobnimi timingi... k jih js še nism vidu... na takem fsb-ju... niti z bh5 čipi... sej so bli ta prvi bh5 čipi tud slabi pol so bli pa skos bloš... mogoče je kej na tem :D

Alexius: ti kr nabav corsair-ja nauš nč sfalu

Odpadnik ::

TwinMOS/Winbondovi rami delajo na Abit NF7-S platah OK. Nisem zasledil kaj veliko pritožb glede nedelovanja. Se pa najde črna ovca, ne?

Corsair pa del čist BP. Sam sem se nagibal k TwinMOSu, sam bom dal v kratkem notri al Corsair Twinx ali pa "navadne" Corsair CMX - 2x512 3200 CL2.

Če mate $$$ pejte po Corsair, drugače pa TwinMOS. Simp k pasulj.:D
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

GUFY ::

Jaz mam sedaj Corsair CMX 256A-2700C2 256MB DDR s hladilnikom in sem z njim zelo zadovoljen. Dela mi na 217 MHz Timingi so pa 8,3,3,2.5, Sisoft sandra pa mi pokaže bandwidth 3341 in 3152 kar je 94,4 % izkoristek. In ko bom spet kupoval RAM bo to vsekakor Corsair, res da bi bili timingi lahko boljši ampak jaz sem trenutno zadovoljen tudi s tem. :) :)
Sem imal pa nekaj mesecev nazaj na probi TwinMOS RAM, pa sem ugotovil, da se moj trenutni RAM bolje navija kot TwinMOS z CH5 čipi.

Mam pa plato od ABIT-a NF7 Rev 1.2
Proc pa laufa na 11.5 x 217 = 2495.5 MHz

WhiteWolf ::

Halo ej, na rev 1.2 delujejo vsi rami OK!!! Tam je potem vazna voltaza VDD-ja! Problem je z novim chisetom, ki je na rev 2.0 (Crush 18d) oz nekompatibilnostjo!
Tako, da tisti ki pravi, da Twinmos z Winbond CH5 deluje OK na 2.0 se moti! Deluje OK, le ce se uporablja samo ena palcka pa sa te le v slotu 3! Drugace so errorji zelo hitri v Prime 95! Sicer pa danes tako dobim novo abitko, pa bom potem videl, ce je bilo slucajno kaj narobe s ploščo, ker drugače je pa 100% nekompatibilnost!

Odpadnik ::

Corsair it is than >:D
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

5er--> ::

Meni na Abit IC-7 rev 1.0 NE delata corsair (256 MB DDR CMX256A-3200C2 - XMS s hladilnikom) stabilno na 200 (prime95 takoj javi napako). Timinge Default vrže na 2,5 8 3 3 (ali pa včasih 2 7 3 3-kakor ga piči). Brez napak (Prime95) delata edino če sta na okoli 175.

Če dam le eno palčko noter pa dela ta (le ena od obeh) pogojno na 200. -Včasih ja, včasih ne.

Jaz sem že čisto obupal! A bi pomagal nov bios? Hvala!

WhiteWolf ::

OK, danes dobil novo plato ABIT NF7-S rev 2.0 (CARJI SO PRI SUN-RISE, plato so mi brez problema menjali, mi je crkno CPU FAN KONEKTOR, SERVISER JO JE POGLEDAL V URCI IN MI ZE DAL NOVO>:D )! Problem je se vedno enak, ti twinmos rami enostavno delujejo stabilno le, ce se uporablja samo eden modul in se ta le v slotu 3! To govorim za 512 palcke, ne vem kako je z 256! Tako, da bom zaenkrat zivel z 1*512, ko pa bo kdo potrdil s katerimi rami 512*2 se da priti stabilno vsaj na 220 pri dobrih timingih bom kupil druge rame! Danes sem eno palcko Twinmosa ze prodal, ker kaj si naj z njo pomagam, ce ne delata obe skupaj stabilno! Sprva sem pomislil, da bi bil mogoce zanic ram, sam malo cudno je, da bi bile kar obe palcke zjebane! Ker v 3 slotu pa vse dela vredu! (8,3,2,2 in 2.8 ter 210FSB)!

Alexius Heristalski ::

Halo ej, na rev 1.2 delujejo vsi rami OK!!!

A čisto zares? Namreč sam imam NF7 rev. 1.2!!!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

WhiteWolf ::

Jep! Tudi Morphling1 je imel rev 2.0 in KINGSTON HyperX Pc3500 2*256DDR, pa je sel nazaj na rev 1.2 in pac voltmode, kjer vse dela OK! Zase pa ne vem vec kaj naj! Rev 2.0 in Twinmos se ne ujemajo, pa naj kdor trdi kar hoce (mam ze drugo plato in so se vedno isti problemi)! Tudi sam sem imel vcasih HyperX Pc3500 in 8rda+ z voltmodom , pa sem prisel do 218 pri 5,3,2,2 (malce slabsa plata), potem pa sem kupil ABITKO (jaz idiot) in tam ni delal stabilno cez 200,... Nato zamenjam rame, ko so vsi govorili kako dobri rami so Twnimos (je pa res da sem dobil zato kar enkrat vec rama) in tukaj zadeva deluje le, ce je ram v slotu 3! Ce je uporabljen v ostalih dveh slotih zacne prime javljati napake, tako da ne morem uporabljati obeh palčk, zato sem eno prodal, naslednjo bom prodal sele, ko bo nekdo rez preizkusil rame na tej plati in bodo res dobro delali, ter bo zagnal Prime, ne pa kot nekateri , ki govorijo, da jim dela stabilno in niti Prime ne pozenejo,..

