» »

Zakaj naj se ne bi bilo možno gibati hitreje od svetlobne hitrosti?

Zakaj naj se ne bi bilo možno gibati hitreje od svetlobne hitrosti?

««
«
1 / 6
»»

N0t0ri0us ::

Čas za spanec, meni pa po glavi roji znanost in fizika :P

Torej. Zakaj naj se ne bi bilo možno gibati hitreje od hitrosti svetlobe?

Po mojem mišljenju je to teoretično čisto možno oziroma kje naj bi bila ovira?

Če se jaz gibljem hitreje od hitrosti svetlobe proti nekemu vidnemu objektu, bi videl ta objekt v hitrem posnetku ali bi videl sebe v "reversu" ? Za mano bi logično nastala tema.

Če bi nenadoma spremenil smer in se ustavil v neki točki, bi videl zgodovino - recimo Zemlje.

Nekako ne morem razumeti, zakaj se nebi mogel gibati s hitrostjo hitrejše od svetlobe. Kaj naj bi se zgodilo če bi dosegel hitrost svetlobe in hitreje ne bi mogel iti?

Vsaka hitrost je relativna in katera je tista, katera bi bila referenčna. Lahko se dva planeta med seboj približujeta/oddaljujeta z nadsvetlobno hitrostjo. Je to že dosežena nadsvetlobna hitrost?

Aston_11 ::

N0t0ri0us je izjavil:

Po mojem mišljenju je to teoretično čisto možno oziroma kje naj bi bila ovira?
Po enačbi bi za hitrost svetlobne hitrosti rabil neskončno energije.

pegasus ::

Naj ti na poljuden način to razloži Sagan:

razerznak2 ::

Ce prav razmisljam je enako kot pri hitrosti zvoka, prebijes zvocni zid prej prides tja kakor zvok sam, enako za svetlobo
Vesoljec nacist

zee ::

Ne, pa ni, ker tega "svetlobnega" zidu ne mores prebiti (vsaj dokler imas maso).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

razerznak2 ::

Zakaj pa svetloba potuje z hitrostjo 300 k m/s? Ali c ? (Nisem fizik) in ne z npr 200k m/s? In kako potem da te hitrosti nebi nekako mogli presežti?
Vesoljec nacist

zee ::

Najprej si vzami cas in si poglej video.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Nikec3 ::

Poskušaj si kot osnovo predstavljati, da prostor ni konstanta, ampak je edina konstanta svetlobna hitrost. Prostora si ne smeš predstavljati kot nekaj po čemer se gibljemo in je statično, ampak se sam prostor spreminja v odvisnosti od hitrosti določenega telesa z maso. Prostor se spreminja točno tako, da vsak opazovalec pri določeni hitrosti svetlobno hitrost izmeri vedno enako.

Ne vem če sem s tem kaj pripomogel k razumevanju. Hitrost svetlobe pa je približno 300 000 km/s zato ker takšna pač je. Enako kot je absolutna ničla tam kjer je. To so komstante, ki obstajajo že od nastanka vesolja in nihče ne ve, zakaj so ravno takšne.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Spajky ::

Moje mnenje je, da ni potrebno, potovanje sploh. Če lahko manipuliraš gravitacijo (v mehurčku-ni potrebno ogromno energije), se lahko prestaviš kamorkoli v trenutku in torej je možno potovanje v času in prostoru ter "teleportacija", brez da bi te sfaširalo in potem sestavilo nazaj! Svetlobna hitrost potem ne igra nobene vloge ...

Ali imajo v tajnih bazah/laboratorijih to tehnologijo že navoljo? Mogoče. Nekateri fenomeni pri opažanjih NLP bi lahko potrjevali to; tudi teorija o toroidnem vesolju z gravitacijsko povezano po samo eno "črno in belo" luknjo pravi, da kar "črna" luknja požre, ven pljune "bela" luknja. Torej na spodnji strani "krofa" se vesolje širi in na zgornji strani krči oz. nekaj takega ... (closed loop). Torej mi, ki smo spodaj vidimo širjenje vesolja, ki ga gledamo preko el.mag.valovanj.

Kaj pa če črne luknje NISO to kar znanstveniki mislijo, ampak portal med različnimi točkami (wormhole?), ala v filmu Interstellar proti koncu? ... Bok ti ga vedi, niti mainstream znanstveniki nimajo pojma, kaj se gre pri singularnosti, ker jim odpove vsa klasična fizika in matematika pri njej; Quantna mehanika/fizika bi utegnila dati kakšne odgovore sčasoma ali pa tudi ne ...

