» »

Boste menjal avto zaradi podražitve goriva

Boste menjal avto zaradi podražitve goriva

««
«
1 / 13
»»

jalovec09 ::

Ali je kdo v zadnjem času razmišljal, da bi menjal avto za bolj varčnega, razni mlinčki clio 1.5 dizl poraba 4-5l, fiat punto 1.3 D 4l/100km. Zadnjič sem po radiu poslušal, kolk so našteval radarjev na cesti, sigurno več kot 10 tk da močnejši avto sam prej padeš na radar. Meni avto porabi povprečno tam 6.7l in ima 100KM, poleti na relaciji 6l...meni se zdi ta poraba za bencinarja normalna.

Aston_11 ::

Za to, da ti avto porabi liter ali dva manj, nisem pripravljen nič dati. 6 - 7 litrov - dobro makino imaš.

Edina resna alternativa je bicikl, sedaj ko so dnevi toplejši, bo to najbolje vplivalo na porabo.

Ne vem pa, kako bo za daljše proge - tele cene nafte so začele počasi ubijati.

Shark-357 ::

Pri meni se poraba giblje 11-13L pa zaenkrat še ne razmišljam o menjavi, če že potem močnejši bencinar (300 + km) + plin ;)

Mesar ::

Ja jaz bom menjal, zdaj imam povprečno porabo 9,4L če lepo vozim pa študiram, da bi kupil nekaj močnejšega, ker je kriza pa folk prodaja ker ne morejo plačevat lizingov pa kreditov. Računam tam na ene 15l porabo, neki takega iščem :)
Your turn to burn!

Aston_11 ::

Svojo šestico bom prodal in kupil zelo soliden bickl z opremo za vse letne čase in ko bo krize konec, bom nabavil rabljeno dacio.

Mesar ::

Katero Dacio? 4x4 in to? Kako ima to porabo sploh? Nebi raje A8? ;((
Your turn to burn!

darkolord ::

močnejši avto sam prej padeš na radar
?

gendale ::

Aston_11 je izjavil:

Svojo šestico bom prodal in kupil zelo soliden bickl z opremo za vse letne čase in ko bo krize konec, bom nabavil rabljeno dacio.

iz bmw 6 na bicikl?

to pa bo preskok :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jalovec09 ::

darkolord je izjavil:

močnejši avto sam prej padeš na radar
?



..ko sem imel od VAG 60KM motor se ni nikamor primaknil,,,....

Aston_11 ::

Bmvej 6 obstaja? Dacio bom navadno vzel. Konec podpiranja te avtomobilske sodrge.

šernk ::

močnejši avto te pač nekako sili v hitrejšo vožnjo. z 80KM makino pri 85km/h ne pojdem nikogar prehitevat, z 120KM mlinčkom pa skoraj vsakega, ker drugi potegne :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gendale ::

Aston_11 je izjavil:

Bmvej 6 obstaja? Dacio bom navadno vzel. Konec podpiranja te avtomobilske sodrge.

BMW 6 Series @ Wikipedia
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

IceIceBaby ::

Mesar je izjavil:

Ja jaz bom menjal, zdaj imam povprečno porabo 9,4L če lepo vozim pa študiram, da bi kupil nekaj močnejšega, ker je kriza pa folk prodaja ker ne morejo plačevat lizingov pa kreditov. Računam tam na ene 15l porabo, neki takega iščem :)


Same here. V8 stroje se dobi za smešno ceno v teh časih, je treba izkoristiti.

biorudi ::

Ne razmišljam o menjavi, razmišljam pa o povečanju proizvodnje biorudija. Zdaj se splača že namesto kurilca.

Mesar ::

Tiste, ki jih skrbi poraba pa kot že rečeno vlak/avtobus ali pa kolo in v tem primeru prihranijo še bonus, 50EUR za karto za fitnes.
Your turn to burn!

;-) ::

Menjal avto zaradi podražitve goriva ? :))

Dokler nebo 2€ me nič ne boli, ko bo 3€ bom razmišljal da bi ga manj uporabljal.

