» »

Radar me je ujel in slikal

Radar me je ujel in slikal

JanezH ::

Avtocesta od štajerske proti Ljubljani, po koncu drugega tunela. Ko sem prisel iz tunela sem tempomat nastavil na 130km/h kot vedno, ko vozim na avtocesti (v tunelu je bila omejitev 100km/h). Čez nekaj časa pa zagledam stacionarni radar in blisk. Takoj sem vedel, da me je slikal. Malo za radarjem pa je bila tabla za Konec priporočene hitrosti.


To je kazen glede na to, da sem bil slikan ane?
Tud po avtocesti ne moreš več vozit normalno 130km/h, brez da bi te država obrala ...


.
.
  • zavaroval slike: bluefish ()

BALAST ::

Torej zavestno kršiš omejitve v tunelih?

Keyser Soze ::

Hja, če ni bilo za tunelom znaka za konec vseh omejitev... Pol si ga najebal po domače. ;)
OM, F, G!

JanezH ::

Balast a si nepismen, ne znaš sklepat ali pa moraš samo še 1x prebrati napisano? Probaj zadnje no, če ti pa še kar ne bo jasno pa le vprašaj.

SmeskoSnezak ::

Dokler ni table, da ni več omejitev ali konec omejitve, nimaš kaj hitreje za vozit. Od trojan nekje do Ljubljane je omejitev 100kmh. Bolje spremljaj znake, hitro te dobijo, če ne paziš dobro.
@ Pusti soncu v srce... @

harvey ::

Shit, potreben je biti pozoren na znak

...



Nekje po cestninskih postajah, kjer je omejitev 40, so zelo daleč ;(( in je krasna priložnost za kasiranje....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

enjst ::

JanezH je izjavil:

Tud po avtocesti ne moreš več vozit normalno 130km/h, brez da bi te država obrala
Dobra stran je, da če si bil solo, si se do Ljubljane vsaj imel kaj pogovarjati sam s sabo.

Nimaš kaj, barabe čakajo na denar predvsem tam, kjer jim kar sam v žep pade...

Matev ::

Malo za radarjem pa je bila tabla za Konec priporočene hitrosti.


mislim da ta znak ne ozančuje konec omejitve hitrosti

b ::

Če je res omejitev 130, potem je možno, da je radar narobe nastavljen (hitrost pri kateri te slika) ali celo pokvarjen. Pred časom se je to zgodilo za tunelom iz Grosupljega, kjer prideš iz tunela, se pelješ še dobrega pol kilometra in potem je radar. Omejitev seveda 130, slikal pa je vse po vrsti.

Če pa ni 130... je verjetno še 100 iz tunela. Sej +30 na AC ni tako hudo finančno :)

mastah ::

kaj si sploh ta znak za priporočeno dajal tle gor? če je priporočena 100 še vedno lahko voziš 130

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

fosil ::

Tam na štajerski avtocesti je en del, kjer je tudi izven tunelov hitrost omejena na 100.
Potrebo je bit pozoren na znak ki ga je omenil k4harvey.
Če je konec tunela to ne pomeni da je tudi konec omejitve. Omejitve "resetira" samo križišče.
Tako je!

harvey ::

Omejitve "resetira" samo križišče.

Točno tako, vendar je npr. na Letališki v Lj postavljena omejitev 60 zelo dvoumna, velja namreč le do naslednjega križanja (izvoza), ki je tudi označeno z znakom "križišče s prednostno cesto", to pa je vsega recimo 100 m. Ali pa smatrajo te izvoze kot nekrižišča, oz. kot del dvorišč. Če je smatrano kot dvorišče, potem tako križanje cest ne potrebuje znaka, ali pač. Naslednji znak za omejitev hitrosti 60 je šele za križiščem Letališka-Leskovškova. Skratka triki varianta 50/60.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bosmla ::

Sicer se bodo pridne ovce krizale ampak ker je vse skup bolj nabiranje denarja se lahko sklicujes tudi na 8. člen ZPrCp - ce seveda mas dokaz (price,...), da v casu prekrska nisi ti vozil.

