» »

Kaj se zgodi, ko umreš?

Kaj se zgodi, ko umreš?

Temo vidijo: vsi
««
5 / 15
»»

Yosh ::

Karma iz prejšnih življenje je v resnici tvoj genetski material, predpozicija bolezni, ki te lahko predčasno pahne v smrt( bolezen). Drugo je potem slučajnost. Tretje, pa tvoje nepravilno delovanje ki te pahne v hitrejšo smrt( uporaba drog, adrenalinski športi, kjer je verjetnost smrt večja..itd).

Ni primerjave. Avto in človeško telo. Ne gre to tako.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

bluefish ::

btree je izjavil:

@Hrana je za telo, duša je ne potrebuje.
Ja, vendar si zgoraj napisal, da je že ob rojstvu določen datum smrti.
Zakaj naj se torej nekdo žene za denarjem za nakup hrane, ko pa je itak znano, da bo umrl pri starosti 83,235 let?

btree ::

nurmaln je izjavil:

btree je izjavil:

V bistvu imaš že ob rojstvu določeno kdaj boš umrl, na podlagi karme iz prejšnjih življenj.

Če nekdo v vame nameri pištolo in pravi da me bo ustrelil v glavo če mu ne dam denarnice, ga lahko mirno pošljem u k****, ker je prihodnost itak že odločena?

seveda, da se braniš, samo če imaš po karmi, da boš umrl, te bo ustrelil. Heavy zakompliciran je zakon karme

bluefish je izjavil:

btree je izjavil:

@Hrana je za telo, duša je ne potrebuje.
Ja, vendar si zgoraj napisal, da je že ob rojstvu določen datum smrti.
Zakaj naj se torej nekdo žene za denarjem za nakup hrane, ko pa je itak znano, da bo umrl pri starosti 83,235 let?

Noben ne zna datuma smrti izračunat. V teoriji, bi ga lahko za astrologijo, samo ni pravih astrologov, sami new age prevaranti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

ahac ::

sami new age prevaranti.

Tisti, ki so te prepričal v to karmo so pa old age prevaranti.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

bluefish ::

btree je izjavil:

Noben ne zna datuma smrti izračunat. V teoriji, bi ga lahko za astrologijo, samo ni pravih astrologov, sami new age prevaranti.
Saj nihče ne računa, ko pa je že določen.

Point je, da ob odsotnosti hranil počasi prenehajo tudi procesi v telesu. Takrat pa lahko še tako blužiš o karmi in duši, pa boš umrl po hitrem postopku.

nurmaln ::

btree je izjavil:

nurmaln je izjavil:

btree je izjavil:

V bistvu imaš že ob rojstvu določeno kdaj boš umrl, na podlagi karme iz prejšnjih življenj.

Če nekdo v vame nameri pištolo in pravi da me bo ustrelil v glavo če mu ne dam denarnice, ga lahko mirno pošljem u k****, ker je prihodnost itak že odločena?

seveda, da se braniš, samo če imaš po karmi, da boš umrl, te bo ustrelil. Heavy zakompliciran je zakon karme


Zakaj bi se branil? Če karma pravi da bom preživel ga pošljem "where the sun don't shine", se obrnem in grem. Če karma pravi da bom umru pa itak "resistence is futile". Je to potem tvoj predlog?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Yosh ::

Seveda da je, ker ga sproti prilagajaš da ustreza dani situaciji.

Karma v smislu pomena; delovanja, obstaja. Npr, jaz jo vidim v 3. newtonovem zakonu ; Če prvo telo deluje na drugo z neko silo, potem tudi drugo telo deluje na prvo z nasprotno enako silo. To drži.

Ampak kaj ma to veze s tem kar ti govoriš?

Karma mora obstajati, ker potem pomeni da je tvoje delovanje omejeno na zgolj dobro.
Ker če ne bo dobro, potem bo zlo, če bo zlo, potem se zlo povrne..
Čista moralna zadeva, da uči človeka o delovanju dobrega. To pa se ne pomeni, da karma kot nek fizikalni koncept obstaja. Saj ne v tem smislu k ga ti hočeš prodati.

Jaz ne pravim, naj bo dobro, ampak ne rabiš koncepta karme in duše.