Tako kot smo prišli s časom do tega, da zemlja ni ploščata, tako lahko da bomo ugotovili v prihodnosti nekdaj, da je vesolje samo eno (v eni dimenziji/tej naši realnosti), lahko pa bomo prišli do tega, kot, da so vesolja "toroidni" obročki (ala take tuljave) nataknjeni na palico ali v obroč eden za drugim - neskončno ... Lahko pa vse zgleda kot čebula, sloj za slojem ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Invictus ::

zee je izjavil:

Ne, pa ni, ker tega "svetlobnega" zidu ne mores prebiti (vsaj dokler imas maso).

Tudi za zvočni zid so mislili da se ne da prebiti.

Je pa "svetlobni zid" tako daleč, lahko mirno rečemo da je nedosegljiv ... Ker rabiš za tako hitrost zelo veliko energije, se mi zdi da žal tega ne bomo videli v našem življenju. Dokler ne pogruntajo kakih boljših virov energije.

Bi bil pa zanimiv poskus ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dzinks63 ::

Človek je začel resno razvijati in spreminjati svet okoli sebe šele zadnjih 10000 let, to je kaplja v morje v pogledu vesoljske dobe, razvijamo se exponentno hitro in dosegli bomo še veliko. Dokler se znamo gibati samo v 3-eh dimenzijah, smo obsojeni na max c hitrost, ko pa bomo obvladali po našem videnju sveta še četrto dimenzijo katera je čas, pa se lahko vse spremeni, lahko bi se prestavljali po vesolju z lahkoto z ene galaksije v drugo in tudi v tem primeru bi imeli kaj delati, vesolje je tako veliko in obsežno, da so milijardne vrednosti kar naenkrat zelo majhne.

Nikec3 ::

Invictus je izjavil:

zee je izjavil:

Ne, pa ni, ker tega "svetlobnega" zidu ne mores prebiti (vsaj dokler imas maso).

Tudi za zvočni zid so mislili da se ne da prebiti.

Je pa "svetlobni zid" tako daleč, lahko mirno rečemo da je nedosegljiv ... Ker rabiš za tako hitrost zelo veliko energije, se mi zdi da žal tega ne bomo videli v našem življenju. Dokler ne pogruntajo kakih boljših virov energije.

Bi bil pa zanimiv poskus ...

Ni to nič poskus in nima veze z energijo. Preko svetlobne hitrosti ne gre in to ni omejitev tehnologije, ampak fizike.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Invictus ::

Nikec3 je izjavil:


Ni to nič poskus in nima veze z energijo. Preko svetlobne hitrosti ne gre in to ni omejitev tehnologije, ampak fizike.

Zakaj? Ker je to rekel Einstein?

Znanost se spreminja. Sicer trenutne raziskave to podpirajo, ampak kdo ve kaj bo čez 100 let.

Dokler pa se znanstveniki omejujejo z nekimi starimi dokazi/reki, pa niso nič boljši od vernikov, ki molijo k vsemogočnemu Bogu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jest10 ::

Invictus je izjavil:


Dokler pa se znanstveniki omejujejo z nekimi starimi dokazi/reki, pa niso nič boljši od vernikov, ki molijo k vsemogočnemu Bogu.

Ni problema, ti samo dokaži boljši alternativni izrek.

Okapi ::

Če potuješ s svetlobno hitrostjo, si v hipu (in to dobesedno) kjerkoli. Če bi bil še hitrejši, bi prišel na cilj, še preden bi se odpravil na pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

razerznak2 ::

Okapi je izjavil:

Če potuješ s svetlobno hitrostjo, si v hipu (in to dobesedno) kjerkoli. Če bi bil še hitrejši, bi prišel na cilj, še preden bi se odpravil na pot.


a svetloba od sonca je v hipu pr zemlji? kok rabi 8 s? aja to za mene ni hip
Vesoljec nacist

Okapi ::

Če bi vprašal foton, koliko časa je potoval, bi ti povedal, da 0 sekund. V hipu pride. Mi na Zemlji pa izmerimo okoli 8 minut. Ampak mi ne potujemo s svetlobno hitrostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

N0t0ri0us ::

Okapi je izjavil:

Äe bi vpraĹĄal foton, koliko Äasa je potoval, bi ti povedal, da 0 sekund. V hipu pride. Mi na Zemlji pa izmerimo okoli 8 minut. Ampak mi ne potujemo s svetlobno hitrostjo.