TribesMan ::

Whitewolf, ta napaka, ki se pojavlja pri tebi je mogoče vzrok prenizke 3.3V napetosti, oziroma ti ta napetost preveč niha pod obremenitvijo. To je precej znan problem, probaj dvignt napetost v napajalniku, ali najprej probaj zamenjat napajalnik. Sicer mam jest en napajalnik za 6 jurejev, pa mi dela vse ok z TwinXi 3700 od kolega prilezem do 240MHz FSB stabilno in to pri 2.8V Vdimm. Problem, ki ga maš ti je lahko tudi posledica prevelike nastavljene napetosti Vdimm, ta plata ma mal zjebano napajanje za RAM, ker ga jemlje iz 3.3V linije in zato rada napetost niha.
Tudi dejstvo da ti v Dimm 3 RAM dela OK v drugih dveh pa ne je najbrž posledica napajanja RAMa, saj je dimm 3 po mojih meritvah napajanj najbolj stabilno.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

WhiteWolf ::

Hm, napajalnik imam CHIEFTEC HPC420W, napetost 3.3v so vec kot odlicne! Nekam nizke so 12+! Ampak ni problem v napajalniku, ker sem dal tega CHIEFTECA zamenjat za drugega novega, tako da imam trenutno le 250W, na katerem pa celo tudi vse dela prav dobro (oz enako dobro, le da so napetosti nizje), ceprav so napetosti nizke,... Tako, da ne verjamem, da bi bil problem v 420W napajalniku (17.000SIT)! Pac nekompatibilnost. Ti imas drug ram (Twinmix)!

Alexius Heristalski ::

TribesMan: Sedaj imaš TwinX 3700, ampak zase boš kupil 3200, imam prav?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

WhiteWolf: Poglej si tole temo, še posebej 6. točko. Upam, da bo pomagalo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

Ja TwinX 3700 sem imel za dva dni na posodi od kolega, ki je kupil P4 sistem s temi RAMi. Sam pa čakam na nakazilo ;(( :| :'( :\ , pol gremo pa u akcijo. Sicer so me že zjebal, ker JAE nima več akcije z 10% popusta. ;(( :|

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Sicer so me že zjebal, ker JAE nima več akcije z 10% popusta.

Ja, saj so mene tudi! Ravno včeraj sem bil na njihovi strani. Ko bi vsaj dali ta ram v akcijo!
Sicer sem pa nekaj brskal na Najdi.si, pa sem našel stran www.sapiens.si, kjer ponujajo Corsair XMS 256 MB DDR 3200C2 za 16.848 sit z ddv. No, nekaj časa sem se čudil, potem pa sem videl, da je bila stran nazadnje spremenjena 7. julija 2003. ;(( ;(( ;((
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

WhiteWolf ::

Eno vprasanje: "NF7 Vio-Vmem stabilization mod": Just up your 3.3V rail up to 3.4V or 3.5V depending on the reading of the High voltage Value
in bios : 3.45V-3.45V-3.10V (note that i didn't change the value of the 10K ohms variator)

Kako hudica pa spremenis 3.3V napetost?? A modificirajo napajalnik al kaj? In kako modificiras napajalnik (CHIEFTEC HPC420)?

Samo jaz imam 3.3+ napetost vseskozi dobro (Tudi ob poganjanju prime95)! Napetost ne pade pod 3.34V!

Sem pa opazil, da sedaj ko imam drugo abitko lahko pridem v Windovse pri 250FSB(prej nism mogel niti pri 220), amapk prime ni stabilen! Morda je bil tedaj res malo cudna plata, sedaj pa imam trenutno le 250W, cakam da mi posljejo nov napajalc! Bom potem cisto tocno vedel!

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Chiefteca je lahko modificirat, ker gre iz konektorja ATX povratna linija iz 3.3V priključka (mislim da je rjava žica) to žico prekineš in vmes utakneš en potenciometer ali trimer. Potem pa lepo naštelaš kolkšno nap. hočeš.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382662 (1598) DimmniBurek
»

Corsair vs. Twinmos vs. Kingston

Oddelek: Kaj kupiti
151846 (1546) WhiteWolf
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077014 (5146) mare87
»

ktere rame naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
171297 (1072) TribesMan
»

kje dobit 256MB PC3200 twinmos/winbond rame...

Oddelek: Kaj kupiti
181217 (1079) Thanatos

Več podobnih tem