» »

Davek na mašino

Davek na mašino

«
1
2 3

Bura ::

Tako kot dan danes vse obdavčujejo, se mi zdi da naj še obdavčijo te "frajerje-privatnike" ki jih vidiš na cesti BMW, AUDI, itd. ki si kupujejo mašine nad 3.0, mislim da bi bilo tudi tem lep davek nabit.Ker mislim da za normalno vožnjo so vse mašine pod 3.0 dovolj za normalno vožnjo. Kaj pa si vi kaj mislite? =)

Tu ni faušije, da ne bi bilo pomote!
  • spremenilo: Bura ()

Blinder ::

mislim, da z davkom na km fašejo visoko plačilo tudi nekateri "navadni" vozniki. mislim, da že zdaj lastniki močnejših avtov plačajo davek na km v obliki obveznega avto zavarovanja. meni se ne zdi smiselno, da moram jaz z mojo 15 let staro kanto plačat svoje zavarovanje in še del zavarovanja za novega sosedovega cliota(z bol švoh motorjem). A veš, moj avto vreden 500€, sosedov novi clio 10k€, zakaj njegov avto obravnavajo kot bolj reven kot moj tako da mu moram plačat del zavarovanja?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

St235 ::

Pa saj so ravnokar obdavčili "luksuzne" avtomobile. Meja mislim da 2500ccm.

Blinder, kako točno ti nekomu tertjemu plačuješ zavarovanje? To nima nobene veze z davki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Vice ::

Bura je izjavil:

Tako kot dan danes vse obdavčujejo, se mi zdi da naj še obdavčijo te "frajerje-privatnike" ki jih vidiš na cesti BMW, AUDI, itd. ki si kupujejo mašine nad 3.0, mislim da bi bilo tudi tem lep davek nabit.Ker mislim da za normalno vožnjo so vse mašine pod 3.0 dovolj za normalno vožnjo. Kaj pa si vi kaj mislite? =)


Če bi v Sloveniji obdavčili foušijo bi namesto stožic stal Tadž Mahal

Bura ::

To kar sem napisal je daleč, zelo daleč od faušije.

Blinder ::

obvezno zavarovanje za avto pride npr. 200€ v povprečju. Tisti z švoh avti plačajo manj kot 200€, tisti z močnejšimi več. vsi pa so isti strošek za zavarovalnico, ker ona krije škodo ki jo ti povzročiš nekomu drugemu, tako da tvoji kw nimajo veze. torej tisti ki plačajo več delno financirajo zavarovanje tistih z švoh avti

neki par condicio
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Vice ::

To kako si napisal kaže drugače.
Če bi bilo bolj pravično bi morali obdavčiti vozila glede na njihov ekološki vpliv na okolje in ne koliko ima med "nogami".

Bura ::

Vice je izjavil:

To kako si napisal kaže drugače.
Če bi bilo bolj pravično bi morali obdavčiti vozila glede na njihov ekološki vpliv na okolje in ne koliko ima med "nogami".



Ne si ga bluzit spet s temi ekološkimi vplivi. Daj mi povej tvojo logiko, da si en stari (60let) privatnik kupi npr: Audi Q7 4.5 mašino, čemu? Se ne bi isto peljal z avtom z 2.5 mašino.Potem pa jamrajo delavcem da nimajo za plače, a lastnik oz direktor firme se vozi s ladjo.Zato tu pravim, še en Hitler bi se mogo rodit :D

blackbfm ::

Ker mislim da za normalno vožnjo so vse mašine pod 3.0 dovolj za normalno vožnjo.


En primer iz računalništva: c2d je dovolj za internet, torej obdavčit vse zmogljiveše procesorje! pa ne zato ker bi bil fouš, sploh ne..:))

Audi Q7 4.5 mašino, čemu? Se ne bi isto peljal z avtom z 2.5 mašino.

Mene pa zanima, zakaj se ti sploh ukvarjaš s tem kaj sosed privatnik kupuje? Kakšni kompleksi morajo to bit, da te to žuli?