Matev ::

omejitev hitrosti je smiselna v tunelu
ko prideš ven je pa zgolj za nabiranje denarja i nstriženje ovc

žalostno je da je nekaterim to všeč
snežkosnežak je recimo en takih
Dokler ni table, da ni več omejitev ali konec omejitve, nimaš kaj hitreje za vozit.

St235 ::

Spet kup teoritiziranja. Če je bila omejitev 130 in si vozil 130, potem ne bo kazni. Če je bila omejitev 100 in si vozil 130 si bil v prekršku in bo lahko kazen.

b ::

harvey je izjavil:

Omejitve "resetira" samo križišče.

Točno tako, vendar je npr. na Letališki v Lj postavljena omejitev 60 zelo dvoumna, velja namreč le do naslednjega križanja (izvoza), ki je tudi označeno z znakom "križišče s prednostno cesto", to pa je vsega recimo 100 m. Ali pa smatrajo te izvoze kot nekrižišča, oz. kot del dvorišč. Če je smatrano kot dvorišče, potem tako križanje cest ne potrebuje znaka, ali pač. Naslednji znak za omejitev hitrosti 60 je šele za križiščem Letališka-Leskovškova. Skratka triki varianta 50/60.


Jaz se zanašam samo na križišča z znakoma stop ali križišče s prednostno cesto. Ali pa če je očitno, da gre za cesto nižje kategorije (a tudi te imajo navadno znake). Vse ostalo so dovozi. In če bo potrebno, bom to utemeljil tudi pri sodniku za prekrške. S policajem se pa nimam kaj menit. Če misli, da sem naredil prekršek, je to njegova stvar.

RejZoR ::

Eh to je eno navadno odiranje folka. Mene so tud "poslikal" 10 metrov pred tablo konec vseh omejitev. In to napol na pospeševalnim pasu na avtocesto ker je bilo tam kao gradbišče (s tem da ni bilo nobenih del in nobenih delavcev oz so table tam stale ob skončani cesti še cel mesec). Pač sem par metrov prej začel pospeševat, da se lepo vklopiš na avtocesto pri 130 in ne z 80 kod eni radi delajo. V takih primerih se ti prav za mal zdi in bi drugič najraje na pospeševalnem šel 60 in se s 60 vklopil na avtocesto. Ker s takimi absurdi očitno hočejo prav to.

Imam feeling kot da je 3/4 kazni tako lovljenje sivih območij, kjer folk mirno nategnejo zaradi butaste signalizacije in s kretensko striktnostjo in brez vsakega kančka zdrave pameti. Prav rad bi slišal kolk folka bo reklo, priznam, posral sem ga in sem zavedno šel 80 čez naselje kjer je 50. In kolk folka se bo javilo, da so jih ujel 2 metra pred koncem omejitve, na nekem blaznos trmem klancu in podobne lokacije kjer se hitro zgodi da nevede presežeš hitrost. Sem zihe da bo onih kjer bi bil dejansko zaveden prekršek zelo malo.

V tvojem primeru naj dajo raje radarje v tunel. Ko sem se vozil na Vič čez vzhodno obvoznico je folk pred tunelom bremzal na omejitev, ko pa so prišli mem radarja pa po gasu 130 znotraj tunela. Ne vem na kakšen način ta radar karkoli izboljša...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Atos ::

Dajte ne delajte muhe iz slona. Sej če te je slikal še ne pomeni, da boš dobil kazen. Se vozim skoraj vsak vikend na omenjeni relaciji in dobro poznam radar o katerem je govora. Omejitev je 130kmh. Se mi je že večkrat zgodilo, da me je ta radar poslikal pa sem vozil manj kot 130 in NIKOLI nisem dobil položnice za plačilo, tako da ne spet nabijati z gostilniškimi tule...