RejZoR ::

Namesto da folk začne mahat po luftu z rokami vsakič ko se bencin podraži, razmišljat o menjavi avta oz manj vožnje z njim, ste kdaj pomislili samo na spremembo stila vožnje? Hitrejše prestavljanje v višje prestave, zaviranje z motorjem, smiselno pospeševanje med križišči itd itd. Samo s spremembo načina vožnje lahko z istim avtom skompenziraš praktično vsa povišanja cen bencina. Seveda ne v nedogled ker čudežev ne moreš delat ampak vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

detroit ::

moj pije proti vašim nič pa me že skrbi:) ne bom šou pa tankat ko se bojo glupi mediji spomnli pisat vlada spet ni znižala trošarin hitro tankat!!1!
Folk najbrž niti ne opazi, da med tem ko čaka na pumpi 30min pokuri ene polovico "zaslužka" obiska pred podražitvijo.
Skero

;-) ::

Če te skrbi pa prodaj avto pa ni več skrbi.

detroit ::

naredim ene 4k + km na mesec (v prostem času 80% + 20% služba), čemu bi prodajal? Očitno ni blo razvidno iz mojga posta da moja skrb ne odtehta/premaga logističnih zahtev
Skero

xerror ::

Moj avto pokuri do 6l/100km, večinoma samo avtocesta (140KM, dizl), naredim pa okoli 4000km na mesec. Avta še ne mislim menjat, če bom pa že menjal bom pa razmišljal o plinu. Majhna jajčka od avtov itak ne pridejo v poštev, ker potrebujem karavana, pa še prešvoh so :)

black ice ::

Poraba 5,5-6l/100km (s tem da imam težko nogo). 100KM dizel, dnevno cca 120km. Zaenkrat se sploh ne pritožujem, ker obstaja car pooling.

Mr Hilter ::

Še malo, pa se bo splačalo preseliti ne le avta menjati. Sicer pa če bivaš v Lj. in tam delaš je win win. Za nas hribovce ja pa pe*is v anus.

kalko ::

Eni imajo "dobro" logiko, ja. Prodajo 3 leta star avto, ki ima porabo 7 litrov in kupijo novega s porabo 6 litrov. Saj ni važno, da so s tem zagonili v zrak par jurjev, važno, da bodo šparali na bencinu :))

Imam porabo med 8 in 10 litri, pa niti ne pomislim, da bi zaradi šparanja pri bencinu šel v menjavo. Dokler mi bo ta služil brez dragih izrednih popravil, ga bom imel. Pa tudi ko se bom odločil za zamenjavo, bo naslednji verjetno spet bencinar s podobno porabo. Jebeš dizla s porabo 5 litrov, ko te potem useka crknjen DPF (imam veliko kratkih voženj), zabit EGR in pa zmrzovanje zjutraj, ker se v tistih 5 kilometrih kazalec za temp. vode niti ne premakne z nule.

-valvoline- ::

Volkswagen 1-litre car @ Wikipedia

Čimprej serijski model,pa bo.

Zame je max sprejemljiva cifra 5e na 100km,z trenutno ceno cvička sem že malo čez.

Zgodovina sprememb…

black ice ::

kalko je izjavil:

Jebeš dizla s porabo 5 litrov, ko te potem useka crknjen DPF (imam veliko kratkih voženj), zabit EGR in pa zmrzovanje zjutraj, ker se v tistih 5 kilometrih kazalec za temp. vode niti ne premakne z nule.

