» »

Vesolje

Vesolje

«
1
2 3

Gigahertz ::

Ali razmišljate kdaj o vesolju in vsem tem kako je nastal, ali ima konec itd... al vas to sploh ne briga?

men je vesolje ful zanimiva zadeva:))
"670#2500#8"

Gokeiken ::

Poglej si Through the Wormhole, če si še nisi :)

Stewie G ::

Tole razmišljanje o vesolju je tak mindfuck, ravno tako kot razmišljanje kaj se zgodi potem ko umreš, kaj se zgodi s tabo, kakšen 'nič' nastane? Če te zanima pa ti priporočam revijo Science Illustrated, včasih imajo zelo dobre članke o vesolju.
Name changed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stewie G ()

k4vz0024 ::

Vpr. kako je nastalo vesolje je za marsikoga zadnja briga. Zame je to vpr. zanimivo...

Smurf ::

Stewie G je izjavil:

Tole razmišljanje o vesolju je tak mindfuck, ravno tako kot razmišljanje kaj se zgodi potem ko umreš, kaj se zgodi s tabo, kakšen 'nič' nastane? Če te zanima pa ti priporočam revijo Science Illustrated, včasih imajo zelo dobre članke o vesolju.

To pa res ni tezko. Bilo bo tocno tako kot je bilo preden si se rodil ;p.

innerspace ::

@OP
Ce ti je razmisljanje o vesolju zanimivo, ti bo tudi tole.

Boglej si med naslovi teh dobrih dokumentarcev.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

gendale ::

razmišljam ja, čeprav je v resnici izguba časa, ker dvomim, da bomo za časa naših življenj prišli do odgovorov na vsa vprašanja, ki me zanimajo

pa tudi ne verjamem, da si je naš um sploh sposoben predstavljati nekaj tako veličastnega kot je vesolje (oziroma več vesolji, če verjamete v multiverse teorijo)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

oo7 ::

Ja to je ena zelo zanimiva stvar:)
Me prav zanima če se kje konča vesolje in je potem še kaj naprej kar ga obdaja samo to najbrž nebom nikoli zvedel:))

Kot npr na koncu filma MIB,ko se vesoljček poigrava s celim vesoljem8-)


oo7 ::

Lahko pa je tudi vesolje čisto majhno(no za nas zelo veliko)tako kot so za nas mikrobi in bakterije majhni in je zemlja za njih velika kot za nas vesolje:))vesolje pa spet za nekoga drugega majhno:).Malo že fantaziram ampak nikoli ne veš.
Ker pomoje se tudi vesolje nekje konča in ga spet nekaj večjega obdaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

smash ::

men je bolj fascinantno vprašanje, kje se vse to nahaja

RejZoR ::

oo7 je izjavil:

Lahko pa je tudi vesolje čisto majhno(no za nas zelo veliko)tako kot so za nas mikrobi in bakterije majhni in je zemlja za njih velika kot za nas vesolje:))vesolje pa spet za nekoga drugega majhno:).Malo že fantaziram ampak nikoli ne veš.
Ker pomoje se tudi vesolje nekje konča in ga spet nekaj večjega obdaja.


Vesolje naj bi se sicer vedno bolj širilo ampak so tud teorije, da gre za ukrivljen prostor/čas na podoben način kot gre magnetno polje okoli naše Zemlje in se nakoncu ukrivlja samo vase. Nekako tko kot če greš igrat igro "4x4 Evolution" in se ves čas pelješ naravnost v eno smer in dejansko nikoli ne prideš do konca proge ampak se kar nadaljuje v neskočnost in se vedno vračaš na začetek brez da bi se vmes obračal ali "teleportiral" okoli. Oz če se spomniš The Matrix Revolutions, kjer je Neo v podzemni tekel skozi tunel v eno smer in prišel nazaj v isti prostor na drugi strani. That sort of mindfuck...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mladec ::

Zdravo.
Mene pa zanima, če ve kdo kaj povedat kako postati astronavt. Ok do tega je v Sloveniji skorajda ne mogoče priti. Kako pa se najbolj približati delu ki se ukvarja z vesoljem, delom astronavta z našimi pogoji. Torej kakšna je taka služba in kaj naprej študirat? Namen imam strojno ali elektro, mogoče praktično matematiko na FMF.