Noben ne zna datuma smrti izračunat


Ni res, lahko ti napovem datum smrti, ob bolezni, ki je neizbezna, ali pa celo povem koliksna je verjetnost da bos npr., dobil raka.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

para! ::

Karma v smislu pomena; delovanja, obstaja. Npr, jaz jo vidim v 3. newtonovem zakonu ; Če prvo telo deluje na drugo z neko silo, potem tudi drugo telo deluje na prvo z nasprotno enako silo. To drži.

OMG, Newton se obrača v grobu. A to prov karma karma - v smilu tiste oddaje, kaj je že...My name is Earl: ti men slabo, slabo teb enkrat...vse se vrača, vse se plača? :D
Death before dishonor!

btree ::

Se popolnoma strinjam s tabo. Samo nekdo (duša :)) dobi telo, ki ima genetski material v skladu z njegovo karmo. Ne govorim o telesu, za to ste vi boljši poznavalci, zato sem dal za analogijo avto, ki je precej manj kompliciran kot človeško telo

@bluefish, spet primerjava avto: seveda, če ne naliješ bencina, vzdržuješ motorja, bo zaribal in ga lahko vržeš stran. Samo to nima veze s tabo, ampak z avtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

Ramon dekers ::

Yosh je izjavil:

Karma iz prejšnih življenje je v resnici tvoj genetski material, predpozicija bolezni, ki te lahko predčasno pahne v smrt( bolezen). Drugo je potem slučajnost. Tretje, pa tvoje nepravilno delovanje ki te pahne v hitrejšo smrt( uporaba drog, adrenalinski športi, kjer je verjetnost smrt večja..itd).

Ni primerjave. Avto in človeško telo. Ne gre to tako.



Torej kakšno nalogo ima karma? Namesto, da te kaznuje v prejnšnjem življenju ko si delal napake, se "karma" prenese v naslendnjega in te tam kaznuje pa ni važno ali si delal v tem življenju napake ali ne.

Yosh ::

btree je izjavil:

Se popolnoma strinjam s tabo. Samo nekdo (duša :)) dobi telo, ki ima genetski material v skladu z njegovo karmo. Ne govorim o telesu, za to ste vi boljši poznavalci, zato sem dal za analogijo avto, ki je precej manj kompliciran kot človeško telo



Nič ne dobi, tebe kot koncept individualnosti, še ni. Šele ko se masa nabere do neke vrednosti, npr, ko postaneš zarodek, si definiran kot nek organizem, ki živi; iz prej navedenih razlogov( definicija) in šele potem skozi čas in razvoj postajaš to kar mi definiramo kot oseba. Oseba pa nastane preko čutnih dražljajev okolice, ko se možgani in naš živčni sistem(telo) uči o okolici in interegira z njim.

Ne moreš dajati takšnih analogij, prav iz razloga ker ne poznaš nič o telesu.
Če ne veš o telesu, kako potem veš in rzalikujes kaj je duša?

Kako veš kaj je duša in kaj je telo?
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

bluefish ::

btree je izjavil:

@bluefish, spet primerjava avto: seveda, če ne naliješ bencina, vzdržuješ motorja, bo zaribal in ga lahko vržeš stran. Samo to nima veze s tabo, ampak z avtom.
Kot rečeno, glupa primerjava.

Yosh ::

bluefish je izjavil:

btree je izjavil:

@bluefish, spet primerjava avto: seveda, če ne naliješ bencina, vzdržuješ motorja, bo zaribal in ga lahko vržeš stran. Samo to nima veze s tabo, ampak z avtom.
Kot rečeno, glupa primerjava.



Blufish, ne rabiš reči glupa, ampak samo neprimerna.
Pazi da te karma ne odnese, da se ne boš doma spotaknil al pa da se ti ne bo bo zaletel:)
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Ramon dekers ::

seveda, da se braniš, samo če imaš po karmi, da boš umrl, te bo ustrelil. Heavy zakompliciran je zakon karme


Sicer ne vem ali si ti in tvoji somišljeniki zmešan ali dejansko misliš da si pametnejši ker verjameš v ta šit?
1. Bogovi obstajajo, vendar živijo na zemlji in upravljajo s kapitalom in ljudmi. 2. Ni reinkrnacije, če pa že je pa nima nikakršnega smisla, ker vedno vse ostane enako: survival of the fitest!

