» »

Napad psov N0`2

Napad psov N0`2

««
«
1 / 8
»»

#000000 ::

Vzamem novice in prva stran pravi, Ovčar in Mešanec napadla starejšo gospo !! Naj bi se zgodilo nekje v Brdih. In valjda takoj se spomnim naše 'mal te ne že žaljenja' debate on napadu izpred 14 dni, kjer je več psov pasme bull mastif napadlo mimoidočega. In kjer je večina soglašala z malo te ne evtanazijo psov in skoraj tudi lastnikov pit bull-ov ipd. "borbenih psov"

In se mal zamislim, čaki mal kolk napadov psov je bilo od kar smo samostojnim, in koliko napadov so konkretno zagrešili Pit-bull-i in ostale 'kao ostre pasme' ter koliko razni Ovčarji ter domači cukoti oz, tako imenovane 'ne ostre pasme'

Prišel sem do zaključka da je bilo napadov cca 10 'ne vem niti če jih je blo tolk' pač po občutku, vendar sem nekako dojel da največkrat so bili napadalci iz tabora tki. 'neostrih kužekov' seveda jih je bilo nekaj tudi iz drugega tabora, vendar so ovčarji ipd. obdelali dosti več žrtev kot recimo pit-bull ipd.

Da ne štejem raznih pokolov divjadi, ovc ipd. kjer imajo domačini primat.

Torej kaj je sedaj za narest, al bi morebiti bilo na mestu uspavat tudi te nenevarne pasme (ki so se btw. izkazale za nevarnejše od nevarnih) ??

Fino bi bilo slišat kak predlog, kako naj zdaj shendlamo nastalo situacijo/zmedo.

Aja da ne bo kdo mislil, da tole leti nanj, ne sploh ne tole je napisano, samo da nam pač vest nebi ušla, sej veste kaka nova pa bo ta pozabljena. LP
  • zaklenil: hamax ()

mtosev ::

Ovčar? Kaki? nemški, belgijski, kraški, škotski, kavkavški,...?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

Mislim da nemški na sliki vsaj tko zgleda na sliki. Ma se mi ne da priklapljat skenerja da bi dal sliko, novice pa mislim da svoje web strani nimajo. Uglavnem dojče ovčar in en mešanec 'zgleda precej podoben zlatemu prinašalcu' vsaj tko od prve. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

mikimisek ::

Če pa pogledamo razmerje koliko je vsloveniji primerkov pasem borbenih psov in koliko domačih cuckov pa dobimo procentualno gledano glede na napade večje stevilo pri borbenih psih.
Kar se pa pokola divjadi tiče se pa stinjam.

#000000 ::

Ma med te borbene spadajo tudi, (vsaj zdi se mi) boksarji, buldogi, doge, mastifi, doberman, rotweiller, pa verjetno sem še kej pozabil. Npr. zelo žleht in napadalen in nasploh šarf je SOP ?? Srbski Obrambeni Pas, ja res je, in fora nikjer ni prepovedan, baje pa je zverina bolj zmešana kot pitbull.

In če pogledaš kolk je psov v sloveniji vidiš da je na vsake par tud kak borbeni vmes, in ni nujno da ravno pit. Ja res pa je da je ovčarjev več, in zgleda so potem tud večja grožnja.

Seveda pa teli napadi niso vsi, kolkrat kak pes šavsne kazga pa noben nič ne napiše, pač ni zanimivo, če je pa pitbill posred pa je takoj v cajtngih. LP

mtosev ::

Doge? borbeni psi? WTF?

To so prijazni psi npr. Nemška doga.

The Great Dane must be spirited, courageous, always friendly and dependable, and never timid or aggressive. They are smart, strong dogs who are protective and loyal to their owners. Many are gentle and delicate, although not to the extent of being timid. They take to training well and are fairly low maintenance compared to many other breeds.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

#000000 ::

ok. dobr sem zajebu z dogo, ampak ni pa glih nebogljena in rada zagrab, če ji kej ne paše. Ni glih treba zdej bit pikolovski če sem kako pasmo falil. LP

krneki0001 ::

V sloveniji je največ ugrizov od zlatega prinašalca, ki pa je takorekoč domači ljubljenček in družinski pes. Pa mal si poglejte kake komentarje, ko zlati prinašalec ugrizne otroka v obraz in mu pusti pečat za celo življenje.

apachee ::

Prvo kot prvo: Problem in težave povezane z njim NISO in NIKOLI NISO bili psi. Ne "borbene" pasme, katere obstajajo samo v žargonu laikov in pa politikov ki si želijo publicitete, ne "neborbene" pasme in prav tako ne ostali mešančki. To vam naj bo takoj jasno.