PD TDI ftw. >:D
Mogoče je rešitev za zadnje webasto, samo tam je spet 'problem', da 'troši' gorivo.

boss-tech ::

Moj cruze ima 7l porabe, s tem da seveda pazim kako vozim...drugače bi imel takoj 10l

Čisto odvisno spet od voznika...
http://tovornik.info

Zlate ::

RejZoR je izjavil:

Namesto da folk začne mahat po luftu z rokami vsakič ko se bencin podraži, razmišljat o menjavi avta oz manj vožnje z njim, ste kdaj pomislili samo na spremembo stila vožnje? Hitrejše prestavljanje v višje prestave, zaviranje z motorjem, smiselno pospeševanje med križišči itd itd. Samo s spremembo načina vožnje lahko z istim avtom skompenziraš praktično vsa povišanja cen bencina. Seveda ne v nedogled ker čudežev ne moreš delat ampak vseeno.

Sam sem mnenja, da se da kvalitetno vožnjo ugotoviti po tem, kolikokrat pritisneš na zavoro. Sam se večkrat peljem iz Škofje Loke v Ljubljano in če ne naletim na rdečo na semaforjih, mi večkrat uspe priti brez, da bi pritisnil kdaj na zavoro. Stvar je seveda v primerni varnostni razdalji, pravočasnem spuščanju plina in zaviranju z motorjem, primernih motornih obratih ipd.

Ko gledam, kako velikodušno mnogi vozniki pritiskajo na zavoro in potem posledično ponovno na gas, se čudim zakaj se ljudje sploh pritožujejo glede visokih cen goriva? Po moje so za take voznike močno prenizke, saj ti pričakujejo le nizke cene goriva in ne predvidevajo uporabe možganov...

Če nekdo tako vozi, ker mu je to všeč in se ne pritožuje na cene, potem tu ni problema (če ignoriramo ekološki vidik, seveda).
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Malajlo ::

5EUR na 100 km je poraba CNG. Samo še polnilnico morajo dati v javno rabo.

jest10 ::

jalovec09 je izjavil:

Ali je kdo v zadnjem času razmišljal, da bi menjal avto za bolj varčnega, razni mlinčki clio 1.5 dizl poraba 4-5l, fiat punto 1.3 D 4l/100km. Zadnjič sem po radiu poslušal, kolk so našteval radarjev na cesti, sigurno več kot 10 tk da močnejši avto sam prej padeš na radar. Meni avto porabi povprečno tam 6.7l in ima 100KM, poleti na relaciji 6l...meni se zdi ta poraba za bencinarja normalna.


Lej jamrač. Si kaj pomislil, koliko denarja izgubiš s samo menjavo vozila? Z gorivom tega razen v redkih izjemah ne boš dobil notri. (razen če prodaš makino in si kupiš starega dizla. Samo smisel tega je v čem?)

-valvoline- ::

V kratkem se bo začela masovna razprodaja bencincev,oz se je že začela.
Za ceno mojga a4 1.9tdi l.96 dobim dva ali celo 3 a4 bencinarje podobnega letnika.
Podobno stanje tudi pri novejših VW.
Će hočeš fajn limuzino se pač pri porabi ogromno pozna 5.5l vs 10l.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Eni imajo 1.8 mlinčke s porabo 8-10l, ko bodo enkrat ukinl vožnjo za na šiht bo šele pi*darija.

Aston_11 ::

Preveč šparovna vožnja prej ubije motor, pride prej do zapacanja DPF filtra, slabše je mazanje pri nizkih obratih, čeprav je tudi to bolj ali manj rešeno, itd. .... je približno enako škodljiva, kot pretiravanje v rdečem polju. Tudi po motorju slišiš, da mu nekaj ni prav, ko se vrti pri 1200 obratih in se nato zamenja v višjo in pade na 900 in se od tam vleče ven, češ, saj dizel lahko. To se kaže nato tako, da raznim penzionistom pockrkajo stvari, ki bi pri penzionistični vožnji morale delati v nedogled. Sicer smo verjetno vsi dizelaši imeli tako vožnjo, jaz sem prešaltal na tako, da ga zavrtim tja do 2500-3000, ko zamenjam in ga držim vsaj blizu 2000 med vožnjo. Ga imam raje v 3 pri 50, kot da mi motor trese v 4 pri 50

Tele eko fore mi ne sedejo najbolj, ko slišim, kaj dela v motorju in z nosilci motorja, je pa tudi res, da imam porabo kljub temu še vedno nizko. Z 50 litri naredim poleti enih 850 do 900 km, če imam sorazmerno dosti mestnih kratkih voženj, pa kakšnih 50 do 100 km manj.