mtosev ::

mislim, da raziskujejo vesolje tudi na IJS
www.ijs.si
možno,da te tud tukaj vzamejo
http://www.ksevt.eu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mladec ::

Kaj se je pa najbolje izučit? Katera fakulteta? Mene najbolj zanimajo stroji in mehanizacija, če je kaj v tej smeri.

black ice ::

mladec je izjavil:

Zdravo.
Mene pa zanima, če ve kdo kaj povedat kako postati astronavt. Ok do tega je v Sloveniji skorajda ne mogoče priti. Kako pa se najbolj približati delu ki se ukvarja z vesoljem, delom astronavta z našimi pogoji. Torej kakšna je taka služba in kaj naprej študirat? Namen imam strojno ali elektro, mogoče praktično matematiko na FMF.

Najlažje tako, da se prijaviš na misijo Mars One. ;)

mladec ::

black ice je izjavil:


Najlažje tako, da se prijaviš na misijo Mars One. ;)


No to mogoče le v sanjah ampak v mislih sem imel službo, katera mi bo omogočala stik z vesoljem. Ne fizično. Pač že ko je debata o tem se mi začne smejat. V tem smislu... samo očitno je tega malo

vostok_1 ::

Vesolje je skoraj bolje prepustiti domišljiji, ker drugače je totalen mindfuck. Da nekaj obstaja (ali je začelo obstajat) brez razloga? Če to ni krneki pol nevem kaj je.

Še entiteta v neki somulaciji bi se bolje počutila, če bi vedla, da je v simulaciji...vsaj bi imela nek vzrok.
Mi? Krneki tavamo v vakuumu.

Blinder ::

mogoče se bo čez par let odprlo delvno mesto vesoljskega smetarja :D ko boš v orbiti pobiral odpadke od odrabljenih satelitov pa to. jaz v sloveniji nebi niti upal, da bi mi kdaj uspelo dobit kak tak job kot ga ti iščeš. Vejretno en fizik na 10 let dobi delo na takem področju, pa še to mora bit docent.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

smash ::

vostok_1 je izjavil:

Vesolje je skoraj bolje prepustiti domišljiji, ker drugače je totalen mindfuck. Da nekaj obstaja (ali je začelo obstajat) brez razloga? Če to ni krneki pol nevem kaj je.

Še entiteta v neki somulaciji bi se bolje počutila, če bi vedla, da je v simulaciji...vsaj bi imela nek vzrok.
Mi? Krneki tavamo v vakuumu.


saj ne obstaja brez razloga

jype ::

Za začetek osnove preštudirat: Kerbal Space Program

t-zonaz ::

Najbolj me zanima v kakšnem prostoru je to naše vesolje. V mojem razumevanju ima vse neke meje. To je vprašanje ki me moti, ker nihč ene ve odgovora. Odgovor Adamsa 42 mi ne sede.
t-zonaz

jype ::

t-zonaz> Najbolj me zanima v kakšnem prostoru je to naše vesolje.

To vprašanje v resnici nima smisla. Naše vesolje _je_ prostor - zunanjost pa še ne obstaja (fizikalno gledano - metafizično vedno lahko sklepaš na vse živo).

t-zonaz> Odgovor Adamsa 42 mi ne sede.

Pomeri še kakšne druge čevlje.

Smurf ::

mladec je izjavil:

Zdravo.
Mene pa zanima, če ve kdo kaj povedat kako postati astronavt. Ok do tega je v Sloveniji skorajda ne mogoče priti. Kako pa se najbolj približati delu ki se ukvarja z vesoljem, delom astronavta z našimi pogoji. Torej kakšna je taka služba in kaj naprej študirat? Namen imam strojno ali elektro, mogoče praktično matematiko na FMF.

Povsod na teh faksih se lahko ukvarjas z necem povezanim z vesoljem. Trenutno imamo v sloveniji celo Center odlicnosti, ki povezuje te fakse in se ukvarja izklujcno z vesoljem klik. Z njimi lahko sodelujes kot student na prej omenjenih faksih, mogoce pa celo ze kot srednjesolec (vem, da so vcasih imeli nekaj programov tudi za njih).

