» »

Koda v enačbah ustroja vesolja?

Koda v enačbah ustroja vesolja?

«
1
2

lymph ::

Kaj pravite, ima tole kaj kredibilnosti?



Debata se začne na 37 sekundah.

IMO je verjetnost, da je tole scam ali pa napačna interpretacija podatkov višja, kot da so dejansko našli error correcting kodo. Ampak, kdo ve?
"Belief is immune to counter example."

Smurf ::

Ni scam, sem bral ze nekaj casa nazaj njegov znanstveni clanek na to temo in je napisan vredu (matematicno konsistenten, clanek je bil objaveljen v priznanih revijah). Problem je, da je stvar tako specificna, da njegovo teorijo v polni meri razume res malo ljudi.

Verjetno gledano je najbrz naredil podobno napako, kot veliko ljudi pred njem. Isce vzorce tam, kjer jih ni. Ce nekaj zgleda kot vzorec se ni nujno, da tudi je.

Ce ima prav....

potem bo pa to spremenilo svet (ampak dvomim da ima).

ZaphodBB ::

Pomojem je kar res. Očitno se zadnje čase v omega simulaciji pojavljajo druge napake, katerih se ne da popravit z CRC oz. še bolj verjetno failajo CRC algoritmi in zato se pojavlja čedalje več over unity naprav.

Brane22 ::

Ne štekam, kaj naj bi imele ECC kode z nami. Tudi če bi jih "bog" uporabljal, zakaj bi bile vidne nam, če so namenjene "operaterjem" ?

Smurf ::

ECC koda ne nakazuje na boga tako, da ga ne bi vmesaval v to debato.

Lahko je komot posledica fizikalnih zakonov (in razlog, da vesolje sploh obstaja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Brane22 ::

Zato sem ga dal v narekovaje kot token za nekoga z druge strani simulacije

Ampak če je ECC varovalka vesolja in če vemo da ima ta končno moč ( lahko ugotovi napako pri X bitih in jo korigira pri Y) a to potem pomeni, da lahko s kakim neumnim poskusom destabiliziraš celotno "realnost" vesolja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Smurf ::

Lahko pa, da se informacija pac podvaja in daje izgled kot checksum, uni biti pa sami po sebi tezijo v neko stabilno stanje, npr.

Pa je se ene par opcij.

Drugace more pa to se dokazati, trenutno je le nakazal, da stvar deluje na nekaj primerih, ne pa povsod. Zato ostajam skepticen.

Fave ::

Tu je znanstveni članek.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Aston_11 ::

Lahko kdo po človeško napiše, zakaj se tu gre?

ZaphodBB ::

Aston_11 je izjavil:

Lahko kdo po človeško napiše, zakaj se tu gre?

Ne ker nihče ne zna prebrat članka.

Lahko ti pa povemo kaj o Iluminatih, Nibiriju, ECATih, Babah in nenazadnje katero grafično lahko kupiš.

Aston_11 ::

Grafična 3450 mi je crknila in sem danes nabavil novo 5450. Tu gori pa ne štekam niti naslova.

Smurf ::

Ce se spomnim, bom jutri poskusil najti link, ki tole obravnava na malo bolj cloveski nacin (ampak je posledicno tudi vse napisano bolj v "zraku"). Jaz sem se na koncu spopadel ravno s clankom, ki ga je objavil Fave (pa se mi ni uspelo cez celega prebiti), ker se mi je zdel tist poljudnoznanstveni clanek pomankljiv.

modicr ::

Ko vidim kaj takega, se najprej spomnim na Smolina: http://io9.com/5890789/the-trouble-with...
(c) nisem patentiran

Looooooka ::

Glede zadnjega dela video posnetka me zanima samo ena stvar.
A tale nasa simulacija laufa na odprti kodi ali na kaksnem Microsoft 300424 hipervizorju.
Tok, da vem koga krivit za vse "buge" kot so islamski skrajnezi, PETA in reziserji reality showov :D

Smurf ::

Na zalost na internetu ni vec na voljo poljudnoznanstvenega clanka.

.:joco:. ::

Tlelele je en bolj reven povzetek.
Tut men ni jasno. Kaj, če se najdejo neke limite v ustroju, potem je to dokaz za simulacijo?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Aston_11 ::

TUdi če bi bilo kaj na to temo res, je naslednje vprašanje, kjer simulacija poteka.

first_line ::

Torej smo mi v bistvu SkyNet? Znanstvenik ki laufa to našo simulacijo, verjetno že precej švica :D

Drugače pa je Through the wormhole ena taka lepa oddaja, ki se med drugimi dotakne tudi te 'hipoteze'.

by00 ::

Ideja o tem, da smo simulacija, ni čisto nova.