Ja ljudi je lažje naplahtati da verjamemejo kot razumejo.

btree ::

@Ramon dekers karma je zelo kompliciran zakon, lahko dobiš reakcijo še v istem življenju, lahko v naslednjih. Ne mislim, da sem pametnejši.
@Yosh: Duše ne moreš zmerit z nekimi inštrumenti, nima veze s telesom. Razlika je le v tem, če duša telo zapusti, prenehajo kemični procesi ali prej obratno, če kemični procesi prenehajo, duša zapusti telo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

Yosh ::

Ramon dekers je izjavil:

Yosh je izjavil:

Karma iz prejšnih življenje je v resnici tvoj genetski material, predpozicija bolezni, ki te lahko predčasno pahne v smrt( bolezen). Drugo je potem slučajnost. Tretje, pa tvoje nepravilno delovanje ki te pahne v hitrejšo smrt( uporaba drog, adrenalinski športi, kjer je verjetnost smrt večja..itd).

Ni primerjave. Avto in človeško telo. Ne gre to tako.



Torej kakšno nalogo ima karma? Namesto, da te kaznuje v prejnšnjem življenju ko si delal napake, se "karma" prenese v naslendnjega in te tam kaznuje pa ni važno ali si delal v tem življenju napake ali ne.



Ne kao, po njihovem verovcanju je tko.. ti vedno imaš karmo, vedno ne delujes pravilno, ker si prišel na ta svet zato da delujes kako te je volja.. Zato se vedno nabira karma.. in ko umreš, se nekaj prenese naprej.. Zdaj pa lahko se vse skuri, npr,. eno zivljenje delas skos dobro, si svetnik bla bla. nato ko umres naravne smrti se reinkarniras v bogato druzino svetnikov.. pol pa pac se navelicas tega zivljenja in gres kockat in se vdajas spolnosti.. in si pac baraba, spet si nakopas karmo in potem slucajno npr. pri kockanju en revolvoras izgubi potrpljenje in te ustreli. Npr. on pa te je ustrelil zato, ker v prejsnem zivljenju je on bil krava, katero si ti ubil zato, da si prezivel svojega edinega otroka... bla bla.. u get the point..

tko nekako gredo te zgodbice..
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

kr1ženska ::

Hehe :)
torej

kr1ženska je izjavil:

Kam gre tvoja duša, če tvoje telo obsede demon?

btree je izjavil:

Kaj misliš s tem? Duh?

Če predpostavljajmo da obstaja Bog, duša torej obstaja tudi hudič, demoni. Prav tako so "dokazi" o obsedenosti s hudičem, demonom.
Če prav razumem so demoni sposobni zasesti mesto tvoje duše al kako to gre? Če ga ne uspejo iz človeka izgnati, torej kje je potem duša? Pri Bogu?
Ali je demon enako zlobna duša?
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

btree ::

V vedah so opisani duhovi, to so duše tistih, ki naredijo samomor in lahko obsedejo telo labilnih ljudi. V bistvu ne preženejo duše ven, temveč vplivajo na um tega labilnega človeka in ga na nek način upravljajo. Nekateri imajo potem dvojne osebnosti, ali pa naredijo kakšno neumnost, potem se pa ne spomnijo več, niso pa vsi šizofreniki obsedeni z duhom.

Yosh ::

btree je izjavil:

@Ramon dekers karma je zelo kompliciran zakon, lahko dobiš reakcijo še v istem življenju, lahko v naslednjih. Ne mislim, da sem pametnejši.
@Yosh: Duše ne moreš zmerit z nekimi inštrumenti, nima veze s telesom. Razlika je le v tem, če duša telo zapusti, prenehajo kemični procesi ali prej obratno, če kemični procesi prenehajo, duša zapusti telo.



Če jo ne moreš zmeriti potem za znanost ne obstaja in v tem ni nič znanstvenega. Lahko pa obstaja kot neka platonska ideja, namišljen svet.
Ko kemični procesi prenehajo pomeni da je to ravnotežno stanje, ker bistvo življenja je pravzaprav neravnotežje, zato vse se giba in živi.
Ti pa lahko to svojo idejo duše prilepiš kamorkoli, ker ne obstaja kot fizikalna realnost. S tem nimam nič proti, ampak samo zavedaj se tega. Verjameš pa lahko kar zelis, in če ti to daje mir in zadovoljstvo, potem naj bo tako.

