» »

Boste menjal avto zaradi podražitve goriva

Boste menjal avto zaradi podražitve goriva

««
2 / 13
»»

frikec() ::

Prodal avto, ki je pil 5 in kupil avto, ki pije 10. Ampak naredim zgolj okrog 10k km letno.

Half-Saint ::

Dragi moji, počakte do konca leta, bo bencin na 1.7€/liter
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Vikking ::

-valvoline- je izjavil:

V kratkem se bo začela masovna razprodaja bencincev,oz se je že začela.
Za ceno mojga a4 1.9tdi l.96 dobim dva ali celo 3 a4 bencinarje podobnega letnika.
Podobno stanje tudi pri novejših VW.
Će hočeš fajn limuzino se pač pri porabi ogromno pozna 5.5l vs 10l.



Zgrešena logika.

povej mi valvoline, če tankaš diesel koliko € te pride 100km. Pri trenutnih cenah plina se sam vozim za 8€/100km. Pri povečevanju cene goriv, ter istem razmerju 50-60% cene plina glede na bencin, se bom začel ceneje vozit kot ti na cviček.

Aston_11 ::

Konec leta bom prodal mojo G6 110 TDI - bom ravno maksimaliziral izgubo glede na vložek, padec cene vozila in bom optimalno izkoristil načelo, da se špara, ko je najbolj drago. Konec leta pa zato, ker bi sicer moral še davkariji vračati DMV. Upam, da bo še za kruh do konca leta. Bo pa še imel vinjeto gor, gume so tudi še kar ok, zimske dam zraven. Da kdo aro?

amigo_no1 ::

kalko
Webasto rulz !

Vallo, zakaj moraš v vsaki taki temi trolati s svojim 15 let starim uberwagnom A4 na cvičk ?
Hujši si kot jype.


Aston_11, če nisam ravno Golfa II TAS, se motorja v kabini niti ne sliši kaj dosti.
Se strinjam, če začne tresti potem imaš v previsoki prestavi.
DPF se najbolj hitro uniči s kraktimi vožnjami:
http://www.theaa.com/motoring_advice/fu...

Diesel particulate filters
DPFs reduce diesel soot emissions by 80% but they're not suitable for everyone
If you're buying a new car and plan to use it mainly for town-based, stop/start driving it would be wise to avoid a diesel car fitted with a Diesel Particulate Filter (DPF) because of the possible hassle of incomplete 'DPF regeneration'.


Naši tunerji ponujajo tudi odstranitev DPF filtra:
http://tuning.vizual.si/odstranitev-dpf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

black ice ::

@Aston: misliš minimaliziral izgubo?

Aston_11 ::

Če prav razumem link, te opozori lučka, ko DPF nafilaš na 45% in potem greš do benetk in nazaj, da ga rezgeneriraš. Lučke še nisem videl, 1x pa nisem vedel, zakaj ventilator nori še enih 10 minut, ko sem ga ugasnil - kot kaže ravno med regeneracijo. Ko crkne, ga bom odstranil. Eko tech za blazne pare, pa ja de.

black ice je izjavil:

@Aston: misliš minimaliziral izgubo?


Maksimaliziral. Prodat takrat, ko največ izgubiš.

V smislu naslova teme pač, pa propada države, ki ima za preproge, laptope, TEŠ, nima pa za plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

-valvoline- ::

Vikking je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

V kratkem se bo začela masovna razprodaja bencincev,oz se je že začela.
Za ceno mojga a4 1.9tdi l.96 dobim dva ali celo 3 a4 bencinarje podobnega letnika.
Podobno stanje tudi pri novejših VW.
Će hočeš fajn limuzino se pač pri porabi ogromno pozna 5.5l vs 10l.



Zgrešena logika.

povej mi valvoline, če tankaš diesel koliko € te pride 100km. Pri trenutnih cenah plina se sam vozim za 8€/100km. Pri povečevanju cene goriv, ter istem razmerju 50-60% cene plina glede na bencin, se bom začel ceneje vozit kot ti na cviček.

Tudi pri avtoplinu nimaš nobenega jamstva kaj se bo dogajal z cenami.Lani ali polanskem če se ne motim je bila situacija z avtoplinom katastrofa,benz je bil manj k 1e na liter,plin pa 70c kar bi ob upoštevanju da avto papca plina 15-20% več prihranka 0. 8E na 100km praviš,a je not všteta še občasna poraba benza?Dvomim da je.Znanec ma passata na plin pije mu 12-13l tolko pač je in se je z tem sprijaznil.
Moj a4 pije 5.5l nafte kar znese 7.3e na 100km na kurilc 5.5e na 100km ko ga bom predelal na biogorivo upam na 0e za 100km.Avtoplin ni glih neka alternativa,CNG is the way to go.
btw da ne pozabimo da so cene goriv brez dajatvami 60-70c in je jasno kje je dejanski problem pr cenah. Prepožrešni birokratski aparat z armado državnih krvosesov po nepotrebnem prisesanih na državnih jošikcah.