SmeskoSnezak ::

Matev je izjavil:

omejitev hitrosti je smiselna v tunelu
ko prideš ven je pa zgolj za nabiranje denarja i nstriženje ovc

žalostno je da je nekaterim to všeč
snežkosnežak je recimo en takih
Dokler ni table, da ni več omejitev ali konec omejitve, nimaš kaj hitreje za vozit.

Ne bodi brihtna buca, kjer ni treba. Sem dobil svojo lekcijo na podoben nacin. Od takrat spremljam vse jebene butasto postavljene znake! Ce hocejo, da vozimo po predpisih, naj so se tako smotano postavljeni znak, bom vozil po predpisih... ne dam jim niti evra vec!
@ Pusti soncu v srce... @

Vikking ::

SmeskoSnezak je izjavil:


Ne bodi brihtna buca, kjer ni treba. Sem dobil svojo lekcijo na podoben nacin. Od takrat spremljam vse jebene butasto postavljene znake! Ce hocejo, da vozimo po predpisih, naj so se tako smotano postavljeni znak, bom vozil po predpisih... ne dam jim niti evra vec!


Saj ta miselsnost je zgrešena, zato pa smo 30let v zaostanku z miselnostjo in kulturo voznikov za razvitimi državami. Razmišljanje, da se vozim po omejitvah zato da ne plačam kazen je popolnoma zgrešena.

Voziš se po omejitvah zaradi varnosti do sebe in drugih udeležencev v prometu.

Matev ::

Ce hocejo, da vozimo po predpisih, naj so se tako smotano postavljeni znak, bom vozil po predpisih... ne dam jim niti evra vec!


vidiš ko ne zastopiš

predpisi niso zato da bi ti plačeval

predpisi bi morali biti zato da se izboljša varnost

amigo_no1 ::

Nope, pri nas so samo za legaliziran rop & polnjenje proračuna.

Večna pot (in pošiljanje položnic po 1.5 leta), Jankovičevo zaračunavanje 200 E brez pravne podlage (kdor je plačal, sorry, jebat ga, to je rekel Opankar), sorry ampak nekateri nismo več v prvem razredu OŠ.
Tabel, ki so nametane ob cesti brez vsake zdrave logike je v vsakem kraju dovolj.

Smukec
veš kaj pomeni termin "priporočena hitrost" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

JanezH ::

amigo_no1
Vem kaj pomeni, ne vem pa zakaj me je potem poslikal radar in zato sem tule vprasal, da bi dobil pojasnilo.

ZaphodBB ::

Dokler ni table, da ni več omejitev ali konec omejitve, nimaš kaj hitreje za vozit. Od trojan nekje do Ljubljane je omejitev 100kmh. Bolje spremljaj znake, hitro te dobijo, če ne paziš dobro.

Ne me smejat. A ta omejitev drži samo za tiste, ki so prišli skozi Trojanski tunel? Kaj pa tisti, ki so vključijo v promet na Krtini in je na priključku znak za avtocesto. Da ne omenjam, da je pri cestninski postaji v Lukovici znak za konec omejitve. No pa uvoz na avtocesto v blagovici ima tudi znak za avtocesto. Kako si pa to razlagaš?

b ::

ZaphodBB je izjavil:

Dokler ni table, da ni več omejitev ali konec omejitve, nimaš kaj hitreje za vozit. Od trojan nekje do Ljubljane je omejitev 100kmh. Bolje spremljaj znake, hitro te dobijo, če ne paziš dobro.

Ne me smejat. A ta omejitev drži samo za tiste, ki so prišli skozi Trojanski tunel? Kaj pa tisti, ki so vključijo v promet na Krtini in je na priključku znak za avtocesto. Da ne omenjam, da je pri cestninski postaji v Lukovici znak za konec omejitve. No pa uvoz na avtocesto v blagovici ima tudi znak za avtocesto. Kako si pa to razlagaš?