Pa tudi geeki amerikanci svetujejo, da pri vpeljevanju dizla, kar naj bi po njihovem trajalo cca 80 do 100 kkm, moraš skrbeti za to, da obrati čimbolj varirajo in se je treba vsaj na začetku izogibati uporabi tempomata. No ja, teh nasvetov na netu je kot dreka, na koncu itak vsak vozi tako kot mu paše.

Podpitanje:

- ko sem imel še 1.0 Lupota, je imel porabo cca 6 litrov na 100 km, kar je bilo za ta jajček vseeno kar dosti. Ko sem (testno) vozil izrazito neekakomerno, torej sem ves čas dodajal in spuščal gas, mu je poraba enormno padla. Res enormno, za pol litra min, tudi do litra. Žena je njurila, tako da se to ni obneslo.

black block ::

Je že poraba diesel 5.6 l / 100 prej 7 l / 100

FUCK THE STATE!
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Kaj si naredil?

Shkorc ::

Izjave v stilu "Naj kar dvigujejo cene goriva, sej bom uporabljal kolo" so po mojem mnenju mimo. To je isto kot bi rekel, naj dvignejo cene kruha, bom pač jedel krompir. Kaj pa ko se podraži krompir itn.? Kje se neha?

Goran's Blog ::

Menjal bi avto, vendar denarja ni:D

Aston_11 ::

V Slovenij pali logika, bomo šparali, pa naj stane kot hoče. Npr. investicija v hišo, recimo ogrevanje. Vsak hitro preračuna, v kolikih letih se splača tistih 10 k, ki jih npr. vržejo v ogrevanje, ob predpostavki, da bo sistem zdražal n-let brez servisiranja, ob neupoštevanju podražitev energennta itd.

;-) ::

- ko sem imel še 1.0 Lupota, je imel porabo cca 6 litrov na 100 km, kar je bilo za ta jajček vseeno kar dosti. Ko sem (testno) vozil izrazito neekakomerno, torej sem ves čas dodajal in spuščal gas, mu je poraba enormno padla. Res enormno, za pol litra min, tudi do litra. Žena je njurila, tako da se to ni obneslo.


Evo @valvoline pa le vidimo da pri lupotih ni poraba 3 litre :)) Kdor reče da mu avto pije pod 5 je itak kreten zame pa naj bo bencinar ali dizel. Ni važno zakaj je kreten pač je pa če se vozi počasi da ovira promet, ali pa ma taki avto da mu negre normalno...ali se pač laže kar je 99% ljudi.

Avta nimam zato da bi sam z sabo tekmoval kako bom čimmanj porabil. Peljem se tam ko se rabim peljat pa če porabim tja 1-2l več bencina ga pač porabiš pa ne jočeš. Se da drugje prišparat/zaslužit večkratnik tega kaj prišparaš z cingulecangule vožnjo.

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

- ko sem imel še 1.0 Lupota, je imel porabo cca 6 litrov na 100 km, kar je bilo za ta jajček vseeno kar dosti. Ko sem (testno) vozil izrazito neekakomerno, torej sem ves čas dodajal in spuščal gas, mu je poraba enormno padla. Res enormno, za pol litra min, tudi do litra. Žena je njurila, tako da se to ni obneslo.


Evo @valvoline pa le vidimo da pri lupotih ni poraba 3 litre :)) Kdor reče da mu avto pije pod 5 je itak kreten zame pa naj bo bencinar ali dizel. Ni važno zakaj je kreten pač je pa če se vozi počasi da ovira promet, ali pa ma taki avto da mu negre normalno...ali se pač laže kar je 99% ljudi.

