» »

Se AMD-ju obeta stečaj?

Se AMD-ju obeta stečaj?

Rambo ::

  • premaknil: Tomi ()

Zheegec ::

Očitno si edini, ki o tem razmišlja :D V 4. četritini leta 2002 je bila AMDjeva izguba tolikšna, kot v vseh ostalih 3 četrtinah skupaj, to pa že piše da zaradi prestrukturiranja. Sicer pa se je AMDjeva prodaja procesorjev v 4. četrtini povečala za okoli 25%, kar lahko kaže na dober rezultat v 1. četrtini 2003. Sicer pa je s temi T-brediB požel veliko navdušenje med OverClockarji (kar Morphlinga poglej :D ). Če bo AMDju uspelo s Hammerji in pa Bartoni, potem naj se Intel pazi :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boeing ::

Rambo: ja vešda... AMD-ju dejansko gre trenutno malo slabše, ampak če pozorno pogledaš poslovne rezultate se lepo vidi, da se pobira... tako kot je ALIEN3001 napisal, če bodo Bartoni za kaj, naj se Intel pazi... pa, upajmo da bodo, aneda ? :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tarzan ::

Komaj jih čakam. Prvi naj bi bili (naj bi bili !!!) dobavljivi že v začetku februarja. Še me spomin ne vara 7. februar 2003. Bom videli kakšne bodo cene in OCability, potem se bomo pa odločal, če je čas za nadgradnjo.

Po mojem mnenju bo AMD težko uresničil to napoved. Pomoje je bolj realen datum sredina marca >:D

Zheegec ::

Bartone bo prav gotovo izdal takrat, ko je bilo to najavljeno (7.2.2003), večje vprašanje so Hammerji (Athlon64 in Opteron).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tarzan ::

Alien3001, iz tvojih ust v AMDjeva ušesa:D
Res upam, da bodo res, glede na to, da so 2800+ nehali izdelovat ravno zato, da naredijo prostor Bartonu 2800+ je mogoče res kaj na tem.

Zheegec ::

Aja, a kdo mogoče ve, kako se bo sedaj izračunaval PR+ rating, ker po mojem bo XP2800+ na Barton jedru imel manjšo frekvenco kot Throughbred zaradi več L2?!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

San ::

Ta PR je počasi treba opustiti AMD. To bi bila lepa godlja, če bi imel spet drugačno preračunavanje za Bartone.

p.s.: Koliko je po PRu moj 900 MHz Athlon? Po mojem ene 1200+?

Zheegec ::

Po PR+ je tvoj AMD Athlon900 -> Athlon900+ :D AMD je uvedel PR+ rating za primerjavo, da vidimo, na koliko Mhz bi moral teči star Athlon (kot ga imaš ti), da bi bil enako hiter kot Athlon XP. Seveda se da to tudi lepo primerjati z Intelovimi procesorji. Po moje je to prav, da ljudje vidijo da ni vse v Mhz.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TheJack ::

Po PR+ je tvoj AMD Athlon900 -> Athlon900+ :D AMD je uvedel PR+ rating za primerjavo, da vidimo, na koliko Mhz bi moral teči star Athlon (kot ga imaš ti), da bi bil enako hiter kot Athlon XP. Seveda se da to tudi lepo primerjati z Intelovimi procesorji. Po moje je to prav, da ljudje vidijo da ni vse v Mhz.


Tako pravi AMD, ampak je čista laž. Stari TBird je pri istih MHz takorekoč do pičice enako hiter, kot nov AthlonXP (razen v programih, ki izkoriščajo SSE). Preveri v Sandri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Zheegec ::

Ne pa ne, ker Athlon XP napravi več operacij na urin cikel kot Athlon Thunderbird ali pa P4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TheJack ::

The single processor Palamino chips, the Athlon XP, did finally ship in October, and as I wrote in Round 3 they were faster. But, the reasons that the Athlon XP won the tests had less to do with any kind of major redesign of the chip than simply that the Athlon XP was clocked about 10% faster than earlier Athlons. In fact, I pointed out in October that some of the supposed speed increases just plain weren't there to be seen. The supposed hardware prefetch - I couldn't measure it. This "Quantispeed" crap? What was that? AMD had simply cranked up the clock speed, which I later confirmed by doing low level analysis of the instruction execution and finding that between the Athlon Thunderbird and Athlon XP, instruction timings remained identical. It was the same chip, built on the same .18 micron process, but with a fancy new name. Yay.

http://www.emulators.com/docs/pentium_4...

Zheegec ::

Kar poglej malo teste. Tale vir raje sploh ne bom gledal, že vidim Pentuim_4.html:D
AMD had simply cranked up the clock speed

Poglej teste, kjer je AXP1600+ hitrejši od Thunderbird 1.4, čeprav ima XP1600+ manj Mhz.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TheJack ::

Jaz bi na tvojem mestu vir vseeno pogledal. Navsezadnje te članke piše človek, ki je po mojem mnenju glede procesorjev najbolj verodostojen in ki je enako kritičen do P4 in Athlonov, Intela in AMDja (poglej si recimo članke, ki jih je napisal ob izidu P4).
Si pa morem priznati, pametnejši od mene, da pristranskost pisca ugotoviš iz URlja.

Poglej teste, kjer je AXP1600+ hitrejši od Thunderbird 1.4, čeprav ima XP1600+ manj Mhz.


:D 1600XP in TB 1400 imata oba 1.4 GHz,

Jackass ::

Sploh nism bral, ampak bom sam neki reku:

Ma nesme propast, Pentiuma še odklent ne morš, pa še mal dost precej je dražji!

Fantje, če ne bo treba pa pujsa zbit pa pogledat kako se da rešt krizo!:D :D
jAcKaSS

root987 ::

AMD pa res nebo propado.. vsaj dokler ne izdajo Hamerjev pa onih ta drugih.... ka bo pa pole pa je odvisno od nas, kupcev....
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923321 (15101) 54j0
»

Kateri procesor imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087993 (5394) GamingFish
»

AMD Sempron 2800+

Oddelek: Pomoč in nasveti
101614 (1393) Jaffa
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583095 (2536) C_maniak
»

Bartoni

Oddelek: Novice / Procesorji
362593 (2593) Gejmer

Več podobnih tem