;-) ::

-valvoline- je izjavil:

;-) je izjavil:

Ta bicikl je 2x dražji k tvoja tojota al kaj že je.


Torej ? Veš kolk časa lahko tankam da zatankam razliko nabavne vrednosti avta :))

Po mojem lupo 1.2tdi razliko v ceni poplača v 20-30tkm.
4e na 100km vs 12e na 100km.Skoraj 8e manj na vsakih 100km,po trenutnih cenah,pa še matematika pr 30.000km to znese 2400e če boš na kurilca fural pa še +500-700e.


4x1,335=5,34
6.5x1,438=9,34

Razlika=4€ na 100km

Cena novega avta Corolle je bila 14.600€ torej tvoj Lupo če pride 2x več je stal 29.200€

In pol če razliko cen med avtama 14600 delim z 0.04€ (ceno na km) dobim 365000km razlike v nabavni vrednosti. Stari moj delam 50k km torej rabim 7,3 let da se mi investicija povrne :) Samo lupo bo po 7 letih crkno, da ne štejemo servisov dizla itd.

Mogoče sem se kje zmoto ker sem na hitro računal, samo valvoline nimaš niti osnovne šole glede na tvoje ugotovitve.

jype ::

Half-Saint> Dragi moji, počakte do konca leta, bo bencin na 1.7€/liter

Kul, bo manj strupenih snovi v zraku.

-valvoline- ::

Če tebi corrola pije 6.5 na 100km(malo morgen) lupo ti bo pil 2. Počaki da videš šele k bo pršo čas da boš(če boš) corrolo prodajal,kakšn naval bo. Lupo dizel prodaš v 15ih minutah.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Pa tudi če bi pila pol več je izračun preprost...

365000/2=182500km da se povrne investicija, tu mora lupo že dat drugo genralko čez =)

Počaki da videš šele k bo pršo čas da boš(če boš) corrolo prodajal,kakšn naval bo.

Ma oče corollo taprvo ko je prišla ven še doma..dobri avti se ne prodajajo.

Gregor P ::

Upam, da kdo resnično ne misli, da bo kje slučajno kaj prihranil, ker je vsaj pri proizvajalcih vse izračunano na 0. Morda, če se tudi sam greš "industrijo", se ti na koncu začne kaj celo vračati nazaj.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

-valvoline- ::

Btw ne da bi sploh gledal,kje si privlekel podatek da lupo stane 30.000e?
Itak kupujem vedno rabljenih avtov tak da...

;-) ::

Ti si reko da lupo stane 2x ceno corolle. Al si lažnjivček ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

-valvoline- ::

Npr če odmislimo lupota pa gremo dalje,v DE dobiš rabljeno aroso 1.4tdi l.02 za cca 2kE ki tudi pije tm okol 4l na 100km.
Seati so neupravičeno podcenjeni,sej to je VW sam da ni značke gor,mogoče le pleh mal slabši.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Tok pije tut jaris 1.4d, pa je ful večji pa varnejši.

;-) ::

Nemoreš primerjat avtov različnih letnikov in razredov buhtelj.

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

Ti si reko da lupo stane 2x ceno corolle. Al si lažnjivček ?

Aa,mislu sem na rabljenega za podobn letnik,pa tudi če je starejši.

;-) ::

Kak boš primerjal starejše/mlajše/večje/manjše si bolan ?

Lupo nebo nikoli pod nobenim pogojem prišel do 180km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

-valvoline- ::

Ko bo gorivo 2e za liter 180kmh se bodo fural sam tisti z poslanskimi plačami in njihovi froci.
:D

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Tok pije tut jaris 1.4d, pa je ful večji pa varnejši.


5,5 ga je pil, ko sem ga jaz peljal. Nekje na ravni mojega 2.0 TDI. Mu niso bili klančki všeč.

;-) je izjavil:

Kak boš primerjal starejše/mlajše/večje/manjše si bolan ?

Lupo nebo nikoli pod nobenim pogojem prišel do 180km/h.


V dolino pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

;-) ::

-valvoline- je izjavil:

Ko bo gorivo 2e za liter 180kmh se bodo fural sam tisti z poslanskimi plačami in njihovi froci.
:D


Žvaka ni za seljaka, pa naj si kupijo kolo. Avta nimaš zato da boš jokal okoli cen goriva ampak zato ker ga dejansko rabiš.