Hehe :) Sem hotel že prej komentirat... znak za konec omejitve je tam nekje dol sredi klanca. Ampak očitno nekateri pač ne gledajo :)

SmeskoSnezak ::

Matev je izjavil:

Ce hocejo, da vozimo po predpisih, naj so se tako smotano postavljeni znak, bom vozil po predpisih... ne dam jim niti evra vec!


vidiš ko ne zastopiš

predpisi niso zato da bi ti plačeval

predpisi bi morali biti zato da se izboljša varnost

Jaz ne zastopim? Daj, vdari se enkrat po buči. Ne zastopijo na MP-ju in DARS-u al keri idioti postavlajo table in pisejo zakone o cestno prometnih predpisih.

ZaphodBB je izjavil:

Dokler ni table, da ni več omejitev ali konec omejitve, nimaš kaj hitreje za vozit. Od trojan nekje do Ljubljane je omejitev 100kmh. Bolje spremljaj znake, hitro te dobijo, če ne paziš dobro.

Ne me smejat. A ta omejitev drži samo za tiste, ki so prišli skozi Trojanski tunel? Kaj pa tisti, ki so vključijo v promet na Krtini in je na priključku znak za avtocesto. Da ne omenjam, da je pri cestninski postaji v Lukovici znak za konec omejitve. No pa uvoz na avtocesto v blagovici ima tudi znak za avtocesto. Kako si pa to razlagaš?

Da imamo butaste ljudi na napacnih mestih, ker ne znajo niti tabl postavljat tam in tak ko treba!
@ Pusti soncu v srce... @

tx-z ::

K smo že lih pr radarjih, a tm k se prpelš po klančku navzdol in je znak za lucijo (brez črne obrobe), potem znak 60, radar na desni skrit pod drevesi in nato semafor (naprej-soline, desno-portorož)...A tm notr je dejansko radar, al je sam škatla?:)
tx-z

jype ::

Not je schroedingerjev radar.

šernk ::

izvoz/uvoz na AC, kar vem se šteje pod križišče in prekliče vse omejitve
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

vorantz ::

tx-z je izjavil:

K smo že lih pr radarjih, a tm k se prpelš po klančku navzdol in je znak za lucijo (brez črne obrobe), potem znak 60, radar na desni skrit pod drevesi in nato semafor (naprej-soline, desno-portorož)...A tm notr je dejansko radar, al je sam škatla?:)


Tudi mene to zanima...
Bom šou en večer pokukat gor če se vidi kaj not :>

D3m ::

Rajši ne. Sem slišal, da je notri šibrovka. In se sproži če si preveč radoveden. :>
|HP EliteBook|R5 6650U|

ahac ::

Notr je senzor in ko ugotovijo, da je nekdo kukal notr, takoj naslednji dan zamenjajo stanje radarja (če je bil prej notr ga odpeljejo na drugo lokacijo, drugače ga pripeljejo). :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Blazz ::

harvey je izjavil:

Shit, potreben je biti pozoren na znak

...



Nekje po cestninskih postajah, kjer je omejitev 40, so zelo daleč ;(( in je krasna priložnost za kasiranje....


na vseh cestninskih je veljavna oznaka 60 na uro. Policaji te bodo merili na to hitrost in ne na 40, kar so izjavili sami pred televizijo RTVSLO. Talne oznake in pa znaki skrajno desno ne veljajo.

Ales ::

Spomnim se ene dolge debate o tem, da so talne označbe na cestninskih čisto lepo v skladu z zakonodajo in da veljajo. Znaki pa sploh. Ne vem če rabimo še eno temo z miljon prispevki o tem.

Na koliko policija nastavi radar je pa druga stvar. Ampak nekako dvomim v njihovo dobrosrčnost, če imajo priliko zakasirat.