Vesolje je sinhronizirano. To pomeni, da če ob 00:00 po zemeljskem času pride do nekega dogodka na zemlji in soncu, da bomo to na zemlji videli 8 minut kasneje. Tudi če potujemo s svetlobno hitrostjo, in smo pri 00:00 na zemlji, potem bi bili pri 8,4 minute na soncu. tudi če bi potovali neskončnokrat hitreje, še vedno bi zamudili dogodek na soncu.

In pa hitrost je relativna. Katera je tista referenčna točka iz katere se meri hitrost? Če se jaz gibam 5km/h glede na drevo, avto 55km/h glede na mene in 60km/h glede na drevo.. Zakaj se ne bi mogel nek objekt gibati s svetlobno hitrostjo glede na mene ampak glede na nek drug objekt vi se še vedno lahko gibal 5km/h.

Če potujeta dva predmeta s svetlobno hitrostjo vzporedno.. Zakaj se ne bi mogel od prvega objetka odriniti in preseči svetlobno hitros, medtem, ko bi drugemu predmetu zmanjšal hitrost?

msjr ::

N0t0ri0us je izjavil:

Če potujeta dva predmeta s svetlobno hitrostjo vzporedno.. Zakaj se ne bi mogel od prvega objetka odriniti in preseči svetlobno hitros, medtem, ko bi drugemu predmetu zmanjšal hitrost?


This is not even wrong. Poglej si tale video:

jest10 ::

N0t0ri0us je izjavil:


Vesolje je sinhronizirano. To pomeni, da če ob 00:00 po zemeljskem času pride do nekega dogodka na zemlji in soncu, da bomo to na zemlji videli 8 minut kasneje. Tudi če potujemo s svetlobno hitrostjo, in smo pri 00:00 na zemlji, potem bi bili pri 8,4 minute na soncu. tudi če bi potovali neskončnokrat hitreje, še vedno bi zamudili dogodek na soncu.

To ne drži.

Massacra ::

N0t0ri0us ::

jest10 je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:


Vesolje je sinhronizirano. To pomeni, da če ob 00:00 po zemeljskem času pride do nekega dogodka na zemlji in soncu, da bomo to na zemlji videli 8 minut kasneje. Tudi če potujemo s svetlobno hitrostjo, in smo pri 00:00 na zemlji, potem bi bili pri 8,4 minute na soncu. tudi če bi potovali neskončnokrat hitreje, še vedno bi zamudili dogodek na soncu.

To ne drži.


Kako pa je potem? Je center vesolja nekje v PM in se svetloba širi samo v eno smer? Smo mi par milijard led za centrom velikega poka? Če bi teoretično potem lahko presegli svetlobno hitrost, bi potem potovali v času nazaj, če bi šli proti centru ali pa v času naprej, če bi šli v drugo smer?

Dejan99 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

blackbfm ::

time dilation je res zanimiva zadeva, se splača pogledat kakšen video na youtubu

Poldi112 ::

N0t0ri0us je izjavil:

jest10 je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:


Vesolje je sinhronizirano. To pomeni, da če ob 00:00 po zemeljskem času pride do nekega dogodka na zemlji in soncu, da bomo to na zemlji videli 8 minut kasneje. Tudi če potujemo s svetlobno hitrostjo, in smo pri 00:00 na zemlji, potem bi bili pri 8,4 minute na soncu. tudi če bi potovali neskončnokrat hitreje, še vedno bi zamudili dogodek na soncu.

To ne drži.


Kako pa je potem? Je center vesolja nekje v PM in se svetloba širi samo v eno smer? Smo mi par milijard led za centrom velikega poka? Če bi teoretično potem lahko presegli svetlobno hitrost, bi potem potovali v času nazaj, če bi šli proti centru ali pa v času naprej, če bi šli v drugo smer?


Hitrost svetlobe je konstantna, čas pač ne. Recimo svetiš z baterijo in svetloba gre ven s hitrostjo c. Če se giblješ z 0.5 c, bo svetloba še vedno šla od tebe stran z c.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Looooooka ::

[D]emon ::

N0t0ri0us je izjavil:


Vesolje je sinhronizirano. To pomeni, da če ob 00:00 po zemeljskem času pride do nekega dogodka na zemlji in soncu, da bomo to na zemlji videli 8 minut kasneje. Tudi če potujemo s svetlobno hitrostjo, in smo pri 00:00 na zemlji, potem bi bili pri 8,4 minute na soncu. tudi če bi potovali neskončnokrat hitreje, še vedno bi zamudili dogodek na soncu.