Meni pa daje zadovoljstvo dejstvo, da se bom izseval kot termična toplota, kot splet delcev in bom to kar sem bil prej. Energija.
Ralika je, da je opis znanstven in merljiv, tvoj pa zgolj fiktiven.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Ramon dekers ::

Karma v smislu pomena; delovanja, obstaja. Npr, jaz jo vidim v 3. newtonovem zakonu ; Če prvo telo deluje na drugo z neko silo, potem tudi drugo telo deluje na prvo z nasprotno enako silo. To drži.


Tako bi moralo biti ja če bi obstajal "zakon pravičnosti", pa ne. Tudi v naravi ni tako. Krdelo srn se ne more braniti enakomerno kaj šele s kakšno silo proti tropom volkom.

Ne kao, po njihovem verovcanju je tko.. ti vedno imaš karmo, vedno ne delujes pravilno, ker si prišel na ta svet zato da delujes kako te je volja.. Zato se vedno nabira karma.. in ko umreš, se nekaj prenese naprej.. Zdaj pa lahko se vse skuri, npr,. eno zivljenje delas skos dobro, si svetnik bla bla. nato ko umres naravne smrti se reinkarniras v bogato druzino svetnikov.. pol pa pac se navelicas tega zivljenja in gres kockat in se vdajas spolnosti.. in si pac baraba, spet si nakopas karmo in potem slucajno npr. pri kockanju en revolvoras izgubi potrpljenje in te ustreli. Npr. on pa te je ustrelil zato, ker v prejsnem zivljenju je on bil krava, katero si ti ubil zato, da si prezivel svojega edinega otroka... bla bla.. u get the point..


Ja v tem kontekstu je izražena beseda SLUČAJNO! In ta je problem, ker večina človeških izmečkov doživi zavidljivo starost, če pa mu SLUČAJNO pade ledena sveča na nos je pa to sigurno karma, je pa večja verjetnost da bo revežu, ker je njih več. No ampak ta revež je bil v preteklosti verjetno človeški izmeček ampak se SLUČAJNO v tem življenju ničesar ne spomni.

Dajmo temo zapret, ker razumen človek že bere težko takšne bedarije, kaj mora imeti tisti v glavi, ki jih piše.

Yosh ::

jaz pa ne vidim razloga, da se mora tema zapret, saj ljudje ki razumejo te zgodbice in locijo cvet od plevela nimajo s tem problemov.
Edini ki ne loči, je ta fant Btree, in mogoče se kaj se nauci.

Jaz sem proti zaklepu.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

para! ::

A se vi pogovarjate o tem na nekih religioznih/mističnih osnovah, v katere dejansko verjamete, al sam pač debatirate o tem kakšne "nauke" je do zdej človeštvo že izplunlo.

Sej drgač veste, da se ne reinkarniramo, pa da duša ni neka esenca, ki se prenaša okoli po zraku, kot cvetni prah, ane?

Al prov res nikol niste nč branja vrednega prebral o tem, pa sam "razmišljate" na glas? :)
Death before dishonor!

btree ::

zakaj bi zaprli temo, če te ne zanima pač ne bereš, jaz tistega, kar me ne zanima ne berem. Pa itak smo v loži.

Yosh ::

btree je izjavil:

zakaj bi zaprli temo, če te ne zanima pač ne bereš, jaz tistega, kar me ne zanima ne berem. Pa itak smo v loži.


Pa bi moral kdaj prebrati tudi kaj drugega.. ker pravzaprav Vede o katerih govoris in neki sloki navajajo, da se je koristno pouciti o materialnih stvareh, nato pa duhovnih.
Očitno si ti kar preskočil par razredov, si tako napredna "duša"?
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Win8NonGrata ::

btree je izjavil:

V vedah so opisani duhovi, to so duše tistih, ki naredijo samomor in lahko obsedejo telo labilnih ljudi. V bistvu ne preženejo duše ven, temveč vplivajo na um tega labilnega človeka in ga na nek način upravljajo. Nekateri imajo potem dvojne osebnosti, ali pa naredijo kakšno neumnost, potem se pa ne spomnijo več, niso pa vsi šizofreniki obsedeni z duhom.