En lep FAQ o tem s strani profesorja Bostroma z Oxforda: http://www.simulation-argument.com/faq.....
Priporočam tudi ogled njegove spletne strani http://www.simulation-argument.com/, na kateri je nekaj zanimivih povezav.

DarkSite ::

first_line je izjavil:

Torej smo mi v bistvu SkyNet? Znanstvenik ki laufa to našo simulacijo, verjetno že precej švica :D

Drugače pa je Through the wormhole ena taka lepa oddaja, ki se med drugimi dotakne tudi te 'hipoteze'.


Ne vem, zakaj bi moral znanstvenik kj švicat?

Lahko, da smo v simulaciji, kjer mi sploh nismo pomembni ampak taisti znanstvenik preučuje razvoj mravelj v nekem gozdu.

Večje vprašanje je kaj če se simulacija zaključi oz ugasne? :)

Fave ::

Večje vprašanje je kaj če se simulacija zaključi oz ugasne? :)


Ne boš vedel.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

einstein :P ::

8-O to pomeni, če se en trdi disk pokvari da mi crknemo ali kaj? 8-O :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Sheteentz ::

crkneš, če simulacija še traja. če se pa simulacija ugasne medtem ko živiš, pa nikoli ne umreš.

by00 ::

einstein :P je izjavil:

8-O to pomeni, če se en trdi disk pokvari da mi crknemo ali kaj? 8-O :))

To pa je že vprašanje na ravni posmrtnega življenja ;)

einstein :P ::

me je kar malo zaskrbelo, ko sem tole poslušal :P če je kaj od tega res, predstavljajte si, da so vsi vaši občutki, doživetja, življenje, vse kar ste se naučili in prestali samo 010010101101..... kaj bi si mislili potem? jaz še zdaj ne vem kaj naj si mislim, če je to mogoče res. to je kar malo mind-blowing 8-O

@Sheteentz

ne razumem čisto, kako lahko ugasne, ti pa še vedno živiš, če si ti del simulacije ali kako? se pravi, če trdi disk še deluje in nekdo ustavi simulacijo jaz živim neskončno dolgo, tudi če trdi disk crkne ali kaj?, če pa trdi disk crkne med delovanjem simulacije pa crknem tudi jaz?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

alexa-lol ::

Oglejte si film 13 nadstropje...

Sheteentz ::

recimo da igraš half life in na freemana, ki ima samo še en procent lajfa, skoči headcrab. stotinko sekunde preden bi pa headcrab dejansko pristal na njegovi glavi in mu odbil še tist procent "zdravja" in ga poslal v večna lovišča, pa zmanjka štroma in kompjuter se ugasne.

je freeman umrl, pa čeprav headcrab sploh ni pristal na njegovi glavi in ga ubil?

einstein :P ::

@Sheteentz

ja ampak če se disk pokvari in ne samo ugasne? pa če se simulacija ustavi, se ustavimo tudi mi?

Da bo bolj preprosto:

a) kaj se zgodi, ko zmanjka štroma in se disk ustavi - med simulacijo?
b) kaj se zgodi, ko nekdo, ki je odgovoren za delovanje simulacije le to ustavi?
c) kaj se zgodi, ko disk crkne - se pokvari - ni popravljiv - med delovanjem simulacije?
d) kaj se zgodi, ko disk crkne, če simulacija ni zagnana?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

$%&/() ::

Thomas manjka :8)

einstein :P ::

@$%&/()

je bil Thomas moderator?

ker sem v eni temi nekaj zasledil o njem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Fave ::

$%&/() je izjavil:

Thomas manjka :8)


Resj je. Bil je pa moderator dooolgo nazaj.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

einstein :P ::

In zakaj on manjka? :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

$%&/() ::

Preberi si kako njegovo temo, zelo zanimive zadeve: https://slo-tech.com/forum/u302

WarpedGone ::

Tri sobe, obvezno branje za vse, ki so presunjeni z idejo, da bi jih kdo spavziral.
Zaključki vas znajo prestrašit bol, kot katerakoli grozljivka.
Zbogom in hvala za vse ribe

lexios ::

me je kar malo zaskrbelo, ko sem tole poslušal :P če je kaj od tega res, predstavljajte si, da so vsi vaši občutki, doživetja, življenje, vse kar ste se naučili in prestali samo 010010101101..... kaj bi si mislili potem? jaz še zdaj ne vem kaj naj si mislim, če je to mogoče res. to je kar malo mind-blowing