Ena taka zelo luskana zadeva:

S stalisca fizike sta katerakoli dva dogodka na casovni premici med seboj zamenljiva, vendar le dokler nista vzrocno povezana.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Lonsarg ::

Tko laično jaz ponavad razložim dokaz relativnosti tako:

Že navadna logika ti pove, da so čas/razdalja/hitrost trio povezanih količin. Formule so v osnovi logične iz opazovanja okolja. Ampak en haklc je, edini način da lahko to lepo računamo je da izberemo eno od teh treh količin za konstanto, po kmečki logiki smo do Einsteina za nespremenljivo določili dolžino/prostor.

Kar se tiče matematike bi za konstanto lahko vzeli karkoli, je pa Einstain ugotovil da se lepše poklapajo enačbe če se odločimo da je hitrost konstantna(to je edina potrebna predpostavka za izračunat c!). Ker pa to da se nekaj lepše poklapa niti slučajno še ni dober dokaz smo relativnost dokazali še z meritvami.

Skratka izkazala se je formula za pravilno, oziroma za BOLJ pravilno od navadne prostorske konstante(enačbe za prostorsko konstanto so skoraj pravilne za nizke hitrosti). V fiziki se rade pojavijo še bolj točne formule.

Skratka ta relativnostna formula je skoraj gotovo pravilna, je pa skoraj zagotovo nenatančna in bodisi dela približke oziroma ne zna opisati kakih posebnih situacij, morda kakih situacij z veliko mase v enem prostoru ala črne luknje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

KraitPay ::

Kdorkoli se spozna vsaj malo na fiziko, bo ugotovil, da hitreje od svetlobe ne gre (razen če si brez mase). Pokaži mi stvar ki je brez "mastnega števila".

          ::

N0t0ri0us je izjavil:

Vesolje je sinhronizirano. To pomeni, da če ob 00:00 po zemeljskem času pride do nekega dogodka na zemlji in soncu, da bomo to na zemlji videli 8 minut kasneje. Tudi če potujemo s svetlobno hitrostjo, in smo pri 00:00 na zemlji, potem bi bili pri 8,4 minute na soncu. tudi če bi potovali neskončnokrat hitreje, še vedno bi zamudili dogodek na soncu.


Čas ni nekaj absolutnega ampak teče drugače glede na to, kako hitro se giblješ in kako blizu telesa z veliko maso si. Zadeva je merljiva že v "našem prostoru", saj nam na zemlji čas teče počasneje kakor satelitom za GPS v orbiti in to razliko je potrebno upoštevati, sicer bi te navigacija namesto domov pripeljala k sosedu.

2f4u ::

Všeč mi je tale "fizikalni" nateg.

Torej, verjamem da nekoč bodo dokazali, da je v nekem drugem okolju, recimo v črni luknji moćno potovati hitreje kot svetloba. Verjetno so še druga okolja, mediji in "vektorji", ki so nam niso poznani. Večino naše matematike zapisujemo "linearno" - poenostavljamo. Tudi kaj je hitrost? d(nekaj)/dt in nekaj=oddaljenost dveh točk? Kaj če bo možno potovanje iz A v B na drugačen način? Nesnovni?

Podobno razpravo poznam "zakaj letalsko krilo resnično leti" in pri katerih pogojih je bernoullijeva teorija!!!! v singularnosti, ala turbolenca, sprememba gostote in temperature zraka & fizika ni popisana.

Torej, jp, le naprej mladina in telefončkarji - upam, da kdo to bere. :)

Blum ::

Čakam, da kdo antimaterijo omeni.

