» »

Morebitna kazen

Morebitna kazen

KernelPanic ::

Spostovani!

Danes sem prejel vsem znani modri listek od Mestne Obcine Ljubljana, pa me zanima, ce je posiljatelj MOL in ne Inspektorat, ali je to vseeno kazen (radar, parkiranje, ...)?

Lp,
M.

Tomas 33 ::

Prevzemi in izkoristi polovičko. Dnevi, ko si se dve leti izogibal sodniku in se izognil kazni, so že zdavnaj mimo.

klemenSLO ::

Moja je tud dobila dons. Pošiljatelj MOL: mestno redarstvo. IN je bla kazen za prehitro vožnjo.. SLikano z radarjem
Peljala je 44! namesto 30. Kazen 300€ (150 če prec plačaš)...in 3 pike... jebojih
slikano konc februarja
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

VelikiTun ::

14km/h razlike v coni 30 je že praktično razlika med smrtjo oz. hujšimi poškodbami ter enostavnim zlomom okončine. Pravilno.

KernelPanic ::

klemenSLO je izjavil:

Moja je tud dobila dons. Pošiljatelj MOL: mestno redarstvo. IN je bla kazen za prehitro vožnjo.. SLikano z radarjem
Peljala je 44! namesto 30. Kazen 300€ (150 če prec plačaš)...in 3 pike... jebojih
slikano konc februarja
Ja pol je bo zgleda kazen, matr je zena jezna ...

KernelPanic je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Moja je tud dobila dons. Pošiljatelj MOL: mestno redarstvo. IN je bla kazen za prehitro vožnjo.. SLikano z radarjem
Peljala je 44! namesto 30. Kazen 300€ (150 če prec plačaš)...in 3 pike... jebojih
slikano konc februarja
Ja pol je bo zgleda kazen, matr je zena jezna ...
Samo ni mi jasno, kje so me ujagali, ker se probam drzat predpisov!!

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Dobr se ti probaš.

:)

KernelPanic ::

kuglvinkl je izjavil:

Dobr se ti probaš.

:)
Ja no glej, vsak kdaj pa kdaj gre mal cez omejitev ...

kuglvinkl ::

Seveda, in če ima srečo plača samo kazen.

Zgodovina sprememb…

KernelPanic ::

kuglvinkl je izjavil:

Seveda, in če ima srečo plača samo kazen.
Ti nisi nikoli vsaj malo peljal cez omejitev?

kuglvinkl ::

Jamais.

Pizda, ne vem, zakaj to kazen jemljete tako osebno? zajebu si, zdej boš pa plaču. A bo konc sveta?

Al te zajebava to, ker so te dobil, o ti veliki tzar?

Če česa ne maram je pa izogibanje odgovornosti.

jype ::

KernelPanic> Ti nisi nikoli vsaj malo peljal cez omejitev?

Zakaj pa bi?

Sej si tut nikol nism heroina špricnu v žilo, al pa ponesreč otrok naredu. Pač ne počneš tega, vožnjo avtomobila izvajaš zbrano in odgovorno, pa se ne zgodi.

KernelPanic ::

Ma neeeeeeeeeeee, dobil so me, seveda bom placal in ne zajebava me to, ker so me dobil, ampak zato, ker je zena jezna. :D Placal bom pa takoj jutr, posta najbrz dela!

jype je izjavil:

KernelPanic> Ti nisi nikoli vsaj malo peljal cez omejitev?

Zakaj pa bi?

Sej si tut nikol nism heroina špricnu v žilo, al pa ponesreč otrok naredu. Pač ne počneš tega, vožnjo avtomobila izvajaš zbrano in odgovorno, pa se ne zgodi.
Moj cilj na cesti tudi ni pobit 100 ljudi na 100 km, vozim normalno, ampak hocem povedat da vcasih clovek lahko malo kasno reagira na znak, saj smo samo ljudje ...

Zgodovina sprememb…

jype ::

KernelPanic> ampak hocem povedat da vcasih clovek lahko malo kasno reagira na znak, saj smo samo ljudje ...

Take reči, če so zares nenevarne, policisti tudi spregledajo.

KernelPanic> ampak zato, ker je zena jezna.