Ce si srednjesolec, angaziraj ucitelje, ravnatelja, pa se povezite s centrom ali pa jim pisi kar osebno ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

t-zonaz ::

jype > To vprašanje v resnici nima smisla. Naše vesolje _je_ prostor - zunanjost pa še ne obstaja (fizikalno gledano - metafizično vedno lahko sklepaš na vse živo).

jype, tudi tvoj odgovor mi žal ne sede. Moji možgani mi enostavno ne dopuščajo razumeti da neka stvar, pa naj bo to vesolje ali planet, ne spadajo v nek prostor.
t-zonaz

smash ::

vesolje je v prostoru, normalno, treba je samo ugotoviti, kje to vse je, in predvsem zakaj

Red_Mamba ::

[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

jype ::

t-zonaz> jype, tudi tvoj odgovor mi žal ne sede. Moji možgani mi enostavno ne dopuščajo razumeti da neka stvar, pa naj bo to vesolje ali planet, ne spadajo v nek prostor.

Joj, kakšen cirkus bo šele, ko prideš do kvantne mehanike :| Kako si potem lahko sploh razlagaš Bose%E2%80%93Einstein condensate @ Wikipedia ali pa Time dilation @ Wikipedia ?

(Video zgoraj je odličen, priporočam ogled.)

smash> vesolje je v prostoru, normalno

Ne, trenutno vse kaže, da vesolje _je_ prostor, ki nima "zunanjosti".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

smash ::

jype je izjavil:

t-zonaz> jype, tudi tvoj odgovor mi žal ne sede. Moji možgani mi enostavno ne dopuščajo razumeti da neka stvar, pa naj bo to vesolje ali planet, ne spadajo v nek prostor.

Joj, kakšen cirkus bo šele, ko prideš do kvantne mehanike :| Kako si potem lahko sploh razlagaš Bose%E2%80%93Einstein condensate @ Wikipedia ali pa Time dilation @ Wikipedia ?

(Video zgoraj je odličen, priporočam ogled.)

smash> vesolje je v prostoru, normalno

Ne, trenutno vse kaže, da vesolje _je_ prostor, ki nima "zunanjosti".


vsak prostor ima zunanjost, za vesolje pač enostavno še ne vemo kaj je tam zunaj meja, nekaj pa definitivno je

t-zonaz ::

@smash
se strinjam
t-zonaz

innerspace ::

t-zonaz je izjavil:

@smash
se strinjam


Zato, ker imata z vsakdanjostjo pogojeno razmisljanje.

Vesolje je über-mindphukk!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

jype ::

smash> vsak prostor ima zunanjost

Kakšna neumnost je pa to?

Klein bottle @ Wikipedia

Smurf ::

Hja fantje, v nasprotju z Newtonovo fiziko, moderna fizika ni tako intuitivna, ker njenih ocinkov ne vidimo tako neposredno.

Nic ni narobe, ce tega se ne razumete in se vam zdi cudno (we have all been there), ampak trditve, da ima vsak prostor zunanjost in tam nekaj definitivno mora biti, so pa vseeno prehude ;). Fizika pravi, da se motite. Ce ste se v srednji soli vam (poleg veliko zanimivih filmckov na youtubu) priporocam, da zacnete s kaksno poljudnoznanstveno knjigo o vesolju.

Red_Mamba ::

ena od teorij kaj naj bi bila dark matter je da je to materija paralelnih vesolj, ki je ne vidimo ampak cutimo pa njene vplive gravitacije :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

vostok_1 ::

smash je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Vesolje je skoraj bolje prepustiti domišljiji, ker drugače je totalen mindfuck. Da nekaj obstaja (ali je začelo obstajat) brez razloga? Če to ni krneki pol nevem kaj je.

Še entiteta v neki somulaciji bi se bolje počutila, če bi vedla, da je v simulaciji...vsaj bi imela nek vzrok.
Mi? Krneki tavamo v vakuumu.


saj ne obstaja brez razloga


Bring it on!
Problem je otročje lahko definirat, nemogoče pa rešit.