Bura ::

Avtomobilov pa računalnikov ne moreš primerjat, to bi že lahko vedel.

Nič ne žuli, gre se za to da se nekateri kurčijo na račun drugih.

blackbfm ::

Dejansko je tisti primer ravno tako banalen kot tisti tvoj predlog.

A z dodatnim davkom pa se ne bi mogli kurčit?

jype ::

marsovchek> Ne si ga bluzit spet s temi ekološkimi vplivi. Daj mi povej tvojo logiko, da si en stari (60let) privatnik kupi npr: Audi Q7 4.5 mašino, čemu? Se ne bi isto peljal z avtom z 2.5 mašino.Potem pa jamrajo delavcem da nimajo za plače, a lastnik oz direktor firme se vozi s ladjo.Zato tu pravim, še en Hitler bi se mogo rodit :D

Jah, še manj dnarja za plače bo pol.

Hitler up yours.

Bura ::

jype je izjavil:

marsovchek> Ne si ga bluzit spet s temi ekološkimi vplivi. Daj mi povej tvojo logiko, da si en stari (60let) privatnik kupi npr: Audi Q7 4.5 mašino, čemu? Se ne bi isto peljal z avtom z 2.5 mašino.Potem pa jamrajo delavcem da nimajo za plače, a lastnik oz direktor firme se vozi s ladjo.Zato tu pravim, še en Hitler bi se mogo rodit :D

Jah, še manj dnarja za plače bo pol.

Hitler up yours.



Manj denarja?Na podlagi česa kar sem napisal?

mn ::

Bura je izjavil:

To kar sem napisal je daleč, zelo daleč od faušije.

To kar si napisal je tipični primer faušije.

Bura ::

Misli si kaj si hočeš, jaz vem kak je :D

Blinder ::

Bura je izjavil:

Vice je izjavil:

To kako si napisal kaže drugače.
Če bi bilo bolj pravično bi morali obdavčiti vozila glede na njihov ekološki vpliv na okolje in ne koliko ima med "nogami".



Daj mi povej tvojo logiko, da si en stari (60let) privatnik kupi npr: Audi Q7 4.5 mašino, čemu?


Na tak način svojim poslovnim partnerjom pa upnikom daje vtis, da mu denarja ne manjka in da je njegova firma zdrava. Tako tudi lažje dobi posojila itd... Milsim, lažje dobi posojilo nekdo v Q7 kot pa nekdo v fičkotu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

freesty ::

@marsovcek failal si s tem misljenjem.

Tudi, ce se bo vozil tvoj sosed privatnik s cliotom, to se ne pomeni, da bo dal denar za place svojih zaposlenih...
Boljse, da kupi drag avto, kot pa da ima denar doma skrit.

Avenger ::

Zakonsko bi morali v EU omejit najvišjo hitrost avtomobilov na 140 km/h pa ne bi bilo apetitov po nekih blaznih mašinah.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

IceIceBaby ::

se mi zdi da naj še obdavčijo te "frajerje-privatnike" ki jih vidiš na cesti BMW, AUDI, itd.


DDV, DMV, cestnina pa trošarine za bencin so pa kaj?

Blinder ::

Avenger je izjavil:

Zakonsko bi morali v EU omejit najvišjo hitrost avtomobilov na 140 km/h pa ne bi bilo apetitov po nekih blaznih mašinah.


kolko od teh ljudi z močnimi avti pa vozi hitrej od 140 kmh? mislim, močen motor se ne kupi zato da se lahko pol potuje hitro na avtocesti.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BlueRunner ::

IceIceBaby je izjavil:

se mi zdi da naj še obdavčijo te "frajerje-privatnike" ki jih vidiš na cesti BMW, AUDI, itd.


DDV, DMV, cestnina pa trošarine za bencin so pa kaj?

Davki, ki jih placujejo vsi in za katere zato nihce ne zeli, da se bi zvisevali.

