» »

Odnos do živali

Odnos do živali

madmitch ::

Na Siolu sem ravnokar prebral tole Kdor v Italiji zavrže psa ali drugo žival, lahko v prihodnje računa na kazen do enega leta zapora.

Mislim, da bi bil takšen zakon potreben tudi pri nas.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

iration ::

Se popolnoma strinjam.
Sem pa tudi lastnik iste pasme psa, kakor sta v novici na siolu.:)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

Zheegec ::

Se strinjam.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tody ::

mislim da že mamo tak zakon. Če kdo ne vrjame pa naj gle gledat zakonik :D

madmitch ::

Jaz imam sicer malo scrklano pudlico, dve nimfi in tri že zelo velike vodne želve, za kaj večjega ni prostora na šestdesetih kvadratih v bloku. Se pa bojim, da ko bo prostora nekoč več, bo tudi živali več in večje bodo (večji psi, osel...).
Imam prijatelja veterinarja, ki me je počasi že malo sit. Pripeljal sem mu že 3 zavržene muce in dva psa. Vsem je našel skrbnike in se imajo fino.

Tody: a so tudi kazni primerljive?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

||_^_|| ::

zakon je neki, praksa pa drugo...

Thomas ::

Ko bodo hoteli nekoga po tem zakonu obsodit, se bo prijavu Hanžek, da je to kršenje človekovih pravic.

Sej bil tržiški primer.

:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Potem pa temu Hanžeku pokažeš, kaj nekateri delajo s svojimi živalmi pa bo ga takoj minlo. 1 leto je še premalo.

Ziga Dolhar ::

Prosim lepo.

NOBEN od "mučiteljev mačk" ni bil Tržičan.

Na Ižani in Grosupeljčani ne bodo užaljeni, če jih bo kdo štel za Ljubljančane... ;(

--

Pa oni zaštihani duhovnik... _NI_ blo v Tržiču oz. ni bilo prisotnih Tržičanov.

--

Hvala. 0:)

hatch ::

Ali pa mucite zivali ravno vi? Imate zelve zaprte v 20x50cm akvariju. Ali ni to omejevanje svobode zivalim? Forsiranje nenaravnega okolja?
Ne pravim da bi morali zdej zivali izpustit v divjino, ker bi jih to gotovo ubilo. Menim pa da si jih ne bi smeli lastiti in jih zapirati v kletke kot prvo.

nojus ::

ginav tako!

ps: zakas si persona rudis?
sovražim Gargamela.

hatch ::

Morda zato ker mislim da je na svetu 5miljard folka prevec?

Thomas ::

A si ti med njimi?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thrivial ::

Ziggga: jebiga, obcina Trzic. Kdo bo pa vedel za Podljubelj, Senicno...

Iz kje je bil ze duhovnik... Kovor, Lese?

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

hatch ::

Thomas.. verjetnost za to je enaka za vsakogar. Ne mislim na to da bi moral zdej folk pobijat. Sem pa za birth control.

Thomas ::

> Sem pa za birth control.

Ni po šegah običajih nezahodnih kultur. Kako boš to uredil, brez globalizacije (Zahodne civilizacije)?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hatch ::

Jaz? Tudi s popolno globalizacijo jaz ne morem nic.

Thomas ::

Ne moreš sedeti na dveh stolih. Ali se tkole izmikat.

Po eni strani se zavzemaš, da pustimo nezahodne kulture pri miru, po drugi bi jim pa rad "nasvetoval", naj omejujejo rojstva.

Hm ...

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madmitch ::

Hatch: če je to naje letelo, ti lahko povem, da bi bila marsikatera želva srečna v takšnem akvariju, kot ga imalo pri meni. Nekaj manj kot 200 litrov.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

hatch ::

Morda... treba pocakat, da izumijo kako napravo za branje misli zivalim.

icek ::

Zakoni neki ze so, samo kaj, ko veterinarsko inspekcijo zanimajo samo nore krave?!?

