» »

Vaje za "six pack"

Vaje za "six pack"

««
11 / 15
»»

Lion29 ::

innerspace je izjavil:


Zato ne razumem logike, ki pravi - ce bos jedel vec beljakovin, bos pridobil na misicni masi.


od kje pa si ti povzel to logiko?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

innerspace> A je res, da so misice edini cloveski organ, za katerega ni dokumentirane tvorbe rakavih celic?

Ne. Npr. mehkotkivni sarkom nastane v mišicah.

innerspace ::

Lion29 je izjavil:

od kje pa si ti povzel to logiko?


Od nekaterih tule pisecih. Ali pisocih? :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zato me res zanima, kako naj bi bilo povezano s kaloričnim vnosom.
Če bi jedel samo maščobo, bi bil tvoj največji problem pomanjkanje mineralov, vitaminov, beljakovin, vlaknin in kar je še ostale robe, ki je v masti ni. Če bi poleg tega še pokuril več, kot pojedel, bi imel na koncu problem tudi s pomanjkanjem esencialnih maščobnih kislin.

Skratka, težav ne bi imel zaradi preveč maščob, ampak zaradi premalo vsega drugega.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Lion29 ::

mislim, da nihce tega ne trdi....v vecini primerov je bilo govora o tem, da ne izgubis svoje misiscne mase (z aktivnostjo)...

nihce ne trdi, da misice same po sebi zrastejo, ce pobvecas vnos beljakovin
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

_IKE_ ::

Okapi je izjavil:

Zato me res zanima, kako naj bi bilo povezano s kaloričnim vnosom.
Če bi jedel samo maščobo, bi bil tvoj največji problem pomanjkanje mineralov, vitaminov, beljakovin, vlaknin in kar je še ostale robe, ki je v masti ni. Če bi poleg tega še pokuril več, kot pojedel, bi imel na koncu problem tudi s pomanjkanjem esencialnih maščobnih kislin.

Skratka, težav ne bi imel zaradi preveč maščob, ampak zaradi premalo vsega drugega.

O.



emm....kaj pa eskimi ?

innerspace ::

Lion29 je izjavil:

mislim, da nihce tega ne trdi....v vecini primerov je bilo govora o tem, da ne izgubis svoje misiscne mase (z aktivnostjo)...

nihce ne trdi, da misice same po sebi zrastejo, ce pobvecas vnos beljakovin


Upam, da res nihce tega ne trdi.
No, to sem izpostavil zgolj, ker sklepam, da bi lahko kdo tako razumel*.

*komot se tako razume, posebej nekdo ki ne pozna osnov.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Lion29 ::

@Okapi:

ej, iz dneva v dan me bolj presenecas s svojo vsestransko razgledanostjo...

Za maščobe je dokazano, da povečujejo možnost nastanka raka dojke, prostate in debelega črevesa.

nasičene maščobe (povečujejo raven radikalov v telesu)

Nasičene maščobe in trans maščobe so zdravju škodljive. Nasičene maščobe slabo vplivajo na vaš holesterol in zdravje srca, najdemo jih v izdelkih živalskega izvora, kot so sir, smetana, maslo, klobase in drugo mastno meso.



pa na miljoine je clankov o tem, da mascobe (ne vse, da ne bo pomote) dvigujejo raven prostih radikalov in posredno ali neposredno povecujejo moznost za rakava obolenja....med drugim tudi povzrocajo dvigovavanje slabega holesterola in spust dobrega

ampak glavno, da ti ves, da sploh ne skodujejo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

v vecini primerov je bilo govora o tem, da ne izgubis svoje misiscne mase (z aktivnostjo)...
Ja. Ne strinjamo pa se glede tega, koliko beljakovin potrebuješ, da mišic ne izgubljaš, in kakšen je najprimernejši način za njihov vnos v telo.

Jaz trdim, da ob normalni rekreaciji in 1 g beljakovin na kilo teže mišic ne izgubljaš, za tistih recimo 80 gramov beljakovin na dan pa ti ni treba piti praškov.

kaj pa eskimi ?
Kaj je z njimi? Oni pojedo veliko maščob, ampak jih tudi sproti pokurijo. Niso debeli in nimajo težav s tem. Če imajo zaradi svoje prehrane kakšne težave, jih nimajo zaradi preveč maščob, ampak zaradi premalo tistega, kar mi dobimo z zelenjavo in sadjem.

ampak glavno, da ti ves, da sploh ne skodujejo
Kako točno ti škodujejo maščobe, ki jih pokuriš, ker potrebuje telo energijo?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

thramos ::

Okapi je izjavil:

Če bi jedel samo maščobo, bi bil tvoj največji problem pomanjkanje mineralov, vitaminov, beljakovin, vlaknin in kar je še ostale robe, ki je v masti ni. Če bi poleg tega še pokuril več, kot pojedel, bi imel na koncu problem tudi s pomanjkanjem esencialnih maščobnih kislin.