L1nK ::

ker je kozmos tako konfiguriran. zakaj, ne vemo. morda ker je samo eno od neskončno mnogih in je samo statistično naključje. fizične omejitve ima. tako kot ima gibanje materije omejitve v prostoru. gre za razmerje med esencialnima prvinama kozmosa, časom in razdaljo torej.torej imaš V ki je sestavljena količina v algebrski soodvisnosti, ki sploh omogoča perspektivo v vesolju. ta je pa možna zaradi absolutne referenčne točke, ki je hitrost svetlobe. samo tako lahko obstaja oprijemljivo vesolje, kjer vlada entropija in t.i. časovna puščica, ki jo opazujemo skozi celotno zgodovino kozmosa le tako 'materija' ve, kako naj se obnaša po tako imenovanem principu transcendence prehanjanja materije v energijo. od svetlobe se lahko hitreje giblje le nič, nič je pa prostor, ki ni prazen, kar zdaj vemo. ima energijo, več od c pa lahko gre zato, ker ni omejen s prisotnostjo standardnih delcev, ampak ga tvorijo samo virtualni kvantni delci, ki nastajajo iz nič na principu izposoje energije, najbrž po modelu simetrije kot v einsteinovskem univerzumu. torej poenostavljeno, pri gibanju skozi prostor-čas gre za preprosto trgovanje med količinami. kot je rekel krauss: nič v vesolju ni zastonj, le celotno vesolje samo je največja zastonj pojedina, kar jih je kdaj bilo . else obstajajo še teoretnični modeli potovanja materije po vesolju hitreje od svetlobe, einstein rosenberg bridge, space-time warping in podobno, ampak to je zaenkrat v miljeju Sci-Fi.

še bolj poenostavljeno: če si v vesolju, si, torej imaš lokacijo. in da jo lahko imaš, rabiš koordinate. in te morajo biti kartezično definirane. če ne, vesolje nima strukture. alias vesolje brez omejitve C ne bi imelo strukture, ne bi bilo nas, življenja in planetov. povsem v skladu z einsteinovo fiziko torej.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

L1nK ::

če vidi kdo kakšno logično napako ali drug lapsus, naj me popravi, ker te stvari je res težko razlagat. tudi drugi zgoraj zelo dobro razlagajo, recimo Nikec3
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

kunigunda ::

Nikec3 je izjavil:

Invictus je izjavil:

zee je izjavil:

Ne, pa ni, ker tega "svetlobnega" zidu ne mores prebiti (vsaj dokler imas maso).

Tudi za zvočni zid so mislili da se ne da prebiti.

Je pa "svetlobni zid" tako daleč, lahko mirno rečemo da je nedosegljiv ... Ker rabiš za tako hitrost zelo veliko energije, se mi zdi da žal tega ne bomo videli v našem življenju. Dokler ne pogruntajo kakih boljših virov energije.

Bi bil pa zanimiv poskus ...

Ni to nič poskus in nima veze z energijo. Preko svetlobne hitrosti ne gre in to ni omejitev tehnologije, ampak fizike.

A niso neki pogruntal da se samo vesolje siri hitreje ?

Sicer pa ne vem, kako bi se tudi pri svetlobni hitrosti izogibal delcev, ki bi ti skodo naredile. Namrec ne bi mogel vnaprej nic zaznati z nobeno
napravo, kaj je pred tabo :)

L1nK ::

pri svetlobni hitrosti nisi več masno telo, nimaš obsega, torej potuješ 'nehote' po spacetime tirnicah ostalih delcev brez kontakta. brezmasni delci in masni delci reagirajo med samo na em > kemični ravni, ne pa kot toga telesa, ki si izmenjajo energijo, zato ne bi moglo bit trka, kot si ga ti predstavljaš. lahko pa izgubiš energijo tako, da oddaš subatomski delec drugemu telesu. ja, fizika je tam zunaj in tle, mi jo beremo, ne ustvarjamo je,tako kot eni napačno mislijo na podlagi svojih vprašanj. včasih je že samo vprašanje paradoksalno zastavljeno.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

[D]emon ::

2f4u je izjavil:

Všeč mi je tale "fizikalni" nateg.

Torej, verjamem da nekoč bodo dokazali, da je v nekem drugem okolju, recimo v črni luknji moćno potovati hitreje kot svetloba. Verjetno so še druga okolja, mediji in "vektorji", ki so nam niso poznani. Večino naše matematike zapisujemo "linearno" - poenostavljamo. Tudi kaj je hitrost? d(nekaj)/dt in nekaj=oddaljenost dveh točk? Kaj če bo možno potovanje iz A v B na drugačen način? Nesnovni?

Podobno razpravo poznam "zakaj letalsko krilo resnično leti" in pri katerih pogojih je bernoullijeva teorija!!!! v singularnosti, ala turbolenca, sprememba gostote in temperature zraka & fizika ni popisana.

