» »

referendum o slo zeleznicah pa telekomunikacijah

referendum o slo zeleznicah pa telekomunikacijah

«
1
2

Binji ::

Sm dobu en poziv za volitve glede tega sam nimam pojma (vsaj ne natancno) kaj se tle tocno dogaja. Me kdo prosm razsvetli?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Nutcracker ::

Pr železnicah voliš, al naj ostanejo enotne in v državni lasti, ali pa se razdelijo na več delov in se privatizirajo. Pri telekomunikacijah pa se odločaš, za lai proti vračanju vlaganj v javno telekomunikacijsko omrežje.

IceIceBaby ::

zelo poenostavljeno je to, glede na to da je vsako vprašanje dolgo cca. pol tipkane strani :)

Če mene vprašaš je to nesmisel

||_^_|| ::

dva najbolj butasta referenduma ever.

Za telekomunikacijsko omrežje: vsi bi hotli denar nazaj, torej če bo le zadostna udeležba je rezultat znan.

Kar se pa železnic tiče pa večina folka sploh nima pojma kaj hočjo al pa jih ne briga.

cekr ::

Ste za to, da se na Slo-techu zbere 40.000 podpisov za referendum z vprašanjem: " Ste za to, da vsakemu Slovencu vsak dan pripada ena pečena piška?" pa še en predlog: " Ste za to, da se ukine davke?".

V drugem primeru grem takoj na referendum.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Ziga Dolhar ::

Presenetljivo.

Mediji so danes celo povedal to, da če bomo glasovali za vračanje, bomo to plačali sami. Torej oni, ki bodo glasovali "za". Wau.

Še huje: to je povedal celo Gantar.

Zakaj imam občutek, da bo "javnost" v kratkem zahtevala odstop enega ministra ... :)

Zisky ::

Helou!

Ti sam vol na listu,obkroz ZA pa to j
use.:)
Zisky

||_^_|| ::

Ziggga: mi bomo ta denar plačal tako ali tako. Fora je sam v razporejanju. Če se izglasuje ZA pol bo šel del tega denarja nazaj folku. 8-)

Ziga Dolhar ::

ČrticaMož: ... če pa ne, bo šel pa ...?

Sedaj je pa vprašanje, kaj je bolje. Ne vem.

City ::

Pri telekomunikacijah sem jest zastopil takole če bo NE se pač povrne kolikor se, če bo ZA se povrne 14 mrd več in to iz žepa vseh slovencev, ni mi pa logično od kod denar v primeru NE, meni je očitno, da iz našega žepa, sigurno ga ne bo telekom vzel iz svoje denarnice, mar ni tako?

Cokolesnik ::

Moje mnenje je takšno, da obe referendumski vprašanji mejita na številna strokovna področja in nista primerna za volivce.

Kljub temu je po mojem mnenju prav, da izkoristimo možnost opredelitve in si malo pogledamo spletno stran Ministrstva za inf. družbo (LINK1), pa Ministrstva za promet (LINK2) ter stran sindikata železničarjev (LINK3) in združenja upravičencev (LINK4) za vračilo vložkov v telekom. omrežje.

Mogoče bomo s prebiranjem informacij na omenjenih spletiščih lažje izoblikovali naše stališče in bolj odločno obkrožili ZA ali PROTI.

In seveda k cenjenim mnenjem sodijo tudi forumski prispevki. Predvsem strokovni argumenti.

LINK1

LINK2

LINK3

LINK4

Še kratka pojasnila:

1. referendum glede železnic:
PROTI pomeni, da ste za (delno) privatizacijo železnic
ZA pomeni, da ostanejo železnice tako kot so, v državni lasti, kar želi sindikat

2. referendum glede telekomunikacij:
PROTI pomeni, da ste za vračilo denarja ki ga priznava država v višini 10 miljard SIT upravičencem
ZA pomeni, da ste za vračilo denarja v višini 24 miljard, kot želijo upravičenci sami.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Zeleznice se naj bolj pobrigajo za urejenost postaj, zeleznic in vlakov.

Maribor, drugo najvecje mesto, zelezniska postaja je pa taka, da bo pravkar razpadla. Pa to se ze vlece leta in leta pa noben niti migne ne. Mislim, ogromna sramota.

Vodilni pa seveda zavracajo odgovornost in krivijo drug drugega. To je vse, kar znajo.