Vsi pa v Sloveniji podpirajo nove ali visje davke, ki bi jih placeval nekdo drug. To pa. V temu je pa vedno resitev.

blackbfm ::

In potem se un "drug" vedno znajde, in je Slovenija prikrajšana še za tist drobiž ki bi ga sicer pobrala:)

šernk ::

čakam davek na uporabljanje forumov, je*** saj jih drugi več kot jst uporabljamo :)

pri približno 10ih davkih, ki jih plačuješ državi za uporabo avta in vse kar zapraviš za avto gre skoraj državi, bi radi še 11 davek...great :D

12 bo davek na večja kolesa? sosed ima namreč 16 colske..jaz pa zanje nimam denarja in imam le 14 colske, dajmo mu davek uvest na luksuz (saj ne da ga že ena guma stane 20-30€ več) ;((
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Vice ::

Bura je izjavil:

Vice je izjavil:

To kako si napisal kaže drugače.
Če bi bilo bolj pravično bi morali obdavčiti vozila glede na njihov ekološki vpliv na okolje in ne koliko ima med "nogami".


Ne si ga bluzit spet s temi ekološkimi vplivi. Daj mi povej tvojo logiko, da si en stari (60let) privatnik kupi npr: Audi Q7 4.5 mašino, čemu? Se ne bi isto peljal z avtom z 2.5 mašino.Potem pa jamrajo delavcem da nimajo za plače, a lastnik oz direktor firme se vozi s ladjo.Zato tu pravim, še en Hitler bi se mogo rodit :D


Potem pa ti "bluziš" da te ne daje foušija. Kaj pa ima tebe sploh za brigat zakaj si nekdo kupi nekaj več od tebe? Zaradi mene si lahko 100 letni sosed kupi 10 Audi Q9 9.0 mašino, če mu je to cool.
Če se pa že obešaš na neke xy opcije je bolj za vprašat zakaj se tisti delavec, samega sebe pusti nategovat v taki firmi.

IceIceBaby ::

Nene, problem je drugje. Vsak, ki ima avto z več kot 3.0 mašino je denar nakradel, svojim delavcem pa ne izplačuje plače. Brez izjeme. True story.

DimmniBurek ::

Se pravi če kupim M3-ja za 6-7k €, ki ima 3.0 oz. 3.2 motor sem že privatnik in bogatun?
Odlično. Nekateri si kupujete nove avte za 10-15k€ z 1.2 mašino in šparate na porabi, jaz mam raje kontra, in zdaj naj še dodatno plačujem nek smešen davek na mašino? Bahahaha:))
There Is No Stronger Drug Than Reality

driver_x ::

Bolj zdravo razmišljanje bi bilo, kje bi kak davek ukinili. Saj kmalu še na WC ne bomo mogli, ne da bi za to plačali kak davek! Itak te pa nima kaj brigati, v čem se vozi "frajer-privatnik". Če veš, da je denar nakradel, ga prijavi. Itak je pa večina takih avtov na lizing.

PS: Sam vozim 3800 ccm. :-)

PS2: razdeljeno na dva avta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

jype ::

marsovchek> Manj denarja?Na podlagi česa kar sem napisal?

Na podlagi tega da bo višji davk za avto.

Al ti misliš, da dnarja za ta davk plačat direktor ne bo potrgal od plač delavcev?

Bura ::

Haha, očitno se nič ne vozite po slovenskih cestah in ne opazite kurčevičev z BMW-ji in Audiji ipd. ki se ga pičijo po slovenskih cestah in odvzemajo prednosti in podobne stvari.Si kupi avto pa misli da je boga za jajce prijel.Pa očitno ste tule na foromu nekateri sami taki ko so vas in še vas starši nafilali z denarjem in pametujete.Otroci!Pa da ne bo pomote, tudi jaz lahko rečem da mam dober avto, da ne bo kdo mislil da sem neki obupan revež z Yugotom :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bura ()

freesty ::

Torej, po tvoji logiki, daruj 200€ rdecemu krizu, ker imas dober avto.

Kaj pa je problem kupit superavto, ce imas placo cca 1500€ in ne odplacujes nobenega kredita? 500€ na mesec das za avto pa je.