Problem so (smo) lastniki psu najboljših prijateljev.

Kakšna je naša avtoriteta, ali smo sposobni in znamo obvladat psa, ga pravilno vzgajat, grajat, šolat, mu postavljat okvirje, pravila ki jih rabi za svoje življenje če ga želi uspešno živeti v našem okolju.

Izkaže se da v precej primerih to nismo zmožni in da si naložimo preveliko odgovornost, ki nas kasneje preraste in psi prevzamejo kontrolo, kar pa je čisto normalno, saj jim je to v naravi.

Psi so živali ki živijo v krdelu, kjer je hirerhija in prevladujoči samci se v določenem obdobju borijo za vlogo vodje. Prav tako se za to vlogo borijo z lastniki, katere vidijo kot tekmeca oz. samca v istem krdelu. Če mi kot drugi samec nismo sposobni si psa podrediti oz. prevladati se "okliče" za vodjo in tedaj nastopijo problemi.

Da ne bo pomote. Vsi psi rabijo krdelo, vodjo krdela in ostale člane, saj psi niso živali ki bi rade živele v osami. Vendar imajo boj za prevlado v sebi in to je dejstvo.

Napaka pri ljudeh je ker pse gledamo kot ljubljenčka. Enačimo ga z papigo, hrčkom, ... In na začetku je vse lepo in prav saj je majhen, srčkan in crtav. Ampak ko odraste je zgodba drugačna. Kakor pri ljudeh ko pridemo v puberteto.

Ljudje se ne zavedamo da je pes enaka odgovornost kot imeti otroka oz. še malce bolj je zajebano. Pes je 14 let kot majhen otrok. Mu moramo posvečati precej pozornosti. Ga šolati, imeti na povodcu, čistiti za njim na sprehodih, skrbeti da ne vznemiri tujcev itd.

Največ ljudi ko spozna to dejstvo enostavno ali psa odda, ali ga zavrže ali pa zaprev pesjak oz. da na verigo. Ti psi pa potem doživljajo telesne in psihične travme in seveda postanejo nepredvidljivi in problematični, seveda tudi napadalni. Mnogokrat iz straha, mnogokrat iz napačno presoje da morajo za vso ceno braniti svoj prostor oz lastnika, saj jim ni bilo nikoli dano da bi zvedeli kje so meje.

Nastradajo psi, smilijo se nam lastniki.

Moralo bi biti ravno nasprotno!

Sem lastnik dobermana v odraščanju. Meni in punci vzame veliko časa, je težaven in avtoritativen. Je potencialna težava oz. "borben" pes. Dejstvo pa je da v pravih rokah je igrača, razcrtan, igriv, prijazen, nezaupljiv do tujcev sprva, kasneje ko se spozna z njimi bi se igral do onemoglosti. Prav tako poznam lastnike staffordov, argentinskig dog, pitbullov, rotwailerjev, ki so povsem normalni psi. Seveda pa so v pravih rokah.

In pa glede nemške doge. Angleški koker španjel je lahko zelo nevarno napadeln pes če je treba. Tko da ne prosim pospološevat. Nemška doga je zelo težaven pes, sploh za začetnika oz. nedoslednega lastnika. Argentinska doga recimo je zelo težaven pes, bolj kot doberman ali rotwailer.