Torej, jp, le naprej mladina in telefončkarji - upam, da kdo to bere. :)


A si ti se eden tistih, ki ne razume pomena pojma "znanstvena teorija" ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

L1nK ::

očitno. povej mu, da to nista cerkev in biblija, kjer rečeno drži kot pribito, tudi če drugače dokažeš :)
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

togo ::

človek brez mase - duša
ali je torej le mogoče ?

k3k3tz ::

L1nK ::

togo je izjavil:

človek brez mase - duša
ali je torej le mogoče ?


vso srečo pri dokazovanju duše:))
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

L1nK ::

tako, k3k3tz, hvala za link, ravno o tem sem zgoraj precej okorno govoril, da je C samo posledica tega, kako je prostor-čas strukturiran, z vso energijo/materijo vred. torej če hoče prej te omejitve, moraš prelisičiti oz. iskati druge poti skozi ta prostor, ker po konvencionalni enostavno ne gre. in dvomim, da sploh kakorkoli gre, ker ne vem, kako naj bi delec, ki bi se odločil za takšno potovanje, prešel skozi procese de-materializacije brez nepopravljive spremembe. torej kaj šele tako kompleksen skupek delcev, kot je človek ali pa vozilo
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

2f4u ::

L1nK je izjavil:

togo je izjavil:

človek brez mase - duša
ali je torej le mogoče ?


vso srečo pri dokazovanju duše:))


Men je moja rekla, da včas brez duše... a je moja to že dokazala? sam to je že drugo področje...

Znanstveno nedokazljivo!
lol

L1nK ::

to je samo ženska sposobna
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

jype ::

L1nK> to je samo ženska sposobna

Lažeš. Duhovniki so moški, pa vedno brez duše.

SimplyMiha ::

Če je hitrost vzročnosti omejena, kaj to pomeni za kvantno prepletenost? Ali informacija o kvantnem stanju na eni strani potuje na drugo stran s to maksimalno hitrostjo ali je takojšnja? Če je takojšnja, ali to ne zruši teorije o maksimalni hitrosti vzročnosti?

L1nK ::

kvantne interakcije omogočajo instanten prenos informacij ne glede na razdaljo. in glede na teorijo bigbang je bilo celotno vesolje nekoč prepleteno ergo ne vidim problema pri trditvi, da je na kvantnem nivoju brezčasno širjenje informacij zakon. okrog planckove dolžine niti klasična vzročnost ne velja več. tko da to je res en čuden svet. kot veš, kvantne in relativnostne fizike ne znamo konsolidirati, torej si zažrl v samo bistvo odprtih vprašanj trenutne fizike. tega nihče ne zna odgovoriti, večinoma se špekulira. čeprav prepletenost in tudi pošiljanje informacij instantno je bilo preizkušeno v laboratoriju, poslali so en kvantni bit informacije
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

L1nK ::

kar se pa kavzalnosti tiče, pa je to še zelo raziskovano področje, tle je en članek, basically pravi da so kvantne interakcije tudi podrejene kavzalnemu principu ampak so našli primere, ki jih ne morejo uvrstiti v tako urejen sistem, torej v tako urejenega, kjer posledica ne more nastopiti pred vzrokom. očitno v izoliranem laboratorijskem kvantnem sistemu lahko. nisem tako daleč, da bi lahko legitimno povzel ta članek. http://www.nature.com/ncomms/journal/v3...
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Nikec3 ::

Če potujeta dva predmeta s svetlobno hitrostjo vzporedno.. Zakaj se ne bi mogel od prvega objetka odriniti in preseči svetlobno hitros, medtem, ko bi drugemu predmetu zmanjšal hitrost?

Sem zgoraj razložil, da prostor ni konstanten medij, po katerem se gibljemo. Konstanta je svetlobna hitrost, prostor pa je tisti, ki se spreminja točno tako, da hitrost svetlobe v vakuumu vedno izmeriš kot c.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

jest10 ::

kunigunda je izjavil:


A niso neki pogruntal da se samo vesolje siri hitreje ?

Ker se gre za nastajanje prostora, ne za gibanje
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblika vesoljskega plovila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8115119 (12442) WarpedGone
»

Potovanje skozi čas (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17225628 (22093) Yosh
»

Potencialno novo fizikalno odkritje: nadsvetlobni nevtrini (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17739871 (28275) Cervantes
»

Svetlobna hitrost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17145879 (42138) kunigunda
»

Prihodnost-konec vesolja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
13222540 (18501) imagodei

Več podobnih tem