Skratka, težav ne bi imel zaradi preveč maščob, ampak zaradi premalo vsega drugega.

O.


Em ja. Ampak a je to kako dokazano? Množica študij namreč kaže, da je sam vnos nekaterih maščobnih kislin škodljiv, ne kot posledica pomanjkanja drugih hranil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

jype ::

thramos> Množica študij namreč kaže, da je sam vnos nekaterih maščobnih kislin škodljiv, ne kot posledica pomanjkanja drugih hranil.

Mhm, sej za mnoge beljakovine isto.

thramos ::

Okapi je izjavil:

Jaz trdim, da ob normalni rekreaciji in 1 g beljakovin na kilo teže mišic ne izgubljaš, za tistih recimo 80 gramov beljakovin na dan pa ti ni treba piti praškov.O.


Niti za 400 g ti jih ni treba. So pa že pri 80 g priročni in poceni.

jype je izjavil:

Mhm, sej za mnoge beljakovine isto.


Sam še videt mormo katero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Okapi ::

Množica študij namreč kaže, da je sam vnos nekaterih maščobnih kislin škodljiv, ne kot posledica pomanjkanja drugih hranil.
Ja, če jih je preveč. Ne vem, ali obstaja naravna prehrana, pri kateri bi po eni strani dobil dovolj beljakovin, vitaminov, mineralov, vlaknin in ostale potrebne robe, ne preveč kalorij in bi bila v njej vseeno škodljiva količina maščobnih kislin.

O.

Lion29 ::

Okapi je izjavil:


Jaz trdim, da ob normalni rekreaciji in 1 g beljakovin na kilo teže mišic ne izgubljaš, za tistih recimo 80 gramov beljakovin na dan pa ti ni treba piti praškov.


to trdimo cisto vsi. 1g je zadosti za normalnega cloveka, ne pa za tistega, ki poveca rekreacijo in telovadi recimo 1h+/dan

pa tudi tejle ne rabijo dosti vec...

tak da tudi za 120g ali 150g ne rabi piti praskov.... pravzaprav niti bodybuilderji ne rabijo piti praskov....

moj point je samo to, da je bolj convenient pitje praskov predvsem za tiste, ki POTREBUJEJO visji vnos beljakovin
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mr Hilter ::

jype je izjavil:

thramos> Množica študij namreč kaže, da je sam vnos nekaterih maščobnih kislin škodljiv, ne kot posledica pomanjkanja drugih hranil.

Mhm, sej za mnoge beljakovine isto.


A si spet nazaj? Sem mislil da boš dlje obdeloval podatke iz tvoje raziskave.

thramos ::

Okapi je izjavil:

Ja, če jih je preveč.


Preveč v smislu absolutnih količin maščob in ne kaloričnega plusa.

Ne vem, ali obstaja naravna prehrana ...


In?

innerspace ::

--Offtopic--

jype je izjavil:

innerspace> A je res, da so misice edini cloveski organ, za katerega ni dokumentirane tvorbe rakavih celic?

Ne. Npr. mehkotkivni sarkom nastane v mišicah.


Moj spomin je rahlo popacil tale video:
http://www.ted.com/talks/eva_vertes_loo...

..v katerem mladenka pravi, da naj bi misicno tkivo ne dovolilo rakastim celicam rasti(okoli 12:30), zaradi prevelike porabe krvi in prenizke angiogeneze.
Ce prav razumem, se lahko rakasto tkivo razvije predvsem v kontaminiranih osebkih(onesnazeno okolje ali zastrupitve) ter v manj aktivnih in tako manj prekrvavljenih tkivih, recimo ob kopicenju rakotvornih 'smeti' v misicnem(pravzaprav vezivnem) tkivu.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Okapi ::

So pa že pri 80 g priročni in poceni.
Ja, saj pomanjkanje kuharskih veščin sem že omenil. Predelani odpadki iz mlekarn so verjetno res razmeroma poceni (čeprav nisem tako zelo prepričan, da je 18 evrov za kilo res tako poceni, kot si nekateri predstavljate). Ampak je pa tudi temu primerno zanič. Kot berem, nihče teh beljakovinskih brozg ne pije zaradi njihovega dobrega okusa;) V glavnem, jaz raje 100 g beljakovin na dan pojem v obliki hrane odličnega okusa, tudi če je mogoče malo dražja in zahteva malo več časa za pripravo.