Je kdo že slišal da bi koga napadla? Ne? To samo zato ker novinarji in politiki še ne vedo da ja kao "borben" pes. Potem bodo že kaj izbrskali.
You can't win without The Finn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: apachee ()

Meamoto ::

Edini pes ki me je kdaj ugriznil je bil pinč.. :\

Daliborg ::

@apachee...Amen! ..dobro povedano, se strinjam da je problem v lastniku!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Tear_DR0P ::

Enačimo ga z papigo, hrčkom

na splošno mamo ljudje zgrešene ideje o živalih - hrčki se med seboj pobijajo in jejo, da ne govorim o tem, da me je hrček ugriznu bolj grdo kot pes - konec koncev so njegovi zobje namenjeni glodanju trših reči kot pasji
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

apachee ::

Primerjava s hrčkom oz papigo je bila kot primer da jih kupimo in potem drugega razen hrane, vode in občasnega čiščenja ne rabijo. So lepo v kletki in nam ne povzročajo več problemov. Ne lajajo, ne cvilijo, ne udije, ne skačejo po ljudeh, ne kakajo po vrtovih, koplejo luken in seveda ne napadjo ljudi.

Če te je hrček ugriznil v roko si sam kriv. Kaj pa jo vtikaš kamor ni treba :D
You can't win without The Finn!

Binji ::

apachee odlicno povedano!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Gavran ::

Res je, apachee, problem je v lastnikih. Res pa je tudi, da maltežan ne more povzročiti hujših poškodb že zaradi svoje velikosti.
Prepoved določenih pasm IMHO ne bi rešila problemov - konec koncev kaj pa bi storili recimo z mešancem med APBT in bullmastifom? Ker ni pasemski ni prepovedan, lahko pa je od obeh staršev pobral najslabše. Rešitev je po moje v obveznem šolanju lastnikov oziroma vodnikov in psov za vse ki vodijo pse v urbanem okolju z rednim letnim obnavljanjem, psi nad neko težo ali plečno višino pa bi morali na javnem mestu obvezno nositi nagobčnik. Pa seveda prepoved posedovanja in vodenja več kot enega psa iz omenjene skupine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gavran ()

krneki0001 ::

Jst mam haskija z 20kg teže. Ima plečne višine okoli 40cm. Ni napadalen, do ljudi je celo preveč prijazen in gre k vsakemu človeku. Ampak, ker je plečna višina prevelika, je to že nevaren pes. Nekdo ki ima pa zlatega prinašalca pa ima nenevarno pasmo in družinskega psa. Pa ima procentualno zlati prinašalec 100% več ugrizov kot haski. Je pa res da je za ostale domače živali haski zelo nevarna žival. 2 slovenska haskija na enem hrvaškem otoku sta postavila rekord v tem delu evrope. V parih urah sta poklala preko dvesto ovac. Človeka pa nikoli ne napade.

Tole je mal za lase privlečeno glede.(mislim na obvezno šolanje) Tole se mi zdi bolj primerno. Vsak lastnik psa bi moral plačati davek v višini 300.000 sit preden bi kupil ali dobil v dar psa, potem pa it na izpit z imenom vse o psih in če bi ga uspešno opravil bi dobil 275.000 sit nazaj in potrdilo da je sposoben biti lastnik psa, ostalih 25.000 bi šlo pa za pasja zavetišča, ker so že sedaj v slabem stanju in bi jih bilo nujno malo poštimat.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Bokser pa borbeni pes... ;> Ce zgleda grdo, se ne pomeni, da je grd :P

apachee ::

@BigWhale: Kaj ko bi se ti vzdržal dajat komentarje na teme o katerih je celo iz tvojih postov več kot očitno da o sami tematiki nimaš veliko pojma. Recimo tule in pa v temi o prometni nesreči. Hvala.
You can't win without The Finn!

apachee ::

Na začetku se je uporabljal z alov na divjad. Žival je moral uloviti, podreti in zadržati.

Problem glede "lajbelcev" oz oznak "borbeni" je v tem da jih podeljujejo nepoznavalci in ljudje ki iščejo pozornost, predvsem pa so osnovane na daljni preteklosti (IMO), saj je veliko psov ki so označeni kot "borbeni" precej spremenila svoj značaj skozi načrtno vzrejo, katera je pri pasmi doberman npr naredila to da je izgubil na svoji ostrini. Za poznavalce je to škoda oz. slabo, za nepoznavalce pa najbrž super.