Avta nimam zato da bi sam z sabo tekmoval kako bom čimmanj porabil. Peljem se tam ko se rabim peljat pa če porabim tja 1-2l več bencina ga pač porabiš pa ne jočeš. Se da drugje prišparat/zaslužit večkratnik tega kaj prišparaš z cingulecangule vožnjo.

Ta je 1.0 bencinar ti butl. Lupo 1.7sdi sdi pije povprečno 4l na 100km,lupo 1.2tdi pa 3l na 100km

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Aja to šteješ pod avto? Pa to dobiš izpit zraven al velja za bicikl al kak ?

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

V primeru nafte 2e na liter jaz ga takoj kupim,za ostale ki radi futrajo državne parazite me ne zanima.

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...

Aston_11 ::

Zakaj lupek ne bi bil avto? Spredaj se sedi zelo komot, zadaj pa dva mulca gresta, v prtljažnik pa gajba pira.

ABX ::

Avto porabi največ ko se pospešuje, zato za nizko porabo je pomembno ne bremzat.

Koliko ljudi upošteva varno razdaljo zato da ni potrebno zavirat vsakih 5 sec?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

Aja to šteješ pod avto? Pa to dobiš izpit zraven al velja za bicikl al kak ?

Ta bicikl je 2x dražji k tvoja tojota al kaj že je.

Aston_11 je izjavil:

Zakaj lupek ne bi bil avto? Spredaj se sedi zelo komot, zadaj pa dva mulca gresta, v prtljažnik pa gajba pira.

Lupo je odličen malček,sem že enkrat sprobal 1.0 becin in presenetljivo lepo potegne za tist motor od kosilnice ku ga ma not. xD.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

ABX je izjavil:

Avto porabi največ ko se pospešuje, zato za nizko porabo je pomembno ne bremzat.

Koliko ljudi upošteva varno razdaljo zato da ni potrebno zavirat vsakih 5 sec?



Kaj pa če je pri pospeševanju bolj učinkovit, ker nastane večja turbulenca v cilindru, ko vleče noter presežek zraka?

Dejstva sicer govorijo kontra, vendar pri mojem lupeju je bilo že tako, sicer udobje pri vožnji pri takem načinu vožnje ni bilo ravno neka perla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

;-) ::

Ta bicikl je 2x dražji k tvoja tojota al kaj že je.


Torej ? Veš kolk časa lahko tankam da zatankam razliko nabavne vrednosti avta :))

MIHAc27 ::

Jaz še cenejšega avta že ne morem kupit, razen če mi ga kdo da zastonj. Kia pije nekje 6L, sedajle pozimi se edino pozna, da malo več, ker ga malo bolj ogrejem preden štartamo. Ker se ne vozim veliko mi poraba ni tako pomembna. (Seveda manj je bolje. Prej sem imel Kangoojčka, ki je pil vsaj 8L). Avto bom menjal, ampak samo zato, ker koncec leta verjetno čez tehničnega ne bo več prišel.

Mr Hilter ::

Ni vse tako preprosto. Manjša poroba pri taki vožnji je iz koeficienta izkoristka motorja pri različnih obratih in 'potrebni moči oz. navoru'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr Hilter ()

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

Ta bicikl je 2x dražji k tvoja tojota al kaj že je.


Torej ? Veš kolk časa lahko tankam da zatankam razliko nabavne vrednosti avta :))

Po mojem lupo 1.2tdi razliko v ceni poplača v 20-30tkm.
4e na 100km vs 12e na 100km.Skoraj 8e manj na vsakih 100km,po trenutnih cenah,pa še matematika pr 30.000km to znese 2400e če boš na kurilca fural pa še +500-700e.

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45369088 (20512) WizzardOfOZ
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35143715 (33786) -valvoline-
»

Opel Ampera - avto leta; začetek sprememb?

Oddelek: Loža
425937 (4790) s1m0n
»

Kater normalen avto, 05-06, do 6k, megane, c4, fokus, astra (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612424 (10835) Mesar

Več podobnih tem