No kakšen razlog, da slišimo?

kunigunda ::

Zadnjic sem gledal zanimiv dokumentarec, ki je razlagal o teoriji vec-ih bigbangov. Zanimivo je bilo predvsem to, ki je teoreticna slika, kako naj bi se to videlo z zemlje (narejena ze par let prej) potrdila nedolgo nazaj narejena slika z nekega satelita, ki pretvarja radio signale v sliko. Bom se probu spomnt kaj je bil za en naslov. Nisem cist postekal razlage, zakaj naj bi ta teorija pogojevala obstoj "vecih" vesolj, ne samo nasega.

Gigahertz ::

Eni pravjo da so črne luknje ubistvu vrata v druga vesolja.
"670#2500#8"

smash ::

vostok_1 je izjavil:

smash je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Vesolje je skoraj bolje prepustiti domišljiji, ker drugače je totalen mindfuck. Da nekaj obstaja (ali je začelo obstajat) brez razloga? Če to ni krneki pol nevem kaj je.

Še entiteta v neki somulaciji bi se bolje počutila, če bi vedla, da je v simulaciji...vsaj bi imela nek vzrok.
Mi? Krneki tavamo v vakuumu.


saj ne obstaja brez razloga


Bring it on!
Problem je otročje lahko definirat, nemogoče pa rešit.

No kakšen razlog, da slišimo?


če ne poznamo razloga, še ne pomeni, da ga ni

BigWhale ::

t-zonaz je izjavil:

jype > To vprašanje v resnici nima smisla. Naše vesolje _je_ prostor - zunanjost pa še ne obstaja (fizikalno gledano - metafizično vedno lahko sklepaš na vse živo).

jype, tudi tvoj odgovor mi žal ne sede. Moji možgani mi enostavno ne dopuščajo razumeti da neka stvar, pa naj bo to vesolje ali planet, ne spadajo v nek prostor.


Če ti možgani dopuščajo razumeti relativnostno teorijo, potem ti bodo morali dopustiti razumeti tudi to, da onkraj roba vesolja še 'nič' ne obstaja.

Ce bos pa lazje spal, pa si lahko reces, da je onkraj roba vesolja polno vate in vesolje se siri v to vato in ce bi z vesoljsko ladjo zapeljal ven iz vesolja, bi bil cel clusterfuck, ker bi vzgal to vato in potem se vesolje ne bi moglo vec siriti.

Po domace povedano, ne poznamo ne matematike, ne fizike in ne gramatike, da bi lahko opisali kaj se dogaja onkraj roba vesolja. Vesolje nas definira, ne more pa definirati nekaj kar je izven njega.

smash ::

BigWhale je izjavil:

t-zonaz je izjavil:

jype > To vprašanje v resnici nima smisla. Naše vesolje _je_ prostor - zunanjost pa še ne obstaja (fizikalno gledano - metafizično vedno lahko sklepaš na vse živo).

jype, tudi tvoj odgovor mi žal ne sede. Moji možgani mi enostavno ne dopuščajo razumeti da neka stvar, pa naj bo to vesolje ali planet, ne spadajo v nek prostor.


Če ti možgani dopuščajo razumeti relativnostno teorijo, potem ti bodo morali dopustiti razumeti tudi to, da onkraj roba vesolja še 'nič' ne obstaja.

Ce bos pa lazje spal, pa si lahko reces, da je onkraj roba vesolja polno vate in vesolje se siri v to vato in ce bi z vesoljsko ladjo zapeljal ven iz vesolja, bi bil cel clusterfuck, ker bi vzgal to vato in potem se vesolje ne bi moglo vec siriti.

Po domace povedano, ne poznamo ne matematike, ne fizike in ne gramatike, da bi lahko opisali kaj se dogaja onkraj roba vesolja. Vesolje nas definira, ne more pa definirati nekaj kar je izven njega.


točno tako, ne poznamo, kar pa ne pomeni, da zunaj ni nečesa...mislim da je, in da je tudi z nekim razlogom, to zunaj, in to znotraj

jype ::

smash> mislim da je, in da je tudi z nekim razlogom, to zunaj, in to znotraj

Zunaj nima nikakršnega smisla.