Mr Hilter ::

A pol če nimaš velikega avta nisi car? Niti na forumih ne morem biti 1A ker imam Puntota?

Škoda :(

Vikking ::

Ne drži glede cen goriv. vedno je bilo med 50-60%. Ko je bila cena pod 1€ bencin je bila cena plina 0.558. Potem je bencin začel strmo narščati, cena plina pa je še dodatno padla. Lahko si sam pogledaš graf za zadnja 3 leta: http://www.petrol.si/ponudba-na-servisi...

5,5l/100km ti pije res samo ob dolgih relacijah, drugače ima to mešano porabo 6l-6.5l. Poraba plina je bila 10l/100km. Je pa to najboljše kar se da doseči, več se ne da, oz. bolj ekonomično ni možno voziti.
Drugače sem pa vedno med 8-9€/100km, neglede na režim vožnje. Bencin seveda vštet. S tem da, učinki ki jih ima plin na motor vozila in njegove sklope, pomeni daljšo življensko dobo, manj izrednih popravil... V bistvu še tu kar nekaj profitiraš, kar pa je težko izračunati.
Ko bo šla cena nafte in bencina še gor, bom te pa začel prehitevati :).

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Ko bo gorivo 2e za liter 180kmh se bodo fural sam tisti z poslanskimi plačami in njihovi froci.
:D


Žvaka ni za seljaka, pa naj si kupijo kolo. Avta nimaš zato da boš jokal okoli cen goriva ampak zato ker ga dejansko rabiš.

Sej boš tudi ti med prvimi k boš navalu na neki malček podobn lupotu brez skrbi,če gorivo še mal našpanajo.
:D

@vikking poglej januar 2009.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Kot sem napisal ko bo 2€ se mi nebo nič poznalo, ko bo 3€ bom začel razmišljat o manj uporabe avta. Za v mesto kak skuter ali kaj podobnega. Prej ne.

black ice ::

Vikking je izjavil:

S tem da, učinki ki jih ima plin na motor vozila in njegove sklope, pomeni daljšo življensko dobo, manj izrednih popravil... V bistvu še tu kar nekaj profitiraš, kar pa je težko izračunati.

Kako je z ventili? Imaš 16v ali 8v?

Vikking ::

valvoline, sej ti pravim da gre za razliko par dni, naslednji mesec je iz razmerja 67% padlo na 55%. Gre za zamak spreminjanja cen.

Medtem ko recimo istrabenz plini imajo ceno enako po najmanj 2 meseca skupaj. Zaradi tega, je enkrat plin na istrabenzu cenejši drugič pa dražji glede na petrolov. Različni ponudniki avtoplina imajo različne cene.

blackice: 5 na valj

amigo_no1 ::

Lupo 3L (TDI)
Anzahl Kraftstoff min ? max
149 Diesel 2,59 3,69 5,66
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...

Lupo
Anzahl Kraftstoff min ? max
93 Diesel 3,57 4,97 6,34
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...


Yaris
Anzahl Kraftstoff min ? max
149 Diesel 3,54 4,85 6,71
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...


-> povprečno 4.33 L vs 4.85 L Yaris diesel, torej 0.5 L več, s tem da je Yaris 265 kg težja (1065 vs 830 kg), kar prinese tudi višjo porabo.
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

IvoJan ::

moj 1.6 mlinček kuri 14L/100KM >:D

Vikking ::

IvoJan je izjavil:

moj 1.6 mlinček kuri 14L/100KM >:D



Ka maš to biturbo?

Mr Hilter ::

IvoJan je izjavil:

moj 1.6 mlinček kuri 14L/100KM >:D


Vikking ::

Tale nič več ne kuri 14l, je v razsutem stanju.

Aston_11 ::

Kateri komad je na koncu videa? V nekem filmu sem ga slišal, morda v Leonu.

Vikking ::

Aston_11 je izjavil:

Kateri komad je na koncu videa? V nekem filmu sem ga slišal, morda v Leonu.


clubbed to death - Matrix soundtrack

black ice ::

Clubbed to death.
Edit: Me je že Vikking prehitel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

amigo_no1 ::

Aston
Rob D - Matrix - Clubbed to Death [Kurayamino Mix]

V Matrici prvi del je bil.

IvoJan ::

Vikking je izjavil:

IvoJan je izjavil:

moj 1.6 mlinček kuri 14L/100KM >:D



Ka maš to biturbo?

mini cooper S(supercharged 180HP)

Buggy ::

Vikking je izjavil:

valvoline, sej ti pravim da gre za razliko par dni, naslednji mesec je iz razmerja 67% padlo na 55%. Gre za zamak spreminjanja cen.