Bura ::

freesty je izjavil:

Torej, po tvoji logiki, daruj 200€ rdecemu krizu, ker imas dober avto.

Kaj pa je problem kupit superavto, ce imas placo cca 1500€ in ne odplacujes nobenega kredita? 500€ na mesec das za avto pa je.


Res je, nisem ga dal rdečem križu ampak drugi ustanovi. Avta ni problem kuput, problem ga je vzrževat, še vedno pa ne zastopim potreb bo 4.0 mašinah, mogoče samo za to da lahko rečeš "jaz pa mam 4.0 mašino" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bura ()

-valvoline- ::

Blinder je izjavil:

obvezno zavarovanje za avto pride npr. 200€ v povprečju. Tisti z švoh avti plačajo manj kot 200€, tisti z močnejšimi več. vsi pa so isti strošek za zavarovalnico, ker ona krije škodo ki jo ti povzročiš nekomu drugemu, tako da tvoji kw nimajo veze. torej tisti ki plačajo več delno financirajo zavarovanje tistih z švoh avti

neki par condicio

200e? Haha,mogoče v Bolgariji,pr nas za 1.0 mašino je osnovno 300e (brez popusta),malo bolj močnega pa si že pri 700-800 evrov.

djordjevic ::

Bura je izjavil:

še vedno pa ne zastopim potreb bo 4.0 mašinah, mogoče samo za to da lahko rečeš "jaz pa mam 4.0 mašino" :D

Jaz tudi ne potreb po i7 s 16 GB rama, pa to še ne pomeni, da bi hotel, da tisti, ki to kupi, plača več. Einstein je imel še kako prav ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Bura ::

Se opravičujem, opažam da tem o vozilih ni pametno objavlat na tem foromu ker vse kar znate, znate samo primerjate vse stvari na podlagi računalnikov.Smešno :))

-valvoline- ::

V bistvu danes dobiš hude makine z 3.0 itn praktično zastojn,folk jih sploh ne more prodat ker je registracija predraga pa pijejo ku zmešani.

win64 ::

Bura je izjavil:

Se opravičujem, opažam da tem o vozilih ni pametno objavlat na tem foromu ker vse kar znate, znate samo primerjate vse stvari na podlagi računalnikov.Smešno :))

Ko pride do debate o računalnikih, se pa primerja z avti

-valvoline- ::

Glede na to kakšne plače mamo v povprečju,mislim da mamo ene najdražjih registracijah v EU,če ne najdražje.Še to je več kot zadosten davek in mislim da naknadno obdavčevanje nikakor ni smiselno.

Bura ::

Vprašanje, ki zahteva točen odgovor.Prosim da se odgovori brez opisovanja in sarkazma ter banalnosti, naj se navede točen razlog. Kje je fora, da si nekdo kupi mašino nad 3.0, potreb po tem ne moreš imet to je 1x1 ?

Invictus ::

Če ne zastopiš problema imeti 4.0 mašino, je problem v tebi, ne v človeku ki si to kupi ...

Nekateri pač lahko ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

-valvoline- ::

Bura je izjavil:

Vprašanje, ki zahteva točen odgovor.Prosim da se odgovori brez opisovanja in sarkazma ter banalnosti, naj se navede točen razlog. Kje je fora, da si nekdo kupi mašino nad 3.0, potreb po tem ne moreš imet to je 1x1 ?

Zakaj 300m2 bajturina,ali 150m2 stanovanje če ti je 50-60m2 flet zadost?

djordjevic ::

Yes, you can. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Bura ::

-valvoline- je izjavil:

Bura je izjavil:

Vprašanje, ki zahteva točen odgovor.Prosim da se odgovori brez opisovanja in sarkazma ter banalnosti, naj se navede točen razlog. Kje je fora, da si nekdo kupi mašino nad 3.0, potreb po tem ne moreš imet to je 1x1 ?

Zakaj 300m2 bajturina,ali 150m2 stanovanje če ti je 50-60m2 flet zadost?