Se opravičujem za nekatera dejanja, ki sem jih storil na slotechu, prosim da mi odstranite naziv, saj sem labilna oseba, katero je obsedel duh, ki čuti neizmerno sovražnost do Gandalfarja.

Resno te vprašam, daj mi povej od kje jih vlečeš in zakaj jih predstavljaš kot dejstva in ne neke teorije. Ker tako lahko vsak lapa po svoje in edino, kar imaš ti več od ostalih, ki si sproti zmišljujejo je nekaj literature, ki si jo je izmislil in napisal nekdo drug...


p.s. saj sem že na začetku napisal, da od teme ne moreš pričakovat argumentirane debate, ker argumentov razen zakaj je neka teorija malenkost bolj verjetna od druge preprosto ni možno dobiti na tem svetu (če sploh je kje)...

Zgodovina sprememb…

btree ::

Jaz verjamem v karmo in reinkarnacijo. Samo me ne moti, če nekdo drug ne verjame in ga tudi ne mislim prepričevat, me pa tudi ne moti če nekdo verjame v sneguljčico, saj imamo svobodno voljo, naj berejo tisti, ki jih to zanima. Iste vrste ptic v jati.
@Yosh, nisem neka napredna duša, me pač to zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

Yosh ::

btree je izjavil:

Jaz verjamem v karmo in reinkarnacijo. Samo me ne moti, če nekdo drug ne verjame in ga tudi ne mislim prepričevat, me pa tudi ne moti če nekdo verjame v sneguljčico, saj imamo svobodno voljo, naj berejo tisti, ki jih to zanima. Iste vrste ptic v jati.
@Yosh, nisem neka napredna duša, me pač to zanima.


Ja očitno te premalo zanima in nisi pravi iskalec resnice.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Ramon dekers ::

Al prov res nikol niste nč branja vrednega prebral o tem, pa sam "razmišljate" na glas? :)


Smo, smo. Samo veš je en problem. Človek, ki je razume in sposoben intelekta bo prebrano primerjal s tistim znanjem, ki ga ima od prej in bo te podatke zavrnil kot bullshit in neuporabne za predelavo v informacije. Problem je ker nekateri verjamete podatkom iz pseudoznanosti in vaša GLAVA HOČE verjeti, da nekaj obstaja.


zakaj bi zaprli temo, če te ne zanima pač ne bereš, jaz tistega, kar me ne zanima ne berem. Pa itak smo v loži.


Ker ni argumentirana debata in se nekako lahko okvalificiraš kot straw man v tej debati. Mogoče pa nisi pripravljen sprejeti resnici. Mogoče se imaš bolje ti v iluziji kot jaz, ki živim v realnosti.

nurmaln ::

btree je izjavil:

Jaz verjamem v karmo in reinkarnacijo.

To da ti verjameš že vemo. Ne vemo ZAKAJ to vrjameš. Pač pobereš nekaj kar ti je nekdo rekel ali imaš kak dober razlog za to?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Yosh ::

Verjame, ker je lepo.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

kr1ženska ::

Ima pač svoje prepričaje.
So ljudje ki nagonsko vrjamejo v nek višji smisel življenja (posmrtno življenje) in ljudje ki radi komplicirajo in se opirajo na znanost ter iščejo razlage drugje.

Dokler smo vsi srečni ne vidim kje je problem.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

para! ::

Smo, smo. Samo veš je en problem. Človek, ki je razume in sposoben intelekta bo prebrano primerjal s tistim znanjem, ki ga ima od prej in bo te podatke zavrnil kot bullshit in neuporabne za predelavo v informacije. Problem je ker nekateri verjamete podatkom iz pseudoznanosti in vaša GLAVA HOČE verjeti, da nekaj obstaja.

Mene je zanimal, če tisti, k se pogovarjajo o karmi in duši in prenosu duše, v to dejansko verjamejo, al sam debatirajo. Ker, če verjameš v karmo, je to podobno, kot če verjameš v Sneguljčico, ja. Nč več. Škoda k nis razumu.
Death before dishonor!

btree ::

verjmem, ker se mi zdi logično. Berem vedsko književnost, kot npr. tole in se mi zdijo kakšne stvari totalno mimo, čez čas pa se mi zgodijo neki dogodki v življenju, ki mi potrdijo te stvari, tako se potem ustvari neka vera v to.