Še enkrat: Klein bottle @ Wikipedia

Kaj je "zunaj"?

smash ::

jype je izjavil:

smash> mislim da je, in da je tudi z nekim razlogom, to zunaj, in to znotraj

Zunaj nima nikakršnega smisla.

Še enkrat: Klein bottle @ Wikipedia

Kaj je "zunaj"?


če daš mravljo na površino v obliki klein bottla, bo seveda mravlja mislila, da njenega sveta ni konec in bo imela tako teorijo kot ti....če pa zadevo gledaš od zunaj, pa vidiš, da je mravlja zaprta v svojo teorijo, kar pa ne pomeni, da zunaj njenega sveta ni ničesar

tako kot mi gledamo to mravljo od zunaj, lahko nas gleda nekdo izven vesolja

BigWhale ::

A lahko poves kaj je onkraj onega, kar je izven nasega vesolja? Se pravi, ce se postavis ven iz prostora v katerem je nase vesolje? Nekaj namrec mora biti tam, mar ne?

Potem pa se podvprasanje, kaj se nahaja izven prostora v katerem je prostor v katerem je nase vesolje? Se pravi, ce se postavis ven iz prostora v katerem je prostor v katerem je nase vesolje? Nekaj je sigurno tam zunaj. Zdaj gledamo mi na to vse skupaj od znotraj, tko kot mravlja v steklenici. Kaj pa ce se postavimo ven?

V bistvu me RES zanima kaj se nahaja izven prostora v katerem je prostor v katerem je prostor v katerem se nahaja nase vesolje. Sam se na tole odgovorimo pol smo pa zakljucil. Ziher.

... ampak, kaj pa ce se postavimo ven iz tega prostora? A pol pridemo v prostor v katerem je prostor v katerem je prostor v katerem je prostor v katerem je nase vesolje?

A razumes problem? :)

t-zonaz ::

Ne gre se za to da ne bi hotel razumeti raznih kvantnih, relativnostnih teorij, velikega poka, črnih lukenj, temnih snovi,...To so teorije, ki jih šele preizkušajo in dokazujejo.
Sam se nagibam bolj k empirični znanosti, manj k filozofski.
Se strinjam, da na to vprašanje tukaj ne bomo odgovorili, verjamem pa tudi da se bo čez 1000 let pojavila čisto druga teorija, mogoče tudi da je vesolje po sedanjem razumevanju v nekem drugem vesloju, drugem prostoru.
t-zonaz

smash ::

seveda razumem problem :) žal ti odgovora ne morem dati :)

Smurf ::

t-zonaz je izjavil:

Ne gre se za to da ne bi hotel razumeti raznih kvantnih, relativnostnih teorij, velikega poka, črnih lukenj, temnih snovi,...To so teorije, ki jih šele preizkušajo in dokazujejo.
Sam se nagibam bolj k empirični znanosti, manj k filozofski.
Se strinjam, da na to vprašanje tukaj ne bomo odgovorili, verjamem pa tudi da se bo čez 1000 let pojavila čisto druga teorija, mogoče tudi da je vesolje po sedanjem razumevanju v nekem drugem vesloju, drugem prostoru.

Zgornje teorije so "empiricno dokazane" (ok za temno snov nisem preprican). Mozno sicer, da si zamesal empiricno z eksperimentalno (ampak tudi v to skupino lahko dodas dobro polovico zgoraj nastetih teorij). Definitivno pa nobena od njih ni filozofska znanost (vse temeljijo na trenutno zbranih podatkov).

Ironicno pa je ravno tvoje prepricanje o drugem prostoru popolnoma filozofsko, se vec, celo oporeka trenutnim dokazom. Jaz lahko tudi verjamem, da se bodo cez 1000 let pojavili leteci rozasti poniji, ampak tega ne morem utemeljiti z nicemer, kar naredi tako izjavo brezvredno.

jype ::

t-zonaz> To so teorije, ki jih šele preizkušajo in dokazujejo.