San ::

Železnico bodo ta najbolj ugodne dele pokupili, ostali izven teh tras pa ste ornk naje...drajsal. Nekako tako kot Tam, ko so ga načrtno uničili, tako se sedaj načrtni niža vrednost železnic, zato pa so zanemarjene in imajo vrsto nesposobnežev na čelu, z Salkičemevo faco vred. Spet bo last nekaj, za kar se je miljone ljudi trudil narest skoraj 200 let, potem pa bodo za fičnike si med sabo razdelil ravno ti, ki to predlagajo in uničujejo - pač divja privatizacija zopet na pohodu.

Folk je za priključke nevem kokrat preplačal in to je sedaj last Telekoma - fajn, dejte vi men kup denarja, predvsem ti Ziggga, jest si bom pa kupil s tem en hud komp. in bom potem testiral doma kako delajo na njem špili in mi boste za vsak špil še mal dodal zraven, ker ga znam tok fajn koristit. Kar se pa tiče da gre za denar davkoplačevalcev - ja od kje drugje pa imajo denar? Samo manj denarja ostane za njihove svoje ostudne ekscese. Kar se mene tiče, bi moral dat tem ljudem delnice od Telekoma, saj so vložili vanj osnovni kapital.

Gantar pa je itak (ne)sposobnež prve liberalne klase in če je folk v taki večini volil, ja, nej jih pa tud plača. Meni ni jasno, kaj se potem pritožujejo po TV! Tolk jamrajo, pa vsi so na volitvah zadovoljni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

Ziga Dolhar ::

SunTrace: daj še enkrat si preberi moj post, no :-).

Sicer pa še nekaj: "postavljanje v kožo drugega" je zgolj stvar morale (in moralno je, da se tem ljudem sredstva vrnejo), nikakor pa ne nuja.

Se politiki postavljajo v kožu ljudstva, ali je obratno? 0:)

Tiger ::

No, ravno danes sem v kaselcu opazil letak Ministrstva za Informacijsko Družbo glede referenduma o telekomunikacijah.

In sicer notri nakladajo da bo Slovenija prva evropska država ki bo vrnila denar (itak do bo prva, ko pa vse druge same spodbujajo infrastukturo na podeželju), pa o tem, da bi za 14 Milijard SIT lahko kupilo 150.000 širokopasovnih dostopov do internet (ADSL) in še 300 neprofitnih stanovanj. Dober štos. Tega da so precej milijard tolarjev izgubili pri nabavi aviona pa seveda niso omenili. Pravtako javkajo, da Telekom nima denarja, da je tako zapufan, da bodo teh dodatnih 14 milijard kar davkoplačevalci plačali...

Škoda denarja za letake, očitno se res bojijo da bi jih ljudstvo linčalo, če bi refendum uspel, kajti ne pozabite, da je to samo svetovalni referendum in da bo njihova odločitev v parlamentu zagotovo proti.


McWolf ::

Telekom prvič
Telekom drugič


to sm po pošti dubu dans
Go tell it on the mountains!

Ziga Dolhar ::

Ufff.

Tiger, po mojem mnenju se dejansko imajo česa bati. Solidarnosti med ljudmi še zdaleč ni zmanjkal.

Jackass ::

Čakte mal! Nekateri žvite precej v zmoti!
Predstavlite si, da živite v eni zakotni vasi bogu za leđima in ste sami kopal, polagal kable, torej si spelal telefon! Kr pa, če si v enih rovtah glih ni mačji kašel! Danes pa je to vse last Telekoma Slovenije! Torej so uni ljudje delal zastonj? Zakaj pa? Isto so mogl plačat za telefonski prikluček, pa čeprov so si sami vse zrihtal!

jst bi tut hotu keš nazaj, kdo ga pa ne bi? Poleg dela so tle še stroški (kabel, montaža, material...) vse to so ljudje sami plačal! In jst ne vidm razloga zakaj tem ljudem tega ne bi vrnl!

In potem vidm na listu:
...da bo zarad tistih 7% ljudi oškodovnih preostalih 93% ljudi...

no, to je največja bedarija vseh časov in samo še ena medijska propaganda!

Jst dobr vem, pa tut vsi ostali, da tut če se ta denar ne vrne, ne bodo čist nč posodobl, čst nč prej ne bodo optični kabli položeni, itd...
Če pa se je država že namenila vložit toliko denarja v telekomunikacije, se bo pa ta denar tako ali tako razgubil med nekaj 10 ljudi (zdej pa zračunite med kolk % bo šlo pol teh 14 milijard tolarjev!!)!