Win8NonGrata ::

Včasih si bi želel biti samo še ena izmed ovc, kot je bila recimo moja stara mama. Verjela je v boga, imela je za en drek življenje(vojna, revščina in druge pizdarije) a je bila dokaj srečna, ker je verjela v nebesa. Včasih se mi popolna nevednost res zdi blažena.

Yosh ::

Logično. Ne, tukaj ne gledaš logično, predvsem emocionalno, ker ti daje zavetje, tolazbo in radost.
Potrdijo ker jih gledaš tako da ustrezajo temu kar bereš, ne iščeš druge razlage za to, ampak črpaš od tam, kjer si domač, od tega kar bereš. Koliko je to verodostojno je vprašanje, sem pa prepričan, da srečo in radost ti da, kot tudi druge stvari.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Ramon dekers ::

verjmem, ker se mi zdi logično.


Kaj pomeni zate beseda logično. Gremo od začetka kot v vrtcu, da vidimo kam te lahko damo.

Win8NonGrata je izjavil:

Včasih si bi želel biti samo še ena izmed ovc, kot je bila recimo moja stara mama. Verjela je v boga, imela je za en drek življenje(vojna, revščina in druge pizdarije) a je bila dokaj srečna, ker je verjela v nebesa. Včasih se mi popolna nevednost res zdi blažena.



Jebemti, to razmišljam vsak dan. Zakaj se nisem rodil malenkost bolj butast ali malenkost bolj pametnejši.

Zgodovina sprememb…

Yosh ::

Ramon, spet si nesramen. Ni potrebe po takem odnosu. Edino če je to tvoja radost. Btree, razumi ga, njemu pa je to radost.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

para! ::

verjmem, ker se mi zdi logično.

In to je največji problem, ko se folk loti razmišljanja: "bo že držal, k je logično".

Ne. Obstaja razlika med tem, da je nekaj logično (absolutno) in da je nekaj logično po tvoji logiki. Če delaš sklepe na podlagi lastne logike, boš slej kot prej ugotovil, da je to bolj za en drek garancija, al pa maš superb logično enoto.

Folku je dost stvari logičnih :)
Death before dishonor!

kr1ženska ::

Ramon dekers je izjavil:


Jebemti, to razmišljam vsak dan. Zakaj se nisem rodil malenkost bolj butast ali malenkost bolj pametnejši.

Torej, odloči se kaj želiš biti in začni delat na tem, da to boš.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Mipe ::

Bolj se mi zdi, da ljudje, ki iščejo posmrtno življenje, zgolj bežijo pred lastno odgovornostjo. Tisti tip ljudi, ki pritisne "restart", ko jim kaj ne gre. Žal se življenja ne da restartat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Yosh ::

Ha, kak ste polni sebe, a vi ste pa kej bolj vedni, ker pac znate zracunat kaksno diferencialno enacbo in ste poslusal in lepo delal faks.
Ha, kakorkoli obrnes, vsi se staramo in umiramo. Vsak pa najde svoj mehanizem obrambe da se tolazi dejstva minevanja. Če ste polni zavisti, ker so blazeni nasli po srece.. kaj vi imate od tega.. namesto da najdete svojo uteho in se nehate s tem ukvarjati. heh
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

btree ::

itak, problem pisanja po forumih je, da se gre vedno na osebni nivo.

Win8NonGrata ::

Se spomni kdo Mulderjevega posterja ?



Lepo je verjeti in se ne zavedati, da te nekdo eksplojta/izkorišča, kot pa se zavedati o obstoju izkoriščevalcev a vedeti, da zarad večine ovac in njihovega prepričanja ne moreš ničesar narediti.

Ramon dekers ::

kr1ženska je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:


Jebemti, to razmišljam vsak dan. Zakaj se nisem rodil malenkost bolj butast ali malenkost bolj pametnejši.

Torej, odloči se kaj želiš biti in začni delat na tem, da to boš.



Ne gre, gentika je k...če ne že mati narava.

Win8NonGrata je izjavil:

Se spomni kdo Mulderjevega posterja ?