Ne.

Te teorije obsceno natančno napovedujejo prihodnost, zaradi česar jih smatramo za pravilne.

t-zonaz> verjamem pa tudi da se bo čez 1000 let pojavila čisto druga teorija, mogoče tudi da je vesolje po sedanjem razumevanju v nekem drugem vesloju, drugem prostoru.

Jaz pa vem, da se ne bo pojavila znanstvena teorija, ki bi špekulirala o "zunanjosti vesolja", ker je ta koncept nesmiseln.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

t-zonaz ::

Ampak vseeno so to samo teorije, pa tudi če so le jype>Te teorije obsceno natančno napovedujejo prihodnost, zaradi česar jih smatramo za pravilne.

Dr Seljak: Vesolje se je začelo z velikim pokom: s tem mislimo, da je bilo na začetku vesolje zelo gosto, tipične energije osnovnih delcev pa izjemno visoke. Bolj ko skušamo razumeti razmere v vesolju v času okoli velikega poka, bolj potrebujemo za opis fizikalne zakone, ki združujejo kvantno mehaniko in splošno teorijo relativnosti. Tega opisa danes še nimamo, obstajajo pa kandidati za to, v prvi vrsti teorija strun. Upam, da bo mogoče to ali kakšno drugo teorijo preizkusiti tudi s kozmološkimi meritvami. Samo z eksperimenti lahko teorije potrdimo ali ovržemo.
t-zonaz

BigWhale ::

Splosna in specialna teorija sta bili obe experimentalno dokazani in izmerjeni. Stvari, ki jih napovedujeta povsem drzijo.

Povezavo s kvantno mehaniko bomo se nasli, prej ali slej. Se mi pa zdi, da to ne bodo strune, ker na prvi pogled strune zgledajo kot eni epicikli, ki so jih uporabljali pred srednjim vekom. :)

jype ::

M teorija (in praktično tudi vse sorodne) je trenutno še težavna, ker ne napoveduje dogodkov, ki bi bili z današnjo opremo merljivi na katerikoli skali.

To se sicer spreminja: Nove posplošitve liejeve algebre bodo potencialno omogočile opis posledic teorije na mikroskopskem nivoju, kjer je reči že mogoče meriti.

t-zonaz> Tega opisa danes še nimamo,

Ja, seveda, ampak ta nova, splošnejša teorija ne bo bistveno drugačna od obstoječih.

Tudi standardni model, ki gre mnogim zaradi svoje kompleksnosti pošteno na živce, se znova in znova le potrjuje in prilagaja - osnovna shema pa ostaja.

garamond ::

Še en terminološki dodatek: to, da so zgoraj naštete teorije "samo teorije" ni dober argument (kolikor poznam je tukaj izjema temna snov). Teorija je najvišja oblika znanstvenega spoznanja. Teorijo sprejema vsaj večina znanstvenikov in je bila večkrat eksperimentalno potrjena s pravilnimi metodami.

Ker dajo teorije dobre napovedi in ker živimo v kapitalističnih časih, kjer mora biti vse takoj uporabno za prodajo, je seveda nastalo že nekaj praktičnih stvari, ki brez teh fizičnih teorij ne bi bile mogoče. Lep primer je delovanje GPS, ki uporabi Einsteinove časovne popravke. Ravno zadnjič pa je Google kupil kvantni računalnik, ki uporabi nekaj kvantnih lastnosti in lahko določene vrste problemov rešuje tisočkrat hitreje.

Kar pa mene najbolj fascinira je totalna neintuitivnost kvantne mehanike. Primer: Quantum entanglement @ Wikipedia
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastanek Vesolja

Oddelek: Problemi človeštva
463322 (1771) Magic1
»

Zakaj naj se ne bi bilo možno gibati hitreje od svetlobne hitrosti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25950303 (41457) jype
»

Obeta se nam največje iskanje Nezemljanov v zgodovini (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
28665525 (53581) garamond
»

Teorija vsega (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21630466 (25915) Pithlit
»

Prihodnost-konec vesolja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
13222648 (18609) imagodei

Več podobnih tem