Kolk si v bajti pa kolk si v avtu?

djordjevic ::

Pa dobro, dosti heca. Koji K tebe tangira, koliko časa kdo preživi v avtu? Zaradi mene si lahko človek kupi bentleyja flying spur in sedi na dovozu v njem, če mu paše. Kaj to boli MENE? Pri čemer nikakor ni zanemarljiva količina denarja, ki jo pri nakupu takega avta odkarta v državni proračun ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Blinder ::

-valvoline- je izjavil:

Blinder je izjavil:

obvezno zavarovanje za avto pride npr. 200€ v povprečju. Tisti z švoh avti plačajo manj kot 200€, tisti z močnejšimi več. vsi pa so isti strošek za zavarovalnico, ker ona krije škodo ki jo ti povzročiš nekomu drugemu, tako da tvoji kw nimajo veze. torej tisti ki plačajo več delno financirajo zavarovanje tistih z švoh avti

neki par condicio

200e? Haha,mogoče v Bolgariji,pr nas za 1.0 mašino je osnovno 300e (brez popusta),malo bolj močnega pa si že pri 700-800 evrov.


res je, 300€ brez popusta.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

blackbfm ::

Kje je fora, da si nekdo kupi mašino nad 3.0, potreb po tem ne moreš imet to je 1x1 ?


Kaj ti bo avto, če maš kolo?

Kje je jype ko ga rabiš...:P

sirotka ::

Večina takih avtomobilov je na lizing, nekateri si lulek s tem daljšajo, nekaterim se je bolj udobno peljat z močnejšo mašino... nima veze kak avto je in tud tebe ne rabi.Mene moti pri takih samo kurčenje po cestah, kjer prednjačijo naziwagn šoferji, nima veze s kako mašino in blendajo, trobijo, se vrivajo. Iq povprečje je pa nekje na ravni 70.

Spock83 ::

Hja jaz imam rad 2.5 in večje mašine. In tukaj ni poanta ali ga lahko izkoristiš. Sem si sposodil od kolega BMW X3 z 3.0 + automatik. To je res lepo za vozit, mašina se ne matra tudi če greš čez razna hribovja. Lepo na avto cesti kruzaš pri 140-150km/h in je čisto ql. Lepo udobno ti je. Jaz če bi imel denar bi si ziher kupil ladjo z vsaj 3.0 mašino. Drugi avto za po mestu pa še vedno imel novega twingota :)

win64 ::

Neke razumne potrebe ni po 4.0l avtomobilu.
Z večjo prostornino izgubiš na odzivnosti motorja in posledično na pospeških.
Najbrž pridobiš na najvišji hitrosti, ki pa ne pride do izraza, ker je najvišja dovoljena hitrost 130km/h.

Sicer pa naj vsak kupuje kar misli, da potrebuje. Samo na živce pa mi grejo taki, ki si kupujejo stvari(luksuz) katere si komaj privoščijo in se potem jokajo, kako so brez denarja in, da so najbolj bogi na svetu.

St235 ::

BlueRunner je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

se mi zdi da naj še obdavčijo te "frajerje-privatnike" ki jih vidiš na cesti BMW, AUDI, itd.


DDV, DMV, cestnina pa trošarine za bencin so pa kaj?

Davki, ki jih placujejo vsi in za katere zato nihce ne zeli, da se bi zvisevali.

Vsi pa v Sloveniji podpirajo nove ali visje davke, ki bi jih placeval nekdo drug. To pa. V temu je pa vedno resitev.


V bistvu so uvedli točno to kar predlaga avtor teme:
http://www.siol.net/novice/gospodarstvo...

Že vidim vse milione, ki jih bo država pobrala na ta način...

Bura ::

Lakotnik29 polepšal si mi dan :D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446101858 (60740) Berserker
»

Diesel vs. bencinar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12026425 (22630) RedDrake
»

Vračajo se večji motorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25645565 (37714) Utk
»

Avto 2.0 vs 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7013396 (11162) Stipex
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650778 (47659) Matwic

Več podobnih tem