Lepo je verjeti in se ne zavedati, da te nekdo eksplojta/izkorišča, kot pa se zavedati o obstoju izkoriščevalcev a vedeti, da zarad večine ovac in njihovega prepričanja ne moreš ničesar narediti.



Haha, misli mi bereš ja. Tole sem prej hotel napopat pa se mi ni dalo iskat.
Brez skrbi večina ovac je zdaj srečnih ker živijo v demokraciji.

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

Kaj se zgodi, ko umreš?

Če se nahajamo v dovolj obširnem specifičnem tipu multiversa, potem lahko imaš paralelna vesolija z Earth-like scenariji, v katerih živijo tvoji dvojniki (ki lahko živijo dalje medtem ko ti v tvojem vesolju umreš)
Če je ta multivers dovolj obširen potem boš lahko imel tudi dvojnike, ki bodo doživeli maksimalno življensko dobo, ki to biologija in tehnologija dopušča.
Če je ta multivers dovolj obširen in če ščasoma tehnologija lahko dopusti neke vrste nesmrtnosti - potem lahko imaš dvojnike, ki jim je to tudi uspelo in živijo večno dalje.
Če je multivers neskončen in če je zgoraj navedeno realno možno, potem nujno mora tako biti.

To je en pristop. Drugi je morebitna možnost oživljanja prednikov iz njihovih ostankov, tretja pa možnost živetja v simulaciji in izkorišanja simulacijskih kapacitet.

Duša kot ohranitev individualnega osebnostnega informacijskega procesa na več substratih.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

btree ::

@Mipe : spet vede: štiri vrste ljudi začne zanimati duhovnost: nesrečne, tiste, ki iščejo boga, obubožane, radovedne.

Ramon dekers ::

btree je izjavil:

itak, problem pisanja po forumih je, da se gre vedno na osebni nivo.



Kje je osebni nivo. Če ti rečeš, da je nekaj logično to še ne pomeni, da je. Želim si samo vedeti kakšne parametre jemleš, da je zate neka stvar logična. Je to nek pisatelj iz Tibeta.

Ejga, ko smo ravno pri Tibetu, tisti pravi budisti bodo tam kmalu odstranjeni, kastrirani, Tibet pa bo poseljen s kitajci. To je karma al kako?

Yosh ::

btree je izjavil:

itak, problem pisanja po forumih je, da se gre vedno na osebni nivo.


Btree, ti moras razumeti, da vsak clovek je tvoj prijatelj.. No skoraj vsak. Ves kaj hocem pvoedati,.. tukaj je nekaj osebkov ki ti v resnici skusa dopovedati, da ponovno premislis svoje zakljucke, kar pa ne pomeni da moras stvari katere verjames zavrzti, niti nihce te ne sili da nehas verjeti, smo pa vsi tukaj skladni v tem, da ti prijateljsko povemo, da se skusaj drzati nekih dejstev in resnic o svetu rpedvsem znanstveno preverljivih podatkov, meritev. Ne ignoriraj narave in njenih zakonitosti. Seveda, lahko to pocnes, lahko si vsak dan v iluziji in ti je lepo, ampak ne pricakuj da bodo ljudje to sprejeli odprtih rok, se posebi ce jim bos skusal dopovedati da je to ka verjames resnica.. to je tvoja resnica.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Ramon dekers ::

@Mipe : spet vede: štiri vrste ljudi začne zanimati duhovnost: nesrečne, tiste, ki iščejo boga, obubožane, radovedne.


Ti povem, kdaj je največ ljudi ozdravelo za rakom? Ne boš verjel, mogoče bi si moral prebrati kaj o psihologiji.

kr1ženska ::

Ramon dekers je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:


Jebemti, to razmišljam vsak dan. Zakaj se nisem rodil malenkost bolj butast ali malenkost bolj pametnejši.

Torej, odloči se kaj želiš biti in začni delat na tem, da to boš.



Ne gre, gentika je k...če ne že mati narava.


Torej si drugačen od ostalih ovc s tem da se zavedaš, da si ena izmed njih?
Jp, problem.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard
««
5 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
677986 (5763) c3p0
»

Primeri Reinkarnacij, regresija, hologramska zavest? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212743 (10106) Aston_11

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021234 (19870) bluefish
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027263 (24533) guest #44
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016697 (12968) DarwiN

Več podobnih tem