Tudi jaz bi jih ziher slišal, če bi takšno neumnost naredil.

kuglvinkl ::

Elaboriraj zdej to. Žena je jezna, ti boš pa še pred fruštkom teku na pošto?

A češ, da si ti zmislimo kakšna smiselna opravičila oz. možne variante, zakaj si naletu na radar?

Moj svet: plači kazen, pa zameni ženo. Pa kup bicikl (sam kaj ti bo k maš ženo).

Zgodovina sprememb…

KernelPanic ::

kuglvinkl je izjavil:

Elaboriraj zdej to. Žena je jezna, ti boš pa še pred fruštkom teku na pošto?

A češ, da si ti zmislimo kakšna smiselna opravičila oz. možne variante, zakaj si naletu na radar?

Moj svet: plači kazne, pa zameni ženo. Pa kup bicikl (sam kaj ti bo k maš ženo).
Zena je jezna ja, pred frustkom ne bom na posto letu, bova sla skupaj, kot zakonca. Poanta pa je, da zadnje pol leta zelo pozorno pazim na hitrost in vezavo pasu in raje peljem malo manj od omejitve, kot po omejitvi, zato mi ni jasno, kje so me dobil in mi to ne da miru. Zene pa ne bom zamenjal, ker boljse ne bi mogel dobiti. Ce naredim kej dobrega, sem vselej pohvaljen, ce ga pa poserjem, je pa logicno, da te zenska, ki ji je stalo do tebe in ki te ima rada, okarala. Raje bi po moje videla, da vrednost zneska kazni zapijem kot pa da placam kazen zaradi neumnosti. :D

jype ::

Ampak ti sploh ne veš še, če je kazen, kolikšna je in za kakšen prekršek? :)

Saj mogoče pa ni.

KernelPanic ::

Pojma nimam, jutr morm na posto!

kuglvinkl ::

Sam ne vem, zakaj si tolk nervozem. Še nism slišu, da bi komu Pošta spizdila. No, mogoče v Dalmaciji.

Poročaj, k se vrneš s pošte. Mislm o kazni, ne o makeup sexu, m'kay?

Zgodovina sprememb…

KernelPanic ::

kuglvinkl je izjavil:

OK. Poročaj, k se vrneš s pošte.

Mislm o kazni, ne o makeup sexu, m'kay?
HAHAHAHA, po moje bo mejkap seks samo v primeru, ce bo kazen pod 100 eur. :D

jype ::

Držimo pesti.

kuglvinkl ::

Mislm, za sex. Makeup gor al pa dol.

D3m ::

Kugla, si dans mal nataknjen? :D Chill man.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuglvinkl ::

Nisem nataknjen. Au contraire.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

On je ze dubu svoje pa zdej mal veseljaci :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

D3m ::

kuglvinkl je izjavil:

Nisem nataknjen. Au contraire.


Saj je dobil kazen. Več mu ne moremo pomagat. Lahk mu pa priporočamo Neopersen, za ženo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuglvinkl ::

darkolord je izjavil:

On je ze dubu svoje pa zdej mal veseljaci :)


hehe :))

KernelPanic ::

Nene, smeti sm moru odnest, k mamo goste, sorodstvo oz zene in mam polno hiso!

KernelPanic ::

Evo, sm su dvignit! :D Za ritjo mi je vozil radar en mesec nazaj ob pol devetih zvecer, prekoracil sem hitrost za 6 km, dobil kazen 100 eur (polovicka 50 eur), brez kazenskih tock. Sel sem pa z zeno od mame svoje, kjer smo se nekaj malega sporekli in se spomnim, da sem brez potrebe bentil v avtu. :D

KernelPanic je izjavil:

Evo, sm su dvignit! :D Za ritjo mi je vozil radar en mesec nazaj ob pol devetih zvecer, prekoracil sem hitrost za 6 km (vozil sem 56 km/h namesto dovoljenih 50 km/h), dobil kazen 100 eur (polovicka 50 eur), brez kazenskih tock. Sel sem pa z zeno od mame svoje, kjer smo se nekaj malega sporekli in se spomnim, da sem brez potrebe bentil v avtu. :D
Aja, pa zena si je navzven malo (navznoter pa zelo) oddahnila, ker kazen ni previsoka. :D