Pa samo prosm ne mi rečt, da se to ne dogaja!

Kokr kol vzamete, morte priznt, da je edino pravično, da se denar vrne!!

Nekdo je zgori prbol, da bodo mogl vse plačat davkoplačevalci. No nej ti razširim obzorje (brez zamere), da država smo mi in da vse bomo plačal mi! Vse plačajo davkoplačevalci. Od plač politikom, uradnikom, celotni birokraciji itd.

Kar se pa tiče železnc:
Po mojih informacijah nameravajo potem podjetje Slovenske Železnice razbit na dva dela:
1.tovorni promet
2.potniški promet

potniški promet ni preveč rentabilen (upam da sm prov napisu), torej bo tle sama zguba in spet bodo naši vrli strokovnjaki, čeprav bo to privatno podjetje, poklicali na pomoč državo! Torej, začaran krog!

Drugič:
Zdej proge posodablja eno podjetje. A si sploh lahko predstavljate kako bo to, ko bosta to dve podjetji? to se bodo sam kregal, noben ne bo hotu posodobt infrastrukture! - torej, regresija!

Ta način so preikusili v angliji in nej vam povem, da imjo zelo slabe izkušnje s tem, ker se stvar ni obnesla!

Vsi pa vemo, da so naši vrli gospodarstveniki še mnogo manj sposobni in zato bodo še večje težave! In na koncu se bodo spt vsi obrnili na državo, kakor je pri nas še iz socializma v tradiciji!

Torej zaključek:
Prvo vprašanje ZA
Drugo vprašanje PROTI

Če se kdo ne strinja z mojo 99% ne zmotljivo teorijo oz. dejstvom, me prosm ne napizdevat, ampak lahko to lepo poveste! - Hvala!
jAcKaSS

BoGo ::

Veste kaj, glede zeleznic mi itak dol visi, kajti vseeno mi je, ce me nateguje drzava ali privatniki. Gled telekoma pa bom tako povedal:

Zakaj bi morali eni petkrat preplacati telefonski prikljucek, da bi ga lahko potem drugi dobili zastonj? Telekomu bi bila to super poteza, kajti potem bi lahko zastonj drugim naredili tel. prikljucke in pa seveda adsl prikljucke, kar pa pomeni, da bi telekom samo dodatno sluzil. Ne bojte se pa groznje, da bodo se davki povecali, ce nam telekom vrne denar. Davki se bodo itak povecali, ce dobimo denar ali ne.

pivmik ::

se totalno strinja z jAcKaSS-om:

Prvo vprašanje ZA
Drugo vprašanje PROTI
LP, Gregor GRE^

bosstjann ::

železnice nerazumem dobro za je eno ali dve podjetji??????????????

proti je privatizacija po kosih ????????????

hvala za razlago!

lp

Jackass ::

PicNiK: Hvala za podporo!

bosstjann: proti je kokr js mislm za eno podjetje, torej tko kt je zdej! Morm pa dobr še enkrat pogledat, k je čist možn, da je kje kšna zanka, pa se pol stvar obrne!
jAcKaSS

bosstjann ::

kolikor sem jest razumel je proti privatizacija po delih

prosim dejte me popravit da nam v nedeljo pol narobe obkrožu k jest zdej mislem oba ZA

Jackass ::

Druzga morš PROTI obkrožt, sicer ti pa še jutr sporočim, če sm se zmotu!!!!!!!!!!!!!!:D :D
jAcKaSS

Pepe ::

Je mogoče slišal kdo spot na radiu City.

Povzetek.
Če bodo v državnih rokah, bo nekaj iz njih. |O

Dobro, a ne.8-O
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Tiger ::

Kolikor jaz vem, glede slovenskih železnic je takole:

če boste glasovali ZA - bo to pomenilo, da ste za to, da Slovenske železnice ostanejo enotno podjetje in se kot take lastninijo in ostanejo v večinski državni lasti.

Če obrožite PROTI - podprete predlog države, da se podjetje Slo-želetnice razdeli na več delov, ki se bodo potem lastnili.