Poglejte smao primer Milene Mocivnik. Tam 300 psov hiralo, pa kako dolgo se je postopek vlekel.

Pa to tudi malo kdo ve, da je prodaja zelv rdecevratk pri nas prepovedana. Pa kdo bi se sekiral?
Rider of Theli
www.air-tv.net

MadMicka ::

Italjani so tud kulturni biser >:D Sm slišol (če je res), da ko gredo na počitnice, ti kr med vožnjo na avtocesti vržejo žival na cesto.... in en problem manj za njih....
.....tale demokracije (v smislu opčega civilizacijskega napredka) se določenih narodov res ne prime...

||_^_|| ::

icek: ja tele rdečevratke so že skor čist izpodrinle eno avtohtono vrsto če se ne motim, ne?

icek ::

ne motis se.
to pa zato, ker folk kupi lepo malo zelvico in pol ko zraste ne ve kam z njo in pol gre navadno v bliznji ribnik. lep primer je LJ tivoli
Rider of Theli
www.air-tv.net

SkIDiver ::

Jz mam enga psa pa 2 muci. Nobenemu se ne dela krivica. Muce hodjo kjer hočejo pes nategne katero psico hoče(mu nč ne prepovedujem:D) vsi spijo na toplem in so zgleda čist zadovolni. Hrane in tekočine jim pa tud ne manjka.

Je pa res, da so ti zakoni v SLoveniji že napisani sam praksa je pa čist na nuli. Kar se tiče mučenja živali in tudi kar se tiče uporaba nagobčnikov pri psih, da ne govorim o iztrebkih sredi Ljubljane. Gledam flk, ki sprehaja pse po sljubljani brez nagobčnikov in se podelajo tudi sredi pločnika sredi Ljubljane. Naloga lastnika je, da psu natakne nagobčnik ali pa ga sprehaja kje drugje kjer ni vrveža ljudi ter da iztrebke za svojem psom pospravi. Se pa strinjam, da bi morali za kršenje pravic živali kot za neupoštevanje predpisov glede nagobčnikov in iztrebkov pisati krepko visoke kazni. Zapor se mi zdi brez veze. Muči žival pa bo pristal v zaporu in padel na stroške nas davkoplačevalcev. Naj plača globo v vrednosti 200k sit in več pa mir.

||_^_|| ::

a je kej predpisan kakšni psi morjo met nagobčnik? mal smešn bi blo če bi jst svojmu maltežanu daju nagobčnik gor>:D (pomoje bi bla tista mrežca od šampanca glih taprava)>:D

madmitch ::

||_^_||: pa še užaljen bi bil in smešen.

Ko sem jaz kupil svoje želve, je bila prodaja še dovoljena. Niti pod razno jih ne mislim zavreči, je pa res, da so že krepko izrinile autohtono vrsto na ljubljanskem barju. Pa ne samo rdečevratke, pred leti (mislim da 30.) se je na ižanki prevrnil kamjon na katerem so bile tudi neke kopenske želve (uvožene od bog ve kod) in so se vse preveč lepo asimilirale pri nas.
Ravno tako boste po Ljubljanskem Barju lahko opazili letati papagaje, ki nikakor niso avtohtona vrsta.

Sigurno je to velik problem. Tudi zato bi strogo sankconiranje v primeru ravnanja z živalimi bilo več kot potrebno.
Moje mnenje je, da kdor ne skrbi za živali, mu je človeka ravno tako malo mar. Do sedaj se je to še vedno izkazalo za žalostno resnico.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

icek ::

Cudno, da se ze ni kdo javil pa izjavil, da je to vse evolucija. :)
Rider of Theli
www.air-tv.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955922 (45769) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922338 (20587) krneki0001

Napad psov N0`2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37349174 (40622) hamax
»

pes - cepljenje - nagobčnik

Oddelek: Loža
111900 (1673) krneki0001

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114351 (10874) Tody

Več podobnih tem