A ni vseen? V geološki zgodovini Zemlje oz. dejmo reč raje kr po merilih časa in razdalj v vesolju... si že zdj p. dim!>:D

garamond ::

einstein :P je izjavil:

me je kar malo zaskrbelo, ko sem tole poslušal :P če je kaj od tega res, predstavljajte si, da so vsi vaši občutki, doživetja, življenje, vse kar ste se naučili in prestali samo 010010101101..... kaj bi si mislili potem? jaz še zdaj ne vem kaj naj si mislim, če je to mogoče res. to je kar malo mind-blowing 8-O

V nekem smislu so naši občutki itd že zdaj binarni. V naravi se itak prepleta binarno in analogno, ampak v naših možganih (torej temelj za naše doživljanje) pa ima nevron le dve možnosti: ali pošlje signal naprej ali pa sploh ni odziva. Analogno je le odločanje oziroma seštevanje signalov, na katerem temelji odziv nevrona. Kompleksnost pa nastane zaradi enormnega števila nevronov in povezav, ki jih imajo med sabo. Kar bi lahko smatrali kot binarne informacije.

einstein :P ::

@$%&/()

zanimive teme, kaj je pa bilo zdaj s Thomasom?

@alexa-lol
@WarpedOne


hvala, bom pogledal.

@lexios
@garamond

ne vem, kaj naj rečem. 8-O
STAY OUT OF MY TERRITORY!

lymph ::

Ja, je dober argument, da če pogledamo kakšno je število galaksij - in iz tega sklepamo koliko je inhabitable planetov (+ verjetno je še veliko tipov življenja, ki obstaja v za nas nemogočih pogojih) hitro pridemo do zaključka, da so bile pognane simulacije vesolja verjetno že miljarde let pred obstojem človeka. Po tej logiki bi bilo število simuliranih vesolji sigurno >1 in imamo samo eno pravo. Kje je potem višja verjetnost, da se trenutno nahajamo?
"Belief is immune to counter example."

Mufasa ::

$%&/() je izjavil:

Thomas manjka :8)


Cajt bi že bil da the Dark knight Rises >:D

Place's not the same, odkar je mož v samovoljnem penzionu.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

einstein :P ::

kaj če kar na enkrat nekdo sprogramira ogromne pošasti, ki nas bodo požrle? :))

ali pa, če smo mi v eni igri, ki jo igra neko inteligentno bitje in da bo te igre kmalu konec? 8-O

kaj več pa 21.12.2012 ali kdaj naj bi že bilo konec? :)) :))

se je še kdo zbudil pavziran? :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

ok nikjer na najdem katere enačbe naj bi to bile in katerim vrednostim on prireja 0 in 1... F=ma, E=_mc^2, P*V=n*R*T ...

in pa a niso vse fizikalne količine le skupek teže, časa in razdalje... kje on najde 4 bitni sistem?

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Ce se pravilno spomnem so bile enacbe iz kvantne mehanike (in meni popolnoma nejasne).

Wrop ::

einstein :P je izjavil:

@Sheteentz

ja ampak če se disk pokvari in ne samo ugasne? pa če se simulacija ustavi, se ustavimo tudi mi?

Da bo bolj preprosto:

a) kaj se zgodi, ko zmanjka štroma in se disk ustavi - med simulacijo?
b) kaj se zgodi, ko nekdo, ki je odgovoren za delovanje simulacije le to ustavi?
c) kaj se zgodi, ko disk crkne - se pokvari - ni popravljiv - med delovanjem simulacije?
d) kaj se zgodi, ko disk crkne, če simulacija ni zagnana?


1. Ne vem zakaj bi kar predpostavili, da se podatki simulacije shranjujejo na diskih, sploh pokvarljivih, takih kot jih poznamo mi.

Kaj bi se zgodilo z nami, če bi se simulacija ustavila? Nič, mi ne bi niti za to vedeli. Postavi se v vlogo lika v eni igri. Kaj se z njim zgodi, če zunanji igralec pritisne tipko za pavzo? Lik se ne zaveda zunanjega sveta, neglede, kaj se vmes zunaj dogaja. Lahko igralec shrani pozicijo, gre na malico, zvečer pa ponovno začene igro iz shranjeje pozicije. Lik tega ne bo vedel. Za njega ne bo razlike, neglede koliko časa je vmes preteklo. Vsi ostali objekti v igri bodo na istem mestu, lik pa v istem okolju, ura bo tekla naprej, kot je do sedaj.

a) Da ti odgovorim še na to vprašanje. Tudi, če zmanjka štroma oz. če se ustavi disk, ne bomo vedeli. Kot lik v igri, ne ve, da se je karkoli zgodilo po zadnji shranjeni poziciji v igri. Simulacija se bo nadaljevala od tam naprej. Kaj se je zgodilo v simulaciji preden je zmanjkalo elektrike lik ne ve.

b) Ti tega ne boš vedel.

c) Mogoče uporabljajo kako redundanco. Backup, če hočeš.