Razlaga: Samozavesten pes (ki ima določeno ostrino), ki je bil vzgojen pravilno bo bolj redko napadel človeka brez razloga in pa tudi če bi človek vdrl na njegovo ozemlje nebi napadel. Nesamozavesten pes, ki se čuti nesigurnega pa bo veliko bolj verjetno napadel človeka tudi se vanj zagnal četudi ga ta ne ogroža direktno zgolj zaradi strahu.
You can't win without The Finn!

krneki0001 ::

apachee haski tut če ni samozavesten ne napada ljudi, ker ni agresiven do ljudi. Že rejci haskijev govorijo da je pes preveč zaupljiv do ljudi in da se vsakemu človeku dobrika. Zato ga tudi ne moreš imeti za čuvaja, ker to nikakor ni. Pa vseeno spada med delavne pse in te ljudje največkrat jemljejo kot "nevarne" ali pa "borbene" pse.

Tear_DR0P ::

Kaj ko bi se ti vzdržal dajat komentarje na teme o katerih je celo iz tvojih postov več kot očitno da o sami tematiki nimaš veliko pojma.

apachee tudi nate lahko tole leti - hrček nikakor ni žival za v kletko, kaj šele papiga - tja smo jih strpali samo ljudje. živali v kletko spadajo ravno toliko, kot pes na 2 metrsko ketno in 2x tedensko na sprehod. če nimaš pojma o drugih živalih kot o psu ne pametuj
pri punci je haski, pa hrčki so bli (sm mel poln kurac te "podganje golazni", zato nism več dovolil razmnoževanja, zdej jih pa mal pogrešam), mačka tud obstaja (v bistvu naju s punco zajebavajo da jo mama namest otroka).
S psi mam že kar nekaj izkušenj, pa vem da če je pes dobro šolan in če se vodnik (ni nujno da je gospodar) zna socialno vedit, potem pes ne bo delal težav - če samo eden ni socializiran (velja tako za živali, kot za ljudi), so težave na poti ali pa že tu.
socializiraš pa lahko večino sesalcev (tudi kake plazilce se da), ki živijo v skupnostih
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Limit-sky ::

Bokser pa borbeni pes... ;> Ce zgleda grdo, se ne pomeni, da je grd :P


Tale je dobra ja... Lahko bi rekel tudi: ce je pes nevaren, se ne pomeni, da tako tudi izgleda...

apachee ::

@Tear_DR0P: Da te malce razsvetlim in da ti na lep način povem da vsekakor ta trditev ne drži za mojo malenkost.

Vse živali ki živijo v človekovi družbi tj. človek jih je ujel in si jih omislil kot domače ljubljenčke velja da brez nas niso same sposobne kvalitetno oz. sploh živet brez nas. Ne bom trdil da spadajo v kletko, če ti kletka deluje preveč nasilno, definitivno pa v nek ograjen prostor, ki preprečuje da bi se prosto gibale po "našem" bivalnem okolju. Bodisi zaradi higiene, bodisi da ne povzročajo škode in pa tudi zaradi njihove varnosti. Hrčka bi pojedla mačka ali lisica, papigo lahko mačka, pes, mraz, ... Prav tako bi poginile zaradi raznoraznih bolezni. Veterinarji resda mastno služijo, ampak marsikdaj naredijo res veliko delo! Iz osebnih izkušenj ti povem. Prav tako so lahko prenašalci človeku nevarnih bolezni.

Kruto je da je res da smo jih mi prisilili v ujetništvo ampak sedaj brez nas ne morejo preživeti. Torej ja, mesto jim je v ujetništvu. Še en razlog je za to. Vse te živali so se skotile v ujetništvu, njihovi predniki najbrž tudi. Torej večina jih v "svojem domačem" okolju sploh nebi znala preživeti. Kar poglej malo po TV, ko recimo tigre učijo preživeti v divjini. Kako naj lovijo in ubijajo plen.

A se ti sedaj že kaj bolj svita?
You can't win without The Finn!

Tear_DR0P ::

apachee
tudi psa smo ujeli in kultivirali, ni sposoben lastnega preživetja v divjini, zato sodi v ujetništvo - nima kej da laufa prosto okrog torej? aja v neke vrste ogradi je lahko?