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

KernelPanic je izjavil:

Sel sem pa z zeno od mame svoje,


Evo, ti si bil na družinskem referendumu zih Za! ;)
https://dolhar.si/

KernelPanic ::

Itaq. :D Tut ce mi ne bi bil vsec zakonik, samo, da sem proti klerofasistoidni RKC. :D

St235 ::

No vsekakor upam, da žena od tvoje mame ni tudi jezna nate:)

strup121 ::

za tabo je torej vozila provida in te ni ustavila?! Zanimivo.... Si verjetno prvi tak v RS.

PINki ::

Malo obujam temo, ker se mi ne ljubi odpirati nove.

Zanima me, ali te policaj lahko oglobi če "vidi" (po svojem števcu v službenem vozilu), da si prekoračil hitrost za 10-20kmh recimo. Torej nima dokaza, vendar oba vesta, da si vozil hitreje od predpisana omejitve hitrosti.

Verjetno ti lahko, da kazen za kakšno objestno/divjo vožnjo ali podobno?

Sicer mi se to še ni zgodilo, vendar me zanima kakšne argumente lahko voznik uporabi v svojo prid? Policist te lahko oglobi, če ne uporabiš smernika pa prav tako nima dokaza. Malo čudno IMO.

Ker 1x me je policist ustavil, ko sem iz črpalke zavijal levo, znak pa je bil postavljen obvezno desno in spodaj dopolnila tabla z sliko tovornjaka, kar si interpretiram, da je obvezna desna smer samo za voznike tovornjakov. Tudi talne označbe so dovoljevale zavijanje v levo, saj sta bili mesti za razvrscanje tako leva kot desna. Ker policaj ni hotel sprejeti tega, da je v zmoti, sem raje bil tiho in mi je dal le opozorilo. Če bi hotel siliti z svojim "prav" bi verjetno dobil še kazen za kršenje prometnih označb.

GupeM ::

Če po svojem števcu vidi da prehitro voziš, ti zaradi tega ne more dati kazni, ker njegov števec ni rečeno da je točen (kar naj bi za radarje veljalo in imajo tudi ustrezno potrdilo da ne odstopa za več kot X odstotkov). Tisto z znakom in dopolnilno tablo s sliko tovornjaka pa si imel ti prav: velja samo za tovornjake. Drugače bi bilo v Ljubljani ogromno ulic praznih.

Si bom pa še sam sposodil temo: Ni mi pa jasno kaj naj bi pomenil trikotni znak s snežinko (poledica), spodaj pa znak 60. Ali omejitev 60 velja samo kadar je nevarnost poledice ali velja vedno? Recimo omejitev v primeru dežja je označena z znakom omejitve, spodaj pa dopolnilna tabla na keteri je dež/sneg. V zgornjem primeru pa zgoraj trikotnik s snežinko, spodaj pa znak za omejitev.

Brane22 ::

Nisem čisto 100% v to da nikoli ni osnove.

Ne more ti opaliti kazni za prehitro vožnjo po tej osnovi kot bi jo lahko z radarjem a če je bila hitrost očitno bistveno previsoka ( da si vozil npr. 150 na področju, kjer je dovoljeno 40 km/h) pa mogoče ma kako drugo zakosko osnovo ( objestna vožnja itd).

PINki ::

@GupeM: Jaz mislim, da je vedno ista omejitev, tista snežinka pa služi kot opozorilo (kot tisti znak klicaj "!") Koliko je pa drugače omejitev tam?

Meizu ::

Ravno par dni nazaj ko sem bil v celovcu sem se šele zamislil v kakšni policijski državi živimo.

Sam sem parkiral v neki parkhiši kjer sem za 5:30 ur parkiranja plačal 15€. Moj kolega je pa avto porinil direkt pred neko ustanovo, kjer je čez čas jasno zagledal na svojem avtu kazen za napačno parkiranje.

20€ heh. Dokler ni premaknil avta, mu je ta kazen veljala cel dan.

Pri nas ti s pajkom zasačijo avto, da bo za ziher nataknejo še lisice, obojno rabiš mastno plačat seveda, plus še kazen. Svašta.