Evo vam celotno referendumsko vprašanje:
Ali naj se s predlaganim zakonom o preoblikovanju in privatizaciji javnega podjetja SŽ uredi preoblikovanje in privatizacija javnega podjetja SŽ drugače, kot je predlagano, in sicer tako, da javno podjetje deluje kot javno in enovito podjetje, ki zagotavlja kakovostne železniške storitve in varnost ter urejenost železniškega prometa;
- da se v javno podjetje SŽ vključijo vse tiste dejavnosti, ki so nujno potrebne za zagotavljanje varnega in urejenega železniškega prometa;
- da se v primeru privatizacije javno podjetje SŽ privatizira zgolj kot celota tako, da država ohrani večinski delež in prevladujoč vpliv;
- da v skladu z zahtevami EU vlada zagotovi takšno finančno strukturo, na podlagi katere se bodo vzpostavile razmere za uspešno poslovanje javnega podjetja SŽ;
- da vlada javnemu podjetju SŽ zagotovi dolgoročno sistemsko financiranje tistih železniških storitev, ki se izvajajo zaradi javnih koristi tako, da pokrije razliko med ceno, ki jo določa država, in dejanskimi stroški javnih prevozov, ki jih zahteva država in zagotavlja tudi ustrezen razvoj teh storitev;
- da vlada zagotovi pospešeno izvajanje nacionalnega programa razvoja slovenske železniške infrastrukture?

Jackass ::

Tiger: Hvala!

Pol sm se js zmotu, glede obkroževanja! Obkrožt morte ZA pr ta drugmu!

Torej zaključek:
Prvo vprašanje ZA
Drugo vprašanje PROTI
==> tukaj sm mislu proti temu, da se železnice privatizirajo! Ampak vprašanje je zgleda zastavljeno drugače, zato se popravljam in opravičujem!

Torej zaključek s SP1:
Prvo vprašanje ZA
Drugo vprašanje ZA

bosstjann: Prov si mel oba morš obkrožt za!!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

iration ::

Tudi jaz sem oba ZA.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Binji ::

drugi po moje rajs proti...sam se slabse bo ce bojo zeleznce lastninjene. Se bojo se skregali med sabo pol bos pa mogu met po moznosti razlicne vozovnce za vsak km proge:O
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Double_J ::

Oba proti.

MadMicka ::

Če bom slučajno mel čas v Nedeljo, potem "oba proti".

perci ::

Mici: Čist tko iz radovednosti, zakaj si proti prvemu?

Boeing ::

Fantje, insiderske info: v SŽ je cca 500 ljudi na zares visokih položajih, ki jih lahko eventuelno TAKOJ odpustijo, pa bojo vsi vlaki še vedno vozil nemoteno, skratka delovanje SŽ ne bo niti malo moteno... toliko o SŽ. Zadevo je TREBA sprivatizirat. Naj bo konkurenca, naj se koljejo med sabo. Profitiramo itak mi, uporabniki. Mogoče v cca 5-10 letih ne, potem pa ziher. Socializem je, žal, mimo...

Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Narcos Satanicos ::

Samo tko kukr je že eden napisou u VB so tud to probal in je bla totalna katastrofa, zamujanje vlakov, zastarelost, nesreče, itn... Vlaki so pa določenim ljudem edin kolkrtok pocen način prevoza u službo in ne morš to kr pozabt.

Dusko ::

Eh pa vi ne znate brat,

Telekom
Če hočte ves preplačan dnar nazaj glasujete ZA ,če samo del pa PROTI.
In povem vam ,da če bo referendum propadel torej bo več ljudi proti se bojo našli ljudje ,ki bojo lepo poiskali kabel in adios telefon.Nekateri namreč med njimi smo tudi mi ki smo doma med mariborom in gornjo raddgono imamo na svojem zemljiscu dva kabla enega za svoj telefon in drugega še za dodatni vod za mursko soboto.Torej poškodsujem tistega za mursko in bojo meli tam telefon kot indijanci na dimne signale.
Torej definitivno ZA

kar se pa tilče železnic pa je tisti spot na radio city malo čudn.Ampak če glasujete PROTI to pomeni
da se bodo razbili na 3 ali 2 dela in ne bojo več bremenili davkoplačevalcev.Bo pa država še vedno mela prste vmes in zagotavljala redni prevoz in vse ostalo.
Torej Železnice bodo še vedno v državni lasti ampak ne 100% tako kot je zdaj. Mogoče bo delež države recimo 40%
To je mišljeno s tistem prispevku in reklami ki je na radio city in je bil objavljen tudi v včerajšnjem Večeru an prvi strani.