Če te je hrček ugriznil v roko si sam kriv. Kaj pa jo vtikaš kamor ni treba


nisem niti rekel da je krivda koga drugega (no pač sm ga mački izpod tac vleku, pa se je mal ustrašu) - tud ko me je pes ugriznu nisem rekel, da je pes kriv - pač se me je ščene balo

moj point je ta, da pes je ljubljenček, razen če gre za delovnega psa (čuvaj, vlečni pes, bojni pes, vodič slepih, lavinski pes) - nič drugačen od hrčka ali papige in za svoje ljubljenčke smo polno odgovorni, za njihovo vzgojo, prehrano, izločanje, spolnost, prosti čas in igro - odgovorni smo tudi za pizdarije ki jih zagrešijo - če tvoj zajec pogrize pohištvo si očitno nekje zajebal, če pes vsak dan poščije sosedovo sadiko in se ta posuši, je to problem lastnika i ne psa - in pes ki ni v službi JE ljubljenček
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

apachee:

Hja, ce so psa kdaj v kak ring vrgli, se ne pomeni, da je to borbeni pes.

Pa malo manj pokroviteljsko se obnasaj...

krneki0001 ::

tudi psa smo ujeli in kultivirali, ni sposoben lastnega preživetja v divjini, zato sodi v ujetništvo - nima kej da laufa prosto okrog torej? aja v neke vrste ogradi je lahko?


Nekateri psi so tega še sposobni. Haskije in malamute na aljaski še vedno spomladi, ko jih ne rabijo več, zapeljejo na otoke, kjer se morajo samo znajti. Jeseni jih pa spet iskat pridejo.

Vajenc ::

Apachee lepo razložen tvoj 1. odgovor.
Problem je tudi v tem, da bodoči lastniki psov preveč gledajo na "borbenost" psa in si konec koncev raje kupijo kavkaza, ki je lep velik ovčar namesto tistega "borbenega" boksarja. Moj ata je imel med mojim odraščanjem 3 pse: 2Xdobermanko, kavkaškega ovčarja in sedaj brazilsko dogo-njo (morda je to kompleks, čeprav jih ni vzgajal v nasilneže). Od vseh teh se je najslabše odrezal ravno kavkaz - ovčar in je bil tudi evtanaziran zaradi napada. Iz mojih izkušen je imeti bolje samičko . Pa tudi to, da se premalo pozanimaš o splošnem značaju psa je včasih neodgovorno. Trditev, da se z vzgojo spreobrne vsakega psa ne drži - preverjeno. Psi ala Kavkaški ovčar, so za na samoten kavkaz in ne za v civilizacijo.

Edit: ne vsi psi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

;-) ::

To je hecno, ravno sem se smejal ko sem novico bral. Da te lasten pes ubije.

Aston_11 ::

What goes around, it comes around. RIP. Ni pa smešno ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Rippy ::

To so isti psi, ki so hudo poškodovali eno osebo nekaj časa nazaj. Sedaj so pa lastnika razklali. Čisto parav saj si je zaslužil...uboge živali.

d0rK ::

Psi so bili zreli za uspavanje ze po prvem napadu.

YaN-cH ::

Očitno so psi začutili, da lastnik ni več sposoben za vodjo kardela.

;-) ::

Ne za uspavat je bil zrel lastnik.

Aston_11 ::

;-) je izjavil:

Ne za uspavat je bil zrel lastnik.


Lastnica je že pokojna, ta pa ji je na hitro sledil.

zee ::

Psi so bili zreli za uspavanje ze po prvem napadu.


+ mastna kazen za takrat se zivo lastnico.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Aston_11 ::

Pa smo spet pri državi, katere učinkovitost je na psu, ministri so pasji, predsedniki pa pesjani, ki lajajo v luno.

Vice ::

OMG, spet bo debata 1001 pametnjakoviča kako je treba vzgajat, kok je lastnik sam kriv itd... Še debato o Murkotu bi lažje prebavil :))

Aston_11 ::

Raje lastnika kot kakšnega pešca ali kakšnega otroka.

kmetek ::

Kriv je sistem oziroma vlada z svojim cirkusanti na VURSu.

d0rK ::

;-) je izjavil:

Ne za uspavat je bil zrel lastnik.