GupeM ::

PINki je izjavil:

@GupeM: Jaz mislim, da je vedno ista omejitev, tista snežinka pa služi kot opozorilo (kot tisti znak klicaj "!") Koliko je pa drugače omejitev tam?

Drugače je tam omejitev 90 km/h.

PINki ::

Zanimivo, ker logično bi bilo, da je zgoraj omejitev in spodaj dopolnilna tabla za poledico, vendar verjetno nimamo znaka za poledico v pomanjšani dopolnili obliki pa so nataknili kar ta veliko.

Lahko se pozanimaš na občini pomoje. Predvidevam pa, da velika večina ne vozi 60 tam, kajne?

Arto ::

Jaz vozim kolikor se da po omejitvah, pa mi stalno vsi trobijo in me jezno prehitevajo. :(

Avenger ::

čez mejo imajo v kvazi regionalni cesti, ki je v očitnem naselju (dvorišča itd.) omejitev 70. Nihče ne vozi več, ker se z omejitvijo vsi strinjajo. Pri nas je nekaj lepih primerov, kjer je cesta popolnoma ravna, pregledna, a glej ga zlomka, ker je v naselju, velja 50. Zanimivo, da so v LJ posejali table z omejitvijo 60, vendar je to spet trik, ker je še vedno ogromno cest, kjer velja 50 in je recimo nekje tabla za 60, potem je križišče, ki to tablo razveljavi in od tam naprej je spet 50, potem je pa spet malo naprej tabla 60 in je videt, kot da nas nekdo zaj... najbolš bo, ko bojo robotki vozil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

darkolord ::

Ravno par dni nazaj ko sem bil v celovcu sem se šele zamislil v kakšni policijski državi živimo.
Problem je, ker pri nas začne folk v nasprotnem primeru hitro delat razne računice, kako se jim bolj splača pustiti avto sredi ceste, namesto na par minut oddaljenem parkirišču.

Pa v večini primerov je kazen za nepravilno parkiranje tudi pri nas 20 eur (polovička)

RejZoR ::

GupeM je izjavil:

Če po svojem števcu vidi da prehitro voziš, ti zaradi tega ne more dati kazni, ker njegov števec ni rečeno da je točen (kar naj bi za radarje veljalo in imajo tudi ustrezno potrdilo da ne odstopa za več kot X odstotkov). Tisto z znakom in dopolnilno tablo s sliko tovornjaka pa si imel ti prav: velja samo za tovornjake. Drugače bi bilo v Ljubljani ogromno ulic praznih.

Si bom pa še sam sposodil temo: Ni mi pa jasno kaj naj bi pomenil trikotni znak s snežinko (poledica), spodaj pa znak 60. Ali omejitev 60 velja samo kadar je nevarnost poledice ali velja vedno? Recimo omejitev v primeru dežja je označena z znakom omejitve, spodaj pa dopolnilna tabla na keteri je dež/sneg. V zgornjem primeru pa zgoraj trikotnik s snežinko, spodaj pa znak za omejitev.


Nikakor ker števec policijskega vozila ničesar ne dokazuje. Te pa lahko ustavi in zahteva miljavžent stvari od alkotesta do ostale obvezne opreme in spravnosti avta... Ker za tisto pa te lahko oglobi neglede na to kaj si pred tem počel, seveda če kaj od tega ne štima. Če pa nisi pijan in je vse kot mora bit pa mu ne bo ostalo drugega kot da te izpusti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Bistvena razlika je v tem, da to, da ni smernika policaj lahko vidi in lahko o temu priča. Zgolj vizuelno pa ne more ocenit hitrosti vozila, zato se zahteva ustrezna meritev. Enako te na naprimer ne more brez alkotesta oglobit za vožnjo pod vplivom alkohola. Določene prekrške je pač možno natančno zazanat zgolj vizualno, za nekatere pa se zahteva ustrezna meritev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitve hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
788701 (5185) Miha 333
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53588054 (71098) darkolord
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549152426 (143670) BlueRunner
»

Radar me je ujel in slikal

Oddelek: Loža
4511392 (9855) Valvoline

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48676625 (69325) Gandalfar

Več podobnih tem