O.

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

So pa že pri 80 g priročni in poceni.
Ja, saj pomanjkanje kuharskih veščin sem že omenil. Predelani odpadki iz mlekarn so verjetno res razmeroma poceni (čeprav nisem tako zelo prepričan, da je 18 evrov za kilo res tako poceni, kot si nekateri predstavljate). Ampak je pa tudi temu primerno zanič. Kot berem, nihče teh beljakovinskih brozg ne pije zaradi njihovega dobrega okusa;) V glavnem, jaz raje 100 g beljakovin na dan pojem v obliki hrane odličnega okusa, tudi če je mogoče malo dražja in zahteva malo več časa za pripravo.

O.


kul, tudi vsi drugi... ampak ne rata vedno... (cena/cas/volja)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ejQ ::

Mr Hilter ::

Jan na dan požerem 1 kilo mesa, zelenjavo, proteine, aminokisline, lešnike, sadje...

Pri taki prehrani sem praktično brez špeha- edini problem je zadrževanje vode na bokih (pod 4l na dan grem redko kdaj), sem vsako jutro lepši kot zvečeru. Kardia nisem videl že vsaj 3 leta.

Po mnenju tukajšnih strokovnjakov lahko zmanjšam vnos beljakovin in brez sprememb nadaljujem ''kariero''?

jype ::

kbal> Po mnenju tukajšnih strokovnjakov lahko zmanjšam vnos beljakovin in brez sprememb nadaljujem ''kariero''?

Kaj pa je tvoja kariera? Če boš tako nadaljeval, boš starček pri petdesetih. Leon Štukelj, ki je pri petindevetdesetih še vedno lahko delal vaje, ni jedel obscenih količin beljakovin.

energetik ::

Okapi je izjavil:

So pa že pri 80 g priročni in poceni.
Ja, saj pomanjkanje kuharskih veščin sem že omenil. Predelani odpadki iz mlekarn so verjetno res razmeroma poceni (čeprav nisem tako zelo prepričan, da je 18 evrov za kilo res tako poceni, kot si nekateri predstavljate). Ampak je pa tudi temu primerno zanič. Kot berem, nihče teh beljakovinskih brozg ne pije zaradi njihovega dobrega okusa;) V glavnem, jaz raje 100 g beljakovin na dan pojem v obliki hrane odličnega okusa, tudi če je mogoče malo dražja in zahteva malo več časa za pripravo.

O.
Slabo bereš. Whey, ki ga uporabljam, je odličnega okusa in bi ga lahko ves čas pil. Boljši kot kakav. In _je_ poceni, če gledaš €/g beljakovin. Približno enako stane le še Merkatorjeva skuta. Cenejši je le še "The Fižol", ki pa večinoma ne vsebuje vseh esencialnih aminokislin.
Zato se mi zdi Whey kvalitetno in poceni nadomestilo za večerni obrok po teku, da ravno dofilam na tistih 60-70g beljakovin dnevno.
Ne, ne popijem ga pol kile v šusu, ampak 2 merici, kar je 26g beljakovin, brez ostalega šrota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

jype ::

energetik> Whey, ki ga uporabljam, je odličnega okusa in bi ga lahko ves čas pil.

Se pravi niso not samo beljakovine? Kaj pa še je?

thramos ::

Do not feed the troll.

Lion29 ::

I will, I will


jype je izjavil:

energetik> Whey, ki ga uporabljam, je odličnega okusa in bi ga lahko ves čas pil.

Se pravi niso not samo beljakovine? Kaj pa še je?


seveda niso notri sam beljakovine... zgoraj sem ti napisal, da v 2,3kg pakunki je cistih beljakovin nekaj vec kot 2kg
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mr Hilter ::

thramos je izjavil:

Do not feed the troll.


Glej, ni sam kriv da je tak. Poskusimo nadaljevati z razumevanjem.

Predvsem sočustvujem z bljižnimi.

IcEk` ::

Vrednosti so podane na 100 g

Energijska vrednost 1558 kJ 372 kcal
Beljakovine 78.50 g
Ogljikovi hidrati 5.80 g
Sladkor 3.90 g
Maščobe 3.80 g
Nasičene maščobne kisline 2.30 g
Prehranske vlaknine 1.90 g
Natrij 0.24 g

Sestavine: izolat sirotkinih beljakovin (vsebuje emulgator sojin lecitin), koncentrat sirotkinih beljakovin, sirotkini peptidi, razmaščen kakav v prahu, aroma, sladilo (acelulfam K, sukraloza), mešanica encimov (amilaza, proteaza, celulaza, beta D galaktozidaza, lipaza). Vsebnost alergenov: mleko, soja in izdelki, narejeni iz njiju.