Preveč privzemaš, da simulacija teče na procesorjih in diskih, kot jih poznamo mi.

einstein :P ::

@Wrop

jah seveda privzemam da teče na diskih, ker mislim, da sem že nekje videl, da je en napisal nekaj o diskih.

hvala za razlago.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Saladin ::

Zanimiv indic v prid dokazovanju, da je naše vesolje del simulacije ali da vsaj v ustroju deluje kot tačunalniška simulacija.

Ampak v tej fazi je to še vedno zgolj indic. Pomembneje je, da indicira pravilnost string multiversa kot najverjetnejšo teorijo vsega. In takih indicov potrebujemo čimveč, da lahko dosežemo kritično maso za rušenje konzervativnih strahov pred velikim številom vesolij, ki jih string landscape prinaša.

Veliko ljudem je misel, da se prav sedaj nekje nahaja identičen dvojnik na identični Zemlji kot je naša, abhotna. Ali celo več takih Zemelj. Ali celo neskončno.

Ampak to pandorino skrinjico bo treba odpreti - drugače se ne bomo premaknili nikamor v našem razumevanja vesolja in Obstoja kot celote. Rezultat ne bo mindfuck nedoumljivih vesolij - ampak veliko število vesolij z pravili, ki jih lahko poznamo in razumemo. Kar na koncu doda še veliko drugih argumentov v prid simulacije - ne le Bostromov "Ancestor simulation" scenarij.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Okapi ::

Kako to kakorkoli vpliva na naše življenje? In kaj si lahko pomagamo z indici, ki jih je absolutno nemogoče dokazati?

O.

Bellatrix ::

Okapi je izjavil:

Kako to kakorkoli vpliva na naše življenje? In kaj si lahko pomagamo z indici, ki jih je absolutno nemogoče dokazati?

O.


Lahko nas spodbudi k iskanju resnice in izboljšanju naših bivalnih pogojev.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Okapi ::

Kako? Kakšna je razlika za nas, če smo ali če nismo v simulaciji? Še zlasti, če tega nikakor ne moremo zanesljivo vedeti?

O.

Bellatrix ::

Okapi je izjavil:

Kako? Kakšna je razlika za nas, če smo ali če nismo v simulaciji? Še zlasti, če tega nikakor ne moremo zanesljivo vedeti?

O.


Če smo v simulaciji, imamo lahko kanček več upanja, da so mogoče tudi nekatere stvari o katerih smo do sedaj lahko le sanjali.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Gavran ::

einstein :P je izjavil:

@Sheteentz

ja ampak če se disk pokvari in ne samo ugasne? pa če se simulacija ustavi, se ustavimo tudi mi?

Da bo bolj preprosto:

a) kaj se zgodi, ko zmanjka štroma in se disk ustavi - med simulacijo?
b) kaj se zgodi, ko nekdo, ki je odgovoren za delovanje simulacije le to ustavi?
c) kaj se zgodi, ko disk crkne - se pokvari - ni popravljiv - med delovanjem simulacije?
d) kaj se zgodi, ko disk crkne, če simulacija ni zagnana?


a) Ne dela na štrom in disk ni mehanski ampak SSD
b) če pavzira, bi se ti čas ustavil. Če ugasne, ne bi vedel.
c) nekaj podobno RAID polju z neskončno diski?
d) ne veš ker te ni

lahko si tudi predstavljaš da zadeva ne teče na binarnih (1-0) sistemih ampak vsaj na hexa.




Samo za malo brainstorminga.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V ZDA predstavili najhitrejši superračunalnik na svetu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
307465 (4411) pegasus
»

Deterministično vesolje in svobodna volja - miselni poskus (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15420075 (18347) Saladin
»

Saladin sprašuje - Postinteligenten Bog (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35634020 (26526) Saladin
»

Živimo v simulaciji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11411570 (7700) Saladin
»

simulacija vesolja

Oddelek: Znanost in tehnologija
382919 (1882) antonija

Več podobnih tem