Po prvem napadu so bili psi ze krvolocni. Niti prevzgoja ni pomagala. Je pa lastnica kriva za neustrezno vzgojo. Ampak to je ze mimo.

Damiani ::

Številka napadov je malo višja. V letih 2003 in 2004 je bila lastnica obravnavana že zaradi dveh napadov njenih/ega psov/a. Prvi na psa, drugi na eno žensko, sam nisem zasledil če so bili isti psi. vir

Pšenični ::

Samo vprašanje časa je bilo, kdaj se bo to zgodilo. Sedaj, če se ne bo ukrepalo v smislu kaznovanja lastnikov, ki npr. puščajo da psi nekaznovano prosto letajo okoli brez nagobčnika (v tem primeru temu sicer ni bilo tako) potem bo jasno da smo neka Bananas Republika (no sej mamo izpolnjene sicer še kakšne druge indikatorje da to tko al tko smo).

V veliki britaniji so se zganili šele po kruti smrti nekega 5 letnega otroka. In uredili zakonodajo. Upam da pri nas ne bo potrebna smrt kakega majhnega otroka, da se bo javnost zganila in pritisnila na nesposobne politike............Ali da bo kakšen oškodovanec vzel zakon v svoje roke.

Zdej bi bilo potrebno javno izpostavi še tiste, ki so zagovarjali vračanje živali nazaj in zahtevat odgovornost. Gre lahko za uboj iz malomarnosti-nevestno opravljenega dela.

Pšenični ::

"Ta tragična zgodba dokazuje kako lahko trma človeka z zvezami naredi temu bridek konec.
Na srečo tokrat je to doletelo povzročitelja.
AMPAK
Kaj če bi bil to moj otrok?
Kaj če bi bil to vaš otrok?
Kaj če bi bila to moja mama, ali vaša?
Kaj bi potem naredili s tem človekom, ga prepustili pravni državi?
Morda,
v pravni državi, ko smo eni bolj in večina manj enakopravni?"

Tole sem povzel iz Financ. Se mi zdi dobro napisano.

Double_J ::

Sem razmišljal, da če bil jaz tisti napadeni iz leta 2006, potem bi paradoksalno lastniku verjetno rešil življenje.

Ker nebi prišel ustrelit njega, temveč postrelit njegove pse.
Dve šivanki...

mihec87 ::

Končno je zraven pršu vsaj en pametn policaj pa postrelu pse no en jim je spizdu,kar bi že mogli narest pred leti.Policaj bi mogu met dovoljenje ter izrecno naročilo če pes napade sam strelat.

Bi pa uvedu za večje pse oz pasme ki so bolj podvržene krvoločnosti ter napadalnosti oz se ve da so bolj nevarne,enkrat letno psiho test za lastnika ter psa..

;-) ::

Če pes napade ga itak lahko vstreli policaj.

BlueRunner ::

Ne glede na vso tragičnost smrti, ki se bi jo dalo preprečiti, ali pa ravno zato, ker se bi jo dalo tako enostavno in brez škode preprečiti: Darwin Awards.

Yohan del Sud ::

Darwin Awards. 8-O Žal. Točno zato obstajajo te "nagrade". Ta je še v kombinaciji s povzročitvijo splošne nevarnosti. Tam se sem se večkrat sprehajal pred, med in po incidentih. :O Bemtiš vidim, da bi ta "darvin" lahko letel tudi name ... Keri kreten bi se pa prostovoljno šel sprehajt po Oražmovi ... :8)
www.strancar.com

Avenger ::

Zdaj bodo preostala živa psa prevzgajali, nakar jih bodo dali dediču umrlega, ki jih bo čez eno leto potem sprehajal po Oražmovi in ga bosta pokončala. Policija bo enega od psov ustrelila, drugi se bo skril in ga bodo potem poslali na prevzgojo, nakar ga bodo dali dediču umrlega...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614923 (9229) Vice
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955994 (45841) Massacra
»

Napad psov (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Problemi človeštva
2515213652 (151318) Pyr0Beast
»

Sosedov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511559 (7502) Ramon dekers
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922359 (20608) krneki0001

Več podobnih tem