Če boste pa glasovali ZA pa to pomeni ,da ste za dosedanje stanje.Torej zato ,da jih v celoti podpisa država ,dobivajo 13 plačo ,vsew dodatke ,božičnico .ne glede na to koliko izgube pridelajo. In v zadnjih 3 letih so jih za 6 milijard.v letu 2003 pa bo po izračunih znašala izguba 10 milijard.Po mojem mišljenju se to mora končati in naj se postavijo na svoje noge.Je pa tu še eno vprašanje ,kdo bo sploh hoto kupit tako zastarelo podjetje.
Torej Pri železtnicah ,če ste za privatizacijo glasujete PROTI

MadMicka ::

Za privatizacijo železnic sem pač zato, ker je enostavno učinkovitost dela v zasebnem sektorju bistveno večja.

Ker pa so železnice gotovo tudi v širšem javnem interesu, pa lahko država obdrži nadzor preko sistema koncesij...

||_^_|| ::

Za železnice definitivno PROTI. Za telekom pa najbrš tut.

Jackass ::

Boeing:
Ja sam 500 odpuščenih ljudi pomeni vsaj 400 družin, ki zaradi tega nastrada!

Če pomislš da dela eden ali oba starša na železnici, kjer so relativno nizke plače, pol to pomeni zlom za celo družino, ker bodo mel zdej pa še tolk manj!!!


No upam, da ste se dons tisti, ki imate volilno pravico, sprehodil do volišč!:D
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

madmitch ::

Ja sam 500 odpuščenih ljudi pomeni vsaj 400 družin, ki zaradi tega nastrada!


Pa šta.

A naj zaradi navidezne socialne varnosti trpi sistem in s tem uporabniki. Mislim da ne.

Nek politik "desni" je pred 11. leti dejal: "Gospodarstvo v sloveniji je treba sesut do podna in ga še enkrat postaviti na noge."

Pa kako prav je imel.
Tudi privatizacija SŽ je del tega.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Jackass ::

sej sesuvajo ga, to se ti ni treb bt, ampak "levi"!!

Se vid, da si en velk EGOIST!!!
jAcKaSS

Boeing ::

Jackass: 500 ljudi ni nič - z temi bi se samo prišparalo težke maljone... v načrtu je v par letih zbiti iz sedanjih nekaj-nad-9000 ljudi na 7500 oz. še manj... večinoma predčasne upokojitve, pa vendar... to je sekundarni problem, z katerim se bo ukvarjala socialna in zavod za zaposlovanje, itak pa to ne bo čez noč ampak v roku parih let, tako da fear not...

no ja, z tem se bo že država ukvarjala...

vsekakor, oboje proti.

:)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

||_^_|| ::

Jackass: socializem je mimo. Živimo v čudovitem kapitalizmu>:D

iration ::

Pričakujem, da bo Gantar odstopil.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Matty ::

Mimogrede... ce bi sel na referendum (pa nisem ker se mi ni dalo vozit domov cirka 100km samo zato) bi glasoval proti privatizaciji zeleznic. Pa ne zaradi "bogega" sindikata, ampak zaradi dejstva, da bodo v treh novih podjetjih veliki problemi. Kot primer lahko dam zeleznice v angliji, ki so do konca privatizirane, kjer je potniski promet izredno drag, vlaki zamujajo (ja!!!) ali jih sploh ni, poleg tega pa se je stevilo nesrec povecalo od privatizacije!!! Sindikat je sam kriv, saj bi se lahko bolj "ugodno" pogajal z vlado in so sami zaj*****... Oni pa SE vedno zahtevajo (in dobivajo tudi upokojenci SZ!) placani teden v toplicah (katera firma se to placuje za 9000 zaposlenih!!!!!!), strojevodje imajo beneficirano dobo (zakaj je nimajo potem tudi avtobusarji, tovornjakarji????), ...

