» »

Kaj pogledat na Dunaju

Kaj pogledat na Dunaju

bdoxx ::

Oi
danes grem na dunaj za ene 2,3 dni, se dogaja kaj tam gori, oz kaj se najbolj splača pogledat?
namen mam pogledat v ZOO, tehniški muzej.

Lp

Yossarian ::

Mi smo si še ogledali Prater in v njem muzej voščenih lutk ter seveda veliko kolo. Tam (pri kolesu) so takrat imeli neko akcijo in sicer smo kupili vstopnice (družinsko, 2+2) za kolo in tudi za živalski vrt in nas je prišlo kar nekaj ojrof ceneje.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ZaphodBB ::

Hundertwasser.

genesiss ::

Hundertwasser (blok+muzej, ki je par minut peš vstran)
MuseumsQuartier (v Leopoldovem muzeju imaš celo nadstropje za Klimta, v kleti imaš Schieleja)
Belvedere (če te zanima der Kuss)
Zgradba secesije, kjer imaš Beethovnov friz.
Freudovo stanovanje, če si mahnjen na psihologijo :)

So pa vstopnine povsod relativno visoke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

pharaon ::

Schoenbrunn

bdoxx ::

eh umetnost me lih nena nekaj zanima :)
zaenkrat: ZOO, Prater, tehniški muzej MuseumsQuartier

Schoenbrunn sem si že ogledal nemalokrat (ko sem bil mlajši) :).

em Kaj pa kaka vlka omembe vredna Tech-Trgovina je gori?:))

Vice ::

Dunaj je zanimiv pod zemljo. Če imaš opcijo dobiti kakšnega lokalca se z zmeni, da te pelje.

bdoxx ::

Vice je izjavil:

Dunaj je zanimiv pod zemljo. Če imaš opcijo dobiti kakšnega lokalca se z zmeni, da te pelje.


malo bol definiraj ''pod zemljo'' :)

Vice ::

Dunaj je prepleten z rovi in skladišči. Del teh izvira še iz Rimskega časa, ogromno pa iz 2WW kjer so imeli spodaj skladišča orožja ipd. Zaradi same razvejanosti in obsega (ogromno je neraziskanega) je veliko teh rovov zaprtih za navadne smrtnike iz vidika varnosti (baje zaradi orožja). Se pa spodaj najdejo bari, vinske kleti... imaš možnost tudi bolj avanturističnega ogleda samo brez ustrezne opreme ne bo šlo (baterije, oblačila, vodič..). Mene je peljal moj poslovni partner - domačin in je bilo kar zanimivo.

Mipe ::

Dunajske zrezke.

dark_coffee ::

genesiss je izjavil:

Freudovo stanovanje

Sploh nisem vedel, da to obstaja :D

bdoxx ::

Vice je izjavil:

Dunaj je prepleten z rovi in skladišči. Del teh izvira še iz Rimskega časa, ogromno pa iz 2WW kjer so imeli spodaj skladišča orožja ipd. Zaradi same razvejanosti in obsega (ogromno je neraziskanega) je veliko teh rovov zaprtih za navadne smrtnike iz vidika varnosti (baje zaradi orožja). Se pa spodaj najdejo bari, vinske kleti... imaš možnost tudi bolj avanturističnega ogleda samo brez ustrezne opreme ne bo šlo (baterije, oblačila, vodič..). Mene je peljal moj poslovni partner - domačin in je bilo kar zanimivo.


zanimivo ,bom probal kakšnega domačina zahaklat

noraguta ::

kiosk bosna pred praterjem. james bond scena
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bdoxx ::

Vice malo sem poguglal, pa glede teh tunelov nisem kaj dosti našel (res je pa da nisem močan v nemščini)
maš slučajno kakšen link da se lahko malo orientiram?

noraguta ::

sicer pa v teh dneh kopališče na donavi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

za šoping je bolj primeren neustad. vsaj meni je pa užitek posedat in se ga zabijat praktično po celem centru. vmes skočit kaj pogledat pa debatirat predvsem po bufetih okrog univerze.dunaj je trenutno mpoja top destinacija kar se tiče mest. sam vsaj mal zgodovine pa umetnosti pa ne škod.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bdoxx ::

no sej to mam namen :D, malo umetnost, zgodovine, muzeji pa to, nightlife, ZOO, mogoče pa res kakšno kopanje v donavi, pa bluzenje po mestu :)

iso2000 ::

Definitivno moraš iti sem na šnicl: http://www.figlmueller.at/index.php/en/

black ice ::

Metalab.

_Dormage_ ::

Razpored vlakov za na balkan. :))

Mipe ::

Nisi bil na Dunaju dokler nisi bil v Dunajski operi.

postar_si ::

Enkrat poleti je tudi tržnica jedi z vseh vetrov, pred mestno hišo
Za zabavo bermuda drei, lokali ob Donavi

Okapi ::

Bierklinik. Je čisto blizu glavne dunajske znamenitosti, Štefanove katedrale.
http://www.goesser-bierklinik.at/
O.

Karaya 52 ::

Na Dunaj se splaca it ze samo zaradi obdobja secesije, precej zanimivo obdobje, sploh Wagnerjeve reci, recimo posta. Imas pa tudi maleraj, npr. Klimta. Drugace je v samem centru znotraj dunajskega ringa tudi Plecnikova Zacherlova bajta. Karlskirche je milestone baroka, kompleks muzejev je tudi precej dober. Schonbrunn je kul poleti, ze sam park je dovolj dober razlog da ga obisces, ce se ti zdi predalec pa polezavas kje na dunajskem ringu. Nakupovanje na Mariahilfer Strasse in ce bo cas po Donavi do Bratislave. Freudov muzej je rahlo beden, tematika ni najbolj primerna za muzeje, snicl je pa tak kot v slovenski ostariji. Precej awesome mesto - K'K!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust na Dunaju

Oddelek: Loža
223177 (2248) mancini
»

Dunaj

Oddelek: Loža
111657 (1203) mlamat
»

Ogled Dunaja - 31.10 - 2.11.

Oddelek: Loža
143019 (2200) SuperVeloce
»

Kam za 4-5 dni v Evropi?

Oddelek: Loža
148979 (8548) mihco
»

Izlet - Dunaj

Oddelek: Loža
72395 (2395) C4rtm4n

Več podobnih tem