PacificBlue ::

tx-z je izjavil:

K smo že lih pr radarjih, a tm k se prpelš po klančku navzdol in je znak za lucijo (brez črne obrobe), potem znak 60, radar na desni skrit pod drevesi in nato semafor (naprej-soline, desno-portorož)...A tm notr je dejansko radar, al je sam škatla?:)


Ni nujno da je...poznam mesto, kjer so postavljeni trije stacionarni radarji(skatle), radar pa prestavljajo iz ene v drugo skatlo po potrebi.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

harvey ::

na vseh cestninskih je veljavna oznaka 60 na uro.

Žal ne bo držalo...lahko pa seveda voziš tudi 70 in več, gre mimo postaje, samo se ne potem čuditi kakšni zajetni položnici, ko bo policist imel izhodišče za izračun 40 km/h.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

šernk ::

s tem da z novim zakonom je kazen če greš 60 skozi cstninsko 60€ (za prehitro vožnjo), kazen za neupoštvanje talne označbe pa ostaja enotna, le da je 200€ in ne več 40.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

Dosedanja **sodna praksa** je sankcionirala samo vožnjo samo nad 60 kmh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

AndrejS ::

Mene je radar slikal na AC pred letom in pol - ko je zabliskalo sem na števcu imel 141 km/h. Še danes nisem dobil nobene položnice.

LordTado ::

Sem se enkrat pogovarjal z tipom ki postavljajo tele radarje pri cestninskih in je rekel da je radar nastavljen na 90kmh pa 60 kmh omejitvi in na dan prekorači hitrost nekje 80% folka:)
Če bi bil nastavljen na 60kmh bi lahko na roko preštel kolko bi se jih 60 peljajo tam skoz...

gokky ::

amigo_no1 je izjavil:

Dosedanja **sodna praksa** je sankcionirala samo vožnjo samo nad 60 kmh.


Dosedanja sodna praksa je delala po ZVCP, že 18 dni pa ZVCP ne velja več, ampak ZPrCP.

jalovec09 ::

Nič ne boš dobu, že pred nekaj leti je tudi meni blisknilo.

tx-z ::

Al pa nardiš kej tazga: :)
tx-z

kopar ::

:))

Valvoline ::

Men so dobil tja z 138kmh pred 2ma letoma,mudilo se mi je fejst pa sem na frdamanega fotoaparat pozabu xD,dobu sem položnico za 40e po pošti,plačal polovičko v roku 15 dni torej 20e.Kok je zdaj po novem pa ne vem.

Valvoline ::

Atos je izjavil:

Dajte ne delajte muhe iz slona. Sej če te je slikal še ne pomeni, da boš dobil kazen. Se vozim skoraj vsak vikend na omenjeni relaciji in dobro poznam radar o katerem je govora. Omejitev je 130kmh. Se mi je že večkrat zgodilo, da me je ta radar poslikal pa sem vozil manj kot 130 in NIKOLI nisem dobil položnice za plačilo, tako da ne spet nabijati z gostilniškimi tule...

Kje pa,tam sta 2 tunela in je lepo označena omejitev 100kmh že par km pred 1vim tunelom,če se ne motim pr dugem je že celo 80kmh omejitev,vecina folka tam pele počas,men so fotkal zvečer ob 10-11 ure ni blo gneče pa sem pozabil na radar,drgač pa podnevi k vides kk se vsi peljejo počas ziher ne bi šmugnu tm z 140 na uro.
p.s. mislim da podnevi k je tm gneca se posebej v prometnih konicah skorajda ni varijante da dobiš poloznice,ker je prevec avtov skp in je natancnost radarja pod vprasanjem. Zato pa sem jaz dobil poloznico,ker gnece ni bilo in takrat ni moznosti da pride do napake pr merjenju hitrosti.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48676625 (69325) Gandalfar
»

omejitev hitrosti na ljubljanski obvoznici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8717566 (15189) darkolord

Več podobnih tem