Medtem ko recimo istrabenz plini imajo ceno enako po najmanj 2 meseca skupaj. Zaradi tega, je enkrat plin na istrabenzu cenejši drugič pa dražji glede na petrolov. Različni ponudniki avtoplina imajo različne cene.

blackice: 5 na valj


zamik dviga cen LPG-ja je nekako 6 mesecev za bencinom. Dolgorocna priporocila EU so, da naj bi razmerje cene plina nebi presegla 50% cene bencina.

Vgradnja avtoplina bi postala se bolj smiselna, ce bi vlada uvedla kaksne spodbude za tiste, ki bi sli v predelavo. Zame bi prisla predelava pri Prinsu cca 2K€ in pri mojih 35.000 kilometrih bi povrnil investicijo po letu in pol, ce upostevam samo razliko v ceni (4€) na prevozenih 100 kilometer pri plinu in bencinu. Veseli bi bili drzavljani in tudi vlada, saj bi zmanjsala izpuste Co2, ce imamo EKO subvencije za centralna kurisca ne vidim razloga zakaj nebi bilo tako tudi pri avtomobilu.


tukaj pa lahko pogledate tudi trenutne cene plina v primerjavi z bencinom v EU

Gregor P ::

V trenutku, ko boste vsi oz. večina prešli na plin, se bo tudi ta ustrezno podražil;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Venomus ::

jalovec09 je izjavil:

Eni imajo 1.8 mlinčke s porabo 8-10l, ko bodo enkrat ukinl vožnjo za na šiht bo šele pi*darija.


A zdaj je že 1.8 ''mlinček'' al kaj??

Tebi bi resno morali prepovedati odpirati teme... vedno isto, neko jamranje kako je slabo na tem svetu itd.

Invictus ::

Namesto 2 avtov imeti samo enega ... plus javni prevoz, če je ugoden ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IvoJan ::

ugoden my ass.. avtobus je 1,20€ -.- rajsi dam za benz lol.

kmetek ::

Sej imate mesečne v LJ recimo... v LJ za šiht ne rabiš avto, samo vsi smo fini.

Gregor P ::

Ne rabiš, če živiš poleg linije 1, ali 6 in delaš v centru ipd.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Fizikalko ::

Jaz sem pred kratkim prodal ženin avto, ki je kuril pod 7, za Meco, ki kuri orenk nad 10 :)

Oboje bencinar.

In vsekakor zelo smiselno.

šernk ::

Invictus je izjavil:

Namesto 2 avtov imeti samo enega ... plus javni prevoz, če je ugoden ...


plus javni prevoz če obstaja...


problem ni da ljudje ne bi uporabljali avtobusov, problem je pomanjkanje le teh. če bi imel slednji eno normalno ceno in da bi peljali 1x na uro bi se mnogo ljudi z njimi vozilo. ampak 20km dolga pot...preračunaš in ugotoviš da je avtobus na 40km dražji od avta za 2€, šele pri 100km dolgi poti se nekje izenači cena, pa še to le če se voziš sam. v kolikor si v dveh deliš stroške si že krepko ceneje kot na avtobusu.

dve večji firmi sta že začeli najemati avtobuse za svoje delavce, ker jih pride ceneje kot vsakemu plačat potne stroške. sedaj pa kdor želi naj dela 300km tedensko na svoje stroške ali pa se vozi z avtobusom, tudi nekateri z 2k+ € plače so na avtobusih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

-valvoline- ::

Usran vlak stane 8e iz MB do LJ(potniški,torej 3 ure vožnje,un ICS je precej dražji okol 15e če se ne motim),za ta dnar sam greš z avtom pa te enako stane. Sramota. Avtobuse pa sploh brezveze omenjat.

kixs ::

-valvoline- je izjavil:

Usran vlak stane 8e iz MB do LJ(potniški,torej 3 ure vožnje,un ICS je precej dražji okol 15e če se ne motim),za ta dnar sam greš z avtom pa te enako stane. Sramota. Avtobuse pa sploh brezveze omenjat.


To seveda ne velja. Moras upostevat se ceno nakupa avta in celotno vzdrzevanje (gume, servisi, zavarovanje, izgubo vrednosti...).
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45370134 (21558) WizzardOfOZ
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35144465 (34536) -valvoline-
»

Opel Ampera - avto leta; začetek sprememb?

Oddelek: Loža
425963 (4816) s1m0n
»

Kater normalen avto, 05-06, do 6k, megane, c4, fokus, astra (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612511 (10922) Mesar

Več podobnih tem