Evo 50-letnika .. Mislim 85+ ;)

jype ::

Doesn't look too healthy to me.

Vsaj ne tok kot

Lion29 ::

spet, your point?

tale tip, ki si ga dal na sliki kar orenk telovadi za tako postavo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

kar je 26g beljakovin, brez ostalega šrota.
To je dobrih 10 dek puranjih prsi na žaru. Po 6 evrov kila. Ajde, nekaj malega dražje je, ampak vsaj veš, da nekaj ješ:-)

O.

energetik ::

Ni nekaj malega dražje, ampak skor 50% dražje na g beljakovin.

jype ::

Lion29> tale tip, ki si ga dal na sliki kar orenk telovadi za tako postavo

Ja. Kolk pa beljakovin poje?

IcEk` ::

Lion29 ::

jype je izjavil:

Lion29> tale tip, ki si ga dal na sliki kar orenk telovadi za tako postavo

Ja. Kolk pa beljakovin poje?


ne vem, a ves ti? ce zeli vzdrzevati tako psotavo pr teh letih (btw, kolko je star) bi moral kr ene 30% vec kot povprecni de'ci
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

Lion29> a ves ti?

Vem.

Lion29> bi moral kr ene 30% vec kot povprecni de'ci

Ne.

Lion29 ::

haha, sele sedaj sem videl, da je ingemark stenmark...

in tip definitivno zauzije precej vec beljakovin kot neaktivni folk
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

Lion29> in tip definitivno zauzije precej vec beljakovin kot neaktivni folk

Definitivno je to bullshit.

Lion29 ::

pa tako, btw, tip je star 55 let, uni na sliki zgoraj pa 75, "majhna" razlika

@jure: kako pa ti to ves?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::



poje več beljakovin, kot večina bilderjev.

Lion29> pa tako, btw, tip je star 55 let, uni na sliki zgoraj pa 75, "majhna" razlika

A ni un zgoraj na sliki 85? Al je 50?

Pa tip iz članka zgoraj ni videt nič kaj ekstra nabildan, mogoče ravno zato, ker mu dohtar ne dovoli jest tolk beljakovin?

Lion29> @jure: kako pa ti to ves?

Poznam ga (in ne uporablja praškov, niti se ne baše s purani). Poznam tudi vegane, od katerih so tisti, ki se ukvarjajo s športom, praktično enaki kot vsi ostali športniki, čeprav zaužijejo manj beljakovin in več kompleksnih sladkorjev.

Lion29 ::

jype je izjavil:



poje več beljakovin, kot večina bilderjev.


your point?


@jure: dvomim, da ti poznas ingemarja tako dobro, da poznas njegov jedilnik. Pa tudi ce bi bilo res, spet ne vidim pointa...

o njem (njegovi aktivnosti) vem veliko premalo, da bi lahko potegnil crto, zakaj ima tako telo, kolko se giblje, kaj je, kdaj je, etc...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mr Hilter ::

jype je izjavil:

Poznam ga (in ne uporablja praškov, niti se ne baše s purani). Poznam tudi vegane, od katerih so tisti, ki se ukvarjajo s športom, praktično enaki kot vsi ostali športniki, čeprav zaužijejo manj beljakovin in več kompleksnih sladkorjev.


Jaz jih poznam ogromno, ki imajo 50 cm + bicepse, pa mi sveto trdijo da niso na đusu. Tudi Mađarovič pravi da ni.

Je pa lepo videti take nedolžne ume kot je tvoj. Samo pazi, če te bo kdo kontaktiral in ti ponujal fin zaslužek, zraven pa izrecno omenil da ni piramida nateg. Sploh večkrat ko bo trdil da ni piramida, bolj bodi previden!

jype ::

kbal> Jaz jih poznam ogromno, ki imajo 50 cm + bicepse, pa mi sveto trdijo da niso na đusu. Tudi Mađarovič pravi da ni.

Ja, ampak tebi se predstavljajo kot ljudje, ki so nekaj dosegli v bildingu. Ljudje, ki jih jaz poznam, so samo moji kolegi in meni dol visi, kakšne mišice majo, tako da se lahko normalno pogovarjamo o prehrani.

Stenmark se samo ogromno giblje, je pa normalno hrano (do 50g beljakovin na dan), pa kljub temu ne izgublja mišične mase.