Vracanje za izgradnjo telekomunikacijskega omrezja? Bullshit, kdor je prebral referndumsko vprasanje... 100% je nesmisel, saj bi bilo potrebno upostevati tudi amortizacijo (kar pomeni, ali je bil prikljucen narejen pred 10 leti ali pred 30 leti) in naknadno vzdrzevanje... Bolje bi bilo, da bi del dali v denarju (npr. do 40%), ostali del pa dali v delnicah novega podjetja... (sedaj bo vse v denarju). Itak pa referendumska odlocitev velja samo eno leto, in po moje bo tezko, da bo drzava prvo kupnino za telekom ze dobila v roku enega leta... (ok, lahko jo ze jutri, samo cena bo nizka)

Ziga Dolhar ::

Mimogrede:

Tisto vprašanje, ki je bilo sestavljeno iz treh odstavkov, je slovnična katastrofa. Ko sem bral, sem se na volišču domala naglas režal ob mojstrski trikratni omembi zveze "in sicer tako da/kot", ki je bila v vseh primerih različno dopolnjena z vejicami ipd... :D --Težak.

p.s.: vsekakor menim, da to ni primerno. Da pa je itak važna vsebina pa gor ali dol.

MadMax ::

Matty:
saj bi bilo potrebno upostevati tudi amortizacijo

Ta amortizacija je upoštevana.
Vlaganje pred letom `80 je dokončno amortizirano, zato tisti ne dobijo nič. Za mlajše pa obstaja %lestvica.
Očitno nisi na tekočem, pa vseeno komentiraš:\
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jackass ::

No mislm, da se je zdej prepirat brez veze, ker zdej je kar je!

Po toči zvoniti je prepozno!

Torej rezultati so taki:
1. Telekomunikacije:
76,61 ZA
22,27 PROTI

2. Železnice:
47,12 ZA
50,9 PROTI

Torej večina ljudi ni egoistov. Lepo!!!:D
(sodeć po rezultatih telekomunikacijskega referenduma!)
jAcKaSS

Matty ::

madmax... ne vem ce se tako zelo motim, saj bodo denar dobili tudi tisti, ki so vlagali pred letom 80! Brez skrbi, da vem kako je z amortizacijo, in tudi vem da obstaja lestvica (odvisno od kategorije).

Vseeno si najprej poglej prvotni zakon, zaradi katerega je bil referendum...

ZAKON sprejet lani

Ta referendum bo dal dolocena dopolnila temu zakonu (ZVVJTO). V ZVVJTO je bilo doloceno:
upravičencu pripada vračilo v denarju, odstotek vračila pa je določen v zakonu – za pogodbe, ki so sklenjene med 1974 – 1980, je to 20% od osnove za vračilo, med 1981 in 1983 25 % od osnove za vračilo, 1984-1987 30% od osnove za vračilo, 1988 in 1990 35% od osnove za vračilo, 1991 in 1994 pa 40% od osnove za vračilo (4. člen zakona)

Z refendumom je bilo izglasovano, da se denar vrne neglede na datum vlaganja (1 odstavek referenduma) in v CELOTI v denarnih sredstvih (2 odstavek). In po mojem razumevanju sedaj 4 clen prvotnega zakona postane brezpredmeten...

Kar pomeni, da se obraba ne uposteva... To pomeni, da bodo morali denar dobiti tudi upravicenci (ce so) pred letom 1974. Nikjer tudi ni navedeno (oz. bilo navedeno), to kar trdis ti, da kdor je vlagal pred letom 80 ne dobi nic, da potem obstaja lestvica...

No ja... dobra stran tega referenduma (ceprav bi glasoval PROTI, ker je to skregano z ekonomsko logiko) je, da tudi nasa familija dobi denar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

Thomas ::

Jest mislim, da so se volilci tokrat na referendumu v obeh primerih odločili tako, kot bi jim jest svetoval.

Pametni volilci, ni kaj!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jackass ::

Men mal skrbi glede železnc, ker ne vem komu je jasno kaj bo z njimi v prihodnosti!

Če še državi ni jasno kaj bo čez 5 let pol zna bit to mal problem!

Smil se mi pa tistih menda 1500 delavcev, ki bodo odpuščenih v teh 5-ih letih!
jAcKaSS
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drugi tir...novi TEŠ6? (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Loža
2674489168 (65843) nekikr
»

Spletna prodaja vozovnic za vlak leto dni pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10922253 (16750) 111111111111
»

Reketi državnih podjetij 'novinarjem'

Oddelek: Problemi človeštva
8973 (793) jype
»

SŽ omogočil nakup vozovnic po spletu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212408 (10105) aborko
»

Privatizacija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23446979 (41219) Matako

Več podobnih tem