Dva kolega, ki sta vegana, pa vsak dan tečeta po eno uro, sta tudi videti podobno, čeprav praktično vse beljakovine dobita iz stročnic.

Skratka, za povečanje mišične mase večje količine beljakovin niso niti nujne, niti optimalne (ker se s tem izdatno obremenjuje ledvice in ker dolgoročno uživanje beljakovin povečuje možnosti za nastanek bolezni srca in ožilja).

kbal> Je pa lepo videti take nedolžne ume kot je tvoj. Samo pazi, če te bo kdo kontaktiral in ti ponujal fin zaslužek, zraven pa izrecno omenil da ni piramida nateg. Sploh večkrat ko bo trdil da ni piramida, bolj bodi previden!

Prehrambena piramida!

Mr Hilter ::

jype je izjavil:

kbal>
Stenmark se samo ogromno giblje, je pa normalno hrano (do 50g beljakovin na dan), pa kljub temu ne izgublja mišične mase.


Jupi, jipi. Ko ti tvoja reče da je prespala pri kolegici, tudi samo prikimaš?

thramos ::

jype je izjavil:



Skratka, za povečanje mišične mase večje količine beljakovin niso niti nujne, niti optimalne (ker se s tem izdatno obremenjuje ledvice in ker dolgoročno uživanje beljakovin povečuje možnosti za nastanek bolezni srca in ožilja).


Brez dolgoročnega uživanja beljakovin človek umre.

Dolgoročno uživanje večjih količin beljakovin najverjetneje ne povečuje možnosti za nastanek bolezni srca in ožilja. Za to ni nobenih trdnih dokazov.

"Večje količine" beljakovin, recimo vsaj cca 1.2 g/kg telesne teže na dan, so seveda zelo priporočljive pri pridobivanju mišične mase, oziroma pri regeneraciji, kar dokazuje množica študij. Nekatere sem že omenil.

jype ::

kbal> Ko ti tvoja reče da je prespala pri kolegici, tudi samo prikimaš?

Absolutno. Arhitekti so pač taki.

thramos> Brez dolgoročnega uživanja beljakovin človek umre.

Nah, evolvira v nadbitje. Govorimo o količini, ki je tako visoka, da je treba zvečer vase zlivat beljakovinske odpadke.

Looooooka ::

Am.Samo z beljakovinami ne bos nobene mase dobil.
Ravno zato bodybuilderji zrejo gainerje.
OH + beljakovine.
Dejstvo pa je da BREZ dovolj velikega vnosa beljakovin pac ne bos mel misic.izvor je nepomemben.pa ce so iz mesa, strocnic, wheya ali ogabnih veganskih praskov, ki majo slabsi okus kot drek.
Poleg tega lahko tist OH komot nadomestis z mascobami.Bos pac rabil teden 2, da se telo navadi na pomanjkanje direktnega vnosa OH-ja ampak se da prezivet.
BTW ne vem zakaj bi spodnji dedek zgledal bolj zdravo od prvega.Prvi ma pac vec misicne mase in mogoce celo nizji odstotek mascobe kot drugi.Plus vec kot ocitno je slikan med/po workoutu, kar pomeni, da je pretok krvi vecji in se zato zile bolj vidijo.
Cez kksne 30 minut ne bi bilo tega.
Spodnji je recimo plesast kar pomen, da slabo prenasa lasten testesteron.Ce upostevam samo ta dva ocitna podatka...je prvi na boljsem :)
Je mel pa recimo moj sosed isto veliko vidnih zil.Pa ni bil nc nakvihtan.Postava kot spodnji tip...se starejsi...je bil pac celo zivljenje mornar + pijanec.
Tko da slike men nic ne povejo =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

innerspace ::

Looooooka je izjavil:

izvor je nepomemben.pa ce so iz mesa, strocnic, wheya ali ogabnih veganskih praskov, ki majo slabsi okus kot drek.


Pomemben je takrat, ko ti je pomembna hitrost absorpcije/prebavljivost.
Zato whey takoj po treningu(+ malto ali vitargo) zmaga.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Okapi ::

Tko da slike men nic ne povejo
No, lahko so čisto poučne. Tale recimo ni enega praška pojedel, niti creatina, carnitina ali kar pač že nekateri mislijo, da je nepogrešljivo.;)



O.

jype ::

Pa ta k zraven njega stoji tut ne:
««
11 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800112131 (1292) J.McLane
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116314 (13046) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827719 (24657) Okapi
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037434 (27839) CleanPower

Več podobnih tem